BINNENLAND. De toestand in Montenegro is oiweran- flerd rustig. Pa rij s, 4 F e br. (Havas). Namiddag-com- tnuniqué. De beschieting van Salonili door een Zep pelin komt aan de geheele Grieksche bevol king onverschoonbaar voor en heeft zelfs bij de pro-Duitsohe bladen verontwaardiging opgewekt. De arme stadsgedeelten leden er vooral door. Generaal Sarrail en prins An dreas bezochten de geteisterde plaatsen. Het -Fransche commandement neemt in overleg' .jnet de Grieksche autoriteiten maatregelen •wan verdediging. Bovendien zijn als vergel dingsmaatregel 14 Fransche vliegtuigen het 0tamp bij Petrick op Bulgaarsch gebied gaan bombardeeren en hebben daar brand ver- Ooi zaakt Weenen, 4 Febr. (W. B.) Bericht van het vlootcommando. Een groep kruisers beschadigde den 3en 'des voormiddags aan de Italiaansche oost kust de spoorwegstatins Ortona en San Vito, verscheidene magazijnen en eene fa briek in het gebied van deze plaatsen, als mede een drijvenden kraan zwaar door be schieting. Eene spoorwegbrug over de rivier ftriello, ten noorden van Ortona, werd ver nield. Na de beschieting van de objecten van San Vito werden branden waargenomen. De kruisers zijn teruggekeerd, zonder belem mering te ondervinden. Konstantinopel, 4 Febr. (Agent schap Milli). Aan het Kaukasusiront ontwikkelden zich In verschillende sectoren uit de voorposten gevechten plaatselijke gevechten, die nog voortduren. Verder is niets van belang ge beurd. -Konstantlnopel, 4 Febr. (Agent schap Milli). Aan het Irakfront beproefde de Vijand met een deel van zijne krachten een aanval van Felchie uit Hij werd door onzen tegenaanval teruggeworpen en gedwongen rich naar zijne vroegere stellingen terug te trekken. Londen, 4 Febr. (R.) De bevelvoeren de officier in Kameroen bericht, dat nog 58 gewapende overloopers van het overschot van de Duitsche strijdmacht zich aan de Franschen hebben overgegeven. Sterke Fransche colonnes bewegen zich voort naar de Spaansche grens. B e r lij n, 4 Febr. (V. B.) Officieel be licht van den adiroraalstaf. 1. Den 3Ien Januari en den len Pebruari boorde een Duitsche duikboot in den mond van de Theems een Bngelsch bewakings stoomschip en voorts vier visschersstoom- schepen (drie Engelschen en een Belgisch), iRe dienst deden voor de bewaking, in den grond. 2. Het marine-luchtschip L 19 Is niet te ruggekeerd van een verkenningstocht. De in gestelde onderzoekingen bleven zonder re sultaat Het luchtschip werd volgens een Reuter-bericht van den 2en door het in Grimsby thids behoorende Engelsche vis- Schersstoomschip King Stephen in de Noord- see drijvende aangetroffen met de gondels en den romp van het luchtschip gedeeltelijk onder water. De bemanning bevond zich op het gedeelte van den romp, dat zich boven water bevond. Een verzoek om redding werd afgewezen door het Engelsche visschers- stoomschip onder het voorwendsel, dat zijne bemanning zwakker was dan die van het luchtschip, en het visschersstoomschip keer de naar Grimsby terug. Grimsby, 4 Febr. (R.) Twee schepen van de oorlogsmarine, die gezonden werden naar de plek, waar de in nood verkeerende Zeppelin was gezien, zijn ra een nauwkeurig onderzoek in de buurt van die plek terug gekeerd; zij brachten het bericht, dat zij geen enkel spoor van het luchtschip heb ben bespeurd. Men neemt aan, dat de Zep pelin gezonken is. Washington, 4 Febr. (R.) Graaf Bernstorff heeft de jongste mededeeling van Duitschland in het Lusitania-geval aan staatssecretaris Lansing overhandigd. Londen, 5Febr. (R.) De Europeesche editie van de New-York Herald brengt het volgende bericht uit New-York: Het schijnt, dat er alle uitzicht bestaat, dat binneh kort de betrekkingen van de Vereenigde Staten met Duitschland zullen worden afgebroken, omdat Duitschland geweigerd heelt het in den grond boren van de Lusitania te desa- voueeren. Het kritieke punt schijnt niet te vermijden te zijn. Er is nog geene officieele beslissing; maar het land is voorbereid op den finalen stap. N e w-Y o r k, 4 Fe b r. (R.) Uit Newport News wordt bericht, dat gisterenavond alle Engelschen de Appam hebben verlaten. Al leen de Duitschers zijn aan boord gebleven. Washington, 4 Febr. (R.) De Brit- sche ambassadeur heeft het formeele ver zoek ingediend tot teruggave van de Appam aan de Britsche eigenaars. Tweede telegram. De Tegeering heeft beslist ten gunste van de Duitsche opvatting, dat het geval van de Appam valt onder het Pruisisch-Amerikaansche verdrag. Maar over'de uitlegging van de bepalingen van het verdrag moet nog eene beslissing genomen worden. Berlijn, 4 Pebruari. Van bevoegde rijde vernemen wij overd en aanval van den onder Nederlandsche vlag varenden Engel- sc'ien hulpkruiser op een Duitsche duikboot nog de volgende bijzonderheden: De duik boot gaf het onder Nederlandsche vlag va rende schip een sein om een boot te sturen tot onderzoek van de scheepspapieren. Na eenigen tijd werd hieraan voldaan. Vei ligheidshalve dook de boot onder en nam het schip door den kijker waar, dat ongeveer 3000 ton grooter was dan een gewone vrachtboot en een glad dek had, terwijl op i achtersteven hutten waren. Er was niets Cc zien dat achterdocht wekte; aan de* bo :g was de naam Melanie duidelijk te lezen. Toen de duikboot dicht bij de roeiboot op ongeveer 1000 meter van het schip opdook, opende dit uit twee kanonnen van middel baar kaliber en uit machinegeweren een hevig vuur. De duikboot kon zich juist nog door snel te duiken redden. Daama trachtte het schip nog tweemaal de duikboot te rammen. Gedu rende dit geheele tooneel voerde het schip de Nederlandsche vlag. Een Nederlandsch schip, dat Melanie heet, is onbekend. In Lloyd's register komt echter een Engelsch schip van dezen naam voor van 3002 bruto- registerton. In dit verband Is het Havas-telegram van 28 Januari interessant, volgens welk bericht de bewapende Fransche postboot Plata, zonder aangevallen te worden, het vuur op een duikboot opende, die tot zinken zou zijn gebracht In eene bespreking van dit geval gaf de Fransche admiraal Lacaze aan een correspondent van de Petit Journal de verze kering, dat Fransche handelsschepen bevel hadden gekregen, ook al werden zij niet aan gevallen, op elke vijandelijke duikboot te vuren of haar te rammen. L o nd e n, 4 F e b r. (R.) Officieel bericht Lord Curzon en generaal Douglas Haig zijn door de regeering belast met eene bij zondere zending naar den koning der Bel gen. Bukarest, 4 Febr. (W. B.) In de giste ren gehouden Kamerzitting heeft de minis ter van Financiën Costinescu een wetsvoor stel ingediend betreffende de verhooging van het oorlogscrediet met 200 millioen lei en bovendien een voorstel tot goedkeuring van de uitgaven, voor militaire doeleinden gedaan gedurende het reces van het parle ment. Tot heden bedraagt het geheele oor logscrediet 600 millioen lei. Take Jonescu, wiens interpellatie over de buitenlandsche politiek op het programma stond,' heeft de volgende verklaring afge legd: Het zou overbodig zijn, nog eens te herhalen, wat ik reeds bij de debatten ge zegd heb. Ik wijs er slechts op, dat wij in geen enkel opzicht van ons standpunt ver anderd zijn en dat wij niets willen toevoe gen aan 't geen wij destijds hebben gezegd. In den Senaat werd de minister van land bouw geïnterpelleerd over de vraag, hoe de 50.000 wagonladingen tarwe, die door de Centrale mogendheden gekocht zijn, over de landbouwers verdeeld zullen worden. De mi nister van Landbouw Constantiniesen ant woordde, dat de centrale commissie voor den uitvoer van plan is deze hoeveelheid gelijk matig over de groote en kleine landbouwers te verdeelen. Londen, 4 Febr. (R.) Een Japansch officier, majoor Ninomiya, die onlangs toe gevoegd was aan het hoofdkwartier der ge allieerden in Vlaanderen en thans naar Japan is teruggekeerd, heeft in een interview gezegd, dat de geallieerden naar zijne mee ning een overweldigende overwinning zullen behalen, ofschoon hij niet gelooft, dat men de eindoverwinning voor het eind van 1916 kan verwachten. De Britsche infanterist was de beste soldaat ter wereld; zijn geweervuur was bijzonder nauwkeurig gericht, terwijl de machinaal geoefende Duitscher blindelings vuurde op bevel. Ninomiya noemde de Fransche „soixante- quinze" gewoonweg een wonder. Hij voor spelde, dat de oorlog even onverwacht als hij was uitgebroken, zou eindigen ten ge volge van de uitputting van Duitschlands re serves en munitie-voorraden. Parijs,4Febr. (Havas). De begrootigs- commissie van de Kamer heeft een crediet van 189 millioen goedgekeurd voor de beta ling van den eersten 3-maandelijkschen cou pon van de 5 pet leening. In het rapport over dit wetsontwerp worden de volgende bijzon derheden medegedeeld: de gecentraliseerde inschrijvingen in Parijs vertegenwoordigen 496 millioen rente op eene totale inschrij ving van 756 'A millioen. Bij leger en vloot zijn stortingen verkregen, overeenkomende met 12.905.000 frs. rente. De gecentrali seerde inschrijvingen in de provincie berei ken 230.300.000 frs. rente. Het aantal Fransche inschrijvers Is meer dan drie millioen, waarvan 954.341 komen op Parijs. Het buitenland heeft voor een milliard in geschreven, die zich aldus verdeelen: Enge land 602 millioen met 26.784 Inschrijvers, Spanje 1860 inschrijvingen voor een kapi taal van 11.902.420 frs., Nederland 20 mil- loen, Zwitserland 80 milloen, Griekenland 4.700.000, Denemarken 4 millioen, Portu gal 4.500.000, Noorwegen 9 millioen, Egypte 8.786.910 millioen enzoovoorts. Rome, 4 Febr. (R.) Er wordt bericht, dat het totaal van de inschrijvingen op de nationale leening is 2625 millioen lire. Ch r i s t i a n i a 4 Febr. (W. B.) De mi nister van financiën heeft bij de Storting een wetsontwerp ingedind tot tijdelijke opheffing van het invoerrecht op graan, alle meelsoor ten en aardappelen voor de rest van het dienstjaar 1915/16. De mindere ontvangsten ten gevolge van deze opheffing worden op 2.200.000 kronen geraamd. Verspreide Berichten. De Bank of British West Afrika deelt mede, dat de Appam een waarde van ruim 400,000 gulden aan ongemunt goud aan boord heeft. De waarde van de lading, in hoofdzaak bestaande uit cacao, palmpitten en olie, is, matig geschat, 1,800,000 gulden. De waar de van het schip zelf is ongeveer even groot. Het stoomschip Corbridge, waarop ook een prijsbemanning is gezet, vertegenwoor digt een waarde van ongeveer 1,200,000 gulden. De zes stoomschepen die de Möwe in den grond heeft geboord, waren mèt hun lading volgens de Times, een 17XA millioen guldea waard. De gezamenlijke verliezen door den kaper aan de Engelsche koopvaar dij toegebracht, is dus zeer groot Ottawa, 3 Febr. (R-) Heden avond fs brand ontstaan in de leeszaal van het parle mentsgebouw. De afgevaardigden konden zich met moeite redden. Het schijnt, dat het gebouw geheel zal worden vernield. Tweede telegram. Men heeft den brand in bedwang. De schade wordt ge schat op vijf millioen dollars. Ottawa, 4 Febr. (R.) Hef geheele parlementsgebouw is vernield, behalve de bibliotheek en een gedeelte van den weste lijken vleugel, die nog kort geleden was bij gebouwd. Het lagerhuis kwam heden namiddag bij een in de leeszaal van het Victoria Memo rial Museum. De premier en de leider van de oppositie hielden redevoeringen, waarna de zitting tot Maandag werd verdaagd. Honkong, 4 Febr. (R.) Woensdag nacht is op 80 mijlen afstand van Swatow het stoomschip Daijin Maru gezonken ten gevolge van eene aanvaring tegen een an der schip. Er zijn 21 personen gered en 160 verdronken. Kameroverzicht Tweede Kamer. Bii de voortzetting op Vrijdag van de be raadslagingen over de wetsontwerpen tot be stendiging van den staat van beleg betoogt de heer J u t e n (V. L.) de juistheid van de klacht, dat de staat van beleg misbruikt wordt om rustige burgers in hun bedrijf te hinderen. De inbeslagnemingen geschieden, steeds ten koste van kleine winkeliers. Spr. bespreekt vervolgens de maatregelen tegen de plaatselijke bladen genomen; hij bepleit de instelling van een algemeene commissie om de grieven der bevolking te onderzoeken. De heer Sassevan Ysselt (R.-K.) be toogt, dat de afkondiging van den staat van beleg een paardemiddel is, goed om toe te passen als de vijand voor de deur staat en dat de toepassing niet op een bezadigde en oordeelkundige wijze geschiedt Besloten wordt vóór het Eedswetje te be handelen de supletoire begrooting van land bouw betreffende melkvoorzienmg en bestrij ding mond- en klauwzeer. De heer Spiekman (S. D.) critiseert daarna uitvoerig hét verbod aan zekere ca tegorie van werklieden om naar het buiten- land te gaan. De heer A1 b a r d a (S. D.), den smokkel handel krachtig afkeurende, bepleit verlee ning van toestemming aan uitgezette perso nen om na twee of drie maanden terug te keeren. De heer v an Vli e t (A. R.) sluit zich aan o.a. bij de klacht over het weide-verbod op bermen op 2 K.M. van de grens. De Minister van Oorlog verdedigt de genomen maatregelen ter bestrijding van den smokkelhandel, brttkent, dat de uitzet ting op willekeurige wijze geschiedt, daar tegenover 37000 aanhoudingen slechts 1300 uitzettingen staan en dan nog na her haalde waarschuwingen en overtredingen. Wat betreft het verbod aan technische werklieden om het land te verlaten, van een algemeenen exodus dier werklieden naar Duitschland was de Regeering niets bekend, wèl dat deze dreigde naar Engeland. Van al le sedert dien gedane aanvragen om naar Engeland te gaan is geen enkele geweigerd, maar de Regeering heeft thans het middel om een uittocht tegen te gaan, zoodra blij ken mocht, dat de munitie-aanmaak in ge vaar gebracht zou worden. Vervolgens werden de wetsontwerpen tot bestendiging van den Staat van Beleg aange nomen. Aön de orde is daarna de motie-Mendels, omtrent verhooging van de vergoeding voor de gezinnen der gemobiliseerden. De Minister verklaart tegen de motie geen bezwaar te hebben en bij aanneming met een wetsontwerp tot uitvoering te zullen komen. De motie werd aangehouden en de verga dering verdaagd tot Dinsdag a.s. Berichten. Voor het behoud van minister Treub- Het volgende adres is gericht aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal: „De ondergeteekenden voelen zich ge drongen en achten zich verplicht aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal te doen weten, dat zij pijnlijk zijn getroffen en voor de toekomst van land en volk in hooge mate zijn verontrust door de aaneming op Vrijdag 28 Januari IX van eene motie, waarvan het gevolg is, dat mr. Treub; minister van finan ciën, als zoodanig zijn ontslag heeft aange vraagd. Onder de tegenwoordige omstandigheden, nu de grootste economische vraagstukken onder de oogen moeten worden gezien, waar nog de hoogste eischen op het gebied der geheele politiek gesteld zullen moeten wor den aan degenen, die deel uitmaken der regeering, achten zij het in hooge mate be treurenswaardig, indien mr. Treub als mi nister zal aftreden. „Zij dringen er op aan toch niet te verge ten, dat hij mede een der mannen is ge weest, die in de Augustus-dagen van 1914 ons het vertrouwen hebben gegeven, dat het landsbelang in krachtige handen was en dat het voor een veilige toekomst noodzakelijk zal zijn, dat de personen, die ons toen dat vertrouwen hebben gegeven, gedurende de huidige wereldcrisis gehandhaafd blijven. „Zij zijn overtuigd, dat Nederland thans dezen man van energie en werkkracht niet kan missen en stellen er prijs op van deze hunne overtuiging aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal te doen blijken." C. J. K. van Aalst, president Ned. Han- delmaatschappij; J. F, de Beaufort, lid der firma van Eeghen i. Coq H. L. Bekker, lid van de firma H. Ruys Zn-, directeur van den Rott. Lloyd: prof. mr. D. van Blom, hoogleeraar der Universiteit Leiden; H. Th. Cox, directeur van de Holl. Stoomboot-Mij.; G. F. Dudok van Heel, lid van de firma Wurfbain Zn.; A. E. Dinger, directeur Intern. Cred. en Handelsverg. „Rotterdam"; S. P. van Eeghen, president Amst. Kamer van Koophandel; M. G. de Gelder, dir. Rott. Droogdok-Mij.; D. Goedkoop, dir. der Ned.- Ind. Scheepsbouw-Mij.; K. G. Goedewaa- gen, dir. der Incassobank; mr. C. H. Gué- pin, advocaat; Th. J. van Haren Noman, dir. Ned.-Ind. Handelsbank; W. H. van Heuke- lom, dir. Ned.-Ind. Landbouw-Mij.; G. H. Hintzen, lid van de firma R. Mees en Zoo- nen; J. B. A. Jonckheer, dir. Stoomvaart- Mij. „Nederland"; N. H. ter Kuile, dir. van de Handelsverg. „Amsterdam"; prof. J. Klinkhamer, hoogleeraar Technische Hoo- geschool; K. van Lennep, Amsterdam: jhr. W. H. van Loon, Amsterdam; G. H. de Ma- rez Oyens, lid van de firma H. Oyens Zonen; P. May, lid van de firma Lippmann Rosenthal; A. C Mees, dir. der Int. Gei en Handelsverg. „Rotterdam"; Ph. Mees, mr. W. A. Mees, mr. R. Mees, mr. I. Mees J.P.Rzn., allen leden van de firma R- Mees en Zoonen; Jan ter Meulen, assuradeur; J. Muysken, dir. der Ned. Fabriek van Werk tuigen en Spoorwegmaterieel Werkspoor; H. A. van Nievelt, dir. van Nievelt Goudri- aan's Stoomvaart-Mij.; jhr. L. P. D. Op ten Noort, pres. van den Raad van Beheer der Kon. Paketvaart-Mij.g L. G J. van Ogttop, lid van de firma van Ogttop Zoon; D. S. Orobio de Castto, assuradeur; mr. Aug. Phi lips, advocaat; J. H. Pierson, lid van de fir ma Adolph Boissevain; A. Roelvink, behee- rend lid der Com. Venn, de Twentsche Bankvereeniging B. W. Blijdenstein Co.; prof. dr. J. Rotgans, hoogleeraar Universi teit te Amsterdam; C. M. van Rijn, dir. Kon. West-Ind. Maildienst; Bernard E. Ruys, lid van de firma Ruys Co.; mr. J. G. Schöl- vinck, dir. van Wiegmans Bank; Paul den Tex, dir. Kon. Ned. Stoomboot-Mij.; mr. G. M. den Tex, hoofddirecteur der Surinaam- sche Bank; J. H. H. Verloop, dir. der Mij. voor Scheeps- en Werktuigbouw „Fijen- oord"; M. P. Voute, lid van de firma Mi- randoüe, VoOte Co.; dr. F. G. Waller, dir. Ned. Gist- en Spiritusfabriek; W. G. Wen- delaar, pres. van de Vereeniging voor den Effectenhandel; Joh. G. Wertheim, lid van de firma Wertheim 8 Gompertz; mr. W. J. M .Westerwoudt, dir. der Holl. Soc van Le vensverzekering. Degenen, die aan dit adres adhaesie wil len betuigen, worden uitgenoodigd vóór Woensdag 9 Pebruari a.s. hiervan schrifte lijk kennis te geven aan de heeren J. B. A. Jonckheer, Prins Hendrikkade 159 te Am sterdam of Bern. A. Ruys, Veerhaven N. Z. te Rotterdam. Kamerverkiezing Apel doorn. Naar de N e d. meldt, is In de te Amersfoort gehouden vergadering van de districts-besturen der rechtsche kiesvereerti- gingen de heer J. R. Snoeck Henkemans ge proclameerd tot candidaat voor de Tweede Kamer in het district Apeldoorn. Op deze vergadering waren aanwezig de afgevaardigden der chr.-hist. en roomsch- kath. kiesvereenigingen. De anti-rev. kunnen eerst de volgende week een vergadering der Centrale kiesvereeniging houden. Staande de vergadering werd aan graaf Van Bylandt een telegram van dank en hulde verzonden. Mr. Th. Stuart Gemeld wordt dat mr. Th. Stuart, die voor Amsterdam I zitting heeft in de Provinciale Staten van Noord- Holland en dit jaar aan de beurt van aftre den is, zich voor een herkiezing niet be schikbaar zal stellen. Ook zal mr. Stuart binnenkort zijn functie van voorzitter van de afdeeh'ng Amsterdam van den Bond van Vrije Liberalen neerleg gen. Nederland en de oorlog. Uitwisseling van burger- lijke geïnterneerden. Zondag worden te Vlïssïngen uit Enge land 115 Duitsche civiele geïnterneerden verwacht en Maandag weer 92. De afdeeling Vlissingen van het Roode Kruis zal nu ook haar tusschenkomst ver- leenen bij het vervoer van uit Engeland te Vlissingen aankomende Duitsche en Oos- tenrijksche burgerlijke gevangenen. Zulks naar aanleiding van een desbetreffend uit Engeland aan het hoofdbestuur van het Roode Kruis gedaan verzoek. Smokkelaars. In den nacht van Donderdag op Vrijdag is door twee rijksambtenaren in Lutterzand on der Denekamp aangetroffen een bende smokkelaars, bestaande uit acht A negen man. Een smokkelaar werd aangehouden en een ander aangeschoten, die zwaar gewond werd. Ongeveer 700 pond smokkelwaar werd in beslag genomen. De verdwenen gemeente gelden te Schoten. De Raad van de gemeente Schoten besloot Donderdag avond, om B. en W. op te dragen uitvoering te geven aan hun besluit, om den boekhou der-kassier, den heer Visser, te gelasten de 1124, die uit de kas van het gasbedrijf zijn verdwenen, daarin terug te storten. Met 7 tegen 3 stemmen en 2 onthoudingen werd een amendement-VerkooyHooy aangeno men, om bovendien nog rente te vorderen van het verdwenen bedrag van 19 Juli 1915 af. Naar men weet, heeft de boekhouder vot gens zijn opgaaf de som tweemaal aan de* gemeente-ontvanger uitbetaald, terwijl de gemeente-ontvanger zegt, dat hij het geld slechts éénmaal ontvangen heeft en éénmaal bij vergissing een kwitantie heeft achtergela ten] Vrouwen tegen het Vro u - wenkiesrecht. Naar men ons meldt, zullen Nederlandsche vrouwen uit alle krin gen van het volk tot de Tweede Kamer de* Staten-Generaal het verzoek richten, bij de behandeling der voorstellen tot herziening der Grondwet, niet mede te werken tot hef verieenen van kiesrecht aan de vrouwen. Het adres ligt ter teekening bij de voor naamste boekhandelaren te 's-Gravenhage. Een nieuw vliegkamp? Naar aan de Rotterd. wordt gemeld, bestaat hel plan, in het'noordelijk deel van de Haarlem mermeer een militair vliegkamp op te rich ten. Pokken la Amsterdam. Er heeft zich te Amsterdam opnieuw een geval vanc pokken voorgedaan. Ditmaal betreft het een verpleger van den gezondheidsdienst, die eenigen tijd geleden drie pokkenliiders naar het Vilhelmi na-gast Kuis heeft getranspor teerd. De man werd eenige dagen geleden ziek en Donderdag bleek dat hij;. zij het ook in zéér lichten graad, door de gevreesde ziekte was aangetast. Als bijzonderheid wordt hierbij vermeld, dat de man herhaaldelijk, den laatsten keer ongeveer een jaar geleden, was ingeënt. Beslag opgeheven. Door den stoomtrawler Julie Streilf werd vóór twee weken te IJmuiden het zwaar beschadigde Zweedsche schoenerschip Gunnar binnen gesleept en later in beslag genomen voor een gevorderd bergloon van 15.000. Thans is tusschen beide reeders eene min nelijke schikking getroflen, zoodat het ge rechtelijk beslag gisteren is opgeheven. De inbraak te Noordwijker- h o ut. Thans is gebleken, wat vermist wordt bij de inbraak op „KJeïn-Leeuwenhorst" van de familie De Vos uit "s Hage. Het zijn 67 stuks tafelzilver. In verband met gevonden indrukken van voetstappen vermoedt men, dat er twee dieven geweest zijn. Het is zoo goed als zeker, dat de daders met een schuit je gekomen zijn van de Leidsche Trekvaart. Achter de buitenplaats ligt nl. een vijver, welke door een watering met de Trekvaart In verbinding staat. Van de daders nog geen spoor. Jeugdige dieven. Te Rotterdam rijn een achttal jongens van 10 tot 12 jaar aangehouden, die van drie locomotieven van de Staatsspoor, staande op het emplacement aan den Hilledïjfc te Fijenoord, voor een waarde van 52 aan koper hadden gestolen, o. a. een stuk van een stoomfluit, koperen pijpen, een partij smeerdoppen, enz. Zij had den een en ander bij twee opkoop eis ver kocht Verdronken. De brievenbesteller B. D. te Borculo is in de Berkel geloopen en verdronken. Hij laat een vrouw en 5 kleine kinderen achter. Overboord gevallen. Ind e Rot- terdamsche haven is de lO-jarige A v. i Z. aan boord van het Rijnschip „Maria Anna over boord gevallen en verdronken. Esugen tijd later werd het lijkje opgehaald. Drie man vermist. Uit Hariingen wordt gemeld: De sleepboot „Nïta", met de reddingboot heden uitgezonden om te zoeken naar de veimistet sloep van de sleepboot „Voor waarts", welke assistentie verleende aan het in nood verkeerend aakschip „Rival", keerde onverrichterzake terug. Vermist worden: B. van Urk, 42 jaar, gehuwd en vader van 3 kinderen: J. S. van Dijk, 25 jaar, gehuwd en vader van 2 kinderen; W. Grobbe. 40 jaar, gehuwd en vader van 8 kinderen. Door een leeuw gegrepen, Te Zandvoort vertoeven eenige leeuwen, toe behoorende aan een dierentemster, die er binnenkort mee naar Amerika zal gaan. Gis teren nam iemand, die geregeld in het cir cus werk verricht, een kennis mee, die eenigszins onder den invloed van sterken drank verkeerde. De man kwam wat dicht bij de afrastering en werd plots door een der leeuwen gegrepen. Door zijn kleeren heen kreeg hij een wond aan de borst. De ge neesheer, wiens hulp werd ingeroepen, doch de toedracht der zaak niet begreep, telefo neerde de politie. Deze kwam gewapend met revolvers, doch haar optreden was niet noo- dig. Brug defect. Te Amsterdam korf gistermiddag de Nieuwe Brug over den Am- stel door een defect niet meer gesloten wor den. In een roeibootje werden toen de men- schen overgezet Bij een der overvaarten sloeg het bootje om. waardoor vier personen te water ge raakten. Zij konden echter allen worden ge rei Brand. In de bierbrouwerij van den heer A., te Grave, brak gisterennacht dool onbekende oorzaak een hevige brand uit, dia door de buren eerst tegen half zes in denl morgen ontdekt werd, toen het gebouw reed* geheel in vlam stond. Aanvankelijk liet hel zich aanzien of een geheel huizen-complex mede in het vuur zou opgaan, doch door hel krachtdadige optreden der brandweer werd de brand tot de brouwerij beperkt en bekwa men alleen enkele omliggende huizen water schade. Om half acht was men den brand geheel meester. N. vdD. De watersnood. Uit Dtzrgerdam. 1 De hevige zuidenwind heeft den water stand Vrijdag opnieuw 15 centimeters doen dalen, waardoor de hoogste stand met 60 centimeters verminderd was. De zee heef! dus zegt het N. v. d. D. van een over» sttoomingsvlak van 10.OCX} H-60 mil lioen kub, meters terugontvangen.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1916 | | pagina 2