EMIUON WIJKÜAHDEL U. SCHOTERMAN Zn. litrechtschestraat 34. ïelef. 145. Uit den omtrek. STADSNIEUWS. laad sprak echter de verwachting uit van krachtigen financierden steun ,yan de pro- ivincie, daar de bekisting ook een provinciaal feelang is. Woensdag a.6. sal bet werk waarschijnlijk gereed zijn; alsdan zal direct worden begon, ren met het uitmalen. Het water staat op het Ipogenblik bizonder laag. De godsdienstoefeningen in Waterland. In de tot het overstroomde gebied behoo- gende dorpen Oostzaan, Landsmeer, Den lip, Ï5roek-in-Waterland, Katwoude, Zuiderwou- )4e, Purmerland, Ransdorp, Watergang, Zun- Herdorp, Holysloot, worden tot nog toe geen godsdienstoefeningen gehouden. Te Buik sloot, Bpendam, Monnikendam, Edam en Durgerdam gaat de dienst in de kerken door. ÏTe Nieuwendam en Schellingwoude in ande re gebouwen, welke tijdelijk daarvoor in ge reedheid zijn gebracht. Dat de Kerkbuurt te Oostzaan weer ge- Heeltelijk droog zou zijn, is volgens het N. v. H. D. niet juist. De toestand Is daar nog zoo, Hat er te weinig water is om te kunnen va ren en te veel om te loopen. Behalve de Overtoom ligt geheel Oostzaan nog onder water. School» en Kerknieuwe. Beg-rafenfs prof. dr. M. A. Goos- len. Te Lochem is ter aarde besteld het stoffe lijk overschot van prof. dr. M. A. Gooszen. In de Kerk. Ct. deelt de heer Otto Schrieke, predikant te Enschedé, die als vertegenwoordiger der Sy node bij de begrafenis tegenwoordig wos, het volgende mede: Een scherpe wind woei en een kille mist hing (Dver het kerkhof van Lochem, toen daar het stoffelijk overschot van den emeritus-hoog- leeraor, prof. dr. M. A. Gooszen, aan de aarde Sverd toevertrouwd. Onder deze omstandigheden lurerd er weinig gesproken, hetgeen ook naar den Ueest van den overledene was. Slechts de twee officieele toespraken werden gehouden, namens de Leidsche Rijksuniversiteit en namens de Algemeene Synode der Neder* Jandsche Hervormde Kerk. Voor de eerste sprak |>rof. Hartman, die de vele jaren van vriendschap, die hem aan den overledene had verbonden, her dacht, maar ook als woordvoerder van den Se- Eiaat der Universiteit hulde bracht aan zijn we- enschappelijken zin, zijn vriendelijken omgang *n godsdienstig gemoed. Ook aan de tehmsge- bleven familieleden wijdde hij een gevoelvol 3/doro. Ds. Schrieke van Enschedé volgde hem en fierdacht de verschillende betrekkingen, waarin prof. Gooszen tot de Kerk gestaan heeft, wier adviseur hij menigmaal was tijdens de zittingen 'der Synode, zijn arbeid als kerkelijk hoogleeraar pn ook als redacteur van het niet-officieel ge deelte der Kerkelijke Coinrant. Hij heeft voort- gestudeerd en de vruchten van zijn arbeid wAren (Van beteekenis, inzonderheid zijn studies over 'den Heidelbergschen Catechismus, waarvan één hem het eeredoctoraat bezorgde. Ook op ander gebied was hij werkzaam. Voor zijn familie is zijn heengaan een groot verlies. Moge hem het sterven gewin zijn geweest. De oudste zoon 'dankte voor de vriendelijke woorden bij zijns yaders graf. Stichting zonder godsdienst oefening. Te Amsterdam heeft zich een co mité gevormd, bestaande uit de heeren en dames (M. H. van Campcn, Albert Hahn, Just Havelaar, Kees Meijer, T. B. Roorda, Adèle Withof, Alice iWilff Gerzon en Jan van Zutphen (voorzitter is Kees Meijer, secretaresse mevr. Alice Gerzon) dat 's Zondagsmorgens in het gebouw Odéon bijeenkomsten gaat organiseeren ten dienste van hen, die zonder preek of godsdienstoefening stemming willen brengen in hun vrijen dag. Op deze bijeenkomsten zullen, naast religieuse en wijsgeerige sprekers, kunstenaars optreden? de voordrachten zullen door artistieke zang en mu ziek opgeluisterd worden. De bijeenkomsten zul len het gansche jaar door, de maanden Juli en 'Augustus uitgezonderd, 's morgens half elf, ge houden worden. Vele letterkundigen, tooneelspelers, zangers en zangeressen, hebben hun medewerking toege zegd .De openingsbijeenkomst is Zondag, 13 Februari, waar Kees Meijer eene rede zal hou* deno ver: „De nieuwe gedachte" en Louis Sterks viool-ensemble muziek zal geven. Reclames. (5 per anker f 34 I per flesch - 0.85 pine I 1.50 per anker accijns. Kunst en Wetenschap. Christine Poolman. Op hartelij ke wijze heeft ook te Groningen het schouw, burg-publiek afscheid genomen van mevr. Christine Poolman. Na de voorstelling van „Lentewolken" werd zij omringd door bloem stukken en allereerst toegesproken door mr. G. M. Doornbos, secretaris van het schouw burgbestuur. Spr. herinnerde er aan, dat de nu scheidende actrice sedert 1 November 1883 in den schouwburg te Groningen was opgetreden en getuigde in warme bewoor dingen van de groote appreciaties, welke zij steeds bij het Groningsche publiek onder vond. Men vindt het jammer, dat mevr. Poolman heengaat. Namens een commissie, aan welker hoofd stonden mr. C. C. Geertse- ma, commissaris der Koningin, en burge meester van Starkenborch, bood hij haar ten slotte onder daverend applaus een leu ningstoel en een tafel met schemerlamp aan Vervolgens bood mr. Saenger namens de afd. Groningen van het Tooneelverbond bloemen aan en sprak, gelijk ook mr. Doorn- Vil' had gedaan, de beste wenschen uit voor ■evr. Poolman. Namens den Senaat van „Vindicat" overhandigde jhr. C. de Marees van Swinderen haar onder een toespraak een mand met bloemen. De vrouwelijke studentenvereniging bood haar eveneens een bloemenhulde aan. Mevr. Poolman nam hartelijk afscheid van allen, die haar zoovelë lieve attenties had den bereid, inzonderheid heeft zij het op prijs gesteld, dat het Groningsche studen tencorps persoonlijk haar een hulde kwam bewijzen. Elders was het voorgekomen dat een corps zijn pedel afvaardigde. (Utrechte naren. dit slaat op UI Red.) S n ij p a r t lj. Bij een vechtpartij Za terdagavond in een kroeg in de Willemstraat te Utrecht, rijn twee personen ernstig gesto ken; een zekere G. werd in den halsslagader geraakt, en de ander, H., in den schouder. Eerstgenoemde werd in de Rijksklinieken op genomen; zijn toestand was gisteravond vrij bevredigend. Twee personen zijn als de vermoedelijke daders aangehouden. De zaak van den heer A. J. E. van Geeste ren, die verleden week terecht stond in hoo- ger beroep van een vonnis van den kanton rechter te Amersfoort, ter zake dat hij zich zonder wettige redenen bevonden heeft bin nen 500 M. afstand van een interneermgs- kamp, is uitgesteld tot 2 Maart a.s. Even eens is tot dien datum uitgesteld de zaak van den heer W. ten B., hypotheekbewaarder te Zutfen, die ter zake van een zelfde over treding terecht stond. De landbouwer uit Eemnes, die verle den week terechtstond ter zake van mein eed voor het kantongerecht te Amersfoort, is hedenmorgen door de rechtbank vrijge sproken. De eisch van den officier van Justitie was één jaar gevangenisstraf. Verdediger was mr. Schorer. Baarn, 7 Febr. De taxatie-commissie al hier heeft de schade door particulieren ge leden bij de overstrooming van 14 Jan. J.I., geschat op 40,000. Soest, 7 Febr. De opbrengst der col lecte ten behoeve der door de watersnood getroffenen bedraagt in deze gemeente ƒ2634. Bunschoten. Bij het vluchten voor d» overstrooming te Bunschoten had een v.ouw gouden en zilveren voorwerpen en haar geld en geldswaardige papieren in een zakdoek geknoopt. Zij werd door den vloed overvallen en raakte toen haar kostbaar pak je kwijt. Later is bij het zoeken nr ar kleede ren de zakdoek met inhoud teruggevonden. Bij de geldswaardige papieren waren 1600 aan effecten en twee couponbladen van 500 francs. H a r d e r w ij k. Bij Kon. besluit is be noemd tot kantonrechter-plaatsvervanger in het kanton Harderwijk, Ingaande 1 Febr. B. J. de Leeuw, ontvanger der registratie en domeinen te Nijkerk. Harderwijk. Bij de plaatselijke Wa tersnoodcommissie is tot heden ingekomen een bedrag van 1162.28K. Dit bedrag zal worden bestemd om zooveel mogelijk de schade In deze gemeente te dekken. Blijkt het bedrag onvoldoende, dan zal wel licht de hulp van de Centrale Watersnood commissie worden ingeroepen. Overveluwsch Nwsbl. Personalia. De 'heer J. B. Bloemendal is aan de Rijksveeartsenijschool te Utrecht bevorderd tot veearts. Nog eens „De k w e s t i e-K roes." In de "Eembode vindt Semper Idem nog maals gelegenheid de kwestie-Kroes on te rakelen. Hii schrijft o.a in verband met de h'ic"-v jaar- - --de van den burgemeester „Bij allen materieelen vooruitgang welke dezerzijds dankbaar en naar behooren wordt erkend en gewaar deerd, kunnen en mogen wij niet vergeten, dat de onrechtvaardige be handeling het verdienstvol raadslid Kroes aangedaan, nog altiid als een moreele smet de officieele geschiedbladen der gemeente Amersfoort bh'ft ontsieren." Partiicenoot van Kalken wordt als volei onder he-^u genomen: Raads nestor (iubcldel den lof uit over den burgen-ader. 't Ging als van ouds in toast-trant, en zoo moest de Raad In verrukking slikken, da! den burgervader bii ziin sladszoreen. ..geen enkelen dag een uur voor zijn eigen leven ov-bliift." Me dunkt, de burgervader, die een ui op i-'n iüd weet te «"voureeren zal over die boutade van z'n oudsten vroede v;el geglim lacht hebben. Later bleek het echter den heer van Kal ken niet naar den zin te gaan in den Raad. 'I Raadslid Hofiand met ziin eeuwige bc- driiven-eritiek hindert hem, en wel zóó, dal fcii zelfs dreigde met heengaan wanneer dal zoo voortgaat. Was dat gemeend of een loos dreigen Wie 't weet. zegge het. maar ondoordacht en misplaatst was 't zeker. Men heeft geen kijk od dc roode psvehe. wanneer men meent dpor zoo'n gezegde wal Ir- -allen ha-eikeh Dat gescherm met gepresteerde diensten in het belang der gemeenschap verraadt niet clen besoheidene. Wanneer men zóó spreekt over lasten, cn .nog eens lasten, riist do vraag waarom die lastige lasten nog waard door zich te laten belasten met r we lasten Vooral onder omstandigheden als dat g( - schiet!dc met de benoeming voor de Finan ciën cn Fabricage. Goede lessen die jammer genoeg toen pas gat niet in nractiik werden gebracht door dei» docent zelve .gaf da beer Van Kalken toen hit zeide. dat men juiste gegevens moet verzamelen vóór men ziin oordeel uitspreekt. Had spr, dót gedaan vóór hll zijn stem voor de motie-Oostervecn uitbracht, dan zou die stem niet contra, maar stellig pro-Kroes ziin uitgebracht. Daarvan zlln we overtuigd. M e J. J. M. de Br u y n. t Op 66-jarigen leeftijd Is te dezer stede overleden mej. J. M. de Bruyn. Na ruim 27 jaar als onderwijzeres aan de openbare lage re school in de Hellestraat te zijn werkzaam geweest, moest zij wegens gezondsheidsrede- nen ontslag vragen. Rel. Soc. Verbond. Men schrijft ons: Zondagavond herdacht 't Rel. Soc. Ver bond, afd. Amersfoort, feestelijk haar twee jarig bestaan, in de Luthersche kerk alhier. Mej. C. Nienhuis zong eenige gewijdg liede ren. Ook verleende 't Amerslooortsche vi ool-kwartet z'n medewerking. Enka wees er op hoe onze tijd geen volks feesten kent, zooals de Grieken en Joden die kenden en zooals men in de middeleeu wen vierde, toen de volksfeesten religieuse feesten waren. De Fransche revolutie heeft 't laatst een volksfeest gevierd. Ook de 1 Mei-dog is een werkdag geworden. Wij kun nen geen feesten der eenheid kennen, om dat we geen maatschapplijke eenheid ken nen, overal Is een schrijning van gebroken heid. Onze samenkomsten zijn een getuigenis, een schuldbekentenis, een protest en een bede. In socialistische kringen Is heden door gedrongen 't besef van 't metaphysische. Dit leven der werkelijkheid is niet 't licht, als een groote overkapping hangt 't mysterie er over. Velen slaan de handen ten bloede te gen de overkapping. Gelukkig zij die zich aan Christus' hand laten leiden naar 't leven der liefde. Wij willen t leven maken een le venslied aan God. De ouden hebben ons de wereld gelaten, zooals wij ze hebben aanvaard, gebroken, zonder eenheid. Dan voelen we een bran dende schaamte en zien op naar de kerk, of die haar plicht doet. Als organisatie zwijgt ze. Zoo wordt onze bekentenis een protest. Uit dit protest komt de daad voor, heden nog klein en negatief, later zal ze van bij zondere kracht worden. Ons protest moet uitgaan tegen de wetten die de maatschap pij besturen en tegen haar idealen die haar bestendigen. Als wet vinden we de zelfzucht, als Ideaal geld. Carlijle, de proleet, zei van 't kapitalisme in z'n opkomst, dat 't is als Midas, dat alles wat 't aanraakt goud wordt. Tot goud wordt de schoonheid, de wonderen der techniek, de draagkracht der lucht. Kent ge de laatste overwinningen van 't kapitalis me? Door 't kapitalistisch roud ontstaat de gedweeheid der proletariërs en de bloed- stroomen op de slagvelden. Goud en bloed en baatzucht Is de kapita listische drievuldigheid. Spreekster heeft eenmaal Iemand, die haar zeer dierbaar was, begraven. Zoo brengt heden de mensch z'n schoonste bezit, de broederschap, ten grave en de glans van 't goud licht over de lijk- statie. Onze samenkomsten zijn ook een bede. Wij strekken onze handen uit naar de schoone stralen van 't socialisme, maar zien de geweldige worsteling en zeggen: „Heer, blijf ons nabij." Wij zoeken nog geen vrucht, maar zien in de jonge spruiten de belofte van vruchtenbloesem. Als straks de donke re schaduwen verzinken ln den nacht, waar in ook 't kapitalisme verzinken zal, dan is 't nog „Vrees niet, God's geest werkt." En nu verandert onze bede ln: „Vader, uw wil ge schiede." Daarna sprak ds. v. d. Berg van Eyslnga. Hij herinnerde aan de schilderij van Toorop, „De toren der Eenzamen". Christus staat voor een toren, om hem een schare, die de wereld ontvluchten, 't zijn de geslagenen van 't leven, menschen die veel hebben geleden omdat hen veel is ontnomen, gewonden door nood en ellende, ook zijn er die hongeren en dorsten naar gerechtigheid, die is als de blauwe bloem van 't ideaal. Daarbuiten was 't grauw, was de schuld, daar waren de ste den, de aanklacht tegen de maatschappij, daar was de oorlog. Ook wij dorsten naar ge rechtigheid en 't was in ons hart als een kna gende pijn. Toen voelden we een stuwkracht. We zagen als een machtige rivier 't socialis me. We vertrouwden ons er aan toe, waren gelukkig en zochten daarop de zee, de ruim te, 't ideaal. Toen kwam 't verschrikkelijke. De rivier was troebel, donkere wolken pak ten zich samen, kruitdamp steeg op, we za gen de aden an den oorlogsbrand op. Maar we wisten dat er maar één ding noodig was. De stroom was goed, maar daarin moest een rots opkomen, Christus, met den toren der eenzamen. Dit heeft het R. S. V. beseft, wij hebben de Christus gevonden, 't eeuwige in 't ver gankelijke. Na drie weken. Zaterdag zijn we naar Bunschoten ge trapt. En we waren niet de eenige, die ge bruik makend van goed weer en drogen weg een der laatste dagen benutte om botters op het droge te zien. De twee die nog hulpeloos scheef liggen te wachten zullen deze week ook wel ge bracht zijn naar de plaats, waar ze losbra ken in dien verschrikkelijken nacht van 13 op 14 Januari. Een kijik op de situatie maakt eerst duide lijk, wat de berichten zeiden van schuiten over den dijk en schuiten die de huisjes bin nenvlogen. Spakenburg heeft twee havenbassins om haar 176 botters te kunnen bergen. De oude haven loopt vlak noord-zuid; de nieuwe heeft een richting noordwest-zuid oost. Aan de landzijde zijn deze twee havens geflankeerd door een straat van visschers- huisjes en bokkinghangen (rookerijen). Tn Spakenburg is geen groote gemeenschappe lijke rookerij, zooals Hulzen bezit, naar wij meenen. Storm en vloed kwam. De schuiten, opge legd voor den winter, misten alle reserve materiaal om sterker te worden vastgelegd. Ze raakten driftig, rukten van anker en stortten zich zuidoostwaarts. En aldus dron gen de botters de oude haven in de bene den den wind liggende woningen, terwijl die in de nieuwe haven over den havendijk vlo gen in den uiterwaard tot aan den hoofddijk. Het storten over den dijk heeft dus slechts betrekking op dezen havenkant. Dfc hoofd dijk is door de botters niet gepasseerd. Wel heeft 't er een geprobeerd, de roode rakker, een der twee die nog om hulp vraagt om weer in zijn element te komen. Hem was 't gelukt boven op den hoofddijk te schuiven. Er over Is hij niet gekomen, en hij was haantje de voorste. Naast deze twee liggen twee boot-cadavers als afgekloven vlsschen, de bootgraat steekt uit het karkas. Ze zijn een reddeloos wrak. Bij de ellende, die over een streek wordt ge worpen zijn er steeds uitverkorenen, wien de volle maat wordt toegemeten. Een dier reddeloos gesmakte schuiten be hoorde aan Jacob van Diernen. Komt men langs de havenstraat en ziet men daar een huisdak als domper op den grond gezet, terwijl van de muren de stee- nen in het rond liggen, dan is dat de woning van Jacob van Diermen geweest. Die be jaarde man is alles kwijt. Van de 176 botters zijn er 106 licht be schadigd, 29 zwaar, terwijl 3 onherstelbaar zijn vernield. Van deze vloot was bijna alles binnen, toen de ramp kwam. Slechts twee schuiten bevonden rich toen te Harderwijk. Buiten de huizenruine aan de haven kan men in Spakenburg nog een andere ruine zien, waar het niet de botters rijn geweest, die rammeiden, maar uitsluitend de woeste golven. Westelijk van de haven is een huis geheel weggevaagd, zooals men weet, maar ook in het straatje achter dien dijk, richting Eem- mond, is het water te keer gegaan. Van voren geven de huisjes een onge schonden uitzien. Komt men aan de achter zijde, dan mist men den gevel. De woeste golven uit den polder hebben dezen finaal weggeslagen, een gezicht als van een Zaan- landsch houten huisje, waarvan de voormuur is weggenomen. Zoo stonden daar de wo ninkjes van Gerrit Muys en van Roos. De zeedijk is op sommige plaatsen sterk aangevreten. Het water heeft er dan ook voe ten boven gestaan. Veertien daklooze ge zinnen hebben een onderkomen gevonden in de Gereformeerde keric A. Daar is een beschotwerk gemankt, zoodat elk gezin rijn vrije kamer heeft. Een hoog gewaardeerde maatregel. De menschjes zagen al op tegen verhuizen naar de barak, welke gezet wordt ln de Schans. Wanneer ze daar als ln een gesticht zouden moeten verblijven, neen, dan liever ander onderdak gezocht. Hun wees is zonder grond. Ook daar zal elk gezin zijn vrijheid hebben. Deze barak is eigendom van den Centra- len Gezondheidsraad. Zij werd uit VTissingen gezonden, 't Is een groote barak, 50 bij 6 M. met veertien ramen en breede deuren aan weerszijden. De binnenbekleeding doet denken aan groote sigarenkist, eenzelfde gevlamde du.i kere houtsoort. Men noemt het ^triplex". Het verblijf in kerk A brengt wijziging mee in de godsdienstoefeningen te Spakenburg. Zater dag werd dan ook door den omroeper be kend gemaakt, hoe de regeling voor dezen Zondag was getroffen. Om zich een zoo officieel mogelijk aan zien te geven had de omroeper zich gedekt met zijn pet van den petroleumwager:, waar op de letters „Pettrolifère." Een vreemde i naam voor omroeper. Maar deftig stond het. I Niet met bekkenslag vroeg hij de aandacht van de straat, hij deed het met een motor hoorn. En verder had 'het leven zijn gewone loop hernomen. Evenzoo te Bunschoten, waar slechts een onderstboven geworpen houten brugje herinnering gaf van den watervloed. En toen peddelden we den weg naar Nij kerk op om over Zevenhuizen en Lange- noord op Hoogland terug te komen. Dat stuk grintweg tusschen Bunschoten en de Kooi heeft zich bijzonder goed gehouden. We dachten daar uitgewoelde stukken te vinden, want de wateraandrang van den Nij- kerker doorbraak moet machtig zijn geweest. Dat teekent de hoeve van Hooft aan den drie sprong Bunschoten-Nijkerk-Hoogland. Al de ingedrukte kavaljes van Spakenburg j geven niet zoo'n impressie van hulpeloosheid en doorstane angst als dit huis op den drie sprong. Daar in Spakenburg 't samenzijn, 't volle levensgedoe; hier in de Kooi de een zaamheid, de verlatenheid. De voormuur is weg, de zijmuren rijn voor de helft verdwenen, 't Huis hangt op het achtergedeelte en het zoldergetimmerte. Slechts een enkel hoogergelegen hoeve aan de overzijde en dan niets dan de vlakke waterzee van den polder. Daar moeten vreeselijke oogenblikken zijn doorgebracht, toen om half vier de groote vloed kwam opzetten. Het gezin is later door Spakenburgers ge red, zooals men weet. Alle vee was verdronken, acht koeien en zes varkens. |- Droef ellendig ligt daar dat brok huis. I Tusschen de Kooi en de buurtschap Ze venhuizen ligt weer de polderweg, het wa tervlak nog steeds aan weerskanten. Het eerste huis van de buurtschap, de wo ning van Valkengoed ligt eveneens voor een deel in puin. Ook hier is al het vee, een twaalf, dertien stuks, verdronken. 1 Zulke menschep komen er nooit bovenop. Verder Is men er daar nog al schnppelijU afgekomen van veeschade. De oudere hoe' ven liggen op bulten en ook heeft men dool ophoogen met takkenbosschen getracht hei vee een staanplaats te verschaffen waarbij- het den kop kon bovenhouden. Die bulten of terpen waarop de ouderq woningen zijn gebouwd zijn thans In eer^ hersteld. Men dacht ze in dit polderland niet meer van noode te hebben, toen dj Slaagsche dijk indertijd werd verhoogd. Niet alleen te Spakenburg liggen schot pen op het droge. Fietsers kennen wel den Zeldertschen» weg, loopend van den Bunschoter Straatweg naar die van den Baarnschen dijk, een groot kwartier of half uur noordelijk vrat Hoogland. Daar steekt boven de eigenlijke hoevo Zeldert een scheepsmast uit, van het schub tenhuis zijn ze hier heen gestuwd, een mo« torboot en een zeiljacht. Het water hoeft ze gebracht, maar wat zo terug zal voeren, is nog een onopgelost probleem. Sterk is de vrees der boeren voor duur vee nu de weitijd komende is, terwijl ve len thans soms gedwongen zijn hun vee van de hand te doen wegens voedergebrek. Hel hooi heeft veel geleden, 't Broeit sterk. Dil veroorzaakt in dezen tijd geen brand maar 't geeft verrotting. Op zoo'n tochtje spreekt men met velen en met velerlei, men hoort dan woorden van lof en van blaam over hen, die in zulke cvb tieke dagen te regelen hebben. Geen Hooglander hebben we gesproken, die niet vol was over den burgemeester, ba ron van Tuyll van Serooskerken en den ge meentesecretaris den heer Muijs. Prachtig werk is door deze belde heeren verricht in de moeilijke dagen. Chambly en Karde e. Wij herinneren nog even aan het optre den van de bekende illusionisten Chambly en Kardee, hedenavond In Amicitia. H. V. C.-A. W. 3-0. Gisterenmiddag speelde H. V. C. achter Rustoord tegen A. W. uit Bussum. Blijkens de aanplakbiljetten was het de bedoeling, dat het eerste elftal uitkwam. Maar wat er in het veld kwam, geen H. V. C. I. Daarbij kwam I Nieuborg nog een kwartier te laat, waarop bii als invaller werd gepresenteerd en door Bus sum heel sportief geaccepteerd. En na rujt was Schreuder vervangen door Nieuborg Jr. Het was dus, wat men zou kunnen noemen een H. V. C.-combinatie. Of A. W. vollleóig j was, weten we niet, maar naar het spel te oordeelen was dit niet de sterke Tweede Klasser uit het Gooi, zoodal ook hierbij wel I de noodige invallers zullen zijn geweest. Een en ander in aanmerking genomen, viel de wedstrijd niet bepaald tegen, of schoon het verband bij H. V. C. vaak ver to zoeken was, terwijl bij A. W. voor doet alles verknoeid werd. Voor rust was A. W. in hel veld bepaald sterker, maar zoo gauw het nel in 't zicht kwam, raakten de spelers de kluts kwijt, zoodat eenige opgelegde kansen voor de gasten verloren gingen. Alleen de rechtsbinnen van A. W. gaf meermalen (link doortastend spel en sijn schieten was ook vaak zeer goed. Maar Brits liet zich toch niet passeeren. la een kwartier spelen braken de H. V. C/erg ioor en kreeg Arnolds de gelegenheid met een tam schot aan H. V. C. de leiding te ver schaffen. A. W.'s keeper, die ook in het ver dere van den wedstrijd niet zeer solide bleek, had dit schot o.i. met gemak kunnen keeren. Dit was het eenige puntje, dat voor rust kwam. Het spel verplaatste rich vlug, maar goed geleide aanvallen met een flink schol tot eindresultaat, zagen we weinig. Het was meer een heen en weer werken. Met 10 voor H. V. C. kwam dan ook rust. Na rust was het al niet veel beter. Aan vankelijk scheen A. W. het spel in handen ta zullen nemen .Maar voor doel was het weer een hopeloos gepruts, zoodat geen bal in ha| net kwam. De H. V. C'ers, ofschoon ooll geen schitterend spel vertoonende wisten nog tweemaal den doelman te passeeren, Met dezen stond 3O voor H. V. C. kwam het einde. De scheidsrechter, een Belg, leek ons nial altijd even juist in zijn beslissingen. Andere uitslagen: MaarssenQuick II 03. Amersfoort—Baarn 7—0. Dierenbeule r IJ. Zaterdag passeerden hier eenige k'oelel van de Utrechtsche markt, waarvan er een met slagen op de been moest worden gehout den. Het dier bleek oververmoeid, in dezet tijd brengen de runderen hun tijd liggende in den stal door. Het loopen is voor de dlerenl dus een zware karwei. Het beest had waar» schijnlijk vóór de markt reeds eenige uretl geloopen, en daarna nog een tijd aan de lijn I gestaan. Is het niet onmenschelijk de dieren zon af te beulen, alleen om de vracht per spoot uit te sparen. Agenda. Heden: Pin-, inr» 1 jinprdraat. Bioscoop De Arend. Café Riche Diner- en Avondconcert, ÜW mes-Ensemble. Amicitia, Chambly en Karde G, Museum F Ie luie Openbare Leeszaal (Beukenlaan) 10— m 7n!ióp- >Tnflnf1afl 21 10 «UI*. 10 Febr. Amicitia. Concert Hanna Vet» bena. 11 Februari, Amicitia, Uitvoering Amertf foortsche Tooneelvereeniging. 13 Febr., Amicitia. Propa^anda-Kun^ avond S. D. A. P.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1916 | | pagina 3