WIJNHANDEL IWIRdi. Mifschistrsat 34. ïslaf. 145, Uit den omtrekT STADSNIEUWS." resident van Amoertie In dezelfde afdeèling, in 1687 k\ dezelfde functie in Bandjermassin \en ommelanden, waarna einde 1889 zijn be noeming volgde tot de functie, die hij tot rijn pensionneering in 1896 vervulde. De heer Dennenborgh was ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw. Begrafenis dr. Krantz. Giste ren werd op zeer eenvoudige wijze en on der groote belangstelling op de begraaf plaats Nieuw Bik en Duinen te 's Gravenha ge ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den gepensionneerden generaal-majoor Her artillerie, den heer dr. H. J. Krantz. Aan 1de groeve werd gesproken door den gene raal-majoor van Hoogstraten, gouverneur van de Kon. Mil. Academie en den gep. kolonel Beyerink, die de verdiensten van den ontslapene op warme wijze huldigden. On der de talrijke aanwezigen werden opge merkt de secretaris-generaal van het depar tement van oorlog, de heer Doorman; de generaal-majoor Kemper, inspecteur van het militair onderwijs met zijn adjudant en te vens als vertegenwoordiger van den gene raal Snijders, opperbevelhebber van land- en zeemacht; de generaal-majoor Scheltema, inspecteur der vesting-artillerie; de plaatse lijke commandant te 's Gravenhage, kolonel De Ridder; de generaal-majoor Hoogeboom, oud-inspecteur van het militair onderwijs; de generaals De Waal van 't Sant; de gene raal Boetje van het Indische leger; de oud- minister Cool; de oud-generaals Koole mans Beynen, Roelofs, De Bordes, Kool en de luit.-generaal Van Nooten. Nederland en de oorlog* De torpedeering van de **Artemis". Het ministerie van buitenlandsche zaken deelt ons mede, dat in zake de torpedeering der Artemis een zeer ernstig vertoog, door lusschenkomst van den Nederlandschen ge zant te Berlijn tot de Duitsche regeering ge richt, onderoverlegging van het ambtelijk proces-verbaal der getuigenverklaringen, zich gekruist heeft met een démarche van de Duitsche regeering. Deze heeft door tus- ichenkornst van haren gezant alhier aan den minister van buitenlandsche zaken medege deeld, dat hij, na onderzoek van het gebeur de, waartoe zij ook de Nederlandsche ge tuigenverklaringen tegemoet zag, eventueel bereid zou wezen, tot genoegdoening en schadeloosstelling en dat zij, reeds voorloo- pig, haar leedwezen over het voorgevallene betuigde. Men verneemt, dat de kapitein van de Artemis Dinsdag te 's Gravenhage is ge weest om door zijn directie nader over het gebeurde te worden gehoord. Nederlandsche verpleegsters op den Balkan; Volgens mededeeling van den Minister president te Sofia zijn de drie Nederland sche verpleegsters W. Forbes Smeltzer, H. M. van Oyen en G. van der Veen, die bij het vertrek van de Servische troepen uit Uskub aldaar waren achtergebleven, in dienst van het Bulgaarsche Roode Kruis overgegaan en nog steeds in genoemde plaats werkzaam. Haar gezondheidstoestand is goed. V erdeelin van regeerings- mais. Naar men verneemt heeft de minister van Landbouw, op verzoek van het Comité van graanhandelaren te Rotterdam en de Com missie voor den graanhandel te Amsterdam, besloten, deze commissie te ontheffen van ide werkzaamheden betreffende de verdeeling van regeeringsmais en een speciale commis sie te benoemen, welke deze taak zal over nemen. Cement. Uit Amsterdam wordt gemeld: De Duitsche rijkskanselier zou den uit- en doorvoer van cement verboden hebben. Dit verbod zou voor ons land van groote gevol gen zijn, omdat het grootste deel van de cement, die hier verwerkt wordt, thans uit Duitschland komt. Toen wij een vakman daarover spraken, was zijn meening, dat het bericht in dezen vorm wel niet geheel juist zou zijn, omdat er volstrekt geen ge brek aan cement bij onze oostelijke buren is; integendeel, men kan er best wat missen. De bedoeling van dit uitvoerverbod is, naar onze zegsman, meedeelde, niets an ders, dan de opdrijving van den prijs, zoo als dit ook in de ijzer-industrie het geval is geweest, waardoor de koers van de markt naar boven wordt gedreven. Het verbod komt dus ten slotte hierop neer, dat onze handelaren en afnemers wat meer moeten betalen. Heden, zoo vernemen wij nog, zal te Ber lijn een vergadering gehouden worden, waar in opnieuw de prijzen voor cement zullen vastgesteld wórden. De kermis en de mobilisatie. Naar gemeld wordt is het bestuur van de vereeniging Nederlandsche Kermisvakge- nooten „Ons Belang", voornemens bij den algemeenen opperbevelhebber van land- en zeemacht, generaal Snijders, gehoor te ver zoeken, ten einde met hem te bespreken wat er gedaan kan worden ter verlichting van den benarden toestand van de leden dier vereeniging, in verband met verbod van ker mis in verschillende gemeenten, waar de staat van beleg heerscht. De ze zonken Encclsche onderzeeër. Men meldt ons uit Den Haag: Naar wii vernemen is er geen sorake van da: de pogingen om de Engelsche onderzee boot H 6. die in het Friesche Zeegat gestrand is. af te brengen mislukt ziin. De pogingen om het vaartuig vlat te krijgen worden \uortcezet De grens opengesteld voor vluchtelingen. De Zeeuwsch-Vlaamsche grens is, naar het N. v. d. D. meldt, weer tijdelijk openge- gesteld voor "Belgische gezinnen die naar Holland willen gaan. Reeds den eersten dog hebben hiervan honderden gebruik gemaakt. Ce Telegraaf. Het Hangsche Correspondent iebnreau meldt ons In de Telegraaf van 7 dezer werd te ken nen gegeven, dat de regeerinsr den chef van den douane-recherchedienst op den heer Hol- dert zou hebben afgezonden met het vrien delijk verzoek met hem saam te mogen wer ken. Naar wii vernemen is dit geheel oniuisJ. Een hoofdambtenaar der invoerrechten en accijnzen, die bij het opsporen van uitvoer fraude gehinderd werd door ontüd'UC berich ten in De Telegraaf heeft gemeend zich tot. den heer Holdert te moeten wenden, teneinde zoo mogelijk te verkrijgen dat derveliike be richten voorloopig achterwege bicven Be doeld hoofdambtenaar heeft dezen stap op eigen initiatief gedaan. Eerst door de dagb'a- den heeft de regeering er kennis van gekre gen. Het anti-smokkelbur e a u. Reeds vroeger heeft het Hbld. gemeld, dat de genaturaliseerde Engelschman A. Lang, die volgens den eigenaar van De Telegraaf in geen enkele betrekking stond tot het an- tl-smokkelbureau, dóch vrijelijk over de ge gevens van het bureau kon beschikken, daags na de eerste publicatie van de „Am- sterdamsche Pers" uit Amsterdam is vertrok ken. Nader verneemt het blad, dat hij enkele dogen daama met de Batavier uit Rotterdam naar Londen vertrokken is. Een nietgoedgekeurde be grooting. Daar Ged. Staten van Zeeland hun goedkeuring hebben onthouden aan de gemeentebegrooting van Domburg, en de raad in zijn laatste vergadering heeft beslo ten geen verandering daarin te brengen vol gens den wensch van dat college, doet zich het eigenaardige geval voor, dat de gemeen te-ontvanger het uitbetalen van de trakte menten aan de ambtenaren der gemeente heeft gestaakt. (VI. Ct.) Vereeniging van Neder landsche Gemeenten. De Vereeni ging van Nederlandsche Gemeenten heeft tot B. en W. van verschillende gemeenten een circulaire gericht/waarin onder mede deeling, dat door de vereeniging op 1 Mei 1914 het Centraal Bureau van verificatie Is opgericht, waarbij zich dadelijk een zestal gemeenten hebben aangesloten, welk getal sedert tot negen is geklommen, terwijl nog met verscheidene gemeenten onderhande lingen worden gevoerd, wordt medege deeld, dat zij thans te rade is geworden meer gemeenten te bewegen van de dien sten van haar bureau gebruik te maken. De aanvankelijk toegetreden gemeenten zijnLeiden, Zaandam, Hilversum, Amers foort, Zwolle en Leeuwarden. De ambtenaren, takken van dienst en be drijven, waarvan de controle in de verschil lende gemeenten aan het bureau werd op gedragen, zijn: gemeente-ontvanger, secre tarie-ambtenaren, marktmeester, gemeente werken, openbare reiniging, havendienst, slachthuis, bank van leening, gestichten, ziekenhuis, gasfabriek, gemeentelijk elec- trisch bedrijf, grondbedrijf, waterleiding. Van resp. 1 Januari 1915, 1 October 1915 en 1 Januari 1916 af zijn ook de gemeen ten Helder, Zeist en Sneek aangesloten. Door enkele gemeenten is de chef-verifi cateur tot gemeente-ambtenaar benoemd. De Emmabloem. Het degelijksch bestuur der Nederlandsche Centrale Ver eeniging tot bestrijding der Tuberculose meldt, dat naar aanleiding van tal van be zwaren van localen aard tegen den verkoop der Emmabloem op 24 April, den tweeden Paaschdag, de verkoop, nu ditmaal toch van den officieelen datum, 21 April, moet afge weken worden, daar deze dag samenvalt met den Goeden Vrijdag, kan geschieden op een der dagen in de week van 23 tót 30 April. De Amsterdamsche Water leidingen. De afgetreden directeur der Amsterdamsche waterL'dingen, de heer J. W. K. Pennink, heeft in een open brief in de N. R. Ct. afscheid genomen van den tegelijk met hem heengeganen onder-directeur P. A. M. Hackstroh. Met van buitengewone waar deering getuigende bewoordingen brengt hij hulde aan diens steun in den strijd tegen sleur, onvoldragen bedrijfsorganisatie en zelfs intrige, waarbij zij beiden het onderspit hebben gedolven. Den Heer Pennink wordt het voornemen toegeschreven een memorie op te stellen betreffende het conflict De heer Hackstroh heeft, zooals wij reeds meldden, afscheid genomen van het bureau personeel der waterleiding. Hij is als reserve majoor der genie thans bij het wapen der genie te Diemerbrug ingedeeld. Het Dam-terre in. Het N. v. d. D. meldt. Eenige weken geleden kon worden gemeld, dat een alweder nieuwe combinatie zou trachten het erfpachtsrecht van de hee- ren van Olst c.s. over te nemen. Veel hoop dat dit pogen onder de huidige tijdsomstan digheden slagen zou, bestond er niet en zoo bereidt dan ook thans de Vaderlandsche Hypotheekbank maatregelen voor om het erfpachtsrecht op het terrein te laten execu- teeren. Dit moet zooals men weet vóó 1 Juli zijn beslag hebben gekregen, want op dien datum vervalt het terrein weer aan de gemeente. Bierprijsverhooging en het Fooienstelsel. Op initiatief van den Centralen Bond van Geëmployeerden heb ben de landelijke vakbonden, tw. de R.-K. Bond, de Neutrale Vakbond en eerstgenoem de organisatie van Geëmployeerden in het Hotel-, Café-Restaurant- en Koffiehuishou- dersbedrijf besloten, naar aanleiding van de jongste bierprijsverhooging, gezamenlijk een landelijke actie te voeren, opdat de kellners schadeloos zullen worden gesteld voor de uit deze en andere prijs verhoogingen voort gevloeide nadeelen. Besloten werd den werkgevers te verzoe ken om, teneinde aan deze nadeelen tege moet te komen, aan de kellners een mini mum-loon te betalen, de bestaande ioonen te verhoogen met het bedrog, wat aan mini- mum-loon wordt verlangd, en daarenboven den toeslag, welke in vele inrichtingen van de kellners wordt geheven voor het bezoldi gen van ander personeel of anderszins, af te schaffen. De verongelukte zeelie den. In een vergadering te Scheveningen van de Chr. Matrozenvereeniging is mede gedeeld, dat het bestuur toestemming ge vraagd en verkregen heeft om a.s. Vrijdag langs de huizen der ingezetenen te collec- leeren voor de nagelaten betrekkingen der verongelukte zeelieden. Er werd op gewezen, dat sommigen wel wat voorbarig in hun oordeel waren, door te beweren, dat de schepen alleen door den storm vergaan zijn. Het was immers ook heel goed mogelijk, dat de vaartuigen door den sterken wind afgedreven zijn naar een mij nenveld. Want het was wel merkwaardig dat van de vier vergane loggers zoo goed als niets aan komt drijven. Het zou dus zeer best mogelijk zijn, dat uitkeering krachtens de oorlogs-zeeongevallenwet gedaan zal worden. Zekerheid dat de storm de uitslui tende en werkelijke oorzaak van het vergaan is, bestaat er niet, en daarom vertrouwde men, dat de reederijen wel al 't mogelijke zullen doen om uitkeering te verkrijgen voor de vele hulpbehoevende betrekkingen der verongelukte zeelieden. Electrfsche Varkensslach ter ij. Eergistermorgen wilden de Duitsche grenswachten te St. Marguerite een varken slachten, doch het dier wist weg te loopen en kwam in aanraking met den electrischen draad. Het beest was onmiddellijk dood. Stop gezet. De steenfabrieken te Ouderkerk a/d. LJsel en Gouderak worden stop gezet. Aan de werklieden dezer fabrieken is ontslag aan gezegd tegen 12 Februari. Typhus fn Kortenhoef. We gens het voorkomen van een belangrijk aan tal gevallen van Febris Typhoidea in de ge meente Kortenhoef (prov. Noord-Holland) mogen tot nader order geen militaire verlo ven worden verleend naar die plaats. Het dienstwrelgeringsmanifest. Voor de rechtbank te Zutphen stond gister terecht ds Van Wijfie,- pred. te Bergen, we gens verspreiding van het dienstweigerings- manifest. De eisch was 1 maand gevangenis- 71 f*h f Ds. De Baan te Oenkerk en ds. Van Dob- ben te Pietersbierum hebben hooger beroep aangeteekend tegen de vonnissen der recht bank te Leeuwarden, die hen wegens op ruiing heeft veroordeeld tot 75 boete of 30 dagen hechtenis. Ds. Sevenster te Beetgum heeft in deze straf berust. De officier van justitie bij de rechtbank te Alkmaar, heeft hooger berop aangeteekend tegen de vrijspraak van de predikanten Schermerhorn, uit Nieuwe Niedorp, Boen ders, uit Abbenkerk, Boeke uit Schoort, Ter- let, Uit Zuid-Scharwoude, en Huizinga uit Schagerberg, tegen wie hij op 18 Februari wegens de onderteekening van het dienst weigeringsmanifest respectievelijk 3, 1 en 2 maanden gevangenisstraf geëischt had. Diefstal van bankpapier. Dinsdagmiddag liepen te Leiden een twee tal jongens van 11 en 13 jaar, de broertjes Van L., met bankpapier langs de straat. De politie hield de jongens aan en toen bleek dat zij het gestolen hadden. Ze waren in een onbewaakt oogenblik binnengedrongen in het kantoor der firma Gijzenij en Zn., handelaar in lompen aan de Oudevest al daar en waar een bedrag van ruim ƒ2300 aan bankpapier bleek ontvreemd. De knapen, die blijkbaar de groote waar de van het gestolene niet beseften, hebben niet lang er van in het bezit kunnen blijven. Ze hadden er nog niets van gebruikt, om dat ze geen bankpapier durfden wisselen. Ernstig ongeluk met een torpedo. Gistermiddag heeft te Vlissingen een on geluk plaats gehad met een torpedo van een Nederlandschen onderzeeboot. De torpedo ontplofte tegen den ponton van de Mij. Zee land, tengevolge waarvan een korporaal- machinedrijver werd gedood en eenige ma rineschepelingen niet-levensgevaarlijk ver wond werden. De onderzeeboot had weinig schade. Hoe het ongeluk zich heeft toegedragen, wordt in bovenstaand, vat\ het Haagsche Correspondentiebureau afkomstige, bericht niet gezegd. Van andere zijde wordt ons nog gemeld, dat er vier marine-schepelingen zwaar gewond zijn, terwijl er nog twee ver mist worden en verschillende andere perso nen door de ontploffing lichte kwetsuren hebben bekomen. Omtrent dit ongeluk wordt nader gemeld: Bij het ontijdig afgaan van een torpedo van een der onderzeebooten, liggende in de Buitenhaven, is een korporaal-stoker ge dood, een sergeant van de marine ernstig aan het been verwond en naar het St. Jo- seph-ziekenhuis vervoerd. Drie andere per sonen zijn licht gewond door de ontploffing. Het zuidelijke ponton is ernstig bescha digd. Het ponton helt naar een zijde over. Tallooze ruiten in het station en andere omliggende gebou\sen zijn gesprongen» De ponton wordt door pompen met de brandspuit drijvende gehouden. Ook aan een der booten van den Provin cialen Stoomboot-dienst is vrij ernstig scha de toegebracht. Deze boot werd op drie plaatsen getroffen. Een stuk ven den tor pedo kwam aan den anderen kant weer uit het schip. Het lijk van den korporaal-stoker was ern stig verminkt. Het hoofd was bijna van den romp gescheiden. De namen der slachtoffers van het onge luk met de torpedo zijn: Korporaal-machinedrijver 2e kl. J. Havers, gedood. Pijper 2e kl. H. Bonhoffer, niet levensge vaarlijke hoofd- en beenwonden. Korporaal-monteur D. P. van Diejen, niet ernstige gezichtswonden. Korporaal-machinedrijver 2e kl. F. J. Koek, ernstige, doch niet levensgevaarlijke hoofdwonden. Korporaal-torpedist J. F. L. Daane, niet ernstige voetwonde. M^Mnedrijver majoor M. Beets, ernstige, doch niet levensgevaarlijke voetsgewricht- wonde. De watersnood. Bezoek van den Prins Gisterennamiddag half twee heeft Z. K. H. Prins Hendrik een bezoek gebracht aan Zaandam, om ook daar kennis te nemen van de wijze, waarop de zieke vluchtelingen door de zorgen van het Roode Kruis worden ver pleegd. Te dien einde werd een bezoek ge bracht aan het kerkgebouw der Doopsge zinde gemeente in de Oostzijde, waar thans ongeveer twintig zieken worden verpleegd. Hier waren aanwezig de r* -emeene voorzit ter van de Zaansche comité, dr. A. P. van Rooyen; dr. J. M. Rebel, voorzitter van de afdeeling Zaandam; dr. H. W. Scalogne, lei der van de transportcolonne, de overige be stuursleden van het Roode Kruis, de predi kant en de leden van het kerkbestuur en de dames, belast met de huishouding van deze inrichting. Z. K. H., die gekleed was in generaalsuni form, werd door dr. Rebel in de zalen rond geleid en toonde zich zeer tevreden over de door het Roode Kruis getroffen regelingen. Van Zaandam vertrok Z. K. H. per auto naar Worm erve er. Hier heeft Prins Hendrik de uitgebreide voorzorgsmaatregelen bezichtigd voor het geval de watersnood zich ook tot die ge meente zou uitbreiden. Ook hier was het de afdeeling van het Roode Kruis, die de lei ding op zich had genomen en in het-wees- huis, de katholieke school en het ziekenhuis verschillende lokalen in gereedheid had ge bracht, om, zoo de nood aan den man kwam, zieke vluchtelingen te kunnen opnemen. Aan elk der genoemde gebouwen staat een geneesheer aan het hoofd. Met veel belangstelling heeft de Prins van c i en ander kennis genomen, de hoop uit sprekende, dat deze voorzorgen niet fn toe passing zouden behoeven gebracht te wor den. De Prins, die uit Wormerveer nog een h°~o\ St aan Uitgeest, was vergezeld van jhr. Backer, zijn adjudant en jhr. van RiemHijk, gewestelijk commissaris van het Ropde Kruis. D ij k h e r s t el. Gemeld wordt dat het herstellen van de Zuiderzeedijk te Anna Paulowna, opgedra gen aan de firma Van der Valk te Amster dam, voor 309.870 zeven weken zal du ren. School, en Kerknieuw*. Dies natalis Leidsche Uni versiteit. Hoezeer besloten was ook te dezen jare de dies natalis der Leidsche Universiteit zonder uiterliik feestvertoon te doen voorbij gaan, werd Dinsdag niettemin deze heuglijke herinneringsdag op plechtige wijze herdacht door een plechtige bijeenkomst van Curatoren, Hoogleeraren en Studenten der Hoogeschool en verdere belangstellenden, waar gisterennamiddag in het groot-auditorium een feestrede werd uit gesproken, bij ontstentenis van den rector-mag- mficus, prof. dr. W. Brede Kristensen, door den loco-rpctor prof. dr. W. v. d. Vlugt. Het onderwerp dier rede was getiteld „Twee Nederlandsche Meesters der Rechtsgeleerdheid." Spr. begon zijn toespraak met de beste wen sch en voor prof. Kristensen uit te spreken. Daarna vroeg de Spr. de aandacht voor eenige opmerkingen over een paar meesters der rechts geleerdheid uit onze gouden eeuw, t. w. den Franeker'schen hoogleeraar Ulricus Hüber en den Leidschen hoogleeraar Gerard us Noodt. Societas Studiosorum Refor mat o r u m. Dinsdag ving te Amsterdam de herden king aan van het 6e lustrum der Unie van Ge reformeerde studenten aan openbare Hooge- scholen met een vergadering in „de Werkende Stand." De Voorzitter de heer J. H. Zandwehr, opende om twee uur de vergadering op de gebruikelijke wijze en heette Prof. Dr. H. Visscher, hoogleer- aar te Utrecht, welkom. Nadat de afgevaardigden der corpora N. D. D. D.; F. Q. L en die van de N. C. G. V. waren binnengeleid, werden de reünisten in de vergadering ontvangen met bet vaandellied. De Voorzitter sprak van de gevoelens die er in S. S. R. leven ten hunnen opzichte. Namens de reünisten antwoordde Prof. Dr. A. Noordtzij, hoogleeraar te Utrecht, in hartelijke bewoordingen. Voorts sprak namens het Stud.-Corps aan de Vrije Universiteit de heer Dieleman, namens het Stud.-Corps aan de TheoL school te Kampen, de heer Pel, van de vriendschap der corpora. Dr. H. C. Rutgers, de secretaris van de Ned. Chr. Studenten-vereeniging, sprak den wensch uit, dat S. S. R. mocht groeien en in haren bloei mocht bijdragen tot een krachtige uiting van de Ned. Chr. Studenten-vereeniging. In deze verga dering werd door Prof. Dr. A. Noordtzy een uiteenzetting gegeven van de nieuwe regeling van het reuniescltap. Een levendige discussie volgde op deze in leiding. Kuntf en Wetenschap Jubileum m e r. de Boe# van Rijk. Naar Amsterdamsche bladen melden, zal het 40-jarig jubileum van mevr. De Boer van Rijk plaats hebben in de laatste week van Februari. Zij zal optreden in een nieuw oorspronkelijk stuk „Mieke" genaamd dat door den heer Jac. van Hoven speciaal voor haar geschreven en aan de jubitaresso opgedragen is. Reclame*. pin. I l.lift per nntrer neellnn. Spakenburg. Het water is in de laat ste week sterk afgeloopen, «oodat er thnnf betrekkelijk weinig water op het land staat. De schuiten zijn bijna alle van den Oostdijk verwijderd. Men begint overal weer aan her stelling en opbouw van het vernielde, In zooverre althans de beschikbare werkkrach ten het toelaten. De school te Spakenburg is Maandag weer begonnen. De straatwegen worden zachtjesaan weer in orde gebracht. Duizenden bezoekers komen ,nu de wegen weer te berijden zijn, in ons dorp een kijkje nemen. N ij k e r k. Volgens gedane opgaaf van de ingezetenen, die door den watervloed hun veestapel geheel of gedeeltelijk sagen ver loren gaan, zijn verdronken: 3 paarden, 1 ezel, 77 koeien, 36 vaarzen, 78 pinken, 13 kalveren, 6 stieren, 10 geiten, 36 schapen, 231 varkens, 1800 kippen. De totale schade wordt geschat op circa 140.000, waaronder ruim f 40.000 voor hooi. Eenadhaesi e-a d r e s. De Vereeniging van NederL gemeenten in een adres aan den minister van financiën adhaesie betuigd met het adres van B. en W. van Amersfoort inzake het, overeen komstig het bepaalde bij art. 107 der wet op de Inkomstenbelasting 1914, inwinnen van inlichtingen omtrent de aunslagen in de rijks inkomstenbelasting. De vereeniging in haar adhaesie-adres, dat ook zij het van groot belang acht, dat de gemeentebest u- ren, ook wanneer hun aanslag hooger is dan die van het rijk, door de mededeelingen van de betrokken inspecturs zich een fuist inzicht kunnen vormen van de redenen, waardoor dat verschil is ontstaan. Denkt om 15 Februari. Vóór 15 Februari moet men zich hebben aangemeld voor plaatsing op de kiezerslijs ten. Met nadruk zij op dezen datum de aan dacht gevestigd. Ieder, die kiesgerechtigd wordt, neme maatregelen om op de lijst ge plaatst te worden. Al zijn dit jaar weliswaar geen „groote" verkiezingen te wachten, men kan nooit weten, voor welke gebeurtenis sen men komt te staan. Men moet dan ge reed wezen en wie thans zijn plicht verzui men zou, is van deelneming aan de verkie zingen onherroepelijk uitgesloten. Men be reide zich dus met zorg voor en treffe b ij- t ij d s maatregelen om vóór 15 Februari zijn plaats op de kiezerslijst deelachtig te worden. De aangiften, die noodig zijn om op de nieuwe kiezerslijsten geplaatst te worden, moeten geschieden ten gemeentehuize. Personalia. De heer A. H. van Amerongea, lijdelijk onderwijzer aan de openbare lagere school Puntenburg alhier, is benoemd tot onderwij» zer aan een openbare school te SliedrechL H. V. C. Ter gelegenheid van het behaald kam pioenschap der oostelijke 2e klasse B heef! de voetbalvereniging H. V. C. op Zaterdag a.s. een soirée georganiseerd in De Keizer* kroon. Volksbond tegen Drmk- misbruik. De 42e algemeene vergadering ven den Volksbond tegen drankmisbruik zal worden gehouden te Amersfoort op Dinsdag 2Q Augustus 1916. Dierenbescherm 1 n g. We ontvingen het jaarverslag over 1913 van de afd. Gooi- en Eemland der Ned* Ver. tot bescherming van dieren, vraaraaif we het volgende ontleenen: Het ledental klom weder, en wel van 1463 tot 1549. Wij mogen dus met groote vol doening constateeren, dat de steike daling over 1914 althans in het tweede crisis-jaar niet heeft aangehouden. De ontvangsten bedroegen 554836K en de uitgaven 3796.23. Met groote erkentlijkheid wordt melding gemaakt van een ontvangen gift van 100 van een onbekende, uit Amsterdam toege» zonden, en van een legaat ad 600, aan de afd. vermaakt door mevr. de wed- A. P» de BasBrester te Amersfoort. Eene poging om te geraken lot de tol stand koming van eene nationale organisa» tie in zake hulpverleening aan de dieren op het slagveld, leed schipbreuk. Geen kosten werden gespaard am hef aantal drinkgelegenheden voor dieren op te voeren. Er tal geleidelijk mede worde® voortgegaan

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1916 | | pagina 3