EMILION "sTadsnTEuwsT WIJNHANDEL U.SCHOTEÜMAN 5 Zn. Utrechtschestraat 34. Telei. 145. Uit den omtrek. a. xsn srsars T h"-- nëeïgekomen, doch dat zij niets ontdekt heb ben. Gisterenmorgen vroeg werd weder door 3e militairen een onderzoek in vele richtin gen Ingesteld. Hoewel nog steeds berichten omtrent de landing van een Zeppelin inko- knen, meenen de militaire autoriteiten dat peze slechts op een loos gerucht gegrond .*ijn. V isschers aangehouden. Maandag zijn twee visschers uit Ierseke, ftie met hun vaartuigen te Brussel hun mos selen verkocht hadden, door de Duitsche Overheid aangehouden. De een had een goeden kennis uit Ierseke, zonder pas mee genomen, met den ander zou deze terug varen. Te Antwerpen werd deze smokkelarij ont dekt en alle drie werden gearresteerd. De knechts mochten met de vaartuigen huis- v.'aarts keeren Tot overmaat van ramp werd een der Bcheepjes ondenveg op de Schelde door een Rijnaak aangevaren en bekwam een schade van 500 frank. Spionnage? Geruimen tijd geleden werd gemeld, dat zich in ons land een teekenaar van een firma uit Leipzig bevond, die er zijn werk van maakte, fabrieken en fabrieksterreinen in schets te brengen. Deze teekenaar be vindt zich nog in ons land, en vertoeft thans in Noord-Brabant. De opperbevelhebber van land- en zee macht heeft daarom, naar Het Volk meldt, nogmaals allen fabriekseigenaren in 'die provincie hoofdelijk laten verzoeken, de zen teekenaar geen schetsen van dergelijke gebouwen toe te vertrouwen, zulks in het eigen belang dier eigenaren, daar eventueele teekeningen van nut zouden zijn voor vlie gers, indien Nederland in een oorlog mocht geraken. Gep. onderofficieren. Op den 49en Februari a.s., herinneringsdag aan den geboortedag van wijlen Z. M. Koning Willem ÉI, zal door de Koninklijke Vereeniging van gepensionneerde onderofficieren en minde ren van het Nederlandsche leger (onderstand aan militairen, gepensionneerd voor de wet van 1877 en aan hunne weduwen), aan hare leden en weduwen van leden In totaal een bedrag van 6313.50 worden uitgekeerd. Het Weeshuis te Buren. Het bekende weeshuis te Buren, een stichting van Maria van Oranje, dochter van Prins Willem I en zijn eerste vrouw Anna van Buren, zal, naar het Hbl. meldt, inwendig een groote verbouwing ondergaan, welke on geveer 50.000 zal kosten. De oude ver trekken schenen niet aan de eischen te vol doen, welke de hygiëne aan dergelijke ver- plegingsinrichttngen stelt. Uitwendig werd het gebouw zorgvuldig gerestaureerd in 1857. De weezen zullen tijdens de verbou wing een boerderij betrekken. Wekelijksche mededeellng betreffende mond- en klauw zeer. Sedert de vorige opgave d.d. 9 Fe bruari 1916 werden gevallen van mond- en klauwzeer geconstateerd in Noord-Holland 1 geval te Teteringen; in Zuid-Holland 2 gevallen te Maasland en I geval der gemeenten Zevenhoven, Wassenaar, Hillegersberg, Nieuwerkerk a.d. lJssel en Berkel en Rodenrijs in Noord-Holland 1 geval in elk der ge meenten Weespercarspel en Sloten in Zeeland 3 gevallen te Brulnisse in Friesland 1 geval in elk der gemeen ten Menaldumadeel en Wymbritseradeel. De maatregelen werden opgeheven te Ouden Dijk, te hebben verspreid. De dijkvesting is gisterenavond 11 uur De officier van justitie mr. Bouman eischte bezweken. Het water stroomde met groote één maand gevangenisstraf tegen beklaagde. Mr. Bouman herinnerde aan de uitspraak van de Haarlemsche rechtbank, die deze week een der manifestanten heeft vrijgesproken op grond, dat het manifest niet van opruienden aard is. Spreker zou wel eens willen weten, wat dan wel opruiend is f Mocht de recht bank het evenwel met de Haarlemsche recht bank eens zijn, dan hoopt Spr., dat zij be klaagde niét zal vrijspreken, maar ontslag van rechtsvervolging zal verleenen. Beklaagde las daarna een lange verdedi ging voor, waarin de bekende argumenten der manifestanten weer werden herhaald, en eindigde met de vaste overtuiging uit te spreken, dat de rechtbank hem op gronden van waarachtig recht niet zou kunnen ver- oordeelen. Er was wederom zeer veel belangstelling voor deze zaak. Na het sluiten der zitting werd op den Noord-Singel onder het talrijk publiek druk gevent met dienstweigeraars-brochures. Uitspraak Donderdag 24 Februari. Naar men verneemt heeft de rechter commissaris bij de rechtbank te Assen in de zaak tegen dr. Bahler op last Van het Hof te Leeuwarden nog te onderzoeken of, behalve de door dr. B. genoemde, nog personen zijn te vinden, die van hem een of meer exem plaren van het dienstweigeringsmanifest hebben ontvangen. Als getuigen in de zaak tegen ds. Hugen- holtz zullen op 2 Maart a.s. worden gehoord twee theologische studenten en een arts. De aanrijding der koninklijke auto. De kantonrechter Mr. Boudewijnse heeft in de zaak van jhr. E. H. F. A. S., uit Utrecht, beklaagd van op 30 September j.l. met zijn auto in het Haagsche Bosch te heb ben aangereden de auto van H. M. de Ko ningin, waarin gezeten waren Hare Majes teit en de Prinses met een kinderjuffrouw, welke zaak 8 Febr. j.l. werd behandeld, be paald, dat nog een tweetal getuigen zullen worden gehoord. Vermoedelijk zal dit nader getuigenverhoor plaats hebben op 7 Maart a. s. Haagsche Inbrekers. Het Gerechtshof te 's-Gravenhage heeft giste ren arrest gewezen in de zaken tegen G. A. B. 7., tuinman, en J. van D., schildersknecht, door de Rechtbank aldaar veroordeeld ter zake van diefstal met inklimming bij minis ter Treub en anderen te 's-Gravenhage en Boskoop, resp. tot 7 Jaren en 6 jaren ge vangenisstraf. Het vonnis werd vernietigd en opnieuw rechtdoende beklaagden veroordeeld, de eerste tot 6 Jaren gevangenisstraf, de twee de tot 3 Jaren gevangenisstraf. Aangehouden. Door Inspecteurs van de Haagsche recherche is aangehouden zekeren C. H., vroeger bank-van-leening- houder te Amsterdam, die nog drie jaar ge vangenisstraf moest ondergaan ter zake van heling end ie reeds 15 maanden voortvluch tig was, welke hij deels doorbracht In het buitenland, deels te 's-Gravenhage. Treinongeval. De reizigers, van Den Bosch—Arnhem reizende met trein 159 zijn gisteravond omstreeks kwart over ze venen door de activiteit van den machinist aan een groot gevaar ontsnapt. Te OosterbeekLaag bleek van een voor- gaanden goederentrein tien wagens afge broken te zijn, welke van den hellenden weg Oosterhout, Beek en Donk, Stolwijk, Gou-den sneltrein tegemoet liepen. Op het zien derak,Lekkerkerk en Bergambacht. der roode lichten achter op de wagens, is Maastricht, Hillegersberg, Menadu-door den machinist terstond snel geremd en madeel en in één der gevallen te Bruinisse, achteruitgestoomd. Zoodoende werden de is het vee afgemaaktIn de andere geval- goederenwagens tamelijk kalm opgevangen len zijn de besmette hoeven geïsoleerd en ontstond er alleen eenige materieele zonder afmaking van vee. schade. De laatste wagen, geladen met stee- nen en tegels, werd geheel ingedrukt. (Tel.) De Watersnood. De Zandvoortscheleeuwen. Gisterenmorgen is miss Steward Forster met haar leeuwen, die te Zandvoort hebben over winterd cn bijna van honger waren omge-D e Koningin naar Purmerend. komen, nqar New-York, althans naar Rotter-j H. M. de Koningin kwam gisterenmorgen dam vertrokken, met het plan naar de Nieu- omstreeks half elf per auto van Alkmaar te we Wereld over te steken." I Purmerend aan. Allereerst werd een bezoek H«ar menagerie bestaat uit vier leeuwen,gebracht aan de waterpompen en kistdam twee leeuwinnen afkomstig uit de Rotter- men bij de melkfabriek „Hóllandia", en een damsche Diergaarde, en een L panter. -Het diensfweigerings-manifest. Het gerechtshof te Leeuwarden heeft in wandeling gemaakt langs den geheelen kist dam. H. M. bezichtigde de werken aan de groo te sluis en vervolgens den kistdam, die aan- snelheid en kracht de stad binnen. Onge veer 54 der stad staat reeds onder water. Verlaten dorpen. De laatste bewoners van Ransdorp en Zunderdorp, die nog aanwezig waren, zijn gisteren naar Amsterdam g'evlucht. De dor pen zijn thans geheel verlaten. Het water is steeds stijgende, zoodat de toestand er hoogst gevaarlijk is. Uit Zaandam. Uit Zaandam wordt gemeld: In den loop van den avond is het water tot ruim 30 c.M. boven A.P. gestegen. Op den dag van den laagsten stand. Woensdag, volgde gisteren de hoogste, die ooit gere gistreerd was. In de Oostzijde was het den geheelen avond buitengewoon druk, niet slechts van nieuwsgierigen, die zich van uur tot uur kwamen overtuigen, hoeveel water weer was gestegen, maar ook van werklieden, die bruggen legden en andere moesten ver- hoogen. Op vele paden stonden de nood bruggen onder water; ook waren er, die door het water waren opgelicht en nu omgekan teld lagen. Verschillende bewoners, die er nog nooit aan gedacht hadden, zagen zich nu verplicht een goed heenkomen te zoeken. De kistdammen hielden het echter uitstekend uit, niettegenstaande het water op sommige plaatsen 20 c.M. hoog tegen de dammen op stond. Ook was men verplicht de rioolputten te dempen, omdat daardoor het water dreigde binnen te vloeien. Anna Paulowna. Uit Anna Paulowna werd gisteren gemeld: Hedenmorgen is het water zeer gestegen. Veel bollenvelden staan blank, waarbij het water in de bollenschuren dringt. Het water komt ook ten westen van den spoordijk. Alle wegen ten oosten van dien dijk staan onder. Het postverkeer geschiedt met vletten. Er zijn veel vee en menschen in het nieuw on- dergeloopen deel. De secretarie is gesloten. Het verkeer per telefoon is verbroken. Uit Buiksloot. Uit Buiksloot wordt gemeld: De waterstand was hier gisterenavond on geveer half elf 50, centimeter boven A.P. Het water is nog steeds stijgende en een zee ge lijk. Over de noodbrug, die naar de kerk ge legd is, slaat het water voortdurend heen. De Buiksloterstraatweg is door Publieke Wer ken van Amsterdam afgesloten. De gezondheidstoestand In de overstroomde streken. In het gebouw der provinciale griffie te Haarlem is gisterenmiddag de inspecteur der volksgezondheid voor Noord-Holland en Utrecht, vergaderd met de voorzitters der gezondheidscommissies te Sohagen, Weesp, Edam, Zaandam en Buss urn. In hoofdzaak werden besproken de sani taire maatregelen, die door de overstrooming noodig zijn en verband houden met de drink watervoorziening, huisvesting en ziekenver pleging. zoeken. In den vro.egen ochtend, toen de wegen voor wie geen natte voeten vreesde nog begaanbaar waren, hebben bakkers, kruideniers en slagers groote hoeveelheden levensmiddelen er heen gebracht, zoodat het, wat mondvoorraad betreft, gedurende de eerstvqlgende dagen den overstroomden aan niets zal ontbreken. Trouwens, in elk opzicht hebben de Nij- kerkenaren zich wonderwel aan den thans heerschenden toestand aangepast. Men weet, dot B. en W. reeds vroeger (op 21 Juni 1915) besloten hodden den heer De Jong nj e t op de lijst van bij voorkeur benoembaren te plaatsen, omdat hij „samenleeft met een vrouw, met wie hij niet wettig gehuwd is", en tevens om hem na afloop zijner tijdelijke betrek king niet weder voor een benoeming in aanmer king te doen komen. De heer De Jong vervangt een gemobiliseer- den collega. Nu door de publiceering van het adres van de afd. Amsterdam van den Bond van Ned. Onderwijzers het feit van het niet wet tige huwelijk van den heer De Jong ter alge- meene kennis is gebracht, meenen B. en W. te moeten terugkomen op hun besluit van verleden jaar, dot hij den gemobiliseerden collega kon blijven vervangen. Reclames per anker f 34.—. per flesch - 0.85 pin* I 1.50 per anker nccl|ns. den dijk tegenover het' gemeentehuis, waar het water tot aan de huizen is opgedrongen, zagen wij hedenmiddag een vrouw met groote waterlaarzen aan haar woning verla ten, teneinde de noodige inkoopen te doen. In de Langstraat. Tengevolge van den storm is de Maas Kamerverkiezing Apeldoorn. De verkiezingscampagne voor deze ver kiezing is reeds in vollen gang. De heer Snoeck Henkemans trad gisteren (Donder dag) avond te Putten op voor een goed be zochte vergadering, uitgeschreven door de besturen der rechtsche partijen. De heer Snoeck Henkemans hield een pleidooi voor de rechtsche politiek en stond meer in het bijzonder stil bij de invaliditeits wet, het bijzonder onderwijs en de zending in Indië, terwijl de antithese ook nog even opgeld moest doen. In debat trad de heer Van Nijnatten, die 1n den hem toegestanen tijd, ongeveer 20 minuten, aantoonde dat de heer S. H. een beslist tegenstander is van Staatspensioen en met cijfers het gesprokene van den heer S. H. weerlegde. De debater wekte dan ook met een krachtig woord alle voorstanders van Staatspensioen op, als één man te stem men op den heer Esmeijer. Uit Nijkerk wordt aan het Hbld. gemeld: De weg van Nijkerk naar zee is onderge- loopen, zoodat de sluizen niet te voet op per as te bereiken zijn. Ook aan den Koetser- dijk tegenover het gemeentehuis, is de weg overstroomd. In de buurtschap Doornsteeg staat alles blank. De hier in garnizoen lig gende militairen begeven zich met bootjes derwaarts om de menschen, die zich nog in de huizen bevinden, naar de stad te bren gen. De buurtschap Doornsteeg ligt tusschen den Bunschoter weg en de zee. De gemeen schap met Bunschoten is geheel verbroken. De buurtschappen Holk en Achterhoek, aan den anderen kant van de gemeente Nijkerk gelegen, zijn ook onjjergeloopen. De bevol king aldaar, die ook bij de vorige overstroo ming het meest geteisterd werd, had haar eigendommen reeds in veiligheid gebracht. Naar wij van bevoegde zijde verfiemen, is het kleinste gat in den dijk thans geheel afgesloten. Van het grootste gat, dat een lengte van ongeveer 250 M. en een diepte Langs1 van 8 M. had, is de nooddijk bijna gereed. band daarmede, ze! het herhaling» onden wijs van af I Maart a.s. in de school aan d# Beekstraat worden pegeven. Examen Nuttige Hand werken. Te Utrecht slaagden gisteren voor dli examen onze stadgenooten, de dames M. A. Peelens, J. G. M. Heunks en H. A. Holthuis, Rel. Socialistische Samenkomst. De afd. Amersfoort van het Religieus So cialistisch Verbond houdt a.s. Zondag oirt half zeven een samenkomst in de Doopsge zinde kerk, waar de heer Lod. van Mierop uit Soest zal spreken over „De wording eener nieuwe levensgemeenschap". Tevens medewerking van mej. Magda Peeters uit Antwerpen (gewijde zang). Het werk ondervindt vertraging, doordat de aanvoer van zand moeilijkheden veroor zaakt. Nader wordt gemeld Hoewel volgens de waarnemingen van deskundigen het water sinds vanmiddag langzaam zakt, blijft de toestand oogen- School- en Kerknieuwe. ufeder buiten zijn oevers getreden, zoodat schijnlijk vrijwel dezelfde. Het stadje Nijkerk alle polders in de gemeenten Waalwijk, Ca- is een schiereiland geworden, dat-alleen van pelle, Sprang en Besoijen onder water staan.de stationszijde te bereiken valt. De wegen, Ook de wegen staan geheel blank, zoodat die in normale tijden naar de omliggende de communicatie tusschen de Langstraat en dorpen voeren, zijn met de belendende lan- het Land van Heusden en Altena wederom derijen één groote wijde plas geworden. En geheel is verbroken. terwijl de eene boerderij een meter ver in het water staat, gaan op het andere, toeval lig wat hooger gelegen erf het leven zijn Prof. dr. S.. G. de Vries, directeur gang, alsof er nooit het minste gevaar voor van de rijks-universiteitsbibliotheek te Leiden, overstrooming had bestaan. De kom der ge- die eenigen tijd geleden in het Diaconessenhuis meente Nijkerk, de markt, het kerkplein en een operatie heeft ondergaan, is in zooverre lier- de aangrenzende straten, zijn watervrij ge steld, dat hij deze inrichting heeft kunnen ver- bleven, maar tot de buitenwegen heeft het *aten' zijn weg gevonden. Het laag gelegen ge- De heer Louis Oger herdacht Woens- deelte van de Brink b.v. is overstroomd. De dag zijn 25-jarig jubilé als leeraar aan de School boterfabriek aan het eind van den Holkweg, voor Kunstnijverheid te Haarlem. een straa^ die op het marktplein uitkomt, hooger beroep uitspraak gedaan in de zaak sluit bij de sluis en loopt naar den Wijde I Namens het bestuur der school sprak jhr. mr. wordt doQJ. hgt water omspoeid. Zoo hoog van rlr T nnic A AR iaor- mc+AnA WnrmorduI, t-T X* „„f ujP. Tedinc van Berkhout: daarna voerde de direc- van dr. Louis A. Bahler, oud 48 jaar, rustend Wormerdijk. H. M. gaf hare bewondering predikant te Paterswolde, en ds. J. B. T.over dit groote werk te kennen. Hugenholtz, predikant te Vledder, ondertee- Vervolgens werd een bezoek gebracht aan kenaren van het manifest der dienstwei- de Doopsgezinde Kerk, waar zich vluchte- geraars, die door de rechtbank te Assen zijn lingen bevinden. Van daar ging H. M. naar vrijgesproken van de beschuldiging van in het hospitium van het Roode Kruis en naar het openbaar bij geschrifte opruien tot een de thans weer droogliggende straten van strafbaar feit. Purmerend. Het Hof heeft het vrijsprekend vonnis van H. M. de Koningin begaf zich vervolgens de Asser rechtbank in beide zaken naar de per auto naar den Purmersteegweg, om daar rechtbank te Assen terug verwezen, voor het de kistdammen te bezichtigen, houden van nader onderzoek omtrent de ver- Daarna werd een bezoek gebracht aan het spreiding van het manifest. R- K. Patronaat, waar zich vluchtelingen De eisch was veroordeeling van dr. Bahler bevinden. tot 3 en ds. Hugenholtz tot 2 maanden ge- v angenisstraf, H. M. werd rondgeleid door burgemeester en wethouders, den gemeente-architect en Gisteren heeft de Rotterdamsche recht- den W'tein der genie Deutz, onder wiens bank hervat de behandeling van de zaak leiding de Mstdammen^zijn gemaakt tegen den 27-jarigen electricien J. R., van Alblosserdam, die verleden week was ge- schorst,_daar eenige der getuigen niet ver schenen waren. Vier bewoners .van Kralingen verklaarden in den nazomer van 1935 het manifest in het portaal hunner woning te hebben gevonden. Om half een vertrok H. M. weder naar Amsterdam. Doorbraak te Purmerend. Hedenmorgen seinde men ons: De kistdam bij de melkfabriek Hóllandia is hedennacht doorgebroken. Het water Zij hadden het gelezen. Een hunner, hoofd stroomt de stad binnen. De noodklokken eener Katholieke school, had het „als curio- luidden. De inwoners vluchten in de boven- gehecht. J Nieuwe doorbraak te Beklaagde erkende de manifesten inder- Monnikendam. m Kralingen, fc den omtrek ven den Men seint ons uit Monnikendam: P. Teding van Berkhout; daarna voerde de direc-i teur, de heer E. A von Sahei het woord; ver- staat he' er'dat, ™n™ddaS °P den .stT,aat' volgens de heer F. T. Gralijn namens de leeraren weg "hter de fabriek een roeibootje kon en ten slotte sprak de heer Jaarsma uit naam varen. De bevolking in dit gedeelte van het van de leerlingen. I stadje heeft voor de huisdeuren planken ge- Twee enveloppen met inhoud, een Fraaie boe- spijkerd en verder dammen van zond en kenkast en een theetafeltje, en nog eenige andere mest opgeworpen. Overigens werden in de geschenken en bloemen werden den jubilaris ochtenduren meubilair en vloerbedekking aangeboden. I naar hoogere sferen getransporteerd en p^r^vtLi^watrhrer aK °P alla m0gelijke 8ebeur,iik- heden ingericht. Dit deden ook de bewoners der hooger gelegen boerderijen in de overstroomde buurtschappen Holk, Doornsteeg, en Piem- re, voor zoover zij er niet de voorkeur aan gaven, in het stadje zelf een toevlucht te Nieuw Feuilleton. Dezer dagen zullen wij een nieuw Feuille ton aanvangen. Wij kozen daarvoor „Sole- dad" roman van A. Palacio Valdes, een vrije vertaling door Maris L. Hora Adema van het Spaansche „Los majos de Cadiz". Garnizoen. De kapitein H. A. Jochini van Nootdorp ken. Naar het Hbld. verneemt, hebben B. en van het 19e reg. infanterie werd naar hier W. van Amsterdam den heer A. A. de Jong, tij- gedetacheerd, delijk onderwijzer aan school No. 124, Plantage I ui Muidergracht aldaar Dinsdag schriftelijk meege- Herhalingsschool, deeld, dat zijpf'tijdelijke betrekking op 30 April heer H. J. Veldhoven is benoemd tot a. s. een einde zal nemen. 1 hoofd der Herhalingschool alhier. In ver den heer Oger geluk wenschen. Jien collectief ontslag. Dé Com missie van toezicht op het Middelbaar Onder wijs te Zaandam heeft naar aanleiding van een in den Raad gestelde motie van wantrouwen en de daarbij gevoerde debatten collectief ont slag genomen. In een vertoogschrift, dat aan de raadsleden is toegezonden, zet de Commissie de redenen uiteen, die haar tot deze, daad heb ben gebracht. De Commissie acht zich door ongehoorde kwalificaties en grove aantijgingen uit den kring van het dagelifksch bestuur, speciaal van burgemeester Ter Laan en van wethouder Duys, zoodanig gegriefd, dat zij haar diensterf aan B. en W. in geen geval langer wenscht te verlee nen. Onderwijzer en vrije huwelij- Onsterfelijkheid. Dc heer J. J. van Broekhooen, oud-hulp predikant zal a.s. Maandag eene lezing hou den over „Onsterfelijkheid en toekomstig geluk, bevestigd door de geestelijke ver schijnselen van onzen tijd" in de zaal van Hotel Bellevue, (Reichmann). Kuristbeschouwin g. Mej. Wandscheer, mej. v. Heukelom en W. B. Tholen in Amidtia. (Vervolg). Ik schreef dat juffr. Wandscheer een ver- uiteenloopende wijze van uiting-geving had in vergelijking met mej. S. v. Heukelom. Wanneer ik op sommige expositiën het werti 2ie van artisten dan verwonder ik mij dik wijls over de verregaande brutaliteit van zoodanige menschen, die hun gebroddel aan de markt brengen met groot marktge schreeuw in den vorm van dure prijzen! Zij denken zeker daarmede het publiek te over bluffen want bij velen is nog het idee gel dig: als 't niet duur is dan is het niet goed I Behalve hier en daar een mooi kleurtje, is de inzending van juffrouw Wand scheer vrijwel beneden de maatf Wanneer wij no. 5 (rozen) bekijken dan komt ons onwillekeurig een dito onderwerp voor den geest van Voerman (die zij stumperig geïmiteerd heeft) en de compa» ratie valt niet erg in 't verdeel van juffr. Ww uit I Het meest arrogant in zij echter in vio len (pastei) 2 exemplaren die, omlijst in 2 ets. passepartoutjes, zooals een ama teur-fotograaf zijn eerstelingen omsluit, als 't ware bewijzen: nu ja jullie in Amers foort wat weten jullie nu van kunst fl Of zou juffr. W. werkelijk meenen dat die oodjes iets met kunst hadden uit te staan Dan des te erger voor haar! De bezoekers van de tentoonstelling wachten echter met de inzending van eert gedeelte van het oeuvre van onze stadge- j noote, juffr. S. v. Heukelom een grooter genot I Dat is een kunstenaresse die on® I wat te vertellen .heeft en het doet op een schitterende wijze I Haar techniek Is zeer hoog opgevoerd, de kleur hoogst streelend voor een beschaafd oog en de sujetten met smaak en zeer veel zorg gekozen. Haar tee- kening is forsch en hoogst correct f Haar sujetten uit Harderwijk zijn prachtig en de haven v®n Edam is een meester stukje I Dèt met de verrukkelijke aquarel van Tholen: Enk huizen behoort tot het beste van de geheele expositie f Wat mij ook frappeerde in 't werk van juffr. v. H., dat is, dat zij met zoo groote lief de en accuratesse de natuur bekijkt en toch zóó groot blijft f Haar teekeningen met een enkel penseel streekje aangezet zijn krachtig en bij de Tuin van Soest is alles aanwezig wal uit het raam gezien is geworden -- zonder één moment de groote stemming van hel geheel te schaden I Amersfoort zal met groot genoegen ken nis maken met het werk van deze jonge ar tiste f Een druk bezoek en veel aan» koopenl V. Bioscopen. Het Amersfoortsche Bioscoop-theater op de Langestraot geeft als hoofdfilm een epL sode uit den tegenwoördigen oorlog „Wan* neer Vtdkeren strijden", een spannende film in 3 afdeelingen. Verder weder een teel afwisselend programma. De Bioscoop da Arend geeft als hoofdnummer „In het Spin* neweb", drama in 2 afd. en „Het teelceft van den Brilslang", drama in 3 afd. Zaten» dag en Maandag optreden van den heer Q F. Losscher, wereldkampioen-harmonlka» speler. Een nieuwe Winkel. Morgenavond wordt geopend het Heeraiu en Kinderkleedingmagazijn De Adelaar, Langestraat 44. In korten tijd heeft de heef van Zuiden dit perceel ingericht tot eed' modern, goed ingericht kleedingmagazljrt, waar alles op het gebied van Heeren mode* artikelen te verkrijgen is. Wie nadere bijzon* derheden wil weten, verwijzen wij naar dl advertenite in dit blad. Verbetering. In het stukje over „De Centrale Bran<h weer-remise" in ons blad van gisteren is eeij fout ingeslopen. Zooals men wel begrepen zal hebben is het personeel niet 500 malt sterk, dit cijfer sloeg op het aantal brand» kranen. Het personeel der brandweer bestaal uit 32 man. Agenda. Heden: Bioscoop Langestraat. Café Riche. Matinée en Avondconoec^ Dames-Ensemble. Museum Flehite. Openbare Leeszaal (Beukenlaan) 10I2>i 10. Zondag en Maandag 25410 wtf, Amicitia. Lezing Mij. voor Nijverhdd. 19—20 Febr. Amicitia. Kunstbesdv^v wing.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1916 | | pagina 3