TUBERCULOSE. lecons de conversation Fa. L. VAN ACHTtRBlRGH, Uit den omtrek.^ T EMILION WS1NHANBEL J.A.SCHOTERMAN Zn. STADSNIEUWS. ADVERTENTIËN. Gevraagd of zit-slaapkamer ra. pension. Utrechtschestraat 34. Telef. 145. Ingezonden Stukken. zit- en slaapkamer Gem. Kamers Amersfoortsche Vereeniging tot bestrijding der Brandstoffenhandel. BestelkantoorArnhemschestr. I. Telefoonbols en kantoor No. 155 Magazjjnen ia Kantooc Roestraat 4-6-8 De Engelsche Belqische Duitsche Hollandsche Anthraciet wordt geheel gruis- en steen- vrij geleverd. Uitsluitend eerste kwaliteiten. Gevecht met Chineezen. Zon dagavond is Katendrecht door een vecht partij in rep en roer gebracht. Een onbe kend gebleven jongen bad bij den Chinees IWhat ah Lin&, in de Delistraat te Rotter dam, een ruit ingeworpen. Dit deed een paar Chineezen de stTaat inloopen en den jongen achtervolgen. Eén hiinner blies op een si^naalfluit, waarop uit de huizen in de om geving dadelijk een vijftigtal Chineezen te voorschijn kwam, om hulp te verleenen. Het hulpgeroep van den in het gedrang ontkomen jongen, deed ook een aantal Ka- lendrechters te voorschijn komen, wier aan tal heel spoedig tot 400 of 500 personen 'aangroeide. Tusschen hen en de Chineezen Is het tot vechten gekomen, waarbij van bij ten en stokken is gebruik gemaakt. Politie agenten, te voet en bereden, werden te hulp geroepen, om de menigte uiteen te drijven. De Chinees Chono Pau, een stoker, bleef op de plaats van het gevecht achter met een ernstige verwonding aan het hoofd, en is naar het politiebureau in de Tolhuisstraat gebracht, waar een geneesheer te hulp ge roepen werd. (N. R. Ct.) Aanranding. De politie van Veen- dam heeft Zaterdag de ongehuwde arbeiders H. en K. van Ommelanderwijk, die een dame op ergerlijke wijze hebben aangerand, in ar rest genomen. In brand geraakt. Van de 25- jarige juffrouw v. d. P., te Haarlem, zijn gis terenmorgen in haar woonkamer de kleeren in brand geraakt. De juffrouw werd naar het ge#huis gebracht en is daar overleden.- Carbid-ketel ontploft. Zondag voormiddag toen de 17-jarige S. aan de Marktstraat te 'Uden spelenderwijze cèrbid- gas ontwikkelde in een zich in de schilders werkplaats bevindenden nagebootsten klei nen carbidketel, dié vermoedelijk lek was, kwam hij te dicht met een brandende luci fer bij het toestel. Dit sprong met zulk een kracht uieen, dat een zich aan dien ketel be vindende dubbele kraan hem even onder het linkeroog in het hoofd drong, daarna het linkeroog, voorhoofd en schedel open scheurde waardoor de hersens totaal verbrij zeld, en uit het hoofd geworpen werden. De dood wes volgens den ontboden geneesheer onmiddellijk ingetreden. (Tel.)) Het verbrande schip. In verband met het verbranden van het motor schip „Speculant" op de Zuiderzee wordt thans gemeld, dat dit vaartuig niet op 1 Febr. jl. door de Oranjesluizen geschut kan zijn, daar het reeds op 30 Jan. te Zwolle lag. Na een deel van de lading te hebben gelost was het naar Kampen vertrokken met een defect aan den motor. Van hier vertrok het den llen Febr. met bestemming voor Harlingen. De inspecteur van politie te Enkhuizen heeft den kapitein, wiens toestand eenigS- zins vooruitgaande is. Donderdag in het Snouck van Loosen Ziekenhuis in verhoor kunnen nemen. Gebleken is, dat het schip voor 30 Jan. ook heeft gediend tot vervoer van stroo naar Bodegraven. Wijl toen een gedeelte der la ding nat was geworden, werd dit bij ont vangst geweigerd en bleef dit in het vaar tuig achter. Voor de laatste reis werd de laadruimte toen verder gevuld met marga rine, rubberafval en lijnolie. De kapitein acht het zeer waarschijnlijk, dat het onderliggen de natte stroo is gaan bjoeien en aldus de oorzaak van den brand is geweest. Zeker heid omtrent de oorzaak bestaat er 'evenwel nog niet. De watersnood. Uit Buiksloot. Het binnenwater is Maandag 40 c.M. ge vallen. Daardoor is de Buiksloterweg, die Zondag onbegaanbaar was, weer voor het publiek verkeer geschikt. De benedenwo ningen tusschen waterkeering en Nieuwen- dam, zijn ook weer bewoonbaar. Uit Monnikendam. Het water te Monnikendam is wTeer flink gezakt. De gaten en sluizen spuien steeds. Enkele straten komen thans weer boven wa ter. De verbindingsweg Monnikendam Edam is weder begaanbaar. De R.-K. be graafplaats is volgens betrouwbare inlich tingen zeer goed versterkt en er bestaat zoo goed als geen kans op verdere verwoesting. Uit Anna Paulowna. Het lijk van vrouw Hoogverst, van wie men vermoedde, dat zij bij de laatste over strooming in den Westpolder te Anna Pau lowna was verdronken, is -300 M. achter het huis uit een greppel opgehaald. Ook naar een geldkistje, aan de familie toebe- hoorende, is gedregd en door de politie in beslag genomen. Tevergeefs dreggen de torpedisten naar het lijk van de dochter den geheelen omtrek, af. Door de sterke daling van het water ko men de wegen in den Westpolder weder droog. Met schuiten is men daar in de weer veevoeder en huisraad te redden. Al het vee is gered, alleen een aantal varkens is omgekomen. Van bevoegde zijde wordt vernomen, dat 'de ondergeloopen bollen nog niet verloren zijn, zoo een hoogere waterstand achterwe ge blijft. Circa 20 H.A. bollenland staan nu onder. Uit Purmerend. Alle verlofgangers, woonachtig te Pur merend, zijn opgeroepen om te helpen den kistdam bij de melkfabriek „Hollandia" te repareeren. Het plan bestaat, om in het groote diepe gat een nieuwen kistdam te maken. Gistermorgen is de aannemer de Vries met een paar honderd werklieden be gonnen een kistdam aan te leggen op den spoorweg, die aansluit op den weg naar den Purmer. Deze loopt langs den Purmer- steenweg tot de Koemarkt. Langs deze markt liggen eenige duizenden zakken zand klei en aarde, om daar in allerijl een stevi- gen dijk te kunnen maken, als het water *eer komt opzetten. In een depot zijn ver scheidene duizenden zakken opgeslagen, om zoo noodig door Dubbele Buurt, Breedstraat Kaasmarkt en Pndjesdijk tot Groote Sluis een waterkeering te bouwen, ten einde zoo doende de noordelijke helft van Purmerend te kunnen behouden. Marken. Het herstel aan de Marker buitenvloot na dert zijn voltooiing op de Markerwerven. Men schat de schade op ongeveer J 10.000 Vluchtelingen te Amsterdam.' Het getal vluchtelingen in de hoofdstad uit het watersnoodgebied is in de afgeloo- pen week weer toegenomen. Op 12 Febr. bedroeg het aantal daar ter slede opgeno men vluchtelingen 2443. Er-kwamen 512 personen bij en er vertrokken er 171, zoo dat aan het einde van de vorige week er 2784 opgenomen waren in verschillende perceelen en inrichtingen. Onder deze ver pleegden werden 245 gezinnen met 883 personen bedeeld. Watersn-ood Ned. Oóst-Indlë. Tot heden werd voor het Watersnood-comité voor Ned. Oost-Indië bijeengebracht te Am sterdam 76.801.50. Te Rotterdam 50.180. Te Den Haag f 40.000. Totaal 166,981.50. School- en Kerknieuw*. Dr. A. de Pecker.f Te Gorinchem is na een zeer korte ongesteldheid, in den ouder dom van 86 jaren overleden ds. A. de Pecker. De overledene was bijna 60 jaren predikant. Van vrijzinnige zijde was het voornemen om de 60-jarige ambtsvervulling feestelijk te her denken. Ds. de Pecker zou reeds lang zijn emeritaat gevraagd hebben, indien zijn plaats te Gorcum door een vrijzinnig predikant vervuld had kun nen worden. ~Tn braak. Zondagavond heeft men zich, vermoedelijk door gebruikmaking van een valschen sleutel, toegang weten te ver schaffen tot het perceel van den heer Masse- linck. Oudegracht bij de Weesbrug te Utrecht. Er wordt een bedrag van ongeveer 1000 vermist. Z e i s t21 Febr. De uitslag van de heden gehouden herstemming voor den gemeente raad is, dat werd verkozen het oud-raadslid Jan van den Brink, (lib.) met 740 stemmen. De tegenstander, de heer A. F. C. de Pont (kath.), vereenigde 561 stemmen op zich. De constellatie van den Raad blijft alzoa 9 links tegen rechts 6. Hoogland. Mej. S. v. Dijk slaagde voor het examen nuttige handwerken. Hoogland. De collecte voor den wa tersnood heeft in deze gemeente opgebracht de som van 600. Verduistering. Te Bussum zijn twee personen, de vrachtrijder P. en de mi litair B. betrapt bij het vervoer van 200 kilo chocolade in brooden, verduisterd ten na- deele van de firma Bensdorp en Co. aldaar. Reclames k s per anker f 34. per flesch - 0.85 plus I 1.50 per anker accijns. Kerkvoogd Ned. Herv. Gemeente. In de vacature, ontstaan door het over lijden van wijlen den heer J. H. Boks, is door het college van Notabelen tot Kerkvoogd der Ned. Herv. Gemeente gekozeif de heer R. van Dijk. Examen Nuttige Handwerken. Voor het examen Nutige Handwerken slaagden gisteren te Utrecht onze stadge- nooten de dames J. G. de Bruin, leerlinge van de Amersfoortsche Industrie- en Huis houdschool, H. H. G. Schmitz en L. A. de Greef. Lezing J. J. van Broekhov e n. In de zaal van hotel Reichmann sprak gis teravond de heer J. J. van Broekhoven uit Wijchen over: „Onsterfelijkheid en toekom stig geluk, bevestigd aan de geestesver- schijnselen van onzen tijd".* Een twaalftal personen waren aanwezig. Spreker begon zijn inleiding met te wij zen op het groote belang van zijn onder werp: leven en geluk voor alle menschen. Van de 1500 millioen menschen op aarde zijn er zoo weinigen werkelijk gelukkig. Toch hebben allen een ingeschapen be hoefte aan geluk. Zoo dit leven geen ver volg had, waarin kans bestaat het geluk verwezenlijkt te zienr waarnaar allen verlan gen, hoe onredelijk zou het dan zijn. De vraag is of zulk een vervolg bestaat. De kerk beantwoordt, volgens spreker, die vraag vol doende. Zij bevredigt niet het verstand, zij geeft geen bewijs. De wetenschap blijft het antwoord geheel schuldig. Maar de toene mende zelfbewustheid der menschheid maakte een antwoord dringender dan ooit, wilde zij niet zedelijk geheel verwilderen. Dit antwoord is het Spiritualisme. Dit heeft door feiten de realiteit der on sterfelijkheid vastgesteld. Door tal van voorbeelden licht spr. dit toe, en verhaalt ook van zijn eigen erva ring. Geesten maken zich tegenwoordig op allerlei wijze bekend, door tikken, door schrijven, dooi; spreken, zelfs door zich zicht baar te maken (materialisaties) en door de z.g.n. geestfotografie, die thans in de voor naamste landen door wetenschappelijke mannen wordt beoefend. De spreker noemt in dit verband- de namen van tal van emi nente mannen, als Wollace, Meijers, Lodge, Lombrosoin ons- land E. van Calcar, Schimmel dr. Roorda von Eysinga, ds. Be-* versluis, en vele anderen. Al deze verschijn-1 selen, bewerkt door geestelijke intelligenties met gebruikmaking van het mediumschap van menschen hebben afdoende aan het licht gebracht dat ier geen dood is, dat zij die sterven, overgaan tot een anderen be-1 staansvorm, maar daarbij hun volle indivi- dualiteit behouden. Maar het is waar, zegt spr., het houdt een belofte in van toekomstig geluk. Hij grondt dit op het eeuwig menschelijke dat de geest bij zijn overgang bij blijft, zijn behoefte aan licht, aan vriendschap, aan vooruitgang, aan schoonheid, aan liefde en geluk. Dat alles blijft hem onverwoestbaar bij. Het is eeuwig Dus moet het ook ergens bevredigd kunnen worden, anders ware het onredelijk van den Schepper dit verlangen den mensch in te planten. De geestopenbaringen bevestigen dit alles. Er is een werkelijke geestenwereld waar alle rein menschelijke behoeften hun vervulling vinden. Er is hoop voor allen. Niet allen zijn dadelijk na het sterven geluk kig, maar allen zijn in de mogelijkheid ge lukkig te worden, en voor allen is hulp, voor allen belangstelling. Niemand is verlaten. Wijlen de heer Göbel in Januari te Utrecht overleden, heeft zich reeds in verschillende kringen aan verscheiden personen gemani festeerd. Hij heeft het andere leven nog veel schooner gevonden dan hij zich had. voorgesteld. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd door een drietal aanwezigen gebruik gemaakt. Op de vraag of de geesten zich groepee rt in-verschillende spheren, was het ant-. woord, dat dit noodzakelijk was, gelijkge- aarden bijeen, anders was er geen harmo nie. Die uit lager kringen kunnen zich niet willekeurig bewegen in hoogere. Dit is om gekeerd wel het geval. Op de vraag of een gestorven 32-jarig meisje zich in gelukkige spheer zou bevin den werd geantwoord, dat dit vermoedelijk wel 't geval zou zijn. Voor kinderen van on bedorven aard waren de schoonste oorden de z.g. hemelsche paradijzen. Gevraagd werd of de uitkomsten an het spiritualis me in overeenstemming waren met die der theosophie. Spreker zei, dat e'r veel punten van aanraking waren maar ook van verschil. Vergelijken was niet noodig, daar het Sp. zich alleen grondde op feiten. Een vierde vraag sloeg optie geesten der gesneuvelden in dezen oorlog. Deze soldaten waren menschen die hun plicht deden. Hun moordwerk, bracht dat straf mee? Spreker kon dit niet direct beantwoorden. Op tal van séances hebben gesneuvelden zich gemanifesteerd. De toestand bleek te resulteeren niet uit den oorlog maar uijj het karakter. Zoo'n persoon kan niet in tegen de geweldige macht yan gebieders. Spreker verhaalt van een séance te Nij megen waar zich manifesteerden een ge sneuvelde Duitsche en een gesneuvelde Frahsche soldaat. De Duitscher wjlde nog op den Franschman in, maar de kracht daar voor ontbrak. De Franschman was zich nog niet goed bewust dood te zijn. Ten laatste werd gevraagd of de gedach te van later gelukkig te zullen zijn niet leid de tot het gevaarlijke idee van zelfmoord. Spreker wist niet van zelfmoord gevallen, veroorzaakt door spiritualistische manifes taties. Dit zou echter het spiritualisme niet ver- oordsèlen, evenmin als hei jeneverstoken uit graan, dit als voedingsmiddel veroor deelt. Ver. tot bestr. der Tuberculose. De Amersfoortsche Vereeniging tot be strijding der Tuberculose zal Maandag 28 Februari 'savonds 8 uur eene algemeene ledenvergadering houden in Hotel Reich mann. Voor de Dammers. De schaakvereeniging „Amersfoort" besloot op hare vergadering van 34 Februari jl. eene d a m-afdeeling bij hare club te voegen. Alle dammers zullen hierdoor voortaan in de gelegenheid zijn hunne krachten ook eens met „anderen" te meten. Ter inleiding van deze af deeling zal er een dam-simultaan-séance gegeven worden door den wereldkampioen de heer Hoogland uit Utrecht. Deze séance, waaraan ieder die wel eens "gedamd heeft, zonder eenige ver plichting kan deelnemen, zal gehouden wor den op Donderdag a.s. 24 Februari in het Hotel „De Vergulde Zwaan", Utrechtsche straat alhier. Zie verder advertentie, voorko mende in dit blad. AanbestedingVolkshuis- vesting II. Bij de heden gehouden aanbesteding voor het bouwen van 42 woningen voor de Volks huisvesting O, werd ingeschreven door: J."C. Blüm, Hilversum, ƒ100,680 in cij fers, 307.680 in letters; A. Slingerland en J. Meijer, Haarlemmermeer, 305,050; K. C. van Kalveen, Amersfoort, 307,500; J. Hulleman, Arnhem, 307,600; W. Hulle- man, Almelo, 107.997; B. Keppel, te Zwolle, 109.900; Hoogevest en Zn., Amersfooiï,. 109,950; E. de Bruijn, Hoog land, ƒ110.460; Van Es, Amersfoort, ƒ132,650; D. Klaassen, R'dam ƒ112,900; W. en F. Ruitenberg, Amersfoort, 113,377; C. J. Kuntz, Amersfoort, ƒ114,000; G. C. Blanken, Amersfoort, ƒ114,975; D. P. de Vos, Rotterdam, ƒ117,774; L. J. Heuvels, Amersfoort, ƒ118,900; D. Jansen, Aalten, ƒ121,300; Jac. van Gent, Amersfoort, ƒ125,800. De Eenden. Het hooge water heeft ook in de eenden- kolonie onder Hoogland heel wat last ver oorzaakt. Er waren er n-L Zaterdag heel wat gedeserteerd, de dieren konden op sommige plaatsen zonder veel moeite wegzwemmen. Nog Zondag moest een koppel uit de voart langs den Grebbedijk worden teruggehaald. Met de^werkzaamheden op den Hooglan der Eng, het toekomstig verblijf der kwakers, is men druk bezig. Men is reeds aange vangen met het afzetten der perken. Elke af rastering met afdak zal dienen voor 60 een den. Einde dezer week komen ze vermoede lijk grootendeels gereed. Dan ook verhuizen daarheen de 23000 eenden van Birkhoven, terwijl ook nog zendingen te wachten zijn uit Oostzaan. Agenda. Heden: Theosof. Leeszaal, Wilhelminastraat. Bioscoop Langestroat. Café Riche. Matinée en Avondconcert. Dames-Ensemble. Museum Flehite. Openbare Leeszaal (Beukenlaan) 10—12 7^—10. Zondag en Maandag 2K—10 uur. 24 Februari, Amicitia. Nutslezing Atie Nieboer. Met medewerking van de Amersf. Orkest-Vereeniging. 24 Februari. Hotel De Zwaan. Dam-Simul- taan-séance Hoogland. 25 Februari. Amicitia. Speenhofl's Liede- renavond. 27 Februari, Amicitia. Specialiteiten-voor stelling. 28 Februari 4e voordracht van Dr, Denier van der Gon (Osiris-mythe).' 28 Februari. Hotel Reichmann. Algemee ne vergadering Vereeniging tot bestrijding der Tuberculose. 29 Februari, Amicitia. Haagsch If.ijspel- ensemble. „Mijn Baby". 29 Febr. Rem. Kerk. Lezing Prof. dr. Eerdmans. I Maart. Amicitia. Uitvoering Maria Ver eeniging. 4 Maart. Amicitia. U. D. I. Soirée. 6 Maart, Maison de Kloet, lezing ds. Thomson. 6 Maart. Amicitia. Bal Masqué. 8 Maart. Amicitia. Concert Rina C. Uit zingen 9 Maart. Amicitia. Liederavond llona Ou- rigo. 13 Maart 5e voordracht van Dr. Denier van der Gon (mythe en inwijdingen). 15 Maart. Amicitia. Holl. Operette-Gezel schap. 15 Maart. Maison de Kloet, lezing Ds. Thomson. 20 Maart. Maison de Kloet, lezing Ds. Thomson. 23 Maart. Amicitia. Variété. 27 Maart 6e voordracht van Dr. Denier van der Gon (mythe en inwijdingen). Reclame G. SAS BACK, Coiffeur-Coiffeuse, Utrechtscheweg 50. Speciaal adres voor Haarwerken. 0orgerll)ke Stand 22 Februari 1916. Geboren: Aalbert, d. van Aalbert van Deventer en Wijmpje van de Bunt; Cathari ne, d. van Andries Leonardus Lablans en Willemijntje Arlar; Johan, z. van Hein Bar- ten en Antonia de Boer; Hein, z. van Hein Barten en Antonia de Boer; Jacoba, d. van Johannes Maas en Antje Hagenbeuk. Gehuwd: Franciscus Lucas Staarink en Margaretha Koekoek. KAASMARKT van den 21sten Februari 1916. Aanvoer 12 wagens met 3100 K.G. Prijs 68 73 per 50 K.G. Handel traag. Telefonisch Weerbericht, Naar waan: mne in cJen mnt cun var 22 Februari 1216. Medegedeeld doen het Kon tied Mel Ituliluul it dt Bilt Hoogste stand 770 in Oost-Duitschland; laagste stand onder 760 in Zuid-West- Duitschland. Verwachting tot den avond van 25 Febr.: Zwakke tot matige wind, aanvankelijk uit noordelijke richtingen, gedeeltelijk bewolkt, waarschijnlijk enkele sneeuw- of regen buien, weinig verandering in temperatuur. Fietslantaarn aansteken 5.48. Bet opnemen ean inaetonden ttukken beueken geeneeins dat dt Redactie met den inhoud instemt. Dt copit wordt aan den ineender niét teruggegeven. Geachte Redactie. Gaarne zag ik onderstaande opmerkingen ln uw blad geplaatst: Velen uwer lezers zullen niet zonder verwon dering de beoordeeling gelezen hebben, die V. 1 in het nummer van Vrijdag j.L over het werk van Marie Wandscneer geschreven heeft. Als deze criticus met dit werk gehandeld had. evenals hij met dat van Tholen gedaan heeft, n.l. zich bepaald tot het aanhalen van bevoegde l beoordeelaars, zou hij zeker niet zulk een groven j misslag hebben begaan. Hij had dan o.a. van Plasschaert het volgende kunnen aanhalenj „Stil en met bekoring, die door het zachtzin- i nige en zuiver geschilderde uitgedrukt werd, is het schilderij Petunia's" van M. W. Ik zal over deze schilderes, hoop ik, nog eens breedvoeri- ger spreken. Hel dunkt me, dat dit werk meer bekendheid verdient." Verster zei in „het Nieuws": „Zeer zeker be hoort deze schilderes tot onze beste artiesten, dio bloemen tot hun onderwerp kozen. Hare stillevens met O.-L kers in gemberpotjet trek ken op de tentoonstellingen de aandacht van critici en publiek. Voerman had reeds veel in die lijn gegeven, maar hoe verschillend een zelfde onderwerp door twee artiesten kan wor den opgevat, blijkt wel ook hier. In de „Rotterdammer" stond als samenvat". ting onder aan een kritiek over M. W.„Korft om, M. V. toont zich thans een precieuse colon riste wier broze kleuren, vooral in de peta* nia s aan een sterke korokteristiek geen schode doen.' In hetzelfde" bind schreef Berkenhof i „Er goat van haar werk een maagdelijke rein-/ heid uit, hom bloemen zijn van een zachte schoonheidsstraling, die het oog in hooge mote streelt." Verder Maria Viola in „De Tijd" Het stille en toedere, dot niet zwak is, maar kalm, ingc* togen en welbehecrscht van M. W.'s werk i* meer dan al het andere." Aon het maandblad van den Laronschen Kunst handel ontleen ik nog het volgendeM. Wand- scheer, de bloemenschilderes, behoort tot de stille werkers. Zij, leerlinge van Aug. Allebé, heeft in. hoor werk de fijne gereserveerde dis* tinctie, die hoor leermeester kenmerkt. Haar werk ontbloeit aan haar leven, zooals de bloe* men, die zij schildert, in haar tuin opbloeien, vonrëlf en harmonisch. Zij geelt precies wat zij ziet: maar zij ziet..~ in schoonheid.De liinen, kleuren, tinten, die zij van het gegeven in zich opneemt en op haar paneel weergeeft, hebben in dit proces den adel gekregen, dien slechts de zuivere kunstenaars/iel er non meededen kan". Indien de inzender(stcr) tot bestrijding ven bo venstaande uitingen mocht willen aanvoeren, dat zij mogelijk slaan op onder werk, don wcnsch ik nog eens den nadruk te leggen op do boven blijkende woordcering van M. Wondscheer als waar kunstenares, die zich niet verlaagt tot t n wTOguntie als V. hoor tracht aan te wrijven. Dat andere schilders van eenigen naam niet altijd de keur van hun werk naar plaatsen als Amersfoort kunnen zenden, zol de Vereeniging tot het houden van Kunstbeschouwingen ver moedelijk wel meer hebben ervoren, maar ik ben van meening, dot wie een waar kunstenaar is. klein of groot, ook in het werk, dat hij zelf niet als zijn hoogste beschouwt, onwillekeurig iets van zij'n ziel zal leggen cn naar mijn over tuiging was dat ook in de bescheiden inzending van Marie Wandscheer. Met dank voor de plaatsing. Hoogachtend, CH UIJLDERT—MAYER Amersfoort, 20 Febr. 1016. Mijnheer de Hoofdredacteur! Beleefd verzoek ik U plaatsing voor het on derstaande. Door het Bestuur der afd. „Gooi- cn Eenv lund" van de „Ned. Vereeniging fot bescherming van dieren" is een schietmasker aangeschaft, het welk geregeld door den heer E. R. van do Kamp, Arnh. str. 3 olhier, gebruikt wordt Het verzoekt den leden dier afdeeling, wanneer zij er op ge steld zijn, dat het vee in den kortst mogelijken tijd pijnloos gedood wordt, hun vlcesoh van slagers te betrekken, die het schietmasker ge regeld gebruiken. Met dank voor de plaatsing. Uw dw. J. A. SANDBERG. 2de secr. der afd. Gooi- en Eemland v. d. Ned. Ver. tot Be,soh. v. Dieren. voor net Belg. huisgezin met één jongen van 4 jaar, twe« gem. of ongcui. kaïucru; wordt goed en vooruit hotnald. Br. onder No. 171, bureau Amersf. Dagblad. Hoer zoekt tegm middon Maart Prijsopgaaf gewensoht. Brieven Menstra&l 35 Deventer. Belg. offioier, getrouwd, zonder kinderen, zoekt twee met kookgelegenheid, tegen I Maart of 1 April Brieven onder No. 168. bureau Amersf. Dagblad. Un monsieur demaode des fran^iisea par une dame Beige ou Franyaise, k prix moderé. Lettres aveo prix sous les initials V. U., ati bureau de ce Journal. ALGEMEENE LEDENVERGA DERING op Maandag 28 Febru ari, des avonds te acht uur, ia hotel Reichmann. Namens het Bestuur, Gravinne VAN RANDWIJCK—de So koe, J. D. REIMAN Jr., Secretaris. Presidente.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1916 | | pagina 3