MAAHTSCHE BUIEN. Ml LION WIJNHANDEL l.j.SCHOnRMAN t Zn. tacWtsM 34. Mil. IIS. iiïEüWOlTGAVÖL VALKHOFF'S liöFBUDEL, US Will HIT i. STADSNIEUWST fed men de hufp ven de Llsbeth noodig 1 0 Voorstel van Burgemeester en Wet- voor het sleepen. De machine kon no? halve I houders tot aankoop van de boerenhofste- kracht draaien. De Ask werd zoo gesleeptj den genaamd „De Vurige Wagen'' en ,X»e lot binten den Waterweg tusschen het licht schip Maas en de gasboei. Wet eigen kracht w het schip vervolgens den Waterweg in- gestoomd. Van de lading is niets verloren. Morgen wordt het schip in het gemeente dok opgenomen om te worden gerepareerd. Alsdan zal misschien blijken, of het schip op een mijn geloopen is dan wel getorpe deerd. Neutraliteitsverklarln g. De ministers van Buitenlandsche Zaken, van Justitie, van Oorlog en van Koloniën, daartoe door Hare Majesteit de Koningin gemachtigd, brengen in de Staatsct. ter ken nis van een ieder, wien luiks aangaat, dat de Nederlandsche regeering in den tus schen de met Nederland bevriende mogend heden Duitschland en Portugal uitgebroken oorlog volstrekte onzijdigheid zal in acht ne men. Zij deelen voorts mede de bepalingen, die ter handhaving van die onzijdigheid zijn vastgesteld. Gebrek aan levensmidde len. B. en W. van Rotterdam hebben zich, naar Het Volk meldt, tot 'de Regeering ge wend, om, zoo noodig door het onmiddellijk stop zetten van den uitvoer, aan het gebrek aan verschillende levensmiddelen zoo spoe dig mogelijk een einde te maken. Reclames. per anker f 34.—. per flesch - 0.85 plas f J.50 per anker Accijns. Platluis" met bijbehoorende gronden, gele gen in de gemeente Soest en een tweetal stukken grond daaraan grenzende. 10. Voorstel van Burgemeester en Wet houders met betreking tot de verbreeding van de LangestTaat bij de Varkensmarkt. 11. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging der gemeente-begroo ting, dienst 1916. Verord. regelende het be bouwen va n gronden. B. en W.. schrijven aan den Raad: In uwe vergadering van 27 Juli j.l.# werd be sloten de „Verordening, regelende het bebou wen van gronden In de gemeente Amersfoort, bestemd voor open bebouwing" te wijzigen, ten einde artikel 2 dier verordening in overeenstem ming te brengen met het bepaalde in artikel 2 der „Verordening, regelende het bebouwen van bepaald aangewezen gronden In de gemeente Amersfoort", zooals die verordening in dezelfde vergadering opnieuw werd vastgesteld. Gedeputeerde Staten dezer provincie, aan wie de bedoelde verordeningen ter goedkeuring wer den ingezonden, hebben er de aandacht op ge vestigd, dat in de eerstgenoemde verordening geen uitzonderingsbepaling is opgenomen voor inrichtingen, vallende onder de Hinderwet, zoo dat thans deze verordening, wat dit punt betreft, nog niet overeenstemt met de andere verorde ning. Het zal dus wenschelijk zijn, de bedoelde ver ordening alsnog met eene dergelijke bepaling aan te vullen. Het komt ons gewenscht voor, thans te ge lijkertijd artikel 1 van genoemde verordening te wijzigen door in plaats van de kadastrale aan duiding die uiteraard na verloop van tijd steeds wijziging zol behoeven eene omschrij ving van de betrekkelijke terreinen te geven, zooals in bijgaand ontwerp-besluit, dat wij de eer hebben u hierbij ter vaststelling aan te bie den, is opgenomen. Ovememinff grond. Naar aanleiding van het adres van de heeren J. C. L. Huiskamp en L. C. Huls, waarbij aan de gemeente kosteloos wordt aangeboden een strook grond, liggende aan de Koningin Wilhel- mina-straat, adviseeren B. en W. tot overneming te besluiten, daar de grond aansluit bij het ge deelte, dat bij besluit van 29 Februari 1.1. door de gemeente is overgenomen. De kosten van bestrating kunnen gedekt wor den uit gewoon onderhoud der bestratingen. Verkoop grond. B. en W. stellen den Raad voor aan mr. R. P. v. d. Mark te verkoopen een perceel grond achter zijn perceel aan de Koninginnelaan no. 14, groot 775 M'. of zooveel meer of minder als bij kadastrale afmeting zal blijken voor den prijs van 2.50 per M*. B. en W. stellen den Raad voor aan W. v. Genderen te verkoopen een perceel bouwterrein, gelegen ten N.O. van de Pimtenburgerlaan, groot 650 Ma. of zooveel meer of minder 'als bij kadastrale afmeting- zal blijken, voor den prijs van 2.50 per Ma. Grondbedrijf. Tengevolge van de uitbreiding der gemeente en dc voorbereiding en uitvoering van verschil lende belangrijke werken is het niet lancrer mo gelijk met het bestaande personeel, werkzaam aan den dienst der gemeentewerken, alles naar behooren uit te voeren. De werkzaamheden van het grondbedrijf vergen 2Óóveel van „Gemeen te-werken", dat aanstelling van een opzichter speciaal voor dat bedrijf noodig is: de dienst van Publieke werken wordt dan vanzelf verlicht. Tot heden werd het salaris van een der op zichters geboekt op het grondbedrijf, daar werd aangenomen dat de verschillende opzichters ten behoeve van dat bedrijf wel zooveel arbeid pres teerden, dat die uitgaaf daaruit mocht worden bestreden. In verband met het bovenstaande stellen B. en W. voor de jaarwedde ad 1400 van den op zichter tot heden betaald uit het grondbe drijf te brengen op volgn. 279 der gemeente- begrooting en hen uit te noodigen den Raad na der een voorstel te doen ten behoeve van het benoemen van een vast opzichter le klasse voor het grondbedrijf. Aankoop grond. B. en W. stellen <len Raad voor: a. van J. Kok, landbouwer te Soest, aan te koopen de perceelen grond, gelegen onder de gemeente Soest, en aldaar kadastraal bekend in sectie B. nos. 210, 211, 212, 283, 494 en 505, te zamen groot 4.66.95 H.A., voor de som van 12,000, onder voorwaarde, dat de tegenwoor dige eigenaar het reoht van huur bekomt tot 31 December 1919 tegen een huurprijs van j 400 per jaar; b. van H. Hoksbergen, landbouwer te Soest, aan te koopen de perceelen grond, gelegen on der de gemeente Soest en aldaar kadastraal be kend in sectie B. nos. 208 en 209, te zamen Agenda voor de openbare vergadering groot 2.08.00 H.A., voor de som van 5500 van den Raad der gemeente Amersoort, oponder voorwaarde, dat de tegenwoordige eige- Dinsdag 21 Maart 1916, des avonds ten 8'™ar het recht van huur bekomt tot 31 Decem- ure. j ber 1917 tegen een huurprijs van 200 per ingekomen stukken en mededeelingen. m D 7 é- A i-i ii- B- stellen den Raad voor: 1. Voorstel om de t.jdel.jke aanstelling yfln wuhelmlB Hoksbergen, Adrianu» Hoks- van den heer J. D. Meerwaldt als leeraar in Roelof Hoksbergen en Sophia Hoksbergen, de klassieke talen aan het Gymnasium te aiie'n wonende te Soest, en van Brand Jan, Bloe- veranderen in eene vaste aanstelling. mendael, wonende te Amersfoort, te koopen de 2. Benoeming van een onderwijzer aan deboerenhofstede, genaamd „De Vurige Wagen Het wispelturige, gure weder dezer terecht gevreesde maand eischt, als elk jaar, weder lallooze slachtoffers. In geen der vorige maan den kwamen zoo vele gevallen van borstziekten, maar vooral van influenza voor als juist in deze maand. Het door den langen ofmattenden winter ver moeide gestel is niet bestand tegen de venijnige aanvallen van het gure weder. De vroegere lij ders aan influenza worden opnieuw aangetast. Nieuwe slachtoffers worden gemaakt door deze ziekte, die jaarlijks meer en meer slachtoffers maakt. Niemand blijkt veilig. Daarom neemt U thans nog meer dan anders in acht! Wanneer gij begint te hoesten, niezen, kuchen of fluimen, als de influenza U bedreigt, grijpt dan dodelijk naar een krachtig genees middel. De terecht beroemde Abdijsiroop bezit eigenschappen de vastzittende, ontsteking ver oorzakende slijm pijnloos te kunnen doen los komen, waardoor Uw borst, keel en longen van ziektekiemen gezuiverd kunnen worden. Dan zullen Uw longen beter werken kunnen. Dan zullen Uw borstpijnen en hoest kunnen verdwij nen, zoodat weldra van Uw influenza niets meer te bespeuren zal zijn. De Abdijsiroop is een veelgeroemd middel bij asthma, influenza, bronchitis, slijm- en kink hoest, hoest en verkoudheden, want de Abdij siroop werkt slijmoplossend en hoeststillend. Koopt dus heden nog een flesch Abdijsiroop. Onschadelijk voor kinderen of volwassenen. Per flacon 1.05, 2.05 en 3.55. Alom verkrijgbaar. Eischt onze handteekeningL. I. AKKER, Rotterdam. Dr G. W. KERNKAMP, De Europeesohe Oorlog» XVIIL De drijvende dood f 0.40 H. J. P. A. KIERSCH, Het P&ngermanisme en do oorlogf O.QO MOK VELD, De Overweldiging van België f 0.05 Percy White, Cairo, Standard Collection f 1. VOORHANDEN IN: Openbare Lagere School C, daar de heer I. C. Knoot voor zijne benoeming heeft be dankt. 3. Voorstel van Burgemeester en Wet houders inzake de regeling van de jaarwed de van den Directeur der Burgeravond school. 4. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot overneming van een strook grond aan de Koningin Wilhelminastraat yan J. C. L. Huiskamp en L. C. Huls. 5. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging van de Verordening, regelende het bebouwen van gronden in de gemeente Amersfoort, bestemd voor open bebouwing. 6. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot verkoop van een perceel grond •an mr. R. P. van der Mark. 7. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot verkoop van een perceel grond •an W. van Genderen. 8. Voorstel van Burgemeester en Wet- De Gommissie voor de Fabricage is inmiddels uitgenoodigd, de uitwerking dezer gedachte in studie te willen nemen. Zonder vooruit te willen loopen op hetgeen de commissie ons zal adviseeren, moeten wij thans komen met een voorstel, dat met die plan nen in nauw verband staat, n.l. de verbreeding van een gedeelte van de Langestraat bij de Var kensmarkt. Ten einde deze verbreeding tot stand te kun nen brengen, werd door u reeds besloten, over te g<tan tot aankoop van de perceelen kadastraal bekend sectie E nos. 1841 en 1842 aan de Zuid zijde en sectie E no. 3463 aan de noordzijde van de Langestraat. Het is ons thans mogen gelukken, onder de voorwaarden in bijguande ontwerp-overeen- komst vermeld, de beschikking te krijgen over de overige gronden, benoodigd voor de verbree ding en het stichten van nieuwe perceelen aan de Noordzijde van de Langestraat. Mogelijk zal het daaidoor worden, een straat breedte te verkrijgen van 11 Meter. Ten einde u een juist inzicht te geven van hetgeen deze verbetering zal kosten, deelen wij u mede, dat reeds is uitgegëven voor aankoop van het perceel kadastraal bekend sectie E no. 3463, plaatselijk Langestraat no. 10 f 20.600. Het nu voorgestelde zal kosten aankoop van het perceel kadastraal bekend sectie E no. 289 f oOOO; stichting' nieuwe huizen voor G. Boe- kenoogen en G. Riezebos f 16.000; schadever goeding aan Boekenoogen en Riezebos f 5000; overkluizing voor de verbreeding f 2000be strating f 1000; afronding hoek van het perr ceel Sectie E no. 297 f 500onkosten f 400 totaal f 50.500. Hierbij is buiten beschouwing gelaten de aan koop van de reeds genoemde perceelen aan de Zuidzijde van de Langestraat, kadastraal bekend sectie E nos. 1841 en 1842, groot res pectievelijk 54 M.2 en 240 M- voor respectieve lijk f 7210 en f 13.090.50, omdat de bedragen, daarvoor uitgegeven, vooral na de tot stand koming der verbreeding ter plaatse, zeker ruim schoots zullen worden gedekt óf door verhuur óf door verkoopwij durven zelfs veronderstel len, dat de waarde dezer eigendommen zal ver hoogd worden met f 5000, welk bedrag dan in mindering van bovengenoemde lasten mag wor den gebracht. Tegenover de lasten staan voorts nog, als ba ten, de opbrengst van de afbraak der perceelen Lengestraat nos. 6, 8 en 1U en Krankeledenstraat no. 2, geschat op f 2000, terwijl de nog over blijvende grond, die niet wordt bestemd voor suaat en verkregen wordt door slooping van het perceel Langestraat no. 10 en Krankeleden straat no. 2, groot 99 M2. kan worden verkocht vooi 9850 aan de firma P. de Gruyter Zn., te 's Hertogenbosch, kosten van overdracht voor rekening van koopster. Zuiver ten laste der Gemeente blijft derhalve f 50.500-/* 16.850 of 33.150. Ten behoeve der verbreeding behoudt de Ge meente dan een opp<yvlakte straat van 120 M1. Gelet op het groote belang, dat de Gemeente heeft bij deze verbreeding hebben wij de eer u voor te stellen, daaitoe te besluiten. Personalia. Onze stadgenoot, de heer L. W. C. G. van der Gorden, stations-commandant te Amersfoort, staat als no. 2 op de voor dracht voor eene benoeming van Directeur der Leidsche Stoomboot Maatschappij „De Volharding" voor de jaren 1917, 1918 en 1919. Kiesvereeniging Amersfoort. zing van afgevaardigden ter R. K. Centrale a. Herstellen der bestrating van den we» Kiesvereemor.no In het hoofdkieedistiict 't Haventje naar Spakenburg G. WossinS 0.61 en 2.65 (met bijlevering van zant? en steenen) per M'; W. en P. Ruitenberg 0.89 en 2.33; W. Bunnik 1.11 e' 3.11 J. van Gent 1.08 en 3,20; Cr Ruitenberg J 0.99 en 2.93; J. Meisset J 0.97 en 3.09H. Dekkers ('Bussum) 1.05 en 3.14; C. de Bruin (Hoogland) MO en 3.10; J. Wildeman 1.50 en Op het programma staan een achttal num- j 3.60: v®n Bergen (Utrecht) 1.14' mers, waarvan wel de voornaamste Maupie, en J '-25: H. van Keulen 1.13 en 3.12) (Eemb.) Specialiteiten- Voorstelling. Donderdag 23 Maart wordt in Amicitia een specialiteiten-voorstelling gegeven door een specialiteiten gezelschap onder directie van Max Boeziek en Undo. bestaande in huis en verdere getimmerten met erf, tipn, boomgaard, bouw- wei- en boschlan- den en weg, gelegen ln de gemeente Soest, ter grootte van 31 Hectoren, 24 Aren, 15 centiaren, en de boerenhofstede, genaamd „De Platluis bestaande in twee huizen met erf, tuin en boom gaard, bouw-, wei- en hooilanden en weg, ge legen in de gemeente Soest, ter grootte van 21 Hectaren, 3 Aren, 10 centiaren, een en ander als op de bi) dit besluit behoorende teekening geel gekleurd is aangegeven, voor de som van honderd' acht en veertig duizend gulden f 148,000) vrij geld voor de verkoopers, onder de voorwaarden, in de bii dit besluit behoorende ontwerp-koopakte vermeld. Verbreeding Langestraat. B en W. schrijven aan den Raad Bij de behondeling van de begrooting voor 191b is van meer dan één zijde gesproken over de noodzakelijke verbetering van den toegang tot de oude stad. In ons antwoord op de aldeelingsverslagen hebben wij onder meer gezegd, dat wij sym pathiek staan tegenover het geopperde denk beeld om een plan te maken ter systematische Jubileum. De schilder H. van de Pijpekamp zal a.s. Maandag den dag herdenken dat hij voor 25 jaar bij den heer W. Ruitenberg, Weverssingel, in dienst trad. Gymnasium. B. en W. stellen den Raad voor de tij delijke aanstelling van den heer J. D. Meer waldt, leeraar in de klassieke talen aan het Gymnasium in een vaste te veranderen. Burgeravondschool. Door de uitbreiding van het onderwijs aan de Ambachtsschool is het aantal leer lingen der Burgeravondschool verminderd tot 29. Over eenigen tijd zullen wellicht po gingen kunnen worden aangewend om te komen tot opheffing dier inrichting. In ver band met de verminderde werkzaamheden stellen B. en W. nu voor de jaarwedde van den te benoemen directeur te verminderen van 750 tot 500. Examen Nuttige Handwerken. Voor het examen in de nuttige hand werken te Utrecht zijn geslaagd onze stad- genooten, de dames: A. A. B. C. Glaser en T. Lokhorst Fantasie. Onder dit hoofd schrijft de Eembode: Amersf. Dagblad berichtte dezer dagen „dat de plannen tot het bouwen van een R. K. kerk in het Hooglanderveen niet ver van den Nijkerkerstraatweg, reeds in vrij gevorderden staat van voorbereiding zijn. Bij deze nieuwe parochie zouden de Hoeve- lakers worden ingedeeld." Deze mededeeling is, naar wij van be voegde zijde vernemen, onjuist. Cursusvergadering R. S. V. - In „Ons Huis" zal Zondag 19 Maart nam. 3 uur ds. Van Wijhe uit Barchum spre ken over de vraag, of "t Lidmaatschap van de R. S. V. vereenigbaar is met dat van de S. D. A. P. Vrije toegang en vrij debat. Re 1. S o c. Verbond. Voor het Rel. Soc. Verbond spreekt morgen, 's avonds half zeven, in de Doops gezinde Kerk, de heer N. J. C. Schermer- horn uit Nieuwe Niedorp over „Heldengods dienst." Recht en Orde. De leden der R. K. Kiesvereeniging „Recht en Orde" zullen in algemeene ver gadering worden bijeengeroepen op Woens dag 22 Maart des avonds half negen uur in - - -- urciu lii j.i-jii ic „.u—ei id j—,d„uu—c„c het. gebouw vftu den R. K. Volksbond. houders inzake de aanstelling van een op- uitvoering van de noodzakelijk geacht# verbete- Aan de orde is bespreking van de a.s. vchter voor het Grondbedrijf. ringen. verkiezing voor de Prov. Staten en aanwij- Staal, de gentleman-humorist, met een ge heel nieuw repertoire en Betti Martini met hare gedresseerde honden. Verder Les Jo- lines, musical act, Mamie en Holman, ne ger zang- en dans-duet, een dwerg-humo rist, een Vlaamsche humorist, enz. Voor verdere bijzonderheden zie men de advertentie in dit nummer. Wegens uitgebreidheid der voorstelling aanvang half acht. Circus Kinsbergen. In de Bioscoop „De Arend" zal a.s. Donderdag en Vrijdag optreden het circus Kinsbergen. De voorstellingen worden gegeven des avonds om 6 en 8 uur. Bioscoop Langestraat. Dat de succesfilm Quo Vadls stamp volle zalen trekt, behoeft niet gezegd. Het leven van een keizer als Nero en om geving aanschouwelijk te zien voorgesteld in meesterlijke creatie, is geen alledaagsche kost. Wij kunnen dan ook hen, die nog niet met het beroemde werk van Sienkiewicz op deze wijze kennis maakten, gerust een be zoek aanbevelen. Het krachtig en beschaafd orgaan van den heer Herman Smits uit Haarlem stelt ons duidelijk op de hoogte van de hande ling. Kookdemonstratie. Wij vestigen de aandacht van onze le zeressen op de kookdemonstratie door de firma R. S. Stokvis Zonen Ltd., met Jun ker Ruh gasfornuizen en -comforen die zal plaats hebben in de zaal van „Amicitia" op 20 Maart des avonds van 8 tot 10 uur en op 21 Maart des namiddags van half drie tot half vijf uur en des avonds van 8 tot 10 uur. In het bijzonder lal worden aangetoond de wijze van braden van verschillende soor ten vleesch zonder vet en zonder boter en het koken van visch zonder water, verder hoe door controle-meters nauwkeurig het gasverbruik kan worden na gegaan. De Nutsspaarbank. Nu wij aan den vooravond van de ope ning der Nutsspaarbank te Amersfoort staan, komt het ons niet ondienstig voor, het een en ander omtrent het ontstaan en de inrichting dezer nuttige instelling mede te deelen. Bij de ingebruikstelling der nieuwe am-' bachtsschoól kwam het kapitaal, dat de af- deeling Amersfoort van het Nut tot het Al gemeen vroeger beschikbaar had gesteld, om de oprichting en instandhouding dezer school mogelijk te maken, weder tot deze af- deeling terug. Het bestuur vermeende dit vrijgekomen kapitaal niet beter te kunnen besteden, dan daarmede de ingezetenen dezer gemeente en omstreken door de oprichting eener spaar bank in de gelegenheid te stellen hunne spaarpenningen op eene zekere wijze te be leggen. Eene commissie werd benoemd, om de werking en inrichting van de reeds zoovele in den lande bestaande Nutsspaarbanken te bestudeeren, en bijgestaan door den Ac countant van het Hoofdbestuur, kon deze Commissie spoedig met voorstellen aanko men voor het fn het leven roepen dezer Bank. ln eene daarop gevolgde Nutsvergadering werd tot eene definitieve oprichting besloten en werd een bestuur benoemd, dat zich den 21en Januari j.l. constitueerde. De voorbereidende werkzaamheden zijn nu zoover gevorderd, dat April a.s. de Spaar bank zal worden geopend. Voor zekerheid der gelden van de In leggers heeft het Nutsbestuur een waarborg som van ƒ20.000.— gedeponeerd bij de Nederlandsche Bank in aandeelen der 5% leening Nederland en Nederlansch-Oost- Indië. Zitting zal worden gehouden in de Nuts- fröbelschool alhier, op ln de plaatselijke bla den nader aan te geven dagen en uren. De minimum-inlagen moeten bedragen 0.25, terwijl niet minder dan 1.— terug gevorderd kan worden. Het rentecijfer is 3'/k> In de spaarboekjes, die de inleggers koste-, loos ontvangen is op duidelijke wijze aange geven, op welke wijze hunne belangen zijn gewaarborgd en worden behartigd. Zij, die met de werking der Nutsspaarban ken in ons Land eenigszins bekend zijn, zul len zeker het besluit van de Amersfoortsche afdeeling van het Nut toejuichen, en het is te hopen, dat vooral de kleine spaarders er van overtuigd worden, dat met de opening van deze Bank eene ware Instelling tot „Nut van het Algemeen" in het leven is geroepen. Van belang is het. er nog op te wijzen, dat aan de Nutsspaarbank een wachtkamer is verbonden, zoodat belanghebbenden alléén met het Bestuur in aanraking komen en af zonderlijk geholpen worden en dat aan het Bestuur bij de Statuten striktegeheim- houding omtrent de inlagen is opgelegd. Aanbestedingen. Gisterennamiddag is in het secretarie- gebouw Langegracht van het Hoogheem raadschap Bunschoter Veen- en Veldendiik aanbesteed. W. J. \V. Bollum (Utrecht) 0.89 en I' 3.08) J. Putman f 0.95 en 3.Ö5. Gegund aan G. Wassink b. Herstellen van den Slaagschedijk en eenige stukken van den Eemlandschedijk, in vier perceelen. B. Pijpers, Bunschoten, perc. I 2.40, perc. 11 2.80 per schuft (4 M*); A. Pijperi Bunsch. 2.50, 2.70, 5 en 7. M, Koops, Baarn, perc. II 2.98, perc. iVi 7.50G. Hop, Bunsch. perc. 1 3.23, perc. 111 5.90. Gegund B. Pijpers, perc. 1. A. Pijpers perc. D, III en IV. Apotheek. Morgen is alleen geopend de apotheek van W. A. v. d. Bovenkamp, Utrechtsche» straat 10, telefoon No. 63. Overreden. Gisternamiddag werd het 7-jarig zoontje van den heer Vierdag, dat op de Varkens- markt speelde, door een wagen overreden, welke het knaapje over een der beenen ging, met het noodlottig gevolg, dat het bovenbeen brak. Hedenmiddag is het kind naar Utrecht vervoerd. PREDIKBEURTEN. Zondag 19 Maart. St. Joriskerx. Voorm. 10 uur en 's av. 6 uur: Gods. dienstoefening. Gssthuiskerk. Voorm. 10 uur: Godsdienstoefening. Wijkgeb. Bethel en Diac. Sch. 't Sluisje. Voorm 10 uur tinderkerk. Wijkgebouw Monnikenpad. 't Av. 6 uur Godsdienstoefening. Remonstranlrche Kerk. Heerenstroat. Voorm. 10M uur. Ds. Hooykaas. Doopsgezinde Kerk. (Blankenheimstraot) Voorm. lOkl uur, Ds. S. Lulofs, te 's-Gravenhoge. Evang. Luthersche Kerk. Langestraat 61. Voorm. 10 'A uur. Dr. H. J. Toxopeüs Gereformeerde Kerk. 'engegracht Voorm. 10 uur, Ds. G. Wfelenga, pred. te Zwolle, 's Av. 5Y. uur: ds. Teerink. ZaidsingeL Voorm. 10 uur: ds. Teerink. 's Av. 5}, uur, Ds. G. Wielenga. Vrije Gerefoimce-de t-omeente. Voorm. 9uur: Godsdienstoete.ning. '«Av. 3 uur Godsdienstoefening. Chr. Gereformeerde Gemeente. Lokooi „De Zeoier Voorm. 10 uur: Godsdienstoefening, 's Av. 5X uur Godsdienstoefening. Doopsgez. Kerk. Relig. Soc. Verbond. 'f Av. 6'A uur, N. J. C. Schemerhom, (Nieuwe Niedorp). Hersteld Apostolische Gemeente in de oenheid der Apostelen. Geb. Eben-Haëzer, Muurhuizen 113. Voorm. 10 uur Godsdienstoefening, 's Av. 5 uur: Godsdienstoefening. Oud-Kath. Gemeente. St. Georgfuskerk, Zand 15 a. Voorm. 10 uur H. Dienst. 's Av. 6 uur. Vesper. HOOGLAND. Herv. Kerk. Voorm. 9H uurds. Thomson. LEUSDEN. Herv. Kerk. Voorm. 9H uur: ds. Schellenberg. Reclame. CS. SA SB ACH, Coiffeur—ColfffeuMp Utreohtscheweg 50. Speciaal adrea voor Haarwerkon. Agenda. Heden: Bioscoop De Arend. Bioscoop Langestraet. Café Riche. Concert 7hf—11)uur, Solisten- en Symphonleavond. Museum Flehite. Openbare Leeszaal (Beukenlaan) 10— 7'A10. Zondag en Maandag 10 uur, 20 en 21 Maart,- Amicitia, KookvoordracM Junker Ruh Gasfornuizen. 23 Maart. Amicitia. Specialiteiten-*»*»» stelling. 23 en 24 Maart, Bioscoop De Aran^ Grcus Kinsbergen. 27 Maart 6e voordracht van Dr. Dental van der Gon (mythe en Inwijdingen). 28 Maart Amicitia. Uitvoering TooO» kunst. 30 Maart. De Keizerskroon Alg. Vergen dering Openb. Leeszaal. 3—6 Juni. Amicitia. Tentoonstelling Ntü, Natuurh. Vereeniging. 29. Augustus. Alg. Verg. Volksbond teg4£ Drankmisbruik. OurgerHjk» StanA 18 Maart 1916. GeborenCarla Petronella Johanna, <L Ik Johan Veen en Cornelia Adeline CharVotM Ebell, wonende te Batavia. Overleden Adriana Kuipers, 63 J-, echtg, ran Martinus Maas. Maria Lelmbeigef% 53 j„ echtg. van Joseph Leimbergen, wonen» de te Lemberg. Anna Maria Schrijven 81 j., ongehuwd.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1916 | | pagina 6