Ingezonden Stukken. «lelijk irit het voorstel te lezen. De gronden In 't geheel vormen pas het belang voor de gemeente. De tijd van beraad is niet lang meer en laten we dien tijd voorbijgaan, dan kunnen we de gronden niet meer krijgen. Hoksbergen zoekt naar andere gronden, maar heeft niets geschikts kunnen vinden. De heer Jorissen wijst er op, dat de heer v. d. Wal uitgaat van de redeneering, dat Amersfoort zich zoo uitbreidt, Dat is een fabel, dat maken we elkaar telkens wijs. Nemen we de bevolkingsstastistiek, dan zien we een heel gewone uitbreiding als el ke stad heeft. Dat is geen argument, waar tegen spr. meent te moeten opkomen. De Voorzitter wijst op het ontwerp koopcontract, dat het in eens gekocht wordt. Dat heeft de heer Jorissen niet goed ge lezen. In het Soesterkwartier zijn gronden ver kocht aan Wolter en Dros, aan Bunnik, aan Polak en aan van Leyden. Van onderhan delingen wil hij nu niet spreken, maar 4 groote complexen zijn daar nu al verkocht. Ieder die daar dan ook rondwandelt, moet zien, dat daar het industriekwartier is. Nu zegt de heer Jorissen, dat Amersfoort zich niet uitbreidt. Maar dat is niet waar. Amersfoort breidt zich met 3 procent uit. Relatief is dat meer dan andere steden. Ja mijnheer Jorissen uw ontkenning baat niet. De heer Jorissen: Noem dan maar eens cijfers. De Voorzitter: Weet U ze? Ik had gedacht dat U op de hoogte zoudt zijn van de uitbreiding. De heer Jorissen: Dat is een flauwi teit. De Voorzitter: In de laatste 30 ja ren is de bevolking verdubbeld, maar spr. heeft meer het oog op de laatste jaren. En als de heer Jorissen het tegendeel beweert, staat hij beslist buiten het Amersfoortsche leven. De heer Houbaer vraagt of onder de toename in 1915 ook de jongens zijn van St. Louis. De Voorzitter: Voor die inwoners krijgen we evengoed uitkeering van het Rijk. De heer Houbaer: Als dat een argu ment is, moet ik er toch op wijzen, dat we wel met wat meer vreugde hadden mogen begroeten de vestiging van Zusters in de Gemeente. En daar is heel wat over te doen geweest. De Voorzitter: Ik merk, dat U het over den grond op den Berg hebt, maar wij wisten niet, waarvoor die gronden bestemd waren. De heer Jorissen wijst er op, dat als de jongens van St. Louis er bij gerekend zijn, de uitbreiding in 1915 maar 300 bewoners is vooruitgegaan. De heer Gerritsen vindt dat Amers foort wel wat gedeklineerd wordt. De feiten spreken tooh. In 1911 bedroeg de inkom stenbelasting 110,0Q0 en in 1915 was het 144,000. De oppositie van de heeren Hou baer en Jorissen verkleinen toch werkelijk die heeren. Ik begrijp niet dat die heeren zich niet laten inlichten, maar een oppositie voeren, die geen zin heeft. Spr. is voor het voorstelen is overtuigd dat over 10 jaar de waardevermeerdering groot zal zijn. Als de industrieaanvragen niet komen, zullen we tooh deze mooie gronden kunnen accepteeren. Er is behoefte aan in- dustriegronden. In de vorige vergadering was de heer Houbaer tegen een voorstel tot grondaankoop, maar hij was er voor als het voor industrie-doeleinden was. Spr. 'heeft nu nog niets gehoord. Spr. hoort den heer Jo rissen zeggen dat Is een gemeene streek. Hij begrijpt dat niet, maar de heer Jorissen zal zich wel verklaren. We hebben zooveel vooruitgang gezien op den weg, waarop de voorzitter ons geleid heeft, dat spr. met volle gerustheid* B. en W. verder wil volgen. De heer Jorissen ontzegt den heer Gerritsen het recht, te zeggen, dat hij de za-' ken niet goed doet. Hij meent met evenveel verstand van zaken de zaken te bespreken als wie ook. Straks zal blijken of de burgerij Let zoo met ons eens is. Koop maar raak, de burgerij slikt dat wel. Als B. en W. met een voorstel komen, slikken we het maar. Dat is gemakkelijk. Maar we. moeten ook weten of de voorraad niet te groot wordt. Er is een grens waarop men koopt en die gréns is bereikt. De heer Hofland zegt, dat de heer Gerritsen verklaarde geen enkel argument te heben gehoord. Spr. meende te hebben aangetoond, dat er een gevaar in school als we niet baas in eigen huis waren. Na de verklaring van den voorzitter lijkt dat be zwaar niet zoo groot, maar spr. ontzegt den •heer Gerritsen het recht te zeggen dat geen enkel argument is aangevoerd. Spr. is eohter overtuigd door het betoog van den heer v. d. Wal, dat we, als we de gronden niet voor industrie kunnen uitgeven, over 10 jaren er nog gèen strop aan zullen hebben. De heer Houbaer verklaart voor den aankoop te zullen zijn, zoodat de heer Ger ritsen kan zien, dat het niet te doen is om ft tout prix oppositie te voeren. Maar cijfers spreken en daarom vroeg spr. naar de cij fers, of daarin waren opgenomen de jongens van St, Louis. De heer Jorissen heeft ge sproken van een gemeene zet, maar spr. heeft dat zoo niet opgevat. De Voorzitter wijst er op, dat het grondbedrijf een afzonderlijken opzet is en zichzelf financieel bedruipt. De uitgaven komen niet ten laste van de Burgerij. Door tie regeling kan men een eventueel te kort bijschrijven. Maar de zaak staat er gunstig voor. We hebben nog niet behoeven bij te fohrijven In de 2 jaren van het bestaan. Rente en afschrijvingen kunnen worden ge daan en de verkoopingen zijn zoo coulant eweest, dat er nog 3000 zijn over ge leven. De Gemeente staat elk jaar 4000 if aan het grondbedrijf. De belasting beta lende burgerij behoeft niet zoo ongerust te zijn. In de groote complexen wordt een groo'.e reserve opgehoopt cn daarbij heeft de gemeente de leiding in de uitbreiding en geeft werk in het bouwbedrijf. De uitkomsten bewijzen dat. Bn de burgerij, vooral de mid denstand, profiteert daarvan, vooral van de gesmade villa-politiek. Nu zijn we in de ge legenheid de hand te leggen op fabriekster rein en nu komen we met het voorstel. Ten slotte wijst de .voorzitter er nog op, dat de bevolking van St. Louis moet worden verdeeld over eenige jaren. De heer van Kalken motiveert nog zijn stem. De gronden hebben dit voor, dat we er nooit een schadepost aan zullen heb ben. Dat is voldoende aangetoond en daar om zal spr. er van harte voorstemmen. De heer Gerritsen drukt zijn spijt uit, dat hij deze woorden tot den heer Hou baer heeft gezegd en trekt ze daarom in. Wat de heer Hofland heeft gezegd, is vol komen waar, maar was te niet gedaan door het gesprokene van den Voorzitter. Het voorstel wordt aangenomen met 14 tegen 2 stemmen, die van de heeren Joris sen en Kroes. 10. Voorstel van Burgemeester en Wet houders met betreking tot de verbreeding van de Langestraat bij de Vorkensmarkt. De heer Króes heeft de specificatie ge zien, hoe B. en W. aan de som zijn gekomen Voor het stichten van nieuwe huizen voor Boekenoogen en Riezebos is 16,000 uit getrokken. Is daarvoor een begrooting opge maakt of nemen de beide eigenaren met dat bedrag genoegen. Zoo neen, dan kon bij de aanbesteding wel eens blijken, dat dat be drag te kleia is. Bij de laatste aanbesteding is dat ook uitgekomen. Dan frappeert Spr. de schadeloosstelling aan die eigenaren. Dat zij nog niet tevreden zijn met een modern ingericht winkelhuis bevreemdt Spr. Tegen de schadeloosstelling van 5000 zal Spr. stemmen. Hij begrijpt niet hoe de eigenaren dat nog durven eischen. Wat het nieuwe perceel betreft, zou Spr. een schuinen hoek willen eischen. Dat acht hij van groot be lang. Spr. meent dat de Gruyter in andere plaatsen meerdere perceelen heeft met een schuinen ingang. De heer Hofland vindt de som van ƒ5000. ook hoog. Maar is die som gevraagd als schadeloosstelling, omdat die menschen zich maanden zullen moeten behelpen. Wethouder v. E s v e 1 d herinnert er aan, dat de prijzen van 16000. indertijd zijn vastgesteld en in het contract opgenomen. Men kan toch niet telkens aan zoo'n con tract gaan veranderen. Die schadeloosstelling is geëischt en spr. voelt er wel wat voor. Ze hebben kosten voor verhuizing enz. Zelfs was er een, dip vreesde er schade van te zullen hebben, als hij aan een breeder straat kwam. Wil men de zaak tot stand brengen, dan-moet men aan die eischen toegeven. En voor het geheel wat de gemeente krijgt, doet die 5000 er niet veel toe. Willen we de verbreeding er bren gen, dan zullen we aan die eischen moeten voldoen. Houden we niet aan deze voorstel len vast, dan zal het heele plan in duigen vallen en zullen we er weer jaren aan vast zitten. De heer Oosterve en vraagt of ook eischen zijn gesteld omtrent-bouw. Anders zal men later in allerlei kleinigheden verval len. Daarom had spr. gaarne een teekening gezien met bestek. Dat d£ eigenaren minder er op worden, gelooft spr.niet. De heer Kroes vindt de redeneering van wethouder van Esveld onjuist en onlogisch. Toen spr. nog lid was van de commissie van fabricage is een plan opgezet tusschen den heer Beltman en spr. De eerste is toen geko men met een bedrag van 14000. en spr. heeft er toen op gewezen, dat dit minstens 16000. moest zijn. Men had desnoods eerst een besteding moeten houden. Dat is een logische redeneering. Dit voorstel staat te veel op losse schroe ven en dat accepteert spr. niet. Liever dan aan de eigenaars een som van 21000 ge geven. De heer Jorissen vraagt of het bestek op het Stadhuis ligt. Wethouder v. Esveld: Neen, dat is niet gemaakt. De heer Jorissen: Maar dan klemt het bezwaar van den heer Kroes te meer, vooral nu de prijzen zoo zijn gestegen. Daarom wil spr. voorstellen het voorstel terug te nemen en te komen met een bestek en nieuwe cij fers. We moeten geen kat in den zak koopen. Het is een goecfe zaak, waar allen gaarne voor zullen zijn, maar de zaak moet goed ge prepareerd zijn. De zaak zal niet vallen op een kleinigheid meer of minder. De heer v. d. Wal wijst er op, dat het plan reeds lang geleden is vastgesteld. Wan neer dat zal doorgaan, zullen B. en W. een volgend maal moeten komen met verhoogde cijfers. En dat kan toch de bedoeling niet zijn? Ook heeft het spr. bevreemd, dat er geen bestek was, zoodat men zich geen denkbeeld kan vormen van den bouw, waar om spr. er dan ook zal tegenstemmen. De heer G e r r i t s e n wijst er op, dat het geen kwestie van geld is, maar dat het niet goed is voorbereid. Spr. vraagt, hoe staan we nu tegenover de beide eigenaren. Kan door uitstellen de zaak ook worden tegenge gaan. Wethouder v. E s v e 1 d deelt mede, dat de beslissing moet worden genomen vóór 1 Mei. Spr. is er van overtuigd dat voor den genoemden prijs niet zal kunnen worden ge bouwd. Maar we moeten beginnen met het contract maken en dan later zullen we met verhooging moeten komen. Met de eigenaren moet worden onderhan deld naar aanleiding van deze sommen. Het voorstel wordt door B. en W. inge trokken, om in een volgende vergadering met een uitgewerkt plan te komen. De heer Kroes vraagt nog vooraf een besteding, onder voorbehoud van nadere goedkeuring door den Raad De voorzitter wijst op de moeilijkheid daarvan, maar B. en W. zullen alles bader overwegen. 11. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging der gemeente-begroo ting, dienst 1916. Z. d. en z. h. st. aangenomen. Rondvraag. De heer Hofland heeft bij de inge komen stukken een punt gemist, n.l. een jaarverslag van de gezondheidscommissie over 1915. Spr. had gaarne dat verslag bij B. en W. gevonden om te kunnen zien, of dat ook anders.is, dan dat wat aan de leden is toegezonden. Want dat exemplaar is to taal onbruikbaar om er gegevens uit te put ten. Uit dat jaarverslag toch ontbreken de pagina's 52 en 54. Kunnen B. en W. nu hun invloed niet aanwenden om de gezondheids commissie te bewegen een beter verslag te zenden, want de bladzijden 57 tot 72 ko men er dubbel in voor. De Voorzitter zegt gaarne toe, de vraag over te brengen. Verder heeft spr. gevraagd of B. en W. bereid zijn het origineel over te leggen van den brief, die gezonden is aan de tijdelijke onderwijzers en ook of zij willen meedeelen de namen van de tijdelijke leerkrachten en hun diensttijd. Spr. heeft.die vragen gesteld omdat in de vorige vergadering door den Wethouder is meegedeeld, dat een zoodani ge brief is verzonden, terwijl ook de be slissing is genomen, na een mededeelmg dat die tijdelijke leerkrachten eigenlijk heb ben geprofiteerd. De beslissing is toen ge nomen onder voorstelling van feiten, door den Wethouder, welke onjuist is gebleken. Wethouder R ij k e n s stelt op den voor grond, dat het Gemeentebestuur niet ver plicht is op die vragen te antwoorden. Maar Spr. wil het wel doen en er zelf nog een uit breiding aan geven, door voor te stellen, alle inlichtingen omtrent die leerkrachten ter beschikking te stellen van den Raad. De heer Hofland kan zich niet voor stellen, dat de Wethouder niet verplicht zou zijn rekenschap te geven van de zaken, het ondewijs betreffende. Wethouder R ij k e n s Ik heb gezegd in dit speciale belang. De Voorzitter wijst op art. 183 en 179 van de Gemeente, waaruit blijkt dat de naleving der Rijkswetten daaronder niet valt. De heer Hofland vraagt of B. en W. bekend is, dat de binnensohipperij op de Eem thans nog meer nadeel ondervindt en of de baggermolen aan de verwachtingen heeft voldaan. Spr. heeft wel vernomen, dat de toestand reeds beter is dan vroeger, maar de havengelden hebben ook meer opge bracht; zoodat het verkeer drukker is gewor den. Spr. schetst het bezwaar voor de schip pers om de Eem binnen te varen. De winkel stand heeft groot belang bij regelmatige aan voer en als men telkens moet hooren, dat de boot niet binnen kan komen, moet men zijn waren tegen idem zooveel meer, hier bij een grossier betrekken. iDe belangen van sohip- pers en winkeliers en burgerij concentreeren zich hier. Het is ten slotte een dubbeltjes-kwestie en spr. meent, dat de Gemeente hierbij wel iets kan presteeren. Het is ook een Gemeente belang en dat voelen de neringdoenden zeer goed. Spr. meent dan ook dat de Ge meenteraad alle mogelijke middelen moet aanwenden om den ingang van de Eem te verbeteren. Wethouder v. Esveld wijst er 6p, dat er voldoende water is in de Eem, maar buitengaats gaat het ontbreken. Aan de westzijde bevinden zich banken, 50 M. bui tengaats en buiten de vaargeul. Dat het zoo erg is met de schipperij moet spr. tegen spreken. Schipper Loo is 13 Maart binnen gekomen en van diezelfde week zijn nog verschillende schepen binnengekomen, waaronder van 300 ton. Zoo bedroevend is het dus nog niet als een boot van 300 ton nog kan binnenkomen. Het wegwerken van de zandbank is een reuzenarbeid. De Voorzitter wijst nog even op de finantieele zijde. De toestand is werkelijk niet zoo slecht, maar dat neemt niet weg, dat B. en W. gaarne bij het Rijk op ver betering zullen aandringen. De heer Hofland is niet bevredigd. Neemt men den goeden weg, dan komt men juist op de banken, en alleen door omva ren met een bocht komt men de Eem bin nen. Als er een wil is, is er ook wel een weg om te verbeteren. En daarom moet men zijn schouders er onder zetten. Spr. dankt den voorzitter voor zijn toezegging, als het dan maar niet bij overwegen blijft. De heer Gerritsen wijst er op, dat in de notulen van voor 40 jaar al hetzelfde te lezen is, als wat de heer Hofland heeft ge zegd. Verschillende burgemeesters hebben er een Ehresache van gemaakt de Eem te verbeteren, maar ze hebben er hun nek over gebroken. Al zouden we er millioenen aan besteden, zullen we nog geen verbetering krijgen. Die toestand is zoo langs al onze binnenwate ren. Voor 25 jaar kon geen schip binnen komen boven de 80 ton. De geul is zoo verbeterd, dat er al schepen komen van 300 ton. Als we de Eem gaan uitdiepen helpt niets, want als de schippers er niet in kunnen, kunnen ze ook niet varen. Spr. heeft persoonlijk de ondervinding dat de Eem niet slecht is, maar zijn mankemen ten heeft, zooals ze door weer en wind alle maal hebben. Wethouder Veis H e y n deelt mede, dat de gasfabriek aan de vaart op Amersfoort nooit eenige stagnatie heeft ondervonden. Maar wanneer een schipper voor ons twee dagen voor de Eem blijft zitten, geeft dat nog geen stagnatie. De heer Hofland: Daar heb je het. Wethouder Veis H e y n Dat wil ik wel zeggen, maar ook in zaken heb ik onder vonden, dat de Eem niet slechter is, dan, andere wateren. De heer Ho f 1 a n d wiist or nncr od. da* men de gelegenheid moet scheppen dot grootere schepen kunnen binnenkomen. Wethouder Veis H e y n voert nog het woord, terwijl wethouder v. Esveld er nog op wijst, dat het kwaad niet schuilt in de monding, maar het kwaad schuilt 1000 M. in zee. Je moet de heele zee uitgraven. De heer Hofland vraagt daarop wat of de reden was, dat de groenten aan het dis- tributiebureau lager in prijs waren, dan ze engros zijn verkocht aan de groenboeren, zoodat de menschen aan de groenboeren de groenten duurder moesten^betalen don aan het bureau, zoodat de vrouwen hun huis houden in den steek moesten laten om groenten te halen aan het distributie bureau. Spr. heeft gezien, dat de menschen voor dat bureau werden behandeld alsof ze daar kwamen om een gunst. Is dat de be doeling van het Gemeentebestuur Spr. zet uitvoerig uiteen, dat naar zijn meening de Gemeente aan de groenboeren een deloyale concurrentie heeft aangedaan. Hoe komt het dat een dergelijke politiek is gevolgd. De Voorzitter wijst er op dat het standpunt van de Regeering Is geweest om aan de minder gegoeden de groenten zoo goedkoop mogelijk te verschaffen. De groenteboeren hebben eerst geleverd, maar in Januari leveren ze geen kool meer en toen is de gemeente zelf gaan distribu- eeren. Wat nu het verkoopen tegen lager prijs aangaat, is dit gekomen, doordat vele handelaren kool hebben uitgevoerd naur Utrecht, wat niet mocht. De handelaren heb ben misbruik gemaakt en toen konden zij, die hun kool naar Utrecht hadden verkocht, geen kool meer krijgen van de gemeente dan tegen hooger prijs. Maar spr. heeft t>l het mogelijke gedaan om de lagere volks klassen op goedkoope wijze te voorzien van groenten. De heer de Kempenaer wijst op het reeds late uur. Het is alweer half twaalf. En vroeger had spr. er zoo geen bezwaar in wat laat thuis te komen, maar als men wat ouder wordt, zijn daar toch wel moeilijkheden aan verbonden. Spr. had daarom een motie wil len voorstellen om voortaan 's middags te vergaderen en hoopt dat deze in een vol gende vergadering behandeld zal worden. De Voorzitter wijst er op, dat het lange spreken wel eens goed kan zijn, maar veel wat gezegd wordt, had in de helft van den tijd kunnen worden gezegd. De Raad heeft volkomen het recht in het Re glement van orde de vergaderingen vast te stellen, zoodat het voorstel volgend maal kan behandeld worden. Hierna wordt de vergadering gesloten. BezoekMinistervanOorlog. De minister van Oorlog heeft gisteren, vergezeld van zijn adjudant, kapitein van Everdingen, een bezoek gebracht aan het Militair Hospitaal. Generaa 1-majoor J. H. Knel. f In Den Haag is eergisteren overleden de gepens. generaal-majoor-titulair J. H. Knel. Op het einde van het vorige jaar werd de heer Knel op zijn verzoek weer in dienst gesteld en bestemd voor den dienst bij een interneeringsdepót en werd hij benoemd tot commandant van het depot te Amersfoort Zeist bij de oprichting van dit kamp. Op 8 Juni 1915 werd generaal Knel ten tweeden male op zijn verzoek eervol ontslag uit den militairen dienst verleend. De crematie van het stoffelijk overschot heeft heden te Driehuizen plaats gehad. Garnizoen. Bij Kon. besluit van 20 dezer zijn be noemd bij het reserve-personeel der land macht, tot reserve-tweede-luitenant bij hun tegenwoordig korps, bij het wapen der infan terie, de vaandrigs A. P. van Rijnberk, C. J. F. J. Maassen, J. J. Jurrissen en A. van der Wijden van het 5e Regiment en J. G. Ger ritsen, A. van Duyn, T. J. F. Mattaar, P. A. Coppens, W. C. Burger, C. M. van den Bergh, F. G. van Altena, J. C. Balke, S. C. H. Nederburgh en B. Blokhuis van het -16e Regiment. InspecteurPoster ij enen Telegrafie. Tot Inspecteur der posterijen en telegrafie ter standplaats Utrecht is benoemd de heer D. J. van Dieren, thans Inspecteur te Middel burg. v Scheepvaart. De firma Jans en Co., agenten van de S. M. „Nederland" alhier deelen ons mede, dat aangezien de gevaren op het gedeelte der route tusschen Nederland en Engeland steeds ernstiger afmetingen aannemen, de Dir. der St. M. Nederland en Rotterd. Lloyd besloten hebben het vertrek der volgende schepen uit te stellen, tot van de Regeering weder geruststellende berichten zullen zijn ontvangen. In verband hiermede zal de op 25 Maart bepaalde afvaart van het s.s. Ko ningin der Nederlanden vermoedelijk niet plaats hebben, althans zeer waarschijnlijk niet op bovengenoemden datum, In de groote bladen zal, indien de datum van vertrek der Koningin der Nederlanden kan worden vastgesteld, hierover een ken nisgeving verschijnen. De abonnementsprijzen der dagbladen. De buitengewone algemeene vergadering van de vereeniging van uitgevers van dag bladen „De Nederlandsche Dagbladpers" heeft een resolutie aangenomen, waarin zij verklaart, dat de voortdurende stijging van den prijs voor het papier een verhooging van de abonnementsprijzen der dagbladen noodzakelijk maakt. Schenking. Aan de St. Ansfridus-kerk (Bergkwartier) zijn geschonken twee witmarmeren zij-alta- ren; het eene door een vereeniging, het an dere door een particulier, die evenzeer on bekend *"«nscht t« blijven. (Am. Ct.) Ambtenare n-b ond. Verleden week werd in Amersfoort eeri voorloopig comité gevormd dat trachten zal een ofdeeling van den Alg. Ned. Ambtena ren-bond in het leven te roepen. Vrijdag 24' Maart zal daartoe een vergadering worden gehouden in de tuinzaai van hotel „dè Zwaan met Noordhof als spreker, waarop alle ambtenaren in Amersfoort zullen wor» den uitgenoodigd. (Volk.). Geen Bijenmorkt. In de gisterenavond gehouden vergade ring van de ofdeeling Amersfoort van d® Vereeniging ter Bevordering der Bijenteelt in Nederland is besloten, wegens tijdsom standigheden dit jaar geen bijenmarkt te houden. Auto ongeluk. De vrachtauto van de firma van Vollenho ven kwam hedenvoormiddag in den rand langs den Arnh. weg bij den spoorwegover- gang, waardoor de auto omsloeg. Persoon lijke ongelukken kwamen niet voor. Agenda Heden: Bioscoop Langestraat. Café Riche. Concert 7 11LJ uur. Solisten- en Symphonieavond. Museum Flehite. Openbare Leeszaal (Beukenlaan) 10 -12'A, 7l/a10. Zondag en Maandag 2^—10 uur, 23 Maart. Amicitio. Specialiteiten-voor stelling. 23 en 24 Maart, Bioscoop De Arend, Circus Kinsbergen. 27 Maart 6e voordracht van l)r. Denier van der Gon (mythe en inwijdingen). 28 Maart. Amicitia. Uitvoering Toon kunst. 30 Maart. De Keizerskroon Alg. Vergas dering Openb. Leeszaal. Reclame G. SASBACH, Coiffeur— Co»ffeuse9 Utrechtschevtjcqi 50. Speoiaal adres voor Haarurerketi. Burgerlijke StondA vpn 22 Maart 1916. GEBOREN: Everarda, d. van Johanne9 van Ekelen en Jacoba Hendrika Tommei. Dora, d. van Gijsbert Morren en Maria Fran- cisca Corbée. Elisabeth, d. van Aalt van de Veen en Elbertje de Boer. GEHUWD: Henricus Franciscus Jnnssén9 en Irma Adolphine Elisabeth Josepha Zu- fang. OVERLEDEN: Jan Jehaes, 74 j., weduw naar van Wilhelmina Augustina Smeulder», Veemarkt. Gemeente Amersfoort. 21 Maart 19IQ* Aanvoer 5 stuks. Prijzen: kalfkoeien 200. 300.; kelfvaarzen 200.—260.—, Telefonisch Weerbericht. Naar waarneming in den moi^n vafl 92 Maart 1916. Medegedeeld door hel Kon. Ned Mei Instituut te ds Bilt Hoogste barometerstand 766.6 te Hapa» randa, laagste stand beneden 745 in Oo9fr Duitschland. Verwachting tot den avond van 23 Maart* N. tot O. wind, meest zwaar bewolkt, web licht nog regen- of sneeuwbuien, iets zachter overdag. Fietslantaarn aansteken 6.42. Bet opnemen aan tngesondê)i e tukken btUekcn) feensstn» dat de Redactie met doi inhoud inetemt. Be copfe wordt aan den imend&r niet teruggegeven. Militair Tehuis op de Vlasakkers, (Amersfoo rt). Hot Bestuur ven het Militair Tehuis op de Vlasakkers protesteert door dezen tegen het laffe verzwijgen van het bestaan van dit Te huis, dat sinds October 1915, openstaat voor alle militairen die zich christelijk wenschen te gedragen, door Da. P. J. Hagen, Veldprediker lie Divisie, als eerste onderteekenaar In het in gezonden schrijven in het Amersfoortsch Dag blad van Vrijdag 17 Maart j.l. Bovengenoemd bestuur is van mecning dat het Christenvolk van Nederland met opzet verkeerd wordt ingelicht en drukt over een dergelijk optreden van den Veldprediker der lie Divisie hare diepe veronfi waardiging uit Het Bestuur Militair Tehul| Vlasakkers AmersfoortV STAATSLOTERIJ. Hoogst, .rijzon der I. klai... TREKKING VAN 21 MAART f 20000: 13730 f 5000 2617 f 1500: 15577 f 1000: 1550 15945 17397 f 400 2353 17582 20315 f 200: 16923 f 100 9352 10892 13074 17726 Eerste Klasse. Prijzen ven f 20. 87 154 170 273 305 329 378 «83 OT 453 466 480 502 522 533 587 605 661 671 712 745 ;748 838 843 858 891 923 993 1002 1046 1082 1085 1122 1294 1302 1318 1398 1444 1568 1670 1753 1769 1806 1849 187j 1927 1970 2006 2067 2107 2137 2140 2194 2211 2248 2270 2315 2396 2448 2510 2585 2703 271 1 2793 2861 2919 2987 3041 3059 3062 3073 310 3138 3186 3209 3212 3234 3261 3283 3362 S37 3385 3432 3438 3455 3483 3502 3575 3623 86» 3776 3889 3986 4146 4255 4317 4399 4480 44» 4488 4498 4541 4588 4058 4756 4771 4825 484 4861 4897 4924 4958 4Ü63 4980 5032 5099 61 IS' 5143 5227 5305 53:40 5346 5347 5359 5377 54lL 5-152 5477 5480 5559 5584 5687 6790 5816 586! 5892 0103 6158 6189 6254 6334 6362 6374 6401 6481 6511 6663 6681 6694 6734 6763 6822 7011 7034 7123 7154 7182 7237 7375 7388 7404 740 7419 7488 7676 7700 7746 7789 7805 7818 7841 7868 7869 7894 7914 7920 7988 7997 8010 805»

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1916 | | pagina 3