Uif den omtrek." Épf ehilTON WIJNHANDEL J. A. SCHOTERMAN Zn. Miltditilnil 31 Iiltl. HS. STADSNIEUWS. ging zal plaats vinden op hetzelfde tijdstip, als het salaris of loon, dat zij dan zullen bereiken, zonder vervroegde verhooging zou zijn verkregen; b. op den grondslag als sub a bedoeld, zal aan hen, die reeds op het maximum-loon staan, aan hun rang of categorie verbonden, een bedrag worden toegekend, gelijk staande met één of twee periodieke verhoogingen; met dien verstande, dat daardoor het loon van 1200 per'jaar of 23.22 per week niet mag worden overschreden en dat het be drag. hetwelk zal worden toegekend, voor niemand meer dan 75 zal beloopen. De bedragen sub b bedoeld, zullen wor den toegekend voor den tijd van zes maan den. Duurtetoeslag te Zaan dam. B. en W. dezer gemeente zullen bin nenkort voorstellen doen tot het verle.enen van duurtetoeslag aan de gehuwde werklie den en ambtenaren, benevens aan de kost winners, wier salaris 1000 's jaars of min der bedraagt. De bijslag zal bedragen: 6 per maand voor hen die een jaarwedde genieten van 701—800; 5 per maand voor salaris sen van 801—900 en 4 per maand voor 901—1000. Bovendien wordt voor elk kind beneden 16 jaar per maand 50 cent uitgekeerd, ongeacht het aantal. Dit geldt ook voor de losse en tijdelijke werklieden, met dien verstande, dat de losse 0.20 per dag toeslag krijgen. Door den heer M. E. v. d. Veen (Chr.- Hist.) is wegens vertrek ontslag genomen als lid van den Zaandamschen Raad. Mr. D. van Blom heeft ontslag geno men als lid van den gemeenteraad te Delft. Ingenieurs in Zui d-L i m b u r g. Te Maastricht is aanvankelijk met een ze ventigtal leden opgericht een „Vereeniging van Ingenieurs in Zuid-Limburg", welke ten doel heeft onderwerpen, behoorende tot het gebied der ingenieurswetenschappen, op vergaderingen en excursies te behandelen. In het voorloopig bestuur namen zitting de heeren A. A. H. W. König c. i., C. Blan kevoort, Pierre Regout Zn., A. E. Dinger c. i., A. Bonemeijer, N. van Spanje c. i., G. P. Nij- hoff c. i. R. K. Vereeniging van Ge- meent e-a mbtenaren. Deze vereeni ging, van welker oprichting reeds is melding gemaakt, stelt zich, naar het Centr. meldt, ten doel a. het bevorderen van de godsdienstige en geestelijke, en voor zoover noodig stof felijke belangen van hare leden. b. behandeling van onderwerpen van meer wetenschappelijken en actueelen aard op het gebied van het administratief recht. c. de stichting van nuttige instellingen ten behoeve van de leden. d. de studie van de sociale vraagstukken op gemeentelijk politiek en administratief terrein. Zij tracht dit doel te bereiken door: a. het houden o.m. van gesloten retraites. b. het propageeren van de R. K. pers en net weren van slechte lectuur. c. het houden van congressen, vergade ringen, lezingen en voordrachten. d. het inrichten van cursussen. e. het uitgeven van mededeelingen en het verspreiden van geschriften. f. het vormen van een kapitaal voor de vorming en instandhouding van nuttige in stellingen. g. de oprichting van.een bureau van voor lichting. Sanatorium „Oranje Nssau's Oor d". Aan het verslag over het jaar 1915 is het volgende ontleend De groote duurte van levensmiddelen en brandstoffen maakte de exploitatie veel moeilijker; dat enkele artikelen soms tijde lijk niet te verkrijgen waren, gaf aanleiding tot groote zorg, maar toch konden de moei lijkheden worden te boven gekomen. Het Sanatorium was geregeld goed bezet, in het nieuwe deel waren doorlooperid alle plaat sen ingenomen, terwijl ook het aantal aan vragen voor de villa belangrijk grooter was dan andere jaren. Er werden in den loop van het jaar 338 patiënten met 32.696 verpleegdagen be handeldvoor 1914 waren deze cijfers 285 patiënten en 31.279 verpleegdagen. Van die 338 patiënten werden er 136 tot het eerste, 114 tot het tweede en 88 tot het derde stadium gerekend. Op finantieel gebied deden de tijdsom standigheden zich bij het Sanatorium ter dege gevoelen. Het tekort, dat bij den aan vang van het verslagjaar 9263 bedroeg, Is door de duurdere exploitatie en niette genstaande het grooter aantal verpleegden tot 14.433 gestegen. De bezitingen van de Stichting „Oranje Nassau's Oord" verminderde met 8672, waardoor het kapitaal nog slechts 511.304 bedraagt. Het Emmafonds kon door de ondervonden stoffelijke belangstelling verder worden ver sterkt en is tot nominaal 285.000 ge stegen. Het bouwfonds voor een kapel onderging mede een kleine versterking en bedraagt 6416echter ontbreken naar een globale raming nog een 3500, om den reeds lang gekoesterden wensch te kunnen, verwezen lijken. Het Vrijbeddenfonds nam door enkele giften toe en beschikte op 31 Dec. over 496, een bedrag, dat voorloopig nog wei nig uitzicht geeft op de mogelijkheid tot stichting van één enkel vrij bed. Liefdadigheid naar vermogen. In tegenwoordigheid van haar bescherm heer Z. K. H. Prins Hendrik, hield gisteren avond het Genootschap Liefdadigheid naar Vermogen zijn jaarlijksche vergadering. De eere-voorzitter, burgemeester Tellegea, opende de bijeenkomst met een hartelijk wel kom aan den Prins en de overige aanwezi gen. Na het uitbrengen van het jaarverslag door den secretaris en van het financieel ver slag, werd het bestuur onder acclamatie de charge verleend. De voorzitter van het genootschap, de heer J. F. L. Blankenberg, wekte tot toetreding öp en de eere-voorzitter burgemeester Telle- gen drong aan op financieelen steun. Na nogmaals den Prins te hebben bedankt voor zijn aanwezigheid, werd de vergade ring door den voorzitter gesloten. Ned. Padvindersorganisa tie. In een te 's Gravenhage gehouden vergadering van belanghebbenden in de padvindersbeweging, die zich niet kunnen vereenigen met de grondslagen, waarop de fusie tusschen de padvinders-organisatie en den padvindershonk is tot stand gekomen en ook niet medegaan met de bestuurskeuze, is opnieuw opgericht de Ned. Padvinders organisatie, uitsluitend steunend op de be lofte van trouw aan God, Koningin en Va derland en niet op de ethische en neutrale belofte. Te Rotterdam en 's Gravenhage hebben zich reeds de beide eerste troepen der nieuwe Ned. Padvindersorganisatie gevormd. Staking bij de Hollan d— Amerika lijn. Het bestuur van de Ned. zeemansvereeniging Volharding heeft aan de directie van de Holland-Amerikalijn ge schreven, dat het bereid is mede te werken om te geraken tot een spoedige oplossing van het geschil, Zware mishandeling. De 4e Kamer der Amsterdamsche rechtbank ver oordeelde een 27-jarigen zeeman, wegens .zware mishandeling, in den avond van Zon dag 16 Januari, gepleegd op een 25-jarigen stucadoor, en wel bij een café aan den O. Z. Voorburgwal en Korte Niezel, tot 2 jaren gevangenisstraf. De officier van justitie had 1 jaar gevan genisstraf gevraagd. Verdu istering van 180.000. De rechtbank te Rotterdam heeft den voort- vluchtigen C. H. M., vroeger lid der sedert gefailleerde firma M. M. aldaar, thans vermoedelijk verblijvende Duitschland, ter zake van verduistering van ruim 180.000 gulden, veroordeeld tot twee jaar gevange nisstraf, met last tot zijn gevangenneming. Verboden uitvoer. Wegens po ging tot verboden uitvoer van 150 zakken cacao-massa werd voor de Rechtbank te Arnhem tegen den heer E. B. uit Nijmegen, 1 maand gev. geëischt. Een deskundig on derzoek heeft aan 't licht gebracht, dat be doelde cacao-massa bestond uit geroosterde en gebroken cacao-boonen die 55—60 pCt. vet bevatten. Nu is de uitvoer van cacao boter juist verboden met het oog op het vet gehalte. Dat men hier te doen zou hebben met cacao-poeder, waarvan de uitvoer wel is toegestaan, kon het O. M. niet aannemen. Diefstallen van vleesch door militairen. De krijgSTaad te 's-Gravenhage heeft Woensdag eenige zaken behandeld tegen miliciens der grenadiers en jagrs, wgens het als kok toeëigenen van vleesch uit de menage. De meeste beklaag den bekenden. Zij werden veroordeeld tot 5, 3 en 2 maanden gevangenisstraf. Een landweer-infanterist van het depót-bataljon der grenadiers en jagers, die terecht stond wegens het voordeel trekken uit de op brengst van gestolen vleesch, terwijl hij als bijkok dienst deed in de keuken, en die door den auditeur-militair als de meest-schuldige werd beschouwd, werd door den krijgsraad tot 4 maanden gevangenisstraf veroordeeld. Verduistering. De politie te Mid delburg heeft aangehouden en aan de jus titie voorgeleid den 17-jarigen H. A. Th. N.f die kort geleden uit de tuchtschool werd ont slagen en die thans verdacht wordt van ver duistering van een gTOOten voorraad papie ren zakken enz. ten nadeele van zijn patroon, een papierhandelaar. Te Middelburg en te Arnemuiden zijn vele der verduisterde zak ken in beslag genomen. Inbrekers. De vier vermoedelijke daders van de talrijke inbraken te Eindho- ven worden nog steeds in arrest gehouden, zoolang het onderzoek voortduurt van de marechaussée op last van den officier van justitie. De daders W. en V. verblijven in de kazerne, de daders v. H. en M. zijn in arrest te Woensel. De dader D., die zich in arrest bevond bij de gemeente-politie te Eindho ven, is krankzinnig geworden en op last van den officier van justitie naar het krankzin nigengesticht Voorburg, te Vught, overge bracht. De dader V., bijgenaamd Bonnot, heeft bekend medeplichtig of schuldig te zijn aan 27 diefstallen binnen de laatste drie jaren gepleegd, zelfs een in de gemeente Breda. Diefstal van 36 0. De 21- jarige stoker, die ten nadeele van zijn te Noordwijk aan Zee woonachtigen schipper 360 wegnam en die volgens de psychia ters, met zijn onderzoek belast, een psycho paat met verminderde toerekeningsvatbaar heid is, werd door de Vierde Kamer der rechtbank te Amsterdam veroordeeld tot vijf maanden gevangenisstraf met aftTek der voorloopige hechtenis, overeenkomstig den eisch van het O. M. Vermist. Te Delft wordt vanaf Dins dagmiddag vermist de 15-jarige jongen L. D. die door zijn patroon per rijwiel naar Voor burg werd gezonden ter inning van een qui- tantie. De jongen ontving het geld, doch vergat te komen afrekenen, daarom ver moedt men dat hij met de zilverlingen van zijn patroon goed® sier maakt en de fiets verduisterd heelt» Pokken. Sedert de laatste mededee- ling zijn geen lijders in het Wilhelmina- Gasthuis te Amsterdam opgenomen en zijn 2 mannen en 1 vrouw uit de verpleging ontslagen, zoodot daar thans worden ver pleegd 7 mannen, 8 vrouwen en 1 kind. Het aantal in observatie genomenen ver meerderde met 15 schepelingen en vermin derde met 10, zoodat het thans 52 bedraagt. Nekkramp. Onder den te Leiden gemobiliseerden landstorm hebben zich twee gevallen van nekkramp voorgedaan. De barakken werden ontsmet en dadelijk streng geïsoleerd. Arbeidsongeval. Woensdagmor gen kreeg de rangeerder J. v. T. op het ran geerterrein der S. S. te IJsselmonde een slag van een ijzeren onderdeel eener draai- schrijf. De man verwijderde zich nog, doch zakte spoedig daarop in een en overleed eenige uren later. De ongelukkige laat een vrouw met nog vijf jonge kinderen achter. Noodlottige vergissing. Te IJmuiden heeft een visschersman van een stoomtreiler, zekere B., gehuwd en vader van negen kinderen, in dronkenschap in een café, denkende tersluiks een flesch jenever te grijpen, een flesch creoline aan den mond gezet en een groot gedeelte van den inhoud ingezwolgen, waardoor hij plotseling bewus te loos neerviel. Men vreest voor zijn leven, ofschoon de te hulp geroepen medicus on middellijk de maag van den man heeft uit gespoeld. Gezonken. Woensdagmorgen is de -stoomboot Margareta van Papendrecht, ge laden met bazalt voor den Drechterland- schen dijk, in de nabijheid van de zeewering te Andijk op een steen gestooten en gezon ken. Herstellingswerk. De herstel lingswerken te Marken zijn in vollen gang. De commissaris der Koningin heeft een onpartijdig opzichter over die herstellings werken benoemd. Alle andere opzichters zijn daarmede ontslagen. Die opzichter be paalt, welke woningen voor herstelling in aanmerking komen, ontwerpt een schets van de herstellingen die hij noodig acht en berekent de kosten daarvan. Wegens gebrek aan kosthuizen zal een kamer van het raadhuis ingericht worden voor slaapplaats voor een aantal werklieden. De d ij kher stellingen. De hulpdam in de doorbraak van den Anna Pau- lownapolder is over de helft tot 2 meter N. A. P. en voor de rest tot 1.50 meter N. A. P. opgeworpen. Ook bij de hoogere zeestanden, welke in de laatste dagen zijn voorgekomen, is geen water meer in den polder gevloeid. De noodkeering langs de Van Ewijcks- vaart is nagenoeg over de volle lengtë vol tooid. Van den Anna Paulownapolder is de West- polder droog; het bedrijf is daar weder be gonnen. Te Monnikendam en Kadoelen zijn de hulpgemalen werkvaardig. Het hulpgemaal te Uitdam nadert zijne voltooiing. De afspuiing van het overstroomde ge bied, welke op 24 Maart een aanvang nam, iverd door den velen neerslag en de hooge zeestanden belemmerd, zoodat nog geene belangrijke peilverlaging intrad. Bemaling polder Veluwe. Door den Dijkstoel van den polder Veluwe is besloten tot machinale bemaling over te gaan van het oostelijk deel dezer landstreek, een oppervlakte van 20,000 bunder. Beslo ten is twee gemalen te stichten, een tusschen Deventer en Terwolde, en een onder Heerde. Marktberichten. Eiermarkt te Amsterdam* 30 Maart. 1916. Kipeieren V. P. N. f 7.f»*-ƒ in.50. Botreering f 6.6^f 7.( 5. Eendeieren V. P. N. f 8.25—8.50. Regoering f 0.00 0."0* Gvnseieren V. P. N. f lOt'00..00 Aanvoer V. P. N. 32833 Reeeering 170473. Qliddenprijs per 100 P. N. f 8.40. Regeorrng f 6 69. Schooi- en Kerknieuws. O u d-K atholieke Kerk. Wegens langdurige ongesteldheid van mgr. N Prins, oud-katholiek bisschop te Haarlem, is tot kapelaan der parochie van de Heilige Anna en Maria aldaar benoemd de heer B. A. van Kleef. Ede, 30 Maart De Raad besloot heden tot uitbreiding der gasfabriek, o.a. met een nieuwen gashouder, welke uitbreiding ƒ60,000 zal kosten. Tevens werd besloten in verband met de hooge kolenprijzen, den prijs van het gas met ingang van 1 Mei met 1 cent per M\ te verhoogen. Reclame P» per anker f 34.—. per flesch - 0.85 plu* I 1.50 per anlser itcclfns. Onze Hoofdredactie. Daar het onzen hoofdredacteur, de heer F. A. Ebbinge 1 ibben, niet mogelijk is zijn domicilie van Den Haag naar hier over te brengen, zal hij met 1 Mei a. s. zijn functie weder neerleggen. Spreekuur burgemeester. De burgemeester is verhinderd Zaterdag 1 April spreekuur te houden. Be zoek Minister Poule t. De Belgische minister Poulet zal Donder dag o. s. de Belgische instellingen te Amers foort bezoeken. Kamer van Koophandel. De Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier, verzoekt ons het volgende bericht op te nemen: Van de Nederlandsche Kamer van Koop handel te New-York heeft de vereeniging Bureau voor handelsinlichtingen bericht ont vangen, dat door het bestuur der Kamer een verzoekschrift is ingediend bij het Hoogge rechtshof van den Staat New-York tot ont binding der Kamer en de informatiedienst in verband daarmede is geschorst. Belgisch Athenaeum. De Belgische kolonel J. L. A. Lysens is Woensdag naar 's-Gravenhage vertrokken. In dien plaats is tot voorzitter van het athe- naeum-bestuur gekozen de kolonel A. A. Vermeulen. In de bestuursvacature-mr. van Schaar denburg is gekozen mr. H. J. M. van den Bergh. Over het Belgische Athenaeum lezen wij in „Vrij België" het volgende: „Het Belgisch Athenaeum alhier toont zich meer dan volkomen waardig van zijn naam en bestaan. Verschillende jongens het hart blakend van vaderlandsliefde, verre van den oproep hunner lichting af te wachten, zijn reeds in de maand December en de daaropvolgende maanden vrijwillig op getrokken om hunne diensten aan te bieden aan het roemrijke IJzerfront. Ondanks hun heengaan en het verande ren van verblijf van menig Belgisch geïn terneerd officier en familie, groeit het aan tal leerlingen immer aan. Dank de onverpoosde zorgen van den be- sturder den E. H. De Ridder, is, zooals wij reeds meldden, den 18en dezer een „Inter naat" geopend, waar reeds 10 jongens op genomen, de komst van minstens nog 8 ver wachte gezellen verbeiden. Eene ruime woning, omgeven door een prachtigen lommerijken tuin, even buiten de stad gelegen, herbergt hen allen in een broederlijk samenzijn, 't Steuncomité heeft welwillend de kosten dezer model-inrichting op zich genomen. Aan zijn achtbaren voor zitter, den heer Reut, en zijnen dienstvaar- digen afgevaardigde voor de huisvesting, den heer Versluijs, zij ons aller dank be tuigd. Het inwendig bestuur is toevertrouwd aan dr. Dubois, leeraar aan het Athenaeum, die met de jongens inwoont en tot aller genoe gen en met de meeste toewijding zijn ambt vervult. Waarlijk, het Belgisch Athenaeum van Amersfoort met zijn zeventigtal jongens, on der al de klassen van het Middelbaar On derwijs verdeeld, en zijn professoren, waar- tusschen de Hoogleeraars Michotte en An- toine der Leuvensche Universiteit, moet niet ten achter staan noch blozen voor de soort gelijke inrichtingen van Amsterdam, Den Haag, 's Hertogenbosch, Middelburg en Vlissingen." Religieus Socialistisch Verbond. Afd. Amersfoort. De afdeeling Amersfoort van het Reli gieus-Socialistisch Verbond meldt ons Naar aanleiding van het bericht voorko mende in uw blad van Woensdag 29 dezer, betreffende het terechtstaan van ds. A. R. de Jong, voor de reohtbank te Roermond, deelen wij u mede, dat deze predikant Zon dag a.s. 2 April, 's avonds half zeven in de Doopsgezinde kerk (Blankenheimstraat) in de Religieus Socialistische samenkomst zal spreken. Zijn onderwerp zal zijn „Le vensliefde en Stervensmoed." Openbare Leeszaal. Gisterenavond hield de vereeniging „Openbare Leeszaal" haar jaarvergadering in de Keizerskroon, onder voorzitterschap van den heer H. Gordeau. Deze herinnerde in zijn openingswoord er aan, dat de bloei van de Leeszaal nog steeds toenemende is. Afgezien van de geinter- neerden en vluchtelingen is het ledental ook stijgende en groeit de belangstelling nog steeds. Dat heeft ook zijn eigenaardige be zwaren, want het brengt mede financieele of fers. De contributie zal anders bepaald moe ten worden dan thans het geval is. Reeds 46 leden hebben hun contributie verhoogd, maar in een volgend Leeszaalnieuws zal er nog eens op gehamerd moeten worden, om meerdere toename te krijgen. Veel emotievols is in 1915 niet gebeurd. In het bestuur is eenige wijziging gekomen. De heer* Sutherland heeft om gezondheids redenen bedankt. Hem zij dank gebracht voor hetgeen hij gedaan heeft voor de ver eeniging. De penningmeester, de heer Dyk- sterhuis, is vertrokken en als penningmees ter opgevolgd door den heer Boer. Het per soneel verdient lof en doet met toewijding zijn werk, alleen zijn de menschen overla den met werkzaamheden. Daarna leest de heer Mebius de notulen van 29 Maart 1915, welke worden goed gekeurd. Aan het jaarverslag, uitgebracht door den heer J. Hovens Greve, ontleenen we het volgende: Het ledental is gestegen met ruim 20 pet. en bedroeg op 1 Januari 1465. Het bezoek aan leeszoa' en bibliotheek is zeer druk. Het aantal boeken bedraagt 8612 banden, terwijl er ruim 200 couranten en tijdschriften zijn. Het aantal uitgeleende banden was 44,379. De gebouwen blijken meer en meer or.vok doende, zoodat in dit jaar ernstige stappeiV tot verbetering zullen moeten worden ge* doen. Een gevoelig verlies leed de vereeni ingi door het vertrek van de assistente mej. Roes. singh. Zij werd opgevolgd door mej. Ver. sendaal. In den heer Kolff is een ernstig en kundig administrateur gevonden. Het per. soneel heeft een zwaar jaar achter den rug. Aanstelling van een tweede assistente blijkt dan ook noodig. Dankbaar worden de vrij willige krachten herdacht, zonder wier hulp het bestaan der Leeszaal misschien onmo gelijk zou zijn. Ten slotte wordt herinnerd aan de uitgave van Leeszaalnieuws. Het jaarverslag wordt met een woord van dank aan den secretaris goedgekeurd. Te vens wordt hem dank gebracht voor de keu rige verzorging van „Leeszaalnieuws". De penningmeester doet daarna rekening en verantwoording. De ontvangsten bedroe gen 5177,76 en de uitgaven 5174.70'S, zoodat er een saldo in kas is van 3.05^. De voorzitter brengt den penningmeester dank voor hetgeen hij gepraesteerd heeft. Namens de commissie tot nazien van de rekening van vorig jaar brengt de heer Snouck verslag uit. De rekening is nagezien en geheel accoord bevonden. In de commis sie voor de rekening van dit jaar worden aangewezen de heeren P. Kortland, C. J. F. Prins en J. C. A. Havinga. Bij de nu volgende bestuursverkiezing worden herkozen mej. Middelburg en de heeren ds. Meiners en H. Gordeau en in de vacatures ontstaan door het bedanken van de heeren Sutherland en Dijksterhuis de heeren dr. E. Kruisinga en mr. L. Stadig. De heer Gordeau neemt de herbenoeming aan onder dankbetuiging in het hem ge stelde vertrouwen. Aan de andere gekoze nen zal bericht worden gezonden. Aan de orde is daarna de begrooting 1916. Volgens het reglement moeten voor af amendementen worden ingediend. Door dit niet is gebeurd, is de begrooting feite lijk reglementair vastgesteld. De heer Kortland had willen voor stellen den post boekwerken, welke ƒ100 lager is geraamd, nog veel te verlagen, daar dit de eenige post is, waarop kan worden bezuinigd. De Voorzitter geeft in overweging een volgend jaar hiermede te komen, maar hij zal hem er dadelijk tegen vinden, want het bestuur zoekt het niet in beknibbeling der uitgaven, maar in stijging der inkom sten. Bij de rondvraag worden inlichtingen ver strekt omtrent het leveren van boekwerken en tijdschriften en enkele opmerkingen ge maakt omtrent concurrentie met particuliere bibliotheken. Op een vraag omtrent het ontsmetten van boekwerken, deelt de voorzitter mede, dat het bestuur geregeld bericht krijgt van het stadhuis, wonneer in een gezin een besmet telijke ziekte heerscht. Reeds eenige malen zijn boeken uit een besmet huis door het Groene Kruis ontsmet Daarna wordt de vergadering gesloten P i s u i s s e. Maandag 10 April geeft Pisuisse weder om een cabaret-uitvoering in Amicitia. Bioscoop „De Aren d." De bioscoop „De Arend" geeft als hoofd nummer „Het tweede Schot", drama in 3 af- deelingen. De geschiedenis, welke in deze film wordt behandeld, heeft werkelijk plaats gehad. In verschHIende Duitsche dagbla den werden indertijd uitvoerige beschrijvin gen gegeven. Met veranderde plaats en fa milienaam is deze ware geschiedenis in beeld gebracht. Verder „Liefde en Vuur", een kluoht in twee afdeelingen met den ver maarden komiek Billy Ritschie, een natuur opname en een komische film. V. P. N. De gewone voorjaarsvergadering der V< P. N. werd gisteravond gehouden in de zaal Otte, onder leiding van den voorzitter, den heer Krook. Aanwezig 6 be stuurs- en 10 gewone leden. Bij de opening wijdt de voorzitter eenige woorden van deelneming aan den droevigen slag, die een der bestuursleden heeft ger troffen. Aan de behandeling der agenda vooraf, doet de voorzitter het voorstel 100 af te staan voor de slachtoffers van den water snood. Hiertoe wordt bij acclamatie be sloten. Het jaarverslag, uitgebracht door den heer Nierop, secretaris-ambtenaar, noemt 1915 een gunstig jaar voor de vereeniging. De voederaankoop heeft de moeilijkheden van deze tijden goed overwonnen, zoodat het den leden mogelijk was hun pluimvee op stal te houden. Er was een omzet van drca 98000 tegen 40000 in 1914. Ook de eierveüing is zeer in omvang toe genomen. Het getal 774,648 exporteieren, geveild in T914, klom volgend jaar tot 2.358.132, met een middelprijs van 6.28 per honderd. De pogingen, door een hoofdbestu. rslid ingesteld, om hier verkoop van regeering»- eieren te bekomen, zijn geslaagd In Dec* 1915 werden er 172.056 geveild. Grooten dank brengt het jaarverslag aart den Pluimveeconsulent, den heer Beaufort* voor diens medewerking in de onderafdee* lingen. Het getal vereenigingsleden steeg van 583 tot 788. De pogingen tot uitbreiding van het go* bouw Krommeslraat, konden geen voldoend* medewerking ontvangen ven de gemec ttor autoriteiten. Cursussen werden dit jaar uitgegeven. T* Hoogland en Leusden ziin fokstations op gericht.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1916 | | pagina 3