WaSsnTéuwsT advertentiên. {T EÜLION WIJNHANDEL J. A. SCHOTERMAN S Zn. UtrBchtschsstraat 34. Telef. 145. Ingezonden Stukken. ROELOF K1LIAN, contracteerde quantiteiten, door het achter wege blijven der bevrachte ruimte en ook feenigazlns door vermeerderde vraag dan ge woonlijk De achterstallige verladen quantiteiten fcijn nu hoofdzakelijk ingehaald, zoodat de {tomende hoeveelheid weder een flinke toeneming aanwijst. De bruinbroodrefleltng. Naar aanleiding van het feit, dat de tfileuwe bruinbroodregeling tengevolge zal jtebben, dat ongeveer 25 a 30 pet. der bak kersgezellen met werkloosheid worden be- ilrelgd, heeft het hoofdbestuur der Neder- andsche Vereeniging van Werkgevers in iet Bakkersbedrijf zich tót den minister van -andbouw. Nijverheid en Handel gewend «net verzoek maatregelen te bespreken, waar- lioor deze dreigende werkloosheid kan wor den voorkomen. Het hoofdbestuur der Nederlandsche ver eeniging van werkgevers- in het bakkersbe drijf heeft in een onderhoud, hetwelk Vrij- iKag met den heer directeur van het Rijks- ^jraanbureau plaats had, als oplossing voor de moeilijkheden aangegeven, dat van re- geeringswege wordt toegestaan, behalve bruinbrood ook kleinbrood te bakken. Wordt 'dat laatste toegestaan, dan hoopt men dat jtle dreigende werkloosheid voor vele bak kersgezellen zal kunnen worden afgewend. Ook werd de waag besproken of door eene algemeene verlaging van den thans geldenden bruinbroodprijs niet tot afschaf- iing van het regeeringsbruinbrood zou kun nen worden overgegaan. Aardappeluitvoer. Aangezien bij het vorderen van het seizoen het bederf onder de minder houd bare soorten aardappelen snel toeneemt en het vasthouden dezer partijen niet ten ge volge heeft dat meer voedsel voor de bevol king beschikbaar blijft, doch dat de aardap pelen tot bederf overgaan, heeft de Minis ter van Landbouw, Nijverheid en Handel aan 'de aardappelvereeniging medegedeeld, dat weder eene zekere hoeveelheid van de meest aan bederf onderhevige aardappelen len uitvoer wordt toegelaten. In verband daarmede zullen consenten worden afgegeven voor witvleezige aard appelen van zand- en veengronden, welke soorten hier te lande niet gegeten worden alsmede voor een klein deel der geelvleezl- ge soorten. Voor nadere inlichtingen kunnen belang- hebbennden zich wenden tot de provinciale commissies, waarvan de adressen bekend siin gemaakt. Eieren. Wij vernemen dat de Minister van Land bouw heeft bepaald: 1. dat voor federe hoe veelheid van 100 volversche eieren, waar voor consent tot uitvoer wordt afgegeven, voor zooveel volversche kip- en eendeieren betreft voor de dagen 16 tot en met 22 April eene hoeveelheid van 50 volversche eieren van de betrokken soort beschik baar moet worden gesteld. (Dit geldt niet ten aanzien van eieren afkomstig van eendenhouders uit de ondergeloopen stre ken in Noordholland en van ben, die onder toezicht staan van het Centraal comité van eendenhouders); 2. dat kievits-, ganzen- en andere eiersoorten niet beschikbaar behoe ven te worden gesteld voor binnenlandsch vp-1-ruik, doch met consent mogen worden uitgevoerd. Boter. Naar wij vernemen heeft de Minister van Landbouw enz. belaid, dat gedurende de week van 16 tot 23 April voor 65 der boterproductie certificaten van uitvoer zullen worden verleend en 35 voor het binnen- landsche verbruik zal moeten worden be schikbaar gesteld, alsmede dat de bewijzen van toelating tot uitvoer van boter, afgege ven door de Rijkscommissie van toezicht op de Botervereeniging op grond van die cer tificaten, zullen gelden tot Dinsdag 2 Mei e.s. des voormiddags te 12 uur. Uitvoer van kaas. De Nederlandsche Vereeniging van Kaas handelaren, gevestigd te Gouda, heeft tot den minister van Landbouw, Nijverheid en Handel een adres gezonden, houdende het verzoek, haar in kennis te willen stellen met de voorwaarden, waarop aan haar leden exporteurs in het nieuwe seizoen consenten voor den uitvoer van kaas zullen worden verstrekt. Kaas voor Duitschland. Zaterdag hebben de heeren J. L. van Eyk uit Gouda en Everts uit Emmerik na mens de Zentral Einkauf Gesellschaft te 's Gravenhage 1 un eerste inkoopen van kaas gedaan te Bodegraven. Van iederen hande laar werd de voorraad nauwkeurig opgeno men en de priis bepaafd naar den inkoops prijs zonder winstmarge. Partijen met afwij king werden niet aanvaard en hierbij gezegd Öat deze open blijven voor de regeerings- pakhuizen. De kaas is dan ook nergens an ders te plaatsen. De beste kaas gaat zoodoende naar Duitschland en voor Nederlandsch gebruik blijft de niet-gewilde kaas over. De prijzen waren de vorige week vastgesteld on f 64 tot 74, voor de eerste twee da van deze week op 60 tot 70. (N. R. Ct.) Melkpoeder. Met ingang van 20 April a.s. wordt de gelegenheid geopend op beperkte schaal melkpoeder uit te voeren. Daartoe kunnen door de Rijkscommissie van toezicht op de vereeniging van fabrieken van melkproduc ten consenten worden afgegeven aan fabrie ken, welke reeds vóór 1 Augustus 1914 melkpoeder hebben bereid en aan fabrieken ran welke kan worden aangetoond, dat de plannen tot oprichting van een melkpoeder- Jjsdrijf reeds vóór 1 Augustus 1914 een -vasten vorm hadden aangenomen, Distributie van geneesmiddelen. Er heeft zich een commissie gevormd, die zich ten doel stelt de distributie van ge neesmiddelen voor ons land te regelen. De commissie pleegt daartoe op het oogenblik overleg met de Regeering. F r a n k r k ij k en de N. O. T. Reuter bericht uit Parijs, dat de uitvoer en wederuitvoer naar Nederland van de Fransche koloniën en protectoraten, behal ve Tunis en Marokko van niet verboden goederen gebonden zal zijn aan de voor waarden van consigneering aan de Neder landsche Overzee Trust. Extra P o s t-h u 1 p. Door den directeur-generaal der peste rijen en telegrafie is een oproep gericht tot het personeel met de vraag of onder fami lieleden of kennissen 2ich personen bevin den, die vroeger bij den post en telegraaf dienst werkzaam waren en hun dienst nog naar behooren kunnen uitoefenen, om tij delijk te werk te worden gesteld tegen ƒ3 per dag op, en 5 per d6g buiten hun stand plaats. Deze maatregel wordt genomen ter voor ziening in het tekort aan werkkrachten door het in militairen dienst zijn van vele amb tenaren bij de P. en T., aalsmede met het oog op de naderende zomerdritkte. Het verkeer met Enge I a n d. De mailboot Koningin Wilhelmina is Za terdagmiddag 5 uur uit Engeland met 51 passagiers te Vlissingen aangekomen. Onder de passagiers was de stoker van het stoomschip Duiveland, waarvan de ove rige bemanning 14 dagen geleden passeer de. De stoker had een been gebroken en had 17 dagen in een ziekenhuis in Engeland ge legen. Thans kon hij zich met een stok voort bewegen. Behalve de ramp van de Duiveland maakte hij ook de ramp van de Katwijk mede. Met den trein van 6 uur 10 zette hij de reis naar Rotterdam voort. Ook was aan boord een Engelsch ma troos uit het interneeringskamp te Gronin gen, die met 4 weken verlof naar zijn zieke moeder in Schotland is geweest. Ondanks den hevigen wind had de boot de reis zonder moeite volbracht. Er werd niets bijzonders waargenomen. De mailboot „Prins Hendrik" kwam gis terenmiddag te 5 uur te Vlissingen aan met 81 passagiers, waaronder zich 47 Duitsche geïnterneerde bufgers bevonden, van welke velen moeilijk ter been waren, en twee zoo ziek, dat zij door de transportcolonne van het Roode Kruis per brancard van de boot naar den trein moesten worden gebracht. De eene was in het laatste stadium van tuberculose, de andere had een verlamming in de beenen. Ook waren aan boord 9 Rot terdammers, die Zaterdag met dezelfde mail boot naar Engeland waren gegaan om daar te werken; htm werd echter geen gelegen heid gegeven Engeland in te gaan, omdat men hen voor spionnen hield. Zij waren nu fonder middelen om naar Rotterdam door te reiren en begaven zich naar de politie om daar hulp In te roepen. Goederenvervoer met BelgfS. Voor vervoer van goederen uit Nederland naar België Is thans een Einfuhrgenehmi- gung van den Verwaltungschef des Gene- raal-Gouvernement ln Brussel noodig. Gebrek aan soda. Men bericht van welingelichte zijde, dat de witglasfabrieken te Leerdam hun reeds belangrijk Ingekrompen bedrijf aanstaanden Woensdag 19 April vrijwel geheel zullen moeten stopzetten. Indien geen nieuwe aan- voer van soda plaats grijpt. De Tubantla. Te Katwijk aan Zee zijn Zaterdag verschil lende van de Tubantia afkomstige voorwer pen aangedreven. Een sloep van de Palembang? Door het bergingsvaartuig „Albatros" is Zondagmorgen omstreeks half acht een wit geschilderde scheepsboot aan de Zuidzijde van de zandbank „Garnalenplaat" voor de Stellendamsche havenmonding afgehaald en In de davids op het bergingsschip gehe- schen. Volgens kenteekenen is het een sloep van een stoomschip der Rott. Lloyd. Hoogstwaarschijnlijk de „Palembang". Post van de „Sussex." Te Hoek van Holland en de Noordwijk aan Zee zijn postzakken aangedreven, af komstig van het getorpedeerde stoomschip Sussex. Belgische Staatsbeambten. Wij lezen in de Zwolsche Courant; Zooals reeds vroeger in ons blad werd medegedeeld zijn er correspondenties ge voerd tüsschen de Fransche en Belgische autoriteiten om de Belgische staatsbeambten, die hier t" lande vertoeven, naar Frankrijk te laten komen. Aanvankelijk was het de bedoeling alleen de mannen te laten overkomen en voorloo- pig de vrouwen en kinderen bier te laten. De hoofdbesturen van eenige vakvereenigin- gen hebben hierover echter met hun chefs geconfereerd en gecorrespondeerd, met het gevolg dat thans bij de hier vertoevende be langhebbenden een schrijven is binnenge komen, namens de Belgische regeering ge schreven, waaruit blijkt dat vrouw en kin deren mee kunnen gaan. Binnenkort zal dus deze categorie van personen ons land ver laten. Omgekochte militairen. Te Zevenaar zijn volgens de Tel. 12 mili tairen en een burger gearresteerd, verdacht van zich aan de grens te hebben laten om- koopen. Het onderzoek is in vollen gang. Belooning van een red der. Aan P. Sperling, schipper van bet Nederl. stoomschip „Westland" (van Rot terdam), is door den Britschen Board of Trade een beiooning toegekend, in den vorni eener zilveren gedenkplaat, ais bliik van erkenning zijner diensten jegens de beman ning van den zeiltreiler „Voung Harry", van Lowestoft, die hij op 7 Maart in de Noord zee heeft gered, bij de schipbreuk van dat vaartuig. Rozententoonstelling. Door eenige Boskoopsche kweekers wordt van 1922 Juli a.s. in den Dieren tuin te 's Hage, eene tentoonstelling van rozen en ven afgesneden bloemen van rozen gehouden. De Boskoopsche rozencultuur heeft zich in de laatste jaren enorm ontwik keld en men wil nog eens meer laten zien wat de kweekers aldaar kunnen praesteeren. Niet per spoor.De be perkende bepaling in de nieuwe verlofsre geling: verboden per spoor te reizen, heeft niet kunnen tegenhouden zegt het Hbld. dat een zeer'groot aantal onder de wape nen zijnden gisteren in den familiekring heeft doorgebracht. De aan de grens van Noord-Brabant gar nizoen houdenden wisten zich zoowat van alle vervoermiddelen meester te maken: alle rijtuigen, auto's enz. waren verhuurd, en dan de tram viel immers niet onder het verbod. Aan de oostgrens zal het wel evenzoo zijn gegaan. Een 400-tal militairen uit Alkmaar wist de kaasstad te ontvluchten door een groote boot te huren .Met muziek kwam ze herwaarts en gisterenavond half acht werd evenzoo de te rugtocht ondernomen. Ze konden dan nog op hef avondappèl in de kazerne zijn. Smokkelaar doodgeschoten. Vrijdagnacht is de smokkelaar M. aan de grens bij Aalten, toen hij na sommatie niet bleef stilstaan, doodgeschoten. Rijksveldwachter gearres teerd. Als verdacht van poging tot dood slag op den burgemeester te Neede, is ge vankelijk naar Zutphen overgebracht de rijksveldwachter L., aldaar. Brief met bankbiljetten vermist. De directie van een groote bankinstelling te .Amsterdam heeft bij de politie aangifte gedaan van de vermissing van een brief inhoudende 4500 aan bank- bl'jetten uit haar gebouw. (Hbl.) Nader verneemt de Tel. dat 't de directie der Rotterdamsche Bankvereeniging is ge weest, die deze aangifte heeft gedaan. Op 6 April werd aan de bank een brief ter be waring aangeboden, die een geldswaardig bedrag van 4500 inhield. Den volgenden dag bleek de brief plotseling te zijn verdwe nen. Er heeft zich kort geleden aan dezelf de bankinstelling nog een eigenaardig ge val voorgedaan. Een bedrag van 2000 was j.l. Maandag uitbetaald op een chèque op naam gesteld van zekeren K. Daar men naderhand vermoeden had, dat de chèque valsch was en de uitbetaling ten onrechte had plaats gehad, wilde men dit stuk op zoeken. Toen bleek echter, dat de chèque spoorloos verdwenen was. Er wordt vermoed, dat de verdwijning van chèque en briqf verband met elkaar houden. Een ernstig onderzoek is ingesteld onder het personeel, belast met de uitbetaling. Reclartic v per anker f 34.—, per flesch - 0.85. pins t I.fSO per nnker noeffn». hoven, gedurende 40 jaar bij de firma on afgebroken in dienst zijn. Het zal don ju- bilaris op dien dag zeker niet aan bewijzen bilaris op dien dag zeker niet aan bewijzen van belangstelling ontbreken. (Centrum.) Examen L'. O. Zaterdag slaagden te Utrecht voor het examen voor onderwijzeres onze stedge- nooten de dames W. A. Mosïertman en C. J. van Woudenberg. Geh. Onth. Dilett. Toont e I- verbond. In Ons Huis alhier werd gistermorgen de OVERLEDEN: Alijda Snijders, 79 i.. Wei duwc van Eierardus ter Beek. Leenden Ma. thissen, 51 j., echtgenoot van Naatje Mort» Telefonisch Weerbericht. Naar wo., ar.:--te i ,V. 17 April 1016. Utdtgtdteld door kti Kon Nod Ut* Instituut U <1* BilL Hoogste stand 764.5 te Hoparanda. Laagste stand 751.1 te Den Helder. Verwachting tot den avond van 18 April Matige tot krachtige, tijdelijk wellicht storrm achtige Z. tot W. wind. betrokken of zwaat jaarvergadering gehouden van het Geheel- bewolkt met tijdelijke opklaring, wnarschijrt- onthouders I ooneelverbond in Nederland,lijk regenbuien, weinig verandering in tem- onder voorzitterschap van den heer A. Hof- _School- en Kerknieuw». Roomseh-Katholieke Kerk. „Het Centrum" meldt, dat in alle kerken van Breda von den predikstoel is afgekondigd, dat tot het houden van hun Paschen niet kunnen worden toegelaten zij, die aangesloten zijn bij een socialistische of anarchistische vereeniging en niet het voste voornemen hebben, zoodra mo gelijk het lidmaatschap op te zeggen; zij, die het huwelijk ontheiligen door beperking van het kindertal; zij, die verkeering hebben met prote stanten of andere niet-katholieken, en zij, die hun huwelijk na Paschen 1906 niet voor den pastoor na bekomen van kerkelijke dispensa tie hebben voltrokken en dus thans in onwet tige samenleving voortleven. Kennisgeving. KENNISGEVING. De Burgemeester van Amersfoort maakt als- nog bekend, dat door Mejuffrouw H. Steen- kamer, van beroep landbouwster, woonachtig te Stoutenburg, den TOen Maart de maximum prijzen werden overschreden van boter, welke zij te koop oanbood op de botermarkt alhier; dat deze boter ruim 7 K.G. Is in bezit ge nomen en ter beschikking gesteld van de bevol king. Amersfoort, 17 April 1916. De Burgemeester voornoemd, v. RANDWIJCK Bezoek H. M. de Koningin. Naar het Centrum verneemt, zal de Ko ningin Dinsdag a.s. een bezoek brengen aan Ede en Amersfoort. Met den koninklij ken trein begeeft H. M. zich van den Haag naar Bde, vandaar per auto over Amers foort naar Utrecht, waar de trein weer ge reed zal staan om H. M. naar de residentie terug te brengen. Ned. Herv. Gemeente. Bij de Ned. Herv. Gemeente rijn gisteren 949 nieuwe lidmaten aangenomen. Jubileum. Op den lsten Mei a.s. zal de heer J. B. J. Vos, boekhouder bij de firma J. van Vollen- land te Beverwijk. Te ruim elf uur opende de voorzitter de eerste jaarvergadering van het Verbond, de hoop uitsprekende, dat deze er toe zou bijdragen, dat de onderlinge band steeds vaster zou worden. Vertegen woordigd waren 14 van de 23 afdeelingen, terwijl belangstellenden aanwezig waren van de vereenigingen uit Zwolle, Zuidwolde, Zaandijk, Utrecht en Amersfoort. Daarna bracht de secretaris het verslag uit. Herinnerd -wordt aan de oprichting van het Verbond, waarna een overzicht wordt ge geven van den stand van zaken en hetgeen door het bestuur la geschied. Uit het verslag van den penningmeester blijkt, dat ontvangen is Q3 en uitgegeven 54 07, zoodat er een batig saldo Is van 38.93. De rekening zal worden nagezien door de afgevaardigden van Deventer en Wormerveer. De bibliothecaris deelde me de, dat het Verbond thans beschikt over 93 verschillende tooneelstukken. Besloten wordt het reisgeld der afgevaardigden ponds pondsgewijze te verdeelen en een Bondsca- talogus te doen samenstellen en drukken. Een voorstel van het Bondsbestuur om in het seizoen 1916'17 een tooneelwed- strijd te organise eren, werd na uitvoerige discussie aan het bestuur ter uitvoering over gelaten. Een voorstel-Enschede om een eigen schrijver aan te stellen voor den Bond, werd ingetrokken, daar de onuitvoerbaar heid algemeen gevoeld werd. Aan de orde was daarna een voorstel den Haag. De Bond schrijft voor het komen de seizoen een prijsvraag uit voor een pro pagandastuk van minstens drie bedrijven. Besloten wesd eerst financieelen steun te verkrijgen van de groote geheelonthouders bonden. Wordt deze niet verkregen, dan zal het bondsbestuur de zaak nader overwegen. Een voorstel-Wijke om. een gemeen schappelijk of districts-regisseur aan te stel len, werd verworpen. Nadat de afgevaardigde van Wormerveer had meegedeeld, dat de boeken van den penningmeester in orde waren bevonden en deze was gedechargeerd, werd de vergade ring gesloten. Bioscoop de Arend. In het bioscoop-theater de Arend wordt dezer dagen de eerste van een serie films vertoond, waarvan de hoofdtitel luidt „De sleutel naar het geluk." We hebben gisteren avond de eerste dezer voorstellingen bijge woond en we kunnen ons ten volle begrij pen, dat de belangstelling in deze geschiede nis zich van week tot week zal ontwikkelen. Reeds het begin is buitengewoon spannend en met volle aandaoht volgde dan ook. het overtalrijke publiek het verloop der hande ling. De zeer fraaie beelden kwamen volko men tot hun recht en we zeggen niet te veel, wanneer we voorspellen, dat de toeloop steeds grooter zal worden, en dit is dan ook volkomen verdiend, want de directeur der bioscoop, de heer Kilsdonk, welke zich als altijd beijvert het Amersfoortsche publiek het nieuwste op bioscopisch gebied te doen aanschouwen, heeft ditmaal al een zeer ge lukkige keus gedaan. We kunnen dan ook een bezoek aan deze voorstellingen ten zeer ste aanbevelen. Voetbal. Zooals te verwachten was is de wedstrijd H. V. C—Quick (Kampen) gisteren niet doorgegaan, daar Quick niet opkwam. Politienieuws. Een vrouw, die nog 36 dagen hechtenis jïeratnur. Fietslantaarn aansteken 7.25 Opgave van binnen dc gemeema» verhuisd zijnde personen van 13 Maart tot 8 April 1910 Frederik Stekel en bur evan Arnh.weg 55 naar K. Bergstraat 10. Hermanns J. von Ekeris, iron Arnh.weg 55 naar Aldeg.straat 34. Tcunis Lngerwey, van Arnh.weg 55 naor Al deg.straat 31. Gijsbcrt van Willigenbtirg, van Aldegondesir. 70 naor Bergstraat 30, riiksklcrk. Hermen Ovcreem, van Hellestraat 103 naor Burgerbuurt 10, arbeider. Jacob van Sprakëlaor, van Soesterweg 22."» n. Arnluweg 150, bricvenbcst. Wilhelmus Sleeking, van Coninckstrnat 111 n. Breedestecg 13, arbeider. Willem F. van de Kolk, van Hellestraat 6 naar Hellestraat 103, commissionnair. Aalbertus Butselaar, van Soesterweg 203 naor Hoogstraat 12, arbeider. Johannes H. J. Boonsmo, van Hellestraat 30 naar Blssch.weg 108, winkelknecht. Pieter C. bbbink, van H. v. Viandenstroat 21 naar H. v. Viandenstroat 23. Wed. W. Boerhaven, von Arnh.weg 190 naar Bissch.weg 60. Roelof Waordenburg, von O. Soesterweg 12® naor P. Borstraat 35, adj.-gasmcester. Jon M, Ouwerkerk, von Methorststrant 31 naar Langestraat 46nieuw -12, boelüt. Antonius Zoetmulder, van Kroontjesmolen 12 naar Kamp 32, gep. Gerben de Hoop, van v. Pcrsiinstraat 9 naor St. Bonif.straat 82, serg.-mnjoor. Gerrit J. Hcukels, van Muurhuizen 12 naar Arnh.weg 62, boekh. Herman H. W. Ockhuisen, van Zuidsingcl I naor Krommes!rpat 14. .Jan Bouwmeester, van Soestenvcg 220 r Soesterweg 191, verpleger. Paul H. Nohl, van Schimmelp.straat 3 n B. Wuytierslaan 15b, chauffeur. Willem Boog, van Soesterweg 205 naar So s terwog 246. Frank Schuurman, van Leusderweg 172 na.w Soesterweg 247, orb. Hermanus Dieters, van Hellestraat 27 naor Vlasakkerweg 24. Mijndert Loveren, von L. Nic.str. 8 naar Muur* huizen 75, wagenmaker. Hendrikus. Pouwen, van Muurhuizen 57 naar St. Andriesstiaat 34, ar lx Wed. ff. van do Bleek, van Breedesteeg 13 n. St. Jorisstraot 16. Hciltje van Dijk, van Brcadesteeg 13 naor St. Jorisstraat 16. Johannes J. F. de Greef, van Aldeg.str. 90 n. Aldeg.straat 48, timmerman. Teunis van Roekei, van Muurhuizen 75 naar Soesterweg 220, spoorwegarb. Jan Wouterse, van Zogstraat 6 naar Langegr. 26, bakkerskn. Hendrik Poort, van Bolleweg 1 naor P. Pijper- straat 5, melkslijter. Dirk Felix, van Vlasakkerweg 42a naar Utr. straat 8a nieuw, 37a oud. Hendrik E. van Vonno, van L. Beekstraat 27 naar Vlasakkerweg 16, ambt. ter secr. Johannes H. A. Schaaf, van St. Jorisstroat 46 naar Kamp 72, monteur. Jan H. Botterweg, van Utr.weg 55 naar Utr weg 54, timmerman. Bet opnemen van énueeonden stukken beteelu 0e*ii3 tins dat de htdactie met dm inhoud instemt. De sopte word' aan den (noender mid f teruggegeven. Mijnheer de Huofdrt >ur! Met verbazing, ja met eenige ergernis, lees ik in het Am. Dagblad van Zaterdag, dat het voor stel van den heer Kempenaer om de raadszit- •■noest ondergaan, is gisteren door de politie ™ortaon 's middags te houden, onder. j it^. u*. steund wordt door 4 andere raadsleden, aangehouden en naar Utrecht overgebracht. Woarom wenschen htercn dat? Nlct op„ Agenda. dat de openbaarheid der vergadering tot haar volle recht zal komen, want Iedereen weet, dat bij middagzittingen er niet de geringste belang- Heden: Bioscoop De Arend, De Sleutel van het stelling van het publiek is, terwijl 's avonds de Geluk. Bioscoop Langestraat Museum Flehite. Openbare Leeszaal (Beukenlaan) 10 -12H tribune stampvol Is. Ik vermoed dus, dat de heeren de middagvergaderingen verkiezen O n» dat zij zelf liever 's avonds niet uitgaan. Zij houden dus geen rekening met het algemeen belang, doch met eigen voorkeur rj j i. onjn„ oi/ 1fl imr net algemeen Deiang, aocn mei eigen 7M-10. Zondag en Maandag d„a*rom zou het ochten de TO Anril. Ledenvergadering Vnjz. Kies- Raad <bt vocrste] aarmom. Het zou een slag zijn in het gezicht van allen d:e getoond heb- 19 April. Ledenvergadering Vrijz. j vereeniging. 3—6 Juni. Amicitia. Tentoonstelling Ned. Natuurh. Vereeniging. 29. Augustus. Alg. Verg. Volksbond tegen Drankmisbruik. Reclame G. SA SB ACH, Coiffeur-Coiffeuse, Utrechtsoheweg 30. Speciaal adres voer Haawtrken. ben belang te steüen in de zak?n der gemeente Met dank voor de plaatsruimte. Een tribunebezoeker. Sargtrfllk» Stan* van 17 April 1916. GEBOREN: Otto Johannes, t. van Gerar- dus Willebrordus Heeren en Janna Wisger- hof Prederik, z. van Gerrit de Vink en Wil- helmina Ernestine Charlotte Groen. Wilhel mus Johannes, s. van Jacobus Haielaar en Berdine Buljs. Jacobus Antonius, s. van Wilhelmus ven d;n Bedem en Güsberta Maria van den Tweel. Bed.n overleed, tot mijne diepe droef beid, miin peliefte Eohtgenoot, de Heer in den ouderdom van bfjaa 72 jaar. J. KTLIANVA* Boi.PT. Amersfoort, 16 April 1916. Bezoeken kunnen niet worden afge wacht. De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag 19 April op de Nieuwe Alge meene Begraaf plaats te Amersfoort. Vertrek van sterfhuis 12 uur.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1916 | | pagina 3