WIJNHANDEL J. A.SCHOTERMAN Zn. STADSNIEUWS. Utrechtschestraat 34. Telef. 145. J—B— ■ederland en de oorlog, De Tubantïa. Naar da Tijd uit Berlijn verneemt, heeft fje Duitsche Regeering thans, krachtens het /van Nederlandsche zijde overgelegd bewijs materiaal, erkend, dat het torpedeeren der ^Tubantia" door een Duitsche duikboot moet zijn geschied. H«t zinken van de Lodewijk van Nassau. Voor den Raad voor de Scheepvaart te 'Amsterdam is gisteren behandeld het zinken Op 20 April 1916 van het s.s. „Lodewijk yan Nassau", gezagvoerder N. A. De Boer, Veederij Kon. West-Ind. Maildienst, bij de jpalloperboei, bij welke ramp 5 der opva rende verdronken. Er waren in deze zaak 7 getuigen gedag vaard. De kapitein N. A. De Boer, de eer- We getuige, verklaart, den tweede reis te hebben gemaakt met het schip. De equipage bestond uit 41 man, er waren drie houten £n één stalen reddingsboot, aan elke zijde twee booten, die elk 42 personen konden bevatten. Hij had dus slechts één boot noo- oig voor de bemanning. Den 31 en Januari is de boot uit Chilli met een lading salpeter vertrokken, Is 30 dagen opgehouden in Downs, vertrok 20 April j.l. vandaar met een loods in de richting van het Sunk- lichtschipdaar gekomen werd de loods af gezet. Toen ging het verder met volle kracht d.i. Q'/i mijlsvaart, naar de Galloperboel, die niet werd bereikt. Om half vijf 's namiddags was de boot Noordelijk van de Galloperboei bij de Gab- bardboei, gekomen toen tegen kwartier voor vijven plotseling een ontploffing werd ge hoord aan bakboordzij in het achterschip. Dit werd opgelicht, de masten en schoor- steenen trilden. Er was goed uitkijk gehou den, getuige stond met eenige andere offi cieren op de brug, doch er is niets gezien. Het water stroomde door de luchtkokers in ruim drie. De telegraaf stond toen op volle kracht, de machine maakte wat minder sla gen. Er was geen tijd om de machine ach teruit te zetten, daarom gelastte get. de ge- heele stopzetting. Een sloep aan bakboord en een aan stuur boord werden gevierd. De stuurboordboot, uitgevierd, kwam goed te waterer stond echter nogal deining, waardoor water in die boot, waarin 15 16 personen zaten, is ge- tomen. De inzittenden waren bevreesd, grepen de lalie en een vanglijn werd van boord uitge gooid, die evenwel brak. Zeven menschen geraakten te water en twee, die zich zwem mende boven water hielden, konden gered worden. Daarop zijn booten 2 en 3 aan bakboord gevierd, waarin de bemanning het schip beeft verlaten. Vijf minuten na de ontplof fing helde het schip over near stuurboord. Na ongeveer 154 uur te hebben rondgedre ven, heeft men de Starling van de Plymouth Steam Navigation Co. opgenomen en te Umuiden afgezet. De verklaringen der andere getuigen kwa men hiermede overeen, waarna het onder zoek voor gesloten werd verklaard. De „Koningin der Neder- landen" en de „Grotius" Eindelijk, na vijf weken lange doodsche rust en stilte, was het gisteren weer druk en levendig aan de Javakade te Amsterdam om en in de etablissementen van de Maat schappij Nederland. De „Koningin dér Ne derlanden", die 25 Maart reeds had moeten vertrekken en de „Grotius", die haar reis van 15 April af had moeten uitstellen, lagen ge reed tot vertrek, de P-vlag reeds aan den mast, en van alle kanten stroomden de men schen toe, reizigers en „uitgeleiders" en zoo maar belangstellenden. Als een bijzonderheid viel op, dat In alle hutten dé zwemvesten gereed lagen en dat de booten alle gereed waren voor het ge bruik; zelfs waren zij alle van proviand voorzien. Natuurlijk waren alle maatregelen genomen om te zorgen dat, als onverhoopt de sloepen gestreken zouden moeten wor den, dit ook kalm en regelmatig zou gebeu ren. Om dat te beter nog te verzekeren, zou direct na het vertrek, in het Noordzee- kanaal reeds, sloepen-exercitie gehouden worden. Om elf uur vanmorgen is de „Koningin der Nederlanden" vertrokken, met 171 pas sagiers aan boord, vanmiddag om 5 uur gaat 'de „Grotius" met 159 passagiers, Buiten IJmuiden blijft de „Koningin" op de „Gro tius" wachten, en te zamen met de „Ophlr" en de „Sindoro" van de Rotterdamsche, en begeleid door een sleepboot, gaan zij „om de Noord" op weg, de eerste reis weer na wekenlange rust. Moge het voor alle vier ide schepen een goede reis zijnl Hbld. Aardappelen. De Vereeniging van groentenhandelaren te Vlaardingen heeft een adres aan den mi nister van Landbouw verzonden, waarin zij verzoekt, den uitvoer van aardappelen te ver bieden. Geschiedt dit niet dan zullen de leden der vereeniging hun zaken moeten sluiten, omdat door de voortdurende prijs stijging aardappelen te kostbaar worden els volksvoedsel. Het Duitsche uitvoerverbod van kleedingstukken. Naar aanleiding van het bericht omtrent bet door Duitschland uitgevaardigde verbod van uitvoer van wollen, halfwollen en katoe nen manufacturen en confectie, heeft het Hbl. zich gewend tot den heer Eduard Ger- ton om hem te vragen of en in hoeverre Bit verbod van eenigen invloed kon zijn op bnzen confectiehandel. De heer Gerzon deelte o. m. het volgen- Me mede: Sinds een jaar al worden geen v ollen en tkatoenen stukgoederen meer uit Diritsch- nd hier te lande ontvangen, Integendeel, i rollen zijn als 't ware omgekeerd; de Duitschers zijn in den laatsten tijd als koo- pers opgetreden van goederen, die voorna melijk uit Twente, Tilburg en Helmond wer den betrokken. Nu ligt het voor de hand, dat men in Duitschland nietS meer van bui ten krijgt ingevoerd; men is in dat land dus uitsluitend aangewezen op den daar nog aanwezigen voorraad, die echter nog zéér groot is. Wat het uitvoerverbod door de Duitsche regeering, dezer dagen afgekondigd, aan gaat, de heer Gerzon vermoedt, dat dit ver bod niet in al zijn consequenties zal wor den doorgevoerd. In de eerste plaats toch heeft men al be sloten om goederen van een bepaald prijs niveau buiten het uitvoerverbod te laten en zal het verbod in hoofdzaak de stapelartike len treffen (goedkoope japonnen, blouses en mantels). Het verbod zal in ieder geval het onge wilde gevolg hebben, de confectie-industrie, die hier in de laatste jaren een buitenge woon grooten omvang heeft gekregen, te helpen vergrooten waardoor de handel in confectie-artikelen steeds meer onafhanke lijker van het buitenland wordt. Dit feit is daarom van nog meer belang, omdat de daarvoor noodige grondstoffen ook hier te lande worden gefabriceerd en elke groote stad op den duur een centrum van mode industrie zal kunnen worden. Op den omzet zal het uitvoerverbod voor de eerste drie maandep geen al te grooten, schadelijken invloed hebben. De meeste zo- mergoederen zijn reeds aangekomen en ge rust mag worden verondersteld, dat de meeste winkeliers zich reeds bijtijds ruim schoots hadden voorzien, omdat men in deze kringen reeds lapg een uitvoerverbod had verwacht. De groote beperking van import van wol len en katoenen stoffen, die ook alweer se dert den oorlog heeft plaats gevonden, was aanleiding dat rij, die zich sedert op de ver vaardiging van damesconfectie rijn gaan toeleggen, grootendeels hun inkoopen op Nederlandsche fabrieken hebben gedaan. Zeer verrassend was dikwijls de ondervin ding ten opzichte van de hoogte, waarop dit Nederlandsch fabrikaat reeds stond. Werk ten onze Brabantsche en Twentsche fabri kanten voor den oorlog wel niet uitsluitend, maar toch grootendeels voor export, zoodat men toen in het buitenland beter wist wat hier te lande werd gefabriceerd dan de dis- tribuant hier te lande, de oorlog heeft ten gevolge gehad dat thans meer waardeering wordt gekoesterd, voor wat op dit gebied thans hier te lande wordt gepresteerd. Voor taan zullen wij hier te lande zien, wat in Duitschland, Frankrijk en Engeland reeds lang bestondsamenwerking van de beide, zich aanvullende industrieën, te weten de kleedingfabricatie en de stoffenindustrie. Het is absoluut uitgesloten, dat de opleving der dameskleedingindustrie een tijdelijk ka rakter draagt. Inspiraties van buitenaf zullen altijd blijken noodig te zijndat was vóör den oorlog zoo en dat zal ook na dien zoo blijven. Parijs was en zal ook na den oorlog blijven op het gebied der mode „la ville lumière". Berlijn was steeds de exploitatie der Parijsche schepping en wat men ook geprobeerd heeft tijdens den oorlog om in Duitschland een eigen mode te schep pen, het heeft niet kunnen baten men heeft langs alle wegen de laatste snufjes zich trachten te verschaffen en aan de hand van deze modellen zijn collecties voor den groo ten verkoop samengesteld. Dat zal ook voor Nederland in de toekomst op deze manier moeten gebeuren. Men zal de modellen bij de haute couture in Parijs koopen en daarna, met onzen smaak rekening houden de, met de eischen ook van het land en de koopkracht der bevolking, een collectie_ sa menstellen, die de hooge prijzen, welke men voor de modellen moet betalen, ruimschoots zullen vergoeden. Wij zullen dan wellicht den tijd zien ko men dat Nederland, dat gunstig gelegen is en een makkelijk zich aanpassende koop mansbevolking heeft, ook op het gebied der damesconfectie als exportland zal optreden. Geconserveerde ei e r e n. De minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft ten aanzien van geconserveer de eieren bepaald, dat iedere conserveerder, die beschikt over eene inrichting tot het con- serveeren van eieren, deze inrichting onder controle moet stellen van de Rijkscommissie van Toezicht op de Eierenvereeniging, kan toor Wuytierslaan 54, Amersfoort, onder verstrekking van een aantal in de Staats courant van 2 Mei nader omschreven opga ven. Oorlogswinstbel a s t i n g. De Reedersvereeniging van de Nederl. Haringvisscherij heeft aan de Tweede Ka mer een adres gezonden, waarin zij mee deelt bezwaren te hebben tegen het ontwerp tot heffing eener oorlogswinstbelasting, om dat zij meenen dat in het ontwerp niet yol- doende rekening is gehouden met de wijze, waarop de winsten, die voor de heffing der belasting in aanmerking komen, verkregen werden. De wijze, waarop een groot aantal personen en lichamen, hetzij als tusschen- persoon, hetzij als commissionair of fabri kant, extra-winsten genoten, die uitsluitend het gevolg waren van den oorlogstoestand, terwijl daarvoor dikwijls geen kapitaal be hoefde te worden aangewend en in tal van gevallen eenig risico of een meer dan ge woon risico uitgesloten 'was, kan en mag h. i. niet vergeleken worden met de wijze waarop de resultaten, speciaal de extra-winsten met het visscherijbedrijf in 1915, werden verkre gen. Een strenge straf. Aan de korpsen van het leger is opgave gevraagd of zich onder de militairen, die zich met de Paaschdagen aan ongeoorloofde verwijde ring van hun korps hebben schuldig ge maakt. ook personen bevinden, aan wie een b ij zonder verlof is verleend, b.v. voor landbouwzaken e.d. Aan den Minister van Oorlog zal worden voorgesteld om voor die militairen het reeds toegestane bijzonder verlof in te trekken. (Avp.) Een nieuwigheid in de Ned. Staatscourant. Aan het hoofd van de krant staat vanaf heden een inhoudsop gave van de rubrieken, waarin het officieele nieuws is verdeeld. Den 1 M e i-d a g. Op voor den Vrede tegen de duurte op voor het algemeen kiesrecht en den achturen dag, waren de leuzen waarmee Moandag te Amsterdam be toogd werd door de S. D. A. P. en het N. V. V. Op het terrein achter het Rijksmuseum kwamen de betoogers bijeen en om twee uur zette de stoet zich in beweging, vooraf gegaan en vergezeld van politie. Voorop gingen bestuurderen van de S. D. A. P. met de bondsvlag. Daar achter een doek met een opgaande zon en het woord „Vrede". De optocht was verdeeld in zes groepen met een zestigtal vereenigingen. De stoet die ongeveer een half uur lang w as, nam den volgenden weg: Museum straat, Hobbemastraat, Jan Luykenstraat, Spiegelgracht, Spiegelstraat, Heerengracht, Thorbeckeplein, Reguliersbreestraat, Sophia- plein, Rokin, Dam, Raadhuisstraat en Wes- termarkt. Hier werd de stoet te ongeveer vier uur ontbonden. Langs den weg was van de zijde van het publiek veel belangstelling. Het verkeer ondervond door de goede maatregelen der politie weinig belemme ring. Fabrieks-jubileum.- Te Leiden is gisteren onder veel belangstelling en on der tegenwoordigheid o.a. van B. en W. van Leiden, het 50-jarig bestaan gevierd van de spinnerijen der firma P. Clos en Leem bruggen. Naar aanleiding hiervan werd gisterenmiddag in een der fabriekszalen, tot feestzaal herschapen, den eenigen firmant den heer W. A. Leembruggen, door den procuratiehouder namens het geheele per soneel als huldeblijk een tiental gekleurde in lood gezette ramen met verschillende voorstellingen aangeboden, welk geschenk vergezeld ging van een kostbaar album met de vele namen der deelnemers aan dit hul deblijk en met afbeeldingen der fabrieken in vroeger^n en lateren tijd. Behalve de procuratiehouder voerden ook nog andere leden van het personeel het woord. De heer Leembruggen aanvaardde na mens de firma met hartelijke woorden van dank het huldeblijk, waarna een koor van meisjes eenige liederen zong. Vervolgens werd het nieuwe kantoor gebouw dat gisteren in gebruik werd geno men, door al de aanwezigen bezichtigd. Daama hield de heer Leembruggen in het nieuwe kantoor een druk bezochte receptie. Autoriteiten, industrieelen uit Leiden en an dere plaatsen des lands en talrijke particu lieren kwamen den vertegenwoordiger der bekende firma geluk wenschen. 's Avonds werd in het hotel Smulders aan collega's, fabrikanten en vertegenwoor digers van verschillende corporaties een feestmaal aangeboden. Een 10 O-jarige brandwan r- b o r g-m aatschappij. Maandag her dacht de Maatschappij „Woudsend" haar 100-jarig bestaan. Te Sneek kwamen direc teuren, inspecteurs en correspondenten, on geveer 120 personen, bijeen tot het houden van een feest. Namens het personeel werd aan de directeur een album aangeboden, be vattende tal van photo's. De inbraak in het Delft- sche postkantoor. Voor de recht bank te den Haag stond Maandag terecht de 35-jarige schoenmaker J. L., wonende aldaar, beschuldigd van diefstal van een bedrag van 60 door middel van inklimming en braak ontvreemd uit het postkantoor te Delft in den nacht van 2 op 3 Maart j.l. Bekl. is iemand, die reeds 16 jaren in de gevangenis doorbracht en laatstelijk een straf van 6 jaren onderging. Hij ontkende. Onder de gehoorde getuigen was de kan toorknecht A. H. Bak, die in den nacht van den inbraak dienst moest doen. Toen hij in het kantoor kwam zag hij, dat de deur van de directeurskamer open stond. Dat vond hij vreemd. Toen hij de deur dicht wilde trek ken. werd deze opengetrokken en hij door een man bij de borst gegrepen. Een tweede man kwam er bij en ook nog een derde, men mompelde iets van dat hij „er aan" moest. In de worsteling was rijn kaars uitgegaan. Getuige werd omgedraaid met den rug naar de brandkast, waaraan gemorreld werd. Kort daarop vertrok het drietal, na hem te hebben laten zweren ,dat hij zou zeggen den boel gevonden te hebben, doch geen personen gezien te hebben. Niettegenstaande tal van bezwarende ge tuigenverklaringen, ontkende bekl. halstar- rig. Hij is het slachtoffer van allerlei vergis singen van de getuigen.. Hij erkent in den bewusten nacht door Delft te zijn gekomen teneinde in Roterdam werk te gaan zoeken, maar hij is niet in het postkantoor geweest. De officier van justitie mr. Bijnen, requi sitoir nemend, is van oordeel dat er vol doende aanwijzingen zijn die de schuld van bekl. vaststellen. Het verleden van bekl. in aanmerking nemend kan de straf aan bekl. op te leggen niet te zwaar zijn. Spr. vordert veroordeeling van bekl. tot de maximumstraf, die op het feit aan bekl. ten laste staat, n.l. tot 8 jaren gevangenis straf. Mr. Vos uit Leiden trad als toegevoegd verdediger voor bekl. op. Uitspraak 8 Mei a.s. Poging tot doodslag. De schip persknecht F. L. van W. te Rotterdam is als verdacht van poging tot doodslag naar het iiuis van bewaring overgebracht. Hij heeft den kapper J. K. in de Delftschevaart te Rotterdam te water geworpen en zou het voornemen hebben gehad hem door verdrin king van het leven te berooven. De man fs echter gered. Ngkkramp. Onder de militairen te Lelden heeft zich weder een geval van nek kramp voorgedaan, wederom in de barak ken in de Heerenstraat. Noodlottige val. De landbouwer N. te Wachtum (gem. Dalen) is Zaterdag j.l. van een balk gevallen en Zondag aan de gevolgen overleden. Door een auto aangere d e n. Op den Rijksstraatweg te Rheden had gis terenavond een ernstig ongeluk plaats. Een tweelal auto's reed in de richting Arnhem, waarbij de een den ander in den Rheden- schen Enk wilde voorbijrijden, waartoe over het rijwielpad gereden werd, juist toen eenige militairen, die naar Deventer moes ten, daar naderden, met het ongelukkig ge volg, dat een sergeant werd aangereden. De getroffene werd met een ernstige hoofdwon de in hewusteloozen toestand opgenomen en naar het Militair Hospitaal te Arnhem overgebracht. Zijn rijwiel is totaal vernield. Kunit en Wetenschap. Een Hals voor ons land be houden. De „Msb." verneemt ven den heer mr. J. B. Luyckx uit Hilversum, den eigenaar van het onlangs ontdekte mans portret van Frans Hals, dat hij het prachtige stuk voor ƒ30,000 heeft verkocht aan de vereeniging „Rembrandt" tot behoud en vermeerdering van kunstschatten in Neder land. Donderdag j.l. Is de koop beklonken. Als voorwaarde heeft mr. Luyckx bedon gen, dat het portret geplaatst worde in het Rijksmuseum te Amsterdam. Het stuk dat, hoewel volkomen gaaf en ongeschonden gebleven, toch vervuild was in de lange jaren waarin men onkundig was van de ontzaglijke waarde, is door den res taurateur uit het atelier van het Amsterdam- sche Rijksmuseum opgeknapt en heeft nu zijn volle frischheid en diepte van kleur herwonnen. Reclame* pin» I 1.50 por nnkor nccl|n*. Uitbreiding Postkantoor. Het post- en telegraafkantoor, dat gister vóór 24 jaar werd overgebracht van de Drie- ringensteeg naar de Kortegracht, zal nu eer lang worden verbouwd. Het aan het Rijk toebehoorend pand, rechts van het gebouw gelegen, Is door den 'huidigen bewoner reeds grootendeels ontruimd. De benedenverdieping zal worden ingericht voor het telegraafkantoor. Ten minste twee loketten voor deze afdeeling worden aangebracht in den rechterwand der hal. Zoodra deze verbouw gereed en de tele graaftoestellen, draden, enz. overgebracht zijn, wordt het huidige telegraafkantoor in gebruik genomen vermoedelijk voor Rijks verzekeringsbank, Ouderdomspensioen, enz. Later wordt het gedeelte, thans in ge bruik voor den pakketpostdienst onder han den genomen, de bestellerskamer verplaatst, de hal verruimd, enz. Voorloopig zal men zich bepalen tot het zooveel mogelijk ontlasten van de loketten postwissels, quitantiën, enz., Rijks-postspaar bank, enz. Hetgeen reeds veel gewonnen zal zijn. (Amf. Courant.) Amersfoortsch Tram. Het statistiekje van de Amersfoortsche tram over de maand April geeft eindelijk weer eens eenige stijging. Het aantal passa giers bedroeg 8085, dat is 99 meer dan in April 1915, de vervoeropbrengst bedroeg 405,10 tegen 397,70 en de totale op brengst 507,60 tegen 423,32 X, dus 84,27>4 meer dan in April van het vorige jaar. Hoogstaangeslag e n e n. De volgende stadgeenooten komen voor op de lijst van hoogstaangeslagenen in 's Rijks directe belastingende heeren P. van Achterbergh, J. Bast, L. C. Beynen, H. Th. Cox, D. Gerritsen, G. Kolff, A. M. Tromp van Holst en mr. P. J. F. van Voorst Vader. Ex. Handenarbeid. Te Amsterdam slaagden voor diploma A Handenarbeid de dames W. van Eek, onder wijzeres alhier en F. M. v. d. Knoop, onder wijzeres te Soest. Beide dames ontvingen haar opleiding van den heer G. Cadée, on derwijzer aan bet Rijks-opvoedingsgesticht. Toelating H. B. S. Belanghebbenden worden verwezen naar de in dit nummer voorkomende advertentie omtrent de aangifte van candidaten voor het a.s. toelatings-examen voor de H. B. S. alhier. Kiescollege Ned. Herv. Gemeente. Bij de gisteren gehouden verkiezing voor elf leden Van het Kiescollege der Ned. Herv. Gem. zijn uitgebracht 416 stemmen, waar van 2 van onwaarde. Behalve de heer C. J. van der Nagel, werden de aftredende leden -gü*_ herkozen, n.l fhr. J. W. A. Barchmar Wuy^ tiers met 377, A. M. van Benunel met 3OT E. Lindenhoviui met 344, W. van S.frVnm» met 223, en C. van Veen Jr. met 323 ffem:- men. De heer v. d. Nagel kon 200 ttemn verwerven. Voor de vacaturen werden geV» zen de candidaten der Orthodoxe Klesver* eenlging „Evangelie en Belijdenis", t w. d« heeren J. van Ginkel met 214. B. R van da Kamp met 213, C. Renes met 221, A. Slagl met 221, G. van Hoogevest met 217 en Al, Smeitink met 225 stemmen. Voorts werden uitgebracht op de heeren H. van Galen Last en G. J. van Amerongen 124 stemmen (candidaten alleen gesteld door „Voor Waarheid en Vrede op ue heeren W. van Haselen 85, G. van Dorssen 65, B. van IJken 65, C. van Zwol 83 sten* men (candidaten alleen gesteld door Ge* loof en Liefde"). Op de gezamenlijke condi- daten van „Geloof en Liefde" en „Voor Waarheid en Vrede", de heeren W. Frög^r, Ds. A. F. L. van Hengel, L. A. baron van Ittersum en A. E. Blok, werden resp. 171, 156, 140, 169 stemmen uitgebrocht. De Weerwraak der Kabouters. De tweede opvoering van De Weerwraak der Kabouters, ditmaal in Amicitia, had niet die belangstelling getrokken, welke en het stuk en de opvoering verdienen. Mogelijk waren de vrij hooge prijzen daarvan oorzaak maar we hopen toch, dat Donderdag een tal rijker publiek van dit stuk zal gaan genieten. Opgave van gevestigde personen van 17-22 April 1910. Jan W. Logtc-nberg, van Amsterdam nua» Utr. weg CS, handelsreiziger. Bloc-me Zwoof, van Amsterdam naar Leüsdcr- weg bi. Albert Hendriks, van Amsterdam naar St. Ayaüiüslxunt 1U, metselaar. Korstiaan Teerink, van Amsterdam naar Zuid- singel 33. Johannes C. J. van Dijk, van Amsterdam n. Kamporb.poort 9 winkclbcd. Henri S. N. Menko, van Amsterdam naar B. Wuytierslaan 62, conservenfabrikant. Gijsbert Beker, van Rotterdam naar Soester weg 361, administrateur. Dovid M. Kon, van 's Grovenhoge noar Pr. Marielaan 14. Wed. C. F. H. Nahl, van 'sGrovcnhagc naar B. Wuytierslaan 156. Karei J. A. Ameling, van 's Gravenhcgo naar Utr.weg 228. CatJhnrino M. Tiemeijcr, van 's Grovenhoge n. P. Pijpcrstreot 1. Jan Ph. Teerhuis, van Utrecht naar Socskc- weg 107', conducteur. Louis H. Gerlach, van Utrecht naar St. fionif. straat Cl, kleermaker. Petronella A. Barneveld, van Utrecht naai Utr.stiaat 40, winkeljuffrouw. Jucobus Kielt, von Opdenzaal naar Socstcr weg 339, ambtenuur II. S. M. Antjo Mooij, van Akersloot naar Zuidsingol 44. Petrus J. Lambers, van Maastricht naar Utr. weg 228. Peter Boerman, van Hoornaar naar Utr, weg 85 schilder. Ruiger Wöhrmonn, von Bourn naar v. Naer- landtlaan 3, makelaor. Willebrordus Hilhorst, van Soesterweg 280 n* Hoensbroek, koopman. Jan Hermes, van Wcverssingel naar Purme- rend, commies H. S. M. Cetharina M. Busch, van Culemborg naar Slot.straat 5a. Antoon van Wijk, van Leiden naar Emmulaan 18. Gerard A. E. von Brede.-ode, van Hoorlem n, Soesterweg 25, kantoorfced. Jan Krommenhoek, van Zierikzee naar Em- malaan 18, Off. L. d. H. Arnold J. Schneiders, van Edam naar 't Zand 19, onderwijzer. Corneel G. 1;. Spongers, van Den Bosch n. Utr.weg 228. Geertruida A. Wagenvoorde, van Deventer naai Soesterweg 313. Helena M. Leyendekkers, van Kruisk. 1 naar Monnikendam. Siegfried Th. Bok, ven Amsterdam noar Utr, weg 127, Off. v. gezondheid. Elisabeth J. Brakkee, van Alkmaar noor Zog- straat 19. Simon J. van der Meulen, van Alkmaar naar H. v. Viandenstroat 32, boekhouder. Jan R. J. van Oosten, van Soest naar Woes- tijgerweg 07. Petrus F. A. van Daal, van Rhcen naar Bis- sch.weg 12, bakker. Johanna van der Woorden, von Hilversum naar Muurhuizen 117. Jan W. Beelen, van Ermelo naar Hoogl.\s^g 30, voerman. Geertruida G. Rijn, von Zwolle naar Brecstr. 35. Johan H. Hassing, von Apeldoorn naar Arnhr weg 30, kleermaker. Maria Th. Koot, van Utrecht naar Aldeg.str. 79. Sandxina Brouwer, van Apeldoorn naar Amh. weg 50. Jacob W. J. D. Bevaart, van Utrecht naar Arnh.weg 50. Albert J. T. Koopman, van Deventer naar Soesterweg 343. Hermanus H. Sitskoorn, van Alkmaar raar Utr.weg 247. Anthonius van der Schaft, van Veenhuizen rv Agathastraat 22, arbeider. Christine M. van de Stadt, van Indië naaf Zuidsingel 12. Joseph B. A. M. Bottier, van België now Utft weg 228. A gondii Heden: Bioscoop Langestraat» Museum Flehite. Openbare Leeszaal (Beukenlaan) ,getta ten wegens schoonmaak. Dinsdag 's avonds Theosof. Leeszaal, Wlfc helminastraat. Heden en 4 Mei, Amicitia. De Waerwradl der KabMters. 5—6— T8 Me!. Bioscoop De Aren*. 6—13 Mei. Kunsthandel Fontein, toonstelling Frans Holst

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1916 | | pagina 3