EMILION WIUUMMEL J. A.SCHDTERMAN Zn- Uit den omtrek, STADSNIEUWS De Hed. Barbieis- en Kappersbond Utrechtscheslraat 34. Telef. 145. ADVERTENT) ÊN. maakt bij deze bekend, dat van af 15 Mei de tarieven VERHOOGD ZIJN. Wordt gevraagd KEUKENMEISJE gevraagd door Mevrouw Dr. ARONS, Maurltsstraat 4 b i Weesperzüde. Amsterdam. TE KOOP gevraagd"een WAPENREK* Meubelmakers. bare vergadering met demonstratief karakter te beleggen, om aan te dringen op krachti ger maatregelen van de zijde van Directie en Regeering ten behoeve van het personeel in zake de duurte. De besturen van alle vereenigingen on der het spoor- en tramwegpersoneel zijn in verband hiermede uitgenoodigd zich te doen vertegenwoordigen op een bijeenkomst te Amsterdam op 19 Mei'ter bespreking van hetgeen in deze gedaan moet worden. De duurt e-c onferentie der S. D. A. P. De S. D. A. P. en het Ned. Verbond van Vakvereenigingen hebben in Parkzicht te Amsterdam op 6 en- 7 Mei een duurte-confe- rentie belegd, waartoe behalve de bestuurders dier organisaties waren uitgenoodigd de So.~ Dem. Kamerfractie, de vertegenwoordigers der bij het N. V. V. aangesloten vakbonden en het bestuur van den Bond van Ned. Arbeiderscoö peraties. Zaterdagavond te 8 uur werd de con ferentie door den voorzitter der S. D. A. P., den heer W. HL Vliegen, geopend. Daarna was het woord aan het Kamerlid Schaper, ter bespreking van: „De maatrege len, welke door de Regeering tegen de duurte behooren te worden genomen." De zorg voor de levensmiddelen, aldus begon de inleider, behoort hier even groot te zijn als in de oorlogvoerende landen. Er mogen nu om standigheden zijn,, voortvloeiende uit den oor logstijd, die moeilijk kunnen worden verholpen, maar de ondervoeding der arbeidersklasse dient bestreden. Dat kan alleen wanneer Staat en ge meenten van goeden wil zijn, en als er geld is, èn organisatie. Aan goeden wil bij de bezittende klasse ont breekt het sedert de mobilisatie niet, doch die komt alleen tot zijn recht als de arbeiders op hun qui vivc zijn. De regeering zit in de knel tusschen de groot- ondernemersklasse en den drang der massa die geen armoe lijden wil. 't Hangt er nu van af naar welken kant de re- peering overhelt, wat ligt aan d<* waakzaamheid der arbeiders. Doch vooral aan organisatie ont breekt het en 't is een \doek bij de tegenwoor dige distributieplannen dat het sócialisme met zijn organisatie nog niet ver genoeg is doorge werkt Maar wij hebben het recht van de Regee ring te eischen inperking van het privaatbezit voor zoover dit een beletsel is om tot een bil lijker distributie voor het volk te komen. Men kende, bij den aanvang van dezen toestand, de behoeften niet, thans kent men die wel, wat een groote stap is in de richting van het socialisme, omdat blijkt dat de socialistische distributie mo gelijk is bij goede organisatie. Enkele groote uitgezonderd, vervolgt spreker, hebben de gemeenten niet veel médewerking bij de uitvoering betoond. Voorts komt Spr. op tegen het pogen om de groote jnassa der boeren, die niets gedaan heeft om den nood te lenigen, doch de oorlogsvoor- deelen heeft binnengehaald, worden vrijgesteld van de oorlogswinstbelasting, zooals blijkt uit het streven om de marge van ƒ1000 winst tot 2000 op te voeren. Dan moet worden getracht door middel van geld het dure graan goedkooper onder de groo* te massa te brengen. Eindelijk moet de Staat ook voor andere ar tikelen dan voor brood, geld als toeslag geven om de artikelen goedkooper te maken. Als dat geld kost, is dit te halen door de oorlogswinst belasting te brengen van 30 op 50 pet. en, óf door een hooge heffing ineens. In Engeland betalen de bezittere 60 pet. van de oorlogswinsten. Deze vergadering zal bij de Regeering moe ten aandringen op het sterk "doorvoeren van de vermelde, doeltreffende maatregelen, ook ten aanzien van leder, kleederen, tabak, enz. In den nood van de groote, ontberende, wer kende klasse moet zoo spoedig mogelijk worden voorzien. (Applaus). Er volgde op deze rede een uitvoerig debat. Zondagochtend werden de verschillende spre kers door den heer Schaper beantwoord. Uit dit antwoord halen wij nog het volgende aan. Och, zegt Sp*\, velen onzer zijn nog jong, we hebben nog veel te leeren en gemakkelijk is het minister Posthuma tot „kop van Jut" te maken. Dan was spr.'s redevoering gauw uit geweest. Maar we moeten oppassen dat men niet kan zeg gen: die babbelen maar wat, doch hebben er geen verstand van. Het te sturen adres is voor de regeering be doeld; alleen tegen minister Posthuma op te trekken zou de regeering in de gelegenheid stel len hem op te offeren en de verantwoordelijk heid van zich af te schuiven. Bovendien, spr. ontkent dat minister Posthu ma in alles is tekort geschoten; de broodrege ling, waarvoor de regeering twee millioen per maar.d offerde, is prachtig, al zijn we ook fel te gen Posthuma opgetrokken. Men moet, de heer Schaper legt er bijzonder den nadruk op, ter plaatse waar men deskundig is komen met juiste dingen. In 't algemeen moet worden vooropgezet dat ei voldoende voorraad in 't* land blijft, en het verlagen der dure prijzen is wel degelijk een quaestie van geld. De heer F. M. Wibaut, leidde hierna het on derwerp in: De beteekenis van een algemeen ab- soluut uitvoerverbod. Als men thans over dit onderwerp spreekt, wordt bedoeld verbod van uitvoer van de artike len, in eigen land voortgebracht en die door den uitvoer in prijs stijgen. Er zijn er zooals die op koper, wol en katoen door de omstandigheden dringend geboden. Daarom gaat het niet, het geldt denuitvoer van levensmiddelen. Ten opzichte daarvan meent spr. dat een uitvoerverbod te verwerpen is: To. om het verwekken van werkloosheid; 2o. omdat het slechts voor korten tijd goedkooper prijzen der desbetreffende artikelen bewerkt; 3o. omdat de invoer, door het uitvoerverbod van het eene, yen andere artikelen wordt verminderd. Bij een absoluut uitvoerverbod van aardap pelen zou een groot deel der aardappelen te niet gaan, met groote werkloosheid als P:volg. Van de artikelen kaas en boter wordt thans 3 maal zooveel als gewoonlijk gefabriceerd. Een absoluut verbod zou de markt doen overstroo- men met die artikelen, groote prijsdaling ten gevolge hebben en 82T3 arbeiders in de fabriek matige zuivelbereiding, en 62,000 in de veeteelt en het landbouwbedrijf voor een groot deel ■werkloos maken. De prijsdab'ng zou slechts tij delijk zijn en zelfs de melk schaarscher worden 5n hoeveelheid als het zoetboerbedrijf niet meer loonend was. Spr. is niet van meening dat de ltaasprijs niet lager kon zijn. Wat de groenten betreft, als in het land blijft, is dit redelijk. In 1914 bedroeg de tdöroer 232" millioen K.G., in 1915: 332 millioem De «raag mag gesteld of dit niet te veel wa» Ruw ijzer, plaatijzer, steenkolen komen uit Duitschland cn Engeland. Het giet- cn plaatijzer voor 95 procent, de steenkolen 85 procent. Wordt dit verminderd, dan volgt daaruit een economische crisis, alleen in de metaal-indus trie en den scheepsbouw zouden 120,000 arbei ders worden getroffen, in den handel 518,000, in andere bedrijven ruim 500,000. En als hot tot absolute uitvoerverboden kwam de economische ellende zou veel en veel erger zijn geweest dan thans. De eisch van de absolute uitvoerverboden van arbeiders en geleerde economen is dan ook een dwaling. Het adres blijve echter in de groote lijnen. De eisch zij dus geen uitvoer verbod, doch uit voer regeling, zoodat er voldoende levens middelen in het land blijven tegen voor de ar beiders bereikbare prijzen. (Applaus). Het ontwerp-adres aan de regeering zal, naar aanleiding der indiening van verschillende amen dementen door de daartoe benoemde commis sie worden gewijzigd en daarna aan de besturen ter vaststelling worden toegezonden. Hollandsche winkelweek in Den Haag. De HaagscKe winkel straten zijn in feestdos. Van veje winkels wappert het vroolijk rood-wit-blauw, terwijl de étalages, ter gelegenheid van de Neder- landsche Winkelweek, sommigen feestelijk versierd met groen en bloemen, de beste Nederlandsche producten ten toon stellen, met de vermelding „Nederlandsch fabri kaat", aldus het koopgrage publiek toonend, dat ook ons land niet bij de overige naties behoeft ten achter te staan. Wat de deelneming betreft heeft de com missie een mooi succes te boeken. In on geveer alle winkelstraten der Residentie treft men deelnemers aan, totaal ongeveer 550. Naar reeds de vorige week is medege deeld, moet het in 't voornemen van de Koningin liggen, door een bezichtiging van verschillende étalages blijk te geven van Hare belangstelling in dit streven tot opwek king van waardeering van eigen nijverheid. Toch wittebrood. Te Hooge- veen blijven verschillende bakkers niette genstaande het verbod, wittebrood bakken en verkopen. Enkele hebben zelfs wederver- koopers. De andere bakkers zijn ontevre den. Werkstaking. Te Amsterdam heb ben de nageljongens van de Nederlandsche Scheepsbouw-Maatschappij het werk ge staakt. Des middags heeft een aantal jeugdige werklieden van de Nederl. Scheepsbouw- Maatschappij zich solidair verklaard met de aldaar stakende nageljongens. Zij zijn niet aan het werk gegaan en hebben tengevolge daarvan een ontslagbrief thuis gekregen. Het aantal stekenden bedraagt thans onge veer 250. Diefstal en braak. De rechtbank te 's Gravenhage veroordeelde J. L., schoen maker te 's Gravenhage, ter zake van dief stal door middel van inklimming en braak in het postkantoor te Delft, tot 6 jaar gevange nisstraf. De eisch was 8 jaren. Diefstal van goudenr! ng en. Te Waalwijk hebben drie vrouwen van een rondreizend circus in den goud- en zilver winkel van de firma T. een aantal gouden ringen ontvreemd. Twee dezer vrouwen zijn te Kaatsheuvel door de marechaussee aangehouden. Doodgevallen. Zondag is in de Beemster de werkman A. B., in dienst bij de heeren K., toen hij bezig was den zolder schoon te maken, door een luik en op de betonnen vloer gevallen. De 44-jarige man was bijna onmiddellijk dood. Hij laat een weduwe en een zoon na. Spoorwegongeval. Gisteren avond is de personentrein, welke 9 uur 40 min. van Utrecht naar Tilburg vertTekt, na bij Zalt-Bommel in aanraking gekomen met enkele wagens, welke van een goederentrein waren afgebroken. De locomotief en enkele wagens zijn belangrijk beschadigd. De spo ren zijn versperd. Persoonlijk© ongelukken kwamen niet voor. School- en Kerknieuw». Reclame R per anker f 34 per flesch - 0.85. I 1.50 ppr nuker accijns. De Algemeene Nederlandsche Tim- merliedenbond heeft gisteren te Utrecht haar algemeene vergadering gehouden De voorzitter, de heer L. v. d. Wal, uit Amsterdam, deelde in zijn openingsrede mee, dat de Bond, ondanks de ongunstige tijdsomstandigheden, vooruit is gegaan. Op 1 Januari 1913 telde de bond 71 afdeelingen met 4440 leden, 1 Januari 1914 100 afdee lingen met 5610 leden, 1 Januari 1915 108 afdeelingen met 6304 leden, op 1 Januari 1916 117 afdeelingen met 6721 leden, en 1 dezer 1222 afdeelingen met 7038 leden. Het vermogen van den bond steeg tot f 80.000. In 70 plaatsen werd een actie op touw ge zet voor lotsverbetering. Waarbij successen werden behaaldin sommige steden is de actie nog hangende. Bovendien nam de Bond nog deel aan de actie van het N. V. V. en de S. D. A. P. tegen de duurtespr. spoorde de leden aan deze actie krachtig te steunen, opdat er van overheidswege maatregelen getroffen zullen worden om den druk voor de arbeidersklasse wat te ver lichten. Ook wekte spr. de aanwezigen op den bond zoo krachtig mogelijk te maken om eventueele pogingen te kunnen weerstaan welke na den oorlog aangewend zouden kunnen worden om de loonen te drukken. De heeren Jensch, van den Schildersge- zellenbond en Van Valkenburg, van den CentTalen Bouwvakarbeidersbond, woonden de vergadering bij. Verschillende verslagen werden goedge keurd aan het hoofdbestuur werd voor zijn arbeid hulde en dank gebracht. Baarn. Op een besloten bijeenkomst van belangstellenden is Vrijdagavond in te genwoordigheid van den heer P. J. W. Drion, lid van de Tweede Kamer, een af- deeling van den Bond van Vrije Liberalen opgericht. In het voorloopig bestuur werden verkozen de heeren A. W. Boele van Hensbroek, D. W. H. Patijn en I. E. Stork. Spakenburg. De haringvangst geeft In ons dorp weinig drukte. Gerookt wordt er zeer weinig, daar de vangsten gering zijn. De vischhandelaars beginnen de haring In vaten te zouten. De fuikenvisschers beginnen hunne fuiken thuis te brengen, omdat ze in 'f geheel niets kunnen vangen. De reepers (een 30-tal) ma ken een goed jaar. Wel is de vangst niet ruim, doch de zeer hooge prijs maakt de teelt goed, voor sommigen zelfs zeer goed. De schakelaars beginnen bot te sleepen of nemen de kuil aan boord, om de aalvangst uit te oefenen. Het heugt ouden van dagen niet, dat er zoo weinig haring in de Zuider zee geweest is als dit jaar. H a r d e r w ij k. Te Harderwijk is een zen ding regeeringsbokking gedeeltelijk voor de consumptie ongeschikt verklaard. Kennisgevingen. VORDERING VAN WOE. Ingevolge aanschrijving van den Hoofdinten- I dant van het leger wordt bekend gemaakt, dat I H. B. S. te Drachten. Vijf-en-twintig ingezetenen van Drachten hebben, naar de N. R. Ct. mededeelt, ruim f 24000 toegezegd in de kosten van stichting van een Rijks Hoogere Burgerschool met 5-jarigen cursus aldaar. Geen steilschrift. De hoofden van scholen voor gewoon lager onderwijs te Am sterdam hebben het initiatief genomen tot wij ziging van het leerplan in dien zin, dat voor taan in alle klassen uitsluitend het loopend schuinschrift zal worden beoefend. Met bet steile schrift zal het dus gedaan zijn. Amsterdamsche drietallen. Eerste drietal te Amsterdam, ter vervulling van de vacature-ds. Lommerinkds. H. G. W. Bried6 te Franeker, dr. F. J. Los te Koudekerk, ds. W. J. Roscam Abbing te Leiden. Tweede drietal, te Amsterdam, ter vervulling van de vacature-ds. Snethlage ds. J. W. F. Go- bi as du Sart te Woudrichem, ds. H. Kwint te Utrecht, ds. C. H. Nolke te Hattem. Kntholie-ke Ambachtsschool. Voor een in Den Haag op te richten katholieke ambachtsschool is aan de regeering, aan de Provinciale Staten en aan den gemeenteraad subsidie gevraagd tot een gezanwmlijk bedrag van 33.8CQ. Door een belangstellend lid der Ned.-Herv. Gemeente te 's Gravenhage, die onbekend wenscht te blijven, is, naar in de 's Gravenhaag- sche Kerkbode wordt medegedeeld, vijfduizend gulden geschonken voor de restauratiewerken der Groote-, Klooster- en Nieuwe Kerk aMaar. Ned. Zendelinggenootschap. De jaarvergadering van het Nederlandsch Zen delinggenootschap zal plaats hebben op Dins- dec- U etk Woensdag 12 JuÜ» alle wol van de eerstvolgende scheer, afkom- stig van de schapen in deze gemeente, ten be- I hoeve van het leger zal worden gevorderd. Mede zal worden gevorderd de blootwol van de campagne 1916—17, doch uitsluitend van de I blooters, die ten vorigen jore dit artikel ten be- hoeve van het leger hebben geleverd. In verband met deze aanstaande vordering Is de vrije handel in inlandsche wol uitgesloten. Voor zoover in strijd hiermede mocht worden gehandeld, zal bij de vordering van de in han den van opkoopers geraakte wol geen rekening worden gehouden met den daarvoor door hen betaalden prijs. De aandacht wordt voorts gevestigd op de strafbepaling van art. 41 der wet van 14 Sep tember 1866 (Staatsblad no. 138), luidende „Die eigendunkelijk nalaat of weigert ge heel of gedeeltelijk te voldoen aan de vor deringen, hem krachtens de wet gedaan, of deze voldoening verhindert of belemmert, wordt gestraft met eene geldboete van ten minste vijftig cent en ten hoogste vijf en zeventig gulden." Onder belemmering van de vordering dient ook te worden verstaan het in zoodanigen toe stand ter levering aanbieden van de wol, dat deze niet kan worden aangenomen. Daarom zij men indachtig, dat de wol droog en in goede conditie moet worden afgeleverd. De prijs van de gevorderde wol zal bij de aan- bjeding ter vordering worden vastgesteld. Met het in ontvangst nemen van de te leveren wol zullen door het legerbestuur daartoe te machtigen personen worden belast De tijd en de plaats van aflevering zullen na der worden medegedeeld. Amersfoort, 9 Mei 1916. - De Burgemeester, VAN RANDWIJCK. Een jubileum. Heden herdacht de heer R. van 't Wel, onderwijzer aan de openbare lagere school in de Hellestraat den dag, waarop hij voor 40 jaar aldaar in dienst trad. Zooals we gis teren al voorspelden is deze dag voor den jubilaris niet onopgemerkt voorbijgegaan. Per rijtuig afgehaald 3oor twee leden van het personeel der school werd de heer van 't Wel met zijn echtgenoote naar het feest»» lijk versierde gymnastieklokaol geleid, waar behalve de leden van het personeel, ook le den van de plaatselijke commissie van toe licht aanwezig waren, terwijl later ook de Burgemeester en de Wethouder van Onder wijs kwamen. De jubilaris werd eerst toegesproken door den heer v. d. Hooff, hoofd der school, die in een hartelijke toespraak wees op den ijver en de toewijding gedurende al dien tijd door den heer v. 't Wel betracht en hem in welge kozen woorden toewenschte, dat hij nog ve le jaren zijn krachten aan de school zou mo gen wijden. De heer van Weezei Errens, voorzitter der Commissie van Toezicht, herdacht eveneens de verdiensten van den heer van 't Wel voor de school, terwijl de Burgemeester* namens het college van B. en W. de gelukwenschen overbracht. De heer Nijland sprak namens het perso neel den jubilaris toe en bood hem een stof felijk aandenken aan. De heer Prins, hoofd der school in de Ko ningstraat, sprak den jubilaris nog toe els oud-leerling en oud-collega. De heer van 't Wel dankte allen recht har telijk voor de tot hem gerichte woorden er» voor de wijze, waarop deze dag door allen tot een onvergetelijke voor hem is gemaakt. Daarna kwamen de leerlingen der klasse van den heer van 'tWel, die een feestlied zongen, het lokaal binnen, waarna een der leerlingen in een aardig toespraakje even eens een aandenken aanbood. Uit onderwijskringen kwamen nog velen den jubilaris gelukwenschen, terwijl van tal van zijden de heer van 't Wel mocht erva ren, hoezeer ziin arbeid steeds is en wordt gewaardeerd. Dolle Hans. Nog even willen we de aandacht vestigen op het Indo-drama van Jan Fabricius „Dolle Hans", dat door „Het Tooneel" van Willem Royaards Woensdagavond in Amicitia zal worden gespeeld. En we twijfelen dan ook niet of de opvoering van dit stuk, dat èn door pers èn door publiek gunstig werd ont vangen, zal ook hier ter stede zeer zeker de aandacht trekken. Kegelen. In den Bondenwedstrijd van het kegelcon cours, dat dezer dagen te Utrecht wordt ge houden, heeft de Amersf. Kegelbond zich niet onder de prijswinnaars weten te plaat sen. Met 358 hout namen de Amersfoorters de 13de plaats in. Nutsspaarbank. Naar wij vernemen is in de maand April bij de Nutsspaarbank reeds ongeveer 5000 ingelegd. Een goed begin dus. „AI b e r t-d o r p". Binnenkort zal de bevolking van „Albert- dorp", waar tal van vrouwen en kinderen van geïnterneerden uit de kamp van Zeist zich voor den duur van den oorlog hebben gevestigd, weer worden vermeerderd. Niet minder dan 30 baby's zullen er bin nen afzienbaren tijd worden welkom gehee- ten. Het Dames-comité te Zeist, dat zich het lot dier armen heeft aangetrokken, wekt naar aanleiding van die heugelijk gebeuren vrien den en vriendinnen der Belgen nog eens op tot het doen van schenkingen, opdat het een werkelijk „welkom" kan worden voor de kleine Nederlandsche eigen, die hun entrée zullen doen. Kinderkleeding, kinderwagens etc., het zal alles zeer gaarne worden ontvangen door mevrouw Luiking-Honig, Stationslaan 4, Zeist. Wijziging Statuten. Met St.-Ct. no. 108 zijn verzonden wijzi gingen in de statuten der Naaml. Venn. Amersfoortsche Rijwiel-, Automobiel- en Machinefabriek, voorheen D. H. Eysink. Verhooging sigarenprijzen. Gisterenavond hielden de winkeliers in tabak en sigaren een vergadering in de Zwaan onder voorzitterschap van den heer L. J. Krook, ter bespreking van de verhoo ging der prijzen van de sigaren. Na uitvoe rige discussie, waarbij de noodzakelijkheid van de verhooging op den voorgrond werd gepTaatst, werd besloten de sigaren van 2 en 2Va cent met I» cent in prijs te verhoogen en die van 3, 4 en 5 en 6 cent met 1 cent. Tevens kwam een afd. Amersfoort van de Vereeniging van handelaren tot stand, maar wegens het late uur werd nog geen definitief bestuur gekozen. Telefoon. Bij het plaatselijk telefoonnet werd met No. 400 aangesloten de Chocolade-fabriek „Walden", Arnhemscheweg 168. Tegen baldadighei d. Blijkens vele berichten en klachten gaat het publiek zich in deze heerlijke lentedagen bijna over al weer schromelijk te buiten aan het afruk ken van takken van bloeiende heesters, het roekeloos vertrappen van begroeid terrein en het uithalen van vogelnesten. Het be stuur van Tucht-Unie noodigt hare leden en die van de bij haar aangesloten vereenigin gen dringend uit, dat zooveel mogelijk tegen te gaan en zoo noodig de hulp van de politie of van ter plaatse aanwezige weldenkende medeburgers in te roepen, om door gepaste en wettige middelen daaraan een eind te maken. Vergiftiging van koelen. Bij den landbouwer v. d. B., Liendertsthe weg, moesten vorige week twee runderen worden afgemaakt, daar zich vergiftigings verschijnselen voordeden. Het vleesch bleek nog gescJfkt »oor 4ê consumptie. Tengevolge der sectie werd heden Maan dag van wege het Prov. Genootschap voor Landbouw en Kruidkunde een onderzoek ingesteld naar de planten, welke groeien op het weiland, waar deze koeien hebben ge graasd. Naar wij vernemen heeft dit onder zoek niet geleid tot afdoend resultaat» Agenda. Maison de Kloet, Luthersche Kring. Bioscoop Langestraat Museum Flehite. Openbare Leeszaal (Beukenlaan) .gealoj) ten wegens schoonmaak. Dinsdag 's avonds Theosof. Leeszaal, Wfcfcf h el mina straat. 12131415 Mei. Bioscoop De Aren<L 6 13 Mei. Kunsthandel Fontein, Tent •toonstelling Frans Holst. 10 Mei, Amicitia, Dolle Hans. 13 en 14 Mei. Amicitia. Kunstbeschout wing. 3—6 Juni. Amicitia. Tentoonstelling Ned, Natuurh. Vereeniging. 29. Augustus. Alg. Verg. Volksbond tegefl Drankmisbruik. Reclame. G. SA SB ACH, Coiffeur CoiffeuM, Utrechtscheweg 50. Speciaal adres voor Haarwerken. 6urgernike Stan* 9 Mei. GEBOREN: Bertha, d. van Heindert I.ak en Jenneken Schreuder. GEHUWD: Hendrikus van Daatselaar efj Petronelln Clasina Surink. OVERLEDEN: Euphenia Maria Kruiper, 34 jaar, ongehuwd. Cornelia Hendrika Kortes, 22 jaar, onge* huwd. KAASMARKT. Gemeente Amersfoort, 8 Mei 1916. Aanvoer 42 wagens met. 11500 K.G. Prijzen 57 60.50. Handel vlug. Amersfoortsche Bad- en Zweminrichting. De temperatuur van het water was heden morgen 7 uur 57 gTaden Fahrenheit. Telefonisch Weerbericht, Naa; v. n n 9 Mei 19 !G. Medegedeeld door het Kon Ned Instituut U de Rilt Mei Hoogste stand nabij 765.1" in Zuld- Duitschland. Laagste stand 751.1 te Skudesnaess. Verwachting tot den avond van 10 Mei s Meest matige Zu^ielijke tot Westelijke windene zwaar bewolkt met tijdelijke opkla ringen waarschijnlijk regenbuien, iets zac* ter. Fietslantaarn aansteken 9 04. 411e STAATSLOTERIJ. Vijfde klasse. Deze klasse, welke trekt van 15—18, 22— 25, 29-31 Mei, 2 en5-9 Juni 1916, be if behalve de premie van 30,000 voor urn laatst uitkomenden prijs van 1000 of b ,o- ger en de premie van 3000 voor het laatst uitgetrokken lot, de navolgende prijzen: 1 van 100,000, 1 van 50,000, 1 van 25,000, 1 van 15,000, 1 van 10,000, 1 van 5000,1 van 2000, 3 van 1500, 55 van 1000, 65 van 400, 70 van 200, 170 van 100 en 3730 van 70. Loten zijn ten kontore van den collecteur A. C. R. O. Leinweber, te Amersfoort (Br .e- straat 22) door aankoop nog verkrijgbaai 3.50 per V». Afd. Amersfoort, HET BESTUUR. een onrterwUzeres in orgelspel óm oen jonge vrouw 2 maal per week onderwijs te geven. Brieven onder no. 818 bur. Am Dagblad. Van 22 Hel tot ongeveer midden JuII wordt gezocht een JONGE DAME of BE SCHAAFD MEISJE, die luat heeft rieh de morgen- en middaguren met een meisje vall 7 iaar te oocupeeren. Zich te richten tot Mevrouw F. VAN A88JQL Beekenst. laan 42alwaar ook verdere inlich tingen te bekomen xijn. Mevrouw PAINE 8TRICKEE, Graaf FlorMf laan 18, Bas sum vraagt voor 1 Juni a. oeM nette D ÏENSTBODE die goed kan koken en werken. Zonder g. 9. onnoodig zich aan te melden. Brieven onder No. 819, bureau Amerif Dagblad. Aan de Am. Orgelfabriek van N1ARÏ VERMEULEN, te Woerden, kan gaplaat# worden een bekwaam MenbolHlkfh V'jrloou 30 cent. Vut vr.rk.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1916 | | pagina 3