HEULISERS VERHOEF, KAISERBRUNNEN - AKEl Uit den omtrek. STADSNIEUWS, ADVERTENT! ÊN. N.Y. Biochemische Fabriek „PRANA" W. F. A. Groenhuizen, Kis» en Cuiissitniiis in Effecten. Coupons. Incasso's. Safe-Deposit. „BOAZ" Geopend MAANDAG en DONDERDAG, Rente voor Spaargelden 3ó °|o. Crediet voor Middenstanders. AMERSFBORTSCH WISSEL- en EFFECTEHKANTOOR A. J. VAN ZALINGEN. CQCOSMACARQNS14 Dl. per ons. SALONBANKET 14 BOTERBATDNS 14 PAIN D'AMANDE14 Gedistilleerd water levert Breed-Gestreepte CRÊPON EFFEN ZEPHYR en PERGAL. LINNEN en RIBS in alle kleuren. Witte VOILE-BRÜDÊE. NET-HEMDEN. WITTE ONDERGOEDEREN. TRICOT ARTIKELEN. M I. VAN RAALTE Langestraat 38. Amersfoort. O** Faau Pince-nez lfS"fc8Sf en Brillen Instrumentmaker, - Langestraat 42 ELECTRISCHE SLIJPERIJ. Regeering-Heemskerk, ja Kei hoofdbestuur de .casuistische onbeschoftheid had, staats lieden van rechts te inviteeren, om (op een meeting) te spreken tegen de kiesrecht-para graaf in de Regeeringsvoorstelleri". Daaren tegen werd wel op* stap gegaan voor het concentratie-program, „dat allertreurigst stuk werk". Mevr. Drucker acht dit niet meer polltlek-neutraal. Een andere reden voor haar besluit vindt mevr. Drucker in de te genwoordige Grondwetsvoorstellen, die niet anders rijn dan wat de Concentratie heeft "ewild en waarbij het vrouwenkiesrecht een mystificatie fs. Tér» slotte meent mevrouw Drucker, dat het hoofdbestuur de Vereeni- ing heeft omgeret in een linksch politiek lichaam, satelliet van de vrijzinnig-democra ten; rij wenscht echter niet te „loopen aan den leiband van welke partij ook en reker niet onder het mom van neutraliteit."' Het M i d d e n-D a m t e rr ein. In aansluiting aan het bericht inzake het Mid- den-Damterrein te Amsterdam wordt mede gedeeld, dat mr. D. van Houten, uit 's-Gra- venhage, heeft aangevraagd op het terrein een recht van voorkeur te mogen hebben met een optie van één jaar. De bedoeling is om op het terrein een hotel te doen bouwen, tot het ontwerpen waarvan de architect J. M. van der Mey ral worden uitgenoodigd. De Raad heeft de aanvraag gisteren in ge heime zitting behandeld, maar wegens de alv.ezigheid van wethouder Vliegen, is de beslissing aangehouden. Hoe een gemeente rijk kan w o r d e n. De gemeente Groningen, die in den Reiderwolderpolder en bij de A eigen landerijen exploiteert, heeft in het afgeloopen jaar uitstekend „geboerd". Ont vangen is 120.099.45 en uitgegeven 52.528.85, zoodat een voordeeüg saldo van ruim 67.000 gemaakt is, of na af trek van alle kosten per H.A. van 325. Het winstcijfer over 1914, dat bijzonder hoog was, werd hierdoor nog in de sohaduw gesteld. Betreffende de eigen exploitatie van de 5e en 5e Erve te Ter-Apel, bedraagt de winst 6.333.40 en f 5.616.37. (N. v. d. D.) De zom er t ij d. De invoering van den zomertijd blijkt hier en daar zelfs nog anleiding gegeven te hebben tot kerkelij- en strijd. Zoo vernam de N. R. C. van een >.orp in Friesland, waar de kerkeraad der ..'cd. Herv. gemeente den predikant wilde dwingen in plaats van om half 10 om half 11 te preek en, terwijl de kerkvoogden lieten bekend maken, dat zij de torenklok op den ouden tijd zouden houden. Inmiddels ver zocht het hoofd der school den bewusten predikant van den kansel af te kondigen, dat hij In zake de schooluren met den nieuwen tijd rekening ging houden. Hoe de verwik kelingen zijn afgeloopen, is het blad niet bekend. In welke moeilijkheden deze veran dering snuggere geesten leidt, bleek uit een bericht van een ander dorp, waar de ker keraad der Ned. Herv. gemeente na de in voering van den zomertijd het aanvangsuur van de godsdienstoefeningeneen uur vervroegde, meenende daardoor „op de hoogte van den nieuwen tijd" te komen! Een zonderlinge ontmoe ting op de Noordzee had de Nederland- sche koftjalk God met Ons, kapitein De Vries uit Groningen, welke de vorige week van Harlingen, laatst van .IJmuiden te Londen aankwam. Op niet al te grooten afstand van de Shipwash zag men iets drijven, dat bij het ophalen een vlaggestok bleek te zijn, waaraan nog een Noorsche vlag verbonden was, waarschijnlijk afkomstig van een ge- torpederd Norsch stoomschip. Even verder zag men wederom iets drijven dat op een vlaggestok met vlag leek, zoodat men het wilde ophalen en daartoe een haak uitstak eneen periscoop beet had. Men kan zich de groote verbazing en schrikd er opvarenden van de tjalk voorstel len aldus lezen we in de N. R. Ct. toen men de oorlogsvlag een natievlag met IJzeren Kruis van een Duitsche duikboot zag. Blijkbaar had de duikbootcommandant het zeilschip niet zien naderen, want dan was hij wel opzij gegaan. Had men het drij vende voorwerp niet willen opvisschen, dan was de tjalk miséchien over de gewaande vlaggestok heengegleden en had de peris coop stuk gevaren. Zonder geheel boven water te komen, voer de duikboot eenige malen om het zeilschip heen en verdween toen. Nabijnazevenjaardeserfle gearresteerd. Voor den Zeekrijgsraad te Willemsoord stond terecht een matroos kok, nurl 29 jaar, beschuldigd dat hij op 28 'Juli 1909 van Hr. Ms. „Friesland" te Kopen hagen is gedeserteerd en voortdurend afwe zig is gebleven, totdat hij op 21 April 1916 te Wormerveer door de politie is gear resteerd. Bekl. bekent; hij had tegenzin in den dienst gekregen en kon zich niet meer schikken in de discipline; daarom sprong hij op den 28en Juli 1909, toen Hr. Ms. „Fries land" te Kopenhagen reeds het anker had gelicht en alle sloepen waren geheschen, over boord en zwom naar den wal, tegelijk met een matroos 2e klasse, dien hij later uit het oog heeft verloren. Zij gingen naar een paar kennissen, die zij te voren bij het pas sagieren hadden ontmoet, en deze hielpen hem aan geld. Daarop is hij naar Hamburg vertrokken, waar hij wagenbestuurder op de electrische tram en later vleeschdrager op het abattoir is geweest. E "i bericht van de ongesteldheid van een zuster deed hem op 13 April j.l. In Wormer veer komen. Hi/ moet daar echter verraden zijn, want op 21 April werd hij door twee agenten van politie ten huize van zijn ouders gearresteerd. Het was zijn eerste bezoek aan Holland en als hij niet gearresteerd was, zou hij eenige dagen later weer naar Duitsch- land zijn vertrokken, waartoe zijn passen in orde waren. Hij werd niet gearresteerd op een bruiloft zooals de courantenberichten onlangs meldden, maar zes dagen nadat zijn ouders 25 jaar getrouwd waren, waarbij ech ter geen bruiloft was gevierd. ETisch: vier maanden militaire gevange nisstraf met aftrek. Nekkramp. Het geneeskundig on derzoek van de 450 militairen, die te Leeu warden in het manege-gebouw zijn gehuis vest, heeft tot uitslag gehad, dat de ruim een week geleden wegens twee gevallen van nekkramp genomen maatregelen van iso- leering, zijn opgeheven. Gedood. De kapiteinv an den ha- ringlogger Oostveen, van Velzen, is bii her stellingswerk aan den logger op de werf te Waterhuizen bij Groningen door een omval- lenden bak gedood. Dubbele ramp Donderdag avond is E. v. R., uit Hello, te Herwiinen met zijn rijwiel van een dijk tegen een huis gereden, met het gevolg, dat hij een paar uur later overleden is. De vrouw van zijn broer bleef bij de tijding hiervan van den schrik dood. 5cheepsongeluk. Donderdag morgen zijn bij het lossen van het stoom schip Kangean, aan de Handelskade te Am sterdam, eenige werklieden door vallende zakken mais getroffen. Een bootwerker werd gedood en een ander licht gewond. Kunst en Wetenschap. A. B. H. V e r h e y. De Rotterdamsohe toonkunstenaar A. B. H. Verhey herdenkt als zoodanig zijn 25-jarig jubileum. Dit feit wordt, naar de N. R. Ct. meldt, gevierd o. m. door een concert op Vrijdag 17 Mei a.s., te geven door Rotte's Mannenkoor met mede werking van Pauline de Haan—Manifarges, A. Verhey (violoncel) en het Gemengd Koor a Cappella. Virginie Loveling. Mejuffrouw Virginie Loveling, schrijft W. In Het Vad. van Woensdag avond, werd gisteren tachtig jaar. Laten we het zachtjes zeggen! Im mers„aan wie toevallig naar haar leef tijd durfde vragen (want daar wil ze niets van hooren) gaf ze enkele maanden ge leden schalksch-lachend het antwoord, dat ze de twintig gepasseerd was." Dat was toen zij bij haar neef, den heer Cyriel Buys- se, met uien ze samen vier jaar geleden nog een boek schreef, de vijf dagen door bracht, waarvoor zij een pas had kunnen bemachtigen. Laten we dien leeftijd, na haar er toch even mee gelukgewenscht te hebben, dus maar subiet vergeten, en liever blijven den ken aan de frissche jeugd van haar helder en sprankelend werk. Zij is, naar de heer Buysse mij op mijn vraag berichtte, zoo sterk en frisch van geest als ooit tevoren. Moge zij dat werk in een bevrijd vaderland nog jaren voortzetten! De buitengewone zitting van de Ppov. Staten. De Commissaris der Koningin maakt bekend dat de buitengewone zitting der Pro vinciale Staten van Utrecht zal worden ge houden op Dinsdag 30 Mei, 's morgens 10 uur in de nieuwe Statenzaal van het Gou- vernemtntsgebouw Achter St. Pieter te Utrecht. Donderdag vergaderde het Bestuur van den Middenstandsbond onder leiding van den hr. H. Koppel te Utrecht. Bij de ope ning herdacht de voorzitter onzen helaas te vroeg ontslapen middenstandsvriend dr. D. Bos, die steeds waar het de belangen van den Bond en den middenstand in het alge meen betrof, zijn krachtdadigen steun ver leende. Uitvoerige besprekingen werden gehou den over de distributie van levensmiddelen. De middenstand komt op vele plaatsen eens deels door eigen schuld, anderdeels door het onoordeelkundig optreden van sommi ge burgemeesters in het gedrang. In ver band met het bedrag van 20 millioen, dat door den Minister van Landbouw, Handel en Nijverheid zal worden aangevraagd om ter beschikking van de gemeenten te stel len, Is het besluit genomen zeer spoedig een buitengewone bondsvergadering te houden te Utrecht, waar deze zaak zal worden be sproken door de daarbij betrokken belang hebbenden. Op deze vergadering zullen ook alle middenstandsvereenigingen worden uit genoodigd die niet bij den Bond zijn aange sloten. De voorzitter spoorde de bestuursleden aan, vooral actief te blijven, opdat de ge meenten niet het terrein betreden van den middenrtand, waardoor eer. onheil zal ont staan dat in zijn gevolgen niet te overzien Is. Er werd nog medegedeeld, dat stappen zijn gedaan om den voorlichtingsdienst, die thans meer dan ooit noodzakelijk is, weder te instellen, terwijl bij de betrokken autoriteiten zal aangedrongen worden op in voering van een handelsregister, waarvan In dezen crisistijd voorzeker het groote nut ge bleken is. Na afdoening van huishoudelijke zaken wordt het congres te Leiden bepaald op de eerste week in September, Opgave van binnen de gemeente verhuisd zijnde personen van 8—13 Mei 1916 Hijmon v. Surksum, van Gaslaan 68 naar Co- ninckstraat 3, arbeider. Theodora C. Houtveen, van Coninckstraat 67 naar Soestenveg 285. Anthonia M. van Vuuren, van Coninckstraat 80 naar St. Andriesstraat 15, schoenmaker. Antonie Bliekendaal, van Coninckstraat 50 n. Coninckstraat 115, arbeider. Minne Terpstra, van Aldegondestraat li n, Ulr.weg 172, agent v. politie. Jan W. Middelburg, von St. v. d. Hahenl. 1 n. Koricgracht 17. Bernardus H. Kuiper, van Zevenhuizen 6-7 n. Hoogl.weg 2.4. winkelier. Maria J. Alies, van Oliesteeg 6 naar Bloemen- d.straat 2. Johannes A. Baud, van Schimmelp.straat 6 n. Lang est raat 118, ambt. gem. belast. Willem Ramselaor, von Bolderstroat 21 naar Bolderstraat 27, arbeider. Wed- P. Bliekendaal, van Bolderstraat 26 naar Bolderstraat 24. Rudolf R. Sartorius, van Stat.straat 17a naar Vlosakker weg 50, commies posterijen. Karei West, van Soesterweg 61 naar Breostr. 68, depöthouder. Jacob Hop, van Soestenveg 145 naar Breestr, 51, letterzetter. Abraham Sprij, van A. Davidshof 1 naar Bree- straet 1. Bertha C. Vehhuisen, ven Muurhuizen 1 naar Breestraat 56. Elisabeth van de Hengel, van Utr.weg 100 naar Gr. Koppel 23. Cornelis v. Til, van Meth.straat 8 naar Muurh. 71, meubelmaker. Johannes M. Engel, van Leusderweg 122 naai' Molenbuurt 32, koopman. Willem Bleijcnberg, van Kruisk. 34 naar Meth. straat 13, slager. Rudolf L. de Ruiter, van Walikersteeg 21 naai" Hellestraat 109, machinepoetser. Rudolf Bossert, van Bergstraat 41 naar I.an- gestraat 78, kap. genie. Aalbc-rt ten Hoven, van A. dc Kamp 27 naai* A. de Kamp 12, koopman. Dcminicus T. Velde, van A. de Arnh.p.wal 1 naar L. Nioslraat 9. kellner. Van den Hak op den Tak. (Weekpraatje.) De Londensche „Wireless Press" heeft een telegram uit Bern ontvangen, waarin gezegd v.oidt, dat generaal Cadoma een grooten afkeer heeft var. officieren, die hun eigen leven en dat hunner manschappen met grooten bravour op het spel zetten, zonder dat daarmede een werke lijk militair belang wordt gebaat. „Wij hebben geen romantische helden noo- dig", zeide hij. „Teen Peopino Garibaldi, die om zijn roekeloozen moed bekend staat, plaat sing als officier in het Jtaliaansche leger zocht, nadat hij in eenc vroegere periode van den oor log in Frankrijk als vrijwilliger had gediend, be val d'Annimzio hem als „een onzer dapperste mannen" aan. „Dat is leelIjk'V antv. oordde generaal Cador- na kort. „Hij zingt en lacht onder een hagel van vijan delijke projectielen", ging d'Annunzio voort. „Leeliik, leelijk", antwoordde generaal Ca- dorna. „Als zijne manschappen hem slechts ^ien, worden zij aangegrepen door een enthusiasme, dat maakt dat zij blijmoedig en in heilige geest drift den dood tegemoet stormen", zeide d'An nunzio weer. „Al slechter en slechter" antwoordde gene raal Cadorna. „Welke hoedanigheden zijn dan noodig?'' vroeg d'Annunzio. „Ik ben van meening", antwoordde generaal Cadorna, „dat hij eerst zou moeten loeren zich zelf niet te loten dooden cn zijne manschoppen niet zonder noodaak aan gevaar bloot te stel len. Een officier, die zijn plaats waardig is, vreest den dood niet, maar acht niettemin het leven niet gering. Hij moet kalm, methodisch en ern stig zijn." Geen romanhelden dus! Het volgende geeit een kijkje in een verband- plaats In het „Berl. Tagebl." schrijft een soldaat, die hospitaal-dienst verricht Verbandplaats in een kerk. Man naast man liggen ze. In de sacristie plaatsen de doktoren n operatietafel. Achter het altaar liggen de eeuwige slapers. De deur wordt geopend. Een baar wordt binnen gedragen. Een ligt er op. Met groote heldere oogen kijkt hij rond t met oogen, die alles in zich willen opnemen, alles meenemen. „Nu, miin jongenvraagt de dokter en streelt hem het haar. „Een flinke dosis morphine, dan ben ik te vreden, dokter," fluistert de gewonde. Zijn rech ter arm en linker been zijn hem door een gra naat afgescheurd. De dokter knikt vriendelijk. Spoedig slaapt de gewonde bij de anderen achter het altaar. Weer gaat de deur open. Een lange blonde vaandrig van de genie komt binnen. Met vuil bedekt. Hij komt uit de loopgraven, Hij gaat naar den dokter. Zijn broeder, de luitenant, moet hier liggen. Hij wordt achter het altaar ge bracht. Zwijgend, ietwat bleek, komt hij terug. Groet den dokter en gaat men verschrikten blik weer de kerk uit. Een uur later. Dan wordt de vaandrig zelf op een baar binnen gebracht. Een granaat heeft hem op den terugweg getroffen. „Zie je, Otto, nu kom ik bij je." Dan is het voorbij. Voorbij is het leven van honderdduizenden en millioenen, die aan het front hun leven ver loren. Onder die talloos velen behoorde ook „de Maagd". Wie „de Maagd" is, of liever was? Ik vertel u de legende van haar. Herhaaldelijk kwam het voor, schrijft Eugen Szatmari, in de „Frankf. Ztg.", dat Russische gevangenen op de vraag, wie hun aanvoerder was, ten antwoord gaven„de Maagd". Aan vankelijk wisten de Duitsche officieren niet, wat zij daarvan moesten denkenzij konden geen nadere aanduiding krijgen, het eenige wat zij vernamen was, dat de« troep was aangevoerd door de „Maagd". En zij meenden dat dit een Russisch bijgeloof was. Zoodat zii ten slotte tobjw «xiet verder vroegen. Thans is gebleken, hoe dat zet met die ge schiedenis van de Maagd. In Juli 1915 viel, bij een bestorming van de hoogte Dcjzok de com mandant van een Tsjerkessen-bataljon, majoor Iwan Gloestjensko. Kort daarna werd bij het regiment van dezen majoor een kegpora&I in gedeeld. ongeveer negentien jaar oud, die zich Gloestjensko Czerniawkn noemde, et) die nie mand anders was dan de eenige dochter van den gesneuvelden majoor. Zij was eeij groote, mooie vrouw, met ravenzwart haar, dat zij niet liet afsnijden, maar vrij uit op haar ?ug liet hangen. Ingedeeld bij het bataljon van hgfjy va der, was zij er steeds op- uit den vijand - - r- liezen toe te brengen. Zij leefde en streed 36srt de soldaten, deelde hun brood en hun stroole- ger, en als er een gevaarlijk werkje te doen was, moest zij er bij ziin. Het liefst voerde zij de patrouilles aan, die de Duitsche stellingen beslopen, en steeds keerde zij ongedeerd terug. De gevangenen beweren dat zij onkwetsbaar was. De legende ging spoedig, dat zij door de H. Maagd gezonden was om de Russen ter over winning te leiden, en dot de kogels plat i eer- vielen zonder haar te treffen. Zelfs gevangen officieren spraken van haar als van een heilige. Zjj was van nu af „de Maagd", en zelfs ging het verhaal, dat een generaal haar de hand had gekust. Doch ook haar bereikte het noodlot. In een donkere Februarinecht werd door een Russische patrouille een overval gedaan aan c]e Proeth op een Duitsch-Oostenrijkschc positie. Een gevecht ontstondde Russen stonden reeds voor de versperringen en wierpen handgranaten in de loopgraven. In het gevecht sneuvelden oclit Russen, twee werden gevongen genomen; de aanvoerder alleen slaagde er in te ontsnap pen. De gevangenen verklaarden weder dat hun aanvberder „de Maagd" was geweest. Enkele dager» later meldde het Russische of- licieele bericht „Ten O. van Mohala slaagde een onzer ver- kenningsafdeelingen er in, den vijand te verras sen en belangrijke verliezen toe te brengen. De aanvoerder onzer afdeeling, de korporaal Gloestjensko Czerniawka, een meisje, dat zich reeds meer door dapperheid onderscheidde, kr.eide zwaar gewond terug." De „maagd" is niet van haar wonde opgeko men Maar de legende leeft voort Evenals er zooveel uit den droeven tijd in de herinnering zal voortleven. Zoo b.v. de ont moeting, die onlangs aan het station Bern plaats vond tusschen z.g. „vijanden". Transporten ge wonde Fronschen en Duitschers troffen elkaar daar. Het Berner blad „Der Bund" geeft van deze ontmoeting een levendige beschrijving. Na een sympathieke schets van den „Franzosenzug" en den „Deutschenzug" vlak na het binnen stoo- men, vertelt de verslaggever over de ontmoe ting het volgende „Inlusschen had zich tusschen de vijanden een vroolijk gesprek ontsponnen, dat in het Fransch werd gevoerd. De Duitsche studenten begonnen „Hebben jullie prettig gereisd?" „Merci, heel best, en jullie?" „Wanneer ben jullie van Konstanz vertrokken; hebben jullie daar lang moeten wachten?"„Gaat het overigens goed?".„Merci, heel best, maar dat Kriegsbrot„Nu ja, maar dat van jul lie in Frankrijk is niet veel beter: enfin, ru krijgen we allemaal Zwitsersch brood"„Ja, dat zal smaken!".... „Waar gaan jullie naar toe?" „En waar komen jullie vandaan?" „En jullie0 Zoo keuvelden ze vriendelijk heen en weer. Nu en dan tapt er een 'n rake mop en dan klinkt er door de wagens een scha terende lach. Over Verdun is hun meening ver deeld. De Franschen beweren, dat de Diritschn troepen terugtrekken. De Duitschers antwoor den daarop, dat het juist andersom gaat. „En wanneer zal er vrede gesloten worden?" vragen de Duitschers. „Vandaag al, wanneer jullie wilt," zeggen de Franschen. „De tien minuten oponthoud voor de Duit schers zijn voorbij. Wij drukken vele handen, en de trein met zijn 517 reizigers zet zich lang zaam in beweging. Een piepjong „Einjahriger" roept den Franschen nog toe„Voor ons in de oorlog uit."Uit de rijen der Franschen klinkt hei terug; „Alions, wij willen vrienden zijn!".... „Tot weerziens 1" roepen en wuiven de Duitschers. En terwijl de trein onder de stationskap wegglijdt, werpen de vijanden elkan der nog bloemen toe, die echter door niemand kunnen worden opgevangen. (Als voorzichtig heidsmaatregel stoppen deze treinen aan vc uit elkander liggende perrons"). Tot zoover de beschrijving van de ontmoe ting dezer „vijanden". Doch er komt in het prettig geschreven verslag van den Berner jour nalist nog een andere passage voor, die ook de moeite van het navertellen waard is, en eer een heel anderen kijk op de beide „vijanden geeft. Tot dusverre gold zijn verhaal nJL alleen de manschappen, dus de onderofficieren en de minderen. Maar hij schetst ons ook de officie ren en hooger geplaatstenen -wij vinden dan weer terug de karakteristiek dezer commondan- ten, zooals wij die reeds vroeger in zoovele r.\i~ litaire critieken en beschouwingen aangeteekend vonden. Een paar zinnen teekenen al voldoen- I de. „De Fransche officieren zijn uit de wegens gestapt, en mengen zich onder de genoodigden i op het perron. Men begroet elkander op - M- zaam hartelijke wijze. In gesprekken met dames neemt de Fransche officier zijn kepi af Onder de „commandants" bevinden zich eenige oudere officieren, doch ondanks hun leeftijd is hun blik teeder en vriendelijk: en zij bewegen zich in een kring van jonge dames op aller- chormantste wijze Fijne manieren kenmer ken ook vooral den Turco-officierDe in teressantste "figuur onder hen is zonder twijfel de „Alpin"hij is het ideale beeld van den kun stenaar De meeste officieren schijnen been wonden te hebben; enkelen steunen nog op krukken. Maai' hun galanterie is daarom niet minder perfectEen der zusters van het Roode Kruis kwam te vallen, en de inhoud van haar mandje rolde over het perron. Een Bel gisch kolonel, blind aan het rechteroog, kwam haastig aangeloopen en hielp de verlegen zus ter al haar lekkernijen weer bijeen te zamelen..." Van de Duitsche officieren kan deze sympa thieke Berner niet meer vertellen dan den vol genden ijzigkouden zin« „Bij het vertrek van den „Deutschenzug" bemerken wij een rijtuig met gesloten vensters, waarachter officieren zit ten, verdiept in de lectuur van Zwitsersche kranten KEUVELAAR. Zuldsingel No. 43. Te!. Interc. 337. B CoCperatiev8 Spaar- en Voorschotbank Kantoor Irnh. weg tl. Telef. 305. 's avonds van 7 tot 9 uur. Raad van Toezicht: JOH. KNOPPERS, Notaris. K. v. d. BURG, Gemoente-Onfvanger. B. J. BLOEMENDA AL, Dir. Sloom-Olieslagerij. Dr. L. J. DE ROCHEMONT, Gep. Off. v. Gezondh, Kassier en BoeklionderMr. Ii. Stadl? (Mr. 8. G. VAN WELDER EN baron RENGERS). Kortegracht 11. Tel. 176. Tel egram adres „Wiss el kit ntoor*. Assurantiën. Incaseeerïng van Wissols Credieten. en Quitantiën. Coupons. Vreemd geld. Deposito's. Wissels op Binnen- en Effecten. Buitenland. Verhuurt loketten in zijn daarvoor spe ciaal gebouwde kluis (Safe Deposit) vol gens tarief, op aanvrage verkrijgbaar te zjjnen kantore S3F? Op heele schroefflesschen. F. W. VAN DER WILDE. 8toovestraat 12. Telepli. i\o. 29. Langestraat 1, boek Yarkeosmarkt. Telephoon No. 171. Dagelijks versche Achter Luiaard 44 Amersfoort. Yoor blouses en costumes. btl V - u - Loupen, Leesglazen, Barometers, Koorts- Thermojneters, enz. Verband- BII Ziekenverpleging* artikelen. Alle soorten Scharen, Messen en bpeboorende zaken b(j

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1916 | | pagina 6