ST E Ml LION STADSNIEUWS. Uit den omtrekT WIJNHANDEL J. «.SCHDTERMIIN i Zn. UlittWtslnil 31. Ttltl. 145. DuitichlarxJ Heeft door de groote uitbrei ding van »m onderzeevloot natuurlijk groote ker.oefte aan torpedo's. Wat is natuurlijker, Ban te trachten geen enkele torpedo ver loren te doen gaan, d. w. z. te trachten om 'een torpedo die gemist heeft weer opnieuw jte lanceeren Hiervoor is slechts noodig Bat de zinWnrichting niet te werk wordt ge eteld, waardoor verkregen wordt dat de tor pedo na het afloopen van haar baan blijft Jnrijveri, in plaats van te zinken (evenals in vredestijd) De torpedo kan dus weer wor- iden opgepikt en opnieuw gebruikt. Daar de Muikboot (wij zullen nu maar aannemen dat [het een duikboot geweest is) natuurlijk heeft geconstateerd dat het doel gemist werd den Ben Maart, Is deze hetzij onder, hetzij boven twater in de nabijheid gebleven en heeft zij l»an een gunstige gelegenheid gebruik ge maakt de torpedo op te zoeken en weer aan lioord te nemen. Daar slechts de voorkant van een visch- lorpedo gevaarlijk is, is dit zeer goed uit voerbaar en we mogen gerust aannemen, Bat de groote Duitsche .onderzeebooten Hiervoor zijn ingericht. Het is zeer waar schijnlijk dat de torpedo ten tweeden male ts gelanceerd door een Duitsche boot. Ook het oppikken van de torpedo moet in het scheepsjournaal vermeld staan, en hierin zou misschien de reden kunnen liggen, dat men dit niet wilde vertoonen, daar alsdan natuurlijk de volle waarheid aan het licht «ou komen Door het erkennen van de lan ceering op 6 Maart wordt niet aan de waar heid te kort gedaan, maar slechts volledige inzage van het scheepsjournaal ingeschreven 6 Maart en volgende dagen en misschien cok nog van de journalen van andere in de nabijheid 2ijnde booten, kan aantoonen of 'de torpedo weder aan boord is genomen terwijl de journalen van alle te Zeebrugge gestationneerde onderzeebooten (of torpe- dobooten), aanwijzing moeten kunnen geven of de torpedo met het bekende nummer dien dag al dan niet gelanceerd is. Is de Duitsche regeering met bereid, deze punten te onderzoeken en hiervan aan onze regeering mededeeling te doen, dan blijft de dader van de Tubantia-misdaad op het kerk hof, maar is het niettemin vrij duidelijk, waér het kerkhof,te zoeken is. Wij voor ons, achten het bovenstaande de eenig mogelijke oplossing. Wel is men overeengekomen, dat de fn oorlogstijd gelanceerde torpedo voorzien 2a! zijn van een inrichting om die te doen zinken, maar de order om de zinkinrichtingen buiten werking te stellen is niet de eenige in dezen oorlog, in strijd met de Internationale Bep&Iingen. Suiker. Officieelbericht. Het staat vast dat de Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel voor de eerstvolgende campagne 'de thans geldende maximum-prijzen van y 51 per 100 K.G. voor den groothandel en van 55 cents per K.G. voor den kleinhandel niet zal verhoogen. Verder zal in de vol gende campagne de voor de binnenlandsche consumptie bestemde suiker uitsluitend ver krijgbaar zijn door tusschenkomst van een in te stellen distributie-bureau, waarbij er zal worden toegezien, dat niemand meer ver krijgt dan de normale behoefte van zijn be drijf, maar waarbij ook de zekerheid zal be staan, dat een ieder in die normale behoefte zal kunnen voorzien. Er bestaat dus niet de mkiste reden om thans suiker op te slaan met het oog op prijsstijging of te verwach ten gebrek aan suiker. Dit opslaan van sui ker mei speculatieve doeleinden brengt trou wens ook gevaar mede, daar het de bedoe ling is hiertegen streng op te treden op eene wijze, die voor de houders alle kans op voor deel uitsluit. Near wij /Vernemen heeft de minister van Landbouw bepaald, dat g-edirrende de week van 21 tot 28 Mei voor 75 pet. der boterproductie certificaten van uitvoer zullen worden verleend en 25 pet. voor het binnenlandsch verbruik al moeten worden beschikbaar gesteld, alsmede, dat de bewijen van toelating tot uitvoer van bo ter, afgegeven door de Rijkscommissie van toe- icht op de Botervereeniging, op grond van die certificaten, zullen gelden tot Dinsdag 6 Juni ö.s., des voormiddags te 12 uur. Eieren. Naar vernomen wordt heeft de Minister van Landbouw bepaald, dat voor de dagen van 21 tot 27 Mei voor iedere hoeveelheid van 100 volversche eieren, waarvoor consent tot uitvoer wordt afgegeven, voor zoover volversche kip- en eendeieren betreft, een hoeveelheid van 50 volversche eieren van de betrokken soort be schikbaar moet worden gesteld. Bovenbedoelde verplichting geldt niet ten aan zien van eieren afkomstig van eendenhouders uit de ondergeloopen streken in Noordholland en van hen die onder toezicht staan van het centraal comité van eendenhouders. Andere eiersoorten behoeven niet beschikbaar te worden gesteld, doch mogen met concent •worden uitgevoerd. Varkensvleesoh. Vernomen wordt dat voor het tijdvak van 22 tot 27 Mei het gewichtspercentage bedoeld in de regeling van den uitvoer van varkensvleescb bepaald is op 100. Haring. Naar wij vernemen heeft de Minister van Landbouw bepaald, dat de marktprijs van ha ring, voor de week aanvangende 22 Mei en ein digende 2S Mei zal bedragen f 6.25 per 18 K.G. of per tal van 200 stuks Uitvoer van peulvruchten en zaad. Na 1 Juni 1916 zullen vergunningen voor uitvoer van peulvruchten en voor zaad van den ouden oogst niet eer verleend wor den. De bruinbrcodregeling. De minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heelt in antwoord op de vragen van het Kamerlid Van der Voort van Zijp ge antwoord, dat het hem pijnlijk had getrof fen, dat een organisatie van bakkersoa-1 troons onmiddellijk dreigde met ontslag van personeel, toen de Regeering meende, ten gevolge van uit onzekere toestanden gebo ren noodzakelijkheid het tarweverbrulk te moeten beperken door het doen bakken van uitsluitend bruinbrood. Waar van 1 December 1914 tot 24 April 1916 voor Het bakkersbedrijf geen enkele grondstof ooit had ontbroken, meende de minister, dat Het bakkersbedrijf gedurende den oorlogstijd geen groote schokken Heeft ondervonden, zoodat de minister minder drastische maatregelen verwachtte 'dan Het dreigen met ontslag van personeel. De minister heeft zeker niet de bedoeling den patroons eenige tegemoetkoming te ge ven in het uit te keeren loon. Ten slotte schrijft de minister bezwaar te hebben tegen het verwerken van den aan wezigen voorraad bloem tot klein brood, daar hij van oordeel is, dat, indien in het landsbelang bruinbrood gegeten moet wor den, het geheele Nederlandsche volk bruin brood dient te eten. Het bakken van wittebrood. Vanwege de Nederlandsche Vereeniging van Werkgevers in het Bakkersbedrijf wordt het volgende medegedeeld: Naar aanleiding van de circulaire van den minister van Landbouw, Nijverheid en Han del in zake het bakken van wittebrood op Zaterdag, hebben de locale vergaderingen Amsterdam, Rotterdam en 's Gravenhage der Nederlandsche Vereeniging van Werkgevers in het Bakkersbedrijf zich tot de burgemees ters dier gemeenten gewend met het verzoek geen gebruik te maken van de bevoegdheid het bakken van wittebrood op Zaterdag toe te staan. Dit is geschied op grond dat de uitvoering ervan practisch onmogelijk is. Het is te betreuren, dat de regeering niettegenstaan de herhaalde waarschuwing, er nog steeds bij volhardt de broodvoorziening te regelen zonder voorlichting van de Nederlandsche Bakkerij. Het gevolg daarvan is, dat het bak kersbedrijf onnoodig geheel wordt ontwricht. Het spreekt toch vanzelf, dat, indien alleen des Zaterdags wittebrood mag worden ge bakken, het publiek niet alleen voor dien dag, maar ook voor de consumptie voor vol gende dagen wittebrood zal eischen. Het bakken van een dusdanige groote hoeveel heid wittebrood op één dag is een piactische onmogelijkheid. Immers, wanneer men aanmerking neemt, dat 'de broodproductie voor den Zaterdag en den Zondag in nor male tijden nauwelijks zoo tiidig gereed is dat bezorging van het brood bij de clientèle voor des Zaterdagsavonds tien uur kan plaatsvinden en men rekening houdt met het feit, dat in de gTOotere bakkerijen en brood fabrieken des Vrijdagsmiddags reeds om een, twee drie uur met den arbeid wordt aangevangen, zal men beseffen, dat het voorschrift van den minister, dat eerst des Vrijdagsavonds twaalf uur met hel bakken van wittebrood mag worden begon nen, getuigt van geheel onvoldoende be kendheid met den feitelijken toestand. De Nederlandsche bakkerij wordt daardoor in deze zoo uiterst moeilijke en financieele slechte tijden vrijwel onmogelijk gemaakt, Stijging der vleeschprijzen en uitvoer van runderen. In antwoord op de schriftelijke vragen van de Kamerleden Eerdmans en De Jong om trent de stijging der vleeschprijzen en den uitvoer van runderen heeft de minister van Landbouw, Nijverheid en Handel medege deeld, dat de ongewone plotselinge stijging van den marktprijs der slachtrunderen, en als gevolg daarvan van den rundvleeschprijs, veroorzaakt Is door een ongemotiveerde agi tatie van de veehouders, die hun dieren niet dan tegen hoogere bedragen ten behoeve van de binnenlandsche vleeschconsumenten wilden afstaan. Zij die echter meenden, als melkvee ook slachtkoeien te kunnen uitvoeren, bemerk ten spoedig hun vergissing, toen zij zagen, dat bij de veeartsenijkundige contrêle voor honderdén dieren de uitvoer werd gewei gerd. En dit feit deed direct zijn invloed gelden op den marktprijs, zoodat den 18en Mei de normale prijs bijna weder werd be reikt. Hierbij merkt de minister nog op, dat zich leder jaar in de maand Mei eenige ver hooging van de sladhtveeprijzen voordoet, ak gevolg van eenige schaarschte van slachtvee. De minister meent, dat ook zon der regeeringsmaatrctrr'n de prijzen van het nmdvleesch in Ne:' ^nd zeer spoedig tot de normale zullen teri-gkeeren. Ten slotte wijst de minister er nog op, dat waar geen sladhtvee wordt uitgevoerd, en ook de uitvoer van rundvleesch verboden is, alle slachtvee voor de binnenlandsche markt beschikbaar blijft. Regeling van de algemene (periodieke) verloven. Hef Algemeen Hoofdkwartier heeft om trent het bovenstaande verschillende bepa lingen bekend gemaakt, waaruit wij het vol gende aanteekenen. De regeling betreft militie, landweer en landstorm. Uitgezonderd zijn de dienstplich tigen, die voor eerste oefening onder de wapenen zijn, en de landstormers, die nog geen 85* maand hebben gediend. Voor de militie-dienstplichtigen wordt als oefenings- tijd 85* maand aangenomen. Aan ieder militair wordt, voor zoover de eischen van den dienst toelaten, periodiek verlof verleend, aan militairen die gezins hoofden of daarmee gelijkgestelden, hoofden van zaken, ondernemingen of bedrijven zijn: 2 dagen, tweemaal per maand; aan de ove rige militairen 3 dagen, eenmaal per maand. De compagniescommandant is bevoegd de beide verloven per maand voor een militair van de eerste categorie samen te voegen tot één verlof van 4 dagen per maand. Er zijn regelingen getroffen omtrent ver trek en terugkeer van de verlofgangers, in verband met reisgelegenheid, afstand van hun woonplaats en ook omtrent het vertrek op Zon- en feestdagen. Behalve op de heen- en terugreis mogen de verlofgangers buiten hun eigen garnizoen (komp. enz.) burgerkleeding dragen. Voor het langer wegblijven dan het verlof strekt, zijn strafbepalingen gemaakt of be vestigd. Aan militairen, die op Zon- en feestdagen niet met verlof zijn, kan „bewegingsvrijheid" buiten de standplaats worden toegestaan gedurende den Zondag of van Zaterdag- tot Zondagavond. Een dergelijke vergunning geldt als bijzondere gunst, welke alleen ver leend wordt bij zeer goed gedrag. In zeer 'dringende gevallen, wegens fami lieomstandlgheden, kan een verlof van en kele dagen worden verleend, waarbij de noodzakelijkheid moet worden aangetoond. De regeling gaat in op I Juni a.s., met dien verstande, dat de eerste verlofgangers reeds in den middag van 31 Mei mogen reizen. De gemobiliseerd en en het kiesrecht. Het hoofdbestuur van de Liberale Unie heeft aan den minister van oorlog een brief gezonden, waarin gewezen wordt op de wei nige medewerking van sommige militaire autoriteiten ten aanzien van het aan de be trokken gemeentebesturen verstrekken van de opgaven van hen, die van de militie naar de landweer overgaan. Hierdoor eindigt n.I. de tijdelijke uitsluiting van de belangheb benden van het kiesrecht, hetgeen uit boven bedoelde verklaringen moet blijken. Het hoofdbestuur verzoekt den minister ter zake de noodige instructies te willen geven. Tevens wordt in den brief, in het bijzon der met het oog op de a. s. verkiezingen voor de Provinciale Staten, aangedrongen op het verleenen van zoodanige verloven aan kiesgerechtigden, die zich onder de wapenen bevinden, dat zij ook inderdaad in de gelegenheid zijn van hun stemrecht ge, bruik te maken. (Vad.) Door een Engelsche "duikboot aangehouden. Kapitein E. Brouwer van den Nederland- schen schoener Remke, met een lading hout van Drontjem naar Amsterdam, heeft bij aankomst te IJmuiden meegedeeld, dat hem Donderdagochtend half tien, toen hij zich dwars van Terschelling bevond, door een Engelsche duikboot welke plotseling aan de oppervlakte verscheen, gelast werd de scheepspapieren te laten onderzoeken. Deze werden door den stuurman en een matroos in een scheepsboot gebracht. De ontvangst aan boord van de duikboot was zeer vriendelijk. De papieren werden nagezien en in orde bevonden, waarop on middellijk verlof gegeven werd, de reis te vervolgen. Het was de Engelsche duikboot H.5. Aan boord van de duikboot werd ge vraagd, of er ook nog Duitsche oorlogssche pen in de huurt waren, op welke vraag men Het antwoord schuldig bleef. Nederlandsche gezinnen uit D u i t s C'h 1 a n d. Het Kon. Nat. Steuncomité heeft, naar de N. R. Ct. meldt, aan de plaatselijke comité's in de grensgemeenten bericht gezonden, dat Nederlandsche gezinnen in Duitschland, die tengevolge van de slechte economisch^ toe standen hun vaderland weer komen opzoe ken, kunnen worden gezonden naar het vluchtelingenkamp bij Uden, waar maatre gelen zijn genomen om ze onder dak te bren gen. Rubbergebrek. Zaterdagavond werd de bandenfabriek „Hevea" te Hoogezand, met een personeel van 270 personen, wegens gebrek aan gum mi stopgezet. V r ij z i rt n i g-D emocratische Bond. In het 14de jaarverslag van den Vrijz.-Democr. Bond, dat loopt over een tijd vak van 6 maanden," doordat de jaarlijksche algemeene vergadering in 1915 niet in Mei, doch in November is gehouden, wordt ver meldt, dat het aantal afdeelingen steeg van 70 tot 74. Hierbij wordt opgemerkt, dat de afdeeling Appingedam een Centrale Kiesver- eeniging is, bestaande uit 13 afdeelingen, en dat in het getal van 74 afdeelingen niet zijn opgenomen de afdeelingen van het Alg. Ned. Werklieden-Verbond, welke gevestigd zijn in plaatsen, waar geen afdeeling van den V.- D. Bond bestaat. Van deze afdeelingen zijn er 16. Het aantal afdeelingsleden van den Bond was op 1 Nov. j.l. 5689 en op 1 dezer 5895. Het ledenaantal van het Alg. Ned. Werk lieden-Verbond, verminderd met hen, die in bovengenoemd getal reeds zijn opgenomen, bedraagt evenals het vorig jaar ongeveer 1600. Spoorbrug-Keizersveer. Naar de N. R. Ct. verneemt, is thans defi nitief besloten aan het Keizersveer een groote spoorbrug met rij- en voetpad te bouwen. Het Prinsenhof te Gronin gen. Men schrijft aan „De Stand.": Het oude Prinsenhof te Groningen ver dwijnt. Wel zullen de overoude en artistieke geveltjes bewaard blijven, maar nu het ter rein voor 140,000 van het Rijk in handen der gemeente Groningen overgaat, zal aan het Prinsenhof een andere bestemming ge geven worden. De handel, met name de graanhandel, breidt zich te Groningen steeds uit. Het ge bouw aan de korenbeurs wordt te klein'. Men vraagt steeds naar meerdere ruimte, van daar dat onder meer op het terrein van het Prinsenhof indien de plannen doorgaan een groote korenbeurs zal verrijzen. M a r k e n. De commissie voor eischen van welstand in Noord-Holland, heeft het eiland Marken bezocht en een onderhoud gehad met den burgemeester over den her bouw der verdwenen woningen en den heer La Croix, architect te Amsterdam naar het eiland gezonden tot het doen van verschil lende opnemingen. De heer La Croix is na een uitgebreid ondrzoek tot de overtuiging gekomen, dat paalwoningen de voorkeur verdienen. Tusschen al die heeren bestaat de beste overeenstemming om het eigen aardige karakter van Marken te behouden. Alleen zouden eenige duizenden guldens voor Marken de uitkomst zijn. N.R.Ct. Langdurige reis. Na vijf ja ren achtereen in het buitenland te hebben gevaren, is Vrijdag de zeetjalk „Frederik" uit Groningen, met eene lading hout van Drammen in Amsterdam aangekomen. Moord en zelfmoord. Zaterdag avond pleegde Dorus Adriaans te Volkel, gemeente Uden, zelfmoord door verhanging, na vooraf zijn zwangere vrouw en haar moe der door messteken van het leven te hebben beroofd. Tel. Doodgeschoten. De landstormer P., afkomstig uit Oss, is te Bergen (L.) door rijksambtenaren doodgeschoten, terwijl hij als voorlooper voor smokkelaars diende en zelf eerst een schot had gelost. Tevens wer den twee koeien doodgeschoten en vier smokkelaars en twee koeien aangehouden. Inbraak endiefstal. Zaterdag nacht Is ingebroken in de sigarenfabriek der firma Van Oenen en Manssen aan den Laarderweg te Hilversum. De dieven for ceerden In de benedenverdieping een raam, slopen naar boven en wisten in het kantoor te komen, waar zij kasten en lessenaar door zochten en veel schade aan het nieuwe meu bilair toebrachten. Vermist worden een be drag van ongeveer 30 en een revolver met patronen. Een enveloppe met 90 ont snapte blijkbaar aan de aandacht der dieven. De zware brandkast bleef onaangeroerd. Nekkramp. Het dochtertje van den landbouwer W. te Oeffeit, bij hetwelk zich erdachte verschijnselen van nekkramp voordeden, is inmiddels overleden. Onder den trein geraakt. De 81-jarige weduwe R., uit Rijnsburg, die eenige weken geleden op de spoorbaan on der Oegstgeest door een trein werd aange reden, is in het Academisch Ziekenhuis te Leiden aan haar wonden overleden. Vanhetdokgevallen. Vrijdag middag had een 17-jarige loodgieter het on geluk van het dak van een perceel aan de Kleine Veenkade te Den Haag te vallen. De jongen bekwam een schedelbreuk. Hij werd door den Eerste Hulpdienst naar het zie kenhuis vervoerd, alwaar hij eenige uren later overleed. Een vrouw verbrand. In den nacht van Zaterdag op Zondag omstreeks half vier, zag een agent van politie rook komen uit de woning van de 73-jarige D. van der S. weduwe J. van B., aan de Kaats- laon no. 13 te Rotterdam. Hij opende de lui ken en sloeg de ruiten in. Dadelijk zag hij toen, dat er een bed in brand stond, doch hij hoorde niets. Tevergeefs trachtte hij het vuur met emmers water te blusschen, waar na de brand met een op de waterleiding ge plaatste slang is gebluscht. Na de blussching werd op hef verbrande bed het half verkoolde lijk van de bewoon ster gevonden. De brand is vermoedelijk ontstaan, door dat deze ziekelijke en hulpbehoevende oude vrouw een nachtlichtje, dat op een tafel bij het bed stond, heeft omgestooten. De 75-jarige juffrouw E. M. weduwe L. S., die hef bovenhuisje bewoont, fs door politie agenten gewekt. Haar woning stond vol rook, die zich door het dak een uitweg baande. N.R.Ct. Dejeugd zietgeen gevaar. Te Loosduinen is een 7-jarig jongetje dat tusschen de wagens der Westlandsche stoomtram geklauterd was, toen die even stilstond, van de stangen gevallen en tegen een boom geslagen, terwijl de wielen over de voeten gingen? Het knaapje is in het Haagsche ziekenhuis aan de gevolgen over leden. Verdronken. Zaterdagmiddag is de 5-jarige D. de Waart Cz. op Marken verdronken. School» en Kerknieuw. Bussum en Ds. Voordyijn, (e Naarden. Als voorloopige datum voor een Opef' ucht-samenkomst in de provincie Utrech4 is vastgesteld Zondag 17 September. Er zul len dit jaar dus twee Openlucht-samenkom, sten plaats hebben, vóórennèdo groote vocantie. Binnenkort zullen we! nadere me- dedeelingen kunnen worden gedaan „R e r u m N o v o r u m. In de groote zaal van Tivoli te Utrecht, welke geheel be zet was, is gisteren door den Bond van R.-K. Werkliedenvereenigingen in het aartsbisdom Utrecht, de uitvaardiging van de encycliek „Rerum Novarum" herdacht. Aan deze be tooging namen behalve de plaatselijke, ook de R.-K. werkliedenvereenigingen uit eenige gemeenten in den omtrek van Utrecht deel. In optocht trokken de vereenigingen met een 30-tal banieren en vaandels en 3 muziek corpsen van de kathedrale kerk naar Tivoli, waar het woord gevoerd werd door dr. Frans van Cauwelaert. Hoogland. In den nacht van Zater dag op Zondag brandde omstreeks twee uur af een kleine boerenhoeve achter het ge meentehuis, bewoond door twee gezinnen. De menschen konden zich nog met moeite redden. Een hit en een. varken kwamen in de vlammen om. De oorzaak van den brand is nog niet bekend. Reclame- Dr. N. P. Kapteyn.'i Te Hilversum is overleden dr. N. P. Kapteyn, vroeger leeraar in dp wiskunde aon de Isle H. B. S. aan de Wete ringschans te Amsterdam en wiskundig advi seur van verschillende levensverzekeringmaat schappijen. Ook op politiek gebied was hij geen onbekende. Kunst en Wetenschap. Mevr. de Boerven Rijk heeft zich met Heyermans verzoend en haar engagement bij de Tooneelvereeniging her nieuwd. Henriette van Kuyk gaat Heijermans verlaten en zal het volgende seizoen bij Ver- kade spelen. Openlucht-Samenkomsten. In de vorige week gehouden vergadering van het Algemeen Comité voor Openlucht samenkomsten in Utrecht en het Gooi is overeenkomstig het voorstel van de Gooi- sche afgevaardigden besloten een Open lucht-samenkomst te houden op Zondag 18 Juni a s. (dus Zondag nè Pinksteren) in de bosschen van „Oud-Bussum" van den heer Floris Vos, te Bussum, die zijn fraaie land goed gaarne voor dit doel heeft afgestaan, Een muziekcorps zal de liederen, die men gemeenschappelijk denkt te zingen, begelei den. Tot de sprekers die zullen optreden, be- hooren o.m. ds. van Loenen Martinet te per anker f 34.—, per flesch - 0.85 pin» 11.50 per unieer accijns. Plaatsen van een hek. B. en W. stellen den Raad voor aan M. Schreuder, landbouwer, wonende te Amers foort, en zijne rechtverkrijgenden tot weder- opzeggens vergunning te verleenen tot het plaatsen van een hek op gemeentegrond voor de perceelen aan den Hoogeweg Sectie A, Nos. 2130, 2131, 2132 en 2133 door welke plaatsing een strook grond breeii 65 c.M. in gebruik wordf genomen, ondei de volgende voorwaarden 1. dat voor het te plaatsen hek de volgens de Bouw/verordening vereischte goedkeuring van Burgemeester"en Wethouders wordt ver kregen 2. dat op eerste aanzegging van teet Ge meentebestuur het 'hek wordt teruggebracht op het eigen terrein van den verzoeker en het terrein wordt teruggebracht in den staat waarin het zich thans bevindt, komende de kosten voor rekening van den verzoeker of zijne rechtverkrijgenden 3. dat jaarlijks aan de Gemeente vóór 31 December een recognitie wordt betaald van f I.voor het eerst over het jaar 1916 al vorens tot plaatsing wordt overgegaan 4. dat alle kosten op de in gebruik ge ving vallende, komen voor rekening van den verzoeker. Verhuur terrein. B. en W. stellen den Raad voor aan de Amersfoortsche Kortbal-Club „Blauw-Wil" tot wederopzeggens te verhuren een ge deelte van het terrein (thans voetbalterrein) gelegen achter „Vleutbergen", groot onge veer 1 H.A., onder de volgende voorwaar den 1. de verhuur geschiedt tegen een huur prijs van 1 per maand, Ingaande op door Burgemeester en Wethouders te bepalen dag; 2. zonder toestemming van Burgemeester en Wethouders mogen geen vergravingen in het terrein geschieden of keeten e- d. wor den geplaatst: 3. het terrein moet binnen veertien dagen na aaitschrijving van Burgemeester en Wet houders weder worden ontruimd en ter be schikking van Burgemeester en Wethouders worden gesteld 4. beschadigingen, aan het terrein, toe gebracht door leden, worden op kosten van de vereeniging van Gemeentewege hersteld; 5. bij opzegging zal de vereeniging geen schadevergoeding kunnen eischen, noch' restitutie van den betaalden huurprijs 6. ophoogingen of afgravingen van het terrein, door de Gemeente te verrichten, zul len geen aanleiding geven tot betaling of het geven van eenige schadevergoeding en moeten ongehinderd worden toegestaan. Kasgeldleening- B. en W. schrijven aan den Raad In verband met ons voorstel van den 12en April j.L tot verhooging van het toegestaan bedrag voor opneming van tijdelijk kasgeld met 500.000, ter betaling van de aange kochte eigendommen onder Soest en a(los. sing der tijdelijke leening groot 350.000, werd door uwe vergadering den 18en April d.a.v. besloten, ons te maSitigen tot opne ming van tijdelijk kasgeld tot ten hoogste 1000.000. Hef toegestane bedrag werd hierdoor verhoogd met 500.000. Gedeputeerde Staten wenschen, alvorens goedkeuring te verleenen, in dit besluit om schreven te zien, waarvoor dit bedrag wordt toegestaan. In verband hiermede stellen wij U voor, uw besluit voormeld aan te vullen als volgt; „ter aflossing van de tijdelijke leening groot 350.000 (Raadsbesluit 26 October 1915) en betaling der voor het Grondbednj' aangekochte eigendommen onder Soest. Examen. Onze vroegere stadgenoot de heer J. C. Bloem, slaagde te Utrecht voor het docto raal examen Rechtswetenschap

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1916 | | pagina 3