Verspreide Berichten. JKOLONI ÉN; BINNENLAND."" Vv fóhfrabon'de is, gaat daarbij aan de spits, frankrijk, 100 beeft onlangs Grey in het pngelsehe lagerhuis geiegd, bezit het frncbtucord nver oorlog en vrede. Met eene kelfopofferende dapperheid, welke den tij and zelfs achting afdwingt, biedt het weer- tand fan den machtigen druk en de onop houdelijke aanvallen der Duitsche legioe nen In grooten stijl wordt ook aan het Ita- Tia.'ii iSehe front gevochten. En weer komen tfe Russen opzetten aan het geheele front van de Pripet tot aan de Roemeonsche prens en ditmaal is het met een niet weg te roeren succes op de Oostenrijkers aange vangen Op het versterken der Duitsch-Bul- lfra"rsche linies om Saloniki, neemt gene- Ssrraif alle maatregelen voor een even- tueelen tegenstoot. Altemnal teekenen die wijzen op een nog feller worden van den wereldbrand. Hoe zal deze gigantenstrijd eindigen en wanneer zei de dag aanbreken dat wij, met een variant op een beroemd gezegde van Zola, zullen kunnen zeggen: „La poix est en marche, rien ne l'arrêtera"? De toekomst houdt het antwoord op die vraag in haar schoot verborgen. Op het oogenblik fs de vrede, niet wat het tijdstip aangaat natuur- liik, doch wel wat de bereidheid er tóe be treft, even ver verwijderd als ooit. 9e oorlog. Berlijn, 7 Juni. (W.-B.). Officieel be richt van het groote hoofdkwartier. Tot uitbreiding- van dë successen, welke Dp den 2en Juni op de hoogten ten Zuiden .van Yperen waren bezochten, vielen giste ren onze opper-Silezische en Wurtemberg- sche regimenten de Engelsche stellingen bij Hooge aan. Het door den vijand langen tijd Ibezet gehouden gedeelte van het dorp, be nevens de ten Westen en ten Zuiden daar bij zich aansluitende loopgraven zijn ver- meesterd. Het geheele nooger gelegen ter rein ten Zuid-Oosten en ten Zuiden van 7peren, tot een uitgestrektheid van 3 K.M. 5s daardoor in ons bezit. De bloedige ver liezen der Engelschen zijn zwaar. Wederom kon slechts een gering aantal gevangenen gemaakt worden. Op den Westelijken oever van de Maas deden 's avonds sterke Fransche strijdki ach ten na eene krachtige voorbereiding door de artillerie tot driemalen toe een aanval op onze linies op de hoogte van Caurettes. De tegenstander werd teruggeslagen. De stel ling is geheel in ons bezit gebleven. Op den Oostelijken oever van de Maas hebben de op 2 Juni begonnen hardnekkige gevechten tusschen het bosch van Caillette en Damloup tot nieuwe successen geleid. Het pantserfort Vaux is sedert hedennacht geheel in onze handen. P a r ij s, 7 Juni. (Havas.) Namiddagcom- fnuniqué: Ten Westen van Soissons werden twee Duitsche patrouilles, die de Aisne trachtten over te steken bij Fóntenay verdreven. Het Fransche geschutvuur vernielde verscheide ne Duitsche observatieposten ten Oosten van Nouvrons in de Argonne. Te Fille Mor- te lieten de Franschen met succes drie mij nen springen. Op den linkeroever van de Maas was ar- tillerivuur in de sectors van heuvel 304 en het bosch van Caurettes. Op den rechter oever van de Maas werd gisteren een mach tige Duitsche aanval op Vaux door het vuur onzer machinegeweren gebroken. De Duit schers trokken in wanorde terug, tallooze lijken op het terrein van den strijd achter latende. De Duitsche artillerie, energiek 'door de Fransche beantwoord, gaat zonder ophouden voort met de beschieting van het lort en de omgeving van Vaux. In de Vogeezen was eene intense be schieting van den Hartmannsweilerkopf. Op het Belgische gront artillerieactie. Op het Engelsche front duurt de strijd voort om •/peren. Tusschen Hooge en het kanaal van ■y per en naar Meenen drong de vijand de loopgraven van het Engelsche leger binnen, welks hoofdlinie echter intact blijft. De ge vechten duren voort. P a r ij s, 7 J u n i. (R.) Avondcommuniqué. De activiteit van het geschut was het grootst bij heuvel 304. Links van de Maas werden onze eerste en tweede loopgraven- linies tusschen Douaumont en Damloup ge bombardeerd. De Duitschers meldden heden, dat zij Dinsdagavond het fort Vaux veroverd heb ben. Om 4 uur hedenmorgen was het fort nog in onze handen, doch sinds dien is de gemeenschap met het fort tengevolge van de hevige beschieting onmogelijk geworden. Londen, 7 Juni. (RIn-den afgeloo- pen nacht en heden was er ten oosten van yperen een hevig wederzijdsch bombarde ment. De vijand veroverde gisteren onze frontloopgraven in de puinhoopen van het dorp Hoogè. Zijn aanval op andere gedeelten er van mislukte. Een andere zwakke aanval ten Westen van Hooge werd heden morgen afgeslagen. De Australiërs drongen gedurende den nacht de Duitsche loopgraven ten Oosten ran Boisgreniër binnen, brachten de Duit schers verliezen toe en gevangenen binnen. Ook deden zij met succes een aanval ten Oosten van Cuinchy. B e r 1 ij n, 7 Juni. (W. B.) Officieel be richt van het hoofdkwartier. Heen verandering bij de Duitsche troe- pe; W e e n e n, 7 Juni. (W. B.) Stafbericht. Onze troepen die aan de boven-Poetilofka in Wolhynië stonden, hebben wij voor de aanvallen van c'en veel sterkeren vijand op het gebied om Luzk moeten terugtrekken. Deze beweging is volbracht zonder dat de vijand er in slaagde haar belangrijk te sto ren Op alle andere punten van het geheele noordoostelijk front zijn de Russen bloedig ftlgesl^gen, zooals ten noordoosten van Ra- falofka, aan den beneden-Styr, bij Bereslia- ny, aan de Korminbeek, bij Sapanof, aan de boven-Strypa, bij Jaslowiec, aan den Dnjestr en aan de Bessarabische grens. Ten noordwesten van Tarnopol heeft een onzer afdeellngen op een punt twee, op een ander zeven aanvallen afgeslagen. Zeer zware \erfiezen heeft de vijand ook geleden in het gebied van Ojna en van Dobronofky, waar zijn stormkolonnes, vaak in een verbitterd handgemeen, zijn versla gen. Petersburg, 7 Juni. (Tel.-agent- schap). Bericht van den grooten generalen staf. De successen der Russische troepen In Wolhynië, Galicië en de Boekowina brei den zich uit. Het aantal gevangenen en tro peeën, die bij de verdrijving van den vijand uit zijn krachtig versterkte stellingen in han den der Russen zijn gevallen, neemt nog steeds toe. Sedert het begin van de jongste gevechten tot 6 Juni 's middags hebben de legers van generaal Broesilof 900 officie ren en meer dan 40,000 manschappen ge vangen genomen, zij maakten 77 kanonnen, 134 mitrailleurs en 49 bommenwerpers buit en bovendien zoeklichten, telefoons. Veld keukens en veel wapens en ander oorlogs- materieel. Eenige geheele batterijen met al hun kanonnen en caissons werden door de Russische infanterie veroverd. Weenen, 7 Juni. (W.-B.). Stafbericht. Ten zuidwesten van Asiago hebben onze troepen den aanval bij Csesuna voortgezet; zij hebben den Busibollo genomen. Rome, 7 Juni. (Ag* Stef.) Bericht van den opperbevelhebber. In den avond van 5 Juni deed de vijand, gesteund door krachtig artillerievuur, her haalde aanvallen op de Italiaansche stellin gen in Boven-Vallarsa (Adigo), aan den Monte Spin. in het Posina-dal (Astico) en longs het Campo Mulo-dal ten noordoosten van Asiego. Overal werd hij met zware ver liezen afgeslagen De Italieansche troepen deden krachtige tegenaanvallen op de vijan delijke infanterie op de hoogten ten oosten van Campo Mulo en vervolgden haar met de bajonet tot diep in het dal. Gisteren langs het geheele front tusschen de Adigo en de Brenta gevechten, meestal tusschen de beiderzijdsche artillerie. Vijandelijke aanvallen in de richting van Coni Zugna, in het Elsch-dal en op de stel lingen ten zuidoosten van Asiego werden onmiddellijk afgeslagen door het vuur der Italianen Het bombardement op het station van Toblach en Silliari door de Italianen wordt voortgezet. In Karinthië en aan de Isonzo krachtige bommengevechten, mijnontploffingen en en acties van Italiaansche afdeelingen. A t h en e, 7 Juni. (R.) Een verzoek door generaal Sarrail gedaan om kolonel Messala en twee andere officieren uit Sa loniki terug te roepen, wordt beschouwd als een ontoelaatbare bemoeienis van een vreemd officier met Grieksche aangelegen heden en de regeering neemt hierin de meest krachtige houding aan. Minister Skoe- loedis bezocht heden den Britschen gezant vermoedelijk in verband met de door gene raal Sarrail gedane vraag. B e r 1 ij n 7 Juni. (K. N.) De Rund schau ontleent aan de Wiener Allgemeine Zeitung het bericht uit Athene, dat de ge zanten van de Midden-Europeesche mo gendheden, gevolg gevende aan een uit- noodiging van £koeloedis, zich begeven hebben naar het departement van den mi nister-president, om te beraadslagen over den toestand die geschapen is door den opmersch der troepen van de bondgenoo- ten der midden-Europeesche stalen in Grieksch Macedonië. Toen het resultaat be kend werd dat de Grieksche regeering geen vrees behoefde te koesteren, dat de Griek sche souvereiniteit of Grieksch grondgebied door de Midden-Europeesche mogendheden of Bulgarije zouden worden geschonden, werden de gezanten na afloop van de con ferentie door den Koning ontvangen. Het Duitsche gezantschap zond daarop aan de pers te Athene een mededeeling, dat de audiëntie een zeer vriendschappelijk verloop heeft gehad De Koning verzekerde dat de gegeven verklaringen bevredigd hadden en dat hij de houding der Midden-Europeesche mogendheden van den aanvang af zonder wantrouwen tegemoet heeft gezien. St. Petersburg, 7 Juni. (P T. A.) Officieel: In de richting van Erzindzjan°heeft ons geschutvuur een aanval van sterke Turk- sche troepen gestuit. In de richting van Bagdad hebben onze troepen na een hevig gevecht krachtig ver sterkte -Tirrksche stellingen in de streek van Hanekin genomen terwijl onze ruiterij bij een aanval op de Turksche loopgraven ver scheidene vijandelijke bataljons heeft neer gesabeld. Konstantinopel, 7 Juni. (W.) Officieel: Aan het Irakfront is aan den rech ter- en linkervleugel niets van belang ge beurd. In het centrum hebben vrij den vij and opnieuw uit eenige stellingen verdre ven en hem verder naar het Oosten terug geslagen. Wij hebben machinegeweren, een hoeveelheid wapens en 200 kisten infante- rie-munitie buitgemaakt. Een vijandelijke monitor heeft een dorp aan de kust van het eiland Keusten bescho ten en twee huizen gedeeltelijk vernield. Wij verdreven door ons vuur een vlieg tuig, dat daar ter plaatse over het water vloog. Overigens niets van belang. Londen, 7 Juni. (R.) Generaal Nor- they, de bevelhebber ven de troepen, die Duitsch Oost-Afrika van het Zuiden binnen rukken, meldt dat de vijand terugtrekt en dat de hem vervolgende kolonnes gevangenen maken en munitie en voorraden vermeeste ren. liet belegerde garnizoen van Namema heeft in den nacht van 2 dezer een uitval gedaan, maar heeft zware erliezen gele den. De Dujtsche commandant is daarbij ge wond en gevangen genomen. De inboorlin gen, soldaten en dragers, aan Duitschen kant, zijn gedemoraliseerd en deserteeren. De inwoners verwelkomen de Britsche troe pen. Onze verliezen waren bij deze krijgsver richtingen zeer gering. Lonxlen, 7 Juni. (R.) Asquith heeft zich tijdelijk belast met de waarneming van het ministerie van oorlog. B e r 1 ij n, 7 Juni. (W. B.) De rijksdag heeft de begrooting aangenomen. De beide socialistische groepen stemden tegen. Daar na is het nieuwe oorlogscrediet van 12 mil liard aangenomen. De soc.-democratische arbeidsgemeenschap stemde tegen. B e r L ij n, 7 Juni. (W. B\) Bij de bespre king van voedingskwesties heeft staatssecre taris Helfferich den rapporteur toegegeven, dat de Duitschers over het hoogtepunt heen zijn. „Tot dusverre was het met het oog op het buitenland verboden aldus spreker te spreken over de „force majeure" gescha pen bedenkelijke toestanden. Thans kan ik vrijer daarover spreken. Wij waren gewoon 18 millioen graan voor brood per jaar te ver bruiken. Daarvan werd 2 millioen inge voerd. Soortgelijk geschiedde ook bij den haveroogst. De mais-invoer is vervallen; re kent men daarbii nog de afsluiting die het gevolg was van de wijze waarop Engeland, in striid met het volkenrecht, ons blokkeert, dan kan men, wat er verricht is, ondanks fou ten en gebreken, een der meest grootsche daden van de geschiedenis noemen." (Le vendige toejuichingen.) De voorzitter van het departement van oorlogsvoeding, von Batocki, sprak: „voor de laatste weken van het loopende jaar is de volksvoeding belangrijk beter gewaar borgd dan in het vorige jaar 't geval was. Groote hoeveelheden suikerraffinaat, dat oorspronkelijk voor veevoeder bestemd was, zijn thans voor mensrhelijk gebruik geschikt gemaakt. Ter beperking van den vetnood zal er in grooter mate beslag gelegd worden op de boter der melkerijen; om de melkieverantie te waarborgen moeten koeien, vóór zij ge slacht worden, op hun melkproductie worden onderzocht. Aardappelen mogen slechts dan voor het vee gebruikt worden, als zij voor menschelijke consumptie onbruikbaar zijn. Waar we het vorige jaar zijn doorgekomen, zullen we ook gemakkelijker door dit jaar, dat een veel beleren oogst oplevert, heen komen. (Toejuichingen.) Zurich, 6 Juni. (Havas). Volgens een Silezische courant zijn tal van slagers in Breslau ontevreden over de Vastgestelde I maximumprijzen en hebben ze het gemeen tebestuur verzocht om zelf den vleeschver- koop ter hand te nemen. Bazel, 6 Juni. (Havas). De minister van binnenlandsche zaken in het groother togdom Baden heeft eene verordening uitge vaardigd, waarbij het op een vleeschkaart verschafte vleesqhrantsoen. van 32 tot 28 ons (per maand vermoedelijk Red.) wordt teruggebracht. Londen, 7 Juni. (R.) De secretaris van den bond van groothandelaren en de voornaamste bakkers maakt bekend, dat de hroodprijs van Maandag e. k. af van 9 stui vers tot 8'* stuiver zal worden verminderd. Lon-den, 7 Juni. (R.). Officieel. De waarde van den invoer over Mei be draagt 83,814,530 pond sterling, wat verge leken bij Mei 1915 eene vermeerdering be- teekent van 12,213,636 pd. st. De uitvoer vertegenwoordigde een bedrag van 47,024,411 pd. st., zijnde 13,405,419 pd. st. meer dan over Mei 1915. Noorwegen. Kristiania, 6 Juni. (W. B.) Het Odelsthing heeft, met de stemmen der soci alisten tegen, een ontwerp van wet aange nomen tot invoering van verplichte scheids gerechten bij arbeidsgeschillen. Het ont werp komtDondeidag in behandeling in het Lagting. Naar aanleiding hiervan besloten de ver tegenwoordigers van alle vakvereenigingen benevens het arbeids-secretariaat als protest het werk te staken in alle bedrijven des lands die door den bond van werkgevers op 18 Mei met uitsluiting bedreigd waren. De slaking gaat hedenavond in. Verder werd besloten dat alle zonder opzeggingstermijn aangestelde arbeiders vanavond den arbeid eveneens zullen staken. In bedrijven waar een opzeggingstermijn bestaat zullen de tot de vakorganisatie behoorende arbeiders on middellijk den dienst opzeggen. De staking is ook van toepassing op staats- en gemeen tebedrijven. Vereenfgde Staten. Chicago, 7 Juni. (R.) De Republikein- sche en Progressieve conventies, waarvan Roosevelt leider is, hebben hier ter stede gelijktijdig vergaderingen gehouden. Sena tor Harding, tijdelijke voorzitter van de Re- publikeinsche conventie, opende de verga dering met een welsprekend beroep op de partijeenheid, veroordeelde Wilson's poli tiek in zake den oorlog, welke meer in re- thoriek, dan in vastberadenheid bestaat en bepleitte uitbreiding van de nationale ver dediging en terugkeer tot de hooge invoer rechten. Robbins, die de vergadering der Progres sieven presideerde, zeide dat het thans vooral om uitbreiding der landsverdediging gaat. Roosevelt is de man van het uur. Men is te Chicago overwegend van mee ning, dat rechter Hughes van het Hoogste Gerechtshof waarschijnlijk candidaat gesteld zal worden; hij weigert echter wegens zijne positie zich over de politiek uit te laten. China* Peking, 7 Juni. (R.) Li Joean Hoeng heeft heden morgen officieel het presidents- ambt aanvaard. In Peking is het rustig. On- lusten zijn onderdrukt. Met den dood van Joeansjikai verliest China den staatsman die de grondlegger is geweest voor een nieuw tijdvak voor de ontwikkeling van het „Hemelsche Rijk". Nadat hij In Korea als minister-resident! de conservatieve, bij China aansluiting zoe-i kende partij vooruit had geholpen, kreeg hij i in 1894 het opperbevel over den in Sjan- toeng gevormden elite-troep van 7500 man, bij welker transport naar Korea de Japan- ners de vijandelijkheden openden. Aanhan-1 ger van Li-hoeng-Tsjang en de keizerin-we- duwe, hield hij als gouverneur van Sjan-j toeng vast aan de politiek van wijze her- vormingen, ook in den tijd der Boxeronlus-i ten. Na den dood van Li-hoeng-Tsjang (1901), op wiens raad hij tot vice-koning van Tajili werd benoemd, gaf hij den spoor-; slag tot het vormen van een modern leger en tot grondige hervormingen, waarbij hij moest vechten tegen de zich verzettende Mandsjoe's en de conservatieve hofkringen, i Hij wist het opium-verbod in 1906 te be- werken, evenals het zenden van studie-com missies naar Europa, het vormen van een ijieuwen Staatsraad, alg voorbereiding van een vertegenwoordigend lichaam, en ook de edicten tot invoeren van een algemeen munt-, maat- en gewichtstelsel. Doch een verzet organiseerde zich. De minister van Oorlog beschuldigde hem van het wegma ken van ambtsgekien. Na den dood der kei zerin-weduwe kwam de prins-regent in 1909 China verbazen door een edict, waarbij den staatsman werd bevolen, wegens een been- lijden, zich naar zijn geboorteplaats terug te trekken. Hij bleef daar drie jaren, zorgvuldig be waakt. Toen kwam de revolutie in October 1911. Het leger, door hem opgevoed, was hem aanhankelijk en eenige dagen later werd hij tot onderkoning van Hoe Kwang benoemd; hij bedankte echter. Het Hof beval hem onmiddellijk naar Peking te gaan; Joeansjikai weigerde. Eerst toen hem onbe perkte volmacht werd gegeven tot bijleggen van den opstand en het opperbevel over alle troepen hem was opgedragen, verscheen hij op 13 November met een wacht van 2000 man in Peking. Hij vormde een nieuw mi nisterie en noopte den regent den eed op de Grondwet af te leggen. Eenige dagen later dwong hij hem tot aftreden. Den dag daarop volgende, gaf hij allen Chineezen het recht, zich den staart af te snijden. Op 29 December kwam hij met de opstandelingen overeen, dat de beslissing over de rijkswet geving aan de nationale vergadering zou ko men. Deze vergadering koos hem 10 Maart 1912 tot pres:dent. Hij heeft geen rust in China kunnen bren gen. De gebeurtenissen der laatste maan den bewijzen het. Provincie na provincie verklaarde zich bij het begin van den groo ten opstand, onafhankelijk. De president wilde keizer worden en dat wilden velen !n China niet. Ook Japan heeft er zich tegen verzet. Men wilde, dat hij zou aftreden. Joean Sji Kai laat thans een inwendig ver deeld rijk achter. De verliezen in den z e e s 1 a g. De Engelsche bladen publiceeren thans bijzonderheden over de verliezen aan men- schenlevens, aan Engelsche zijde geleden. De Britsche vloot heeft twee voorname vlootvoogden verloren tijdens deze gevech ten, schout-bij-nacht Hood en schout-bij nacht Arbutnot. In het geheel zijn 331 offi cieren gesneuveld en 24 werden gewond. De verliezen aan officieren op de verschil lende schepen waren aldus „Queen Mary" 58, „Invincible" 60, „Indefatigable" 57, „Defence" 54. „Black Prince" 37, „Warrior" 1, „Tipperary" Tl, op de overige kleinere schepen tusschen 7 en 4. De meeste bevelhebbers eh bevelvoeren de officieren aan boord van de schepen, die in den grond geboord werden, zijn met hun bodem in de diepte verdwenen. De verliezen aan manschappen zijn naar evenredigheid en dus zeer zv^aar geweest. Geen enkele werd gered van de volgen de schepen: „Indefatigable" (704 manschap pen en officieren), „Defence" (850), „Black Prince" (790), „Tipperary" (160), „Turbu lent" ongeveer 100), „Nomad" (ongeveer 100), „Nestor" ongeveer 100). Van de „Queen Mary" werden slechts 18 man gered, twee officieren en vier man van de „Invincible" en van de „Warrior" slechts 27 man. Alles bijeengerekend zegt de „Daily News" moet men de verliezen der Engel schen schatten op 5500 man. Hoe |root de Duitsche verliezen zijn, valt natuurlijk zelfs niet bij benadering te ra men. Maar de Engelsche bladen zien in het feit, dat de gouverneur van Wilhelmshafen naar uit Kopenhagen gemeld wordt bekend heeft gemaakt, dat toestemming tot een tijdelijk bezoqk aan de stad slechts in zeer dringende gevallen verleend zal wor den, het bewijs, dat de verliezen aan man schappen en materiaal zwaarder zijn dan men in Duitschland wil weten. De zeeslag.. De geweldige uit werking van het moderne scheepsgeschut wordt, naar Reuter aan eenige bladen seint, beschreven door een officier van de War rior. Na te hebben verteld, hoe de Defence en de Black Prince met twee salvo's waren in den grond geboord, zeide deze officier: „Nu was het onze beurt, want ver weg aan den horizon konden wij de masten van drie vijandelijke schepen ontwaren. Ten laatste had de vijand, die ons eerst met drie mijl miste, zich ingeschoten. De eerste gra naat schoot de davids van onze motorboot in stukken. De tweede granaat trof het ach terdek en boorde zich een weg naar bene den, zij vernielde de dynamo's, en het ge heele schip werd in donker gehuld. Ook de geschuttorens waren bijna onbruikbaar ge worden, daar de ammunitielift was wegge schoten. Weer een schot stelde de machine kamers aan bakboord en stuurboord buiten werking en doodde 20 man. Vijf minuten later stond het schip in brand en hadden een aantal mannen te lijden van de verstik kende gassen, verspreid door de granaten, die de vijand thans gebruikt.Binnen een half uur waren wij eer hulpeloos wrok, en wachtten wij op het genadeschot, toen de Warspite tusschen ons en den vijand kwam gevaren en met moordende uitwerking den voorsten slagkruiser van den vijand onder vuur nam. Het eerste schot van de War spite rukte den voormast van dien slagkrui ser weg. Het tweede schot sloeg beide ge schuttorens op de voorplecht weg en bin nen vijf minuten stond hel schip totaal in brand. De tweede vijandelijke slagkruiser vlucht te; maar twee granaten van de Warspite sloegen al zijn schoorsteenen in flarden. Het derde schot bracht een groote scheur teweeg In haar achtersteven en rukte den voormast af. Twee minuten later stond pol£ dat schip in brand; het kreeg slagzij en de Warspite ging voort met het te beschieten en groote gaten in te slaan in zijn zijde en kiel. Toen het schip het laatst gezien werd, was het een wrak. Oost-lndië Een draadloos station te ^andoeng Het Bat. Hbld. verneemt, dat de heer Pop in opdracht van den gouverneur-gene raal een begrooting heeft opgemaakt van Je kosten van een draadloos station te Ban doeng. Deze is gunstig uitgevallen, zoodat bevolen is, spoedig aan te vangen met den bouw der installatie. De Staatscourant van Woensdag 7 Juni bevat o.m. de volgende Kon. besluiten bevorderd tot consul der Nederlanden in algemeenen dienst P. Staal, vice-consul van Nederland in algemeenen dienst, werkzaam aan het consulaat-generaal te Singapore benoemd tot directeur van het post- en telegraafkantoor te Wildervank J. J. Note- man, thans, te Balk op verzoek eervol ontslagen met dank mr. P. Hofstede Crull als ondervoorzitter van den Raad van Bestuur en als procureur-ge neraal bi} het hof van justitie in Suriname; benoemd tot procureur-generaal bij het hof van justitie in Suriname mr. P. M. F Bauduin, substituut-officier van justitie bij de rechtbank te Haarlem: benoemd bij het Indische leger tot gene- raal-majoor der infanterie de kolonel van dat wapen K. E. Schütt; eervol ontslagen uit 's Rijks dienst J. H. Weenig, als 2e stoker van het stoomloods- transportvaartuig in algemeenen dienst van het loodswezen in het 4e en 5e district en de lichtwachter te Hoek van Holland J. Elzing. Thans is bij de Chineesche legatie te 'sGravenhage bericht ontvangen, dat de president van de Chineesche republiek Dins dag 6 dezer, des morgens tg 11 uren, is overleden en dat de vice-president, Ly Yuan Hon, voorloopig de functiën van den pre sident zal waarnemen. Aan het gebouw der legatie is ten teeken van rouw de vlag van China halfstoks uitge stoken. De minister v«a n Land bouw, Nijverheid en Handel is gisteroch tend, vergezeld van zijn echtgenoote, met de Holl. Spoor van 9 u. 52 uit Den Haag naar Ruurlo vertrokken voor zijne verdere rust kuur. Kamerverkiezing Winscho ten. Ook de Christelijk Historische kies- vereeniging in het district Winschoten be veelt de candidatuur van jhr. mr. dr. Van Beresteyn aan. Prov. Statenverkiezingen. Naar de Tel. mededeelt, zullen dr. A. Kuy- per en de oud-Gouv.-Gen. Idenburg te Gou da voor de kiezers optreden op Dinsdag 13 Juni. Blijkens bij het departement van Ma rine ontvangen bericht is Hr. Ms. Noord brabant gisteren te Durban aangekomen. De luitenant-kolonel der infanterie van het O.-I. leger J. E. Collard, thans la suit® van de koloniale reserve, keert 11 Augustuf per stoomschip Rindjani naar Indië terug. N R. Ct De 2e luitenants der infanterie G. A* Mallinckrott, W. G. Zudle, C. Reijnniersse, L. A. Hansma, C. F. J. Boers, D. P. Ravelli, A. J. v. Eek, M. L. J. Hofstee, R. C. v. d. Nagel, A. R. C. Bijvoet, J. P. v. Oosten, A'. M. Torbal, W. F. Bremen en J. A-. Timmer man worden met ingang van 20 Juli bevor derd tot le luitenant. (Avp.) r«5eer regeeringspubliciteit 1 Aan den Minister van.Binnenl. Zaken, aan diens ambtgenoot van Oorlog, en aan den Opperbevelhebber van leger en viool, is verzonden het navolgende schrijven Excellentie, Wij hebben de eer Uwe Excellentie hier onder afschrift te doen toekomen van eene, in onze bestuursvergadering van 3 Juni Lij met algemeene stemmen aangenomen Motie: „Het bestuur van den Nederlandsen** Journalistenkring

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1916 | | pagina 2