BINNENLAND, Berichte*. *11< Griek ache havens voortduurt, ofschoon »an «enige fn Milano aangehouden Griek- ,'tfche schepen vergunning werd verleend naar Firoeu» terug te keeren. MoscKopoulus is tot chef benoemd van de geheele gendarmerie in het door de ge allieerden bezette deel van Macedonië. De Grieksdie regeering hoopt op een vreedzame oplossing van de blokkadequaestie. De zetel van het Grieksche bestuur te Balonikl ie naar Volo verplaatst. De Lokal Anzeiger ontleent aan de A'z Est Jret bericht van diens correspondent te Soiia, 'dat Bulgarije geen agressieve bedoelingen itegen Griekenland koestert, doch dat de be- .jetting van Grieksch grondgebied noodza kelijk was geworden, omdat Bulgarije met het /oog op de uitbreiding der geallieerden op Grieksch grondgebied niet werkeloos kon blijven, noch kon afwachten totdat de troe- 'pen der geallieerden de beste operatiestel- Hngen zouden hebben bezet. Bulgarije wenscht de instandhouding van de meest -correcte betrekkingen met Griekenland. fDeze aangelegenheid was echter langs diplo- tmatieken weg niet te regelen en derhalve was de militaire actie noodzakelijk. Konstantinopel, 14 Juni. (W.- BCommuniqué van het hoofdkwartier. Aan het Irakfront is de vijand in de streek van Felahie bij een gevecht met een op den rechteroever van de Tigris opruk kend Engelsch escadron overwonnen en tot iden terugtocht gedwongen. De door ons ar tillerievuur vernielde beide kanonneerboo- len zijn in de Tigris geheel ondergegaan. In zuidelijk Iran vallen Perzische vrijwilli gers sedert de laatste nederlaag van de Rus sen bij iedere gelegenheid Russische afdee- lingen aan en brengen hun zware verliezen loe. In des treek van de Euphraat werd eene afdeeling van 400 Engelschen door onze .vrijwilligers vernietigd. Aan het Kaukazusfront is gisteren niets gewichtigs gebeurd. Een ten noorden van het eiland Keusten verschenen vijandelijke monitor werd door het vuur van onze artillerie verdreven. Den Hen Juni verwekten onze vliegtuigen bij een aanval op de Engelsche kampen aan het Suezkanaal bij Raman en Kantara groote wanorde. Petersburg, 14 Juni. (Tel.-agent- schap). Communiqué van den grooten gene- ralen staf. Aan het KaukazlsoKe front hielden wij in de richting van Bagdad het offensief van belangrijke vijandelijke krachten tegen. Londen, 14Juni. (R.) Bericht van het iWar Office. Een geslaagde luchtaanval werd gister uit gevoerd tegen de vijandelijke kampen en het aerodroom te El Arish en tegen het vij andelijke kamp te Dirmazar (Egypte). Een Fokker werd naar den grond gebracht. Den •13en viel een vijandelijk vliegtuig Serapeum aan; er werd geen schade aangericht. Het vliegtuig trachtte daarna bommen te werpen ter hoogte van het kanaal, eveneens zonder resultaat. Het werd later door kanonvuur verdreven. Stockholnvl4Junf. (W. B.) Vol gens den kapitein van het stoomschip Hol- landia werd dit stoomschip in den morgen van 11 Juni omstreeks zeven zeemijlen NNO. van het öregrundvuurschip en dus binnen het Zweedsche territoriale gebied door een duikboot van onbekende nationali teit zonder succes beschoten. B e r 1 ij n, 14 Juni. (K. N.) Uit Kopen hagen wordt aan de Lokalanzeiger geseind, dat het stoomschip Flora uit Bergen op zijn reis van IJsland naar Bergen door een En gelsch oorlogsschip naar Lerwick opgebracht werd, waar de geheele post in beslag geno men werd. De kapitein van het schip seint, "dat te Lerwick acht zeilschepen liggen, die tot onderzoek door Engelsche oorlogssche pen daarheen opgebracht waren. Kopenhagen, 14 Juni. (W. B.) De algemeene postdirectie deelt mede, dat in Kirkwall van den Deenschen Amerika-stoo- mer United States, die den Ten Juni uit Kopenhagen is vertrokken naar New-York, de geheele briefpost in beslag genomen is. Het zelfde is geschied met de brief- en pak- ketpost van den Amerika-stoomer Frederik ■vni op de reis van New-York naar Kopen hagen. B e r I ij n, 14 Juni. (K. N.) Volgens de owoje Wremja waren aan boord .an de ^Hampshire ter begeleiding van Kitchener ook een aantal van de meest gezaghebbende vertegenwoordigers van den handel en de industrie van Engeland. Onder anderen was daar ook de hoofddirecteur van de firma Bickers en Parker, die onderhandelingen zou voeren met de Russische regeering over oor- iogsleverantiën en over contracten I-P han delsgebied. Budapest, 14 Juni. (W.-B.) fn het IKuis van afgevaardigden herinnerde graaf ITisza aan het offensief tegen Italië, waar door het leger zich onverwelkbare inleveren heeft verworven. Het reusachtige Russische offensief bracht aan Rusland op twee pun ten een belangrijk succes. Intussohen zul len de O.-H. troepen met onvergelijkelijke heldenmoed, volharding en vertrouwen op de overwinning den strijd voortzetten. Het grootste deel van het front is onveranderd ïn handen van de O.-H. troepen. Alle noo- dige maatregelen tot afweer zijn genomen. P a r ij s, 14 Juni. (Havas). De economi sche conferentie der geallieerden is heden geopend door Briand. Hij begroette de afge vaardigden, die opnieuw blijk hebben gege ven van hun eenheid van inzicht en an het vertrouwen der geallieerde regeeringen in bet voortduren van hun verbond, en zeide: Het is niet voldoende te overwinnen, men moet na de overwinning door een econo misch verbond waarborgen scheppen voor een krachtige ontwikkeling van de mate- rieele hulpbronnen van de geallieerde lan den, voor de uilwisseling van hun producten en voor de verdeeling over de wereldmarkt. Weenen, 14 Juni. (W.B.) fn de Wie ner Zeituing is een keizerlijk besluit opge nomen, waarbij aan het Oostenrijksche ge nootschap van het Roode kruis wordt toe gestaan eene premieleening uit te geven tot een bedrag van 40 millioen kronen. De leening is ingedeeld in twee millioen stuks premieloten tot een nominaal bedrag van 20 kronen. Met de opbrengst van de leening zullen maatregelen bekostigd worden op breede schaal tot welzijn van den staet en van het leger. Petersburg, 14 Juni. (Tel.-agent- schap). Volgens de door het ministerie van landbouw verkregen gegevens, is de stand van het winterkoren, zoowel tarwe als rogge, dit jaar zeer goed. Noorwegen. Chrl sfiania, 14 Juni. (W. B.) Het sociaal-democratische congres nam in zijne vergadering van gisteren, die van 2 uur na middags duurde tot 2K uur 's nachts, het volgende besluit: Het besluit van het buiten gewone congres der landsvakorganisatiën van de arbeiders in 1914 om door eene al gemeene werkliedenstaking het verzet van de arbeiderspartij tegen de wet betreffende de verplichte scheidsgerechten uit te druk ken, was genomen in de onderstelling, dat de proteststaking tusschen de behandeling van het wetsontwerp in het Odelsting en in het Lagting zou plaats hebben. Daar de wet, ondanks het protest van de arbeiders, werd aangenomen, besluit het congres van de landsorganisatiën in overeenstemming met het voorstel van het secretariaat, dat de proteststaking in den avond van 14 Juni een einde zal nemen. Christiania,14 Juni. (W.-B.) Het congres der landsvakorganisatiën van de arbeider» heeft beslolen aan de regeering mede te deelen, dat het niet voornemens is een lid ijl het scheidsgerecht te benoemen. iVereenlgde Staten. S t.-L ouis, 14 Juni. (R.) De democra tische conventie werd heden geopend door den oud-gouverneur Glynn, die eene warme hulde bracht aan het staatsmansbeleid van president Wilson en zeide, dat de onzijdig- heidspolitiek van den president echt Ameri- kaansch was evenals de Amerikaansche vlag, Verspreide Berichten. Het verlies aan Engelsche oorlogsschepen. Daar het wellicht aan onze lezers belang Inboezemt hoevele schepen van de Engel sche oorlogsvloot sedert het begin van den oorlog vernietigd zijn, geven wij de onder staande lijst, althans van de grootere. De torpedovernielers en de torpedobooten heb ben wij, wegens gemis aan gegevens, niet kunnen medetellen. Evenmin hebben wij in de lijst die schepen opgenomen, wier lot tot dusver onzeker Is, dewijl de tegenstanders van Engeland er van volhouden dat zij ver gaan zijn, terwijl de Engelsche admiraliteit zulks ontkent. Dreadnoughts: Invincible 17250 ton, In- difaügable 18750 ton, Queen Mary 28850 ton. Prae-dreadnoughts: Majestic 15000 ton, Canopus 12050 ton, Ocean 12050 ton, Go liath 12050 ton. Formidable 15000 ton, Ir resistible 15000 ton. Bulwark 15000 ton, King Edward 16350 ton. Triumph 11800 ton, Agamemnon 16600 ton. Kruisers: Hawke 12000 ton, Cressy 12000 ton, Hogue 12800 ton, Aboukir 12000 ton, Good Hope 14100 ton, Rox burgh 10850 ton, Hampshire 10850 ton. Black Prince 13550 ton. Warrior 13550 ton, Defence 14500 ton, Monmouth 9800 ton. Lichte kruisers: Hermes 5000 ton, Am- phion 3440 ton, Pathfinder 2940 ton, Pe gasus 2135 ton. De gezamenlijke tonnenmaat dezer sche pen bedraagt 354465 ton. Er wordt nog steeds getwist over het lot van de volgende schepen: Audacious 24800 ton, Princess Royal 26350 ton, Warspite 27500 ton, Marlbo rough 25000 ton Kameroverzicht Tweede Kamer. In de Dinsdag heropende zitting kwamen aan de orde: Verdedigingsbelastingen (eenmaal dubbele vermogensbelasting en eenmaal extra inkomstenbelasting) en voor- stel-Bos c. 8. tot heffing ineens. De heer De Geer (c.-h.) merkt op, dat beide voorstellen uitgaan van het juiste be ginsel de crisis-uitgaven te dekken uit de In komsten In zoo kort mogelijken tijd. Het re- geeringsvoorstel past het beginsel evenwel het meest consequent toe. De groote fout van beide regelingen is evenwel dat niet een normale belasting gedurende 3 jaar, doch een eenmalige belasting die in 3 jaar kan betaald worden, wordt voorgesteld. Dit zal tot ongelijkheden leiden, tengevolge van het verschil in inkomsten gedurende verschil lende jaren. Ook de heer De Meester (u.-l.) meent dat van hetfing ineens In de oor spronkelijke beteekenls geen sprake meer kan zijn; het bedrag der crisis-uitgaven is daartoe veel te groot. Regeling van werkzaamheden. Op voorstel van den heer S e h a p e r, werd zonder stemming besloten, diens in terpellatie in zake de levensmlddelenpoliti ek heden te 11 uur aan de orde te stellen. Hierna werden de beraadslagingen over de belasting-ontwerpei» voortgezet.. De heer De Meester (u.-l.) geeft de voorkeur aan het ïegeeringsvoorstel boven dat van de heeren Bos c.s. De heer Kooien (r.-k.) kan slch niet vereenigen met een extra-heffing van ver mogens boven 50,000, die slechts op een deel van het volk drukt en heeft bezwaar te gen de waardebepaling van onroerende goe deren naar de verkoopwaarde. Ook de heer Van den Tempel (s.- d.) verkiest het voorstel der regeering boven dat van de heeren Bos c. s., onder voorwaar de, dat de opbrengst aanzienlijk zal worden opgevoerd door aanneming van het amende ment der S. D. A. P. tot verzwaring van het hefiingstarief. Het ontwerp tot regeling van het U. L'. O. en het M. U. L. O. werd zonder stemming aangenomen. De Kamer gaat over tot trekking van de nieuwe afdeelingen, waarna de beraadsla gingen worden verdaagd tot morgen II uur. Aan dlo Staatscourant ven heden ontleenen we nog de volgen.le koninklijke besluiten benoemd tot schrijver in algemeenen dienst bij de Rijksverzekeringsbank mejuf frouwen G. F. van der Bunt, T. W. Fels, A. Kaufman, G. J. M. Klukkers, M. M. Maane- man, A. E. P. Muller, J. M. Pörtzgen, M. P. -Rouffaer, W. M. J. Scholten, A. Staalman, L. J. Fr de Swert, C. H. van Tomputte, J. D. M. Visser, M. C. A. Swartjes, E. L. Com- mijs, C. W. Otte, T. H. Schuurmans, F. A. Stoppendaal, T. J. Teunissen, J. J. Felkers, B. P. van Hille, G. J. H. Vermeulen, M. R. van Voorthuizen, H. J. Matthijsen, T. J. de Rochemont en de heeren J. H. J. M. Zuure, P. P. A. Bertels, G. J. Vervaat, A. J. Wemer en P. Wouda, allen thans tijdelijk werkzaam; benoemd tot reserve-officier van gezond heid 2e klasse de arts F. Daubanton. op verzoek eervol ontslagen met dank M. E. van der Veen, lid van den Voogdijraad te Haarlem; belast met de waarneming van het con sulaat van Nederland te Brussel J. J. Schel lens, kanselier en vice-consul, tijdelijk ver bonden aan het gezantschap te Brussel. benoemd tot buitengewoon lid van den Centralen Gezondheidsraad dr. J. S. Meu- lenhoff, apotheker te Zwolle; op verzoek eervol ontslagen met dank C. Vis, als burgemeester van Venhuizen: idem W. C. de Vidal de St. Germain, burgemees ter van Beilen; op verzoek eervol ontslagen met dank dr. J. D. van der Waals, als curator der Rijks universiteit te Leiden; idem G. Welbergen, als leeraar aan de R. H. B. S. te Hoorn; tot wederopzeggens toegelaten als pri- vaat-docent aan de afdeeling scheikundige technologie aan de Technische Hoogeschool te Delft voor het onderwijs In bizondere on derwerpen van organische scheikunde dr. P. E. Verkade te Delft; bij de zeemacht bevorderd tot officier van gezondheid le klaoae die der 2e klasse dr. G. W. Bakker, H. R. Jurrjens, W. Reiling en J. M. A. J. H. von Freitag Drabbe; benoemd tot officier van gezondheid 2e klasse bij de zeemacht de arts B. Bosch, eervol ontslag verleend, lop zijn verzoek, ean aan J. C. vah de Blocquery, uit zijne be trekking van lid van het college van regenten over de Rijkswerkinrichting te Hoorn, onder dankbetuiging voor de in die hoedanigheid be wezen diensten; alsnog benoemd tot plaatsvervangend lid der commissie, die te rekenen van 1 Augustus 1915, gedurende een jaar te Utrecht belast is met het afnemen van da practische examens van apo theker, dr. F. A. F. C. Went, hoogleeraar te Utrecht vergunning verleend tot het geven van lager onderwijs, mits zij overigens aan de daartoe bij de wet gevorderde vereischten voldoe, aan me juffrouw W. Th. Gogherman, geboren te Duis burg (Duitschland) vergunning verleend tot bet geven van lager onderwijs, aan mejuftrouw 31. A. Drouillat, ge boren te Blanzat (Frankrijk) en aan mejuffrouw H. A. M. Muth, die den staat van Nederlander niet bezit, mits zij overigens aan de d'aartoe bij de wet gevorderde vereischten voldoen vergunning verleend tot het geven van legex onderwijs, mits zij overigens aan de daartoe bij de wet gevorderde vereischten voldoen, aan me juffrouw L. van Buiren, geboren te Rotterdam O. E. P. Schmitz, gaboroo te Lille (Frankrijk), en A. M E. Suylen, geboren to Ophoven (Bel gië), die allen den staat ven Nederlander niet bezitten. Koninklijk bezoek aan den ambulancetrein. Gistemamiddag heeft H. M. de Koningin een zeer belangstellend bezoek gebracht, in het Staatsspoorstation te Den Haag, aan den ambulance-tTein van het Nederlandsche Roode Kruis, die Dinsdag middag door Z. K. H. den Prins aan den minister van Oorlog werd overgedragen. De trein was voorgebracht onder en bui ten de overkapping van het le perron, zoo- dat Hare Majesteit, die in de koninklijke wachtzaal ontvangen werd door Z. K. H. Prins Hendrik als voorzitter van het Neder landsche Roode Kruis, van dit salon uit di rect de bezichtiging kon aanvangen. In de wachtzaal bevonden zich met den Prins de generaal Koolemans Beynen en dr. Boland, leden van het comité voor den ambulance-trein; mevrouw Van Suchtelen van de Haare en mevrouw Borel, die den magazijn-wagen hebben ingericht; kapitein Noothoven van Goor, van den etappe en verkeersdienst; de heer Hijmans, lid der firma die bij de inrichting van den verband- wagen, en de heer Muysson, lid der firma Enthoven, die bij het inrichten van den keukenwagen vele belangelooze diensten hadden verleend. Nadat H. M. zich met deze dames en hee ren eenigen tijd had onderhouden, werd on der leiding van den Prins-voorzitter eerst een wandeling tot aan het einde van den trein ondernomen, waarna H. M, met de leden van Haar gevolg, een viertal model wagons tot in alle onderdeelen bezichtigde, waarbij generaal Koolemans Beynen H. M. inlichtingen verstrekte, terwijl in den ver- bandwagen en in den keukenwagen de hee ren Hijmans en Muyssen de Koningin voor lichtten. Ook monsterde Hare Majesteit met zichtbare belangstelling de uitrustingen en bepakkingen van eenige leden der transport- colonne van het Roode Kruis, die, evenals bij de plechtigheid van de overdracht, hun posten in of bij de wagons hadden ingeno men. Op het geheel voor het publiek afgezette perron bewees de stationswacht bij het pas- seeren van H. M. en Z. K. H. de militaire honneurs. Naar wij vernemen heeft Z. K. H. de Prins der Nederlanden, voorzitter van het Nederlandsche Roode Kruis, Dinsdagnamid dag, na afloop van de plechtigheid der over dracht van den ambulance-trein aan den Minister van Oorlog, in het gebouw van het Roode Kruis het kruis van verdienste der vereeniging uitgereikt aan den direc teur-generaal der Maatschappij tot Exploi tatie van Staatsspoorwegen, jhr. v. Kretsch- mar van Veen en aan de volgende hoofd ambtenaren der Staatsspoorweg Maatschap pij: den hoofdingenieur van algemeenen dienst, G. van Egmond; den hoofdingenieur aTdeelingschef van den dienst van tractie en materieel P. C. J. Laumans; den inge nieur, chef -der werkplaatsen M. D. Meyer en den ingenieur der werkplaatsen P_. H. Roesslngh. DemlnistervanOorlog tracht gisteren, vergezeld van het hoofd der IVe af deeling van zijn departement, den luitenant kolonel Logger, een bezoek aan de militaire werkplaatsen aan de Hembrug en te Am- sterdam. Een parlementaire en quête? Naar uit den Haag aan de Tel. gemeld wordt, moet bij enkele leden der Tweede Kamer het voornemen bestaan, bin nenkort aan te dringen op het instellen van een parlementaire enquête naar de uitvoer- politiek der regeering, speciaal ook in ver band met de financieering der graanpoli- tiek. Directeur HaagscKe W a- t e r 1 e i d i n g. In de gisteren gehouden zitting ven den gemeenteraad van 's Graven- hage Is na drie stemmingen benoemd tot directeur van de waterleiding aldaar de heer L'. Ypey, thans adjunct-directeur, met 20 stemmen, tegen 19 op den heer J. van Poel geest, ingenieur bij de N.-V. Waterleiding maatschappij op ZÜid-Bevelan'd. Gedeputeerde Staten van Friesland hebben benoemd tot hoofd-asslstent bij den provincialen keuringsdienst dr. C. K. Zijl stra, thans verbonden aan het station voor maalderij en bakkerij te Wageningen. Provinciale Statenverkiezingen. Gelderland. ARNHEM. E. B. Bakker, S.-D., 1641. L. M. Hermans, S.-D., 2071. L. Lyberse, A.-R., aftr., 3698. Mr. dr. H. P. de Wilde, vrijz., aftr., 3334. Mr. J. G. Wurfbain, vrijz., 3115. Herstemming tusschen de heeren Hermans (S. D. A. P.), Lyberse (A.-R.), De Wilde (vrijz.) en Wurfbain (vrijz.) AALTEN. H. G. van Everdingen, vrijz., affr., 3172. H. Navis, A.-R., aftr., 3022. B. J. Rengelink, S.-D., 814. J. B. Roelvink, vrijz., aftr., 3166. C. Smeenk, A.-R., 3061. R. Velsink, S.-D., 660. Van de Laer (chr.-soc.) 264. Herstemming tusschen de heeren Roelvink (vrijz.), v. Everdingen (vrijz.). Navis (A.-R.) en Smeenk (A.-R.) DOESBURG. J. M. Z. F. Bloemers, vrijz., 1697. Mr. A. P. R. C. baron v. d. Borch v. Ver- wolde, A.-R., aftr., 2222. F. C. Gies, S.-D.. 225. Mr. A. baron van Heeckeren van Kef), A.» R„ aftr., 2205. L. M. Hermans, S.-D., 311. A. F. Reichman, V.-D., 1592. Gekozen: v. d. BORCH (A.-H.) en VAN HEECKEREN (A.-R.) EDE. J. Beuker, vrijz., 1930. A. W. J. J. baron van Nagell, vrijz., 2264. Mr. W. de Ridder, C.-H., 678. E. van Scherpenzeel, S.-D., 531, L. Tulp, A.-R., aitr., 2896. E. W. baron van Wassenaer, C.-H., aftr., 2847. Herstemming tusschen de heeren Beuker (vrijz.), Van Nagell (vrijz.). Tulp (A- R.) en Van Wassenaer (C.-H.) ELST. H. A. Pauwen, R.-K., aftr., 1676. G A. C. Erdkamp, R.-K., 439. Gekozen: de heer PAUWEN (R.-K.) NIJMEGEN. P. Th. H. M. Dobbelmann., R.-K. aftr., 3176. J. G. Jurgens, R.-K., aftr., 3068. F. C. Gies, S.-D., 567. L. M. Hermans, S.-D., 726. Gekozen de heeren DOBBELMANN (R.-K.) en JURGENS (R.-K.) OLDENBROEK. L. M. Hermans, S.-D., 45T. J. Roseboom, S.-D., 345. J. N. Bosch, vrijz., 1681. J. W. van Regteren Altena, vrijz., 1643. J. S. F. van Hoogstraten, A.-R-, aftr., 2650. Mr. M. F. D. baron van Sytzama, A.-R., aftr., 2734. Gekozen: v. HOOGSTRATEN (A.-R.) en v. SYTZEMA (A.-R.) PUURLO. P C GoW. vrijz., 1820. H. A. Hsundw, lib., 1765. I A'. M. san Basten Batenburg, R.-K aftr 3170. 1 J. B. Helmich, R.-K., aftr., 3085. F. C. Gies, S.-D., 621. H. Lindeman, S.-D., 585. Gekozen de- heeren v. BASTEN BAV TENBURG (R.-K.) en' HELMICH (R -K T1EL. .W. de Haas Gzn., lib., aftr., 1291. M. H. W. Verbrugh, lib., aftr., 2065. H. Houtkoper, lib., 1358. L. M. Hermans, S.-D., 594. H. E. Kraay, S.-D., 491. Gekozen: VERBRUGH (lib.) en her. stemming tusschen de liberalen De Haas en Houtkoper. VOORST. Mr. A. C. baron v. d. Feltz, vriiz., aftr., 3285. Ch. Wegerif, vrijz., 3391. T. de Bruyn, C.-H., aftr., 3736. K. de Boer, S.-D., 795. K. van Trigt, S.-D., 1047. Herstemming tusschen de heerei\ v. d. Feltz (vrijz.), Wegerif (vrijz.), Ds Bruyn (C.-H.) en Van Trigt (S.D.A.P.) ZEVENAAR. W. J. J. A. Barendtzen, R.-K. aftr., 3509, T. G. M. Peters, R.-K., aftr., 35TI. Mr. dr. A. A. van Laer, chr.-soc., 553. Gekozen: BARENDTZEN (R.-K.) en PETERS (R.-K.) ZALTBOMMEL. H. van Bergeik, A.-R., aftr., 1915. L. M. Hermans, S.-D., 370. ,W. B. Kronenberg, R.-K., 1576. M. L. Philips, vrijz., 1072. Gekozen de heeren BERGEIK (A.-R.) en KRONENBERG (R.-K.) ZUTFEN. Mr. Th. Dijkstra, A.-R., 1050. R. A. Frederiks, S.-D., 958. F. C. Gies, S.-D., 1105. B. v. Krimpen, vrijz., aftr., 2049. C. Roeterdink, A.-R., 1146. G. Storm Buysing, vrijz., aftr., 2159. Herstemming tusschen de Keeren Gies (S.D.A.P.), v. Krimpen (vrijz), Roeter dink (A.-R.) en Storm Buysing (vrijz.) Gekozen bij enkele candidaatstelllng: GELDERMALSEN: D. van Hoytema, lib., aftr., H. Kuyk, lib., aftr. PUTTEN: jhr. dr. J. M. van Haersma da With., C.-H., aftr., J. J. Schussler, A.-R., aftr. WYCHEN: W. Overmars, R.-K., aftr., J, Willemse, R.-K., aftr. De stand Is gisteren geworden, daf g e« kozen zijn 20 katholieken, 10 anti-revo« lutionnairen, 3 christ.-hist., 16 liberalen en 2 vrijzinnig-democraten. In herstemming komen 3 anti-revo« lutionnairen, 2 christ.-hist., 9 liberalen', 3 vrijzinnig-democraten en 3 soc.-dem. Links verliest één zetel In Zaltbommel. In Tiel komen twee liberalen met elkaar fn her stemming. Van de 62 zetels (totaal) bezet Rechts ei dus reeds 33, Links 18, terwijl er 11 herstem mlngen moeten plaats hebben. De stand was vódr de stemming 36 Rechts tegen 26 Links. Koord- Brabant. BREDA. Mr. H. U. J. van den Blesen (R.-K., affr.) 4408. W. G. H. Rombouts (R.-K., aftr.) 4420, A. G. A. Schrauwen (R.-K., aftr.) 4370. J. A\ F. Peters (R.-K., aftr.) 4374. Dr. P. A. Bossers (Lib.) 1596. Gekozen de vier aftredenden. BERGEN OP ZOOM. Herkozen de aftredende leden A. G. J. MASTBOOM (R.-K.), G. J. KOBN- RAADT Mzn. (R.-K.), dr. J. A. A. M. VAN LOON (R.-K.), E. E. M. C. LAANE (R-KJ. EINDHOVEN. Bij enkele candidaatstelling herkozen J. J. BELIëN, J. J. DE VLAM en F. v. d, WESTERLAKEN. GRAVE. Herkozen bij candidaatstelling W. G. J. I. KIPP (R.-K.), C. F. J. H. HENGST (R.-K.) en E. MEIJERS (R.-K.). HELMOND. P. A. Strljbosch (R.-K., aftr.), M. P. W, v. Hout (R.-K., aftr.), P. M. C. Bogaers (R.-K., aftr.), A. E. Albens Pistorius (R.-K.), J. W van Wel (Roomsch-democraat). Gekozen: STRIJBOSCH, VAN HOUT, BOGAERTS en ALBENS PISTORIUS. 's HERTOGENBOSCH. Herkozen bij candidaatstelling jhr. ma A. F. O. VAN SASSE VAN YSSELT, jhr, mr. F. VAN RIJCKEVORSEE, G. L'. DB LETTER en J. C. VAN BEEK. HEUSDEN. Herkozen bij candidaatstelling B. A'. MIDDELKOOP (Lib.), J. B. TIMMERMANS (R.-K.), H. J. A. ZEEGERS VAN DE POLU (R-K.). TILBURG. B. H. M. Mutsaers (R.-K, aftr.), M. J. Wil* lekens (R.-K, aftr.), mr. J. G. A. M. v. d. Mortei (R.-K, aftr.), H. M. J. Blomjou» (R.-K, artr.), A. v. d. Veen (S. D.). Gekozen alle aftredenden. ZEVENBERGEN. Herkozen bij candidaatstelling: G. U, BRESSERS (R.-K.), H. L. P. BEREND» (R.-K.), J. A. OOMEN (R.-K.J, Groningen. HOOGEZAND. E- H. J. Eversen (S. D. A. P.) 698. I. A. van Royen (lib, aftr.) 1009. R. Koppen (A.-R.) 377. Herstemming tusschen de heerc*. Van Royen (U. L.) en Eversen (S. D. A. F<f OUDE PEKELA'. !J. Flaggers (R.-K.) 1765. P. A. Kuipers (lib.) 1600. H. Hinders (S.-D.) 1535. H. G. Mulder (S.-D.) 1600. M. Wilkens (lib., aftr.) 2218,

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1916 | | pagina 2