E Ml LION WIltlHHL 1. A.SCHQIERMAN Zn. IfrecMeslraal 34. Telsf. 145. Uit den omtrek. STADSNIEUWS. Mr. P. A'. Zeven (lib., altr.) 1975. H*r*temming tusschen «lie Candida Ipn- t WINSCHOTEN. P. Dijkhuis (A.-R.) 2719. P. Ebels (lib.) 2706. J. Hilgenga (S. D. A. P. 2218. J. de Groet (S.-D.) 2211. K. de Jonge (S.J).) 2196. J. Stuitevalk (S.-D.) 2045. J .Sijpkens (lib., aftr.) 2654. P. van Dijk (Ub., aftr.) 2713. Gekozen de heeren Van Dljlc (vrijz.), Dijkhuis (A.-R.), Ebels (vrijz.) en Sijpkens (vrijz.). GRONINGEN. Eversen (S. D. A. P.) 2237; Feldbrugge (R.-K.) 2139; Huisinga (S. D. A. P.) 2004; Koppe (A.-R.) 2200; Luitjens (lib.) 2483; Mengerink (S. D. A. P.) 1871; Meyer (S. D A .P.) 116; Sohilthuis (V.-D.) 2657; Smalbil (S. D. P.) 185; Sterringa (S. D. P.) 289; Tel- legen (lib.) 2548; Van der Tuuk (lib.) 2528; Veltman (Chr.-Hist.) 2088; Wiersum (S. D A. P.) 1983; A. Zijlstra (A.-R.) 2161; E. O, Zijlstra (S. D. P.) 199. Herstemming tusschen Sohilthuis, Tellegen, Van der Tuuk, Luitjens, Eversen, Feldbrugge, Koppe en Zijlstra. BEDUM. Bartels (S. D. A. P.) 176; Bruins (lib.) 1835; Dyksterhuis (R.-K.) 2789; Bijlkema (S D. A. P.) 1325; Kiewiet (S. D. A. P.) 1516; 'Middendorp (R.-K.) 2849; Veldman (R.-K.) 2716; Zijlma (lib.) 1827. Herstemming tusschen Bartels Bruins, Dyksterhuis, Middendorp, Veldman en Zijlma. ZUIDHORN. Van Eekensteijn (lib.) 1837; Aproot (lib.) 757; Kloppenburg (lib.) 1501; De Vries (lib.) 1574; Van Hylkema (S. D.) 555; Mengerink (S. D.) 417; De Vries (S. D.) 542; J. W. Bak ker (A.-R.) 2120; Brems (C.-H.) 2049; S, Bakker (A.-R.) 2070. Herstemming tusschen Bakker ■Brems, Eekensteijn, Kloppenburg en De Vries. APPINGEDAM. Westerdijk (lib.) 1494; Jansen (lib.) 1822; De Haan (lib.) 1661; Bonnema (V.-D.) 564; Bartels (S.-D.) 1915; Kuilman (S.-D.) 1886; Bouwes (A.-R.) 2707; Huisman (lib.) 428; .Van der Hoop (Chr.-H.) 2808. Herstemming tusschen allen, be halve Huisman. De stand in de provincie Groningen ls ïhans, dat zitting hebben 25 Links en 2 Rechts. In herstemming komen 15 liberalen, 2 vrijz.-dem., 7 soc.-dem. en 12 van Rechts Nederland en de oorlog» De Tubantia. Na 'de verklaring van DuitscKe zijde, dat de Duitsche torpedo 2033 den 6den Maart 1916 om 4 uur 43 min. nam. onge veer 4 mijlen van het lichtschip Noordhin- oer door een Duitsche duikboot is afgescho ten op een Britschen torpedojager, met het gevolg dat het schot miste, rijst thans de vraag, of het in verband met de heen en veer loopende stroomingen in de nabijheid van het lichtschip waarschijnlijk of moge lijk is, dat dezelfde torpedo na tien dagen nog in de buurt van de Noordhinder, alwaar ook de Tubantia is gezonken, heeft kunnen drijven. De N. R. Ct. heeft zich tot beantwoording van die vraag ter bevoegde plaatse om in lichtingen gewend en vernam, dat de mari nestaf zich met een onderzoek van dit punt ook reeds heeft bezig gehouden. Als resultaat daarvan werd ons opgege ven, dat „het zeer wel mogelijk is", dat de torpedo zich na de 10 dagen ongeveer op dezelfde plaats heeft bevonden als zi| werd gelanceerd. Theoretisch was op grond van de stroomingen in verband met het getij en den wind berekend, dat de torpedo den 16en Maart had moeten zijn op een punt, dat ge legen is op 10 mijlen afstand van meerge noemde plaats, maar, zoo zeide men, men heeft hier met geen wiskunde te doen. In dien de torpedo 100 mijlen ver was afge dreven, zou een conclusie mogelijk zijn ge weest, nu was dat niet het geval. Aardappelen. Het Haagsche Correspondentie-bureau meldt ons: Naar wij met volkomen zekerheid kunnen mededeelen, zullen, wanneer straks de aan wezige hoeveelheid consumptie-aardappelen grooter mocht blijken te zijn dan verbruikt kan worden toch in géén geval consenten voor uitvoer van die aardappelen worden ge geven. Gisteren zijn te Amsterdam zes wa gons aardappelen, inhoudende 60.000 K.G., welke in Friesland in beslag waren genomen, te Amsterdam aangekomen. De gemeente gaat door met het zooveel moge lijk in beslag nemen van den in Amsterdam in schuiten geladen liggenden voorraad. Een der in beslag genomen schuiten wordt be schikbaar gehouden voor de om de hoofd stad liggende forten en garnizoenen. Het aantal winkeliers, die gemeente aardappelen kijgen, neemt steeds toe en was gisteren reeds tot bij de 300 gestegen. Door de thans genomen maatregelen hoopt de commissie de hoofdstad nog te kunnen voorzien gedurende deze en de volgende week, als ten minste de 8500 H.L., welke de gemeente van de 10.000 H.L., door de regeering toegezegd, nog te goed heeft, in derdaad ter beschikking komen, en dan hoopt men zonder ernstige moeilijkheden den nieuwen oogst te halen. Duurte-demonstratie op het Binnenhof. Men meldt ons uit den Haag; Honderden vrouwen waren gisteren half twaalf op het Binnenhoi bijeen. In optocht gingen zij naar het Denartement van Bin- nenlandsche Zaken, om minister Cort van der Linden een adres te overhandigen waar in aan de Regeering met den meest moge lijken aandrang verzocht wordt onverwijld maatregelen te treffen om aan de uitputting der arbeidende klasse, tengevolge der on dragelijk hooge prijzen der eerste levens behoeften een einde te maken. Bestuursleden en leden van de Soc. Dem Vrouwenclub vormden een deputatie voor de aanbieding van een adres. De Minister verliet het Departement zon der de deputatie toe te laten. Hij begaf zich naar het gebouw der Tweede Kamer. Ook de deputatie en alle demonstranten begaven zich derwaarts. De Minister liet toen de deputatie weten dat hij haar te half één zou ontvangen. Deze mededeeling werd door de buiten, wachtende steeds aangroeiende menigte met gejuich ontvangen. In afwachting van de ontvangst door den Minister trokken de vrouwen naar het stad huis om den Burgemeester eveneens een adres aan te bieden, houdende verzoek maatregelen te bevorderen in het belang der verkrijgbaarstelling van levensmiddelen. Hedenmiddag werd in Concordia eene vergadering gehouden waarin o.a. het Ka. merlid Duijs het woord zou voeren. Vernomen wordt dat de Burgemeester de deputatie mededeelde dat verschillende maatregelen ter verbetering in den toestand in voorbereiding zijn. Voor zoover in de macht van B. en W zal alles gedaan worden om verbetering in den toestand te krijgen. Indien Zaterdag het gemeentebestuur niet had ingegrepen inzake de aardappelen, distributie, zou de toestand thans nog ern stiger zijn. De burgemeester ontraadde het houden eener demonstratie en gaf den raad zich kalm en rustig te houden. Na afloop dezer conferentie begaf de de putatie zich opnieuw naar het Binnenhof, om met den minister van Binnenl. Zaken te spreken, terwijl de overige vrouwen in op tocht naar het gebouw Concordia aan het Hoogezand trokken, waar de vergadering werd gehouden met het Kamerlid Duys als spreker. De belangstelling was z<5<5 groot, dat men een tweede vergadering moest hou den in de Thalia-bioscoop, waar door mevr. Sannes het woord gevoerd werd. Beide spre kers critïseerden de levensmiddelen-politiek der regeering en wezen op de noodzakelijk heid verbetering in den toestand te brengen, Te 12H uur werd vervolgens de deputatie, bestaande uit de bestuursleden van de Sos.' Dem. Vrouwenclub, door den Minister van Binnenlandsche Zaken ontvangen. Eén ha- rer, mej. Van Eikel, overhandigde namens de Sos.-Dem. Vrouwenclub den Minister het adres en lichtte dit nader toe. De Minister verklaarde dat de Regeering zou doen wat zij kon doen om aan den in derdaad onhoudbaren toestand een einde te maken. De groenten- en aardappelen-distri butie was zoodanig geregeld, dat deze le vensmiddelen goedkooper beschikbaar kwa men De nieuwe aardappelen zitten echter nog in den grond en oude aardappelen zijn er niet meer. Mej. Van Eikel betoogde voorts nog, dat dit de schuld van minister Posthuma was. In het najaar van 1915 heeft een vrouwende putatie bij den Minister van Landbouw aan gedrongen om maatregelen te nemen, daar, indien het zoo zou doorgaan, geen aardappel in het land zou blijven. Minister Cort van der Linden stemde vol mondig toe, dat ten opzichte van deze kwestie een fout was begaan. Door de Re geering is nu op alle aardappelen beslag gelegd. De grenzen zijn nu gesloten voor den uitvoer van de levensmiddelen, en lijst, groenten, suiker, enz. zouden nu binnenkort in voldoende hoeveelheden aanwezig zijn. Ook het varkensvleesch en vet zou goed kooper worden. Op den vraag van den minister of spek tet verkrijgen was, deelde een der vrouwen mede, dat zij Zaterdag j.l. den geheelen dag uit werken was geweest en 's avonds ner gens een A pond vet spek voor den Zondag had kunnen bekomen. Ook wees dezelfde vrouw er op, dat de distributie der regee- ringsboonen niet goed is. Door de woordvoerster mej. Van Eikel werd voorts aangedrongen op goedkoopere eieren, visch. Haring, vroeger voor het volk bereikbaar, is niet meer door de arbeidende bevolking te koopen. Door mej. Gotzsch werd betoogd, dat alle levensmiddelen zoo ontzettend duur waren, dat het loon hiervoor geheel werd uitgege ven. De kinderen loopen weken lang met kapotte schoenen, het leer is duur. Reparatie van schoenen en kleeren is niet te bekosti gen. Ook werd door mej. Tollenaar op goed koopere steenkolen en cokes aangedrongen. Nadat mej. Van Eikel den minister in over weging had gegeven, bij de samenstelling an commissies voor de levensmiddelen voorziening daarin ook arbeidersvrouwen te benoemen, verlieten de vrouwen, na een woord van dank voor de welwillende ont vangst van den minister, het departement, om zich te begeven naar de vergadering, teneinde mededeeling te doen van het resul taat der conferentie. Nog een duurte demonstratie. Ook te Gouda heeft gisteren een duurte- demonstratie plaats gehad. fn optocht begaven eenige Konderden vrouwen zich naar de Markt. Ten raadhuize werd een deputatie van zes personen door den burgemeester ontvangen. Na hun klach ten gehoord te hebben, deed de burgemees ter de toezegging hun verzoek om goedkoo pere levensmiddelen telegrafisch aan de re geering te zullen overbrengen. Een groote menigte nieuwsgierigen vulde het Marktplein. Relletjes te Rotterdam. Door de Federatie Rotterdam der S. D. A. P. en de Rotterdamsche Bestuurdersbonden was Dinsdagavond op het Exercitieveld- een openluchtmeeting belegd, met daaraan ver. bonden optocht en adresaanbieding aan het Dagelijksch Bestuur der gemeente. Nadat eene scherp gestelde motie over de „misdadige" levensmiddelen politiek der regeering, die de groote steden op den rand van den hongersnood brengt, was aange nomen, werd besloten zich in optocht naar het stadhuis te begeven, teneinde de motie daar aan te bieden. Hierbij schijnen, naar hef Hbld. daarom, trent meldt, door de politie te Iaat maatre gelen getroffen om het verkeer daar ter plaatse te verzekeren. Ten minste toen de optocht het stadhuis zou bereiken was er geen doorkomen meer aan en konden slechts met groote moeite Brautigam, Stolle en De Zeeuw aan de massa ontworsteld worden en naar de Stadhuissteeg geleid, om daar aan het stadhuis de motie af te geven. Men ging toen over den stoet, die maar steeds oppropte hier te ontbinden, welk be sluit echter alleen aan de voorste geleden kon worden medegedeeld. Het overige deel bleef achteraan opdringen. Ten einde raad trokken de agenten toen de sabels om de aanrukkende tegen te hou den, maar dit kon slechts dienen om de ver warring te vermeerderen. Men begreep toen, dat de stoet een uitweg moest hebben en koos daarvoor de Kipstraat. De ingang daar van stond echter ook vol met publiek, dat, in de meening dat de stoet de Stadhuissteeg wel zou doorgaan, daar een goed plaatsje had uitgezocht. Daar moest dan ruim baan worden gemaakt en onder geschrei en ge gil gebeurde dat hardhandig met behulp van sabels en gummistokken, terwijl ook de paarden er op in werden gezonden. Zoo kwam er inderdaad lucht, maar ten koste van de goede stemming van het pu bliek. Al spoedig hoorde men in de Kip straat ruiten kletteren en bleken de winkel ramen van den winkel op den hoek der Pannekoekstraat ingeworpen of door de massa ingedrukt. Het was het sein voor meerdere charges en tevens voor het aan rukken van meer politiehulp. Ook de hoofdcommissaris kwam ter plaatse en liet de facade van het raadhuis ontruimen en van toen af begon de doel- maitge verspreiding van de wellicht op een honderdduizend te schatten massa. Nog lang bleef het in den omtrek van de Kipstraat met haar lugubere zijstraatjes zeer woelig, terwijl ook elders ruiten ingeworpen werden. Zoo moesten op de Groote Markt de groo te spiegelruiten van het pand der firma Gogarn het ontgelden, waardoor ook groote schade in de winkelkasten werd veroorzaakt en werden op het West Nieuwland en bij den bakkerswinkel der firma Rossmölder in de Molensteeg de ruiten ingegooid. Ontvluchte li r ij g s- gevan genen. Te Maastricht zijn 5 uit Duitsche krijgs gevangenschap ontvluchte Russen binnen gebracht, die in de buurt van Heerlen over de grens waren gekomen. In de gemeente Bergen (L.) zijn drie uit Duitschland ontsnapte Fransche krijgsge vangenen over de grens gekomen. Zij waren bij Maubeuge gevangen genomen en had den den laatsten tijd te Büderich gewerkt. Te Winterswijk kwamen zes Fransche krijgsgevangenen aan, die Zondagavond uit Coesfeld ontvlucht waren. Een Duitsch aviateur verongelukt. Uit Den Helder wordt aan de Tel. gemeld: Zaterdag is 200 300 M. ten Noorden mijlpaal 3 op het strand door een sergeant- lichtwachter aangespoeld gevonden het lijk van een, naar uit de kleeding opgemaakt kan worden, officier-vlieger van de Duitsche ma rine. Behalve de uniform droeg de omgeko mene een geel lederen broek, een dikke wollen doek om den hals en onder de klee ren op de boTst een metalen plaatje, waarop Leut. z. s. Kurt Faber. Het lijk is op verzoek van de marine-autoriteiten overgebracht naar het marine-hospitaal alhier en zou heden met militaire eer worden ter aarde besteld. weg, die veel tarwe van het Nederlandsche stoomschip Samawinda bevatte. Het Neder landsche stoomschip William, dat in de buurt geladen werd, is zwaar door brand be schadigd. Een particulier telegram meldt uit New- 7ork: Het Nederlandsche stoomschip „Willem vna Dreisler", (Willem van Driel Sr.?) dat in de haven van Baltimore een lading graan innam, is met de geheele lading verbrand. Ook werd een graandepót aan de haven door den brand verwoest. De schade wordt op 2 millioen doller geschat. Volgens bij Üe Kon. Paketvaart-Maat- schappij te Amsterdam ontvangen telegram uit Penang, heeft aan boord van het s.s. „Van der Parra" een hevige brand gewoed, welke in de machinekamer ontstond. De „Van der ParTa" is midscheeps geheel ver nield. Daar in het telegram van persoon lijke ongelukken geen melding wordt ge maakt, mag worden aangenomen, dat deze niet hebben plaats gehad. (Hbld.) Bijtijds gered. Te Enkhuizen zijn door de Sneeker stoomboot „Nijverheid" een paar jongens aangebracht, die bij het Krab bersgat in een roeibootje waren aangetrof fen. Ze kwamen van uit Broekerhaven en hadden van daar uit een zeetochtje willen maken, maar, overvallen door wind en stroom en daarbij slechts In het bezit van een enkelen riem, waren ze afgedreven naar de open zee. Gelukkig wisten ze nog een zeeton te bereiken, waaraan ze zich vast hielden tot ze door genoemd stoomschip uit hunne hachelijke positie werden verlost. Marktberichten, Eiermarkt te Amsterdam* 18 Juni 1916. Kipeieren V. P. N. f 6.00-/- 6.96. Regeering f 6.35f 6.65. Eendeieren V. P. N. f 0.00—0.00. 0 Regeering f 6.75—7.25. Aanvoer V. P. N. 6450. Regeering 368904. Middenprijs per 100 vP. N. f (3.66. Regeering f 6.18. Eiermarkt te Rotterdam* 13 Juni 1916. Kipeieren V. P. N. f 6.907.40. Regeoring f 6.50—6.70. Eendeieren V. P. N. f 7.307.40. Regeering f 0.00—0.00. Kalkoeneieren V. P. N. f 0.08—0.0& Parelhoeneieren f 0.01. Aanvoer V. P. N. 23653 Regeering 164548 188201 Reclamei. H per anker f 34. per flesch 0.85, plas (1.50 per anker accijn*. Rekening en verantwoording der Provinciale inkomsten en uitgaven over 1914. Gedep. Staten dezer provlnvie berichten Nu het beheer der provinciale inkomsten en uitgaven over het dienstjaar 1914 met ultimo December 1915 is afgesloten, hebben wij onze rekening, dien dienst betreffende, aan de AJgemeene Rekenkamer opgezon den. Deze rekening is daarop wat de cijfers betreft, door gemelde Kamer deugdelijk ver klaard. Wij stellen voor te besluiten I De ontvangsten dezer re kening vast te stellen op een bedrag van drie honderd negen en zeventig duizend drie honderd zeven en ne gentig gulden en twee en veertig cent 370,397.42 En de uitgaven op drie honderd zeven en vijltig dui zend vijfhonderd vijf en veer tig gulden en zeven en taoh- tig cent f 357,545.87 Zoodat zij een batig saldo oplevert van een en twintig Vereenvoudiging Schrijf taal. In de te Amsterdam onder leiding van prof. dr. J. J. Salverda de Grave gehou den jaarvergadering van de „Vereeniging tot Vereenvoudiging der Schrijftaal", zijn j duizend acht honderd een en de aftredende bestuursleden en hoogleer- vijftig gulden en vijf en vijf. aren Salverda de Grave, D. C. Hesseling en J. A. Wartena herkozen. Medegedeeld werd dat Het ledental van 3928 tot 3891 gedaald is. Besloten werd de propaganda flink ter hand te nemen. Een telegram van hulde werd aan dr. Kollewijn gezonden. f 21,851.55 T r a m 1 ij n M e p p e 1S mild e. In afwijking van het bericht in verschillende bladen als zoude de nieuwe lijn Meppel Smilde van de Nederl. Tram-maatschappij reeds door den raad van toezicht zijn opge nomen en met ingang van heden voor Jvet verkeer worden opengesteld, kunnen we me dedeelen, dat deze ir*;pectie eerst tegen het einde dezër maand zal plaats vinden. De opening der lijn volgt dan in het begin van de maand Juli. Nekkramp. In de week van 7 tot en met 13 Juni j.l. zijn de volgende aantallen gevallen van meningitis cerebrospinaiis epe- demica ter kennis gekomen van den Centra- len Gezondheidsraad; 3 gevallen te 's Gra- venhage, 1 te Ede, 1 te Harderwijk eh 1 te Venray. Scheepsbranden. Reuter seint ons uit Londen het volgende bericht van Lloyds: In Baltimore is door brand vernield een iraanelevatoï van den Pennsvlvania-spoor- tig cent De adv.-gen. bij 't gerechtshof te Amster dam eischte in de zaak van den inbraak in de Jeruzalemsteeg te Utrecht (in de Bank van Leening van den heer Jonker) tegen alle beklaagden dezelfde straf, als hun door de Rechtbank te Utrecht was opgelegd, t.w. 2 jaar tegen den een, en 2 jaar en 6 maanden tegen de beide anderen. Het Hof doet 28 Juni uitspraak. Christ. Ger. Kerk. Ds. L. de Bruyne te Zaamslag heeft be dankt voor het beroep bij de Christ. Ger. kerk alhier. Examen L. O. Te Utrecht slaagden gisteren voor het examen vrije en ordeoefeningen de dames H. H. Worsteling en E. J. van Kolfschooten. Christ. Onderwijzer s. De heer P. Stienstra alhier, is herbenoemd als bestuurslid der Vereeniging tot steun van oude Christ. Onderwijzers In Neder land, Jaarvergadering „Klnderzor^' Onder praesidium van dr. A. W. Brons veld, Em. predikant te .Utrecht, werd giste- -3 ren de negende jaarvergadering van de Vetf, eeniging „Kinderzorg" gehouden In h kinderhuis „Aidegonde". Na de gebruikelijk ke opening met gebed en Schriftlezing, deed de penningmeester, de heer Grothe vatj Schellach, eenige mededeelingen omtrenf den financieelen toestand. De totaal inM komsten bedroegen 32016,26', en d«r uitgaven 34973,20!;, zoodat het boekjaai sloot met een nadeelig saldo vaflh 2956,94. De verbouwing van de jongens-' afdeeling, welke zoo hoogst noodzakelijk was, is bijna geheel betaald door extra gtw ten. De aftredende bestuursledendr. A. W, Bronsveld, ds. H. Th. Barbas, ds. M. Baren- dreoht, jhr. G. J. A. Schimmelpenninck en jhr. mr. T. H. Radermacher Schorer vair Nieuwerkerke, werden met algemeene stem* men herkozen. Na een gemeenschappelijke koffietafel, waaraan door ongeveer 00 personen werd deelgenomen, werd te half twee de verga dering heropend door te zingen Psalm 118:7. Door den secretaris, den heer C. Uitberst uit Baarn, werd het jaarverslag uitgebracht Daaruit bleek dat in 1915 16 tien kinderen (4 Jongens en 6 meisjes) uit Utrecht. Kame- rik en Werkhoven, aan de vereeniging wa ren toevertrouwd. Sedert de oprichting der Vereeniging zijn 203 kinderen onder hare voogdij geplaatst. Thans strekt ziöh de zorg uit over 172 minderjarige kinderen, waa» van 22 in eigen onderhoud voorzienin kinderhuis bevinden zich 107 kinderen, ter wijl 37 In gezinnen worden opgevoed. In 1915 werd een der verpleegden door den dood weggenomen. De druk der tijden is ook door de Vereeniging gevoeld. De wensch werd herhaald, dat alle Kerkeraden in de provincie lid der Vereeniging zouden worden. Door den directeur, den heer Gordeau, werden zeer belangrijke mededeelingen ge daan, die door spreker werden saamgevat in: „Van strijd en zegen". Wat wordt er ontzag gelijk veel geleden, reeds door zeer jonge kinderen, door drankmisbruik en verwoar- loozingmaar ook wat wordt er veel gedaan om deze jeugdige levens te redden. Liefde en toewijding van het personeel, werden zeer geroemd. Dr. Bronsveld dankte de sprekers en sloot te ongeveer drie uur de vergadering met dankgebed. Aardappelen. Naar wij vernemen zal ook het garnizoen alhier 't eenige dagen moeten doen zondel aardappelen. Voor de loopende maand was geen in. schrijving voor levering van handelaren in, gekomen. Er moet dus rechtstreeks worder gekocht. De aanwezige voorraad was hedér Woensdag opgebruikt. De duurte. De steeds stijgende papierprijzen zijn oorzaak, dat in de verschillende bakkers winkels biljetten zijn opgehangen met hef verzoek aan het publiek, bij het halen van brood, beschuit en dergelijke artikelen, een mand of papier mede te brengen. Lucifers. Naar wij vernemen is van hier een wagon lucifers verzonden naar Dultsdhland, welk* door een stadgenoot, in gezelschap van eenige Dultschers, 'hier zijn opgekocht. Het „zoete winstje" zal door de stadge» nooten wel weer in eenige centen meer p«t pak moeten worden opgebracht Politiek. „Geertl Geert! schreeuwde het In buur. vrouws deur. „Ze klinke omü Kom gauw!'1 Geerte, die juist bij een bakje leut zwaar prakkezeerde over wat ze morgen wel zou eten, schrok zoo van Jan's d'r schelle stem, dat ze bezijden heur kommetje de koffia over de tafel schonk. Dat maalte nietl Goedkoope aardappels! dacht ze en holde buurvrouw achterna, op d'r kousen. Aan 't eind van 't straatje, btj den grooten weg, bleef ze bek-af tusschen een troepje lachend vrouwvolk staan luisteren naar den statigen roep van de omslagers: „Ouder» domspensioen voor allen dte 't noodig heb» bent Stemt: Stoker, Thomas, Trsmp v«| Holst en van der Wall" „Verroest!" zei ze. „Loop 'k daarom op me kouse door de plassell" Het was maar zoo'n ondoordachte uiting van d'r, want nog wel 'n kwartier politiekt* ze met het heele troepje hard mee over da wenschelijkheid van: „Voor allen dl* he) noodig hebben". Agenda Heden Bioscoop Langestraat. Museum Flehite. Openbare Leeszaal (Beukenlaan) 40--» 12}f, 2X—10 uur. Zondag 2M—5H uu* Maandag 2M10 uur. Dinsdag 's avonds Theosof. Leeszaal, Wil» Kelminastraat. 16—17—18—19 Juni. Bioscoop Da Arend. 16—17—18—19—20—21—22 Juni. 8* oscoop Langestraat. 22 Juni Amicitia. Concert. Reclame G. SASBACH, Coiffeur—Coiffeusc, Utrechtscheweg 50. Speciaal adres voor Haarwerken. oiffeuse, I B. rwerken. Burgerlijke Sttni van 15 Juni 1916. ONDERTROUWD: Johannes Gerhardu Maria Schintz en Maria Gerarda Aieida 1 Esveld. Francois Baert en Jantfena Fo kens. Theodorus Andries van Bervthem Johanna Berendina Briët. Jan Schuift j Eyertje van de Beek.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1916 | | pagina 3