"binnen landT" fpzen werden afgewezen. In het Posinadal ong ons geschutvuur verscheidene batail- ïons tot de vlucht. Aan het front in het kustland mislukten vijandelijke aanvallen aan de Krn en de •Wrzli Vrh. Rome, 27 Juni. (Stefani). Officieel communiqué Tusschen de Adige en de Brenta zetten onze troepen hun opmarsch voort, die de vijand tracht tegen te gaan door geconcen treerd artillerievuur op grooten afstand en hardnekkigen tegenstand der achterhoede, welke op moeilijk toegankelijk terrein tracht stond te houden en zich met talrijke mitrail leuses verdedigt. In de Val Larsa zijn onze troepen gisteren de forten en versterkingen van de Mattasone en Anghebini voorbijgetrokken en hebben de verovering van Menerle voltooid. Aan het Posinafront hebben onze troepen de hoogten aan de Zuidzijde van de rivier en den Mont Aralta van de vijandelijke de tachementen gezuiverd, zoo ook de rivier oevers en Posina en Arsrero bezet. De op marsch wordt over de berghellingen ten Noorden van het dal voortgezet. Op het plateau der Sette Communi heeft onze infanterie, op sommige punten, door de ruiterij ondersteund, de linie Punta-Corbin, Tresche, Cesuna bereikt. Ten Noordwesten van deze streek trokken de onzen de vallei door en bezetten den 'Monte Fiara, den Monte T&verle, den top van de Keserle en de Cima Saette. Aan den rechtervleugel hebben onze Al penjagers, na een hardnekkig gevecht, den Cima Crellacaldira en den Cima Campanella ten Zuiden daarvan gelegen, bezet. Langs het geheele front, dat door de Oos tenrijkers bezet is geweest, hebben wij spo ren van. hun barbaarschheid ontdekt; Ar- siero b.v. is door brand verwoest, Asiago en andere welvarende plaatsen zijn nog slechts rookende puinhoopen. Bij den Monte Magna Boschi hebben wij in een poel de geheel ontklede lijken van honderd onzer soldaten geve..den. In het Sugana-dal is de toestand niet ver anderd. In Boven-Vanoi hebben wij het gebergte Tognola bezet. Een onzer luchteskaders, uit tien vliegers bestaande, heeft gisteren 50 bommen van groot kaliber op Calliano in het Lagarmadal ttet zichtbaar zeer goede resultaten gewor pen en is ongedeerd teruggekeerd. In een luchtgevecht is hedenmorgen een Oostenrijksche vlieger boven Verona neer geschoten. Rome, 27 Juni. (Stefani). Heden mor gen vloog een vijandelijk vliegtuig over Verona; maar het wer^ door onze vliegers vervolgd en beschoten, voordat het een en kele bom had kunnen werpen. Het werd ge troffen na een langen en schitterenden strijd en viel neer in het Chiampodal. Ook boven Padua verscheen heden morgen een vijande lijk vliegtuig, dat dadelijk op de vlucht werd gejaagd door het vuur van onze afweerbat- lerijen. Petersburg, 27 Juni. (Tel.-agent- fchap). Communiqué van den grooten gene- ralen staf. Den 26en begonnen drie van onze water vliegtuigen in de Baltische zee bij de straat Irben een strijd tegen vier Duitsche vliegtui gen. Een vijandelijke machine werd neerge veld; zij kwam in het water terecht en zonk. Onze machines keerden behouden terug. B e r 1 ij n, 2 7 Juni. (W. B.) Bericht van het oppersfe legerbestuur uit het groote hoofdkwartier van heden voormiddag. Op het Balkan-oorlogstooneel zijn geene bijzondere gebeurtenissen voorgekomen. Weenen, 27 Juni. (W. B.) Officieel bericht van heden middag. Op het zuidoostelijke oorlogstooneel is de toestand onveranderd. Bukarest, 26Juni. (Havas). Men ver klaart, dat het denkbeeld van eene overeen komst tusschen Rumenië en Turkije voor goed prijsgegeven is door de regeering van Rumenië. Bukarest, 27 Juni. (W.-B.). De soci alisten hielden gisteren in hun eigen gebouw eene openb. vergadering. De sprekers wezen op de propaganda voor het treden van Ru- menie in den oorlog, die de nationalisten sedert eenigen tijd met groote scherpte hervat hebben en die het noodig maakt, dat de volksmassa's, die niets van den oorlog willen wetenvoor hunne afwijkende meening met de grootste scherpte opko men. Zij deden uitkomen, dat de Rumeen- sohe sociaal-democratie geen oorlog wil en dat voor het Rumeensche volk een ruim arbeidsveld ligt in de oplossing van- vele binnenlandsche kwestiën, die van grooter beteekenis zijn dan de kunstmatige propa ganda der nationalisten, B e r 1 ij n, 2 7 J u n i. (K. N.) Het Berl. Ta- geblatt verneemt uit Budapest: De meening, die te Sofia en ook te Buka rest heerscht over de gebeurtenissen in Griekenland en het geheele Balkan-vraag stuk is door de jongste maatregelen van de Entente in een nieuwe phase getreden. De uitwerking van dezen - gewijzigden toestand is reeds te Bukarest en te Sofia te bespeu ren. Te Sofia wordt de houding van de Grieksche regeering ten opzichte van de eischen der Entente als zwak, daarom als hoogst onzeker beschouwd. Al erkent men ook den goeden wil van Griekenland om de .neutraliteit te bewaren, dan blijkt toch uit het geheele optreden van de Erttente het .wel overdachte plan om zich met geweld van het leger meester te maken. De regeering ▼an Zaimis hoopt na of sells vóór de verkie zingen vervangen te worden door een kabi- pet-Venlzeloe en met behulp van dezen man He voor het leger lastige generaals en ove- fice officieren te ontslgan. Het snreakt yaj) zelf, dat indien dit plan gelukt, het gevolg zal zijn, dat de koning en diens familie ver wijderd zullen worden. In elk geval wordt de toestand te Sofia, waar men Griekenland reeds van oudsher met een bepaald wantrou wen tegemoet treedt, als niet ongevaarlijk beschouwd. Met evenveel aandacht volgt men de ont wikkeling der dingen te Bukarest, vooral om dat daar herinnerd wordt, dat een gecombi neerde Grieksch-Rumeensche actie tegen Bulgarije van het begin af tot de lievelings ideeën van de Entente in dezen wereldoor log behoorde. Men vreest, dat de Entente ook op Rumenië een diplomatieke en mili taire pressie zal uitoefenen, zoodra de ge beurtenissen in Griekenland er voldoende gunstig voor zijn. Petersburg, 27 'J u n f. (Tel.-agenfc- schap). Communiqué van den grooten gene- ralen staf. Aan het Kaukazlsche front werden pogin gen van de Turken om onder dekking van artillerievuur de rivier Masladarassi over te gaan en bij het dorp Nourik zich te werpen op den rechteroever van de EuphTaat door ons teruggeslagen. In de richting van Mossoel verdreven onze troepen in de streek van Baneh den vijand uit zijne stellingen. Konstantinopel, 26 Juni. (W. B.) Communiqué van het hoofdkwartier. Aan het Irakfront is geene verandering. In den Eirphraat-sector doen onze troepen en vrijwilligers verrassende aanvallen tegen verstrooide vijandelijke troepen en proviand colonnes en vernielen vijandelijke telegraaf lijnen. In Zuid-Perzië is ten oosten van Ser- mile zwak wederkeerig artillerie- en infan- terievuur. Aan het Kaukazusfront is niets van belang gebeurd aan den rechtervleugel en in het centrum. Ten noorden van de Tsjorok na men onze vervolgingscolonnes voeling met de troepen van den vijand, die bezig is ver sterkingen op te werpen. Een van onze ver- kenningsafdeelingen nam een gewonden of ficier en drie soldaten gevangen. In den morgen van den 25en wierp een van onze vliegtuigen met goeden uitslag bommen op depötschepen van den vijand bij Tenedos; het keerde ondanks het hevige vuur van den vijand behouden terug. Engelsche schepen bombardeeren voort durend van tijd tot tijd onverdedigde plaat sen aan den oever van de Roode zee zon der militaire redenen en richten hun vuur hoofdzakelijk op de heilige plaatsen, mauso lea en moskeeën. Volgens de laatste berich ten beschoot een Engelsch schip het mau soleum van sjeik Hamid aan den oever van Medina. Een ander schip beschoot de haven Djedda aan den oever van Mekka. Cairo, 26 Juni. (Havas). Men bericht uit Bombay, dat de Indische mohammeda nen met hartstochtelijke belangstelling de vorderingen volgen van den opstand van den groot-sjerif van Mekka. Zij hopen, dat de sjerif in 't vervolg de veiligheid zal kun nen verzekeren van de pelgrimstochten,, die gevaarlijker geworden zijn sedert de Jong- Turken aan het bewind zijn. Londen, 27 Juni. (R.) De Australi sche regeering heeft zich 15.000 ton scheepsruimte verschaft voor het vervoer van Australische voedingsmiddelen naar Europa. Stockholm, 27 Juni. (W. B.) Na langdurige onderhandelingen van de Zweed- sche met.de Engelsche regeering is er over eenstemming verkregen in dezen zin, dat de vraag van de rechtmatigheid der Engelsche maatregelen betreffende de pakketpost, die er toe heeft geleid, dat de doorgaande post pakketten tusschen Engeland en Rusland worden achtergehouden, wordt opgeschort tot na de beslissing door een internationaal soheidsgereoht, dat onmiddellijk na den oor log is te verwachten, in de onderstelling, d8t de Engelsche maatregelen op regelmatige wijze door het Engelsche prijsgerecht onder zocht worden. Eveneens heeft de Engelsche regeering zich gezind getoond over zekere andere kwestiën, waarin de neutrale regeering zich niet kan neerleggen bij de beslissing van het prijsgerechtshof, verder te onderhandelen of ze eventueel aan een internationaal scheids gerecht ter beslissing voor te leggen. Dien tengevolge besloot de Zweedsche regeering de inbeslagneming van de transito-pakketten niet verder in stand te houden. Daarentegen zal voortaan door Zweden het transitover- keer van zulke pakketten niet toegelaten worden, alvorens eene bevredigende rege ling van het postverkeer door Zweden naar het westen feitelijk wordt uitgevoerd. B e r I ij n, 2 7 Juni. (W. B.) Het heeren huis heeft heden de opcenten van de inkom stenbelasting en de aanvullingsbelasting aangenomen In den vorm, die er door het huis van afgevaardigden aan was gegeven. Daarmee heeft deze zaak haar beslag gekre gen. De zitting van den landdag fs verdaagd tot 14 November. Aan het einde van de ver gadering zeide de voorzitter: „Vereenigd met zijne bondgenooten sloeg ons dapper leger de aanvallen der Russen aan het Duna-front af, en roept thans de Moskovieten-scharen een Duitsch donde rend halt toe, terwijl het in het Westen on verwachte successen op een hardnekkigen tegenstander behaalde. „Onze vloot deed in een prachtig wapen feit met de Engelsche schepen de faam der onoverwinnelijkheid van Albions vloot on dergaan. „Onze vijanden hopen niet meer op een overwinning met het zwaard, maar op onze economische nederlaag. Deze hoop is ijdel, wij zullen doorvechten voor het voortbestaan van het Germanendom, voor onze plaats on der de zon, voor onze nakomeh'ngen. Wij ontwringen Engeland het smadelijk wapen van den uithoiureiinysoorloii» „De keizer wordt gedragen door het een parig vertrouwen van een volk, dat weet, dat het den oorlog niet wilde, dat slechts een krachtig koningschap en keizerschap Prui sen en Duitschland tot een machtsfactor van wereldhistorische en fundamenteele betee kenis maakten. Duitschland besluit dezen oorlog slechts door een vrede, die zijne macht en zijne toekomst verzekert." (Leven dige toejuichingen). De voorzitter eindigde met een „hoch" op den keizer. Londen, 27 Juni. (R.) In het hooger- huis verklaarde lord Selborne, tot verklaring van de redenen van zijn ontslag nemen ais minister, dat hij volkomen bereid was mede te werken tot eene schikking over de uit sluiting van Ulster en tot het geven van allen waarborg, dat de Iersche homerulewet, aldus gewijzigd, in werking zou komen da delijk na het einde van den oorlog. Maar hij geloofde niet, dat het verstandig of vei lig zou zijn, de wet gedurende den oorlog in werking te brengen. Londen, 27 Juni. (R.) Officieel be richt. De hertog van Devonshire is benoemd tot gouverneur-generaal van Canada als opvol ger van den hertog van Connaught. Londen, 27 Juni. (R.) De prijs van het meel is heden in Liverpool weder met zes pence gedaald en bedraagt nu 37 shil lings per zak. De prijs van het brood zal den 3en Juli in Londen en elders verminderd worden van 8'? pence tot 8 pence per vier- ponds brood. Bukarest, 27 Juni. (Corr. bureau). Nadat een vergadering van georganisèerde arbeiders te Galatz, Zondag door de autori teiten verboden was, werd de algemeene werkstaking afgekondigd. Gistervoormiddag trokken eenige honder den van het personeel van de gasfabrieken en de tram door de straten en vielen de mili tairen, die dezen optocht verhinderen wil den, met steenen en stokken aan. Volgens officieele mededeeling losten zij ook eenige revolverschoten op de soldaten. De bevel hebber sommerde daarop de menigte uiteen te gaan, en toen dit niet gebeurde, liet hij de troepen schieten. Er werden vier arbeiders gedood en vijf gewond, terwijl een soldaat door een revol verschot zwaar gewond werd. De oorzaak van deze demonstratie is in de duurte en het gebrek van levensmiddelen gelegen. China. Sjanghai, 27 Juni. (R.) Litingahsin, de opperbevelhebber van de Chineesche vloot, heeft uit zijn eigen naam en dien van zijn geheelen staf geseind, dat verlangd wordt het herstel van de voorloopige grond wet, de bijeenroeping van het oude parle ment en het optreden van een nieuw kabi net. Anders zal de vloot zich aansluiten bij de onafhankelijkheidsverklaring. Vier kruisers en nog vier andere schepen liggen hier onder bevel van Litingahsin. El ders liggen nog 18 schepen, wier houding onbekend is. Kameroverzicht tweede Kamer. Nadat dc Kamer in de zitting van. Dinsdag zonder stemming besloten had eerst het voor- stel-Bos c. s. te behandelen, wordt art. 1 van dat voorstel verworpen met 38 tegen 21 stem men (die van de sociaal-democraten, vrijzin nig-democraten en de beeren Smeenge, Ileercs* en Ooslerbaan), waarna de heer Marchant zijn voorstel intrekt, en de artike len der Verdedigingsbelastingen in behande ling komen. Daarbij verdedigt de heer Kooien (r. k.) zijn amendement om het vruchtgebruik van vermogen slechts voor vier vijfden in de be lasting te betrekken, welk wijzigingsvoorstel door den Minister ontraden wordt. Het werd verworpen met 43 tegen 18 stemmen. De heer -Van den Tempel (s. d.) licht zijn amendement toe, om het hcffings-tarief van de Verdedigingsbelasling 1 (extra-vermo gensbelasting) te verzwaren, zoodat in ver band met de tariefsverhooging voor de Ver- dedigingsbèlasting 2 (extra-inkomstenbelas ting) de opbrengst ral worden 260 k 270 mil- lioen, in plaats'van 95 k 100 millioen. De heer De Monté Verloren (a. r.) licht zijn amendement toe, waardoor de op brengst niet beduidend zal veranderen, doch de tarieven zóódanig zullen worden gewij zigd, dat de druk nog meer dan de regeering thans voorstelt, wordt verschoven naar de inkomens uit bedrijf. Minister van Gijn wijst het amende ment-Van den Tempel met beslistheid af. Zulk een hoogc heffing zou niet te betalen zijn uit inkomen of extra-besparing, en onver mijdelijk tot kapitaalvernietiging leiden. Hij geeft voorts de voorkeur aan zijn eigen rege ling boven het amendement-De Monté ver- Loren. Het aracrvdement-Van den Tempel werd verworpen met 38 tegen 17 stemmen (vóór de vrijzinnig-democraten en sociaal-democra ten). Het amendement-De Monté vcrLoren werd verworpen met 42 tegen 15 stemmen (tegen de linkerzijde en christelijk-historischen en. de heeren Kolkman en Van Nispen). De heer Kooien licht zijn amendement toe, om de waarde van onroerend goed niet te schatten naar de verkoopwaarde, welk amendement het ontwerp voor hem en de anderen aannemelijk moet maken. Het amendement werd na bestrijding door den Minister en nadere verdediging door de heeren De Wykerslooth en De Monté verLoren verworpen met 33 tegen 22 stemmen, waarna de Verdedigingsbelas ting I zonder stemming wordt aangenomen. De beraadslagingen zijn verdaagd tot Don- rip wIQ,Q U. nur 0«rldltCB. De Staatscourant van heden 2? Juni bevat o.a. de volgende Kon. beslui, ten: bij het Nederlandsche leger voor 3 jaar ge detacheerd de Ie luitenant der infanterie bi| het Indische leger G. A. Bgen: op verzoek eervol ontslagen met pensioen wegens lichamelijke ongeschiktheid D. de Vries Reilingh, laatstelijk adjunct-houtvester le klasse bij het boschvezen in Ned.-Indië, thans met verlof; aangesteld tot officier van gezondheid 2e klasse bij het Indische leger de arts J. Man tel; op verzoek eervol ontslagen met pensioen ter zake in en door den dienst ontstaan lichaamsgebrek de kapitein der infanterie van het Indische leger G. Ström. De Koningin en de Prins t e A r n h e m. De Koningin en de Prins heb ben Maandag te Arnhem een bezoek ge bracht aan de militaire tentoonstelling van huisvlijt en onderwijs, welke in de Buiten- Societelt gehouden wordt. De Prln» kwam, vergezeld van zijn adju dant jhr. Backer, uit Den Haag te Arnhem aan ongeveer een half uur voor de komst van de Koningin. Beide vorstelijke personen werden aan den ingang van het gebouw ont vangen door den burgemeester, mr. A. J. A. A baron van Heemstra, die den voorzitter van de commissie voor ontwikkeling en ont spanning der militairen in de legeringsgroep Arnhem, mr. dr. R. J. de Visser, voorstelde. Bij de begroeting was mede aanwezig kolo nel J. G. Kist, commandant der 8ste infan- terie-brigade. De Koningin was vergezeld van de hof dame freule Six en de heeren graaf Schim- melpenninck, baron Bentindc en jhr. Queried van Ufford. In de vestibule werden de leden van de commissie van ontvangst aan de Koningin en aan den Prins voorgesteld. Terstond werd een aanvang gemaakt met de bezichtiging van de tentoonstelling, waèr- bij mr. dr. De Visser H. M. rond leidde en in de verschillende afdeelingen de commissie leden voorstelde. H. M. gaf blijk van zeer veel belangstelling,-herhaaldelijk werden de militairen-inzenders door H. M. of door Z. K. H. aangesproken. Vooral in de afdee- ling onderwijs liet H. M. zich uitvoerig voor lichten omtrent de resultaten van het onder wijs en meermalen gaf zij hare groote tevre denheid te kennen over hetgeen was tot stand gebracht. Nadat het bezoek aan de tentoonstellings zalen ongeveer een half uur geduurd had, werd op de galerij van de koepelzaal de thee gebruikt. Hier werden de leden van het eere comité en eenige militaire autoriteiten aan H. M. en den Prins voorgesteld, terwijl de koninklijke bezoekers zich een oogenblik on derhielden met de kamerheeren in buitenge wonen dienst, baron Van Pallandt van Ro- sendaal en jhr. Loudon en den adjudant in buitengewonen dienst van de Koningin, ge neraal Van Voorst tot Voorst. Toen H. M. zich aan de geopende ramen vertoonde, ging een daverend applaus op uit den tuin, waar tijdens het vorstelijk bezoek bezoekers waren toegelaten, terwijl door de deelnemers aan de militaire zangwedstrijden de beide eerste coupletten van het Wien Neerlands bloed werden gezongen, gevolgd door eenige andere liederen, o.a. Wij wilier. Neerland hotten. Daarna begaven H.H. M.M. zich naar den tuin, waaf alle deelnemers aan de zangwed strijden defileerden, onder het zingen van eenige liederen uit den soldatenbundel, be geleid door een van de bataljons-muziek korpsen. Nadat nog een couplet van het Oude Wilhelmus was gezongen, nam het Ko ninklijk echtpaar onder luid gejuich der dui zenden aanwezigen afscheid van de autori teiten. In de auto namen met de Koningin en den Prins plaats freule Six en generaal-majoor J. Burgers, welke laatste het koninklijk paar met den burgemeester uitgeleide deed naar het station. Langs den geheelen weg -tond een dichte haag van menschen, die overal hartelijk juichten. Op het station, waar mede aanwezig waren de stations-commandant, ko lonel Van Es en de stationschef, de heer Van Memmen, namen H.H. M. M. afscheid van generaal-majoor Burger en den burgemees ter, om te 4.28 met den gewonen trein, waar in het kon. salonrijtuig was gehaakt, naar de residentie terug te keeren. (N. R. Ct.) Roode Kruisondersohel- dingen. Naar wij vernemen heeft de voor zitter van het Nederlandsche Roode Kruis, Z. K. H. de Prirvs, onlangs persoonlijk den opperbevelhebber van land- en zeemacht, generaal Snijders, het kruis van verdiensten van het Roode Kruis uitgereikt. Hedenochtend bracht de Prins-voorzitter een bezoek aan den minister van Oorlog, generaal-majoor Bosboom, in diens departe ment en overhandigde Z. K. H. den minister het kruis van verdienste. In het gebouw van het Roode Kruis aan de Prinsessegracht te Den Haag heeft, naar vernomen wordt, Z. K. H. Prins Hen drik gisterochtend aan een zevental leden van de transport-colonne van het Nederland sche Roode Kruis zilveren en bronzen me dailles van verdienste van het Roode Knris uitgereikt. Gistemamiddeg werden in hetzelfde ge bouw door den Prins kruisen van verdienste uitgereikt aan verschillende dames en hee ren van vrouwen- en mannen-comité's, voor belangrijke aan het Roode Kruis bewezen diensten. De Minister van Oorlo g be gaf zich gistermiddag, vergezeld van het hoofd der lVde afdeeling van zijn depaiie- ment den luitenant-kolonel Logger en dert kapitein-adjudant van Everdingen naar Delft, ten einde aldaar een bezoek te brengen aart de depot-afdeeling van den Motordienst en' daarna de constructie-werkplaatsen te be.' zichtigen. De Grondwetshersieningi Na de eerste lezing, welke 'de Commissie van Rapporteurs uit de Tweede Kamer no pens de voorstellen tot Grondwetsherziening j.l. Donderdag heeft gehouden over het door haar uit te brengen afdeelingsverslag, zal de commissie naar wij vernemen Maandag 3 Juli weder bijeenkomen tot definitieve vast stelling van het sectie-verslag, dat teer waar schijnlijk enkele dagen daarna verschijnen zal. Kamerverkiezing Almelo. De minister van binnenl. zaken, overwegen de, dat, tengevolge van het aannemen door den heer mr. P. J. M. Aalberse, lid dier Ka'- mer, van zijn benoeming tot geWoon hoog teeraar aan de Technische Hoogeschool te Delft, in het kiesdistrict Almelo een verkie zing moet plaats hebben voor een lid varv' de Tweede Kamer der Staten-Generaalj heeft goedgevonden te bepalen: dat die ver. kiezing zal plaats hebben op Dinsdag 18 Juli e.k., de stemming, zoo noodig, op Dins dag 1 Augustus d.a.v., de herstemming zoo noodig, op Dinsdag 8 Augustus d.a.v. Geen verkiezingen i n I 91°7? Het Hbld. vernam, dat onder de politieke partijen het voornemen bestaat, het daar-' heen te leiden, dat er in 1917, voor zooveel het van die partijen afhangt, feitelijk geen periodieke Kamerverkiezingen zullen wor den gehouden, omdat er dan toch, althans wanneer de Grondwetsherziening haar be slag krijgt, verkiezingen moeten volgen na de ontbinding. Met het oog daarop zou men, om dubbele moeite en kosten te sparen, bij de periodieke verkiezingen elkanders candi- daten niet willen bestrijden. De onderhan delingen tusschen de partij-besturen zouden reeds gaande zijn. De Haagsche correspondent van het blad bevestigt dit bericht in hoofdzaak, althans in dien zin, dat onder eenige politieke pertijen ernstig over zulk een overeenkomst wordt gedacht. Hij betwijfelt echter of de zaaÖ reeds in het stadium van officieele onder handeling is. In den Haag is op 71-jarigen leeftijd overleden de heer W. M. H. Anten, gap» kapitein der infanterie. Prov. Statenverkiezingen. Noord-Holland. AMSTERDAM I. Uitgebracht op de hee ren dr. H. F. R. Hubrecht (U. L. aftr.) 1805mr. Th. Stuart (V. L. aftr.) 1675mr. J. Verdam (A.-R.) 975F. J. A. M. Wier- dels (R. K.) 991 stemmen. Gekoien de heerendr. H. F. R. Hu brecht en mr. Th. Stuart. AMSTERDAM II. "uitgebracht op de Kee renJ. Douwes Jr. (A. R. aftr.) 1239; Joi Loopuit (S. D. A. P.) 1354; J. v. d Tempel (S. D. A. P.) 1414F. J. M. Wilking (R.-K.j 1164 stemmen. Gekozen de heerenJos. Loopuit en J, v. d. Tempel. AMSTERDAM BI. Uitgebracht op de' heerenmr. H. Byleveld Jr. (A. R.) 2882 f Th. v. d. Waerden (S. D. A. P.) 6410 stem men. Gekozen de heer Th. v. d. Waerden. AMSTERDAM IV. Uitgebracht op de heeren H. Barnstein (V. D. aftr.) 1494 S. de Wolff (S. D. A. P.) 1027 stemmen. Gekozen de heer H. Barnstein. AMSTBRDAM V .Uitgebracht op de hee ren mr. P. A. Diepenhorst (A. R.) 3818 j W. van Diesen (V. D. aftr.) 4434Ed. Polak (S. D. A. P.) 4236; C. G. Vattier Kraane (V. L. aftr.) 3769 stemmen. Gekozen de heerenW. van Diesen en fid. Polak. AMSTERDAM VIUitgebracht op da heeren J. N. Hendrix (R. K. aftr.) 1869J, B. A. Jonckheer (U. L. aftr.) 1967mr. JK Philips (V. L.) 1858 mr, dr. C. F Schoch' (C. H.) 1792 stemmen. Gekozen de heerenJ. N. Hendrix ert J. B. A. Jonckheer. AMSTERDAM VB. Uitgebracht op de heerenmr. E. P. F. A. v. d. Bogaert (R. Kv aftr.) 1598; dr. J. H. Gunning Wzn. (U. L.jf 1661J. ter Haar (C. H. aftr.) 1654dr. J; F. Hoekstra (V. D.) 1636 stemmen Gekozen de heerendr. J. H. Gunning en J. ter Haar. AMSTERDAM VUL Uitgebracht op de heerenJ. J. de Roode (S. D. A. P.) 1306 W. de Vlugt (A. R.) 1868; KL de Vries Szn. (V. D. aftr.) 1145; L. v. d. Wal (S. A. P.) 1267 stemmen. Gekozen de heerenJ. J. de Roode ets W. de Vlugt. f AMSTERDAM IX. Uitgebracht op da heeren J. van Eizinga (S. D. A. P.) 5269 (1 J. G. v. Kuykhof (S. D. A. P. aftr.) 6763 f P. Nolting (V. D.) 5197; Th. Ruys Gzn. (tf. R. aftr.) 5781 stemmen. Gekozen de heerenJ. G. v. Kuykhof eff Th. Ruys Gzn. ij HAARLEM. Uitgebracht op de heeienj' mr. J. B. Bomans (r.-k.) 3604, jhr. mr- J. W2 G. Boreel van Hoogelanden (lib. airi".l 4250, jhr. mr. D. E. van Lennep (c.-h. aitr.Jf 4156, mr. J. S. Monnik (a.-r.) 3552, L. J. G.j Poppe (S. D. A. P.) 3855, mr. J. H. Thiel (v.-d.) 4088. Gekozen de heeren jhr. mr. J. W. QJ Boreel van Hoogelanden, jhr. mr. D. B. valt Lennep en mr. J. H. Thiel. DEN HELDER. Uitgebracht op de hee« ren; H. J. Bok (lib. aftr.) 1898, G. J. O. D.j Dikkers (lib. aftr.) 1867, A. W. Michel» (S.D.A.P.) 2018, A. G. A. Vereteeen (S- 0. A. P.l 1862

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1916 | | pagina 2