_B IN N EN LAN D. Verspreide Berichten. Berichte». Potsk Czerny. Wij hebben hier vier kanon nen veroverd en eenige honderden gevan genen gemaakt. In het gevecht, dat ten zuiden van Tsirin, fen noordwesten van Barono^itsji nog voort duurt, hebben wij twee verdedigingsliniën van den vijand doorgebroken. In deze streek hebben wij gisteren 72 officieren en 2700 soldaten gevangen genomen en 11 kanonnen en een groot aantal mitrailleurs en bommen- .pers buitgemaakt. Meer noordelijk hebben levendige en soms verwoede artilleriegevechten plaats. Bij het dorp Baltagoezy, ten oosten van het Wisjnefskójemeer, trachtten de Duitschers uit hun loopgraven te komen, maar dat werd hun door ons vuur belet. Onze vliegtuigeskaders hebben een raid naar het station van Bara nowitsji onderno men. W e e n e n, 4 Juli. (W. B.) Officieel be richt van heden middag). Ons front tusschen de zee en den Monte Lei Sei Ibusi stond 's avonds en gedurende den ganschen nacht onder een zeer hevig kanonvuur en er werden onophoudelijk aan vallen op gedaan. De krachtigste pogingen van den vijand waren ditmaal gericht tegen de Oostelijke helling van Monfalcone, die onze dappere landstormtroepen tegen zeven aanvallen verdedigden en volledig in hun bezit hielden. Aanvallen van de Italianen op onze stel lingen te Bagni bij den Monte Cosieh en ten Oosten var. Selz werden eveneens ten deele door middel van een strijd van man tegen man afgeslagen. Vóór den Monte San Michele werd het vooruitrukken der vijandèlijke infanterie reeds verhinderd door ons kanonvuur. Ten Noorden van het Sugana-dal misluk ten aanvallen der Italianen op onze stel lingen bij den bovenloop van de Maso-beek. Ook ten Noorden van het bovendal van de Posina sloegen onze troepen verscheidene krachtige aanvallen van den tegenstander af. Gisteren werden er 177 Italianen gevan gen genomen. Rome, 4 Juli. (Stefani). Officieel com muniqué. Uit de nadere bijzonderheden over den strijd op de hellingen ten Noorden van den Pasubio (ten Westen van Arsiero) blijkt, dat er hevig gevochten is. Na een voorbereiding van drie uur door de artillerie ging de vij and tot een krachtigen aanval over. Onze wakkere infanterie, door de artillerie onder steund, deed hierop herhaaldelijk tegenaan vallen met de bajonet, waardoor den vijand «ware verliezen werden toegebracht. Langs het geheele front tusschen de Adige en Brenta vond een hevig artillerie- duel plaats en werd hier en daar een infarv» terie-aanval ondernomen. In het Posinadal hebben wij den Monte Calgari geheel bezet, 132 man gevangen genomen en rijken buit, bestaande uit wapens er munitie, behaald. Op het Asiago-plateau hebben de vooruit- gebrachte detachementen zich versterkt en op den rand ten Noorden van het Assadal een tegenaanval van den vijand afgeslagen. In het Campelledal (bij de Maso en de Brenta) hebben wij vijandelijke legerafdee- lingen, die zich tusschen de rotsen Prima Lunetta en Cengello krachtig verschanst had den, verdreven, 106 man gevangen genomen en een machinegeweer veroverd. In de Boven-Boite en de Boven-But fe de artillerie zeer werkzaam geweest. Op het Karstplateau is opnieuw hevig gestreden. In den sector van Monfalcone hebben onze troepen versterkte stellingen aangevallen en 381 man, onder wie een bataljonscomman dant en acht officieren, gevangen genomen. Een Oostenrijksch vliegtuig Is gisteren op het Asiagoplateau door onze artillerie neer geschoten. De vliegers zijn gevangen geno men. Berlijn, 4 Juli. (W.-B.). Berioht van het opperste legerbestuur uit het groote hoofdkwartier van heden voormiddag. Aan den Balkan is niets van belang ge beurd. Weenen, 4 Juli (R.) Officieel bericht van heden middag. Van het zuidoostelijk oorlogstooneel geen nieuws. Saloniki, 3 Juli. (R.) Een Fransch luchteskader bombardeerde heden morgen «de militaire inrichtingen te Sofia. Sofia, 3 Juli. (Bulgaarsch agentschap). Heden morgen om acht uur verscheen een vijandelijk vliegtuig voor korten tijd boven de stad en wierp acht bommen neer op ver scheidene deelen van de stad, zonder scha de aan te richten. Het vliegtuig werd door afweerkanonnen beschoten en nam aan stonds de vlucht. Petersburg, 4 Juli. (Tel. agent schap.) Communiqué van den grooten gene- ralen staf Aan het Kaukasische front blijft ons offen sief in de richting van Bayboert vorderingen maken. Wij hebben 2 veldkanonnen, 11 mu nitiewagens, 2 machinegeweren en 23 bom- werpers buitgemaakt. Konstantinopel, 4 Juli. (W. B.) Communiqué van het hoofdkwartier. Aan het Kaukasische front is op den rech ter vleugel niets belangrijks gebeurd. Vijan delijke legerkampen en troepen concentra ties zijn door ons geschut met goed gevclg beschoten. Op den linker vleugel zijn onze Iroepen ten Noorden van de Tsjorok bezig met het versterken van de gedurende de laatste dagen genomen stellingen. In den sector van den rechtervleugel dezer troe pen, die naar het Noorden gekeerd is is een vijandelijk offensief mislukt. Wij hebben eenige soldaten gevangen genomen en buit gemaakt. Onverwachte aanvallen, die de vijand op énkele punten in den kustsector heeft on dernomen, zijn met verliezen voor hem af geslagen. Konstantinopel, 4 Juli. (W.-B.) Communiqué van het hoofdkwartier: Aan het Irakfront hadden geen verande ringen plaats. In Zuid-Perzië trokken de Russen op den 28en Juni j.l. van Koserevabad terug, trok ken 's nachts door Harunabad en vluchtten snel met hun hoofdmacht in de richting van Mahidieh. De in Harunabad door de Russen achter gelaten achterhoede kon op den 29en Juni tegen de krachtige vervolging van onze voorhoede-afdeelingen niet stand houden. De Russen ontruimden Harunabad en wer den gedwongen in de richting van hunne hoofdmacht terug te trekken. Petersburg, 4 Juli. (Tel.-agent- schap.) Communiqué van den grooten gene- ralen staf. In Perzië leveien onze troepen bij Ku- mansjah slag. Konstantinopel, 4 J u n i. (Korr.- Bur.) Na een verbitterd gevecht op 30 Juni ten westen van Kermansjah trokken de Rus sen terug. Zij konden zich in Kermansjah niet staande houden, waarop de Turken 1 Juli de stad bezetten. Konstantinopel, 4 Juli. (Ag. Mil- li) De gebeurtenissen in de Hedsjas zijn on langs door de pers in het juiste licht gesteld. Daar de Turksche regeering inmiddels ver nomen heeft, dat de gewezen sjerif Hoes sein pasja door bemiddeling van zijn zoons eenige stammen tot opstand heeft weten aan te zetten, zal de nieuwe sjerif, Ali Haidar Pasja, zich onverwijld naar zijn post bege ven. Londen, 4 Juli. Communiqué van het War Office. Een telegram van generaal Smuts, d.d. 2 Juli j.lmeldt, dat generaal-majoor Van De venter, nadat hij het offensief op den 24sten Juni j.l. had hervat, den vijand uit al zijne versterkte stellingen bij Kondoairangi ver dreven heeft. Thans rukt hij op naar den central en spoorweg. Ten westen van het Victoria-meer hebben onze troepen Bukoba bezet en zich van het Karagive-district verzekerd. Berlijn, 4 Juli. (K. N.) Het Tageblatt ontleent aan de Birshewija Wjedomosti het bericht, dat de Doema op 3 Juli is verdaagd, niettegenstaande de leden er tegen waren, aangezien gewichtige wetsontwerpen nog niet afgedaan waren. Een keizerlijke oekase roept de Doema eerst tegen 29 October bij een. De begrootings-commissie begint haar werk op 15 September. Berlijn, 4 Juli. (W.-B.). De Lokal an- zeiger verneemt uit Stockholm, dat het kozakkengebied van het Koebandistrict zich in vollen opstand bevindt. De kozakken doodden talrijke Russische ambtenarende anderen moesten vluchten. Alles wat door Russen werd bezeten, werd vogelvrij ver klaard, winkels werden geplunderd en hunne houders allerwreedst ter dood gebracht. Eene officieels kennisgeving geeft als oor zaak van den opstand op de heerschende duurte. De oorzaken liggen echter dieper. Er heerscht eene stijgende verbittering on der de kozakken over den oorlog en het Russische regeeringsstelsel, dat hen tot den ondergang brengt. Daarom is er eene alge- meene anti-Russische beweging in de Ukraine te bespeuren. Londen, 3 Juli. (R.). De „post master- general" Pease, wierp in den loop van zijn toelichting van de begrooting voor de pos terijen een interessant licht op de behande ling van de Duitsche krijgsgevangenen in Engeland vergeleken met de behandeling van de Engelsche krijgsgevangenen in Duitschland. Hij deelde mede, dat de Duit* schers hun gevangen landslieden in Enge land slechts een hoeveelheid pakketten zon den van gemiddeld twee per maand en per hoofd, terwijl het Engelsche volk aan de Engelsche gevangenen in Duitschland meer dan 11 pakketten per hoofd en per man zon den. De verklaring moet gezocht worden in het feit, dat de Duitsche krijgsgevangenen in Engeland zoo goed behandeld worden. Hij deelde verder mede, dat er in Engeland 40.821 Duitsche gevangen militairen van zee- en landmacht en burgers en in Duitsch land 25.621 Engelsche militairen van de landmacht, 1089 van de zeemacht ep 4000 burgers gevangenen waren, die brieven ont vangen. Z r I c h, 3 Juli. (Havas). Hef blad „Volksrecht" van 28 Juni vermeldt den tekst van een vlugschrift dat op het oogen- blik in Duitschland verspreid wordt en pro testeert tegen het Llebknecht-geding. Het eindigt aldus: Arbeiders, de zaak van Lieb- knecht is uw zaak. Gij zijt het die men in Liebknecht wil aanvallen en vermoorden, opdat de volken onbelemmerd zullen voort gaan elkander te dooden. Liebknecht, dat is de opstand van het Duitsche proletariaat tegen de misdaad van den oorlog, welke men verpletteren wil. Genève, 3 Juli. (W.B.). Bij eene be spreking van den binnenlandschen toestand van Duitschland houdt het blad: „Le Gene- vois" zich ook bezig met de veroordeeling van Liebknecht, waarbij dat blad tot de vol gende conclusie komt: In geen der oorlog voerende landen zou een vonnis kunnen worden geveld dat zoo mild is uitgevallen. Londen, 4Juli. (R.) De opheffing van de laatste minimum-prijzen voor beurs papie ren op gisteren werd gevolgd door eene no teering van prijzen, die zeer gunstig was voor de houders, want degenen, die wensch- te te koopen, overtroffen de verkoopers in eene mate, grooter dan wss verwacht. Londen, 4 J u H. (R.) Er zijn thans alle maatregelen genomen in New-York voor eene nieuwe Fransche leening aldaar van 100 millioen dollars. Bukarest, 4 Juli. (W. B.) Officieus wordt medegedeeld, dat de tarweoogst voor acht dagen in Klein en Groot Walachije is begonnen. Dank zij het gunstige weder gaat het oogsten flink vooruit; in sommige dis tricten zal men reeds in het midden van de volgende week met het werk gereed zijn. De oogst valt bevredigend uit, beter dan verleden jaar, zoowel wat de kwaliteit als wat de hoedanigheid betreft. Schimmelplan ten veroorzaakten slechts geringe schade. D« Vereenigde Staten en Mexico. Washington, 4 Juli. (R.) De Mexi- caansche nota, die het antwoord inhoudt op de laatste twee nota's van de Vereenigde Staten, werd hier ontvangen. Zij wordt be schreven als gesteld in een verzoenenden toon en bevattende aanbod op den grond slag van een vriendschappelijke regeling. Londen, 4 Juli. (R.) Trebitch Lincoln, de genaturaliseerde Hongaar, die vroeger lid van het Engelsche parlement is geweest, is tot 3 jaar tuchthuis veroordeeld, wegens oplichting door het zich verschaffen van geld onder valsche voorwendsels. Hij was uitgeleverd door de Vereenigde Staten, waar hij opzien baarde met de pu blicatie van beweerde onthullingen omtrent de geheime diensten op het Vasteland van Europa. Kameroverzicht Tweede Karnat. In de zitting van Dinsdag werd het ont- werp tot heffing van een Statistiek-recht van 1 pro mille der waarde van ingevoerde goe deren die terstond na opslag in entrepot tot verblijf 'binnenslands worden aangegeven en van goederen die ten uitvoer worden aange geven, met uitzondering van de voor het buitenland ingevoerde goederen die terstond of na opslag in entrepot tot wederuitvoer worden aangegeven, aangenomen zonder stemming, nadat de heer Kooien had ge constateerd, dat ven het spectakel tegen den last voor den handel tengevolge van de Ta- riefwetten der rechtsche regeeringen, die eenige artikelen meer wilden belasten, thans niets vernomen wordt, terwijl toch nu voor alle artikelen zal moeten worden betaald, en Minister Van G ij n er op had gewezen, dat tariefwetten en statistiekrecht niet met el kaar te vergelijken zijn, daar het laatste slechts een zeer geringe heffing beteekent. Daarna kwam aan de orde wijziging van het Successierecht, waarbij de heer Van Nispen tot Sevenaer verklaarde, zich vrijwel te kunneh vereenigen met het opnemen van schenkingen en uitkeeringen ingevolge levensverzekeringen, te kunnen medewerken tot het nog zwaarder treffen van de rechte lijn door verdere doorvoering van de progressie, terwijl ook de eed een overwegend bezwaar zal zijn om vóór het ontwerp te stemmen. De heer Tydeman is bereid den minis ter te geven wat in het ontwerp wordt ge vraagd hij dringt evenwel aan op een meer vrijgevige regeling van de vrijstellingen van schenkingen, waarna de heer D r i o n de wenscheiijkheid bepleit van een afzonder lijke regeling voor de heffing van levens- verzekering-uitkeeringen, welke om practi- sche bezwaren niet in de Successiewet thuis behoort. De heer Ter Laan (Rotterdam) be toogt, dat uit de successiebelasting veel meer moet worden gehaald, omdat de druk op de arbeidende klasse niet kan worden verzwaard. De heer De Monté Verloren wenscht te weten, of nog belastingen tot 20 millioen noodig zijn tot dekking van het te kort op den gewonen dienst, nu de op brengst der belastingen meevalt, en of niet iets meer te verkrijgen is door 'beperking van de uitgaven. Hij betoogt voorts, dat de be palingen omtrent schenkingen te veel in grijpen in de vrijheid der beschikking over het vermogen. Spr. kan zich niet vereenigen met een ver zwaring' van druk in de rechte lijn, zooals wordt voorgesteld. Hij wil evenwel gedeelte lijk met den minister meegaan, als kleine verkrijgingen worden verlicht. Indien de minister de 1.8 millioen, welke de opbrengst hierdoor minder zou zijn, niet wil missen, is spr. bereid tot verhooging van de in komstenbelasting van verhoogde Inkomens. Te kwart over 4 ls de vergadering ver daagd tot Woensdag half 12. De Staatscourant van 4 Juli bevat o.a. de volgende besluiten: gedetacheerd voor ten hoogste 5 jaar bij de artillerie van het Indische leger de 2e luitenant J. G. Boodt, van het 2e regiment vesting-artillerie en bij de artillerie hier te lande de le luit F. L. H. Dessauvagie, van de artillerie van het Indische leger; op verzoek eervol ontslagen L. H. Stolk, als directeur van het post- en telegraafkan toor te Rijswijk (Z.-H.). H. M. de Koningin-Moeder is voon* nemens den 15en dezer naar Soestdijk te vertrekken, ten einde eenige weken aldaar te verblijven De Min is ter van Oorlog, vergezeld van den luitenant-kolonel Muller Massis, hoofd van de Ilde afdeeling van het Departement en den kapitein-adjudant Van Everdingen, begaf zich gister naar Amers foort ten einde de oefeningen van de aldaar gelegerde troepen in oogenschouw te nemen. De gezant van het Duitsche Rijk te Den Haag, de heer von Kühlmann, is Maan dag uit Duitschland in de residentie terug gekeerd. Ter gelegenheid van de viering in Amerika van den Onafhankelijkheidsdag, was aan de Amerikaansche legatie te den Haag gevlagd. De gezant, de heer Henry van Dijke, ont ving gisterennamiddag tusschen 4 en 6 uur de in de residentie verblijvende Ameri kaansche families. De heer Spakler, die benoemd is tot consul-generaal van Nederland te New- York, zal zich a.s. Zaterdag met een der booten van de Holland-Amerïkalijn naar zijn post begeven. De levensmiddelen voorziening. Naar wij vernemen is het wetsontwerp met Betrekking tot de levensmiddelenvoor ziening, waarvan de indiening als zeer aan staande werd gemeld, op het oogenblik nog bij den Raad van State in behandeling. Commissie van advies oorlogswinst- belasting. De minister van Financiën heeft ingesteld eene commissie van advies inzake de uitvoe ring der wet op de oorlogswinstbelasting 1916, waarin benoemd is tot lid en voorzit ter dr. A. Plate, oud-voorzitter der Kamer van Koophandel en Fabrieken te Rotterdam en als secretaris is toegevoegd mr. G. H. A. Grosheide Jr., accountant en advocaat te Amsterdam. Verder zijn benoemd tot leden C. L. Bres- sers, industrieel en lid van Gedeputeerde Staten te Dongen; D. Croll, oud-directeur der Mij. voor scheeps- en werktuigbouw „Feijen- oord" te Rotterdam; H. ter Kuile, industrieel, voorzitter der Kamer van Koophandel te En schedé; mr. J. P. A. Laman de Vries, hoofd directeur der directe belastingen te Den Haag; R. U. Mesdag, directeur der directe belastingen te Rotterdam; H. C. Rehbock, koopman te Amsterdam; A. Roelvink, ban kier te Amsterdam, en dr. C. A. Verriin Stuart, hoogleeraar te Groningen. De verdediging van Ne- derlandsch-Indië. Naar wij verne men, is het wetsontwerp, betreffende den aanbouw voor de verdediging van Neder- landsch-Indië, gister bij de Tweede Kamer ingekomen. Het omvat den aanbouw van een snel- loopenden kruiser en drie onderzeebooten. Rapport Japansche groot industrie. Naar de Tel. verneemt, heeft de heer H. van Kol, lid der Eerste Ka mer, die indertijd in opdracht van den mi nister van koloniën een reis naar Japan heeft gedaan, om daar de ontwikkeling en bevordering van de groot-industrie te be- studeeren, zijn rapport zoo goed als voltooid. Men is reeds bezig het te drukken en het zal binnenkort verschijnen. Kamerverkiezing Almelo. De afdeeling Almelo der S. D. A. P. heeft candidaat gesteld voor de Tweede Kamer, den heer F. M. Wibaut, wethouder van Am sterdam, die de candidatuur heeft aangeno men. 2 Juli 1866 verlieten 87 cadetten de K. M. A. als officier bij het leger h. t. 1. en voor de koloniën. Het vijftig-jarig -officiers schap is naar de „N. R. Ct." meldt Za terdag in het hotel De Twee Steden te den Haag door eenige reünisten aan een ge meenschappelijk feestmaal herdacht. Van de 87 jongelieden van 1866 zijn er thans nog 33 in leven. Veertien oud-officieren namen aan de bijeenkomst deel; onder wie de hee- ren E. J. F. de Bruijn, H. A. N. Catenius, jhr. L. F. A. van der Goes, N. C. Grotendorst, J. Kempers, O. H. Nieuwenhuysen, J. J. C. H. van Pelt, W. A. Schneider, jhr. D. Six, jhr. W. C. Snoeck, H. P. Staal, A. Voorsluys van Elk, J. B. Vorstman en G. N. de Wendt. Dr. Kuyper is, naar 'de Stand meldt, gisteren voor herstel van gezondheid naar Weisser Hirsch, bij Dresden, vertrokken. Gedeputeerden van Gro ningen. De sociaal-denvocraatische Staten fractie in Groningen beveelt den heer E. Rugge aan als lid van Gedeputeerde Staten. De vrijzinnige Statenfractie besloot een der beide vacante zetels in het College van Ge dep. Staten in te ruimen voor een sociaal democraat, zich echter de vrijheid voorbe houdend omtrent de keuze van den persoon. Gedeputeerden van Fries land. De sociaal-democratische fractie in de Provinciale Staten van Friesland heeft be sloten in de zitting van gisteren bij de stem ming ter voorziening in de drie vacatures van Gedeputeerden hun stem op de drie af tredenden, de heeren K. P. W. Besuyen, B. W. Okma en G. van der Zwaag, uit te bren gen. Gedeputeerden van Noörd- H oil and. De sociaal-democratische leden van de Provinciale Staten van Noord-Holland hebben gisteren besloten den heer A. H. Gerhard candidaat tê stellen als lid van het college van Gedeputeerde Staten. Gedeputeerde Staten van Z u i d-H o 11 a n d. In de gisteren gehouden •bijeenkomsten van de facties der rechter zijde uit de Provinciale Staten van Zuid-Hol land, is de heer H. de Wilde, wethouder van 's Gravenhage, met algemeene stemmen aangewezen als de candidaat der rechterpan- tijen voor het lidmaatschap van Gedeputeer de Staten van Zuid-Holland. Haagsche wethouders. Uit de kringen van den Haagschen Raad ver neemt de Haagsche correspondent van de Tel., dat er een sterke strooming bestaat, om binnenkort een sociaal-democratisch wet houder te benoemen. Men noemt als zooda nig den heer L, Hoejenbo*. Wanneer de heer H. de Wilde tot Gedeputeerde wordt benoemd, ontstaat er een wethouders-vaca* ture. Bovendien wordt aan den heer J. C. Jansen het voornemen toegeschreven, onï binnenkort ook als wethouder te bedanken. Jubilee H. C. Zwart In tegen woordigheid van vele belangstellenden, on»" der wie de oud-voorzitter baron de Grancy; prof. Ritzema Bos, bestuurderen en leden,1 is gisteren in een der lokalen van Artis de heer H. C. Zwart gehuldigd, ter gelegenheid van zijn 40-jarig secretaris- en peningmees-' terschap der Nederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. De heer Zwart werd hartelijk toegesproken doo den voorzitter der maatschappij, jhr. mr, J. W. G. Boe el van Hogelanden. Deze bood den heer Zwart, namens de maatschappij, een oorkonde aan, en een ah bum, waarin de namen van allen, die aan hef huldeblijk hebben deelgenomen. Ook bevat het boekwerk de portretten van hen, die de maatschappij tot dusverre hebben geleid. De rij opent met Krelage. Ten slotte voegde Spr. hieraan nog toe een portefeuille met een geschenk in geld. De heer Zwart dankte met eenige woor den, waaruit bleek hoezeer hij door de hulde getroffen was. Daarna vereenigden de aanwezigen zich1 aan een ter eere van den jubilaris aangericK- ten feestmaaltijd. Gister is te den Haag in den ouderdom van 65 jaar overleden de oud-kolonel, hoofd-Intendant van het Nederl.-Indische leger, de heer C. H. W. Boers, Ridder irwdf order van den Ned. Leeuw. C. H. W. Boers t. De te s Graven* hage overleden oud-kolonel, hoofdintendant van het Ned. Oost-Indisch leger C. H. Wi Boers, is te Kedong Kebo (Java) op 19 Ja nuari 1851 geboren. In 1900 werd hij kolo nel, hoofdintendant. In 1902 werd hij tevens lid-directetur van het Militair Weduwen- en Weezenfonds van Ned.-Indië. In 1904 werd hem op verzoek eervol ont slag verleend wegens volbrachten diensttijd als hoofd-intendant en tevens als lid der di rectie voornoemd onder dankbetuiging voor door hem bewezen diensten. In 1897 werd hij, als hebbende zich "in Maart en November 1896 onderscheiden bij de krijgsverrichtingen in Atjeh, benoemd tof ridder in de orde van den Nederl. Leeuw. Voorts werd hij wegens zijn gedrag in Atjeh1 op Tenom in 1884 eervol vermeld. Ook had hij de onderscheidingsteekenen Atjeh 1873— 74961900; alsmede het kruis voor der tig jaren dienst als officier. Mr. I. Everts B. H z n. t Zooals wij reeds in 't kort meldden is te Ooster beek overleden de heer' mr. I. Evert9 B.Hzn., oud-wethouder van openbare wer ken der gemeente Arnhem. Mr. Everts werd in 1881 tot lid van den Arnhemschen gemeenteraad gekozen en reeds 2 jaar later tot wethouder benoemd. Gedurende 30 jaren heeft hij als wethou der der openbare werken zijn krachten ge wijd aan het vooruitbrengen van Arnhem in velerlei opzicht. In de eerste plaats wel uit een oogpunt van verbetering der volks huisvesting. De groote onteigeningen in de volkswijk Klarendal in de tachtiger jaren geschiedde onder zijn bestuur. Evenzeer werd tijdens zijn wethouderschap het landgoed Klarenbeek, -vele jaren later Sons- beek door de gemeente aangekocht. In de laatste jareu van zijn bewind ontstonden de nieuwegemeente-bedrijvenelectrische centrale, slachthuis en electrische tram. Niet alleen als wethouder heeft mr. Everts groote verdiensten gehad, ook als jurist blonk hij uit; vele jaren lang was hij rijksadvocaat. A. H y n e r. i Te s Gravenhage is op 49-jarigen leeftijd overleden de kunstschil der A. Hyner, vooral bekend door zijn Noordbrabantsche interieurs. lederland en de oorlog, Aanhouding van brievenmalen- Het stoomschip „Rijndam17 Juni van New-York naar Rotterdam vertrokken, heeft de post te Falmouth moeten lossen. Kapitein Von Papen. He: Keizerlijk Duitsche gezantschap deelt mede, dat de in sommige Nederlandsche dagbladen steeds weder opduikende bericht* ten, volgens welke de vroegere militaire at* taché te Washington, kapitein Von Papen", zich in Nederland bevindt, op een verzinsel berusten. Kapitein Von Papen is na zijn terugkeer uit Amerika naar het front vertrokken en heeft dit sedert dien niet verlaten. Mobilisatie-toelage gepen- sionneerde officieren. Door den minister van oorlog is een wijf ziging gebiacht in de toekenning van de mobilisatietoelege en van de vergoeding ne gens gemis van levensmiddelen ten aanzien van geper.sionneerde officieren. In verband met de zeer aanzienlijke gel delijke offers, welke onder de tegenwoordige omstandigheden nog steeds van de scha I: st worden gevorderd, is ten aanzien van in den officiersrang gepensionneerde officieren, tij dens de mobilisatie dienstdoende bij de landmacht, voor zoover zij boven hun y n- sioen traktement genieten, alsmede mo li- satietoelage en vergoeding wegens ge is van levensmiddelen, het volgende bepaeld: lo. a de officieren, wier pensioen tcre- lcend per dag meer bedraagt dan of e- lijk is aan de som van de mobilisatietoe. ge en de vergoeding wegens gemis van le\esk middelen, genieten bij verblijf buiten df woonplaats te rekenen van 1 Augustug 1916 eene mobilisatietoelage per dag, gelijk aan de helft van laatstbedoelde som en geen vergoeding wegens gemis ven vensmiddelen, terwijl zij, die in de ïfifi*

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1916 | | pagina 2