»T EMILION WI1MDEL1. A.SCHOIERMAH Zn. taljon landweer-infanterie de reserve-ser- geant-majoor-administrateur C. Westerbeek, /van het 2e bataljon landweer-infanterie; bij het 45e bataljon landweer-infanterie de re- 6erve-sergeant-majoor-admii\istrateur H. J. Tieleman, van het 47e bataljon landweer- jnfanterie; bij het 3e bataljon landweer-in fanterie -de reserve-se rgea nt-majoor-a dmi- rustrateur F. A. Pfeifer, van het 3e bataljon landweer-infanterie; bij het 21e bataljon land weer-infanterie de reserve-majoor-admim> trateur P. Wit, van het bataljon; bij het 35e bataljon landweer-infanterie de reserve-ser geant-majoor-administrateur E. A. Feyge, van de artillerie der landweer; benoemd bij het reserve-personeel der Landmacht, tot reserve tweede luitenant: a. bij het wapen der Infanterie, bij het 5e regiment, de milicien-sergeanten J. M. Zwennes en H. Pieters, onderscheidenlijk van het regiment Grenadiers en het regi ment Jagers; bij hun tegenwoordig korps: de milicien sergeanten P. H. Bruijnings Tngenhoes, van het 4e regiment; A. J. Aarts van het 6e regiment; L. M. Ruppert, van het 7e regi ment; A. C Krol en A. Meijer, beiden van het 8e regiment; D. B. Haaitsma, van het •11e regiment; P. Blank, van het 12e regi ment; F. J. Kisters, C. F. van Oosterzee en J. J. H. Custers, allen van het I3e< regi ment; R. J. Kolijn en J. Wisse, beiden van het 14e regiment; A. M. C. Schouten, J. Thompson en A. Poortman, allen van het 15e regiment; S. Kraal, I. J. Koning en W. 'J. L. cfe Lange, allen van het 18e regiment; L. C. Reedijk en C. J. L. W. de Jong, bei den van het 20e regiment; T. Swart en L. •Donker, beiden van het 21e regiment; M. Schaap en F. L. Idenburg, beiden van het 22e regiment; b. bij de Infanterie der Landweer, bij het 7e bataljon, de landweerplichtige sergeant A. Roskam, van het 15e bataljon; tijdelijk benoemd bij het Reserve-perso neel der landmacht, bij het wapen der in fanterie, tot reserve tweede luitenant bij hun tegenwoordig korps, de milicien-sergeanten J. G. Velder en H. J. Bölte, beiden van het 18e regiment. aan den reserve tweede-luitenant Raden Mas Ario Soerjo Soeparto, van het regi ment Grenadiers, thans genaamd Pangeran 'Adipati Ario Praboe Prangwadono, op zijne aanvrage, een eervol ontslag uit den mili tairen dienst verleend; met ingang van 1 Aug. 1916 aan de Op zichters-bureel-ambtenaar der Genie J. van der Tas, P. Kranendonk en C. Romijn, in verband met hun gevorderden leeftijd, een eervol ontslag uit hunne betrekkingen ver leend met ingang van 1 Oct. 1916, benoemd tot burgerleeraar in de wiskundige vakken aan de Koninklijke Militaire Academie, de heer H. J. van Veen, thans tijdelijk leeraar aan genoemde inrichting. Militaire zanguitvoering. Gistermiddag werd op de Maliebaan te 's Gravenhage door militairen van verschil lende korpsen uit het garnizoen van Den Haag, onder leiding van den heer O. J. van Trigt en met medewerking van het muziek korps van het Depot II Inf. Brigade een zanguit^oerihg gegeven, waarbij tal van autoriteiten, genoodigden en belangstellen den tegenwoordig waren. Om ongeveer kwart over twee arriveerde H. M. de Koningin met gevolg per auto uit Katwijk op het Malieveld. Op het terrein waren verder aanwezig de minister van oorlog generaal-majoor Bos boom, en de opperbevelhebber generaal Snijders, benevens de luitenant-generaals Neeteson, en de generaal-majoors Pop, Kleijnhens en Kemper. Het eerste nummer, het Wilhelmus, werd door de Koningin, staande in de auto aan gehoord, waarna H. M. achtereenvolgens den opperbevelhebber en den minister van oorlog bij zich verzocht. Gedurende de uitvoering applaudisseerde de Koningin herhaaldelijk, welk voorbeeld door het publiek werd gevolgd. Achtereenvolgens onderhield H. M. zich nog, behalve met de reeds genoemde mili taire autoriteiten, met de generaals Kleijn hens, Pop, Kemper en Neeteson. Op het terrein waren ook nog aanwezig de commandant der brigade grenadiers en jagers, kolonel Habbema, de regimentscom mandant, luit.-kolonel jhr. Van Suchtelen van de Haare, en tal van hoofd- en subal terne officieren van verschillende te Den -Haag in garnizoen liggende wapens en dienstvakken, velen met hun dames. De uitvoering zelf slaagde geheel naar wensch en werd telkens met handgeklap be loond. De dirigeerstoel van den heer Van Trigt was versierd met een grooten lauwerkrans met breede oranjelinten, hem aangeboden door de manschappen van het zangkoor. Ook de dames Hetty ter Laag, violiste, en Nelly van der Gugten, pianiste, die den heer Van Trigt ter zijde stonden, werd een bloe menhulde door de manschappen gebracht Tot slot werd gezongen Bede voor het Va derland, van Valerius. Daarna Ket H. M. de beide bovengenoem de dames en den heer Van Trigt bij zich ontbieden en onderhield H. M. zich eenige oogenblikken met hen over het zangonder wijs. H. M. betuigde hun Haar dank voor hetgeen zij voor het leger hadden gedaan en verklaarde zich zeer ingenomen met het geen zij had gehoord, v Vervolgens nam H. M. met een handdruk' afscheid van den opperbevelhebber en van 'den minister van oorlog. Onder het spelen van het Wilhelmus en Ket gejuich van het publiek, verliet H. M, riet Malieveld, uitgeleid door den plaatseBj- ken commandant, kolonel De Ridder. De verschillende troepengedeelten mür- ChserdsD .daarna af podgr het spelen y^Jn vroolijke marschmuziek en het roffelen van de trommen. De orde op en om het Malieveld werd bewaard door een detachement bereden po litie onder commando van den inspecteur Snetlage en door politie te voet, 't geheel onder leiding van den hoofdinspecteur Besseling. R o o d e Kruis. Heden middag te 3 uur zal ten huize van proh dr. W. Nolen te Leiden, jhr. Röell, voorzitter van net hoofdcomité van het Ned. Roode Kruis, het kruis van verdienste uitreiken aan prof. dr. W. Nolen, dr. C. J. N. Timmermans, freule Panthaleon van Eek, dr. C. J. A. van Iter- son, dr. J. P. H. van Kerckhoff en den heer Gerlings, en de bronzen medaille aan den heer L. T. Dee. Oorspronkelijk had Z. K. H. Prins Hendrik, als eere-voorzitter, het voor nemen gehad zelf deze medailles uit te rei ken, doch is daartoe verhinderd wegens zijn verblijf buitenslands. Ds. A. S. Talma. De toestand van dr. Talma was gisteren iets minder zor gelijk dan Woensdag, hoewel nog ernstig. Nederland en de oorlog» Aanhouding van brievenmalen. Het stoomschip ^Nickerie", 4 dezer uit West-Indië te Amsterdam aangekomen, heeft de post te Falmouth moeten lossen. De aardappe'politiek. Te Hoogkarspel is een vergadering ge houden van de besturen der volgende markt- vereenigingen: de Tuinbouw te Bovenkar- spel, de Eendracht en St Jozef te Medem- blik, de Eendracht te Hoogkarspel, de Hoop te Bovenkarspel (Broekerhaven), de Markt- vereeniging te Enkhuizen, Akkerbouw te Andijk, West-Friesland te Hoorn en de Coöp. Landbouw-, Handels- en Marktveree- niging te Wijdenes, te zamen tellende ruim 3000 leden. Op verzoek belast de heer W. Balk Wzn. zich met de leiding der vergadering. In zijn openingswoord deelt deze mede, dat het initiatief tot deze vergadering ge nomen was door den Tuinbouw te Boven karspel, mede als gevolg van een bespre king, in 't begin van T9T6 gehouden door de heeren Balk, van Hoorn, Kok, van Bo venkarspel en Koolhaas, van Twisk. Daar was de vraag onder de oogen gezien, of het onder de bestaande toestanden wel aanbe veling verdiende, zooveel land met aardap pelen te bepoten, als men jaarlijks gewend was te doen. Van den minister van land bouw was de geruststellende verklaring in gekomen, dat de aardappelverbouwers hun gewone oppervlakte veilig met aardappelen konden bepoten, daar er voor gezorgd zou worden, dat de uitvoer niet zou worden be lemmerd. Spr. is overtuigd, dat het voedingsvraag- stuk uiterst moeilijk is. De ingezetenen be- hooren behoorlijk gevoed te kunnen worden doch de tegenwoordige regeling van den aördappeluitvoer is voor de bouwers on houdbaar: de cultuur is niet loonend meer. De heer Kok, voorzitter van den Tuin bouw, schetste wat hij in vereeniging met drie vertegenwoordigers der groote vereeni- gingen aan den Langedijk had gedaan en welke teleurstellingen daarbij waren onder vonden. Hij gaf de volgende punten in over weging: le. De leden der vertegenwoordigende vereenigingen worden verplicht, hun pro duct uitsluitend door middel van'de veilin gen af te zetten. 2e. Als de tegenwoordige regeling van den uitvoer wordt gehandhaafd, de veilingen stop te zetten. Omtrent het eerste punt heerschte in de vergadering vrijwel eenstemmigheid. Het tweede punt lokte discussie uit. De afgevaardigden van den Tuinbouw drongen er sterk op aan, de veilingen stop te zetten, tenzij het te=> voeren onderhoud met de Groenten-centrale of met den minister van landbouw bevredigende uitkomsten gaf. De meerderheid der vergadering, hoewel overtuigd van het onhoudbare van den toe stand voor de telers van vroege aardappe len, wilde het aangegeven middel voorals nog niet toepassen. Er wordt met algemeene stemmen beslo ten: Te. de aanwezige vereenigingen te be schouwen als één organisatie; 2e. voor de handelingen van de organisa tie van de aangesloten vereenigingen vrij mandaat te vragen; 3e. de heeren Kok", van Bovenkarspel, Koolhaas, van Twisk, en Kuiper van Enk- huizen tot commissie van uitvoering aan te wijzen, nadat de voorzitter had verklaard hiervoor geen tijd te hebben. Deze commissie kreeg in opdracht olies te doen wat mogelijk was, om In den on- houdbaren toestand verbetering te krijgen. Mocht het stopzetten der veilingen nood zakelijk blijken, dan zou vooraf door middel van een spoedvergadering Ket oordeel der aangeslotenen worden gevraagd. 4e. De kosten zullen pondspondsgewijze worden omgeslagen over de aangesloten vereenigingen. De vergadering betuigde nog instemming met de stichting van een bond ter beharti ging van de belangen der telers en besto len werd hierover in dit najaar te vergade ren. Uitvoer van aardappelen. De minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft bepaald: 1. aan de aoorten van vroege aardappe len, bedoeld in zijn beschikking van 28 Juni 1916, waarvoor onder bepaalde voorwaar- den consenten tot uitvoer worden afgege ven, wordt toegevoegd de toorf „school meesters", en wel uitbuitend voor aardap pelen boven een zeefmaat van 40 m.M.f 2. Het percentage ven de dagelijksche aanvoeren ter-veiling van „schatmeesters" boven de sub 1 genoemde zeefmaat, dat op de ingeschreven veilingen voor het binnen land moet worden geveild, wordt voor de week eindigende 9 Juli 1916, vastgesteld op 50 pCt.; 3. met afwijking van het bepaalde in de beschikking van 1 Juli 1916, wordt het per centage voor de dagelijksche aanvoeren -an VToege aardappelen van de soorten schot- sche muizen, Friesche eerstelingen en an dere muizen boven de vastgestelde zeef maat, dat op 7 en 8 Jkili 1916 voor het bin nenland moet worden geveild, vastgesteld op 30 pCt.; 4. Aan de lijst van stations bedoeld sub 7 van de beschikking van 28 Juni 1916, waar inlading van vroege aardappelen on der ambtelijk toezicht kan geschieden, wor den toegevoegd Hoogezand, Sappemeer, Castricum, Piet Gijzenburg en Vlijmen. Uitvoerverbod van groenten. Bij Kon. besluit van 4 Juli is verboden de uitvoer van tuinboonen en kropsla, vanaf den dag van afkondiging van dat besluit. Uitvoer van groenten. De Minister van Landbouw, Nijver heid en Handel heeft, gezien zijn beschik king van 28 Juni 1916 en van 1 Juli 1916, houdende bepalingen betreffende den uit voer van diverse soorten groenten bepaald: 1. Met afwijking van het bepaalde In laatstgenoemde beschikking wordt het per centage van de dagelijksche aanvoeren ter veiling van bloemkool le en 2e kwaliteit, dat op de ingeschreven groentenveilingen voor het binnenland moet worden geveild, voor de dagen 7 en 8 Juli 1916 vastgesteld op 50 pCt. 2. Aan de soorten van groenten, waar voor onder bepaalde voorwaarden consen ten tot uitvoer worden afgegeven, wordt toe gevoegd z.g. uitschot van bloemkool. 3. Aan de lijst van stations waar inlading van groenten onder ambtelijk toezicht kan geschieden worden toegevoegd: Harlingen, Castricum, Piet Gijzenbrug en Vlijmen. Groentenveilingen. Een vergadering van afgevaardigden van 7 aangesloten veilingsvereenigingen van den kring „Loosduinen, Berkel enz." van den Nederl. Tuinbouwraad, vertegenwoordi gende 1033 tuinbouwers, gehouden op den 5en Juli 1916, te 's Gravenhage, heeft be sloten het volgende ter kennis van het be stuur van de groep van veilingsvereenigin gen van den Nederl. Tuinbouwraad te 's Gra venhage, te brengen: Hoewel overtuigd zijnde, dat het in de gegeven omstandigheden op den weg van de regeoring Kgt, maatregelen te némen, dat er voor de bevolking voldoende groenten in het binnenland blijven, protesteert de verga dering ten sterkste tegen de wijze, waarop die maatregelen genomen worden, waarvan het gevolg is, dat het bedrijf zoodanig wordt getrolfen, dat zonder noodzaak ernstige ver liezen worden geleden, aangezien de produc ten beneden productieprijs moeten verkocht worden en de mindere kwaliteit zelfs onver koopbaar is, verzoekt ten spoedigste een spoedvergadering samen te roepen van de groep, ten einde langs een wettigen weg bij de regeering aan te dringen op zulk eene regeling, welke niet alleen rekening houdt met de belangen van den consument, doch ook met de belangen van den producent. Aangezien wanneer dit niet het geval is, de gevolgen van ernstige strekking zullen zijn, niet alleen voor de tuinbouwers, doch ook voor de ongeveer 4000 bij hun werk zaam zijnde arbeiders. Tarwe. Naar het N. v. d. D. verneemt, mag er voor de jenever-stokerijen geen inlandsche tarwe meer worden gebruikt. Fijne zaden. De afdeeling fijne zaden van de vereeniging voor den Graan-, Meel- en Zaadhandel te Amsterdam heeft vernomen, dat de regeering ingrijpen de maatregelen zal nemen met betrekking tot den uitvoer van fijne zaden (karwij-, maan-, canarie- en mosterdzaden) en dat belanghebbenden aangeraden wordt, zich van inkoop of verkoop te onthouden, tot de definitieve regelinng vastgesteld is. „De R ij n d a m". Het stoomschip „Rijndam", van de Holland-Amerika-Iijn, is na gelost te zijn, in het Rotterdamsche dok gesleept ter reparatie van de voorpiek, die beschadigd werd ten gevolge van het stoo- ten op een rif nabij Kirkwall. Reeds staat vast, dat de „Rijndam" aanstaanden Zater dag niet zal vertrekken. LandbouwverIoven in den o o g s 11 ij d. Ten behoeve van de landbouwverloven in den oogsttijd, kan behalve aan de be drijfsleiders, die reeds op grortd van het ge stelde onder 3e. c. en 6e. van L.O. 1916, B. 131, voor bijzonder verlof in aanmerking komen door compagnies-, eskadrons-, bat terij-, fort-, detachements-commandanten ook verlof worden verleend aan: a. andere bedrijfsleiders, aan wie wegens overschrijding van de grens van toelaatbare afwezigheid (7 geen verlof op grond van punt 3 c kan worden verleend; b. fungeprerde bedrijfsleiders (vader 60 jaar en ouder, of ziek); c. houders van hooi- en dorschmachines, loonmaaiers, paardenhouders, voerlieden, schuitenvoerders, plattelands-handwerkslie den e. d., wier bedrijf met dat van den land bouw geheel samenhangt, aan allen evenwel slechts dan, wanneer zij reeds, vóór hun diensttijd tijdens de mobilisatie er hun be roep van maakten bij anderen behulpzaam te zijn bij het binnenhalen van den oogst. Ten aanzien van zoons van landbouwers en van in- en uitwonende knechten, die slecht* ais werkkracht niet als bedrijfs leider dienst doen, gelden dezelfde bepa lingen als voor deze categorieën van per sonen ln L'. O- ,1916. B 1Q4 gemaakt Twee landstormen dood gevonden. Woensdagavond omstreeks 10 uur zijn te Ril land Bath dood op hun post gevonden, twee landstormers, beiden B. genaamd en onge veer 22 jaar oud. Een was aikomstig uit Streefkerk bij Alblasserdam en één uit Lei den. Beiden waren door een kogel getroffen. Een onderzoek naar het gebeurde wordt ingesteld. Vermoedelijk is de een door den ander per ongeluk doodgeschoten, waarna de tweede zelfmoord moet hebben gepleegd, daar slechts uit één tasch twee patronen ver mist worden. Miinen. fn de maand Juni j.I. zijn op de Nederland- sche kust aangetroffen 103 mijnen, waarvan 65 van Engelschen, 8 van Duitschen, en 30 van onbekenden» oorsprong. Jn het geheel zijn sedert het uitbreken der vijandelijkheden, op de kust aange spoeld 1149 mijnen, zijnde 617 van Engel schen, 61 van Franschen, 212 van Duit schen en 259 van onbekenden oorsprong. Demonstratie tegen de duurte. Door de besturen van N. V. V., S. D. A. P. en Bond van Ned. Arbeiders-Coöperaties, is, naar Het Volk meldt, in verband met het aanhangig 20 millioen-ontwerp en de ver dere door de Regeering in uitzicht gestelde maatregelen, besloten tot het houden van een demonstratie tegen de duurte en voor be schikbaarstelling van goedkoope levensbe hoeften op Zondag 16 Juli a.s. In de groote zaal van het Concertgebouw te Amsterdam, des namiddags te 1 uur. Ontvluchte krijgsgevongenen en deserteurs. Te Broeksheurne zijn twee Russische krijgsgevangenen over de grens gekomen. Te Swalmen zijn vijf uit Duitsche krijgs gevangenschap ontvluchte Russen over de grens gekomen. Te Simpeld is een Duitsch deserteur over de grenzen gekomen. De eerste brievenbestel- s t e r. Te Leeuwarden was Woensdag de eerste adspirant-brievenbestelster onder lei ding van een brievenbestller in actie. („N. Gr. Crt.") De staking aan de Hel- v e 11 a-booten geëindigd. In een Woensdagavond gehouden conferentie tus- schen de directie der reederij Goudzwaard van Kolff van de Helvetia-booten en bestuurderen van den Bond van machi nisten, stokers en dekpersoneel, Is de sta king bij de Helvetia-booten opgeheven. Overeengekomen werd, dat het loon voortaan als volgt is geregeld: voor kapiteins en machinisten ƒ19.50 per week, stuurlui ƒ16.50, stokers ƒ15 50, matrozen ƒ14.50. Voor reizen boven Keulen wordt een duur- te-toeslag van 2 per week betaald, terwijl gedurende de stakingsdagen het loon wordt doorbetaald. De dienst der Helvetia-booten is gisteren hervat. Een opzienbarend vervoer. Gisteren had te Leiden het vervoer van 36 runderen en het tusschen den datum van koop en verkoop en dien van gerechtelijke aanbieding geboren kalf, vergezeld door den deurwaarder den heer J. C. G. 's Gravendijk, veel bekijks. Ten verzoek van den veekooper, den heer Jan van den Berg, landbouwer te Benthui zen, waren deze beesten, aan den kooper den heer Th. M. W. Bergers, Korte Mare te Leiden, die weigerde ze te ontvangen, ge rechtelijk aangeboden. Reden tot die weigering schijnt te zijn, naar het L. Dbid. meldt, dat de uitvoer sedert den koop verboden is. De kooper had kort geleden tegen zeer hooge prijzen in de om streken van Leiden bij verschillende boeren een groot aanntal koeien opgekocht, ten einde die door een export-firma met een aardige winst in Duitschiand te verkoopen. Toen de consenten tot uitvoer waren Inge trokken, kwamen de opkoopers te Leiden in nood. Niet in staat al de gekochte rundei en te ontvangen, weigeren zij met de bewe ring, dat zij daartoe eerst verplicht zouden zijn, wanneer de uitvoer weer zal worden toegestaan. De verkooper wenscht, waar groote winsten zijn gemaakt, daarin niet te berusten en eischt betaling van de koopsom. Ten einde die in rechten te kunnen eischen, voldoet hij aan zijn verplichting door de 36 koeien met kalt in optocht voor des koopers deur te brengen, waarna de deurwaarder zijn exploit aan dien kooper uitbracht. Daar verschillende andere verkoopers, die tegen de proceskosten opzien, zich met een kleine vergoeding lieten afschepen, wordt deze procedure in den veehandel met be langstelling gevolgd. Gestrafte bakkers. Een bak ker te 's Gravenhage die regeeringshrood heeft afgeleverd, dat niet het voorgeschre ven gewicht had, en onjuiste aanteekenin- gen op broodkaarten heeft gesteld, is door den burgemeester gestraft met inhouding van het meel benoodigd voor de bereiding van regeeringshrood, tot een hoeveelheid van 500 K. G. Aan een anderen bakker, die nagelaten heeft de weekstaten van het door hem verkochte regeeringshrood in te zen den, zal 300 K. G. meel niet worden ver strekt. Aanzetten tot muiter ij. De krijgsraad te 's Gravenhage veroordeelde den milicien der vesting-artillerie G. B., alkonrv- stig uit Den Helder, wegens het aanzetten lot muiterij van de bezetting van het fort Kijkduin op 11 April J.I., tot 1 jaar militaire gevangenisstraf, in te gaan 1 Mei. De eisch was 8 maanden. Bf mjliciSD der sMlUMt-wUerk die terecht stond wegens dienstweigering, weii^ veroordeeld tot 3 meenden militaire gevané genisstraf, In te gaan 1 Mei. Voor hem luidJ de de eisch 4 maanden. Onbevoegde uitoefening der geneeskunde. Het O. M. bfj het kentongerecht te Roermond heeft tegen G. H. W., „natuurgeneeskundige" te Roer mond, ter zake van het onbevoegd uitoef» nen van de geneeskunde, 13 maal gepleegd, verzcheidene geldboeten van 200 en 100 geëischt, te vervangen door 50 da? gen hechtenis voor elke boete. Hel drama fe Middelburg. Het meisje, dat Zondagmorgen te Middel burg van een Belg, die later zelfmoord pleegde, vier klappen met een bijl op het hoofd kreeg, bevindt zich thans in het ver pleeghuis. De toestand van het meisje Is vooruitgaande. De zoon des huizes, die een sing met de bijl op het gelaat kreeg, vlnlf bij den slaap, is na een paar dagen van rn%t weder aan het werk gegaan. De dader was een kalme man, die geen misbruik maakte van sterken drank. Hij werkte als bankwer ker op de Schelde te Vlissingen en moet daar als Belg een moeilijk leven hebben ge had door het plagen en sarren der anderg werklieden. Alles bij elkaar genomen schijnt den jongeman In ernstig overspannen toe- stand te hebben gebracht. Verduistering. Rechercheur^ van den vreemdelingendienst hebben in dé Wijnstraat te Rotterdam den Zwitserschen koopman R. B. aangehouden, die verdacht wordt te Ziirich frs. 1500 te hebben verdui* terd. Val In een t or e n. Omtrent het ongeluk Dinsdagavond in den toren van de Groote of St. Jacobskerk te 's Gravenhagé aan twee torenklokkemakers overkomen, wordt het volgende meegedeeld: Terwijl de 41-jarige v. B. V. en de 55- jarige K. werkzaamheden verrichtten tot her stelling van het carillon, Wel één hunner door het wippen van een plank, en zich wil lende vastgrijpen aan ztjn kameraad, nam hij dezen in zijn val mede. Zij moeten van eene hoogte van ongeveer 15 meter zijn gevallen, Beiden bekwamen ernstige kwetsuren: v. d, V. eene wervelbreuk aan den rug; K. een beenbreuk. Hun toestand was heden nog zeer zorgwekkend. Het kostte bijzonder veel moeite de ver wonden uit den toren te vervoeren Per ra- derbaar konden zij niet over de smalle trn;i jes gedragen worden. Verplegers van den Eerste Hulpdienst, die spoedig met een ge neesheer ter plaatse waren, hebben hen eerst over een wenteltrap van ongeveer 60 ♦reden moeten dragen en hebben hen daar na op raderbaren door middel van een ta kel nog ongeveer 50 meter laten zakken om hen op den beganen grond te brengen. Onvoorzichtig. De milicien W;, was gisteren met verlof naar Tlel gekomen. Hij had een scherpe patroon meegebracht, die hij zou „afschieten". Hij sloeg er met een hamer op, het projectiel ontplofte en ver wondde W. aan een zijner vingers en zijrt broeder reer ernstig aan de buik. Reclame». m per anker f 34.—, pnr flesoh - 0.86, plus f 1.50 per anker nccljn#. Utrsclitscliïstrsst 34. Telif. 145 Uit den omtrek* B a a r n. Ten behoeve der door den Watersnood getroffenen fn deze gemeente, dfe reeds eene uitkeering hebben gehad ven het Algemeen Watersnood-Comité, is doof de plaatselijke Commissie nog een bedrag van ruim ƒ5300. bijeengebracht. Neerlangbroek. Alhier is een 3- Jarig zoontje van den heer D. van V. spelen de in de wetering geraakt en verdronken. Een wildeman aan 't stuur. Men meldt uit Putten aan het N. v. d. D.: De auto van dr. Middelburg was in repa ratie bij een rijwielhandelaar. Diens knecht zou met een leerling en nog een vriend, een bakkersknecht, den proefrit maken. Daar gaan ze den weg naar Nijkerk op. De knecht die als woest rijder bekend staat, ziet geen' gevaar en er wordt volgens ooggetuigen mei een vaart van 80 K.M. gereden, de auto begint te slingeren, tot plots plofl krak, te gen een boom het voertuig aan splinter# vliegt. De leerling fs zoo ernstig gewond dat hM per brancard naar het dorp moet vervoerd worden; de bakkersknecht liep een paar eritf stige hoofdwonden op, die door den genees heer moesten verbonden worden en verloor veel bloed. De knecht kwam er met den schrik af. Dit is zijn tweede ongeval; voor eenig# weken reed hij een kind tegen den giond, Al9 hem zijn rijbewijs niet wordt ontnomen» zal er spoedig nog wel wat ergere gebeuren, Paard in huls. Te Barneveld ie een voor een kar gespannen paard op hoj geslagen en met zooveel kracht tegen dtf woning van een alleen wonende, bejaard# weduwe geloopen, dat het dier, glasruiten eft vensters versplinterend, tot midden in hef woonvertrek sprong, waarin het de kachel ens. totaal vernielde. De bewoonster, die juist thuds was, wa# zoo geschrokken, dat aanstonds geneeskunst dige hulp vee? hear m^es* worden inge^ pen.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1916 | | pagina 3