A. A. van den Hengel So-Easy HEULIGERS VERHOEF, Emsir-Water-Kranchen, L. G.PONNE STADSNIEUWS, ADVERTENTIÊN. AMERSFOORTSCH WISSEL-en EFFECTENKANTOOR. „BOAZ", Geopend HAANDAG en DONDERDAG, 's avonds van 7 tot 9 uur. Rente voor Spaargelden 34 °|o. Crediet voor Middenstanders. Kassiers en Commissionairs in Effecten. Effecten. Coupons. - Incasso's. Safe-Deposit. F. W. VAN DER WILDE, Stoovestraat 12. Teleph. No. 29. ROOMBOTER Pinee-nez en Brillen W, F, A. Groenhuizen, Instrnmentmaker, - Langestraat 42 ELECTRISCHE SLIJPERIJ. Gedistilleerd water levert N.Y. Biochemische Fabriek „PRAIA" <f WeUicht geldt dit ook voor andere soorten yan groenten. Het beschieten van de f Neerlandia. Omtrent het beschieten van het Groning- sche schip Neerlandia, kapitein Hekman, in «de Oostzee, door Russische duikbooten, is bij de familie te Groningen nader bericht 'ontvangen. Aan een brief van den kapitein ontleent het Nieuwsbl. v. h. Noorden het volgende Dinsdag 4 Juli, des namiddags, zeilden wij met een kleine koelte en geheel kalme zee niet ver van de Zweedsche kust. Om c.a. 1 uur zagen wij aan stuurboordzijde onver wachts een onderzeeboot boven water ko men, welke direct begon te schieten, waarop wij dadelijk bijdraaiden, zeil minderden en onze boot overboord zetten, bezet met 2 man, die met de scheepspapieren naar de •duikboot roeiden. Onderwijl ging het schie ten maar steeds dooréén schot kwam in onze deklading terecht, waardoor onze ree ling werd verbrijzeld en een gat in het hout gemaakt werd van c.a. 50 c.M. diep en 30 c M. middellijn. Toen onze manschappen bij den onder zeeër kwamen, werden de papieren nage zien en twee matrozen meegegeven tot een onderzoek van ons schip. Na afloop daar van werd ons gelast, de matrozen weer op den onderzeeër te brengen, waaraan wij vol deden deze menschen waren zeer onvrien delijk. De onderzeeër verliet ons daarna en wij zetten weer koers, nog meer naar de Zweed- schen kust aanhoudend. Enkele uren daarna kwam weer een duik boot in onze nabijheid boven, deze zette direct de Duitsche oorlogsvlag op. Onze mannen roeiden ook dadelijk naar dezen onderzeeër en boden hun papieren tér in zage aan. Dit werd door den commandant niet noodig geacht, de gebruikelijke vragen v erden beantwoord en ons werd toestem- ming gegeven om weer naar ons schip te gaan, en een goede reis gewenscht. Hier mede was dit onderzoek afgeloopen en zet ten wij onze reis weer voort, nog altijd op de Zweedsche kust aanhoudend. Wij kwamen door stilte echter niet veel vooruit. Woensdag 5 Juli, des" morgens ongeveer 7 uur, kwam weer zoo'n monster in onze nabijheid boven water en begon ons ook dadelijk weer met zijn kanonnen te bewer ken. Wij stelden dadelijk weer alles in 't werk als de vorige keeren en zetten onze boot overboord, om met de scheepspapieren naar den onderzeeër te gaan. Onderwijl werd onze mast geraakt en verbrijzeld, ook werd alles van het tuig beschadigd, zoodat wij ons schip niet meer voort konden bewe gen door éigen kracht. Zelfs toen de boot een eindje van ons schip naar den onder zeeër was geroeid, werd nog tusschen onze boot en ons schip in het water geschoten. Op de onderzeeboot stond men te lachen, waarschijnlijk om onze verbaasdheid of om het feit, dat ze ons" zoo hulpeloos hadden gemaakt; misschien hadden ze onze mast als doel verkozen en verheugden zij zich, dat hij getroffen was. Toen de commandant onze scheepspa pieren had gezien en in orde had bevonden, wezen wij dezen er op, dat wij nu met ons schip hulpeloos in zee ronddreven Hij zeide: „Dat gaat mij niets aan", en verliet ons weer, door onder te duiken. De eerste en de laatste waren Russische, dat was duidelijk merkbaar aan het schip, de kleeding, de spraak en aan de manschap pen zelf, maar vlag, naam of nommer werd niet getoond. Eenigen tijd nadien zijn wij door een mo torboot opgepikt, welke ons naar Dalarö heeft gesleept. Daarna heeft een sleepboot ons naar Stockholm gebracht, waar ik na aankomst bij het Nederlandsche consulaat en gezantschap een verklaring heb afge legd, welke, naar mij werd gezegd, zou wor den opgezonden naar Den Haag. Het G r o o t-V erbond. Wij ontvingen het eerste nummer van het Maandblad van „Het Groot-Verbond", Ver- eeniging ter bevordering der Economische Belangen in Nederland. Dit verbond wil de nu min of meer op zichzelf staande pogingen van instellingen als de Maatschappij van Nijverheid, de vereeniging Eigen Fabrikaat, de vereeni- ging Bureau voor Handelsinlichtingen, van den heer O. Kamerlingh Onnes, en andere bijzondere handels- of landbouwinstellingen en corporaties concentreeren. Directeuren van Openb. Werken. Te Haarlem is de jaarverga dering gehouden van de Vereeniging van (directeuren, hunne adjuncten, ingenieurs en •ftrchitecten van gemeentewerken en van fbouw- en woningtoezicht, zoomede van eeni ge oud-ambtenaren van die takken van ge meentedienst. De heer L. C. Dumont, directeur van Openbare Werken te Haarlem, deed in deze bijeenkomst mededeelingen over Haarlem. De vergaderden bezochten verschillende merkwaardige gebouwen te Haarlem en woonden ook een orgelconcert bij. Ned. Ver. van Gasfabri k a n- t e n. In de vergadering der Ver. van vGasfabrikanten in Nederland is gekozen tot ^voorzitter de heer J. van Rossem du Chat tel (Amsterdam), tot bestuurslid de heer M. C. Sissingh (Rotterdam), tot lid der commis sie van redactie van Het Gas de heer P. Bol- Bius ('s Hertogenbosch), tot lid der commis sie van beheer van het Ondersteuningsfonds TÏe heer W. K. N. Geerling (Amsterdam), tot lid er l$>!encommissie de heer P. Bolsius jfs Hertogenbosch.) Handelsreizigers vereen i- g i n g. Te Leeuwarden is de algemeene atergaderijig gehouden van den Nederland- schen Bond van handelsreizigersvereenigin- ge n. O.a. werd besloten, dat het bestuur, voor- Ioopig voor één jaar, met drie leden zal wor den uitgebreid. De heer De Levie, van Amsterdam, heeft een inleiding gehouden over het punt: De Bond trachte, eventueel in samenwerking met zuster-vëreenigingen te komen tot her vorming, zoo mogelijk, tot opheffing van het bestaande provisie-stelsel voor handels-rei zigers. Ned. Bond voor lichamelijke opvoeding. Aan het verslag van den stand en de ver richtingen van den Ned. Bond voor Lich. Op voeding gedurende het tijdvak I April—1 Juli 1916 is het volgende ontleend De vervolg-cursussen te Maastricht en te Zwolle zijn 1 April en 8 April heropend. Daar.de centrale cursus te Breda in 1914 ten gevolge van de mobilisatie moest worden ge staakt en in 1915 en 1916, wegens de inkrim ping van het rijkssubsidie niet kon worden ge houden, heeft het dagelijksch bestuur besloten met toestemming van Z. Exc. den minister van Binnenlandsche Zaken af te wijken van het werkplan voor 1916 en de gelden, die op de begrooting voor dit jaar waren uitgetrokken voor spelleiderscursussen tc Leiden en te Haar lem en voor een kweekelingen-cursus te Zwolle te besteden voor een cursus tot vorming van cursusleiders, die van 112 Augustus te- Zwol le zal worden gehouden. Tot deelneming zijn in do- eerste plaats in aanmerking gebracht de deelnemers aan kl. A. van den centralen cursus te Breda in 1914 en verder leeraren in de gym nastiek uit verschillende deelen van het land. Dit jaar zullen op verschillende plaatsen we derom 4-daogsche marschen door militairen en burgers worden gehouden. De bedoeling is aan de marschen te verbin den een geneeskundig onderzoek van de deel nemers teneinde gegevens te verkrijgen om trent de organische veranderingen, door de marschen bij hen teweeggebracht. Het einddoel van zulk een onderzoek zal zijn vaststellen van eenige eenvoudige kenmerken waaraan de ver moeidheid en de geoefendheid van het indivi du kunnen worden getoetst. Het vaststellen van deze kenmerken eischt een veelvuldige waar neming en een vrij groot materiaal onder ver schillende omstandigheden. Het zal dus eenige jaren moeten worden voortgezet. Rekening zal worden gehouden met de reeds door Zuntz (Die Physiologie der Marsche) verkregen gege vens. De marschen zullen in de laatste helft van Augustus plaats vinden. Neder 1. Aannemersbon d. De beraadslagingen werden gisteren des voor middags te half tien heropend over het voorstel van het hoofdbestuur tot 't stichten van een fonds tot ondersteuning van nagelaten betrek kingen van bondsleden, geamendeerd door de afd. Sneek. Na zeer langdurige beraadslagingen werd het amendement-Sneek in stemming gebracht. Aangezien de stemmen staakten, werd het voor stel tot een volgende vergadering aangehouden. De volgende motie werd aangenomen „De algemeene vergadering, enz. van oordeel, dat een termijn van 30 dagen voor de beslissing omtrent de gunning in het algemeen te lang is en vooral in de tegenwoor dige tijdsomstandigheden voor den aannemer zéér nadeelige gevolgen kan hebben spreekt de wenschelijkheid uit, dat de leden van den Bond, voor zoover particuliere werken betreft, aan hunne inschrijvingen de voorwaar den zullen verbinden, dat de gunning binnen een bepaald tijdsverloop moet geschieden of bij behoud van den termijn van 50 dagen verrekening zal plaats vinden van de prijsver- hooging der materialen gedurende den tijd van beraad, en noodigt het hoofdbestuur uit zich ter zake te wenden tot de openbare besturen, met een cir culaire van de strekking, als aangegeven in het praeadvies." Ook werd de volgende motie van het hoofd bestuur aangenomen „De algemeene vergadering gezien de groote moeilijkheden, verbonden aan het verkrijgen van de voor den bouw noo- dige materialen ën de voortdurende prijsstijging, welke daarvan het gevolg moet zijn; besluitden leden van den Bond in ernstige overweging te geven, aan hun inschrijving de voorwaarden te verbinden dat alle risico van prijsstijging en in het algemeen aan het verkrij gen van materialen verbonden, voor rekening van den aanbesteder komt." Als plaats voor de volgende algemeene verga dering werd Rotterdam aangewezen. Na afloop der vergadering werd gemeenschap pelijk geluncht, terwijl 's middags per extra tram aangeboden door de afdeeling Delft een excursie werd gemaakt door het Westland, waar o.a. een bezoek werd gebracht aan de vruchten- kweekerij Nieuw-Honsel te Honselaarsdijk. Handelaren in bouwmateria len. In een der zalen van Artis heild onder pre sidium van den heer A. \V. Lensink, uit Arnhem, de Vereeniging van handelaren in bouwmateria len in Nederland haar 25e algemeene vergade ring. De voorzitter wijdde een bijzonder welkomst-, woord aan de vertegenwoordigers der Vereinigte Baumaterialenhündler Deutschlands, daarbij de hoop uitsprekende, dat de samenwerking tus schen beide organisaties nog zal toenemen. Dan wekte de president de aanwezigen op, nu nagenoeg 97 pet. der handelaren in bouwmate rialen tot de vereeniging behooren, ook de ove rige drie procent tot toetreding te bewegen. De secretaris, de heer J. A. van Wijngaarden, bracht hierna een uitvoerig jaarverslag uit, waar aan wij het volgende ontleenen. Was de toestand in de bouwbedrijven in den loop van het tweede halfjaar van 1915 iets gun stiger dan' in 't eerste, in hoofdzaak vond dit daarin oorzaak, dat de bouwnijverheid een jaar was stil gelegd en daardoor op verschillende plaatsen gebrek aan woningen ontstond. En toen in 1916 geleidelijk verbetering intrad, doken moeilijkheden op door de verhoogde ko- lenprijzen, de verhoogde vTachten, de hoogere loonen. Verschillende bouwmaterialen, behalve het reeds genoemde Portland-cement, dat enorm in prijs steeg, gingen in prijs de hoogte in: kalk, aarden buizen, baksteenen, dakpannen, gips, enz. Voorts wijst het verslag op het dagend gevaar van het uitblijven van kluitkalk. Omtrent den invoer van drijf steen, Bimsdielen en Bimszand werd medegedeeld, dat binnen af- ziertbaren tijd de uitvoer van deze artikelen zal worden stopgezet Het hoofdbestuur zal alle moeite doen, zooals er bij de kolk is gebeurd, maatregelen daartegen te nemen. Bij de bespre kingen van den algemeenen toestand in den bouwmaterialen-handel zei de voorzitter, dat de toestand niet rooskleurig is. Er zijn veel moei lijkheden ondervonden en er zullen nog wel meer komen. Aangeraden werd voorzichtig te zijn met het doen van offerten. Over hetgeen in de magazijnen aanwezig is, kan naatuurlijk be schikt worden. Het denkbeeld dringt langzamer* hand door dat er niet meer gebouw kan worden. Dit moet tegengesproken worden, want kleinere werken kunnen zeer goed bediend worden. De vrees toch dat er niet voldoende materialen zou den zijn, berust op een' misverstand. Met andere bonden zal in deze overleg worden gepleegd. Een lange discussie ontstond over de afleve ring van de schelpkalk aan handelaren en fabri kanten door de Maatschappij Schelpkalk. Beslo ten werd tot overleg met deze maatschappij. De heer Reijnders, uit Haarlem, bracht ten slottet het bestuur dank voor hetgeen het ge daan heeft. De vergadering werd daarna geslo ten. De Hunenborg. In de gemeen te Weerselo, in het Voltherbroek, ligt de Hunenborg, een hoogte begroeid met hoog en laag struikgewas, heide, vol gaten en kuilen, omgeven door bijna dichtgegroeide slooten. De overlevering wilde* aldus de N. R. Ct., dat hier In ouden tijd een nederzet ting geweest zou zijn van de Hunen die, na dat ze in Duitschland waren verslagen, van den hoofdtroep waren afgeraakt en zich in het Overijselsche vestigden. Verschillende volksverhalen zijn daaromtrent nog in om loop. Op vaak onoordeelkundige wijze is men er gaan graven, om te zien, of er uit die vervlogen eeuwen nog wat te vinden is, tot een jaar geleden de Twentsche Oudheid kamer in het bezit kwam van de Hunen borg. Onder leiding van dr. Holwerda, bijge staan door een amanuensis en twee ge schoolde voorwerkers van het Rijksmuseum van Oudheden te Leiden, hebben nu een twintigtal arbeiders gedurende drie weken opgravingen gedaan en het resultaat er van is thans te overzien. Vastgesteld kan wor den, dat de Hunenborg een versterkte burcht uit de 9de eeuw is geweest. Rondom liep een breede gracht van 20 M. breedte. Daarbinnen was een aarden wal opgewor pen en beide omsloten een ovaalvormig op pervlak, ongeveer 1 H. A. groot. De wal was zeer waarschijnlijk aan den binnenkant nog versterkt door een palissadeering. De toe gang, tevens blootgelegd, lag op het Zuiden, tegenover een doorwaadbare plaats in de gracht. De fundament-sporen werden gevon den van een groot, zwaar gebouw. Men heeft deze fundamenten zoo goed als ge heel kunnen volgen. Ze hebben een steenen gebouw gedragen met muren van 1 meter dikte, rechthoekig van vorm, van voren met ovalen uitbouw. Het was opgebouwd uit Bentheimer steen, tufsteen, veldkeien en oerbrokken. Het bevond zich aan de Zuid zijde, vlak tegen den wal. Verder werden nog de fundamenten gevonden van eenige hutten van steen, leem en hout. Gevonden werd o.a. een platte vuurhaard van Benthei mer steen, waarop de sporen van verbrand hout. Gevonden werden: scherven van ru we potten van aardewerk, hoefijzers, enz. Het onderzoek der gevonden voorwerpen ge schiedt te Leiden. Gemeentel iik gasbedrijf. In de gasfabriek aan den Oostzeedijk te Rot terdam is, onder medewerking van de voor naamste magazijnhouders op dit gebied, een toonzaal van toestellen ten behoeve van het gasverbruik met eenige plechtigheid ge opend. De gasfabriek stelt zich voor, een aantal kookcursussen in te richten voor dienstbo den en huisvrouwen. Late nieuwjaars w enschen. In Aalten werden tal van ingezetenen verrast met de ontvangst van brieven, kaartjes enz die gestempeld waren op 1 Januari 1916 en dus voor Nieuwjaarswensch bestemd waren, Aan welke oorzaak deze vertraging moest toegeschreven worden, kon men niet na gaan. Aanslag op een agent. Voor de Rechtbank te Amsterdam heeft terecht ge staan de 39-jarige ketelmaker, die op Zon dag 14 Juni j.l. in zwaar beschonken toe stand op het Rapenburgerplein tot tweemaal toe naar den agent H. met een mes heeft ge stoken, welke steken evenwel niet in het lichaam doordrongen. De ambtenaar van het O. M., Baron van Lamsweerde, eischte 4 jaar gevangenisstraf, terwijl de verdediger, mr. Muller Massis, vrijspraak, subsidiair voorwaardelijke ver oordeeling pleitte. Aanklacht tegen een pre dikant-De kerkvoogden der Herv. ge meente te St.-Johannesga (Fr.) hebben te gen hun predikant een aanklacht ingediend wegens beleediging. Sedert eenigen tijd leeft deze predikant op voet van gewapenden vrede met kerkvoog den, notabelen, ouderlingen en diakenen. Financieele aangelegenheden tusschen den predikant en kerkvoogden worden be handeld in het bijzijn van politie. Diefstal. Van een machinist, ver blijf houdende in het Zeemanshuis te Rot terdam, zijn in den afgeloopen nacht op den Visschersdijk aldaar twee bankbiljetten van 1000 uit zijn portefeuille gestolen. Geschoten. Door een ambtenaar te Zeddam is op zekeren Kniest, smokkelaar, geschoten. Hij werd in den rug getroffen en de kogel bleef in de borst zitten. De onge lukkige is naar het ziekenhuis te Zeddam gebracht. Zijn toestand is zorgelijk. Raadselachtig geval. Men schrijft uit Ierseke aan Het Volk: Woensdag namiddag werd hier In een landbouwschuur doodelijk door een kogel in het hart getroffen gevonden de soldaat Van 't Lindenhout uit Nijmegen, in de nabijheid ven een afgeschoten geweer. De ongeluk kige behoorde tot een wachtpost in de on middellijke nabijheid der schuur en zonder de zich een oogenblik af, waarna een schot klonk en men hem stervende vond. Een vreemd geval. Sinds eenige dagen was het den buren van me vrouw W. C. B. te Ginniken opgevallen, dat zij zich niet meer vertoonde. Wel bestond de mogelijkheid dat ze uitstedig was, maar daar ze alleen woont, was men toch be vreesd, dat haar iets was overkomen. Dies waarschuwde men de politie, die, na zich met geweld toegang te hebben verschaft, de reeds bejaarde dame bewusteloos-op den grond vond liggen. Bij onderzoek bleek, dat ze vooral op rug en borst ernstige brand wonden had, en ze werd dan ook naar het gasthuis vervoerd, waar ze echter, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, overleed. Het is de meening van de doktoren, dat de brandwonden minstens 14 dagen oud moeten zijn, zoodat de oude dame vermoe delijk al dien tijd heeft rondgesukkeld, zon der geneeskundige hulp in te roepen. Opgave van gevestigde personen van 3 tot en met 8 Juli 1916 Theresia v. Mechelen, van Hilversum naar Soes ter weg 165. Janna* P. v. Zetten, van Nijmegen naar 't Laantje 3. Cornelis P. Geitenbeek, van Baarn naar Arnh.weg 147, tuinknedht. Antje Wijnen, van Hoogland naar Utr.weg 86, diens tb. Peter Veldhuis, van De Bilt naar Hessenstr. 15. metselaar. Janna A. Zandee, van Goes naar Schimmelp. straat 41. Anna C. M. Lammers, van Ermelo naar Kruis- kamp 57. Gerrit N. v. Nieuwenhuizen, von Edam naar Meth.stnaat 11, bankwerker. Hendrjka Kreuzer, van Breda naar Airnh.weg 122. Arnold Aarts, van Gemert naar Muurh. 117, sdboenmafker. Willemina v, d. Beukcl, van Brielle naar Bis- soh.weg 69. Nicolaas v. Zeldert, van Duitschland naar G. v. Stellingw-stnaat 6, arbeider. Karl J. v. Hattum, van Duitschland naar Zand bergen. Johannes de Vos, van Haarlem naar Lange- straat 14, uitvoerder. Evert J. Ligtenberg, van Amsterdam naaj Soesterweg 61, 1.1. machinist. Anthon C. J. Siemorusf van Amsterdam naar Utr.weg 221, kellner. Fronciseus H. J. Soerewijn, van Amsterdam naar Soësterweg 33, slagersknecht. Ro-osje Roodveldt, van Amsterdam naar Leusderw^g 64. Johanna C. Visser, van Utrecht naar Noord straat 6. Gerrit Floor, van Ede naar Soesterweg 25S, bakker. Maria A. Couwenberg, van Utrecht naar Pr. Julianal. 5. Petrus J. Tieland, van Utrecht naar Wester- straat 77, vuurwerken*. Matthea Wunpel, van Amsterdam naar Kruis- kamp 58. Jannetje C. H. Kruimer, van Amsterdam naar Westerstraat 77. Opgave van vertrokken personen van 3 tot em met 8 Juli 1916 Dirk H. v. Kessel, van Schimmelpënnindcstr. 2 naar Amsterdam, gep. Wed. Ji P. Bakker, van Westerstreat 19 naar Amsterdam. Jan H. Verheul, van Puntenb.laan 2 naai- Den Haag, schilder. Alijda Hoogevest, van Eemstraat 10 naar Bussufn. Kinderen Reemers, van Zandbergen naar Apeldoorn. Albertha J. Stroeve, van Hof 44 naar Utrecht, 1.1. verpleegster. Wed. K. J. Luijk, van Pr. Jidionalaan 9 naar Rotterdam. Cornelia E. Boon, van Potlhstraat 8 naar Am sterdam. Ghristiaan Esveldt, van Lageweg 23 naar Hoe- t/eiaken, tuinder. Ludovica F. Verbi-uggen, van L. Nic.dw.str. 25 naar Nijmegen. Josephina A. Bauer, van Brouwersstraat 23 n. Bussum. Maria G. A. v. Esveld, van Bloemend.straat 19 naar Enschedé. Wed. J. v. Esveld, van Bloemend.str. 19 naar Stad Delden. Joseph Slagter, van Krömmestr. 34 naar Am sterdam, bakker. Gerrit W. Zweers, van Arnh.weg 51naar Amsterdam, kantoorbed. Maria M. v. 'Dijkhuizen, van Flierbeekstr. 20 naar Den Haag. Geertruida v. Raelj, van Puntenb.l. 2 naar Nig- tevecht. Tonia v. Veluw, van Drietst 2 naar Nijmegen. Elisabeth Meyer, van L. Nic.dw.str. 9 naar Leiden. Hermanns Gouw, van Coninckstr. 54 naar Nijmegen. Geertraida Pot, ven Walikorsteeg 6 naar Am sterdam. Johannes P"ot, van Welikersteeg 6 naar Gouda, Aalt G. Koppen, van Eemstraat 43' naar Er melo. Petrus 'H. J. Nefkens, van Arnh.weg 6 naar Utrecht, autohandelaar. Petrus A. Nelkens, van Arnh.weg 6 ntw Utrecht, autohandelaar. Antonius B. Schueler, van Heiligenb.weg 30 naar Bemevekl. Jan Wimdhouwer, van Woest.weg 63 naar Leusden, fabrieksarb. Cornelis Groot, van Aldegondestr. 62 naar Vreeswijk, machinist. Weinand' Glamann, van Meth.straat 1 naar Soest Karl E. Sprangers, ven Zandbergen near Soest. Jozef A. Kwepreveld- van Zandbergen naar WoenseL- (Mr. S. G. VAN WELDEREN baron RENGER8). Kortegracht 11. Tel. 176. Telegramadres „Wisselkantoor". Assurantiën. Inoaaseermg van Wissels Credieten. en Quitantiën. Coupons. Vreemd geld. Deposito's. Wissels op Binnen- en Effecten. Buitenland. Verhuurt loketten in zijn daarvoor spe- oiaal gebouwde kluis (Safe Deposit) vol gens tarief, op aanvrage verkrijgbaar te zijnen kantore. 0 Coöperatieve Spaar- en Voorschotbank Kantoor Arnh. weg 11. Telet 305. Raad van Toezicht: JOH. KNOPPERS, Notaris. K. v. d. BURG, Gemeente-Ontvanger. B. J. BLOEMENDAAL, Dir. Stoom-Olieslagerjj. Dr. L. J. DE ROCHEMONT, Gep. Off. v. Gezondh. Kassier en BoekhouderMr. IjStadig Zuidsingel No. 43. Tel. Interc. 337. UtrecMacbe Weg 105. Reparatie-inrichting voor alle soorten Uur- en Speelwerken. TECHNISCH BUREAU B.SCHOOLEMflN per krnik 29 cent. Verkrijgbaar bij van de VOORUITGANG Woudenberg Prijs f 1.60 per Kilo. VeikrijQbiar bij: I. HEI1ERS. Nachltgsalslrai' II Loupen, Leesglazen, Barometers, Koorts- Thermometers, enz. Verband- en Ziekenverptegings artikelen. Alls soorten Scharen, Messen en bpeboorende zaken b(! Vlasakkerweg 44, Teleph. 169 Oadsle INSTAIXATIE-BEREAC Tan EEECTRISCHE INSTAIXATIES voor Uclit en Kracht. Verschillende Villa's en Fabriek®- installaties in bedrijf te bezichtigen* Begrootingen kosteloos. Directe levering: van magazijn. Achter Luiaard 44 Aiuorsfooit

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1916 | | pagina 6