BINNENLAND. nacht betrekkelijk rustig. De Franschen ver sterkten het veroverde terrein. Een tegen aanval der Duitschers van Combres uit te gen de kerk en het kerkhof te Maurepas ge richt, die door de Franschen bezet zijn, werd 'door machinegeweervuur gestuit, waardoor 'de vijand zware verliezen leed. De Franschen maakten 80 krijgsgevan genen. Aon den rechter Maasoever kwamen wij eenigszins vooruit ten Zuid-Oosten van Fleury. De Duitschers deden daar eenige' zwakke aanvallen, die gemakkelijk afgesla gen werden. Hier en daar was de artillerie in dezen sector zeer bedrijvig. Adjudant Lenoir velde zijn zevende Duit- sche vliegtuig, dat bij Gincrey (in het Maas gebied) binnen de Duitsche liniën neerviel. In den nacht van den 12en op den 13en Augustus wierp een Fransch luchteskader 12 granaten van zwaar kaliber op het sta tion MetzSablons en de werkplaatsen, spoorwegemplacementen en kazerner van Metz. Londen, 13 Aug. (R.) Officieel be richt. Generaal Haig rapporteert, dat tusschen de An ere en de Somme de toestand onver, anderd is. Ten zuidoosten van Yperen tracht te de vijand de loopgraven te verlaten voor een aanval. De aanval mislukte. B er 1 ij n, 12 Aug. (W. B.) Officieel be richt. De keizer, die naar het westelijke front is teruggekeerd, heeft de aan de Vlaamsche kust staande gedeelten van het veldleger en van de marine geïnspecteerd en zich daarna in het Somme-gebied begeven, om aan de daar strijdende aanvoerders en troepen zijn dankbare waardeering uit te drukken. Z. M. begroette daarbij de pas uit den strijd terug- keerende troepen. B e r 1 ij n, 13 Aug. (W. B.) Bericht uit het groote hoofdkwartier van heden raiddag. Front van Hindenburg. Aanvallen der Rus sen ten zuiden van Smorgon en bij Lubies- zow (aan de Stochod), leverden geen resul taat. Ten westen van Zalocze werden vijande lijke aanvallen afgeweerd. Front aartshertog Karei. Ten westen van Monasterziska (bij Buczacs) alsmede aan het Bystritza-front, ten zuid-westen van Stanis- lau, werden de aanvallende Russen gedeel telijk door tegenaanvallen teruggeworpen. Weenen, 13 Aug. (W. B.) Officieel bericht van heden middag. Front aartshertog Karei. Ten zuidoosten van Worochta (bij den Jablonika-pas) wisten onze troepen zich in hun stellingen te hand haven tegen nieuwe hevige aanvallen. De vijand leed hier een volkomen echec. Vlak ten westen van Stanislau werden 2 Russi sche divisiën in verbitterde gevechten, die dag en nacht voortduurden, teruggeworpen. Ten Oosten van de Dn jester was onzer zijds slechts een troepenmacht van geringe sterkte in een gevecht gewikkeld. i lum ninaenourg. ren westen en noord westen van Zalocze sloeg het leger van ge neraal Böhm-Ermolli opnieuw mossa-aanval- len der Russeen af. In de streek van Brody schoot een Oos- tenrijksche vlieger een vijandelijk Albatros vliegtuig in brand. divisie, genomen; wij maakten hier 1565 ge-Weenen, 12 Aug. (W.-B.). Officieel vangenen, waarinder 57 officieren, terwijl wij j bericht van heden middag twee kanonnen van gemiddeld kaliber eenige machinegeweren buitmaakten. In de streek van de hoogten ten Oosten van Görz, werd hoogte 174, ten Noorden van Tivoli genomen, waarbij 533 gevange nen gemaakt werden en eenige machinege weren werden buitgemaakt. Op het overige gedeelte van het front had de gewone demonstratieve actie plaats; de vijand werd overal teruggedreven. Sinds 6 Augustus j.l. telden wij 15.393 gevangenen, waaronder 330 officieren. De buit bestaat uit 16 kanonnen, een groot aantal machinegeweren en oorlogsma- terieel van allerlei soort gevonden op het gevechtsterrein en in de depots van Görz. Vijandelijke vliegtuigen wierpen in den af- geloopen nacht een groot aantal bommen op Grado en Campalto; drie matrozen wer den gewond. Een van onze kleine luchtschepen ge raakte in brand. Petersburg, 12 Aug. (Tel.-agent- schap.) Namiddag-communiqué van den grooten generalen staf. Aan het Kaukasische front, ten westen van Goemisjkhan, gingen de Turken herhaalde malen tot den aanval over, doch telkens werden hunne aanvallen door ons vuur ver ijdeld. Ten noorden van Bitlis duurt de verbit terde strijd voort. In de streek van Boekan vervólgen onze troepen de Turken, die zich haastig naar Soekkiz terugtrekken. Konstantinopel, 12 Aug. (W. B.) Communiqué van het groote hoofdkwartier. Aan het Kaukasische front ontwikkeld'en de operatiën zich op regelmatige wijze. Een deel van onze troepen wierp ten Zuiden van Tatuan aan den Westelijken oever van het Wan-meer de daar achtergebleven Russen, door een verrassenden aanval naar het Noorden terug. Het gebied, dat zich tot aan de Moehad, ten Noorden van Moesh, uit strekt, werd van vijanden gezuiverd. Vijan delijke troepen, die zich in den sector van Oknott en ten Westen van Kighi ophielden, trekken in verschillende richtingen terug. In het centrum en op den linkervleugel beletten onze troepen den vijand, door hun druk in bepaalde rectoren verschansingen op te richten Londen, 1 2 A u g. (R.) Officieel bericht. De opperbevelhebber in Egypte meldt: Onze cavalerie is in voeling met de vijande lijke achterhoede bij Hodelhisha, ten Noor den van Birel el Abd. Wij bedreigen de vijan delijke linie op verschillende punten. Konstantinopel, 12 Aug. Com muniqué van het groote hoofdkwartier, Aan het front in Egypte deden de En- gelschen op 9 Aug. j.l. een aanval met ca valerie en infanterie, gesteund door artillerie en machinegeweren, op onze stellingen in de omgeving van Katia. De strijd duurde 13 uren en eindigde in ons voordeel, tengevolge van een Kracni/gen aanval. U/en onze troe pen op beide vleugels tegen den vijand on dernamen. De vijand leed buitengewoon zware verliezen en trok zich in de richting van Romani terug. Konstantinopel, 12 Aug. (W. B.) Communiqué van het groote hoofdkwar- In Wolhynië en ann de Stochod verflauw- tjer de de strijd. j Irak-front hadden geen belang- Vastgesteld is, dat bij de laatste volko- men mislukte aanvallen van den vijand te gen het Stochod-front, ook alle afdeelingen van de Russische garde aan den strijd deel nomen en dat deze hierbij nog zwaarder ver liezen leden dan de andere vijandelijke le gercorpsen. Petersburg, 13 Aug. (Tel-agent schap). Communiqué van den grooten gene ralen staf. De viering van den verjaardag van den grootvorst-troonopvolger Alexis viel op gelukkige wijze samen met den val van den laatsten sector van den machtig versterkten wal, dien de vijand in den loop van den vorigen winter heeft gebouwd van de Pripjet tot de Rumeensche grens. Gisteren 12 Aug. zijn wij meester geworden van het Boerka- now-bosch en van de geheele linie der Stry- pa-rivier. Zoo is, aan de beide zijden door ons overvleugeld, de geheele sector van de fundamenteele winterstelling, die de vand had opgericht voir Tarnopol en Buczacz, in onze handen. De troepen van generaal Letsjitsky gingen 'de Bystritza Solotwinskaja over. Weenen, 13 Aug. (W. B.) Officieel bericht van heden middag. De Italianen deden op ons nieuwe front tusschen de zee en den Monte San Gabriele aanvallen met een sterke troepenmacht. In den sector ten oosten van het Valone- dal moesten onze troepen verscheiden aan vallen afslaan. Op de hoogten ten oosoten van Görz werd 'wederom zeer hevig gevochten; zeven krach tige stormaanvallen van den vijand werden met voor hem zware verliezen afgeslagen. Sedert het begin van de aanvallen der Italianen vielen 5000 gevangenen, onder ,wie 100 officieren, in onze handen. Rome, 13 Aug. (Stefani.) Officieel Communiqué. Aan de beneden-Isonzo hebben onze on vermoeibare troepen gisteren opnieuw een schitterend succes bevochten. In den sector van Monfalcone veroverden Wij na een hardnekkigen strijd, die twee da gen duurde de hoogten bij heuvel 121 en ivan den Debeli, terwijl wij, meer naar het Noorden, de vallei in haar geheele lengte 'doortrokken en het terrein tot op I K.M, ten Oosten van Oppacchiasella bezetten. Aan de Noordelijke grens van het Karst- plateau werd de zeer sterke hoogte Madlo- fcem (hoogte 212), die door den vijand buï- l rijke gebeurtenissen plaats. Een deel van de Engelsche strijdmacht, die onze vrijwilligers en andere afdeelingen in de nabijheid van Massirieh in den sector van de Euphraat aanviel, werd na een gevecht, dat twee uren duurde, tot den terugtocht gedwongen en liet een aantal dooden en gewonden op het gevechtsterrein achter. In Perzië verdreven onze afdeelingen de Russen uit de stellingen ten westen van Kankaver, drongen hen ten Oosten van de ze plaats terug en maakten daarbij eenige gevangenen. De vijand, die door onze troe pen vervolgd wordt, trekt met het gros van zijn strijdmacht naar Essadodabad terug op den weg naar Hamadan. Onze vooruit geschoven afdeelingen bereikten Rahmeda- bad, 17 KM. ten noordoosten van Kanka ver, en Husseinabad, 10 KM. ten oosten van genoemde plaats. Onze troepen, die den vijand op 5 Augus tus j.l. uit Songur verdreven hadden, ver joegen hem eveneens uit den bergpas van Esmis, 23 KM. ten oosten van Songur, en hebben dezen pas bezet. Konstantinopel, 13 Aug. (W. B.) Het agentschap Milli maakt uit officieele bron hel volgende bekend: In het geheele gebied van Tripoli, ten westen van Sereth tot aan de Tunesische grens, bevindt zich geen enkele Italiaan- sche soldaat meer behalve binnen de muren van de steden Homs en Tripoli. De aan de Tunesische grens verblijf houdende stam men vereenigden zich met de Tripolitaan- sche krijgslieden en bezetten met dezen de geheele strook tusschen Talawin en Dehi- bat. Deze streken worden thans door sjeiks en soldaten-aanvoerders bestuurd; eene diepe verknochtheid wordt aan het groote khalifaat betuigd. Eveneens is het gesteld in Benghasi. De krijgers toonen eene groote Watervliegtuigen wierpen in den nacht van 11 op 12 Augustus met goede uitwerking bommen op de vijandelijke batterijen aan den Isonzo-mond, het vijandelijke vliegkomp te Gorgo en de werken aan de Adriaüsche Zee bij Monfalcone. Zij keerden, ondanks de hevige beschieting, onbeschadigd terug. Weenen, 13 Aug. (W. B.) Officieel bericht van heden middag. In den nacht van 12 op 13 Augustus wer den de luchtschiploodsen van Campalto, bij Venetië, door een eskader watervliegtuigen volledig vernield. In een loods ontstond een ontploffing in een luchtschip, waardoor dit in brand geraakte. De vlammen sloegen hoog uit. Een andere loods brandde af zonder dat hierbij een ontploffing plaats vond. Tegelijk wierp een ander eskader water vliegtuigen bommen op het vliegterrein en de batterij-stellingen van Gorgo. Geconsta teerd werd, dat op zes plaatsen brand ont stond. Een derde eskader trof met zijne bommen de batterij-stellingen aan de uitmonding van de Isonzo en militaire gewichtige plaatsen te Pioris en San Canzia. Londen, 12 Aug. (R.) Lloyds meldt uit Barcelona, .dat het Italiaansche stoom schip Sebastiano door een duikboot op 40 mijlen afstand van Kaap San Sebastian tot zinken is gebracht. De bemanning is naar Barcelona gebracht. Het gerucht van het zinken van het stoom schip Robert is ongegrond gebleken. Weenen, 12 Aug. (Corr.-bureau.) De Duitsche rijkskanselier en staatssecretaris von Jsgow hebben heden met den avond- trein Weenen weder verlaten. In den loop van de besprekingen tusschen de leiders van de buitenlandsche politiek der beide staten kon volledige overeenstemming geconsta teerd worden ten aanzien van alle onder werpen, die ter sprake zijn gekomen. Weenen, 12 Aug. (Havas). De Hon- gaarsche minister-president is heden morgen hier aangekomen. Par ij s12 Aug. (Havas). De ontvang sten in de maand Juli aan indirecte belastin gen en staatsmonopoliën bedroegen 365.135.400 frs., zijnde 74.377.400 frs. meer dan in Juli 1915 en 26.317.700 frs. minder dan in de correspondeerende maand van een normaal jaar. Staten-üeneraal, EERSTE KAMER. Verdedigingsbelastingen. Verschenen is de Memorie van Antwoord op het ofdeelingsverslag over de wetsontwerpen tot heffing van buitengewone belastingen ter gedeeltelijke bestrijding der kosten van den oorlogstoestand. Uo Regecring verklaar in liaar oniwuuid, <lm ook naar hare meening de zware crisislasten zoo weinig mogelijk moeten leiden tot bezui niging op noodzakelijke en algemeen als nuttig erkende staatsuitgaven. Veel zal intusschen af hangen van den duur der crisis en in elk geval zullen de hooge belastingen, waartoe deze noopt, meer dan ooit aanleiding moeten geven tot de uiterste zorg, dat de Staat zoowel bij de crisis-uitgaven als bij de doorloopende uit gaven steeds „waar voor zijn geld krijgt", waar toe ieder, die in staatsdienst is, hetzij hoog of laag, de onafwijsbare plicht heeft, ernstig medo te werken. Voor de vrees, dat tot verlenging van den termijn van#drie jaren lichtvaardig zal worden overgegaan, bestaat geen grond, wijl de beide Kamers der Staten-Generaal daartoe toch zeker niet zouden medewerken. Den duur van de cri sis beeft echter niemand hier te lande in zijn hand en mocht een onverhoopte lange duur daarvan andermaal tot nadere maatregelen tot dekking van de crisis-uitgaven nopen, dan, zou er toch in geen geval aan te ontkomen zijn om ook dan weder een deel daarvan door, binnen betrekkelijk korten tijd te betalen, belastingen te vinden. Het aantal aanslagen in de inkomstenbelas ting schat de minister op 700.000. Ol de arbeidersstand dan wel de midden stand het meest onder de crisis geleden hebben en lijden, kan de minister niet beslissen. De minister kon niet toegeven, dat inkomsten uit \ermogen in vergelijking met inkomsten uit arbeid overmatig worden belast. De wetsvoorstellen bevatten voldoende voor schriften ter voorkoming dat iemands naam aan de publieke afkeuring zal worden prijsge- even, ingeval hij te goeder trouw te laag heeft opgegeven. Verdedigingsbelasting I. De minister ziet de bezwaren, welke tegen de voorgestelde schatting van het onroerend goed in dit geval bestaan, in zooverre de werkelijke heffing naar den maat staf van het vermogen daardoor in een aantal gevallen min of meer zal worden vervaagd, ter wijl het juist wenschelijk ware om spoedig te heffen, niet voorbij. Hij had echter geen keuze. Het bedrag, dat de belasting minder zou ou- brengen, indien het systeem van waardeering van de vermogensbelasting werd aanvaard, kan zonder bezwaar op 7 a 8 millioen worden ge raamd. De fiscale ambtenaren zullen worden ge ïnstrueerd bij de schatting met de tijdsomstan digheden, waar daartoe aanleiding is, rekeiing te houden. Dat volgens het gewijzigd ontwerp driemaal aangifte zal moeten worden gedaan, sluit, gelet gevallen niet zal zijn uit te maken of de koers- winst op effecten gemaakt, als winst op eene be- legging don wel als winst uit speculatie moet i worden beschouwd. Berlcfitea. De Staatscourant van Zaterdag 12 Aug. bevat o.m. de volgende Kon. Besluiten: eervol ontslagen met pensioen wegens li chaamsgebreken de le luitenant der infan terie op non-activiteit H. J. Juta; benoemd tot officier van gezondheid 2e klasse de studenten in de geneeskunde (art sen) C. Eggink en Th. E. Kempers; benoemd tot tijdelijk Nederland en de oorlog, De dienst op Engeland. De Maatschappij „Zeeland", heeft beslo ten Woensdag a.s. den dienst op Engeland te hervatten. Van Vlissingen zal driemaal' per week een boot afvaren, n.l. MeancL:g/ Woensdag en Vrijdag. Van Engeland Di .s-' dag. Donderdag en Zaterdag. Engelsche torpedojager vernield. Het Engelsche stoomschip Grenedier, uit New-Castle, Zondagochtend te 9.50 den Nieuwen Waterweg binnengekomen, rapoor-, teerde, dat één van de torpedojagers. óit hat convooi begeleidde. Zondagochtend om Èl lengewoon hardnekkig verdedigd werd, door j licht gewond. De watervliegtuigen werden een stormaanval van de infanterie der £3e naar zee yerdreven, standvastigheid en ontwikkelden eene op de langzame veranderingen, in de waarde van groote sterkte tegenover de Engelschen. De onder Engelsche officieren tegen emir Ali Denar, van Darfoer, afgezonden Egyptische troepen gingen grootendeels naar dezen over, hetgeen ten gevolge had, dat de ver bindingen tusschen Soedan en Egypte zijn afgesneden. Londen, 12 Aug. (R.). Officieel be richt. Twee vijandelijke watervliegtuigen vlogen gisternamiddag boven Dover en wierpen vier bommen neer, die geen schade aan richtten. Een officier en zes man werden de meeste onroerende goederen, niet in dat er telken jare opnieuw schatting moet plaats heb ben. Slechts wanneer er omstandigheden zijn, die waorde-wijziging in den loop van het jaar waarschijnlijk maken of wanneer duidelijk is, dat het eerste jaar een onjuiste waarde is aangeno men, zal in het tweede of derde heffingsjaar reden zijn voor een nieuw onderzoek omtrent de waarde van eenig goed. Verdedigingsbelasting II. De opmerking, dat de progressie bij een inkomen van 85,000 ophoudt, is niet juist. Wel houdt bij dat bedrag de toeneming der progressie op, doch de pro gressie gaat, zoolang niet 8 pet. van het geheele inkomen bereikt is, steeds vooruit. Inkomsten uit speculatie in effecten zijn ook in deze belasting met betrokken, fimdat io yele adjunct-accountant bij de Directe Belastingen te Amsterdam F. uur, op een afstand van mt}!»» ter. Vaster*' van het vuurtOTenschfp Maas. op mijn gestooten en in de lucht gevlogen Tres. De equipage werd door drie hooien vci> de andere Engelsche torpedojw^s gered. De stoomloodsboot heeft te Hoek van Hol land aangebracht een sloep van de Zondag*5* morgen gefonken Engelsche torpedojager* zijnde de Lasso. Uit IJmuiden meldt men over het gebeurde nog het volgende: Zondagavond kwamen de NederlandscKe torpedobooten G 15 en G 16 te IJmuiden uit zee terug met verschillende overblijfse len van een der nieuwste Engelsche torpedo*' jagers, de Lasso, die ongeveer 8 mijl van het Maasvuurschip in den grond geschoten moet zijn. Onze torpedobooten vingen daar over tegen twaalf uur draadloos telegram ofl en spoedden zich naar de plaats om zoo mo gelijk hulp te bieden. Bij de aankomst werd veel wrakhout gevonden en vond men dit gedeelte der zee overdekt met olie en wer den twee scheepsbooten opgevischt, waar van een groote met de loodsboot naar Rot terdam werd medegenomen en een kleine zonder naam naar IJmuiden werd medegeno men. Onder de opgevischte voorwerpen be vond zich ook een witte Engelsche matro zenmuts met lint gemerkt Lasso. Daar eert Engelsche kruiser en twee Engelsche torpe dojagers in de nabijheid werden gezien, ver moedt men dat de opvarenden van de Lasso door deze oorlogsschepen gered zijn, althans werden geen lijken of schipbreukelingen in' den omtrek gevonden. De Lasso is een der. nieuwste Engelsche torpedojagers, die mef olie gestookt worden. Het vinden van ver splinterde masten en het constateeren vani granaatgaten in verschillende scheepsvoor- werpen wijst op een treffen met vijandelijke torpedojagers en niet op torpedeering of mijnexplosie. De aangehouden haring- visschers. Het hoofdbestuur van den Chr. Zeelie- denbond in Nederland heeft op een schrij ven zoowel van de Reederijvereeniging als van vele groote reeders uit Vlaardingen en IJmuiden de mededeeling ontvangen dat voor de' gezinnen der in Engeland aange houden haringvisschers uitnemend gezorgd wordt. De uitkeering bedraagt te Vlaardingen voor de schippers 21 en voor de matrozen 14 per week, ingaande met den dag, dal het schip werd opgebracht en eindigend mei den dag van terugkeer in Nederland. Da wekelijksche uitkeeringen zullen ook gelden voor equipages die geheel op deel varen. Uit Katwijk werd geen bericht ontvangen, uit IJmuiden luidden de berichten ook be moedigend, doch te Scheveningen is de toe stand minder gunstig. Sommige reeders Ia- ten zich niet onbetuigd, doch andere trek ken zich van de gezinnen niets aan. Wat betreft het loslaten der bemanning gen deelde de heer Roos, de secretaris, me de, dat de Reederijvereeniging deze pogin gen niet kon steunen, omdat schip en be manning tegelijk behooren vrijgelaten ta worden. Aanhoudingvanbrievenmalen', De stoomschepen „Goentoer" en „Som* melsdijk", resp. 30 Juni van Rotterdam naar Batavia vertrokken en 11 Augustus uit New- York te Rotterdam aangekomen, hebben dd post te Kirkwall moeten afgeven. Verbouwverbod. (Officieel). Het ligt in het voornemen van den minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, zoodra het ontwerp-distributie- wet wet zal zijn geworden, te bevorderen' dat eene algemeene maatregel van bestuur- wordt uitgevaardigd, waarbij wordt bepaald, dat de verbouw van bruine en gele mosterd, kanariezaad, karwijzaad, blauwmaanzaad, spi-£_ naziezaad, vlas, suikerbieten en zaaiuien doorS voornoemden minister kan worden verbo den, beperkt of niet dan voorwaardelijk wor- den toegestaan. Het ligt verder in de bedoe ling de teelt dezer gewassen, zoo noodig, tej beperken tot den omvang, welken zij gemid* deld in de jaren 1913, 1914 en 1915 had. Tarwe, gerst en haver. Het Dagelijksch Bestuur der Holland- sche Maatschappij van Landbouw heeft aan den Minister van Landbouw enz. een adres gericht met bezwaren inzake de regeling be-i treffende inbeslagneming van tarwe, gerst., en haver en waarin verzocht wordt de thans 1 vastgestelde bepalingen alsnog te willeni herzien en daarbij zoowel rekening te hou-/, den met het belang van een goede en goed-j koope broodvoorziening, als met de belan-^ gen van den tarweteler. Het Dag. Bestuur^ voornoemd spreekt als haar vaste overtui-J ging uit, dat wordt de regeling niet in be«g doelden zin herzien, het door den minister beoogde doel zeker niet wordt bereikt eng slechts eenige minder moreel hoogstaand©' handelaren en fabrikanten van den niet-ge-' wijzigden maatregel zullen profiteeren. Distributie van meel Naar gemeld wordt, hebben de meel-j fabrikanten nader last gekregen, dat zij. voortaan telkens voor ten hoogste 14 dageitf aan hun afnemers bloem en meel mogen af* leveren, berekend naar het maximum, dat Rinsma; benoemd tot directeur van het Post- en Telegraafkantoor te Uitgeest J. C. Fehr, thans commies bij de Posterijen en Telegra fie le klasse. Vrijdagmiddag om 5 uur bracht H. M. de Koningin een bezoek aan Bennebroek, waar zij het instructie-bataljon uit Kampen, dat daar gebivakeerd was, inspecteerde. Hare Majesteit kwam te paard, en nadat de troepen geïnspecteerd waren, werden door de muziek eenige vaderlandsche liederen gespeeld, waarna H. M. zich onderhield met den burgemeester, jhr. mr. L. A. van Schuij- lenburch en mevr. Willink van het Huis te Bennebroek. H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins der Nederlanden zijn voornemens Za terdag 19 Augustus a.s., des namiddags te 2% uur, het concours hippiqué te 's Graven- hage bij te wonen. -TenbehoevevandeVereeni- g i n g tot Oprichting van Kinderbewaar plaatsen te 's-Gravenhage heeft H. M. de Koningin een bedrag van 100.geschon ken en H. M. de Koningin-Moeder 40. De Neder 1. Antillen. De correspondent te Keulen der N. R. Ct., seint d.d. gisteren, dat de Köln. Ztg. uit Washington verneemt, dat in de Ver. Sta ten het gerucht gaat, dat de Amerikaansche regeering de Nederlandsche regeering heeft gepolst, of zij bereid zou zijn tot den ver koop van het eiland Curasao. De Nederlandsche gezant te Washington ontkent de juistheid van dat bericht. Hulpaalmoezeniers. De hulp aalmoezeniers zijn in rang gelijk gesteld met majoor. Er zal door hen een kepi wor den gedragen, alsmede onderscheidingstee kenen op hun kleeding, zooals voor aal moezeniers is vastgesteld. Kon. Mil. Academie. Aan het overgangsexamen van het He naar 't Die stu. diejaar, dat op 2 September e. k. aan de Kon. Mil. Academie zal aanvangen, wordt deelgenomen door: 25 cadetten der infan terie hier te lande, 24 der infanterie Neer- laiAlscïi Inclie, O cavalerie hier te lande, 2 cavalerie N.-I., 23 artillerie h. 1.1., 7 artillerie N.-I., 7 genie h. t. 1., 4 genie N.-I. F. A. Lieftinck. Vrijdagavond, omstreeks half 10, overkwam het Kamerlid den heer Lieftinck een klein ongeluk, door dat hij op het Klokhuisplein te Haarlem struikelde en voorover op straat viel. Met het or.g op diens hoogen leeftijd achtte men het noodig, hem per Atax naar huis te ver voeren, waar een geneesheer ontboden werd. De „O. Haarl. Ct." verneemt, dat de val geen ernstige gevolgen heeft gehad. „De Ingenieur" meldt; Tot ingenieur bij de Madoera-Stoomtram- Maatschappij is met ingang van II Augustus 1916 benoemd W. C. J. Bollee Jr., die 11 Augustus per „Rindjani" van Rotterdam de reis naar Indië heeft aanvaard. Begrafenis van een Belgi schen majoor. Met buitengewone kerkelijke en militaire eer werd Zater dagmiddag op de R.-K. begraafplaats te Rot terdam ter aardè besteld het stoffelijk over schot van den Belgischen majoor E. C. L. Diegerick, die te Amersfoort was geïnter neerd, doch ingedeeld bij den interneerings- dienst te Rotterdam, waar hij ten huize van mevrouw Verheul, eene Belgische vluchte linge, die hem tot het laatst toe liefderijk verpleegde, aan een lange slepende rheu- matische ziekte overleed. Aan de begrafenisplechtigheid ging voor af een lijkdienst in de St. Elisabethkerk aan de Mathenesserlaan, welke door een 125 Belgische en Nederlandsche militaire auto riteiten, een 400-tal geinterneerde Belgen, een aantal Nederlandsche militairen en een talrijk publiek werd bijgewoond. Daarna werd de stoet geformeerd en trok men langs een haag van duizenden, die zich langs den weg hadden geposteerd, naar het kerkhof. Voorop ging het vuurpeleton en de mu ziek van het landweerkorps te Rotterdam. Dan volgde de lijkkoets met Belgische en Nederlandsche officieren als slippedragers, voorts de onderofficieren-dragers, een deta chement van 150 militairen, de muziek der Belgen uit Harderwijk, 400 geinterneerde Belgen, met de geinterneerde Belgische stu denten voorop, de vertegenwoordiger van generaal Snijders, overste Waasdijk en een auto, verder een 6 tal galarijtuigen en een 20-tal volgrijtuigen met de autoriteiten en vrienden. Op de begraafplaats werd de kist met de gebruikelijke kerkelijke en militaire plech tigheden in het priestergraf bijgezet. Voor de bijzetting in het priestergraf wordt voor alle te Rotterdam overleden Bel gen een bijzondere vergunning verleend, on der bepaling dat de lijken binnen 6 maan den na het eindigen van den oorlog naar dezen gedurende de 3 laatste maanden van België jgp.etsn worden oyergebracht, i915 betrokken.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1916 | | pagina 2