RIJN- en MOEZELWIJNEN BINNENLAND. J. A. SCHOTERMAN Zn. KOOPT UWE r De Staatscourant van 21 Augustus be- yat o.a. de volgende Kon. besluiten t' benoemd tot gezagvoerder aan boord van liet stoomloodstransport-vaartuig in alge- ineenen dienst van het loodswezen 4e en 5e district, de loodsschipper le klasse J. jGoos op verzoek eervol ontslagen de ingenieur bij den dienst van het loodswezen enz., B. SL Verhey. Audiënties. De gewone audiënties yan de ministers van Koloniën, van Marine en van Justitie zullen deze week niet plaats hebben. De gewone audiëntie van den minister van Waterstaat zal a. s. Vrijdag 25 dezer niet plaats hebben. De Nederlandsche gezant te B e r 1 ij n, baron Gevers, vertoefde sedert gisteren in Den Haag en keert Woensdag ivaar zijn post terug.I Indische regeeringsteie- grammen. De correspondent van de Tel. te Weltevreden seint, dat de minister van koloniën den gouverneur opdracht heeft ge geven hem in den vervolge zoo snel mo gelijk en in uitgebreiden vorm al het In dische nieuws te zenden. Curasao. Naar aanleiding van ge ruchten, die in de Hollandsche pers de ronde Hoen, ais zou de Amerikaansche regeering onderhandelingen voeren omtrent den ver koop van ons eiland Curacao, doet het de Indische Mercuur genoegen, deze ten stel ligste te kunnen tegenspreken. Van Holland- ache zijde is men juist bezig met verschil lende plannen, die deze kolonie ongetwijfeld zeer ten goede zullen komen. Wellicht zal het niet lang duren of een circulatie-bank, (waaraan zeer behoefte is, zal worden opge richt, terwijl de Koninklijke zich daar op uit gebreide schaal zal vestigen. Het zou dus allerminst op den weg onzer regeering lig gen, in voorstellen van Amerikaansche zijde, zoo die ooit gedaan zijn, te treden. De grondwetsherziening. Men schrijft uit parlementaire kringen: aan Het Centrum: Het schijnt de bedoeling der meerderheid in de Tweede Kamer te zijn, met de open bare behandeling der voorstellen tot Grond wetsherziening spoed te maken. Verwacht wordt, dat de regeering binnen zeer korten tijd haar Memorie van Antwoord op de iVoorloopige Verslagen zal inzenden. Mocht de openbare behandeling in October niet afloopen, dan zal zij dadelijk na het Kerst reces worden hervat. Zoo doende hoopt men, dat ook de Eerste Kamer nog vóór Mei 1917 de voorstdien zal aannemen, opdat de ontbinding van de beide Kamers dadelijk daarna kunne geschieden en de verkiezing «ener nieuwe Tweede Kamer kunne plaats hebben op den tijd, dat anders de periodieke yerkiezing zou moeten worden gehouden. Legerpromotiesin Indië. Blij kens uit Nederlandsch-Indië ontvangen tele grafisch bericht zijn bevorderd tot luitenant kolonel bij het wapen der infanterie de majoors E. M. Carpentier Alting, A. Frans- sen Herderschée, L. H. Berg en J. H. R. van de Siepkamp en tot kapitein bij dat wapen de le luitenants F. Ruinen en E. A. van den Bossche. Bij Kon. besluit is met ingang van I September 1916 benoemd bij het reserve- personeel der landmacht, met bestemming voor den dienst bij de landweer, bij de in fanterie der landweer, tot reserve-kapitein, 1de gepensionneerde kapitein der infanterie |W. F. Engelhart, van het leger in Nederl.- Indië. Kamerverkiezing Ooster hout. Voor het lidmaatschap van de Twee- 'de Kamer voor het district Oosterhout (va- ca(ure-jhr. Van den Berch van Heemstede) zijn, naar het Huisgez. meldt, in de R. K. kiesvereeniging in dat district als voorloo- pige candidaten gesteld: no. 1mr. dr. A. van Rijckevorsel, te 's Hertogenbosch; no. 2 de heer M. van Hout, burgemeester van Hel mond; no. 3 de heer H. Stulemeijer, wethou der van Rotterdam, en no. 4 de heer J. van 'Rijsewijk, te Tilburg. De heer Stulemeijer heeft verklaard als wethouder van Rotterdam te zullen bedan ken, indien hij gekozen wordt. De stemming in de afdeelingsvergaderin- gen heeft den 23sten dezer, de herstemming, zoo noodig, op 27 dezer plaats. Vrij w. Mil. Motorrijders- korps. Bij Kon. besluit is bepaald, dat het Vrijwillig Militair Motorrijderskorps met in gang van 28 Augustus a.s. wordt opgehe sen, onder dankbetuiging voor de aan den lande bewezen diensten. De dienstplichtige leden gaan op dien Hatum in gelijken rang over naar de dépöt- afdeeling van den motordienst of naar het landstormkorps motor, vaar- en voerwezen. Aan hen kan onbepaald verlof worden ver leend. De vaste leden, die een overeenkomst üebben gesloten, behouden de voor hen vastgestelde rechten, verplichtingen en ver goedingen, totdat de in hun overeenkomst vermelde termijn van 3 jaar zal zijn ver- Streken. Ambulance-treinen. De aanbie ding van de ambulance-treinen aan de re geering, op Woensdag in de wachtkamer van het Weesperpoortstation te Amsterdam, «al worden bijgewoond door Prins Hendrik, eere-voorzitter van het Nationaal Comité tot aanbieding van ambulance-treinen aan Ha- rei Majesteits regeering. Als vertegenwoor diger van de regeering zal minister Bosboom aanwezig zijn. Voorts zullen o.m. van hun belangstelling doen blijken de opperbevel hebber van land- en zeemacht, generaal Snijders; burgemeester Tellegen en gene- raal-majoor Ophorst. De heer S. P. van Eeghen, voorzitter van het uitvoerend co mité, zal den Prins toespreken. Te Beerta is op 83-jarigen leeftijd over leden de heer H. J. Onnes, sedert 5 Augus tus 1863 burgemeester dier gemeente. Na ruim een halve eeuw als secretaris van het waterschap Reiderland werkzaam te zijn ge weest, had hij enkele maanden geleden als zoodanig ontslag genomen. De overledene was officier in de orde van Oranje-Nassau. Te Nijmegen is Zaterdag overleden de heer jhr. R. W. J. van Pabst van Bingerden, schoolopziener in het arrondissement Tiel. Nederland en de oorlog* Het opbrengen van visschersschepen Zaterdagavond had te Katwijk wederom een vergadering van visschersvrouwen plaats. Sprekers waren de heeren v. d. Loo en v. d. Steen, hoofdbestuurders van dén Chr. Z. B. Geconstateerd werd, dat nu iceds 20 Katwijksche schepen zijn opgebracht en dat de bemanning het daar verre van genoeg lijk heeft. Daarom moet gepoogd althans de menschen zoo spoedig mogelijk terug te doen komen. Uit een schrijven van minister Loudon blijkt n.l., dat de Britsche Regeering onzen gezant te Londen heeft doen weten, dat van Britsche zijde geen moeilijkheden aan even- tueelen terugkeer zullen worden in den weg gelegd. De reeders ry/eigeren echter, op grond van den monsterrol, den terugkeer. Zij denken, bemanning weg, schip ook weg. Daarom moet de bemanning de wacht Door het grootste deel der reederijcn wordt dan ook gevoeld, dat zij zedelijk ver plicht zijn, de huisgezinnen der geïnterneer den te onderhouden. Naar aanleiding van door den Chr. Z. B. gedane mededeelingen, heeft de minister van Buitenl. Zaken zich trouwens reeds ge wend tot de burgemeesters van 's-Graven- hage en Katwijk, met het verzoek er de ree- ders van naar Engeland opgebrachte vis- schers vaartuigen op te wijzen, dat op hen, naar het oordeel van de Nederlandsche Re geering, de plicht rust, in de nooden der ge zinnen van de leden der bemanningen dier schepen behoorlijk te voorzien. Aan dit verzoek is echter te Katwijk, voor- zoover bleek, nog in geen enkel opzicht ge- volg gegeven. Ook daar zal daarom nauwkeurig onder zocht worden, hoe groot de nood isom daarna te overwegen, wat er verder te doen is, als de Reederij blijft weigeren - -rgoeding te geven. Voor zoover bekend, liggen thans van de Nederlandsche haringvloot T04 schepen fn Engeland, t. w. uit Vlaardingen 33, uit Maassluis 9, uit Scheveningen 31, uit Kat wijk 15 en uit IJmuiden 16. Van de treilervloot uit IJmuiden zijn er In 't geheel 7 schepen opgebracht. De „Geertruida". Naar de N. R. Ct. verneemt, Is overste Canters Vrijdag opnieuw met een spoedzen- ding van de Nederlandsche regeering naar Duitschland vertrokken, ditmaal in verband met de van Duitsche zijde tegen de beman ning van de „Geertruida" ingebrachte be schuldigingen. De ,^eelan d"-d lenst. De mailboot Koningin Regentes, die naar Rotterdam Is geweest om te dokken, is Za terdag te Vlissingen teruggekeerd. Tevens zijn daar met lichters 3200 vaten aangeko men, die in het schip worden gebracht, waarna het Maandag 28 dezer in de vaart komt om dien dag naar Engeland te vertrek ken. De „S t a t e n d a m". Zooals bekend is had reeds vóór het uit breken van den oorlog de HollandAme- rika-lijn te Belfast een nieuw schip besteld, de „Statendam". Nog vóór het voltooid was heeft de Engelsche regeering wat haar recht was op dit vaartuig beslag gelegd, en het ten eigen behoeve gerequireerd. Een Wolff-bericht in de Duitsche bladen deelt thans mede, dat de directie van de Holland—Amerika-lijn, omtrent deze zaak door de aandeelhouders ondervraagd, het geven van opheldering zou vermeden heb ben en dat de „Statendam" reeds sedert twee maanden als Engelsche hulpkruiser onder den naam van „Seahorse", in de vaart zou zijn gebracht. Wij kunnen mededeelen, dat, na het feit van het requireeren nog geen vergadering van aandeelhouders heeft plaats gehad, zoo dat dus de zaak aldaar nog niet Is kunnen ter sprake komen. Omtrent de bestemming van het schip is hier te lande niets bekend geworden. Er is echter reden om aan te nemen, dat het nog niet is afgewerkt en dus moeilijk reeds in de vaart kan zijn. Overigens betwijfelt de direc tie of het schip, een passagiersboot, tot hulp- kruiser zal kunnen worden omgebouwd. De „Statendam" is 35.000 registerton groot en zou tot heden de grootste bodem van de Nederlandsche koopvaardijvloot ge weest zijn. Men ziet uit het bovenstaande, dat het op schrift van het bericht in de Duitsche bla den: „Een Nederlandsch schip als En- gelsch hulpkruiser gerequireerd", geheel on juist is. De „Statendam" was nog slechts in aanbouw en is dus nooit een Nederlandsch schip geweest. (N. v. d. D.) Noorsche schipbreukelingen. Tegen 12 uur is gisterochtend de Sche- veningsche haven binnengevaren de Sch 67, Petronella, schipper L. de Ruyter, ree der W. Verhey, met aan boord de kapitein en de bemanning, 7 personen, van de Noor sche schoener Dufus, van den reeder B. Tor- strup, te Stavanger, welke boot met een lading hout onderweg was van Frederikshald naar Sunderland. De boot was Zaterdag 12 Augustus door een Duitschen onderzeeër op 55 gr. 45 min. N.B. en 19 gr. OL. in brand gestoken. Door de goede zorgen van den inspec teur van politie le kl. Herfkens werden de geredden, na aan het politiebureau Duin straat van voedsel te zijn voorzien, naar Rot terdam op den trein gezet, om daar in het Skandinavisch Zeemanshuis te worden op genomen. Bloemkool. De minister van L., N. en H. heeft, ten aonzien van reuzen-bloemkool, geteeld te Rijnsburg, Katwijk, Noordwijk, Valkenburg, Oegstgeest en Zoetermeer-Koüdekerk, het volgende vastgesteld: Voor de in genoemde gemeenten geteel de bloemkool zullen consenten tot uitvoer van het product in gezouten staat kunnen worden verleend, wanneer uit verklaringen van den betrokken veilingmeester blijkt, dat 50 pet. der bloemkool voor het binnenland is geveild en dat dit percentage in eerste en tweede soort op de veilingen is aange voerd. De overige 50 pet. van de teelt behoeft alsdan niet ter veiling te komen en mag wor den ingemaakt. Veevoeder. In antwoord op een door den Raad van Advies van Melkleveranciers der Arnhem- sche Melkinrichting telegrafisch aan den minister van Landbouw gedaan verzoek om mededeeling of door de Regeering dezen winter aan melkleveranciers krachtvoeder tegen bereikbaren prijs beschikbaar'kan wor den gesteld, daar de raad anders genood zaakt zou zijn den veehouder te adviseeren hun melkvee zooveel mogelijk te verkoopen en de melkproductie dezen winter zooveel mogelijk in te krimpen, heeft het Rijksbureau voor distributie van graan en meel medege deeld, dat de regeling omtrent de wijze waarop de distributie van veevoeder zal plaats hebben, thans nog in voorbereiding is. Of veevoeder in den a.s. winter in groote hoeveelheden zal beschikbaar zijn, en hoe hoog de prijzen daarvan zullen zijn, kan thans niet worden gezegd. De minister heeft dus den veehouders nog geen zekerheid gegeven en inmiddels gaan de melkleveranciers yoort het vee, waarvan dezen winter de melk naar de steden moest komen, te verkoopen. Moeilijkheden ïn de industrie. Men schrijft uit Enschedé aan het Hhld.: Bij de moeilijkheden, die onze Twentsche industrie gedurende den oorlog op velerlei gebied moet doormaken, voegt er zich weer een het ontbreken van jutedoek of paklin- nen, benoodigd voor het emballeeren van alle binnenlandsche en exportgoederen. Tijdens den oorlog heeft het hieraan wel eens nu en dan gehaperd, doch telkens kwam er weer uitkomst en kon alles ten slotte verzonden worden. Nu echter onze Holland sche jutefabrieken sedert geruimen tijd van allen aanvoer van jute verstoken zijn en En geland weigert grondstoffen door te laten, zullen alle voorraden jutedoek spoedig uitge put zijn en komt de tijd, dat de industrie hier vastraakt. Het ware daarom te wen- schen, dat er maatregelen konden worden genomen om de groote jutecentra Rijssen en Goirle een ramp van gedwongen werk staking te besparen en ons geheele land, dat op bijna ieder gebied jutedoek en linnen noodig heeft, daarvan weer geregeld te voorzien. Van Houten 's fabrieken. Naar aanleiding van een conferentie met de firma Van Houten en de hoofdbestuurs leden van den Bond van Cacaobewerkers én Metaalbewerkers werd aan de Weesp. Ct. medegedeeld, dat de firma aan het verzoek, om verbetering der loonen, niet kon voldoen, doordat met November a.s. geen grondstof fen meer zouden zijn te krijgen en de fabriek moet stoppen. De beide organisaties zullen trachten deze ramp te voorkomen. Ontruiming van een vluch telingenkamp. Naar de Msb. verneemt, worden er po gingen aangewend om, nu er sprake is van ontruiming van een der vluchtelingenkam pen te Ede of Nunspeet, daarheen een der depóts uit Den Haag te verplaatsen, waar door wederom een groot aantal scholen ter beschikking van het onderwijs zou komen en de militairen dichter bij hun woonplaatsen zouden komen te liggen. Nederlandsche arbeiders kinderen uit Duitschland. Naar .vernomen wordt kan binnen kort een belangrijk transport Nederlandsche arbei derskinderen uit Duitschland verwacht wor den voor het Leidscne Huisvesting-Comité. Het is genoegzaam bekend dat genoemd Comité reeds den vorigen winter eene on- derafdeeling aan het hoofdcomité verbond, met het doel kinderen van Nederlandsche ar beiders, die toen in groote massaas met hunne ouders naar ons land kwamen, te steu nen, in den vorm van het verstrekken van kleeding, dekking, versterkende voedings middelen, enz., terwijl daarnaast ook een aantal achtergebleven Nederlandsche kinder tjes in Duitschland zelf, nlm. 300, financieel ondersteund werden. Thans echter doet zich de dringende nood zakelijkheid voor, dat tal van Nederlandsche arbeidersfamilie's in Duitschland gedwongen worden hunne kinderen iaar Nederland te zenden. Van vele zijden bereikten het co mité de meest dringende beden met het ge volg, dat eerstdaags, in samenwerking met de Missionarissen van de in Duitschland zoo gunstig werkende St. Josef-Comité's, het transport beginnen zal. Ofschoon het Comité nog over een groot aantal Nederlandsche familie's beschikt, die genegen zijn een Nederlandsch arbeidskind uit Duitschland op te nemen, zoo wordt toch andermaal een beroep gedaan op de Neder landsche families. Een ieder die een arm kind van een Ne- derlandschen arbeider uit Duitschland koste loos, voor den duur van den oorlog, wil op nemen, gelieve dit mede te deelen aan de directie van het R. K. Huisvestings-Comité te Katwijk a.d. Rijn. In tegenstelling met de Belgische kinder tjes, die voor 99 pet. katholiek zijn, bij ge volg ook bij katholieke gezinnen moeten geplaatst worden, hoopt het Comité voor dit werk ook verschillende niet-katholieke kin dertjes in handen te krijgen, zoodat ook de niet-katholieken aanvragen om kinderen, zooveel mogelijk kunnen bevredigd worden. Nog verzoekt men ons mede te deelen, dat men aan het Huisvestings-Comité geen aanvragen moet richten voor Vacantie-kin- deren. Ofschoon zeer sympathiek, kan het Comité zich met dit werk niet belasten. Duitsche kinderen. Vrijdag of Zaterdag worden te Gissingen een 300 Duitsche kinderen verwacht. In het hotel de Man te Oostvoorne, zijn 55 Duitsche kinderen ondergebracht. Belgische kinderen. Op dringend verzoek van het Belgische Comité komen reeds heden 10 zwakke Bel gische kinderen, die de zeelucht zeer noo dig hebben, in Egmond. Er is voor hen plaats gemaakt in het koloniehuis „Zwar tendijk". De regeling der verpleging van Belgische kinderen in koloniehuizen van het Centraal Genootschap en van andere vereenigingen, heeft vastere vormen aangenomen. Ongeveer 20 tehuizen in verschillende streken van ons land zijn beschikbaar ge steld. Over de grens gekomen. Te Stellingen (Gr.) zijn twee Belgische krijgsgevangenen over de grèns gekomen. Te Maastricht zijn 2 uit Duitsche krijgsge vangenschap ontvluchte Russen aangeko men. Nabij Thorn (Limb.) is een Duitsche4 deserteur over de grens gekomen. Zondag zijn onder Onstwedde (Gron.) twee Russische en gisteren twee Engelsche krijgsgevangenen over de grens gekomen. Onprettige vacantie. Men meldt uit Nijmegen aan de Msb.: Een 24-jarige kantoorbediende uit Am sterdam, genaamd Zelfand, op vacantie te Nijmegen, maakte een fietstochtje naar de bekende uitspanning „De Plasmolen", doch geraakte verdwaald, en onbekend met de dichte nabijheid der Duitsche grenzen, al daar, was hij, zonder het zelf te weten, daar over gekomen. Aan twee heeren in burger- kleeding, die later twee Duitsche Rijksbe ambten bleken te zijn, vroeg hij den weg. Deze heeren waren toen zoo vriendelijk hem mde te nemen, met het gevolg, dat hij thans reeds en 14-tal dagen te Wesel „einge- sperrt" zit, als verdacht van spionnage, zon der hoop spoedig vrij te komen. Landdag „O n z e V1 o o t." Het hoofdbestuur der Koninklijke Nederland sche Vereeniging „Onze Vloot" ontving be richt, dat Z. K. H. de Prins der Nederlanden een gedeelte van den landdag op 26 Augus tus a.s. te Naarden-Bussum zal bijwo nen. Nat Bloemen- en Planten- keuring te Nijmegen. De groote bloemen- en plantenkeuring van de Ned. Maatschappij voor Tuinbouw- en Plant kunde, welke te Nijmegen zal worden ge houden, belooft goed te slagen. Het con certgebouw „De Vereeniging" zal met het grootste gedeelte van den tuin voor de ten toonstelling worden gebruikt. Prins Hendrik zal den dag der opening, Vrijdag 25 Augustus, 's nam. om half vier, een bezoek aan de tentoonstelling brengen. H. M. de Koningin, H. M. de Koningin- Moeder en Z. K. H. Prins Hendrik stelden elk een groote zilveren medaille beschik baar. Afgesneden bloemen zullen zeer sterk vertegenwoordigd zijn. Aalsmeer komt uit met een collectieve inzending van ruim 200 vierk. meter. Op het boventerras van het feestgebouw uitzicht gevend op het Keizer Karelplein, wordt een fraai aangelegde tuin ingericht en in den tuin der „Vereeniging" een kunst vol arrangement van vaste planten, afge wisseld door rotswerken en een waterpartij, welke inzending pijn. 150 vierk. meter be slaat Interessant belooft ook te zijn de collec tieve inzending der geinterneerde Belgische tuinbouwers uit het kamp Harderwijk. Ook uit België zelf is nog een belangrijke inzen ding toegezegd. Nijmegen komt met eene groote collec tieve inzending van bloemschik- en bloem- versieringskunst. Leger des Heils-congres. Het Leger des Heils houdt van 9 tot 13 Sep tember te Amsterdam een nationaal con gres, onder leiding van commandant en me vrouw Whatmore, bijgestaan door ruim 300 officieren. Hospitaal-kerkschip „De Hoop". Het hospitaal-kerkschip „De Hoop" is gistermorgen behouden te IJmui den binnengeloopen en heeft voorloopig in de Binnenhaven aldaar vastgemaakt. Ds. L. J. Lammerink te Hoogvliet, zal van half September tot het einde van het seizoen als predikant de reis op het hospitaal-kerk schip De Hoop medemaken. Drukke tijd. Te EocKem waren de vorige week een duizendtal yreeisdelii* gen in p.ensioiv V Lijkverbranding. Blijkens de Be richten en Mededeelingen der Vereeniging voor facultatieve lijkverbranding had den 15den Augustus in het crematorium de 104e crematie plaats en zal de 41e jaarlijksche al- gemeene vergadering der vereeniging wor den gehouden op Zaterdag 9 September te Bloemendaal, in Hotel Duin en Daal. Gemeenteraad en burge meester. De kerkeraad te Joure be sloot des Zondagsavonds voortaan oolé godsdienstoefeningen te houden en naar aanleiding daarvan wendde hij zich tot dèn gemeenteraad, des Zondags de kermig voortaan om 7 in plaats van 4 uur te doen aanvangen. De meerderheid van den Raad wees dit verzoek af, zij zag daarin een drijven van de kerkelijken tegen de kermis. De burge* meester oordeelde, dat in deze zaak de be slissing niet aan den gemeenteraad, maai aan hem, als hoofd der politie, toebehoorde en deelde mede, dat hij het verzoek zou in willigen. Lepelaars in 't gebied der overstrooming. Het overstroomde ge bied levert niet veel moois, maar toch wel iets interessants op, zoo schrijft de heer W. Jagers in „D. L. N." Zoo bv. heirlegera blauwe reigers en.groote troepen lepe laars. Verleden jaar heb ik bij Zunderdorp al een paar keer een lepelaar gezien. Dit jaar heb ik er hier wel een enkele over zien vliegen en bij Landsmeer zag ik er ook wel 'n enkele op 't land loopen. Verleden week, Woensdag, reed ik om een uur of negen 's avonds tusschen Kadoelen en Landsmeer en zag tot m'n groote verbazing links van den weg 'n troep van ongeveer 200 lepe laars op het land zitten. Ze waren nogal schuw en vlogen bij mijn nadering een eindje verder, waar zij het erg druk hadden en een geluid maakten als een troep jonge merels G e m o e d e 1 ij k. 't Is in de Dracht- stertram. We zitten gezellig bij elkaar te praten. Hé, daar stopt de tram. Een reiziger uit of in Neen. De conducteur snelt met groote stappen eén eindje 't land in en komt weldra terug met iets in zijn handen. Daar stapt hij weer in. Vragend kijken we hem aan. „Eiers", zegt hij.,. Verleden week er dertien uitgehaald. Nu vijf. Vrouw weer blij maken. Goedkooper dan regeeringseieren". De tram krijgt de gewone snelheid en de conducteur bergt, glunder lachend, zijn eendeneieren in z'n kist (O. N.} Doodgeschoten. In den nachi van Zaterdag op Zondag is bij een ontmoe- ing tusschen een groep van acht smokke» laars en een grenskommies, een der smokke< laars, een 23-jarige jongeman uit Elberfeld, doodgeschoten. Na tweemaal aangeroepen te zijn, bleven de menschen toch doorloo* pen. Als derde waarschuwing loste de amb tenaar een schot en trof daarmede toevallig den Duitscher, -die in tegenovergestelde rich ting als de anderen trachtte te vluchten. Onder den trein. Gisteren is op de Beersche Maasbrug door een sneltrein van Nijmegen naar Den Bosch een aan die brug werkzaam zijnde Belg, J. Thijss, uit Nij« megen, aangereden. Hij was terstond dood. Onder de stoomtram. Zondag avond is door de stoomtram Den Haag—* Delft bij de Hoornbrug overreden de 32-ja* rige vrouw S., verblijf houdende te 's Gra- venhage. Zij is overleden. Door een luik gevallen.—* Te Middelburg is de 40-jarige vrouw van den boekdrukkersknecht V. in haar woning in de St. Pieterstraat door een luik gevallen^ in bewusteloozen toestand naar het Gast huis gebracht en aldaar Maandagmorgen overleden. Verdronken. Bij het zwemmen in den Rijn is onder Oosterbeek de 14-jarige M. V. L. verdronken. Nabij Huisduinen is aangespoeld hel lijk van den milicien der infanterie S. T., uil Amsterdam, die Zondag bij het baden ver dronken is. Een gevaarlijke sprong. Ben matroos, die te Vlissingen in een café ruzie had, sprong door de ruit naar buiten en bleef aan de ruit hangen. Hij was zo<J verwond, dat hij naar het hospitaal moesf worden overgebracht. Marktberichten. Eiermarkt te Amsterdam. 12 Aug. 1916. Kipeieren V. P. N. f 7.70-f 8.05. Regeering f 5.00f 7.05. Aanvoer V. P. N. 800 Begeering 174.594 Middenprtjs per 100 1 P. N. f 7.85. Regeering f 6.37. Reclames BIJ Telefoon 145. Utr. str. 34. School- en Kerknieuw». Alg. Synode der Ned. Herv. Kerk. xxvm. Deze zitting wordt aangevangen met het &anr h o oren van een overzicht van den arbeid dool dr. Hulsebos in het laatste jaar ten bate vant de kerkelijke archieven verricht. Dit overzichl wordt gegeven door prof. Aalders, die het werï yen dr. Hul se bos van gr opt gewicht acht voor

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1916 | | pagina 2