"stadsnieuws. advertentiên. Amersfoorts Gemeentebelang Uit den omtrek. Kunsf en Wetenschap. Ingezonden Stukken. OENE GERRITS GORTER, Vrijzinnige Kiesvereeniging Algemeene Vergadering net dagmeisje, Een Heerenhuis OPENLUCHTTHEATER „BIRKHOVEN* AMERSFOORT. LANSELOET ENDE SANDERIJN de kennis onzer vaderlandscbe kerkgeschiede nis. Vooral v/ordt als navolgenswaardig er de aandacht op gevestigd dat de kerkvoogden van Oudewater eerst dr. Hulsebos raadpleegden, voor zij tot de vernietiging en opruiming van oude papieren overgingen. Verder wordt op menige belangrijkheid uit ,het verslag van dr. Hulsebos de aandacht gevestigd. Kerkeraadsarchieven van Heemstede en Bloe- inendaal leverden de stof voor menige belang rijke opmerking, terwijl ook het archief der Waalsche gemeente te Nijmegende archieven van Heumen en Waalwijk, Oud-Alblas door dr. Hulsehos werden bezocht, en hij melding maakt van de ontvangst van een pak nog niet be schreven stukken van het classicaal archief van Heusden, waarvan in een afzonderlijke bijlage een overzicht gegeven wordt. Prof. Aalders wijst met eenige voorbeelden op de groote belangrijkheid van het door dr. Hulsebos gegevene. Aan prof. Aalders wordt dank gebracht voor zijn overzichtterwijl de president den wénsch uitspreekt, dat dr. Hulsebos kracht moge ge schonken worden om zijn arbeid met lust en opgewektheid voort te zetten in het belang on zer archieven. Voorlezing wordt gedaan van een verslag, door de commissie van rapport be treffende kerkelijke evangelisatie, ingediend, bevattende tevens een verzoek dat de Synode een commissie van advies en leiding benoeme. De secretaris zou met grooten dank aon de commissie, die zich hiervoor zoozeer beijverd heeft, dit voorloopig willen laten rusten, vooral nu voorloopig is aangenomen een reglement voor de beroeping van predikanten voor de vervulling van bijzondere werkzaamheden. Do vice-prejsident shiit zich hierbij aan. Het is hem niet duidtelijk, wat de heeren van de oommissie van rapport voor de kerkelijke evangelisatie, met dien gemeentearbeid, waarvan zij spreken, bedoelen. De heer Schrieke verdedigt het rap port der commissie. De gevraagde commissie van advies zal geen dwingend karakter hebben maar zal slechts advies geven. Aangenomen wordt een voorstel van den heer Cremer om aan de commissie van rappo'rt in zake kerkelijke evangelisatie te berichten dat Ide Synode het verzoek om een commissie van bijstand en advied te benoemen aangehouden heeft, totdoCbeslist zal zijn over de voorloopig aangenomen artikelen voor de beroeping van predikanten voor de vervulling van bijzondere Werkzaamheden. XXIX. Door ds. Weyland wordt de eindredactie voorgedragen van de artikelen voor de beroe ping van predikanten voor de v or vulling van bijzondere werkzaamheden en van een nieuwe alinea 2 van art. 20 Alg. Regl. en ven een al. 2 in art. 21 Rogl. voor de Kerkeraden. Deze eindredactie met de memorie van toelichting wordt na discussie goedgekeurd. Hierna komt in behandeling het rapport van den heer Schrieke over het voorloopig aange nomen Synodaal Reglement op de benoeming van ouderlingen en diakenen en de beroeping van predikanten. Langdurige besprekingen heb ben plaats over de vraag, hoe moet de lijst van stemgerechtigden worden opgemaakt. Door vele leden wordt opgemerkt, dat de in sommige gemeenten bestaande gewoonte, dat men zelf aangifte moet doen om op <fe lijst geplaatst te worden, een verkorting is van de rechten der stemgerechtigden. Door anderen wordt opge merkt, dat voor groote gemeenten het onmo gelijk is zonder eigen aangifte een lijst van stemgerechtigden samen te stellen. De bespre kingen hierover leiden nog niet tot een beslis sing, maar zullen heden worden voortgezet. In September, zal, aldus bericht het Hrl. Dbld., waarschijnlijk een ledenvergade ring van de Haarlemsche Concertvereeniging gehouden worden, om tot opheffing van de vereeniging te besluiten. Gebrek aan steun is oorzaak. Motorfiets botsing. Op den Amersfoortschen Straatweg onder Bussjim kwam Vrijdagavond omstreeks half tien eon motorfiets, waarop twee personen gezeten waren, in botsing met een boerenwagen, welke zonder licht onverwacht uit een zij-, pad den weg opreed. De beide motorrijders ■werden ter aarde geslingerd, waarbij de heer Van Veen uit Bussum bewusteloos bleef liggen. Dr. Clinge Doorenbos uit Bussum ver leende de eerste hulp en deed beide heeren per auto naar Bussum vervoeren. Het bleek, dat de heer v. V. ernstig verwond was aan hoofd en knie, de ander kwam er met een ermwond betrekkelijk goed af. De motorfiets was deerlijk gehavend. (H.bld.) De 5000e. Te Apeldoorn herdacht Zaterdag de verloskundige mej. W. Jansen het feit, dat zij behulpzaam was bij de 5000ste verlossing. De jonggeborene ver eerde zij bij deze gelegenheid eene doop jurk. Een 100 0-v oudige vrucht. Nabij het paleis Het Loo is bij den tuinman F. Polman een erwtenplant te zien, welke 137 scheeden-draagt. Daar elke scheede van 710 erwten draagt, komt het getal zaden (ver over de 1000. Het merkwaardigste is, 'dat deze plant als „opslag" staat te midden ivan een aardappelveld. (Hbld.) Int School voor Wijsbegeerte. Hedenmorgen vervolgde de heer Blok zijn cursus. Spr. wil spreken over de vraag of in de gewone kennis een mystisch element aanwezig is en waar dat dan te vinden is. Met het groote bewustzijn wordt bedoeld de bewuste grond, die achter alle uiterlijke ver- echijnselen is. God uit zich in de buiten- iwereld en in de binnenwereld. Er moet dus een verband tusschen die twee bestaan. Was jer een kloof tusschen beiden, dan zou geen 'kennis mogelijk zijn. Er blijft een eeuwig ver band tusschen ons innerlijk bewustzijn en wat daarbuiten is. 57at we buiten ons waar-4 nemen en binnen in ons, is van dezelfde orde. Wij hebben dus de voorstelling van één groote Eenheid. Wanneer in ons aanwezig is de groote oorzaak van alle dingen, dan is het voor het individueele bewustzijn niet per sé onmogelijk bewustzijn te krijgen, van alles wat rondom ons is. Dan is geen be paalde grens te stellen aan onze kennis, cr zijn geen bepaalde perken te stellen aan ons bewustzijn. Dat is een heel andere voorstel ling dan we in pessimistische buien van vroegere wetenschapsmenschen hebben lee- ren kennen. Wanneer werkelijk in den mensch het goddelijke bewust wordt, zijn er geen grenzen te stellen en kan er werke lijk geen enkele kennis voor ons verborgen blijven. In de diepte van ons bewustzijn ligt In haar volheid alle kennis sluimerende. Wè mogen dus geen enkele bepaalde richting uitsluiten, geen bepaalde denkbeelden plaat sen. Wanneer de. menschheid als geheel evolueert, zullen we het toe moeten juichen, dat ze zooveel mogelijk wegen, die tot kennis leiden, betreden gaat. Alle weten is langs mystischen weg mo gelijk. Langs den weg van directe kennis kan tot kennis van alle dingen gekomen worden. Maar het voornaamste is het zien van het essentieel verband, het overwezen- lijk zien; tegelijkertijd het hart der dingen zien, maar daarbij niet de veelheid uit het oog verliezen. Het gewone weten is ook gebaseerd op de groote Eenheid. Wanneer er niet was het verband tusschen kenner en gekende, dan zou weten onmogelijk zijn. De grond van het gewone kennen is in zooverre mystisch voor zoover daarin de groote Eenheid doorleefd wordt. En naarn\ate de gewone mensch die Eenheid meer beseft, in zooverre is hij meer mysticus. Voor den mysticus is in de ken nis van de buitenwereld ook een element van Eenheid-doorleving. Eckart zag reeds in alle dingen God en God in alle dingen. De gewone natuurwetenschap is gekomen tot het waanzinnige zelf het bewustzijn te verklaren. Wij kennen echter geen kracht en stof, we hebben slechts begrippen er van. Verklaring van het bewustzijn moet men dan ook feitelijk doen door begrippen, die in ons zelf zijn. De materialistische verkla ring tracht het „Ik" te verklaren door het vreemde. Dat is de omgekeerde weg, het on bekende moet afgeleid worden uit het be kende. Ook het geloof werkte in den weten schapsman, dat er Eenheid bestaat. In zijn zoeken wordt hij gedragen door de gedachte dat er een harmonie is. De materialistische wetenschap werd in den blinde geleid in •het geloof van een eenheid, van een harmo nie van een verband van alle dingen. Zoo is daarin dus zelfs ook een mystischen kant, in die daemonische wetenschap. In haar beinden drang naar eenheid, heeft de wetenschap zich een wereldbeeld ge schapen, dat niet overeenkomt met onze zintuigen. De wetenschap vertelde ons, dat de stof niet was zooals we die zagen. De stof bestaat uit een zwerm molecules, altijd door trillende op bepaalde afstanden. Er wordt gedacht dat er krachten tusschen die kleine zwevende deeltjes zijn, die ze intact houden. De krachten zijn het dus en niet de stof zelf, zoodat de natuurkundigen al komen tot begrippen. De molecules zijn weer verdeeld in ato men en deze weer in electronen. De weten schap denkt zich alles opgebouwd uit elec tronen. Ze denkt zich die electronen allen van gelijke eigenschap; er wordt gedacht aan een eenheid van electronen. Het ver schil in de stoffen zou niets anders zijn dan een verschil in schikking der electronen. Alles is één stof, alleen de groepeering maakt, dat we van verschillende stoffen kun nen spreken. Tegelijkertijd is in de wetenschap gespro ken van energie, welke is een beweging, die zich ook weer grond in een bepaalde een heid. Oorzaak van beweging is kracht, die haar ontstaan te danken heeft aan het ver schil in de wereldenergie. Er zijn verschil lende soorten van energie, van geluid, van licht, van warmte, van beweging enz. Die al houden verband met elkaar. Zoo komt dus de wetenschap ook tot een eenheid van energie. En nu komen er, die zeggen, wat is stof eigenlijk? Is er wel stof? Is niet alles ener gie? Ostwald noemt dan ook reeds alles energie, al is zijn idee eenigszins speculatief. Maar langzamerhand komen er stemmen op die zeggenwat zijn die electronen dan eigenlijk? Is er in het electron nog wel iets dat we stof noemenis het wel iets anders dan lading en electriciteit? Zoo vernevelt ook daarbij het stoffelijke in het begrip. Een oer-energie zou dus liggen aan den grond van alle dingen. Stof is dan energie, die zich in een toestand van bestendigheid ver- toont; de gewone energie hecht zich niet aan een bepaalde ruimte. In de stof hebben we het blijvende en in de energie het eeuwig veranderende. Maar er zijn overgangen. Er is energie, die in de stof gevangen ligt, maar ook weer vrije energie kan worden (radium). Langen tijd is radium een hypothe sebreker geweest. Voortdurend gaf het energie af, zonder dat men wist waar het ar beidsvermogen vandaan kwam. Langzamer hand heeft men er een verklaring voor ge vonden, n.l. dat de energie uit de stof los kwam. Men heeft dus twee begrippen, waaruit de natuur is opgebouwdhet bewegende, en het bewogene. Bij het formeeren van het wereldbeeld is de wetenschap geleid door den drang naar eenheid, hoe zonderling dat beeld ook is ge worden. Het is een bepaald anti-zintuigelijk beeld. De wetenschap wordt daarbij geleid door het geloof en wetten, in harmonie. Dat de redelijkheid ook werkelijk buiten ons ligt, dat er een verband moet bestaan tusschen hetgeen binnen ons is en buiten ons is, voor zoover de gewone natuurvorscher dit vindt, maet hij ook weer mysticus zijn, daar hij hierbij gesteund wordt door de eenheid van het subjectieve en het objectieve leven. En voor zoover hij daardoor wordt opge heven wordt hij mysticus. Amersf. Gemeentebelang. Is het nog noodig de leden der kiesver- eeniging aon te sporen morgenavond ter vergadering te komen? Het geldt thans een zeer belangrijke verkiezing, waarbij voor de vrijzinnigen heel wat op het spel staat. Voor al de keuze der candidaten is vaak reeds be slissend voor de stemming. Niemand ver- zuime dus deze vergaderingl R. K. Kiesvereenfging. In een verslag in het Centrum lezen we omtrent de j.l. Vrijdag gehouden vergade ring van de R.-K. Kiesvereeniging o.a. het volgende: „Namens de vereeniging werd alsnog de heer Kroes gefeliciteerd met zijne verkiezing tot lid van de Provinciale Staten. Deze heer, het woord verkregen hebbende, dankt de vereeniging voor het vertrouwen in hem ge steld en voor het werk, door haar verricht; maar memoreert tevens, dat het wel geble ken is, dat de „affaire-Kroes" geen noemens waardige invloed heeft gehad bij zijne ver kiezing. Ook brengt hij in herinnering, dat hij in deze zaak nog niet gerehabiliteerd is. Een der leden spreekt de wenschelijkheid uit, dat onze kiezers voortaan beter weten, hoe ze -een stembiljet moeten invullen, 't Zou op zijn plaats zijn, reeds de schooljeugd, de besohernielingen der patronaten en de leden der jeugdorganisaties daarin te on derleggen. Ook wenschte men, dat het be stuur meer voeling houdt met andere ver- eenigingen, b.v. vakorganisaties. Dan zijn er zeker nog meer leden te winnen-. Ook werd er geklaagd, dat verschillende rechtsche kiezers bij de Provinciale Staten verkiezing geen stembiljet hadden ontvan gen. De voorzitter vond, dat een interpellatie in de gemeenteraadsvergadering hierin zijn nut zal doen. Een lid dringt aan op de samenstelling van een program voor de rechtsche gemeen teraadsleden. Hij betwijfelt of alle rechtsche raadsleden in belangrijke zaken wel genoeg overeenstemmen in gevoelens. De voorzit ter meent, dat als 't bestuur der anti-revolu- tionaire Kiesvereeniging hare afgevaardig den op de noodzakelijkheid er van wijst, spoedig bedoeld programma zal samenge steld zijn." Examen Franse h. Te 's Graverthage slaagde gisteren' voor het examen Fransch 1. o. onze stadgenoot de heer D. Ronner. Openluchttheater „Birkhoven". Behalve Eduard Verkade en Enny Vrede in de rollen van Lansloet van Denemarken en Sanderijn, zullen in de voorstelling van Lanseloet en de Sanderijn in het Openlucht theater Birkhoven nog optreden Mevr. Else van Duyn en de heeren Herman Sohwab, D. J. Lobo, Anton Verheyen en Ph. la Ghapelle De voorstelling vangt om half drie precies aan. Mocht de voorstelling door ongunstig weer niet door kunnen gaan, dan zal dit tij dig door aanplakking bekend worden ge maakt. Voor verdere bijzonderheden venvij zen wij naar de advertentie in dit blad. G e v a a r 1 ij k. Gisteren is in het slootje bij het huisje van den overwegwachter aan den Leusderweg in een zak gewikkeld een granaat gevon den, vermoedelijk daar neer gegooid door jongens, die het projectiel op de hei gevon den hebben. Een schildwacht is nu geplaatst •bij de plek waar het gevaarlijke voorwerp ligt AGENDA. Heden Bioscoop Langestraat. Bioscoop De Arend. Museum Flehite. Openbare Leeszaal (Beukenlaan) 10 12M, 2Yt—10 uur. Zondag 2tf—uur, Maandag 2XA—10 uur. 23 en 24 Aug. Bioscoop Langestraat. 23 Aug. Ons Huis, Korte Gracht. 26 Aug. Birkhoven: Die Haghespelers, Lanseloet ende Sanderijn. I. O. G. T. N. Openb. Vergadering. 28—31 Augustus. Amicitia, Concert. 29 Aug. Alg. Verg. Volksbond tegen Drankmisbruik. 17 Sept. Birkhoven N. M. V. Sportfeesten. Reclame. G. SASBACH, Coiffeur— Coiffeuse, Utrechtscheweg 50. Speciaal adres voor Haarwerken. 0urfernike Stan* van 22 Aug. 1916. GEBOREN: Hendrik, z. van Willem Age- nant en Maria Hartman. GEHUWD: Johannes Antonius Schouten en Francina Gerarda van Manen. Herman Sandvoort en Agnes Geertruida Maria den Hartog. OVERLEDEN: Oene Gerrits Gorter, oud 84 jaar, echtg. van Johanna Maria Suzanna van Eek. Paardenmarkt. 21 Aug. 1916. Aanvoer 200 paarden, 40 veulens en 20 hitten. Prijzen: luxe paarden: 'f 900ƒ1100; werkpaarden 400600; oude paarden 200400; veulens 180—350; hitten 150—400. Handel ffiati& Kaas. 21 Aug. 1916. Aanvoer 32 wagens met 8225 Kg., prijzen 56—58.50 gld per Kg. en 57—58 gld. per 50 Kg. Handel vlug. Am. Bad- en Zweminrichting. De temperatuur van het water was heden morgen 7 uur 63 graden Fahrenheit. Telefonisch Weerberioht. N33r waarn-iunü in den mornPn van 22 Augustus 1916. Medegedeeld door kei Kon. Ned. Met Instituut té dé Bilt Hoogste stand 762.6 te Vlissingen. Laag ste stand boven 750 in Oost-Duitschland. Verwachting tot den avond van 23 Aug.: Zwakke tot matige Noordelijke tot Weste lijke wind, zwaar bewolkt met tijdelijke op klaring, waarschijnlijk enkele regenbuien, weinig verandering in temperatuur. Fietslantaarn aansteken 8.42 uur. Btl optumm ran mc/aondm tlukhm beUtkmi r—dal d* Bidaetit itul dm inhoud instemt. Dé éopié wordt aon dén inééndér niet teruggegeven. Geachte Redactie. Beleefd verzoek ik U voor onderstaande eenige plaatsruimte in uw veelgelezen blad. Op Donderdag 17 Augustus zond ik mijn zoontje naar de Gasfabriek om 5 H.L. Cokes te bestellen; deze kwam echter terug met de bood schap, „U kunt niet meer krijgen als A of hoogstens 1 HJL. en dan moet u ze nog zelf afhalen." Zaterdag 19 Augustus begaf ik mij zelf met nog iemand naar de Gasfabriek om het nog maals te probeeren, echter met geen onder re sultaat als boven aangegeven. Er was, zoo zcide men, geen voorraad. Bij het heengaan, zag ik echter dat er nog wel voorraad was, zij het dan ook geen overvloedige. Juist ging voor mij uit nog een volgeladen particuliere wagen. Boven staande bevreemdde mij echter ten zeersto, daar juist in dezen tijd verschillende gemeente- naren er over gaan denken hun wintervoorraad op te doen. De vernam toen van particuliere zijde, dat nog pas 500 H.L. aan een handelaar hier ter stede waren afgeleverd. Indien dit be richt waar is (wot ik intusschen wel vermeen) daar mijn zegsman ze zelf had zien wegrijden, komt het mij voor, dat er met de belangen der gemeentenaren al heel zonderling wordt omge sprongen, als aan handelaren honderden H.L. tegelijk en aan particulieren (geen handelaren) nog geen 5 H.L. verstrekt kunnen worden. Is de kleine middenstand er misschien alleen om het dure "gas te verbruiken cn het gasbedrijf te maken tot een winstgevend zaakje, zonder dot ook zij met hun middelbare en lagere inkomens deelgenoot mogen worden van de voordeelcn van het cokesverbruik? Hier bedoel ik, dat in de allereerste plaats de muntgasverbruikers en de minderbedeelden van het voordeel van cokes- verbruik zouden moeten profiteeren en niet de handelaren, die ze door hun contract voordee- lig inkoopen en waarop dan de bedoelde perso nen zijn aangewezen, om deze zelfde cokes, duurder dan de Gasfabriek ze afleverde, te moe ten koopen. Mij wil het voorkomen, dat juist tegen den komenden wintertijd, gezorgd hod moeten wor den, dat er voldoende voorraad aanwezig was. Heeft de minderbedeelde klasse ten vorigen jare kunnen profiteeren van den aan den Raad voor gestelden en aangenomen maatregel om goed- koope brandstof te leveren aan de minderbe deelden onzer gemeente? Immers neenl Het bleek toen eveneens een wassen neus te zijn, ook omdat er geen voorraad was. Ten Bureele der Gasfabriek, werd tenslotte mijn naam ge vraagd. Kan het zijn, dat er voor sommige be stellingen uitzonderingen gemaakt worden en de naam alleen reeds een waarborg is, dat het bestelde geleverd wordt? Zoo ja, don is dit me ten met twee maten en mag m.i. in geen geval voorkomen. (Houdt mij ten goede dat ik hier den indruk weergeef, die ik ten Bureele kreeg). Is het ten slotte misschien ook mogelijk, daar beweerd wordt, dat de volgende maand de prij zen belangrijk zullen stijgen, dat dit van invloed is op het niet uitvoeren der bestellingen thans gedaan? Gezien de abnormale duurte van alle artikelen op elk gebied, zoude dit bij een zoo winstge vend bedrijf als de Amersfcortsche Gasfabriek is, toch kwalijk goed te praten zijn. Hopende, Mijnheer de Redacteur, door dit schrijven den stoot gegeven te hebben, dat deze zaak in onzen Raad een punt van bespreking moge worden en tevens van verbetering, opdat in den vervolge dergelijke kleine bestellingen kunnen worden uitgevoerd, betuig Ik U mijnen dank voor de verleende plaatsruimte. Met de meeste achting, V. 63(3J 6406 (HOS 0-100 6101 6&4S 6579 6627 6681 668S 6724 6727 6758 6834 6964 7060 7108 7174| 7193 7211 7219 7265 7290 7397 7444 7+19 7458 7516 7529 7537 7539 7545 7562 7647 7693 7723 7725 7752 7825 7835 7861 7971 8016 8019 8030 8071 813S 8179 8205 8297 8301 8407 8448 845$ 8460 8505 8577 8723 8813 8856 8861 8900 8911» 8919 8982 9013 9016 9041 9044 9125 9155 913$ 0195 9201 9237 9246 9306 9348 9354 9370 941$ 0497 9526 9529 9561 9655 9701 9756 9772 9931? 9972 10049 10150 10151 10156 10230 10236 1029Ï 103 10358 10406 10516 10588 10635 10645 1068^ 10714 10719 10792 10858 10925 109G9 11051 1106# 11110 11120 1112J 11137 11144 11161 H207 11431 11434 11463 11494 11497 11512 11522 11541 1155-f 11559 11583 11648 11654 11724 11785 11873 1190# 11950 12048 12055 12134 12184 12260 12309 1 2320 12336 12400 12402 12483 12572 12604 12669 1271$ 12759 12785 12834 12840 12892 12934 12936 13032 13039 13064 13280 13312 13327 13347 13360 13393 13403 13459 13171 13480 13507 13519 13579 13610' 13723 13725 13780 13809 13813 13847 13853 13885 13904 13909 14025 14034 14049 14071 14091 14117 14117 14163 14197 1426-1 14297 11326 14338 14112 14420 14495 14526 14501 14610 14617 14635 14643 14672 1-1723 14746 14796 14929 15002 15010 15031 15069 15089 15093 15121 15110 15216 15298 15419 15525 15527 15586 15691 15730 15797 15840 15880 15882 15032 15981 16075 16119 16232 16261 16283 16377 16119 16472 16551 16734 16718 16768 16779 16788 16790 16836 16938 16961 17004 17015 17050 17113 17160 17181 17185 17196 17221 17237 17309 17314 17398 17426 17437 17438 17530 17554 17581 17668 17686 17689 17693 17767 17923 17968 18060 18170 18212 18266 18292 18329 18355 18-103 18117 18 «"1 18511 18517 18661 18672 18685 18705 18721 18829 18836 18970 1898-1 19022 19085 19125 19109 19241 19278 19322 19331 19-104 19162 19409 19-175 19558 19593 19642 19613 19617 19667 19757 19760 19825 19849 19912 19955 19957 19992 20019 20034 20089 20151 20156 20243 20293 20324 20118 20486 20531 20580 20719 20755 20S10 20827 20S84 20897 20906 20951 20952 20056 >78 412e STAATSLOTERIJ. Derde klasse. Trekking van 21 Aug. 1Q16. 500 loten. Ten kantore van den collecteur A. C. R. O. Leinweber te Amersfoort, (Breestraat 22), zijn aan de navolgende nummers te beurt gevallen: Prijzen van ÏOO op nos. 2553 en 15802. Prijzen van ƒ45: 8082, 9655 en 15797. Te zamen 5 prijzen. 1m G otron wd: H. ZANDVOORT Jr. on A. G. M. DEN HARTOG. die, mode naraons wedorzjjdseho familie, dunk betuigen voor de belangstelling bij hun hu welijk ondervonden. Amersfoort, 22 Augustus. 1916. STAATSLOTERIJ. Hoogste prijzen der 3. klaeee. TREKKING VAN 21 AUG. f 5000.3438. f 1500.2662 8012. f 1000.11636. f 400.4136 18414. f 100.1892 2453 2553 8224 10041 15802,19543. Prijzen ven f 45. 3 7 403 420 805 812 11G0 1208 1808 1810 2143 2152 2480 2515 2888 3023 3478 3503 3961 4042 4215 4298 4455 4460 4850 4864 5251 5397 6084 6089 39 118 468 556 825 861 1276 1398 1822 1823 2175 2269 2624 2699 3026 3073 3606 3619 4046 4051 4306 4328 4542 4552 4898 4905 5455 5521 6139 6172 194 570 883 1406 1861 2299 2701 3118 3640 4094 4354 4557 ■1917 5664 6209 216 296 623 657 894 1037 1549 1629 1905 1934 2374 2377 2833 2847 3178 3208 3641 3749 4119 4149 4366 4397 4608 4668 4968 5045 5728 5974 6213 6228 311 329 721 781 1038 1061 1630-1671 2132 2137 2-132 2472 2865 2879 3216 3425 3818 3899 4162 4188 4402 4441 4669 4834 5152 5211 5978 6075 6253 6259 Hoden overleed, zacht en kalm, onze lieve Man en Vader, de Heer in den ouderdom van 84 jaar. J. M. S. GORTER—van EOK. O. G. J. GORTER. D. M. GORTER. J. W. C. H. GORTER. Amorstoort, 21 Aug. 1916. Utreohtscheweg 135. Geen bloemen. De tornardebestolling zal plaats hebben Vrijdag 25 Augustus op do Nieuwe Algomeono Begraafplaats to Amersfoort. Vertrek van hot sterfhuis 12 uur. Op Woensdag 23 Aug., des avonds 8 nnr, In HOtel „1)E FERGBliDE ZWAAN", Vtrechtscbestraat. HET BESTOUR- - Gevraagd begin October in een klein gezin een niet beneden den leeftijd van 16 jaar en vaty goede getuigen voorzien. Brieven onder N<ft 521, bureau Amersfoortsch Dagblad te Iinnr govrnngrl in of bij Amersfoort. Hoogstens f 400.— s'jaars. Brieven onder lettel- K, boekhandelaar EIKELENBURGte Waalwijk* VOORSTELLING op ZATERDAG 26 A0G0ST0Sdes middags ten 2V. ure precies, door DIE HAGHESPELERS DDABD UEBKADE. 1 Directie •N.MY KEDK. v/v/v/a Lanteloel m Deoeimikia fOUARO VERKADI SanderijnHM VREDE. Prils der plaatsen f 2 50. Kaartverkoop in VALKHOFF'a Holboekliand«fr Zie verder AanplakbUjeUeB.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1916 | | pagina 3