RIJN- en MOEZELWIJNEN STADSNIEUWS^ J. A. SCHOTERMAN Zn. KOOPT UWE J aan, dat de voorstelling om half-drle preciei aanvangt. staan worden, dat de leege zakken binnen drie maanden terugkomen. Men verwacht thans, mede in verband met jiit algeheel verbod van uitvoer van Engel- Ifche rijde weder Faciliteiten wat betreft den uitvoer van Jute-grondstoffen naar Neder land. Van sluiting der jute-iabrieken zal dan geen sprake behoeven te rijn. De Nederlandeohe ambulance in Frankrijk. De Nederlandsche ambulance in Frankrijk gevestigd in Le Pré Catelan, te Parijs, blijft zich steeds in groote belangstelling van onze ■hndgenooten verheugen. Niet alleen dat nlk>or Hollanders getracht wordt door cinema- eertooningen, versnaperingen, enz. het leven ider Fransche gewonden zoo dragelijk mo gelijk te maken, maar nu is ook het verdere bestaan der ambulance voorloopig verzekerd. De heer H. W. A. Deterding te Londen, beeft namelijk de kosten der geheele am bulance gedurende een jaar voor zijn reke ning genomen. Het behoeft zeker geen betoog, dat hef bestuur der voornoemde ambulance deze vorstelijke gift hoogst dankbaar heeft aan vaard. Zware straf. Dezer dagen meldde Reuter, dat een Ne derlandsche scheepskapitein tot eenè hooge boete was veroordeeld, omdat hij in strijd met de daarop geldende voorschriften, aan boord van zijn schip een licht brandde. De berichtgever te Umuiden van het Hbld. ontmoette één der opvarenden van bedoeld 6chip en vernam dat er geen sprake van was dat een licht brandde. Alleen had de kok de kombuisdeur niet gesloten, toen hij een schep kolen in het fornuis wierp, waardoor gedurende een óogenblik een vuurgloed naar buiten scheen. De boete bedroeg 720 en gedurende veertien dagen zware arbeid. Anti-Duftsche demonstrate. De Tel. maakt melding van „woedende" de monstraties, die groote afmetingen dreigden aan te nemen, tengevolge waarvan een boek bandelaar in de Kalverstraat te Amsterdam gistermiddag genoodzaakt was een groot portret van den Duitschen keizer, dat hij in de uitstalkast had geplaatst, naast teekenin- gen van Raemaekers, uit de étalage te ver wijderen. Hef conflict aan de Hem- brug. In de Dinsdag gehouden bijeen komst van vertegenwoordigers der organisa ties besloot het Comité van Actie de vol gende eischen naar voren te brengen: le. verhooging van het loon; 2e. verkorting van den arbeidsduur voor 'de dagploeg; 3e. invoering van een commüsie van ar bitrage voor het oplossen van geschillen, voortvloeiende uit het stuk- en toeslagstel sel; 4e. invoering van een scheidsgerecht tot het oplossen van geschillen, voortvloeiende uit 't straf- en boetestelsel; 5e. regeling van de rechtspositie van het tijdelijk personeel. Een en ander wordt in onderdeelen uit gewerkt en zal in een adres worden samen gevat. Voorts besloot het comité zich in verbin ding te stellen met verschillende Kamerfrac ties, tot het vormen van een parlementaire commissie, ten einde nader overleg te ple gen over de verder te voeren actie In 't parlement. Vonnis op een vingeraf druk. Voor het gerechtshof te Den Haag werd gisteren in hooger beroep behandeld de raak W. H., timmerman te 's Gravenhage, gedetineerd, door de Haagsche rechtbank veroordeeld tot 3 jaar gevangenisstraf we gens diefstal bij herhaling in den nacht van 19 op 20 April in de woning van H. M. Kat tenburg aan de Weteringkade te Den Haag, waar hij zich van verschillende goederen, tafelzilver en 175 aan geld meester maakte. Bekl. is hoofdzakelijk veroordeeld op grond van het feit, dat deskundigen verklaar den, dat de in de woning, waar werd inge broken gevonden vingerafdrukken van bekl. waren. De inspecteur der recherche Pool en de commissaris, chef der recherche, van Aalst, verklaarden dit ook nu onder eede. Bekl. bleef ontkennen. De procureur-generaal jKr. mr. v. d. Bran- öeler, ondersteunt uitvoerig het rapport der deskundigen er op wijzende, dat meermalen recht gedaan was op grond van vingeraf drukken, in Duitschland zelfs de doodstraf uitgesproken. Bekl. is een beroepsmisdadi ger, die in 9 jaar 16 maal werd veroordeeld Z. E. G. A. requireerde bevestiging van het vonnis der rechtbank. Mr. Cr A. de Groot concludeerde tot vrij spraak en vroeg bekl.'s onmiddellijke inviij- heidsstelling. Een valsch inkwartierings biljet. Voor den krijgsraad had zich gis teren te verantwoorden J. de G., milicien- Soldaat der infanterie, wegens oplichting en walschheid in geschrifte. Bekl. had van zijn garnizoensplaats uit drie dagen verlof gekregen naar Alkmaar. Na daar een nacht in een logement te heb ben geslapen, kwam hij tot de slotsom, dat bij geen geld genoeg had, om de drie dagen In Alkmaar te blijven. Hij ging naar het lo- feement van Duyvenvoorde, waar hij vertel de te zijn afgekeurd, veertien dagen op zijn geld en op de stukken te moeten wachten. Vrouw D. vroeg of hij eenige zekerheid kon geven, waarop hij zeide een bewijs te sullen gaan halen aan de Cadettenschool. Inderdaad kwam hij toen terug met een Inkwartieringsbiljet, dat hij, zooals thans ter terechtzitting bleek, vroeger gevonden had en deze gelegenheid valschelijk had inge vuld en onderteekend. 's Anderen daags kreeg juffrouw D. arg waan, toen haar man haar erop wees, dat het biljet zoo slecht was geschreven. Zij ging toen naar de Cadettenschool, waar men haar inlichtte, dat zij was beetgenomen. Bekl. werd kort daarop in het logement gear resteerd. Hij bracht van 22 Maart tot 3 Juni in voorarrest door en bevindt zich daarna tot op heden op vrije voeten. Eisch 4 maanden. De Krijgsraad achtte het feit van «eer em- stigen aard en veroordeelde bekl. daarom tot 5 maanden gevangenisstraf, met aftrek van de voorhechtenis. Inbraakin-een kerk'. In de Gere formeerde Kerk te Waddinxveen Is ingebro ken en uit een kast het daarin geborgen geld, dat in de laatste weken gecollecteerd was, ontvreemd. Het ontvreemde bedraagt vermoedelijk ongeveer 125 Diefstalvan ƒ650 0. Dinsdag heeft, naar aan de Tel. gemeld wordt, te Eindhoven een brutale diefstal plaats gehad. Een onbekend persoon, berijder van een motorfiets, vervoegde zich aan een hotel Na een uurtje was de vogel al weer gevlogen met een buit van 6500 aan bankpapier. Ned. Herv. Kerk. Kerkvoogden der Herv. gemeente te Alphon a.d. Rijn hebben besloten, de puinhoopen ven de verbrande kerk op tc ruimen en een nieuwe kerk te bouwen. De a.s. Raadsverkiezingen. Gisteravond hield de vrijzinnige Kiesver- eeniging „Amersfoort's Gemeentebelang", een druk bezochte ledenvergadering in de Zwaan. Na uitvoerige besprekingen der ver schillende voorgestelde candidaten, werden bij eerste stemming candidaat gesteld in district I, de heeren A. J. Looxma van Wei deren baron Rengers en A. van Nijnatten en in district 1H de heerenJ. Bonk en mr. A. van Traa. Deze candidaten zullen ook gesteund wor den door de afdeeling van den Vrijz. Dem. Bond. Int. School voor Wijsbegeerte. Zijn vierde voordracht ving de heer Blok hedenmorgen aan met de mededeeling, dat nog eenige antwoorden zijn ingekomen op de vraag betreffende de bepaling van het Godsbegrip, waarvan hij er een bespreekt. Overgaande tot zijn onderwerp herinnert spr. er aan, dat besproken is hoe de mys- llet hij gracieuselijk achter, zoodat vermoed wordt, dat hij dit voertuig evenmin langs reglementairen weg in zijn bezit heeft gekre gen. De politie zoekt ijverig. Doodgeschoten. Uit Gramsber- gen wordt aan de Zw. Ct. gemeld: Dinsdagavond heeft alhier een zeer treu rig voorval plaats gehad aan de Pruisische grens. Terwijl een Diritsch soldaat zijn ge weer van den schouder wilde nemen, ging er een schot af. 't Kwam terecht in het aan gezicht van den landbouwer J. Roelofs te Holtheme, die zich op een paar honderd meter afstand bevond met paard en wagen. Het paard sloeg op hol en R. viel bloedende neer en was onmiddellijk dood. Hét slacht offer laat een vrouw met 4 kinderen na. Verdronken. Gistermiddag is de 16-jarige J. V., uit Arnhem, op een fiets tochtje met familieleden uit Schoonhoven, bij wie ze gelogeerd was, te Goudriaan in een vliet gereden en verdronken. Marktberichten, Eiermarkt Rotterdam* 22 Augustus 1916. Kipeieren V. P. N. f 7.60 f 8.25. Kegeering f 5.40 f 6.75. Eendeieren V. P. N. f 7.65 f &00. Kalkoeneieren V. P. N. f 0.090.00. Parelhoeneieren V. P. N. f 0.04. Aanvoer V. P. N. 16033. Regeering 86S230 Totaal 884263. Oude Kippen 0.751.10. Reclames BIJ Telefoon 145- Utr. str. 34. w.o. zes biljetten van 1000. Oe motorfiets tid onder dieper beleven hel goddelijke ge- zien hebben. Telkens als een naam gege ven wordt, wordt de aandacht gevestigd op een grens. Het goddelijke is alles en niet iets bepaalds, het wordt gezien als de groo te volheid der dingen en ook als het wezen aller dingen en aller verschijningen. Zoo gezien wordt het zoo abstract, dat de mys ticus kan zeggen. God is de groote leegte, waaruit tevens de volheid geboren wordt. Alle dingen, die we zien, rijn stukken be perkte energie en juist door de beperkin gen kunnen we door onze zintuigen waar nemen. Sommigen zien de Godheid als de bron van alle beweging en anderen weer als de groote rust en het is eigenaardig hoe die twee elkaar dekken. Het goddelijke is de absolute energie, maar zoo absoluut dat ze eigenlijk overal tegelijk is en zoo krijgen we ook weer het beeld van de absolute rust. We moeten niet alleen luisteren naar de begrippen zelf, maar we moeten ook voelen het milieu der begrippen. Bij Nederlandsche mystici vinden we de Godheid wel voor gesteld als bloot wezen. Zoo bij Ruusbroec Eckart spreekt van een overzijnd niet zijn, Böhme spreekt van de „Ungrund", d. i. de grond der alle dingen, die eigenlijk geen grond meer is. Van dè godheid kunnen we niet zeggen dat hij iets doet, want dan komen we tot be- lijnde begrippen. God doet niet iets be paalds, maar toch doet Hij alle dingen. Het is een doen, dat alle grenzen overschrijdt, dat er geen scheiding is tusschen den doe ner en het gedane. In de godheid is alles tegelijkertijd aan wezig, het eeuwige en het tijdelijke, het be wegelijke en onbewegelijke. Dat aanne mende, zien we de buitenwereld onder een ander licht. Dan beseffen we, dat op een bepaald moment van den tijd, tevens de on eindigheid van alle dingen aanwezig is. Het is met het geschapene als met een ver schijning in den nacht, als het groote nacht- hart klopt Gij merkt niets op, maar plotse ling komt een klein licht op. Bij dat bewe gende licht komt een boompje op of een stukje huis. Uw aandacht vestigende op dat eene, erkent ge, dat er nog een veelheid van dingen is. De geopenbaarde wereld is de uitgetrok- kenhefd in momenten van de oneindige vol heid. Het is een museum a. h. w., waarvan ge schilderij na schilderij bekijkt. Alles be staat tegelijkertijd, alles is in alles en alles is eeuwig. Juist omdat alles een eenheid is, blijft de eenheid zich uitdrukken in het uit elkaar getrokkene. Verband zal er altijd blij ven, komende uit het verband van alle ver banden. Denken we over het absolute, al omvattende, <?Tan moeten we begrijpen, dat in de over-eeuwigheid tegelijkertijd is de eeuwigheid en de uit elkaargetrokkenheid van momenten. Zoo krijgen we altijd bij de mystieken een schijnbare tegenstrijdigheid, het lijkt of de mystici spreken in een soort van dronken schap, of de zin overslaat in onzin. Maar het is een geestelijke dronkenschap. Met het overspannen van den menschelijken geest worden de tegenstrijdigheden opgehe ven en saamgevat in de grootere Eenheid. Ook in de filosofie komen die tegenstrij digheden voor en er zal een tijd komen, dat er geen systemen meer rijn, zoodat zij die zeggen het is niet in den haak, gelijk heb ben, en ook zij die zeggen, het is wel in den haak, daar beiden het oog hebben op een eender kenmerk. Logisch redeneerende en overgaand van het een tot het ander, doet men niets an ders dan de overgangen kleiner maken. In den kleinsten logischen overgang ligt echter iets van de verbrokenheid, van het plotse ling omgrijpen van het „een" en van het „ander". Als we dan ook alles logisch uit elkaar moesten rafelen, zouden we moeten komen tot den grooten stilstand. Alles is ten slotte zoo, omdat het zoo is, en het is niet zoo, omdat het niet zoo is. Deze woor den van een Chineeschen wijze uit de oud heid zijn ook nu nog waar. Diezelfde wijze van uitdrukking vinden we later terug in een der treurspelen van Shakespeare. Spr. wil nu verder bespreken hoe de mys ticus tot zijn uitingen komt. Wanneer het waar i s,dat de menschelijke geest is een vonk van het groote vuur, dan ligt alles bin nen in ons, alle koninkrijken zijn in ons. Dat moet niet zijn een verstandelijk erken nen, maar het moet worden een blijvend besef. We moeten beseffen, dat het godde lijke in ons is. Willen we denken over het School- e» Kerknieuws. Naar men aan de N. Ct. meldt Is mr. J. Husen te Leiden van Duitsche zijde aangezocht voor het aanvaarden van het hoogleeraarsambt in het Romeinsch necht te Gent, doch heeft hij daarvoor bedankt. Alg. Synode der Wed. Herv. Kerk. XXXL Deze vergadering vangt aan met het vaststel len van eenige eindredacties, aooals die door de heeren prof. A aki eis en dr. Weyland wor den voorgedragen. Naar aanleiding van het vrij mager resultaat, dat bereikt is met betrekking tot de wetsvoorstellen, die de verbetering der predikarntstractementen beoogden, stek de se cretaris voor, dat aan de Classicale Besturen een schrijven worde gezonden, dat de Synode mot waardeering heeft opgemerkt hoe sommi ge Classicale Besturen de gemeenten in hun ressort hebben opgewekt tot ver betering der tractememten dat dit niet zelden met goeden idtslag is be kroond dat de Synode in haar laatste vergadering zich ernstig met de zaak der dikwijls zeer ontoe reikende traktemuenten heeft bezig gehouden, maar tot haar leedwezen heeft moeten afzien van reglementaire bepalingen, die tot betere bepalingen konden leiden; dat zij echter veel verwacht van de aanspo ring, die van de Classicale Besturen kan uit gaan, en dat zij deze besturen gaarne opwekt, om in het bijzonder bij voorkomende vacature, toe te zien, dat geen gemeente met een klein tractement,- een traotememt aanbiedt, dat niet met inspanning van alle krachten tot 'het hoogst mogelijk bedrag is opgevoerd. en dat geen gemeente tot een toelage uit het fonds tot verbetering der schraalste predikants- tractementen wordt voorgedragen, waarvan niet met gerustheid kon worden verklaard, dat rij gedaan heeft ,wat zij kon, om het predi- karvtstractement op te voeren. Door den heer Ta mm ens wordt een circu laire aan de kerkeraden over de belangen van de Alg. Syn. Wed.-Beurs ter tafel gebracht en door den heer Cremer een aan de Ringen over art. 31 RegL Vacaturen en esn non de Kerke raden over de Generale Kas. Al deze conclu sies worden aangenomen. De. Weyland en ds. Schrieke wonden aange wezen tot afgevaardigden en secundus-afge vaardigde der Synode in het Algemeen College van Toezicht Heden zal de Blptrittjng gehoudw vs^d^ j mysti^ch beleven, daj^ jiqrdej\ jve i\aar ons binnenste verwezen, wij moeten mijnen del ven in ons binnenste. We zoeken allen naar geluk, naar een heid. Geluk is niet verstoord worden in de volkomen harmonie van ons bestaan. Het voelen van beperking is de oorzaak van alle lijden in de wereld. Het zoeken naar geluk, kan genoemd worden, de drijfkiacht van allé beweging. Zelfs de blinde natuurgeleerde, wordt gedreven door de begeerte naar een heid. Hij wil dat, wat buiten zijn begrip ligt, binnen zijn begrip brengen. Zoo zoe kende naar geluk komen we telkens in de tegenstrijdigheid van geluk en ongeluk, ge luk en smart. In alle zoeken is een bevredi ging, een tot harmonie komen. Alle doen zou dan kunnen worden genoemd een zoe ken naar eenheid, een maken van alle niet- ik tot ik. Nu is dat zoeken naar geluk dus de bron van alle zoeken en dat uit zich op een blin de wijze op den ongeestelijken mensch. Daar is een zoeken naar veroveren, een steeds hebben van andere dingen. Dat wordt gencemd de begeerte en die begeerte is ein deloos. De begeerte heeft een kortstondige bevrediging, maar dan weer zijn onvrede. We hebben nu een eeuwige jacht naar be- geeren. De mensch begeert op dezelfde wijze, zooals de aap vruchten zoekt in het woud. Er is een eeuwige beweging van be- geeren. Alles wolkt weg. Dat is de groote droefheid van het tijde lijke, het groote lijden, het beperkte van elk ding op zich zelf in het Boeddhisme. Men moet zich niet hechten aan de din gen zelf om te ontkomen aan het lijden, maar men moet komen tot het wezen der dingen zelf. Dan voelt de mensch de na tuur vijandig, als een belegering van op stormende krachten en den fijngevoeligen mensch grijpt de wereldduizeling. Dan vlucht de mensch terug in zich zelf, als het eenige middel, om uit die wereldduizeling te geraken. Daar eerst voelt de mensch zich tot zich zelf komen, tot rust. L O. G. T. N. De tijdelijk fungeerende voorzitter, de heer Spaan, heette de gasten hartelijk wel kom en sprak dfen wensch uit, dat uit dezen avond een kracht uit zal gaan ten goede, die de groote moeilijkheden zal overwinnen, waarmee hier in Amersfoort te kampen is. Hierna nam de spreker van dezen avond het woord en wees op de grootte van den strijd, die pas duidelijk wordt als we hen in wezen kunnen overzien. Hij deelde hem in in drie hoofddeelen lo. die van den Staat; 2o. die van het gezin, en 3o. het reddings werk aan personen. Hij wees er op, dat de Staat wel veel ont vangt door het drankgebruik, maar dat vol gens Goeman Borgesius de Staat nog 300 millioen gulden moet bijbetalen om het kwaad, gesticht door het alcoholisme, te hel pen bestrijden. De 2e factor behandelende, wees Spr. op de groote veranderingen, die een gzin ondergaat als het in de Tempelie renkring wordt opgenomen. Bij het bespreken van het reddingswerk, toonde Spr. de grootste moeilijkheid, n.l. het op het goede pad houden van den bekeerde. Dit reddingswerk is iets speciaal van de Goede Tempelieren. Hun belooning is de dankbaarheid van- de moeder en de kinde ren en het besef van dat samen gedaan te hebben. Spreker hoopt, dat deze avond een aanleiding zal zijn voor velen, zich bij de Orde aan te sluiten en mee te helpen voor het welzijn der menschheid. Een der aanwezigen, eere-voorzitter der N. C. G. O. V., maakte zich bekend en sprak de hoop uit, dat I. O. G. T. N. en de N. C. G. O. V. zich zouden verbinden om samen den strijd voort te zetten. Na de pauze, waarin thee en koekjes rond gediend werden, vertelde mej. Benjamins eenige verhalen uit de Grieksche mytholo gie, o. a. van Prometheus en Pandora, en droeg eenige vertellingen van Tolstoi niet onverdienstelijk voor. Iwan de Dwaas, de drie grijsaards, een graankorrel zoo groot als een kippenei, enz. Na nog een poosje gezellig bijeen geble ven te zijn, werd de avond besloten. i De verdediging van Verdun* I De directie van de bioscoop Lnngestraaf is er in geslaagd het vertooningsrecht t£ krijgen van de film „De verdediging vaiv Verdun", die eenige weken geleden voor he^ eerst in de bioscoop Pathé te Amsterdam; werd vertoond voor steeds uitverkochts zalen. De film is 3000 meter lang en duurl twee en een half uur. De voorstellingen wor den hier uitsluitend gegeven op Maandag' 28 en Dlitsdug 29 Augustus, iederen avonds twee voorstellingen. Vanaf morgenavond gaat In deze bioscoop, een nieuw programma, met als hoofdnuiTH mer „Een Grens-episode", oorlogsdrama in drie afdeelingen. Ook de bioscoop De Arend geeft deze week een hoofdnummer ontleend aan den wereldoorlog: „De corrw mandont van den Onderzeeër No. 27.* Cines-film in drie afd. Voetbal. H. V. C. heeft ingeschreven voor de wed strijden om den Zilveren Voetbal. Op 3 Sept. moeten de Amersfoorters op het ter- rein van Sparta te Rotterdam spelen tegen V. O. c. Aanbesteding. Hedenmorgen werd in de Zwaan aanbe steed door den luitenant-kolonel der genie het 3e gedeelte van de uitbreidingswerken aan het kazernement der bereden wapens, raming ƒ112.500. Ingeleverd werden 9 biljetten. K. Vellekoop Arnhem, 157.800. (Ned, cement). A. Kleinhout Arnhem, 156.200. (cememl vrijblijvend). Jac. Nic. Zwaan Hilversum, 149.800 (vrij). L. Hulleman Deventer, 149.000'(Ned, en vrij). Derk Opzoomer Rijswijk, ƒ147.400 (vrij). A. P. Veenendaal Utrecht, 147.000 (Ned.) en 146.000 (vrij). G. C. Blanken Amersfoort, 145.200. Waoijen en Schuurman Amsterdam, ƒ145.000 (Ned.) en ƒ144.400 (vrij). W. Lastdrager Amersfoort, 142.787 (Ned. en vrij). Corrigendum. De tweede zin van ons verslag van den cursus-Blok in ons blad van gisteren moei luiden als volgt„Spr. heeft daarmede be doeld de menschelijke kennis en niet de kennis van den individueelen persoon". De gespatieerde woorden waren uitgeval len. AGENDA. Heden Bioscoop Langestraat. Tentoonstelling A. Reneir. Museum Flehite. Openbare Leeszaal (Beukenlaan) 10—» 12Vjf 210 uur, Zondag 2M5# uur. Maandag 210 uur. 25—28 Aug. Nieweg Langestraat Tentoonstelling A. Renoir. 25—28 Aug. Bioscoop de Arend. 26 Aug. Birkhoven: Die Haghespelers, Lanseloet ende Sanderijn. 28—31 Augustus. Amicitia, Concert 29 Aug. Alg. Verg. Volksbond tegen Drankmisbruik. 17 Sept. Birkhoven N. M. V. Sportfeesten. Reclame. Het Openluchttheater. Wij zijn vanmorgen eens een kijkje gaan nemen in het openluchttheater in Birkhoven, dat daar door de goede zorgen van den boschbaas van Birkhoven, den heer H. Jansen, naar gegevens van den heer Eduard Verkade, binnen een week is ingericht. Het terrein is gelegen naast het sportterrein en aan een zijde begrensd door het terrein van den heer Tromp van Holst. Het theater is op een flinken afstand afgezet door een hek met prikkeldraad, zoodat voor buitenstaanders niets van de voorstelling gezien kan worden. Aan 't einde van den weg, die van den Soes- terweg langs het Rek van het sportterrein loopt, is de ingang en controle van het the ater, een zandweg voert dan naar het eigen lijke theater, dat ruimte heeft voor een 400 bezoekers. Op bepaalde afstanden zijn grep pels gegraven, zoodat tusschen deze grep pels banken van zand zijn uitgespaard, die opgehoogd zijn en met plaggen worden be kleed. De helling Is zoo £root, dat men ook op de achterste banken een goed gezicht op het tooneel heeft. Het tooneel is van de zit plaatsen afgescheiden door een strook bloei ende heide; het bestaat uit een langwerpig stuk grond, waar de heide is afgegraven, links en rechts op den achtergrond loopt een laantje het bosch in, waarlangs de spelers op kunnen komen en af kunnen gaan. Het tooneel is aan de achterzijde en aan beide zijden omsloten door een prachtigen boom groep. Vooral vanaf de zitplaatsen maakt het met de bloeiende heide op den voorgrond een mooi effect. Met goed weer zal de eerste opvoering in dit theater ongetwijfeld een gucc.es worden. Wü herinneren er nog even G. SAS BACH, Coiffeur—Coiffeuse, Utrechtscheweg 50. Speciaal adres voor Jaarwerken aurgerfljke 8 tan A van 24 Augustus 1916. GEBOREN: Marcel, z. van Henricu3 van den Eynde en Elisabeth Gammers. Willy, d. van Adrianus Kemp en Sijgje van Ipereru Geeske, d. van Beije Both en Trijntje Mar- grietha van der Vring. Johanna Hermina, <L van Jacobus van den Heuvel en Christina Maria Heinz. ONDERTROUWD: Jozef Leefsma en Re- bekka de Vries. Jacobus Spierings en Maar- tje Vis. Egbert Vochteloo en Alijda Beyer. Rijk Cornell's Giard en Everdina van Kamp^ Johannes Woudenberg en Cornelia Snij ders. Lambertus Cornelis Huls en Mand Hermina van Zwol. OVERLEDEN: Karei Verhoef, oud 1 jaaf, Rikje van Beek, 64 jaar, echtgen. van Wik lem Willemse. Amersfoortsche Bad- en Zweminrichting. De temperatuur van het water was he<ïen morgen 7 uur 62 graden Fahrenheit. Telefonisch Weerbericht. Naar wanrnmniiu.' in den morsen vaÖ 24 Augustus 1916. Utdrqtdrtid door hd Kon. Jftd. M. Instituut te dr Bilt Hoogste standboven 760 In Zuid-Duitsel)tf land. Laagste stand 748.76 Hemösand. Verwachting tot den avond van 25 Aug T Zwakke tot matige Z. tot W. wind, rwaor b<5, wolkt met tijdelijke opklaring, woorschljnlIjS eenige regen oi onweer, weinig verandering V temperatuur. Fietslantaarn aansteken 8.30 uuft STAATSLOTERIJ. Hoogste prijzen dsr 8. kl.Bi# TREKKING VAN S8A OG. f 25.000.16289. f 2000.: 8168. 1000.3083. 100.6977 12654 155S2 ƒ200.2274 5505 8566 liëU 100.8216 20243 v

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1916 | | pagina 3