Fima J. KM HEULICERS i VERHOEF, COHEN en Co., Arnhem. Utrechlschestr, 33, bericht de ontvangst eener groote partij Steriliseerglazen~i Systeem REX Uft den omtrek. STADSNIEUWS. „boaz», ADVERTENTIÊN. Kassiers en Commissionairs in Effecten. Effecten. Coupons. - Incasso's. Safe-Deposit. Geopend MAANDAG en DONDERDAG, Rente voor Spaargelden 3£ °|o. Crediet voor Middenstanders; AMERSFOORTSCH WISSEL- en EFFECTENKANTOOR PRIJZEN: 1 L. I. V2 L Flljj3 l49~ PER STUK. Cn.Eoev Pinee-n" <*U en Brillen W. F. A. Groenhuizen, Instrumentmaker, - Langestraat 4i ELECTRISCHE SLIJPERIJ. Naar aanleiding van deze mededeeling hebben wij ons hedenochtend tot den Mi nister van Binnenlandsche Zaken gewend, jfciie verklaarde dat er van eenige „toestem- fming" geen sprake was. Men heeft zich al- 'leen tot hem gewend met de vraag of er uit [een oogpunt van neutraliteit bezwaar' kon bestaan tegen het verstrekken van voedsel Can Duitsche kinderen gedurende eenige maanden door particulieren hier te lande. En op die vraag heeft de Minister ont kennend geantwoord. Engelsch vliegtuig gedaald. Gister is bij Schoondijke een Engelsche (vliegmachine gedaald, die door de Duit- $chers was aangeschoten. De vlieger was ongedeerd en zal geïnterneerd worden. Gemeentebegrooting van A m- sterdam. Verschenen is de begrooting van Jnkomsten en uitgaven deze»r gemeente voor het jaar 1017, bedragende in ontvangst en uitgaaf de som van f 48.600.000 tegen f 45.492.000 over 1916. Aan d"e memorie van toelichting is het vol gende ontleend' Vermindert men de hierboven vermelde eind cijfers der begrootingen voor 1916 en 1917 met de buitengewone ontvangsten en uitgaven op die begTOOtingen voorkomende, bedragende respectievelijk f 13.932.867 en f 14.783.390, dan blijkt, dat voor den dienst 1917 voor de gewone utgaven een stom van f 2.407.477 meer "wordt geraamd den daarvoor bij den dienst J916 werd toegestaan. De rekening over het dienstjaar 1915 laat een overschot van f 478.743.38, waarover bij dezo begrooting kan worden beschikt. Dat overschot kon echter slechts vurkregen worden door aan den dienst toe te voegen van de telefoon een ^xtra-uitkeering van f 437.009.61 i en van de wa terleiding een extra-bijlage van f 404.706.71. Waren deze 'baten niet te verkrijgen geweest, dan zou de dienst 1915 een nadeelig slot heb ben opgeleverd' van f 363.872.94i, tegenover een Batig saldo bij den aanvang van het jaar ad f 1.781.071.85£, aangevende dus een inte ring van f 2.144.944.80. De begrooting voor het dienstjaar 1917 is sluitend (kunnen worden gemaakt dank zij den oivtvengstpost ad f 2.000.000, voorkomende on der no. 97„Bijlage van het Rijk in de door de gemeente geleden oorlogsschade." B. en W. waren tot de opneming van dezen J>ost gerechtigd, omdat door den Minister van Financiën voorloopig in afwachting eener defi nitieve regeling, aan de gemeente die som uit de opbrengst der Oorlogswinstbelasting is toege legd. Sluit dus deze begrooting door de opneming van do Rijksvergoeding, dan volgt daaruit na tuurlijk geenszins, dat aan versterking van mid delen geen behoefte zou zijn. Immers bij de ontwerp-begrooting wordt we derom van de onderstelling uitgegaan, dat de oorlog voor het begin van het volgend jaar geëindigd' zal zijn, zoodat voor extra-maatrege len geen geld ls uitgetrokken. In zoover is deze begrooting dus als normaal te beschouwen. Treedt men niet verder in „détails" en neem» ïnen aan, dat de over 1917 geraamde ruim» uitkeeringen van waterleidingen en trom ooit in de toekomst gehandhaafd kunnen blijvtr» dan valt uit een en ander af te leiden, dat deze begrooting een werkelijk tekort los van de buitengewone omstandigheden doet voor zien van ruim f 1.000.000. B. en W. hebben na gezette overweging gemeend: op deze begroo' ting geen belasting of tariefsverhooging ln wel-' ken vorm ook voor te dragen. Intusschen bedraagt de schade, die de oor log over de jaren 1914 en 1915 heeft berok kend, reeds bijna f 6.000.000, welk bedrog B. en W. echter grootendeels hopen terug te krij gen uit de door de Regeering in uitzicht ge stelde Rijksbijdrage. Onder de geschetste omstandigheden blijven B. en W. dringend uitzien naar Rijkshulp van iblijvenden aard, waaronder zij hier o.a. ver staan de van Rijkswegge ten behoeve van de gemeenten te heffen opcenten op de Rijksbe lasting, op dividenden en tantièmes, noch dat het hun overtuiging is, dat van den kant der gemeente groote zuinigheid meer dan ooit ge boden zal zijn. In verband met de geraamde opbrengst stel len B. en W. voor het percentage voor de plaat selijke direct© belastingen naar het inkomen voor het belastingjaar 1917/1918 t© bepalen op 52 pet. Bestuursvergadering N. V. B. Het bestuur van den N. V. B. vergaderde Donderdag te 's Gravenhage. Besloten werd, in verband met de steeds foenefnende werkzaamheden op het Bonds- bureau en den grooter wordenden omvang tier bondsadministratie, het personeel op het N. V. B.-bureau uit te breiden. De bestuurscommissie werd samengesteld uit de heeren: mr. Willinge Gratama, mr. Menno S. Kalma en L. Verwoerd. Het bestuursreglement en diverse be- stuurs-besluiten werden goedgekeurd, c.q. bekrachtigd. Tot lid der commissie voor het wedstrijd- programma werd benoemd de heer S. Col- 1de wey. De schoidsrechterscommissie werd sa mengesteld uit de heeren: Coldewey, arts; De Jager en Willing, leden. De volgende vereenigingen werden tot iden N. V. B. toegelaten: Velox (Utrecht); V. *C. S. (Den Haag); T. O. G. O. (Den Haag); IV. O. V. (Velseroord); Volksweerbaarheid ((Haarlem); A. G. O. V. V. (Apeldoorn); O. D. O. (Nijmegen); D. F. C. (Dieren); T. iV. V. (Tegelen); Trompenberg (Hilversum); V. T. C. (Vlaardingen); S. D. S. (Amster dam); O. D. C. (Amsterdam); Watergraafs meer (Amsterdam); O. D. S. (Dordrecht); L. F. C. (Leideh); Berkenrode (Heemstede); Delfia (Delft) en D.O.S.K.O. (Bergen-op- Zoom). Eenige dezer vereenigingen werden voorwaardelijk toegelaten in verband met nog aan te brengen veranderingen aan ter rein, afrastering enz. De competitie zal aanvangen op 17 Sep tember voor de afdeelingen van 6 en meer clubs en op 24 September voor de kleinere afdeelingen. Op verzoek en ten gerieve van bet Ned. Olympisch Comité zal door de hee- ren v. Bel en Hirschman een enquête wor den gehouden nopens voetbalterreinen en terreintoestanden in Nederland. Door loting werd vastgesteld dat het be stuur zal aftreden in deze volgorde: Warner, Coldewey, v. Bel, Gratama, Kips,' Buskop, Hirschman, Verwoerd en Kalma. Ten opzichte der competitie werd beslo ten, de indeeling in vier districten, zooals die tot nog toe plaats vond te handhaven en geen grenswijziging in te voeren. Daar entegen werd besloten reeds het a.s. seizoen 1916—1917 in te stellen een Noordelijke le klasse en na het seizoen een tweede eer ste klasse-afdeeling te vormen door num mer laatst der bestaande eerste klasse in het Westen, de nummers één en twee der vier tweede klasse-afdeelingen en een der vier nummers drie aan te wijzen door een geheele competitie. Voorts werd besloten nopens de promotie en degradatie-regeling aan het eind van het seizoen 1916—1917, dat de normale toe stand weder wordt ingevoerd en dus althans wat het Oostelijk, Zuidelijk en Noordelijk district betreft die elftallen zullen degradee- ren, die blijkens het resultaat der degrada tie-wedstrijden hiervoor in aanmerking ko men. =-= De haven van Vlissingen. In het jaarverslag van de Kamer van Koop handel en Fabrieken te Vlissingen wordt ge wezen op de wensohelijkheiddat spoedig worde overgegaan tot eene belangrijke uit breiding van de buitenhaven. Dringend wordt bovendien de behoefte gevoeld aan den bouw van een groote schutsluis, waar door schepen van groote afmeting aan de werf der Maatschappij „De Schelde" uit de binnenhaven kunnen worden gebracht en waardoor omgekeerd groote schepen op de haven kunnen komeno. a. de tankschepen die de olie moeten aanvoeren voor de nieuw gebouwde Asphaltfabriekdie bijna zonder uitzondering zulke groote afmetingen heb ben, dat zij niet door de bestaande sluis kun nen worden geschut. De industrie op Wal cheren begint zich langzaam te ontwikkelen en het zou te betreuren zijn, wanneer de toe stand van de haven, of te kleine ingang naar de haven, die ontwikkeling zouden beletten. Oostenrijker gearresteerd. Donderdag is te Zevenaar gearresteerd een Oostenrijker, zich bevindende in den trein naar Duitschland, die ongeveer dertigdui zend francs goudgeld verborgen droeg op het lichaam. De man is gevankelijk naar Arnhem gebracht. Bredasche straatjeugd. De bewoners van een huis aan de Wilhel- minastraat te Breda, werden Woensdagmid dag door een politieagent gewaarschuwd, dat de neergelaten jalouzieën in brand ston den, de vlam was reeds halverwege de hoogte van het raam geklommen langs het lint. Met' een paar emmers water slaagde men er in, dit begin van brand te blusschen, waardoor groot onheil voorkomen kon wor den. Op het kozijn van het raam werd nog een hoopje lucifers gevonden, die gediend had den voor dit „vuurtjestoken", dat ook aan twee belendende gebouwen was toegepast op de jalouzieën, doch door tijdig te waar schuwen, werd de voortgang van het vuur ook daar gestuit. De bewoners van laatstbedoelde twee hui zen zijn voor eenigen tijd uitstedig. Overreden. Op den Wetering schans te Amsterdam is een jongetje van 6 jaar door een verhuiswagen overreden. De wielen gingen den kleine over de beide beenntjes en borst. Het kind was na een half uur dood. Door bijen aangevallen. Op de boerderij van D. H. Rutgers te Lin- telo zijn verschillende personen door bijen aangevallen. Dicht bij het huis staat een bijenstal en in de onmiddellijke nabijheid daarvan ligt een hond aan den ketting. De vrouw des huizes, buiten gegons bemerkende, denkt aan een zwerm, begeeft zich met gereedschap naar buiten om het „gaan vliegen" tegen te hou den. Nauwlijks echter buiten zijnde, wordt ze door een macht bijen aangevallenzij tracht door verderaf te vluchten, de bijen te ont gaan. Maar jawel, ze zetten haar overal na, heel de omtrek is vol bijenzelfs het paard, ongeveer 75 M. van huis, begint te hollen en springt de wei uit. Het kleine kind, in de wei liggend, ondergaat hetzelfde lot, maar wordt door den broer van R., die toevallig ter plaatse kwam, opgenomen en weggedra gen, ook al ten koste van veel steken aan handen en gezicht. Eindelijk, als Rutgers zelf thuis komt, en deze den hond van den ketting losmaakt, zoodat deze ook kan vluchten, komen de bijen weer tot bedaren. Als oorzaak neemt R. aan ,dat de hond als voorheen tegen de bijen heeft geblaft, en dat deze zich toen met het buiige weer hebben gewroken. Alles is betrekkelijk nog goed afgeloopen, alleen de hond is even later aan de verwon dingen bezweken. (Arnh. Ct.) Kunsf en Wetenschap. Een Frans Hals-herdenking. Het is a.s. Dinsdag 29 Augustus 250 jaar geleden, dat Frans Hals overleden is. Zoo als bekend, werd Frans Hals, een der meest bekende meesters in de Nederlandsche schilderkunst, in de Groote of St. Bavokerk te Haarlem begraven. Zijn graf in het koor der kerk draagt zijn naam niet. Het is een voudig genummerd 56. De begrafenis ge schiedde op kosten der stad. Naar men ons meldt zal op 29 Augustus op voorstel van den heer G. A. Lustingh, koster van de Groote of St. Bavokerk te Haarlem, door de Vereeniging „Kunst zij ons doel" een eenvoudige huldiging en herden king geschieden. De heer Crevecoeur, organist te Enkhui zen, zal dien dag het beroemde Haarlemsche orgel bespelen; o.a. zal worden gespeeld: Marche Funèbre et Chant sèraphique van A. Guilmant. De orgelbespeling heeft plaats van 1—2 uur. Na afloop daarvan zal door het teekencollege „Kunst zij ons doel" een krans worden gelegd op het graf van den grooten kunstenaar. De toegang tot deze plechtigheid is geheel kosteloos. Op ruim 30-jarigen leeftijd is te Pie- mont de dichter Guido Gozzano verleden. Hij behoorde tot de besten der jong-Itali- aansche dichterschool. Gozzano's roem da teert van de verschijning van een bundeltje gedichten, dat onder den titel „La via del Rifugio" het licht zag en later in een twee den band de „Colloqui" eenigszins werd uit gebreid. aVn den overledene werden hooge ver wachtingen gekoesterd en men stelde hem boven d'Annunzio en Giovanni Pascoli. Landdag in Blaricum. Zondagmiddag 27. Augustus zal „de Neu trale" Vereen, voor Vrouwenkiesrecht een landdag houden op 't aardige terreintje aan de Torenlaan te Blaricum, welwillend door prof. van Rees afgestaan. Bekende spreek sters zullen 't woord voeren; er zal voorge dragen worden, terwijl voor muziek en ver dere afwisseling op 't met tentjes en feeste lijk gemaakte terrein gezorgd wordt. Overreden door een auto. Een auto van het Hof heeft te Apeldoorn op de Regentesselaan, een zich huiswaarts begevende schilderskneoht, zekere v. Beek, uit de buurtschap Wormen, overreden. Twee doctoren waren spoedig ter plaatse en verleenden de eerste hulp. Per politie- brancard werd de overredene naar het zie kenhuis vervoerd, waar inwendige kneuzin gen en een gebroken rib werden geconsta teerd. Opgave van gevestigde personen van 31 Juli tot 12 Augustus 1916 Pieter Wagenaar, van Amsterdam naar Muur huizen 31, 1.1. stuurman. Marius J. v. Dugteren, van Amsterdam naar Zuidsingel 69, teek-enleeraar. Pier v. Dijk, van Haanlem naar Burgerbuurt 18e, huisschfldef. Willem D. H. Steenbeek, ven Haarlem naar Havik 2, winlkelbediende. Catherine R. de Winter, van Den Haag naar St. Andriesstraat 24, klerk H. IJ. S. M. Morinus C. H. Wagner, van Den Haag naar Emmnlaan 13. Luitje Harms, van Gendringen naar Beeken- stJaan 9, rijksambtenaar. Hendrik Visser, van Hattem naar Leusderweg 1, elcctririen. Gerrit J. Lemmers, van Winterswijk naar Soesterweg 204, spoorbeambte. Jacobus P. Verm eer en, van Harderwijk naar Leusderweg 50, kellner. Arjen Vrijburg, van Oost stellingwerf naar O. Soesterweg 10, 1.1. mach. H. S. M. Johan F. v. Oudheusden, van Maarn naar Leusderweg 54, smid. Coenraad C. v. Wijland, van Boarn naar Hoo- geweg 108, tuinman. Geertruides Keijzer, van Stad a.h. Haringvliet naar P. Bothlaon 20, klerk secr. Johanna E. Croese, van Amsterdam naar Soesterweg 120. Johanna Leup, van Alphen naar Muurh. 143. Klaas Dekker, van Schoten naar Kroontjes- molen 14, reiziger. Hendrika v. Oven, van Utrecht naar Gr. Haag 55, Govext Heine, van Idaarderadeel naar Havik 16, letterzetter. Jacob P. Gerritseon, V8ii Idaarderadeel naar Havik' 16, letterzetter. Dirk Reinderman, van Ambt-Doetinchem naar Utr.weg 247. Frederik Stuivenberg, van Ambt-Doetlnchem naar Utr.weg 247. Machiel Vonk, van Ambt-Doelinchero naar Utr.weg 217. Gerrit Westerveld, van AmhtJDoetmchem n Utr.weg 247. Christiaan v. d. Assem, van Amht-Doetin- chem naar Utr.weg 247. Albert van der Weide, van Amlbt-Doetinchem naar Utr.weg 247. Baurens H. van der Lof, ven Ambt-Doetin- chem naar Utr.weg 247. Petrus H. Jolink, van Rheden naar Scherbier- straat 11, schoenmalker. Evexarda G. v. Mangen, van Hilversum naar P. Bothlaan 32. Elisabeth H. Grooneboer, van Amsterdam n. P. Pijperstraat 19. Jan Mulder, van Wijk bij Duurstede naar Meth.straat 4, rijksambten. Johannes A. W. Jens, van Noord-Amerika iv G. v. Stellingw.straat 74, chauffeur. Wed. F. W. Muller, van Utrecht naar Lange' straat 31. 'Margaretha M. E. Durnont, van Den Haag n O. Soesterweg 14. Jacob Breed, van Amsterdam naar H. v. Viatn- denstraat 34, verpleger. Johan N. Burger, van Zaandam naar B. en Dalstraat 10, bakkersknecht. Johanna M. Herman, van Arnhem naar Schimmelp.straat 43. Helena J. L. A. Hinlopen, van Ubbergen naar Emmalaan 8. Gerardus A. C. Heunks, van Venray naar Muurh. 43, klerk post en tel. Krijn v. Rees, van Weesje naar Arnh. weg 55, verplegej Gezina G. Geurtse, van Stad-DeJden naar B W.uyt.laan 55, liefdezuster. Willem Goorhuis, van Putten naar Kroontjes- molen 2, agent van politie. Wilhelmina Hendriks, van den Haag naar P. Buyslaan 10. Trijntje Haarsma, van Bol sword naar Lange- straat 45, huishoudster. Johannes P. Th. Koek, van Oosterhout naar Utxechtsche weg 228. Jen A. C. Karskens, van Amsterdam naar Utrochtscho weg 22S, Antje H. v. der Wcrff, van Zwolle naar Huy- genslaan 30. Hermina J. Hamers, van St. Michielsgestel naar Hciligenbergerweg 54. Albert A. W. J. v. Hedel, van Hilversum maar Schimmelp.straat 14, asp. opzichter H. S. M. Corjnelis Hagjejmon, van frif. kazerne naar Die ven weg 9. Gijsbertus J. Hom, van Utrecht naar Fr. v. Blankecih-straat 31, kantoorbedienden Louise Haack, van Bremen naar Huygens- laan 32, huishoudster. Jacob C. Kraayenhof, van Harderwijk naar Coninckstraart 24. Hendrika Gramser, van Zeist naar St. Joris- straat 7. Opgave van vertrokken personen van 31 Juli tot 12 Augustus 1916 Frederik L. Sogers, van Methorststraat 25, n. Blorick, mil. apotheker. Wed. A. Keyser, van KI. Spui 10, n. den Haag. Wed F. C. H. Haeyen, van Langestraat 80, n. Eigelsha/ven. Antoniu9 A. Flick, van Langestraat 60 naar Scheveningeti, bakkersknecht. Francisca M. Jansen, van Krommestraot 12 nnnr den Bosch, winkeljuffrouw. Reijer Ruiter, van Zogstr. 8 naar Velsen, siga renmaker. Gerrit Riezebos, van Langestr. 4 naar iJssel- muiden, winkelier. Petrus J. Adriaansen, van Utr. weg 228 naar Noordwijkerhout, huisknecht. Elisabeth A. C. Franchimon, van Soesterweg 168" naar Hilversum, verpleegster. Jan Dam, van Meth. str. 4 naar Wijk bij Duur stede, commies Rijksbel. Karei H. Kramer, van Stat. str. 19 naar Am sterdam, serg.-majoor. Jan Doorneveld van Puntenb. 1. 36 naar Am sterdam. Wed. B. de Boer van Utr. weg 159 naar Stadskanaal. Josephine O. A. van Hees, van Zuidsingel 44 naar Scheveningen. Mijndert Langras van Coninclcstr. 80 naar Apeldoorn, schilder. Godefridus Willems van L. Nic.dw.str. 25 naar Nijmegen, timmerman. Maria H. Riemsdijk, van Bergstr. 9 naar Rot terdam, kinderjuffr. Maarten Oly, van Bissch. weg 100 naar Leeuwarden, steendrukker. Antonie Bliekendaal, van Coninckstraat 115 naar Veenhuizen, arbeider. Neeltje M. v. Versendaal, van Fr. van Blan- kenh. str. 2 %naar Ede, kipderjuffr. Aalte v. d. Laan, van Kerkstraat 3 naar Hef- loo, kinderjuffr. Suardus Posthuma, van Schimmelp. str. 46, naar Leeuwarden, insp. rijksveldw. Gerrit Schreuder, von Soesterweg 289 naar Putten, smid. Maria E. C. Lindeyer van Regentessel. 2 naar Hoogland. Everarda Epskamp van Bloemend, str. 57 naar Dinteloord. Gerrit Bunte van Schimmelp. str. 13 naar Haarlem. Lodewikus F. J. Louer, van P. Pijperstr. 8 naar Purmerend, kantoorbed. Elizabeth Gouw, van Muurh. 143 naar Heerlen. Wed. C. F. H. Nahl, van B. Wuyt.l. 156» naar Amsterdam. Johanna J. G. Lammerts v. Bueren, van Langestr. 158 naar Zaandam, banketbakker. Gijsberta J. Leeuwenkamp, van Soesterweg 176 naar Gouda. Hendrika P. Broese van Langestr. 43 naar Amsterdam, winkeljuffr. Alida C. Bosman van Utr. weg 33 naar Den Haag. Theodora H. Sythoff, van Hessenstr. 5 naar Utrecht. Josephus Brakkee, van Arnh. weg 55 naar Utrecht, timmerman. Sophia C. Beekink van Arnh. weg 55 naar Utrecht. Debora Groenewoud, van St. Jorisstr. 27 naar Helder. Jan L. A. Kremer, van Utr. weg 128 naar Apeldoorn, kap. inf. Johannes F. H. Lemaire, van Utr. weg 228 naar Nijmegen. Anna E. Brilman van Isseltsche weg 15 naar Velsen. Hermanna G. Westerman van Utr. weg 175 naar Leiden, verpleegster. Jacobus Jagtenberg van Veldstr. 8 naar Leusden, arbeider. Catharina M. Lahaye van Parallelweg 10 naar Nijmegen. Alida Vitringa, van P. Buysl. 18 naar Zwolle, huishoudster. Hendrik v. d. Laan van Westerstr. 70 naar Appingedam, 1. 1. lijnwerker. Hendrikus J. Hagebeuk van Hof 18 naar Arn- hem. Frederik H. Reuvekamp Gille, van Asch van Wijckstr. 35 naar Den Haag. I Opgave van binnen de gemeente verhuisd zijnde personen van 31 Juli12 Aug. 1916: Martinus Gelder, van Krommestraat 53 naar Arnh. weg 51*, opz. waterleiding. Hendrikus Koopman, van Krommestr. 53 naar Parallelweg 22, adj. onderoff. Otto F. Fölkel, van Bergstr. 23 naar Huij- genslaan, onderwijzer. Dames Logtenberg van Zuidsingel 19 naar F. Bothl. 20. Aren Boogerman, van Zuidsingel 19 naar F. Bothl. 20, adj.-comm. ter secr. Adrianus J. van Munster,» van 't Zand 27 naar Gr. Spui 33, aanspreker. Lucas v. d. Veen van Krommestr. 12a naar Utr. weg 41, klerk posterijen en tel. Paülus v. Minnen, van J. v. Dieststr. 7 naar Bissch. weg 11, bakkerskn. Wed. C. v. Mierlo van Bissch. weg 11 naar Davidshof 1. Martinus Woerdman van Stoovestr. 2 naar Bloemend, str. 22, schilder. Johan J. Donath, van Utr. weg 74 naor Hei- ligenb. weg 8, commies H S. M. Hendrika Pol van Monnikenpad 34 naar Bis» schopweg 11, Zuidsingel No. 43. Tel. Interc. 337. Coöperatieve Spaar- en Voorschotbank Kantoor Arnh. weg 11, - Telef. 305. 's avonds van 7 tot 9 unr. Raad van Toezicht: JOH. KNOPPERS, Notaris. K. v. d. BURG. Gemeente-Ontvanger. B. J. BLOEMENDAAL, Dir. Stoom-Olieslagerjj. Dr. L. J. DE ROCHEMONT, Gep. Off. v. GezondK - Kassier en BoeklionderMr. I,. Stadig (Mr. S. G. VAN WELDER EN baron RENGERS). Kortegrachl 11. Tel. 176. Telegramadres „Wisselkantoor". Assurantiën. Incasseering van Wissels Credieten. en Quitantiën. Coupons. Vreomd geld. Deposito's. Wissels op Binnen- en Effecten. Buitenland. Verhuurt loketten in zijn dnnrvoor spe ciaal gebouwde kluis (Safe Doposit) vol gons tarief, op aanvrage verkt ijgbaar te zjjnen kantoro 53 Voordeelig adres vo< r Serre- en Rroeika&bedekkiiiP.eii« Rolluiken. Jalonzleën. Markiezen. Zonneschermen. Dekkleeden. Oliegoederen. COHEN en Co., ARNHEM. Fabriek: RIJNKADE 12. Kantoor en Magazijn: iVIEtWE KRAAN 1. Loupen, Leesglazen, Barometers, Koorts- Thermometers, enz. Verband- en Ziekenverpleging» artikelen. Alle soorten Scharen, Messen en bUbehoorende zaken b[]

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1916 | | pagina 6