de Nieuwe Stoffen voor Najaar en Winter Dames-Hoeden. ld-EN IG- HEIJLIGERS S VERHOEF, Nutsspaarbank. DAMES-, Mil en MILITAIRE KLEERMAKERIJ. STADSNIEUWS. ADVERTENTIËN, Kassiers en Commissionairs in Effecten. Effecten. Coupons. - Incasso's. Safe-Deposit. AMERSFOORTSCH WISSEL- en EFFECTENKANTOOR „BOAZ", Geopend MAANDAG en DONDERDAG! 's avonds van 7 tot 9 nur, Rente voor Spaargelden 3£ °|ol Crediet voor Middenstanders. P. J. DE WIT - AMERSFOORT Limonade, Gazeuss- en Mineraalwateren. B. RUITENBERG Hzn. Tel. 243. UTRECHTSCHESTRAAT 28 W. BES1DER8 Ca, - IHreehi. Magazp van Porselein - Crista! en Aardewerk. Groote keuze Tafelserviezen. Huishoudelijke^ en Lnxe Artikelen. Parapluies, Wandelstokken, Hoeden en Petten. B. MICHELS. 't Zand 13. der nieuwste modellen W. H. ■EUR8IN3, Machinale Fabrieken van Gebak. Afdeeling „Broodfabriek", AMERSFOORT. Üfcn 31-jarige Oostenrijker, beklaagd van verduistering of diefstal van 663 meter ^elastiek, 68 badcostuums en 4 dozijn bad mutsen, toebehoorende aan de naaml. ven nootschap „De Bijenkorf", waarbij de be klaagde als rayonchef in dienst was. Beklaagde was twee jaren bij „De Bijen korf" in betrekking en verdiende daar als rayonchef 275 per maand met provisie. Hij leefde boven zijn stand en is hierdoor tot de feiten gekomen. Hij erkende „De Bij enkorf" voor meer dan 150 het be drag waarvoor hij de elastiek verkocht, be neden den inkoopprijs te hebben be nadeeld, doch niet voor 20.000, het ver liescijfer zijner afdeeling volgens een op gemaakte statistiek, en ook ✓niet voor een bedrag van 5600, dat bij de inventarisa tie vermist werd. Beklaagde verklaarde zich, bij monde van zijn verdediger, mr. Th. Mul ler Massis, bereid afstand te doen van een bedrag van 2000, dat op hem bevonden ,werd en aan zijn vrouw toebehoort, ter ver goeding van de door hem toegebrachte schade. Bovendien verklaarde hij zich be reid de verdere schade, die hij aangericht (heeft, af te betalen. Het O. M., mr. baron Van Harinxma thoe Slooten eischte veroordeeling tot één jaajr gevangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis. Mr. Th. Muller Massis liet het licht val len op verschillende omstandigheden die beklaagde weliswaar niet geheel -~-f~ schuldigen, maar die toch aanleiding kun nen geven om de Rechtbank zachter te stemmen. Zoo wees pleiter er op, dat be klaagde in het bezit is'van tal van getuig schriften, waarin hulde wordt gebracht aan eijn bekwaamheid, eerlijkheid en trouw. Na een onberispelijk verleden kwam beklaagde even vóór den oorlog in ons land. Hij kwam toen uit Londen, waar hij een hooger salaris had verdiend dan hij hier verdien de; zijn zeer nerveuze vrouw kon met het Salaris niet toe, zoodat beklaagde niet* over eenkomstig zijn inkomen leefde. Daarbij was beklaagde zelf neurastenicus en kwam hij ,ten overvloede in aanraking met een Rume- niër, in wien hij een zeer gemakkelijk afzet gebied vond. Pleiter beval zijn cliënt zeer In de clementie der rechtbank aan. Moord en zelfmoord. Gistermid dag werd te Hasselt een aakschipper door rijn knecht doodgeschoten. De knecht, be loofde daarna zich zelf van het leven. Noodlottig schot De jager W., te Beilen, werd bij het springen over een frloot getroffen door een schot uit het ge weer van zijn kameraad. Thans is hij aan de gevolgen overleden. Verdronken. Te Delft is Donder dagavond mej. D. C. Dessing, wonende aan iden Hoorn, door de duisternis misleid, in de iVlaardingsche Vaart geraakt en verdronken. Het lijk werd na ongeveer een half uur idreggen gevonden en naar de ouderlijke Woning overgebracht. "Kunst en Wetenschap. Tooneelspel verboden. Te Etelft beeft de burgemeester de vertooning an het tooneelstuk „Blanke Slavinnen", Boor het Rotterdamsche Tooneelgfczelschap, Directie Corn, van de Velde, verboden. Opgave van gevestigde personen van 1123 September 1916 Anna-C. Pothoven, van Leusden naar Arnh. W-eg 51*. Kornelis G. de Lange, van Leusden naar P. Bothlaan 38, onderwijzer. Piet Koning, van Zeist naar Krommestraat |f4, bakker. •Maria H. van Eek, van Indië naar KI. Koppel 2 Herman Sandvoort, van Soest naar W. v. JWechel.straat 38, kantoorbediende. Sijmen B. Cremeiv van Groningen naar Pr. (Marielaan 8. Neeltje Over wat er, van Pernis naar H. v. JViandenstTaat 20. Arend P. Berlijn, van Indië naar K. Wilhelm. Straat 44, O.-I. ambt. Jannetje B. Oreille, van Apeldoorn naar Stat. straat 21a, 1.1. klerk H. S. M. Hendrika v. Slooten, van Nijkerk naar Berg- Btraat 41. Johanna E. J. Janssen, van Nijkerk naar P. Pijperstraat 8. Pieterdina H. Eppens, van Nijkerk naar v. 'Asch v. Wijckstraat 37. Aart Ruitenbeek, van Hoogland naar Laag]. V/eg 18, spoorw.arb. August J. Valewink, van Ede naar Gr. Kop pel 4. Adrianus Hopstaken, van Fijnaart naar Wes- jterstraat 66, coiffeur. Mej. Hermes Ouwerkerk, van Bussum naar Jiessenstraat 15. Leendert van der Valk, van Dordrecht naar •p. Bothlaan 36, gep. Warnaar Spijker, van Medemblik naar We- irerssingel 23, bootskapit. Anna Ros, van Schoten naar Leusderweg 90. Gerrit J. Boevé, van Alphen naar K. Wilh.nu ftraat 36, comm. in sigaren. Johanna M. Hoeré, van Breda naar Soester- Weg 235. Wouter Klaassen, van Wageningen naar St ^üonifac.straat 35, spoorarb. Stijntje Brink, van LJsselmuiden naar Helle- Btraat 25. Elisabeth van Straalen, van Maarsseveen n. 'Arnh. weg 55, verpleegster. Edmond H. F. Passier, van Hoevelaken naar JArnh.weg 1074, chauffeur. v Jacob Hendriksen, van Indië naar Bolder- ftraat 3, gep. O.-I. militair. Yge Pars, van Norg naar Utr.weg 247, opv. Ambten. Jacob Esveld, van Noordwijkerhout naar La- geweg 23, arbeider. Johannes Carpentier Aling, van Indië-naar fl. v. Viandenstraat 10. Cornelis Rekkers, van Amsterdam naar Lan- Keslraat 94, Franciscus G. A. Slootman, van Amsterdam naar St. Andriesstraat 2, winkelbcd. Thecdoor Berriotte, van Amsterdam naar Zandbergen. Gerrit Propitius, van Amsterdam naar Gr. Spui 35. Petrus J. H. Feiten, van Schiedam naar St. Louis, onderwijzer. Jan H. v. Brussel, van Dén Haag naar Hei- Iigenb.weg 18, electricicn. Anna M. F. Ludwig, van Den Haag naar St. Anfridusstraat 3. Lodewijk W. O. I. Doude van Troostwijk, van Den Haag naar P. Buyslaon 27. Arnolda W. v. Doornik, ven Utrecht naar Teut 17. Willem A. Clignett» van Utrecht naar Wijers- straat 5. Otto R. I. Viveen, van Utrecht naar Utr.weg 247, opv. ambten. Margaretha C. C. Rant, van Amsterdam naar Beekenst.l. 23. Willem P. Wegener, van Amsterdam naar Plantsoen 3. Antonius" F. Heidoorn, van Den Haag naar Muurh. 76. Magrietha W. Kraay, van Den Haag naar Beekenst.laan 23. Wed. J. W. v. Otterloo, van Alkmaar naar Utr.weg 28, huishoudster. Hermina C. S. Leydeckers, van Apeldoorn n. Utr.weg 221. Hendrikus J. NIeuwkamp, van Apeldoorn n. kleermaker. Cornelis J. Brinkhuis, ven Apeldoorn naar kleermaker. Arnoud do Boer, van Hilversum naar Berg straat 37. Anna H. Nijenhuis, van Gorssel naar F. v. Blankenh.straat 31, huishoudsrter. Anna P. Goedhuis, van Hoogkarspel naar Beekenst.l. 23. Wed. J. v. Veller, van Nijkerk naar St. An driesstraat 6. Adolf de Wit, van Nijkerk naar Muurh. 117, Wilhelmus G. H. v. Lier, van Besoyen naar P. Pijperstraat 45, handelsreiziger. Hajo F. Ebels, van Beerta naar Pr. Mariel. IS. Johan W. Kiel, van Franeker naar W. v Mechel.straat 20, onderwijzer. Eeltje Algero, van Avereest naar Zuidsingel 61, assuradeur. Koot L. Windhouwer, van Leusden naar Woest.weg G3. Albert vun der Kamp, van Hilversum naar Utr.weg 13ged., kantoorbed. •Hendrik L. H. baron v. Isselnvuden, van Nij megen naar Utr.weg, gep. kap. Inf. O.-I. L Christina F. v. Lessen, van Eelde naar Pr. Marielaan 16. Willemina Smit, van Groningen naar Lange- straat 74. Lambertus Vlaanderen, van Breukelen naar P. Pijperstraat 7, kruideniersbed. Barend Gerritsen, van Veenendaal naar Lan- gestraat 104, winkelbed. Johanna J. v. 'Dijk, van Haarlem naar Pun- tenb.l. 38. Marcelus J. Vo$, van Oss naar Hellestraat 35, koopman. Hermanus A. J. M. Vermolen, van Heerlen naar Nieuwstraat 4, werktuigkundige. Grietje P. Witteveen, van Sneek naar St. An driesstraat 15, liefdezuster. Bastiaan A. v. Kleef, van Haarlem naar Muurfiuizen 76. Marinus A. Zwart, van Eg mond aan Zee naar Muurhuizen 76. Johannes A. J. v. Zanten, van Culemborg n. Muurhuizen 76. Susanna M. Stoothuis, van Weerselo naar Zuidsingel 44. Geartruida J. F. C. Leygraaff, van Baam n. Zuidsingel 14. Christina M. A. M. Meuwese, van s Bosch n. Zuidsingel 44. Karei Spruit, van Leiden naar H. v. Vianden straat 29, leeraar handelsch. Isaac Th. Cornet, van Deventer naar H. v. Viandenstraat 32, verpleger. Cornelis A. Brooymans, van Dordrecht naar Krommestraat 8, kantoorbediende. Willem van Middendorp, von Barneveld naar Arnh.weg 79, spoorwegarb. Ludovicus F. M. v. Rooy, van Utreoht naar Arnh.weg 34L depothouder. Opgave van vertrokken pensonera van 11—23 September 1916; Elisabeth Eist, van Woest.weg 67 naar Den Haag. Johannes L. L. Hagebeuk, van Hof 18 naar Weert Anna M. Wesseling, van P. Buyslaen 18 naar Groningen. Herman J. H. M. Fortmann, van Nieuwstraat 21 naar Culemborg. Hendrik L. G. A. Heinrich, van Kortegr. 8 naar Utrecht, procuratiehouder. Gerrit Scholten, van Aldegondestraat 34 naar Kerkrade. Johannes Woudenberg, van Bloemend.straat 71 naar Baarn, slager. Rebekka de Vries, van L. Vrouwestraat 1 naar Gorredijk. Maria H. v. Zwol, van Vijver 14 naar Utrecht. Johannes A. v. Dillen, van Flierbeekstraat 6 naar Doesburg, stucadoor. Pieter Schut, van Soesterweg 25 naar Schie dam, leeraar. Cornelis Kornet, van Kamp 14 naar Zaltbom- mel, bakker. Herm. Sligtenhorst, van Hof 32 noar Amster dam. Jeannette v. Veen, van v. Persijnstraat 2 n. Hoogezand, onderwijzeres. Willem Wijga, van Bergstraat 41 naar Am sterdam. Petrus J. v. Buuren, van Muurhuizen 76 naar Culemborg. Egbert Veldtnan, van Heiligenb.weg 33 naar Heelsum, huistfenecht. Lulois Tjork Drassaart, van KI. Nachteg.st. 4 naar Zeist. Gerrit van Hartingsveld, van K. Wilhetm^tr. 31 naar Alkmaar, opv. ambten. Louise E. de Jong, van Woest.weg 67 naar Arnhem. Everdina Kamp, van L. Vrouwestraat 16 naar Nijmegen. Wed. M. Klasser, van Utr.weg 70 naar Den Haag. Frederik Bertram, van Havik IS naar Assen, boekhandelbediende. Jacobus A. Aalderink, van L. Nic.straat 12 i naar Utrecht, kantoorbed Böjl jura M. van der Maath, van Kreupelstr. 5 naar Baarn. Janna A. Kreupeling, van-Bloemweg 2 naar Amsterdam. 'Dominicus Glavimans, van Breestraat 42 n. Amsterdam. Jacoba J. Groenhuysen, van SoesSterweg 373 naar Haarlem. Josephina Hamburger, van Stat.straat 3a naar Utrecht. Johanna M. C. Bray, van Pr. Marielaan 22 naar Amsterdam. Emanuel Krammer, van Langestraat 25 naar Rotterdam, wirikelbed. Jacobus v. Kesteren, van Langestraat 39 naar Arnhem, winkelbcd. Joseph Swaab, van Laagl.weg 1 naar Amster dam, koetsier. Peter Veldhuis, van Hessenstraat 15 naar Epe, metselaar. Johanna Koenen, van Soesterweg 92 naar Al melo. Cecile E. A. Schimmelpenninck v. d. Oye, van Zuidsingel 44 naar Ubbergen. Jan Vonhof, van G. v. Stellingw.strajat 21 n. Enschedé, kapper. Jhr. Edward Teixeira de Mattos, van Heili genb.weg 31 naar Heelsum. Antonia F. E. M. Ellerbeck, van Schimmelp. straat 40 naar Venray. Podro D. E. Teixeira de Mattos, van Heili genb.weg 31 naar Leiden. Carolina Verweij, van Bloemendastraat 20 n. Zwolle, coupeuse. Willem Keurhorst, van Hoogeweg 71 naar Rotterdam. Petrus H. Vollebregt, van Utr.weg 228 naar Den Haag. Cornelis C. Kirrwald, van J. v. Oldenb.I. 20 naar Utrecht, huish. Johanna den Hartogh, van Puntenb.l. 2 naar Amsterdam. Maria Collet, van Hellestraat 105 naar Hel der. Gijsberta van den Burg, van Arnh.straat 8b naar Gramsbergen. David Polak, van H. v. Viandenstraat 29 naar Amsterdam, leeraar. Christina Elfers, van Laagl.weg 4 naar Schoondijke. Anna C. de Bree, van Schimmelpenninckstr. 13 naar Haarlem, kinderjuffr. Opgave van verhuizingen binnen de gemeente van 11—23 September 1916: Carel J. -Kluvers, van Stat.straat 31a naar Huygenslaan 30, landm. kadaster. Cornelis Hooft, van Bolderstraat 54 naar Wa~ likersteeg 23, arbeider Cari. J. v. Hattum, van Woest.weg 67 naar Gasthuislaan 17. Lambertus Wijnhof, van Weverssingel 13 n. L. Vrouwestraat 37, magozijnkn. Antonie Heere, van Gasthuisl. 29 naar Arnh. weg 122, metselaar. Hermanus Gouw, van Zogstraat 3 nar A. de Kamp 3, sigarenmaker. Johannes A. J. Lohmann, van Langestraat 37 naar Langestraat 35, winkelier. Harmen Spijker, von Weistraat 8 naar Helle straat 35, arbeider. Jacobus van Garderen, van Havik 16 naar Leusderweg 1, timmerman. Evert J. Kamerbeek, van Hellestraat 121 naar L. Beekstraat 18, bevolk, agent. Marie v. Drie, van Leusderweg 96 naar Leus derweg 124?. Jean T. T. de Rochemont, van W. v. Mechel. straat 23 naar St. Anfridusstraat 3, gepens. Elisabeth W. Schuurmans Stekhoven, van Utr.weg 101 naar Bergstraat 23. Joachim van der Wal, van H. v. Viamdenstr. 15 naar D. Fockemalaan. Nicolaas v. Zeldert, van G. v. Stellingw.str. 6 naar Kruisk. 52, arbeider. Baronnesse Schimmelpenninck v. d. Oye, van Heiligenb.weg 35 naar Zuidsingel 44. Petor Buitenkamp, van Flierbeekstr. 13 naar Welttevreden 3, houtbewerker. Martin M. A. Romselaar, van Krommestraat 4 naar Utr.weg 228. Willem Goorhuis, van Kroontjesmolen 2 naar Zuidsingel 4, agent van politie. Reinierus J." Dijkhuis, van Hof 50 naar Zog- straat 29, 'bakkersknecht. Wed. D. J. Boldingh, van Stat.straat 7a naar 't Laantje 3. Mevr. A. E. C. Weeldenburg, van Weverssin gel 15 naar P. Bothlaan 32. Wed. Ph. J. Saks, van Langestraat 55 naar Langestraat 43. Louw Bloemhof, van A. de H. Geest 6 naar Valkestraat 5, timmerman. Bernard L. Hooykamp, van Havik 11b naar Utr.weg 221, kellner. Wed. D. C. Helderman, van Schimmelp.str 35 naar Schimmelp.straat 46. Daniël J. Rekké, van Kruisk 7 naar Arnh.weg 60, typograaf. Klazinus W. Berends, van Leusderweg 25 n- P. Pijperstraat 8, onderwijzer. Eva A. Hillenaar, van Pr. Marielaan 20 naar J. v. Oldenb.I. 14. Gijsbertus van Plateringen, van Monnikenpad 6 naar Hellestraat 121, concierge. Zwerus Blijkshof, van Muurhuizen 105 naar Kamp 75, bankwerker. Lodewijk v. Dommelen, van Schoutensteeg 1 naar H. v. Viandenstraat 15, ondenvijzer. Leendert J. van Munster, van G. v. Stellingw. straat 90 naar Bloemend.straat 5, bakkerskn. Jan van Doorneveld, van Puntenb.l. 36 naar Puntenb.l. 42, commies H. S. M. Gerhard T. Kemink, van Aldegondestraat 22 naar Bloemend.straat 24, spoorbeambte. Antonius P. de Jager, van Aldegondestraat 22 naar Bloemend.straat 4, hulpbesteller. Derk Berends, van Stat.straat 19a naar P. Bothlaan 20, klerk ter secretarie. Lambertus de Winter, van St. AgathastTaat 26 naar Stoovestraat 2, tabakskerver. Catrina A. C. Korndewal, van Heiligenb.weg 22 naar Stoovestraat 2. Anthony Drop, van Langestraat 59 naar A. Paulownal. 5, handelsagent. Jacob Raven, van Stat.straat 21a naar Pun- tenb.L SS, commies H. S. M. Peter Buitenkamp, van Flierbeekstraat 13 n. Weltevreden 3, houtbewerker. Evert Gijtenbeek, van Sohelvischsteegje 24 naar Kamp 72, arbeider. Morinus T. J. v. Wessum, van Krommestraat 18 naar Krommestraat öboven, boekhouder. Johannes A. Schouten, van Bissch.weg 80 n. Nieuwstraat 22, verzeker.-agent. Agi\es G. M. den Hartog, van Bissch.weg 138 naar Fr. v. Blankenh.straat 32, CHR. ROOSENDAAL'S Inlichtingen K. Bergstraat 14, Amersfoort Zuidsingel No. 43, Tel. Interc- 337. (Mr. 8. G. VAN WELDEREN baron RENGERSX Kortegraoht 11. Tel. 176. Telegramadres „Wisselkantoor". Assurantiën. Inoasseering van Wissels Credieten^ en Quitantiën. Coupons. Vreemd geld. Deposito'e. Wissels op Binnen- en Effecten. Buitenland. Verhuurt loketten in zijn daarvoor spe- oiaal gebouwde kluis (Safo Deposit) vol gens tarief, op aanvrage verkrijgbaar .te zijnen kantore Coöperatieve Spaar- en Voorschotbank Kantoor Arnh. weg II. Telef. 305r Raad van Toezicht: JOH. KNOPPERS, Notaris. K. v. d. BURG, Gemeente-Ontvanger. B. J. BLOEMENDAAL, Dir. Stoom-Olieslagerij, Dr. L. J. DE ROCHLMONT, Gep. Off. v. Gezondftf Kassier en BoekhouderMr. L,. Stadig De Nutsspaarbank voor Amersfoort en omstreken houdt zitting: Woensdagmiddag 4—5 en Zaterdagavond 6'/s 7-A in het gebouw der Fröbelschool, Beekenst. laan 25, Rente 3.6 pet. Waarborgkapitaal f20.000, gedeponeerd bij de Nederlandsche Bank. Onder controle van den accountantsdienst van de Maat» schappij tot Nut van 't Algemeen. Breestraat 12, Int. Teler. 385 HOOFDAGENT voor AMERSFOORT en OMSTREKEN HANDEL in ONTVANGEN Hofleveranciers. Oude Gracht 13 W.Z. L. DE LEEUWE, SCortegracht 26, naast het Postkantoor, - HET AA\QEWEZE!V ADRES VOOR Inrichting v. reparatie ran Parapluies. BERICHT DE OMTAXGST Van en met Maandag 18 Sept. 1916, zijn de broodprijzen j Meibwittcbrood Gezondheidbrood Geldersch Kropbrood Klein K.G. 15 Cl. K.G. 38è Cl. 1 K.G. 30 Ct. 111 n t7J 1 M 1' »t 111 1 !S "1 171 IV. 3^1 Ct* Tan het Tolgens dexe prijzen ran deze labrlek onlrsngen en betaald* brood, zal het 10 'I. duidend worden uitgekeerd op den gewonen tU<t-

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1916 | | pagina 6