Uit den omtrek. STADSNIEUWS. Vrijzinnig Democratisch Bond. f»T EMILION WIJHHANDEL J. A. SCH0TE1MAN Zn. lllretUislinl 14. Telef. I4S. ^dtvoer afhankelijk zijn, waarschijnlijk zeer belangrijk zal verminderen. Dat brengt natuurlijk ook moeilijkheden met zich voor den aanbouw van ons marine- materiaal. Naar de N. R. Ct. meldt, is er /voor de torpedobooten die bij de Ned. Scheepsbouw-Mij. in aanbouw zijn, nog ma teriaal voorradig (evenals voor een vracht boot van de Mij. Nederland en voor een Bchip der JavaChinaJapan-lijn), maar niet voor de kruiser en voor de overige bestelde koopvaardijschepen. Honig. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel maakt bekend, dat geen uitvoerver gunningen voor honig zullen worden ver leend, aangezien de geheele Nederlandsche productie voor het binnenlandsch verbruik noodig is, in het bijzonder voor de koekfa- brieken. Met het oog hierop wordt aan belangheb benden dringend aangeraden hinig niet op speculatie te koopen noch opgeslagen te houden, maar ze zoo spoedig mogelijk ter beschikking van de binnenlandsche behoef de af te leveren. Wanneer aan de waarschuwing binnen korten tijd niet gevolg wordt gegeven, zullen dwingende maatregelen moeten volgen. Een speciale melktrein voor de hoofdstad. De laatste dagen ge beurde het verscheidene malen, dat betrek kelijk groote hoeveelheden te Amsterdam aangevoerde melk moesten afgekeurd wor den. Het gevolg was dat hier en daar een belangrijk tekort ontstond. Onmiddellijk hebben de autoriteiten naar middelen gezocht om in dit tekort te voorzien. Dagelijks zal nu een spe ciale melktrein, bestaande uit 11 spe ciaal ingerichte wagons, van Leeuwarden naar de hoofdstad rijden en telkens 50,000 liter goed afgekoelde melk aanvoeren. Deze melk is afkomstig uit verschillende streken van Friesland, De trein zal te Amsterdam rs nachts tusschen 1 en 2 uur ongeveer aan komen. Van het Centraal-Station wordt de melk dan onmiddelljjk naar de melkmarkt .•ervoerd en van daar gedistribueerd. Hbld. Havergebrek. Gebrek aan haver is oorzaak, dat de Gorselsche paardentram den dienst tijdelijk gestaakt heeft. Het verkeer met Engeland. Dinsdagavond zijn te Vlissingen weder 187 Fransche vrouwen en kinderen en enkele mannen aangekomen, afkomstig uit Brussel of die althans de laatste maanden daar had den vertoefd. Zij zullen vrij lang te Vlissin gen moeten wachten, daar van de 200, die Vrijdag aankwamen, nog slechts een gedeel- te naar Engeland is doorgereisd. De^mailboot Koningin Regentes kwam Dinsdagavond half 7 binnen met 96 pas sagiers, waaronder ruim 50 voor Duitsch- land bestemd. Dat waren geïnterneerden en vrouwen en kinderen. Aan boord was ook de heer Ter Laan, Tweede Kamerlid en burgemeester van Zaandam. Dinsdagmorgen zijn, naar de N. Rott. Ct. meldt, de Cromer (Harwichboot), de Orient, de Tern, de Sunniside en de Nerseman van Rotterdam naar Londen vertrokken. Verder heeft de Jervanix Abby de reis naar Huil aanvaard. Nederlandsche kinderen uit D u i t s c h 1 a n d. Dinsdag ?ijn te Zevenaar, voor het „Huis vesting-Comité" te Leiden, 43 Ned. kinderen uit Duitschland aangekomen. Een twaalftal dames en een vertegenwoordiger van het Roode Kruis geleidden de kinderen naar verschillende families in ons land, waar zij voor den duur van den oorlog geplaatst wor den. Eén kind kwam in allerellendigsten toe stand te Zevenaar aan en werd aan de goe de zorgen van het Roode Kruis toever trouwd. Te Arnhem verleende het vluchtelingen comité, onder leiding van dr. Meihuizen, de eerste hulp. Duitsche kinderen. Dinsdagnamiddag vertrokken uit Arnhem ruim 160 Duitsche kinderen gezamenlijk naar hun vaderland terug. Belgische geïnterneerden. Te Leeuwarden zullen 30 geïnterneerde Belgen in verschillende bedrijven te werk worden gesteld. Zij zullen in Muntenburg worden gehuisvest. Het geïnterneerde patrouille vaartuig. Over het interneeren van een Duitsch patrouillevaartuig te Nieuw Namen ver neemt de Tel. het volgende: Op het fort „Marie", ongeveer 10 K.M. beneden Antwerpen, is een Duitsche mari nebezetting belast met het toezicht over de scheepvaart op dé Schelde. Maandag mor gen kwam een sloepje met 7 Duitsche ma trozen van dit fort de Schelde afvaren en geraakte tusschen de schorren van 't ver dronken land van Saaftinge tegenover de gemeente Nieuw Namen, dus juist even over de grens. Het vaartuig liep vast in de Noord. Eenige boeren, die in den Herwigpolder arbeidden, zagen het scheepje en maakten bet gebeurde aan een post bekend. Spoe dig daagden eenige militairen op, die de n.at ozen, welke bhjkb-ar gelaten hun lot .verbeidden, aan wal haalden. De Duits«^ers beweerden door den mist bun koers verloren te hebben. Gesteld voor ide keus naar België terug te keeren of ge ïnterneerd te worden, verkozen zij het laat ste, zoodat men geneigd is te denken aan een opzettelijk verliezen van den koers. 'Met hun eigen vaartuig bracht men hen naar Hansweert, aan de overzijde der Schel- Over de grens gekomen. Te Aalten is Dinsdag een Duitsche deser teur over de grens gekomen. Bij Gennep kwam een gevluchte Russi sche burgergevangene het land in. Vlak bij de gren6 schoot de Duitsche wacht hem zijn parapluie uit de hand, zonder hemzelf te ra ken. Te Maasniel kwamen twee Russische krijgsgevangenen over de grens. Bij Lichtenvoorde (Geld), zijn gisteren drie Fransche krijgsgevangenen aangeko men. die uit Cassel waren gevlucht. Spionnage. Al9 verdacht van spionnage zijn Maandag avond te Breda aangehouden drie Belgen (twee heeren en eene dame). Het drietal bevond zich in den trein, die om streeks 7 uur te Breda uit Maastricht aan komt. Zij werden vergezeld door een on derofficier der maréchaussee. De Koningin over dienst- w e i g e r i n g. Pen jong decoratieschilder te Hilversum, de heer J. Hagemeijev, die ols landstoim- plichtige van de jaarklasse 1910 begin Oc- tober onder de wapenen moet komen, schreef d.d. 27 Aug. een brief aan de Ko ningin, waarin hij Hare Majesteit vroeg hem voor te lichten bij de oplossing van een moeilijke gewetensvraag. Hij schreef dat twee figuren voor zijn geest staan: de Chris tus, die hem gebiedt zijn naasten lief te hebben en Hare Majesteit, die van hem vergt, dat hij zich in den wapenhandel zal oefenen en op bevel moorden zal op groote schaal. Nu zal ik dus moeten besluiten, schreef hij, in dienst van den één, of in dienst van den ander. In dienst van Christus of in dienst van Uwe Majesteit. Steeds als ik mij zelf in stilte voor deze keus plaats, dan is 't alsof alles mij toe fluistert het gesproken woord, dat op mij zoo'n machtigen indruk heeft gemaakt. Dit zweeft mij nu altijd voor den geest, daar voor behoort moed in dezen tijd van moord. Ik heb op 't oog het woord, door Uwe Majesteit over de wereld geslingerd: „lo Christ avant tout". Christus vóór alles, menschelijkheid voor alles! Uwe Majesteit zelf spoort mij dus aan, Christus vóór alles te kiezen. Voor mij heeft dit te beteekenen, dat ik dus kort en goed den militairen dienst zal moeten wei geren in naam van Uwe Majesteit zelve, als zijnde in tegenstrijd met de leer van het waarachtig mensch-zijn, met Christus' leer. De heer Hagemeijer ontving daarop, vol gens de Telegraaf, die dit mededeelt, het volgende schrijven: Den heer J. HAGEMEIJER, te Hilversum. Naar aanleiding van uw schrijven van den 27en Aug. j.l., gericht tot Hare Majes teit de Koningin, ben ik gemachtigd u en kele woorden te antwoorden. Bij eenig nadenken moet het u duidelijk zijn, dat „dienstweigeren", onder welken vorm en om welke reden ook, nooit de goedkeuring van het Hoofd van den Staat kan hebben en dat het Hoofd van den Staat voor „dienstweigeren" nooit veY- zachtcnde omstandigheden kan vinden. De door u aangehaalde woorden „Christ avant tout" zijn niet door K. M. de Ko ningin uitgesproken of „de wereld inge- slingerd", zooals u zegt; maar deze woor den werden door Hare Majesteit neerge schreven op een portret, dat H. M. schonk aan de Argentijnsche dame, die eene re productie van het fraaie Christusbeeld uit de Andes aan het Vredespaleis ten ge schenke gaf. Dus eene geheel particuliere handeling. Mijns inziens is er volstrekt geen tegenstrijdigheid in deze woorden en het zich gereed makemom zoo noodig de zijnen en huis en hof te kunnen verdedigen. In tegendeel. Mij dunkt, dat men van het be gin af tot het einde uit de Bijbelsche ge schiedenis moet leeren hoe de meest hei lige plicht van den man is om vrouw en kinderen, huis en haard te verdedigen, zoo- ols zelfs elk dier is aangeboren door het hem door God gegeven instinct. De geheele natuur is daarop gegrond. Laat mij u een werkelijk goeden raad ge ven, jonge man! Laat u niet afleiden door theatrale woorden en gedachten; heb ver trouwen in hen die u hebben te leiden, al kunt gij het niet begrijpen; denk u rustig en kalm in den plicht, dien niet alleen de regeering, maar de geheele natuur, uw eigen mannelijk gevoel, u oplegt, om ge reed te zijn de uwen te kunnen verdedigen. En klamp u daaraan alleen vast. Doe uw plicht en tracht Christus te die nen door in uwe naaste omgeving steeds zooveel mogelijk liefde, toewijding en zelf opoffering te betrachten; maar niet door theatrale woorden of daden. Nogmaals luis ter naar mijn raad. Er is geen tegen strijdigheid. (w. g.) De Particulier Secretaris van H. M. dc Koningin VAN GEEN. De heer Hagemeijer zond op dit schrijven een wederantwoord, waarin hij verklaart thans nog niet de zekerheid te hebben, dat een staatshoofd nooit goedkeuring kan hechten .aan dienstweigering. Wat de Bij bel zegt en wat Christus zegt is (schrijft hij) niet hetzelfde. „Als Christus hetzelfde sprak wat de schriftgeleerden uit dien tijd vertelden, dan zouden de schriftgeleerden in Christus- niet .zoo'n vijand hebben gezien. Dan was Chris tus nooit gekruisigd geworden. Maar Chris tus predikte iets anders dan vóór Hem ge predikt is geworden, vandaar ook het door Hem zoo vaak gebruikte: „Gij hebt gehoord dat gezegd ismaar Ik zeg u In zijn schrijven betoogt de heer Hage meijer dan voorts nog dat van verdediging van huis en haard voor de armsten, die het allcrnoodigste ontberen, zeer weinig sprake kan zijn. Dienstweigeringsmanifest. Dinsdag werd voor den Hoogen Raad, door mr. H. Th. Gerlings, adv. te Utrecht, gepleit in de zaak van Marie Vorneiis van Wijhe, EtediksaJi te Barchem, tegen het arre§t yan het Gerechtshof te Arnhem van 8 Juni 1916, waarbij hij wegens het verspreiden of doen verspreiden van het bekende dienstweige ringsmanifest in eene vergadering van de S. D. A. P. te Neede, waarvoor hij aanvan kelijk door de rechtbank te Zutphen voor waardelijk tot gevangenisstraf was veroor deeld. Mr. Gerlings herinnerde aan de reeds vroeger door hem bepleite, Inmiddels door den Hoogen Raad verworpen, cassatie-voor ziening van ds. Huizênga, inzake het dienst- weigeringsmanifest, deelde mede, dat de re den waarom thans wederom een cassatiebe roep is ingesteld, is eene z. i. onrechtvaar dige behandeling van dezen requirant, die gevangenisstraf kreeg tegenover vele ande ren, die öf tot geldboete veroordeeld werden öf niet eens vervolgd werden. Na een aanvankelijk voorgesteld vorm- middel van cassatie te hebben ingetrokken, naar aanleiding van eene opmerking van de zijde van den Hoogen Raad, omdat het ten slotte eene onjuiste bewering bleek in te houden, ontwikeklde pleiter nog een vijftal andere middelen, eveneens den vorm be treffende en waarbij beweerd werd wets- schending. Pleiter concludeerde, dat de Hooge Raad, hetzij op grond van een der genoemde cas satiemiddelen, hetzij ambtshalve, het bestre den arrest van het Hof zou vernietigen en de zaak voor eene nieuwe feitelijke behan deling zou verwijzen naar een ander Hof. Conclusie O. M. 23 October. J a v a-C h i n a-J a p a n I ij n. Gister middag werd van een der hellingen van de Nederlandsche Scheepsbouw Maatschappij te Amsterdam te water gelaten het stalen vracht- en passagiersstoomschip Tjisalak, in aanbouw voor de Java-China-Japan Lijn. De ingestorte melkinrich ting te Arnhem. Onder groote belang stelling is gisteren yoor de rechtbank te Arnhem behandeld de zaak tegen de heeren G. Versteeg, architect te Arnhem, en J. J. L. Bourdrez, ingenieur te 's Gravenhage, in verband met het ongeluk, dat indertijd bij de in aanbouw zijnde melkinrichting van de coöperatieve vereeniging „De Vooruitgang" plaats vond en waarbij vier personen het leven verloren. Tegen beide beklaagden werd twee maan den hechtenis geëischt. Poging tot uitvoer van goud stukken. De rechtbank te Arnhem veroor deelde den koopman F. Goldwurm, uit Wee- nen, ter zake van poging tol uitvoer van goudstukken ter waarde van 32,700 francs, tot 3 maanden gevangenisstraf en verbeurd verklaring van het goud. De eisch was 6 weken met verbeurdverklaring. School- en Kerknieuws, Dr. J. A. Vollgraff, privaatdocent aan do rijksuniversiteit te Leiden is benoemd tot bui tengewoon hoogleeraar In de wiskunde aan de hoogreschool te Gent. Gemeenteraadsverkiezing te Utrecht. Tot lid van den gemeenteraad van Utrecht in district A (vac.-Laseur) is gekozen de heer J. Spanjaard (lib.) met 1213 stemmen. Op den heer J. W. Lagerwey Jr. (midden stand) waren 404 stemmen uitgebracht. Inbraak. In den algeloopen nacht werd bij den winkelier A. Hoebee op den Hoogeweg te Bussum door het verbre ken van een winkelruit diefstal gepleegd. Ongeveer 50 gouden ringen, een gouden horloge en zilveren horloges worden ver mist. Eenige gouden ringen werden op straat teruggevonden. Reclames. Voor het. lidmaatschap dor afdeeliog, voor abonnement op de Vrijzinnig-Demo craat, voor het gratie ontvangen van door den V. D. Bond uitgegevon geschrift jee, kan men zich wenden tot A. VAN N1JNATTEN, Seor. dor afd. Amersfoort. H. v. Viandonstraat 87. Bioscopen. Bioscoop de Arend geeft van Vrijdag td Maandag een sensationeel Detective-dramffl getiteld „Protea IU, Haar wedren met den dood." Verder de gebruikelijke komisch.* nummert. In het Amerefoortsch Bioscoop- en V<aj rlété-Theater Langestraat, zal, te beginnen met morgen, de film Vorstelijk bloed gaarn Het Duo Wes en Cato zal optreden in een comische scène „Hannes en Pieternelj Trouwdagen" en Mamie en Holman zullerf Amerikoanschen zang en dans ten bes^e gS ven. Bioscoop- en Variété-liefhebbers kirrf nen dus weer genieten. Een oneerlijke postbesteL Ier. Door de politie is aangehouden een hulpbesteller aan het hoofdpostkantoor te 's Gravenhage, die verdacht wordt zich in dienstbaarheid te hebben schuldig gemaakt aan diefstal. In den Iaatsten tijd was het nog al eens voorgekomen, dat er brieven met geldswaardigen inhoud enz. werden ver mist. De verdenking viel op den thans ge arresteerden beambte, die meer speciaal be last was des nachts met het afstempelen van brieven. Daarom hield de politie een oogje in 't zeil en toen in het laatst der vorige week de man 's ochtends vroeg het postkantoor verliet, werd hij op stTaat op gewacht door een rechercheur van politie, die hem naar het poljtiebureel geleidde, waar bij visitatie een brief, inhoudende o.a. een ring, welke brief behoorde tot de z.g. Belgische post, welke door hem was afge stempeld, op hem gevonden werd. De aan gehoudene, een 40-jarig ongehuwd per soon, is naar het Huis van bewaring over gebracht. Een oneerlijke caissière. Een caissière van een groot magazijn in Den Haag had op verschillende tijdstippen geld uit de kas genomen tot een totaal be drag van ongeveer 400, welk geld zij deel de met een controleuse en den concierge, die van den diefstal afwisten. De caissière wist de verduisteringen verborgen te houden door enkele lijsten van door loopers geinde gelden achter te houden, welke lijsten gelei delijk weer werden ingeleverd, nadat weer nieuwe lijsten waren ingehouden. Op zeke ren dag bemerkte de caissière, dat de ach tergehouden lijsten uit haar lessenaar wa ren verdwenen. Het drietal begreep, dat de diefstal was uitgekomen, en sprak nu af, dat de concierge den directeur zou zeggen, dat hij 400 verloren had van het geld, dat de loopers hem des Zaterdagsavonds afdroegen en dat tot den volgenden Maandagochtend onder zijn berusting bleef. Toen de direc teur de caissière ter verantwoording riep, hield deze vol, dat zij van geen verduiste ring wist, en de concierge deed op zijn beurt het afgesproken verhaal. De commissaris van politie, de heer Dietz, van het geval in kennis gesteld, liet het drie tal aanhouden, dat nu weldra door de mand viel en bekende. Zij verklaarden de bedoe ling te hebben gehad, het verduisterde geld geleidelijk weer aan te zuiveren. Van hun „aandeel hadden de concierge en een der dames een vacantiereisje gemaakt naar Arnhem. Nadat er proces-verbaal was opgemaakt, zijn zij weer op vrije voeten gesteld. Nekkramp. Een milicien uit Am sterdam is in het Eindhovensche ziekenhuis na 5 dagen in behandeling te zijn geweest, aan nekkramp overleden. Nekkramp. Te Dinteloord heeff zich een geval van nekkramp met doodelij- keri afloop voorgedaan bij een 18-jarig meisje» 5 k per anker f 34.—, per flesch - 0.85, plan f 1.50 per «ceUaf. Kennisgevingen. MAXIMUMPRIJS AARDAPPELEN. Burgemeester en Wethouders der gemeente Amersfoort maken bekend, dat de Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft goedge vonden: voor kleiaordappelen van de soort Borgers of Eigenheimers, op de gebruikelijke manier voor de consumptie gesorteerd, ols maximum prijs voor den groothandel (afgeleverd bij den verbouwer) vast te stellen 4 per H.L. en voor den kleinhandel van 0.07 per K.G. Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Secretaris, De Burgemeester, A. R. VEENSTRA. VAN RANDWIJCK. Amersfoort, 11 October 1016. PULP. Burgemeester en Wethouders der gemeente Amersfoort maken bekend, dat door den Minis ter van Landbouw, Nijverheid en Handel de vol gende beschikking is genomen De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel Gezien art. 8 van de Distributiewet 1016 Heeft goedgevonden onder intrekking van zijne beschikkingen van 11 en 15 September 1016, Afd. Handel, Nos. 72266 en 75856, inzake pulp, het navolgende te bepalen I. vastgesteld worden de volgende maximum prijzen, zoowel wat betreft pulp campagne 1916/17 als oudere pulp a. voor natte pulp 4.50 per 1000 K.G. op voertuig aan de fabriek 4.50 per 1000 K.G. vletwerk op de binnen rivieren cn rondom de fabrieken, met vracht voor rekening der koopers 5.75 per 1000 K.G. groote vaart „Holland", franco voor den wal 5.75 per 1000 K.G. +15 cent extra on kosten als van ouds, op Rotte en Leddsche Vliet, franco voor den wal. Alles onder waarborg van voldoend gewicht en van voldoende qualiteit (maximum 66 pet. van het bieten gewicht) b. voor gedroogde pulp 10.50 per 100 K.G. gewone condities, geleverd in zak, welke terug geleverd moet worden c. voor suikerpulp met een suikergehalte van ten minste 30 pet. 14 per 100 K.G.met een suikergehalte van ten minste 20 pet. 13 en met een suikergehalte van ten minste 10 pet 12 per 100 K.G gewone conditie, geleverd in zak, welke teruggeleverd moet worden II. a. Pulp mag niet afgeleverd worden tegen hoogere prijzen dan de gestelde maxima, ook al werd de verkoopovereenkomst vóór de vast* stelling van de maximumprijzen gesloten b. Pulp mag slechts worden afgeleverd 1. aan producenten van beetwortelen, die, in gevolge contract recht hebben om voor ge leverde bieten pulp terug te ontvangen, zulks echter tot ten hoogste 50 pet. van het gewicht van de geleverde beetwortelen en uitsluitend voor eigen gebruik 2. aan melkveehouders, die melk voor con sumptie leveren, voor eigen gebruik 3. aan handelaars, die bewijzen, op hun beurt weder te leveren aan melkveehouders, ate bo venbedoeld. De aandacht wordt er op gevestigd, dat over treding van het hierboven bepaalde, ingevolge art. 12 der Distributiewet, strafbaar is, met mo gelijkheid van verbeurdverklaring der goederen, en dat aan de gestelde strafbepalingen streng de band zal werden gehouden. 's-Gravenhage, 6 October 1016. De Minister voornoemd, POSTHUMA. Amersfoort, 10 October 1916. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris. Dc Burgemeester, A R. VEENSTRA. v. RANDWLJCK. Politienieuws. 7 In het middaguur meldde zich aan Kef politiebureau aan een minderjarige jonge^ man, die gelden ten nadeele van zijn pa troon in Amsterdam had ontvreemd. Hij zal door de politie naar Amsterdam worden teruggebracht. Wij ontvingen: Voor de Kinderkamer 35e jaargang, efl. fc De Kinderwereld 24e jaargang, afl. 1. Voor 't Jonge Volkje 43e Jaargang, all. L Uitgave P. van Belkum, Zutphen. Deze uitgaven voor de Jeugd blijven Immer friscfl en prettig en zullen dan ook door de Idnd# ren steeds met groote gretigheid wopdefl ontvangen. AGENDA. Heden Amicitia. Duo Rolowsky. Amersf. Bioscooptheater. Museum Flehite Openbare Leeszaal (Beukenlaan) 10-^ 12K, 2K—10 uui. Zondag 2K—5# uvjf Maandag 2Yt10 uur. 1316 Oct. Bioscoop de Arend. Amicitin, Zondag- en Woensdagmiddag^ half 4 tot half 6 „strijkje". Berg-Hotel. Woensdagmiddag 36 trui Thee-Concert. Maison de Haas, Langestraat 87. Dins dagmiddag 3X—5K uur „Strijkje". 7 Nov. Amicitia. Concert Kathleen Par- low. 14 Dec. Amicitia. Hollandsche Strijk kwartet. 22 Febr. Amicitia. Concert Josef Pem- baur. Reclame. Examen vrije- en orde oefe ningen. Te Utrecht slaagden onze stadgenooten de dames E. M. van Gessel, E. A. .Groot, en M. Th; van Houjfep si G. 6 A SB ACH, Coiffeur—Coiffeuse, Utrechtacheweg 50. Spooiaal adres voor Haarwerken. Sargerlllka Stanft 12 October 1910. ONDERTROUWD: Cornell» Mat inuf Mulder en Petronella van der Veen; An4 toni us Laurens Veldhuizen en Allegonda Wijnen. GEHUWD; Johannes Antonlua van Bar. neveld en Gijsbertje van Beerschoten. GEBOREN: Gijsbert, z. van Gljsbert Be. ker en Christina Maria de With; Bernardu» Comelis, z. van Bernardus van Keeken en Cornelia van de Hoef; Jacob, z. van Frarv ciscus van 't Wel en Willempje Lubbertsqjt Telefonisch Weerbericht. Naar waarneming in' den morgen van 12 October i:»H5. Medegedeeld door het Eon. Ned. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste stand boven 770 in Zuid-DuitscK. land, laagste stand 747.0 te Skudesnaes. Verwachting tot den avond van 13 Oct^ Matige tot krachtige, tijdelijk stormach. tlge westelijke tot zuidelijke wind, zwaar be> wolkt of betrokken met tijdelijke opklaring, weinig of geen regen in het zuiden, me? kans op regen in het noorden, weinig ven andering in temperatuur. Fietslantaarn aansteken 5.44 uur. STAATSLOTERIJ. Hoogste prijzen der 5. klas... TREKKING VAN 11 OCT. t 1000: 11199 f 400 2200 2813 6243 6028 10412 f 200 9548 11981 13119 17684 18388 lOSSj f 100 755 2922 4089 7581 8500 15491 18881 19146 19550 19812 20185 206$ Vijfde Klasse. Prijzen van f 70. 42 Y! 201 2S3 301 312 339 317 760 773 777 872 900 1053 1159 11S9 1358 1611 1567 1600 1604 1538 1957 2071 2171 2235 231® 2461 2516 2577 2078 2777 2778 2805 2833 28SS; 2884 2959 8075 3103 3109 3219 3241 3335 335® 3401 3115 3562 3570 3572 3705 3831 3885 402# 4073 4172 4389 4499 4626 4684 4723 4781 -18147 4838 4873 4917 49S9 5051 5069 5130 532-1 5340') 5196 5599 5605 5773 5776 5906 6044 6004 624® 6273 6362 6382 6584 0728 0816 6899 7110 711 f\ 7155 72G9 7S20 7558 7574 7715 7777 7918 7985: 7997 8040 8200 8212 8388 8795 9028 9063 9777j] 9841 10002 10064 10065 10171 10197 10234, 10257 10331 10445 10470 10514 105.84 1069? 10778 10791 10816 10817 11159 11231 1138® 11398 11514 11563 11670 11721 11729 1173$ 11737 11896 12047 12136 12157 12306 12317' 12539 12555 12657 12819 12858 12SC8 12918, 13019 13043 13127 13220 13228 13231 1325?) 13311 13122 13570 13601 13631 14035 1408S 11151 14228 14263 1456S 11673 14905 1494® 14953 15037 15156 15166 15239 "¥5294 1553® 15516 15605 15636 15751 15755 15761 15791; 15977 16290 16288 16441 16454 16-157 16173 16511 16515 16514 16607 16646 16784 1701® 17132 17177 17230 17324 17394 17162 1751® 17625 17776 17851 17875 18118 18303 1844% 18790 18793 18831 18876 19114 19118 1914T 19161 19222 19328 19353 19525 19529 19704 19835 19854 19926 20025 20018 20257 20588' 20540 20546 20795 20811 20943 20954 5e Wosse Lijst1M.1£.7<LJB' b

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1916 | | pagina 3