J»T EMÏUON WIJNHANDEL1. A. SCHOTERMAN Zn. Uirechtschestraat 34. lelef. 145. it den omtrek. STADSNIEUWS. Aog is, dat het aanbeveling verdient, dat Kamerleden deelnemen aan het werk der jcommissies van toezicht op de uitvoerver- eenigingen en levensmiddelen-distributie. fc)aardoor kunnen zij zich overtuigen van jflen loop der dingen bij di_e commissies en *ich een goed denkbeeld vormen omtTent ^de controle op uitvoer en distributie in 't algemeen. De minister wijst erop, dat juist van Ka merleden met grond mag worden aange- men, dat zij staan boven de partijen, die bij uitvoer en distributie zijn betrokken. In verband met deze opvatting vraagt minister Posthuma de Kamerleden, of zij fcereid zijn, deel uit te maken van bestaande of nieuw te vormen commissies van dezen aard. Tweed e-K amerverkieiing. De afd. Schiedam der S. D. A. P. stelde als candidaat voor de Tweede Kamer den heer P. de Bruin. Volk. Provinciale keuringsdienst Overijssel. Gedeputeerde Staten stellen voor een provincialen keuringsdienst in te richten, daar voorloopig geen rijkskeuring voor levensmiddelen is te wachten. Mr. C. A. Bergsme. t Op 27 Oc tober j.l. overleed te Kaapstad mr. C. A. Bergsma, lid van den Raad van Justitie te Batavia. Cedorland ar da oorlog» Oe K. I. beschoten. Wij lezen in de Toekomst „Gelijk men weet, maakt Hr. Ms. onderzee boot K. I. thans de reis naar Indië, daar heen gesleept door de sleepboot „Witte Zee",, onder bevel van den luitenant ter zee le kl. jhr. G. L. Schorer. Uit de berichten in de dagbladen heeft men het verloop van de reis, die nu bijkans volbracht is, geregeld kunnen volgen. Zonder stoornis is dat echter niet gegaan. Reeds in den loop der vorige week hadden wij vernomen, dat de K. I onderweg was beschoten, en wel door een oorlogsvaartuig van een der Entente-mogendheden. Er is ons thans nader gebleken, dat de K. L tot tweemaal toe ernstig gevaar heeft geloopen. Ofschoon de beide vaartuigen door de vlag, •die zij voerden, duidelijk herkenbaar waren, heeft men èn aan de Fransche westkust door een Fransch patrouillevaartuig, èn bij Gibraltar van Engelsche zijde, zonder ver der onderzoek op onze marinevaartuigen geschoten. De granaten vielen op korten afstand in zee. Na eenigen tijd zag men blijkbaar de fout in, en het vuren hield op. De betreffende Fransche en Engelsche com mandanten hebben 't echter niet noodig ge vonden excuses aan te bieden, en zich op de hoogte te stellen, of de Nederlandsche schepen misschien getroffen, resp. bescha digd waren en of hun, bij de voortzetting der reis, misschien gevaar dreigde. Wij waren in de gelegenheid geweest, dit bericht reeds in ons vorig nummer te pu- bliceeren. Daar wij ons echter wenschen te onthouden van sensatie-berichtgeving, heb ben wij vooral in een ernstig geval als dit eerst het oordeel der regeering inge wonnen. Thans, nu wij reden hebben aan te nemen, dat de regeering inmiddels de ver- eischte stappen bij de Fransche en Engel sche gouvernementen heeft gedaan, kon er geen bezwaar meer bestaan tegen de be kendmaking. Bovendien is de zaak, terwijl wij dit schrijven, in Haagsche politieke kringen reeds een publiek geheim gewor den." De „Oldambf". Men meldt van den Hoek van Holland*. Door L. Smit en Co.'s Bergingmaatschap pij werd Vrijdag een staaldraad onder de Oldambt doorgehaald en het door de bom men geslagen gat van omstreeks 50 c.M. in het vierkant gedicht. Heden zal men trach ten nog 5 staaldraden onder het schip te brengen om het dan Zondag overeind te zetten. Inbreuk op de NedeHandseho pont* zendingen naar Dniteehland- Wolff seint ons uit Berlijn: In de gisteren gehouden zitting van den Duitschen rijksdag deelde, in antwoord op een vraag van den afgevaardigde Müller- IMeiningen, van de vooruitstrevende partij, de directeur van het departement van bui tenlandsche zaken, Johannes, het volgende mede: „In verscheidene gevallen droegen wit Nederland naar Duitschland gezonden brieven het opschrift: „Door den censor ge opend". Het door ons aan de Nederlandsche regeering verzochte onderzoek heeft plaats gehad. Het antwoord luidde, dat de opening van de brieven niet op Nederlandsch gebied kon zijn geschied, zoodat er slechts sprake kon zijn van z.g. verkeerde zendingen (Fehl- Jeitungen). Deze mededeeling was voor ons ovértuigend. Wij hebben geen reden om aan te nemen, dat.de Nederlandsche regee ring een fout gemaakt heeft. Behalve die verkeerde zendingen, zijn er gevallen, waar bij het mogelijk is dat een Engelsch spion, door diefstal of ontrouw van ambtenaren, kennis kan hebben gekregen van brieven. Pok hierbij is niet aan te nemen, dat van wege de Nederlandsche regeering een fout ïs geschied. Ned.-Duitsche handelsbe langen. Evenals de vorige maanden .cal, naar gemeld wordt, ook in November 'de Nederlandsche Kamer van Koophandel jle Dusseldorp, secretaris mr. A. E. von Sa- her, tweemaal spreekuur houden, en wel op ■Maandag 6 November in het gebouw van Be Industrieele Gub te Amsterdam, des ijnorgene van 9—12 en 's namiddags van 2—4 uur, terwijl op verxoek van belang hebbenden en in overleg met de Rotter- Wamsche Kamer van Koophandel en Fabrie ken het tweede spreekuur is vastgesteld op 7 November te Rotterdam en wel in het Notarishuis aldaar, eveneens van 9—12 en van 24 uur. Een nieuwe bruinbrood- periode? De Maasbode meldt, dat binnen enkele dagen weder een verbod te wachten is op het vervaardigen van wittebrood. Ondersoek naar het grain- b e d r ij f. De minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heelt goedgevonden: a. in te stellen een commissie, aan welke wordt opgedragen een onderzoek in te stel len naar de gestie in haar vollen omvang van het sinds den aanvang der crisis ge voerde graanbedrijf en hem verslag uit te brengen van de inkomsten, waartoe het door haar ingestelde onderzoek heeft ge leid; b. In deze commissie te benoemen tot leden de heeren: S. P. van Eeghen, voorzitter van-de Ka mer van Koophandel en Fabrieken, te Am sterdam; E. P. de Monchy Rz., voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Rotterdam, en F. G. Waller, directeur der Gist- en Spi ritusfabriek te Delft; tot secretaris, de heer mr. F. W. J. A. del Campo genaamd Camp, rechtsgeleerd di recteur der 's Gravenhaagsche Hypotheek bank te 's Gravenhage. De groote vraag naar regeeringsmeel. Men schrijft uit vakkringen aan het Hbld.: De uitwerking van de circulaire van den minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, dato 2 October j.l. waarbij de wel- stanc'sgrens ten aanzien von het gebruik van goedkoop bruinbrood geheel werd opgeheven, begint hoe langer hoe meer merkbaar te worden, in den vorm van een schaarschte aan regeeringsmeel. Met eerst we-d dit gevoeld door tal van kleine gemeenten die voorheen van provin ciale molenaars betrokken, doch sinds eeni gen tijd aanschrijving van het Rijksgraan- bureau in Den Haag ontvingen, dat zij zich voor de levering van het regeeringsmeel tot een der gToote meelfabrikanten hadden te wenden. Indien men daarbij in aanmer king neemt, dat bij de totale uitschakeling van alle duurdere bnrinbroodsoorten en het algemeen voorschrift van het bakken van regeeringsbrood, er nog ongeveer vierhon derd gemeenten in ons land waren, die geen regeeringsmeel betrokken, dan be hoeft het geen verwondering te wekken, dat de groote fabrieken op het oogenblik zoo met orders om regeeringsmeel be stormd worden, dat zij niet b:j machte zijn, aan alle aanvragen te voldoen. Hierbij komt nog, dat aan die fabrieken van rijks wege niet zooveel tarwe verstrekt wordt, dat met volle capaciteit gemalen kan wor den, zoodat er reeds fabrikanten zijn, die, noodgedwongen, hun fabrieken tweemaal twaalf uur per week moeten stopzetten. In den beginne waren het alleen de kleine gemeenten die haar regeeringsmeel-orders niet zagen uitgevoerd, doch thans begint ook Amsterdam dien last te ondervinden. Verleden week moesten vele orders eenf- ge dagen jvorden uitgesteld en Donderdag nacht is er in menige bakkenj regeerings brood gebakken van meel, dat eerst Don derdag avond geleverd werd. Koninklijk Nationaal Steuncomité. Bij het Koninklijk Nationaal Steuncomité 1914, is van 3 September tot en met 28 October j.l. aan bijdragen ingekomen, een bedrag van 5622.89'4, makende met het totaal der vorige lijsten ad 4.006.775.45 een totaal generaal van 4.012.398.3414. School- en Kerknieuws, Te Wapeningen heeft Vrijdag de heer A. A. van Pelt Lechner afscheid genomen als bi bliothecaris der Rijks Hoogere Land-, Tuin- en Boschbouwschool, welke functie hij sedert 1S99 vervulde. De heer Dr. J. Valckenier Suringar hield een toespraak, waarin hij het vele her dacht, dat.de heer Van Pelt Lechner voor de bibliotheek gedaan heelt. Namens docenten, assistenten, ambtenaren enz. bdod hij ter herin nering aan een exemplaar van het wetenschap pelijk prachtwerk Nooseman en Sepp, over de vogels van Nederland, met in het eerste deel een fraai gecafligrafeerde opdracht. De heer Van Pelt Lechner betuigde zijn dank voor de betoonde sympathie waarna het af scheidsfeest in besloten kring werd voortgezet. Pensioenregeling voor predi kanten. Vrijdag is te Arnhem onder leiding van den heer G. W. Mortier, kerkvoogd 'e Wageningen, een vergadering gehouden van kerkvoogden uit Gelderland, om te komen tot een betere pensioenregeling voor predikanten. De vergadering was druk bezocht. Uit de de batten bleek, dat men het er algemeen over eens was, dat er iets gedaan behoorde te wor den om den bestaanden toestand te verbeteren. Ten slotte werd een commissie gevormd, die de zaken nader onder de oogen zal zien en eventueel hare actie over het geheele land zal uitbreiden. Tot leden dezer commissie werden aangewezen de heeren G. W. Mortier, Wage- ningen: L. A Ruijs, Ellecom Steeg; v. d. Pol, Renkum, Stork, Didam; A. M. Wijers, Nijme gen D. Romelijn, Barneveld. Kunst en Wetenschap. Ned. Opera. De directie van de Nederlandsche Opera (dir. G. H. Koop man) bericht ons, dat vanaf I November de heer Jules Moes als heldentenor aan het gezelschap is verbonden. Reclame» 5 per anker f 34.—, v&fFper flesch - 0.85, pins I 1.50 per anker acclfns. Vm. Ontwerp-begrooting Gemeente-wer ken. IX. Ontwerp-begrooting Brandweer. X. Ontwerp-begrooting Keuringsdienst hierbij komt in behandeling het voorstel van Burgemeester en Wethouders tot herziening van de regeling der jaarwedde van den Di recteur. XI. Ontwerp-begrooting Centrale boek, houding. XII. Ontwerp-begrooting Reservefonds tot het doen van uitkeeringen, krachtens de Pensioenwetten voor de Gemeente-ambte naren. XIH. Begrooting Burgerlijk Armbestuur. XIV. Ontwerp-begrooting Distributiebe drijf van levensmiddelen. XV. Ontwerp-begrooting, verband houden de met de vermoedelijke grenswijziging tus- schen Leusden en Amersfoort. XVI. Ontwerp-begrooting der uitgaven. XVTT. Ontwerp-begrooting der inkomsten. xvm. Verslag van de vergadering der la afdeeling van den Raad. XIX. Verslag van de 2e afdeeling. XX. Antwoord van B. en W. op de afdel ingsverslagen. XXI. Nota van wijziging van de begroo- ting. XXII Vaststelling vermenigvuldiglngscij- fers Inkomstenbelasting. xxm. Rapport van de Commissie uit den Raad, belast met een onderzoek naar de vraag of de salarissen van het ambtenaars- personeel een verhooging vereischen. 4. Voorstel van B. en W. tot het verlee- nen r an eervol ontslag, overeenkomstig ver zoek, aan mej. J. H. van Achterbergh, on derwijzeres aan school G. 5. Voorstel van B. en W. tot het verlee- nen van ziekteverlof aan mej. M. C B. Beek, onderwijzeres aan school A. c. voor het verbreeden van den spoon wegovergang volgens de voorwaarden, ge steld door de Directie der H. U. S. M„ aan afbetaling ineens der meerdere kosten ven bet onderhoud 1580, aan kosten van uit voering der noodige werken 2700, totaal 6180. B. en W. stellen voor die werken uit ta voeren en daarvoor een crediet te verke nen van 6200. Centrale boekhouding. B. en W. stellen aan den Raad voor hen te machtigen: 1. over te gaan tot inrichting van een mage-ijn voor Gemeente-werken en daar voor een crediet te verleenen van 1600, 2. bij invoering van een magazijn over te gaan tot het aanstellen van een- maga zijnmeester, die bij invoering van een groot-magazijn ook belast zal worden met de controle over dat magazijn, op een sa laris van 800, klimmende met 4 twee- jaerlijksche verhoogingen van 50, tot 1000. Verkoop grond. B. en W. stellen den Raad voor aari jhr. A. W. den Beer Poortugael, te Amersci foort, na kadast le opmeting te verkoop en een perceel bouwterrein aan de Koningin, nelaan, groot zeven duizend vier honderd vierkante Meter (7400 vierk M.) of zooveel meer oi minder als bij kadastrale uitmeting, zal blijken, voor den prijs van twee gulden* vijftig cent 2.50) per vierk M. Tuinbouwcursus. B. en W. stellen den Raad voor aan de Tuinbouwvereenlging „Amersfoort", ten be hoeve van een te houden tuinbouwwinter- cursus een subsidie te verleenen van 100. Een lokaal werd reeds eerder beschik- 6. Voorstel van B. en W. om over te gaan baar S^eld tegen een bedrag van 0.50 tot het aanbrengen van verbeteringen aan avon<Z en P®1" lokaal, schoolgebouwen in verband met het be-Eervol ontslag. paalde bij Kon. besluit van 25 Juli 1912 Mej. J. H. van Achterbergh heeft eervol Staatsblad no. 192. I ontslag gevraag., als onderwijzeres aan 7. Voorstel van B. en .W om machtiging school G., met ingang van 1 Jan. 1917 of te verleenen tot splitsing der eerste klasse zooveel vroeger als m verband met haai van de Herhalingsschool. vertrek naar Ned. Oost-Indië noodzakelijk 8. Voorstel van Burgemeester en Wethou- mocht zijn. Om art. 192 G. W. Het Schoolblad plaatst de volgende oproeping tot de open bare onderwijzers, om nog te redden wat te redden valt, bij de behandeling van art. 192 G. W.r „Daartoe moeten we eensgezind optteden. Daarbij moeten we steun zoeken bij het volk. „Vereenigd zullen wij pogen daarbij leiding te geven en u roef>en wij toe: „Leest nauwkeurig na wat in de Kamer gesproken wordt „Weest op uw quivive. „Houdt u gereed. „Wij hopen u eerlang meer uitgewerkte plannen te doen toekomen en houden ons voor uw krachtige medewerking aanbevo len." De oproep is onderteekend door F. L'. Ossendorp, Th. Lanceé en C. F. A. Zernike namens de hoofdbesturen van Bond, Ge nootschap en Hoofdenvereeniging. Zeelledenstaklng bij den Holl. Lloyd. Een vijftigtal zeelieden, dek- en machinepersoneel, die gisteren moesten monsteren voor het stoomschip „Zeelandia" van den Kon. Hollandschen Lloyd, hebben dit geweigerd en zijn daar door in staking gegaan. Verschillende stoomvaartmaatschappijen hadden verhoo gingen toegekend; de Holl. Lloyd echter alleen aan de zeelieden, die lang in dienst waren. De anderen nu eischen 5 per maand verhooging, dat door de directie af gewezen werd. De „Zeelandia" zou Woensdag vertrek ken. Bij de boot en het kantoor van den waterschout wordt gepost. De zeelieden zijn georganiseerd in den Alg. Ned. Zeelieden- bond. Een conferentie tusschen directie en een commissie uit de stakers had geen resul taat Verdronken. Te Harkstede Is Donderdagavond een 17-jarig meisje, A. N., door de duisternis misleid, in de Borgsloot geraakt en verdronken, Eerste Nederlandsche Jaarbeurs. Naar aanleiding van een bericht, dat een dezer dagen in de pers de ronde deed, betreffende eene door agenten van buiten- landsche huizen te organiseeren expositie van buitenlandsche artikelen tijdens de, van 26 Februari10 Maart T917 te Utrecht- te houden jaarbeurs» deelt het algemeen secretariaat dier jaarbeurs ons mede, dat deze plannen niets te maken hebben met de Eerste Nederlandsche Jaarbeurs, welke, wat de deelnemers betreft, een zuiver na tionaal karakter zal dragen, en waar dus alleen Nederlandsch fabrikaat, d. w. z. fabri katen in Nederland of zijn koloniën ver vaardigd of die aldaar eene bewerking heb ben ondergaan, zal worden toegelaten. De zoogenaamde „Beurs van Buitenlandsche Industrieën" is een geheel particuliere in stelling en heeft met de, door de regeering en de gemeente Utrecht gesteunde Eerste Nederlandsche Jaarbeurs, uitgaande van de „Vereeniging tot het houden van jaarbeur zen in Nederland", niets uitstaande. Zeist. Gisteren werd alhier een 15-ja- rige jongen, werkzaam bij de firma W«es en Weisz op het Broederplein, door de po litie aangehouden wegens diefstal van ma nufacturen. Het jongmensch had reeds zoo veel ontvreemd en in de ouderlijke woning verborgen, dat alles per handkar naar het bureau van politie moest worden vervoerd. De -jongen bleef in arrest en zal voor den officier van justitie worden geleid. Kennisgevingen. RAADSVERGADERING. De Burgemeester van Amersfoort, Gezien art. 4T der Gemeentewet, Brengt ter kennis van de ingezetenen, dat de Raad- dezer gemeente zal vergaderen op Dins- dag, den 7. November aanstaande, des namid dags ten 7 ure. Amersfoort, 3 November 1916. De Burgemeester voornoemd, VAN RANDWÜCK. Agenda voor de openbare vergadering van den Raad der gemeente Amersfoort op Dinsdag 7 November 1916, des avonds 7 uur. J. Ingekomen stukken en rhededeelingen. 2. Benoeming van stembureaux voor de verkiezing van één lid van den Gemeente raad in het le kiesdistrict en voor de ver kiezing van leden van de Kamer van Koop handel en Fabrieken. 3. Behandeling gemeente-begrooting, dienst 1917, met daarbij bchoorende stuk ken, nl.: I. Brief van B. en W. waarbij den Raad de begrootïng voor den dienst ;917 met de daarbij behoorende bijlagen worden aange boden. II. Voorstel van B. en W. in verband mot de Distributiewet 1916, voor zooveel de re geling van de financieel© gevolgen aangaat. III. Ontwerp-begrooting gasfabriek. IV. Ontwerp-begrooting waterleiding. V. Ontwerp-begrooting electrisch bedrijf. VI. Ontwerp-begrooting grondbedrijf. VB. Ontwerp-begrooting gemeente-raïnf- ging en ontsmettingsdienst; hierbij komt in behandeling het voorstel van B. en W. in zake aanstelling van een directeur van den reinigingsdienst in verband met de uitvoe ring der plannen voor de reorganisatie ders tot vaststelling van jaarwedden en pen sioensgrondslagen van leeraren, verbonden aan het Gymnasium en de Hoogere Burgen» school. 9. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot vaststelling van jaarwedden en pen^ sioensgrondslagen van de leeraren W. H. Moll en J. M. Thiel. B. en W. adviseeren den Raad het ge vraagde ontslag eervol te verleenen met in* gang van den datum van het besluit of zoo veel later als zij den dienst der Gemeente zal verlaten, doch uiterlijk 1 Jan. 1917. Onbewoonbaarverklaring. In de Raadsvergaderingen van 29 Juni 1915 en 30 Novonber 1915, werd besloten 10. Voorstel van het College van cura- de woningen aan de Coninckstraat nos. 87 toren van het Gymnasium tot wijziging van tot 103, en de woningen in de zelfde straat het Reglement van het Gymnasium te nos. 107, 109 en 111, onbewoonbaar te Amersfoort, in verband met invoering van verklarende vastgestelde ontruim in gster- 3 dagen herfst-vacantie. mijnen werden bij besluit van 18 April 1916 11. Afwijzend advies van Burgemeester en verlengd tot resp. 29 Oct. 1916 en 30 Wethouders op het adres van den Bond van December 1916. Gemeente-politiebeambten in Nederland,Dg eigenaar van genoemde woningei^ houdende o.a. verzoek om invoering van E. de Neeling, verzoekt thans, die termijnen den vrijen dag om de acht dagen. j wederom met zes maanden te willen ve?i 12. Voorstel van Burgemeester en Wet- lengen. houders tot verwijderen van de pomp bij het Met den Inspecteur van het Bouw- en perceel Langestraat no. 90 en tot verkoop woningtoezicht en de Gezondheidscom* van den vrijkomenden grond. j missie, wier adviezen ter lezing zijn neder* 13. Voorstel van Burg. en Weth. tot op- gelegd, zijn B. en W. van oordeel, dat de neming van gronden, aangekocht van den groote woningnood inwilliging van het ver heer W. Kleber, mevrouw Stiekkel Schoe- j zoek billijkt. maker en de familie Koppen in het Grond- Gasfabriek bednjf. Wanneer de transportbaan aan de Gas- 14. Voorstel van Burg. en Weth. tot ver-fabrjek in werki 2„n ekomen> M, het koop van ongeveer 7400 vierk M. bouw-! d; onderdeelen terrein, ad. 2.50 per vierk. M. aan jhr. I in voorraad aanwe2ig lijn> opdat bij noodige A. \C. den Beer Poortugaal. reparatie deze terstond kunnen worden ge. 15. Voorstel van Burg. en Weth. tot aan koop van een vijftal schuren, gelegen aan de Hellestraat, van P. van de Zuidwind. 16. Voorstel van Burg. en Weth. tot ver- i lenging van den termijn van ontruiming van onbewoonbaar verklaarde woningen, I toebehoorende aan E. de Neeling. 17. Voorstel van Burg. en Weth. tot wij ziging der Gemeentebegrooting, dienst 1916. 18. Voorstel van Burg. en Weth. tot wij ziging der begrooting van het Grondbe drijf, dienst 1916. 19. Voorstel van Burg. en Weth. tot wij ziging der Begrooting van de Gasf.-' -iek, dienst 1916. 20. Voorstel van Burg. en Weth. tot wij ziging der Begrooting van de Waterleiding, dienst 1916. 21. Voorstel van Burg. en Weth. tot wij ziging der Begrooting van het Electrici- teitsbedrijf, dienst 1916. B. en W. stellen aan den Raad voor aan den concierge van de openbare lage re school F, voor diensten te verrichten ten behoeve van het herhalingsonderwijs, eene vergoeding vast te stellen van 100 per jaar 75, benevens 25 voor de hulp van een werkvrouw). Verbetering Leusderweg. Aan den Leusderweg zijn reeds e eni ge perceelen gekocht om te geraken tot een verbreeding van den Leusderweg. Ten einde te komen tot eene verdere verbreeding vanai Kroontjesmolen tot aan de Westerstraat inbegrepen den spoor wegovergang zijn met de verschillende eigenaren onderhandelingen gevoerd, die tot resultaat hebben gehad, dat bedoelde verbreeding zal kunnen worden tot stand gebracht. De straat kan worden verbreed tot 11 Meter, n.l. 6 Meter straat en twee trottoirs respectievelijk breed 2 en 3 Meter; de spoorwegovergang zal een breedte krijgen van II Meter, n.l. I wipsluitboom van 8 M. en 1 wipsluitboom van 3 Meter. De kosten van uitvoering zullen bedra gen: a. voor het verbreeden van den rijweg en het aanleggen van tegeltrottoirs 1500, b. voor het koopen van drie boomen en het terugzetten van hekken, enz. 1 400; bruikt, zoodat geen stagnatie in het bedrijl ontstaat. Met het oog op het onzekere van den tijd van levering der onderdeelen ten ge volde van de tijdsomstandigheden is hef. wenschelijk, nu reeds die onderdeelen te bestellen, ze na aankomst als magazijngoed op te slaan en naar gelang van de behoefte in rekening te brengen. Het bedrag, voor dezen aankoop benoo- digd, wordt geschat op 10.000. B. en W. stellen thans voor hen te mach* tigen tot aankoop over te gaan en hun daar voor een crediet te verleenen van 10.000. Aankoop schuren. B. en W. stellen den Raad voor, van P. van de Zuidwind te koopen 4 loodsen, staar» de op het perceel Hellestraat no. 46, voor 100, welk bedrag B. en W. billijk wil voor komen, daar de huuropbrengst minstens f 26 per jaar bedraagt Kamer van Koophandel. De verkiezing voor de Kamer van Kooj» handel, ter vervulling van de plaatsen, ont staan door de periodieke aftreding van de heeren H. Meursing en S. van Vollenhoven en het bedanken van den heer A. Eysink, zal plaats hebben Donderdag 30 Nov. a. s. Commissie van Toezicht L. O. De Commissie van Toezicht op het Lag» Onderwijs houdt Donderdag 9 Novembe» eene openbare vergadering ten Raadhinze» Postkantoor. Bij Kon.'Besluit is benoemd tot direo> teur van het post- en telegraafkantoor al hier de heer P. Zwart, thans dn gelijke be* trekking te Helmond. Peggy m'n kind. Het amusante stuk, waarvan we vo rige week reeds den korten inhoud mee deelden, is gister avond voor een talrijk publiek in Amicitia opgevoerd, zoodat zij, die beweren, dat als er maar wat goeds ge geven wordt, het publiek wel komt, weer I gelijk hadden. En wat goeds was het. t Is een heel eenvoudige geschiedenis, maar dank rij het fleurig, vlotte spel van alle 'medewerkenden is de opvoering hier, even- als trouwens overal elders tot een enorm succes geworden. i Het robbedoesje Peggy, bet volbloed

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1916 | | pagina 2