I T EMILKM WIJNHANDEL J. A. SCHOTERMAN Zn. dit schrijven verder niets mag worden nagelaten wat onder de tegenwoordige om standigheden een storing in het scheep vaartverkeer kan voorkomen, zoo is ons be stuur gemachtigd u alsnog de gelegenheid te openen met ons tot overeenstemming te geraken, op den grondslag van het u bij ons schrijven van 20 November toegezonden concept-contract. „De vergadering besloot tevens dat zoo lang uw leden geen geneigdheid toonen fiierop in te gaan, de loonregeling, zooals dezerzijds op 1 Augustus 1.1. is ingevoerd, gal blijven gehandhaafd, van welk feit wij u hiermede kennis geven." Aan dezen brief werd tevens door het be stuur der Scheepvaart-Vereeniging nog het volgende toegezegd „Willen de machinisten desniettegen staande in scherpe tegenstelling met de houding van stuurlieden en mindere sche pelingen volharden bij hun doellooze po gingen om, misbruik makend van 's lands gebrek aan levensmiddelen en steenkolen, om principieele redenen niet te aanvaarden •voorwaarden af te dwingen, dan zullen zij wellicht hun houding tegenover anderen dan de reeders, hebben te verantwoorden." eenzijdig, maar wijl zij niet bovenal Neder- landsch is. Groote brand te *s Gravenhage. Uit Den Haag vernemen wij, dat heden nacht brand is uitgebroken in het Rijks-tele graafkantoor aldaar. De Telegraaf-afdeeling is geheel onder water gezetde telefoon- afdeeling vrijwel uitgebrand. Alle telefoni sche en telegrafische verbinding met Den Haag is verbroken. Telegrammen gaan over Soheveningen. Nadere bijzonderheden ont breken nog. School- en Kerknieuws. D s. H. W. van Loon. t Te sGreven- hage is, 70 jaar oud, overleden ds. H. W. van Loon, emeritus-predikant van de Gereformeer de kerk van Amsterdam. Intusschen heeft, naar D e T e 1. verneemt, minister Posfhuma zich bereid verklaard als tusschénpersoon op te treden. Persoonlijk is de minister van meening en in een on derhoud, dat j.l. Maandag tusschen den mi nister en het bestuur van den bond plaats had, is, dat duidelijk gebleken dat de eisch van de machinisten niet voor inwilliging vat baar is. Doch hij erkent, dat den machinis ten een hoogere vergoeding toekomt. Hij zal het nu daarheen zien te leiden, dat de machinisten op andere wijze worden schadeloos gesteld. Er bestaat veel kans, dat door de bemid deling van den minister het gevaar van een stagnatie wordt afgewend. Voor de regce- ringsschepen, gebezigd voor graan- en ko- lenvervoer, zuilen in ieder geval door den bond machinisten ter beschikking worden gesteld. Het bestuur van den Bond van Machi nisten ter Koopvaardij heeft gisteravond aan bet bestuur der Scheepvaart-Vereeniging te Rotterdam geschreven, dat het berr'-t is, aan de leden van den Bond voor te stellen, hun wensch, neergelegd in een brief d.d. 30 No vember j.L, n.l. 54 pet. van de bruto-vracht en c.q. passagegelden, In te trekken, wan neer door het bestuur van de Scheepvaart- Vereeniging een gelijkwaardig voorstel wordt gedaan, waardoor het door den Bond beoogde doel wordt bereikt. Het wenscht gaarne een tegenvoorstel zoo 6poedig mogelijk te ontvangen, ten einde de stagnatie in het scheepvaartbedrijf in 's lands belang te bekorten. Reclames. b per anker f 34. per flesch 0.85, pins I 1.50 per anker acciins. Uuephtscbejfrsat 34. W 145 De Toekomst. De Nieuwe Courant schrijft naar aanlei ding van de bekende strafzaak: De strafzaak tegen een ontrouwen be ambte bij het weekblad „De Toekomst", Donderdag voor de Haagsche rechtbank be handeld, is op zich zelf van niet meer open baar belang dan zoovele andere schendin gen van vertrouwen of van zakengeheim waarover de rechter te oordeelen heeft. De beteekenis van dit geheim ligt hierin, dat de zitting van Donderdag, de daarin gepro duceerde stukken en de afgenomen getui- genverhooren, voor zoover nog noodig, heb ben vastgesteld, dat het veelbesproken weekblad onder redactie van prof. Slëeswijk en baron Van Vredenburch (prof. Valckenier Kips heeft zich binnen zeer korten tijd na de verschijning uit de redactie teruggetrok ken) niet als een zelfstandige Nederlandsche onderneming is opgericht, niet zich onmid dellijk na zijn verschijning onder de vlag ■van „Nederlandsch Weekblad" van alle vreemde financieele relaties en ondersteu ning heeft losgemaakt/en niet, redactioneel, soodanige verstandhouding met vreemde autoriteiten en dienstbaarmaking aan vreem de propaganda heeft gemeden, dat de be doeling om in het belang van Nederland voor een goede verhouding tot Duitschland te ijveren, zuiver en onverdacht blijven kon. De ontvreemde stukken stellen dit boven twijfel. Men vindt ze gefotografeerd in facsi mile bijeen in een pamfletje, bij de Expl. Mij. v. Dagbladen te Den Haag uitgegeven, met een quasi-zelfbekentenis van prof. Sleeswijk, naar het heet vertaald en uitge geven door een zekeren ingenieur Jean Penasse te Londen, (onder den titel Com ment je suis devenu agent alle man d). Het valt moeilijk te onderscheiden wat in dit aaneengeschakeld relaas waar heid en verdichting is, maar documentaire waarde valt aan dit brochuretje, in verband met hetgeen ten processe bleek en met de voorafgegane publicaties van prof. Van Hamel in De Amsterdammer, niet te ontzeggen. De Toekomst" heeft in de bijna ander half jaar van haar verschijning ongetwijfeld menig voortreffelijk artikel gebracht en het licht ook wel eens in de juiste richting doen schijnen. Deze erkenning is het evenwel niet die bij het oordeel over haar beteekenis als persorgaan op Nederlandschen bodem voor Nederlanders den doorslag mag geven. Op het vertrouwen dat het oog harer redactie bij de voorlichting van het publiek bij voor keur natuurlijk in overeenstemming met tietgeen zij voor waarheid en recht houdt op het nationale belang, vóór dat van een andere natie, gericht zal 2ijn, op dat ver trouwen heeft zij geen aanspraak. Menige oordeelvelling m haar kolommen over ge beurtenissen waarbij Nederlandsche belan gen betrokken waren, heeft dat ten over vloede bewezen. Men blijve daarom, on- idanks de onberispelijke bedoelingen van tneer dan één van haar medewerkers, tegen baar voorlichting op rijn hoede, niet wijl &j ^STADSNIEUWS. AGENDA vooi de openbare vergadering van den Raad der Gemeente Amersfoort op Maandag 18 December 1916, des avonds 7 uur. 1. Installatie van het Raadslid, den heer J. Overeem. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Benoeming van een Wethouder (vaca- ture-Rijkens). 4. Benoeming van leden van verschillende commissiën, wegens periodieke aftreding. 5. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot vaststelling van eene gewijzigde Verordening op de Straatbelasting. 6. Voorstel tot vaststelling van eene Ver ordening op de winkelsluiting. 7. Nader rapport van de Raads-commissie in zake toekenning van duurtetoeslag. 8. Prae-advies van Burgemeester en Wet houders naar aanleiding van een drietal adressen, betrekking hebbende op de uit voering van de Distributie-wet. 9. Voorstellen van Burgemeester en Wet houders tot onderhandsche verhuring van Gemeente-eigendommen. 10. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot aankoop van de perceelen Lan- gestraat no. 116 en 118. 11. Voorstel van Burgemeester en Wet houders om hun College, in verband met de uitvoering der plannen tot verbetering der binnenstad, te machtigen tot opneming van tijdelijk kasgeld. 12. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot aankoop van M. Boekhout te Stoutenburgv van een perceel wei- en hooi land aan den Hoogeweg. 13. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot verkoop aan G. van Hoogeveest q.q. van een perceel bouwterrein aan Laan 1914, groot 1800 M2, voor 1.50 per M'. 14. Voorstel van Burgemeester en Wet- I houders tot verkoop aan G. van Hoogevest q.q. van een perceel aan de Huygenslaan, groot 900 M3, voor 2 per M3. 15. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot verkoop van een perceel bouw terrein, groot ongeveer 800 M3, gelegen aan den Leusderweg, aan D. J. Smits, voor 1 1.50 per M". I 16. Voorstel v$n Burgemeester en Wet- i houders tot verkoop van een perceel bouw terrein, groot ongeveer 3100 M3, gelegen aan de Koninginnelaan, aan Jac. Vos, voor 3 per M2. 17. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot overneming van een strook grond aan den Ouden Utrechtschen weg van clen heer J. D. Reiman. 18. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot aankoop van een perceel aan de Breedestraat in het belang der volkshuisves ting. 19. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot aankoop van perceelen aan den Westsingel, de Molenstraat en de Hellestraat in het belang van de verbetering der volks huisvesting. 20. Voorstel van Burgemeester en Wet- I houders tot het rooien en snoeien van hoo rnen in 1917, met advies in zake een adres over rooien van boomen aan het La.antje. 21. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot verhuur van een terrein op Birk- hoven aan de N. V. „Maatschappij tot Ex ploitatie van Feest-, Sport- en T - -itoonstel- lings-terreinen", voor het houden van open lucht-voorstellingen. I 22. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot vaststelling van rooilijnen voor de Beekensteinsche laan en het begin van den Arnhemschen weg. 23. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot verlenging van de tijdelijke aan stelling van H. Moojen als leeraar in het Lijnteekenen aan de Burgeravondschool. 24. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot vaststelling van den pensioens grondslag van H. A. van Zwieten, Concier ge in het Raadhuis. 25. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het verleenen van een crediet ten behoeve van de registratuur volgens het decimale stelsel. 26. Voorstel van Burgemeester en Wet- houders tot toekenning van een subsidie in de kosten der intercommunale arbeidsbe- middeling. 27. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot vaststelling van eene verorde ning tot wijziging der Verorderar^ op de pperijen, koffiehuizen en logementen en eene Verordening, houdende bepalingen ter voorkoming van drankmisbruik, in verband met de demobilisatie. 28. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging de» Gemeente-begroo ting, dienst 1916. 29. Vaststelling 6e gedeelte primitief ko hier, 3e suppletoir kohier, en 3e forensen- kohier der Inkomstenbelasting. 30. Vaststelling 3e gedeelte primitief ko hier, en le suppletoir kohier der Straatbe- losting. 31. Vaststelling kohier schoolgeld Burger avondschool dienst 1916-1917, 3e suppl. kohieren schoolgeld Gymnasium, Hoogere Burgerschool en openbare Lagere school B, dienst 1915-1916. 32. Vaststelling 6e gedeelte kohier Hon denbelasting, dienst 1916. 33. Afschrijving Inkomstenbelasting we gens vertrek, dienst 1915. 34. Reclames Inkomstenbelasting (le ged.) 35. Reclames Straatbelasting, dienst 1916. 36. Reclames schoolgeld openbare Lage re school C, dienst 1915-1916. Registratuur. B. en W. schrijven aan den Raad Bij uw besluit dd. 1 September 1914 werd een crediet verleend van 6000.tot het doen c \werken van de correspondentie over tien jaren (1904—1914) volgens het decimale Gemeente-registratuurstelsel van de vereeniging „Het Nederlandsche Regis tratuur-bureau." In October j.l. was dit werk voltooid en ons College heeft de wenschelijkheid overwo gen, het gedeelte van het archief vanaf het jaar der in werking treding van de Gemeen tewet (1851) eveneens te doen omwerken. Het stelsel heeft geheel voldaan aan de ver wachtingen, ervan gekoesterd, terwijl het wel geen betoog behoeft, van welk een groot be lang een goed geordend archief voor de Ge meente is. De vereeniging, meergenoemd, vraagt voor dit werk, dat binnen vier jaren gereed zal zijn, als vergoeding 4000.Dit be drag komt ons billijk voor. Verder zal voor aanschaffing van materieel een bedrag van ten hoogste 1000.— noo dig zijn. Wij hebben de eer U voor te stellen, ons voor een en ander een crediet te verleenen van 5000.te verwerken in vier jaar. Burgeravondschool. B. en W. stellen den Raad voor de tijde lijke aanstelling van den heer H. Mooyen Jr. als leeraar lijnteekenen aan de Burgeravond school met 3 maanden te verlengen. Vaststelling rooilijnen. B. en W. stellen den Raad voor de rooilij nen langs Beekenst. laan en Arnh. weg vast te stellen. De Beekensteinsche laan, van den Arn hemschen weg tot aan de Lange Beekstraat, heeft slechts een minimum-breedte van 7.15 M., waarvan 4.30 M. ingedeeld is voor rij weg. Voor het verkeer, dat door deze straat, die de verbinding vormt van het Beeken steinsche kwartier met de winkelstraten, plaats vindt, wordt deze straat te smal en is het noodzakelijk, te trachten de ..egverbree- ding te bevorderen. Ook de toegang van de Arnhemsche straat naar genoemde laan is een gevaarlijke ho^k en eene goede afronding is hier eveneens zeer noodzakelijk. Grondverkoop. B. en W. stellen den Raad voor aan Jac. Vos, te Amersfoort, na kadastrale opmeting, te verkoopen een perceel bouw terrein aan de Koninginnelaan, groot 3100 M\ of zooveel meer of minder als bij ka dastrale uitmeting zal blijken, voor den prijs van 3 per M2.; aan D. J. Smits, te Leusden, na kadastrale opmeting te verkoopen een perceel bouw terrein aan den Leusderweg, groot 800 M2 of zooveel meer of minder als bij kadastrale uitmeting zal blijken voor den prijs van ".50 per M2. Overneming grond. Ten einde de op het uitbreidingsplan aan gegeven breedte van den Oude Utrechtschen weg te kunnen verkrijgen, heeft de Gemeen te terrein van particulieren noodig. Een dezer, de heer J. D. Reiman Jr., Heft de groote welwillendheid, hiervoor aan de Noordzijde af te staan een strook ongeveer 36 Meter lang en 5 Meter diep, onder voor waarde, dat de Gemeente de kosten draagt der nieuw te maken afscheiding met een ge- metselden muur en der verplanting, welke noodig is in verband met den afstand. B. en W. achten deze voorwaarden billijk en stellen daarom voor, het aanbod onder dankbetuiging te aanvaarden en hun een crediet te verleenen van 800 om de ge noemde voorwaarden te vervullen. Aankoop perceelen. B. en W. stellen den Raad voor aan te koopen de perceelen Lengestraat 116 en 118 voor 20.000. Bedoelde perceelen zul len zonder belangrijke kosten tot winkelhui zen zijn te verbouwen. Met het oog op een éventueele verbreeding van de Kamperbin nenpoort kunnen de thans daar gevestigde winkeliers, hunne zaken neer deze dichtbij gelegen perceelen verplaatsen. B. en W. stellen den Raad voor van Th. H. G. Brandsen, te Amersfoort, vrij van hypotheek en onbezwaard, met alle heerschende en lijdende erfdienstbaarheden, aan te koopen het perceel aan de Breede straat, kadastraal bekend Gemeente Amers foort, Sectie E, no. 3453, groot 210 M3., voor de som van vierduizend gulden 4000) van G. van Kalleveen, te Amersfoort, vrij van hypotheek en onbezwaard, met alle heer schende en lijdende erfdienstbaarheden, aan te koopen de perceelen Westalngel nos. 17 *n 18, kadastraal bekend Gemeente Amers foort, Sectie E, no. 2158, groot 80 c.A., voor de som van 2550 van A. Ebskamp, te Hoogland, vrij van J hypotheek en onbezwaard, met alle heer schende en lijdende erfdienstbaarheden, aan te koopen de perceelen aan de Hellestraat j I en de Molenstraat, kadastraal bekend Ge- j meente Amersfoort Sectie E, nos. 5335, 71,1 72, 5334, 5333 en 5332, te zamen groot j 392 c.A., met de hem mede behoorende ge- deolten der nos. 5336 en 5331 dier Sectie, zulks voor de som van 5500, een en ander I in het belang van de verbetering der volks huisvesting in de binnenstad. Wethoudersverkiezing. Naar wij vernemen is de Vrijzinnige Raads j fractie in zake de benoeming van een vier den Wethouder, tot overeenstemming ge- I komen. Wij achten ons echter niet gerech tigd reeds den naam van den candidaat te noemen. Garnizoen. Bij Kon. besluit van 14 dezer zijn In him rang overgeplaatstbij het regiment grena diers de reserve tweede luitenants der inf. G. H. Edixhoven, van het 5de reg., en G. J. van Zanten Jut en T. Wemmers van het 16de reg; bij het regiment Jagers de reserve tweede luitenant J. C. T. Kroeser van het 16de reg. inf. Overste Van Hoik, f Op 54-jarigen leeftijd is te dezer stede overleden de luitenant kolonel der genie J. L. H. van Holk. De overledene werd 11 Juli 1882 benoemd tot tweede luitenant, 2 Sept. '89 volgde zijn benoeming tot le luitenant, 26 Oct. 1900 werd hij kapitein en 11 Juli 1912 majoor. Personalia. Blijkens mededeeling in het weekblad „De Vrijzinnig-Democraat", heeft de heer J. A. Rant, lid van den gemeenteraad, zich aan gesloten bij den Vrijz. Dem. Bond. Examen. Te Utrecht is tot semi-orts bevorderd de heer Van Schaik Avelingh. Postkantoor. De dames E. M. L. Busoh en M. S. A. Busch zijn benoemd tot kantoorbediende 2e kl. aan het postkantoor alhier. Jubilé Vierdag. Het sigarenmagazijn van den eer Vierdag is in een bloementuin herschapen. Van ver schillende zijde, hoofdzakelijk uit sport kringen, kwamen in den loop van den dag huldebetuigingen in, zoodat thans de win kel reeds vol bloemen staat. Prachtige bloem stukken werden er gezonden door de Schiet- vereenigingen, door Quick, H. V. C., A. Z. en P. C, Neptunus en de Padvinders. In de keurige étalages zijn de 21 medailles voor de verschillende wedstrijden tentoongesteld. I Dat de sport in de ruimte des woords is be dacht, blijkt wel, daar er medailles zijn voor voetbal, korfbal, hockey, zwemmen, schieten, biljarten, schaken, kegelen, gymnastiek en voor een duivenwedvlucht. I Voor den heer Vierdag, die de sportlief hebbers zoo eiken Zondag verplicht met de mededeeling der uitslagen, zal deze dag on getwijfeld een van groote voldoening zijn. Kamer v. Koophandel. Gisteravond hield de Kamer van Koop handel en Fabrieken een openbare verga dering ten Raadhuize, onder voorzitterschap van den heer J. Ger. Kleber. Na opening der vergadering leest de se cretaris de notulen van 21 Oct., welke wor den goedgekeurd. De voorzitter deelt mede, dat behalve de gewone periodieken, jaarverslagen enz., zijn ingekomen 1. Missives van de Nat. Bankver- te Utrecht en van de Ned. Handelshoogeschool te Rotterdam, om toezending jaarverslag der Kamer. Zal aan worden voldaan. 2. Missive van de Nijverheids-commissie om te voorkomen, dat oude metalen kunst voorwerpen niet worden uitgevoerd. 3. Missive inzake de jaarmarkt te Lyon. 4. Missive van de Ned. Ver. voor Ten- toonstellings-belangen, betreffende het verzenden van goederen naar de tentoon stelling te Lyon. 5. Missive van de Maatschappij van Nij verheid, met verzoek een abonnement te nemen op het tijdschrift. Daar de meeste leden van de Kamer lid der maatschappij zijn, ontvangen zij reeds het tijdschrift. 6. Schrijven van den heer Nierstraz, die zich tot den minister heeft gewend met ver zoek hooger beroep mogelijk te maken van de eindbeslissingen der prijsgerechten, met verzoek dit te steunen. Hieraan is reeds voldaan. 7. Van den Minister van Landbouw enz. een Koninklijk Besluit tot vaststelling van een algemeen reglement voor de Kamer van Koophandel. 8. Missive van het Gemeente-bestuur van Amersfoort met de goedgekeurde begroo ting voor 1917. 9. Adres van de Kamer van Koophandel te Heerenveen, inzake verschillende toestan den op het gebied van handel en distributie Meppel meent, dat de eerlijke handel dupe wordt van den oorlogstijd, terwijl de oneer lijke handel hoogtij viert. Ware advies ge vraagd voor versohillende maatregelen uit praktische handelskringen, dan zou zeker veel voorkomen zijn. Besloten wordt het adres te steunen. 10. Mededeeling van B. en W., dat tot leden der Kamer zijn benoemd de heeren H. Meursing, S. van Vollenhoven en A. Dros. i Alle drie heeren hebben hun geloofsbrieven ingezonden, welke worden onderzocht door de heeren Hamers en Van Haselen, waarna tot toelating wordt besloten. firma Ponne te dezer stede is opgedragen het maken van eene complete modern# electrische licht- en krachtinstallatie op hel landgoed Weldam onder Hoevelaken, vocf rekening vin mr. Deen te Amsterdam. Voetbal. Quick krijgt morgenmiddag op Birkhor#* bezoek van N. E. C. uit Nijmegen. En achter Rustoord zal H. V. C. den ttrijj aanbinden tegen P. E. C. Apotheek. Morgen, Zondag, i3 hier alleen geopend D. H. G. Ittmann, Longestraat 9. Tel. 164. PREDIKBEURTEN. Zondag 17 December 1916. '3t- loriskerk. Voorm. 10 uur en des avonds 6 uur| Godsdienstoefening. Gafrthuiskerk. Voorm. 10 uur: Godsdienstoefening. Wijkgeb. Bethel en Diac. Sch, 't Slidafa Voorm 10 uur ^inderkerk. Wijkgebouw Monnikenpad. Av. 6 uur Godsdienstoefening. Remonstrenlcche Kerk. Heerenstraat. Voorm. 10M uurDs. F. C. M. Boendeifj uit Utrecht. Evang. Luthersche Kerk. Langestraat 61. Voorm. 10M uurdr. H. J. Toxopeui. Doopsgezinde Kerk. (Blankenheimstroat) Voorm. 1014 uurDs. D. Pottinga, ufr Arnhem. Gereformeerde Kerk. '^jngefirrorhi Voorm. 10 uur. Dr. J. C. de Moor, uit Aftt» sterdam. 's Av. 5>$ uur, Prof. Dr. H. Bouwman. Zoidsingel. Voorm. 10 uur, Prof. Dr. H. Bouwman 's Avonds 514 uur, Dr. J. C. de Moor. Vrije Gerefo» meerde Gemeente. Voorm. 9% uur: Godsdienstoefening. Av. 5 uur: Godsdienstoefening. Chr. Gereformeerde Gemeente. Lokaal „De Zaaier Voorm. 10 uur: Godsdienstoefening. Av. 5H uut Godsdienstoefening. Hersteld Apostolische Gemeente in de eenheid der Apostelen. Geb. Eben-riaëzer Muurhuizen 113< Voorm. 10 uut Godsdienstoefening. Av. 5 uur: Gort»dienstnptpning. Rel. Soc. Samenkomst 's Av. 654 uur in „Ons Huis Kortegrach). Spr. de heer W. Banning. Oud-K nlh Gemeente. St. Georgiuskerk, Zand 15 e. Voorm 10 uur H. Dienst. 's Av. 6 uur: Vesper. HOOGLAND. Herv. Kerk. Voorm. 10 uurDs. Thomson. LEUSDEN. Herv. Kerk. Voorm. 10 uurDs. Schallenberg. AGENDA. Heden Amersf. Bioscoop- en Variété-Theater Specialiteiten en Bioscoop. Bioscoop de Arend. Museum Plehite. Openbare Leeszaal (Beukenlaan) lö— 1254, 254—10 uur. Zondag 254— 5X uur. Maandag 25410 uur. Bibliotheek Theosof. Ver. Zaterdagavond 6 54 754 uur. Amicitia, Zondagmiddag, half 4 tot haU 0 „strijkje." Berg-Hotel. Woensdagmiddag 3—8 uut Thee-Concert. Maison de Haas, Langestraat 87. DIn#« dagmiddag 354—554 uur „Strijkje". Lezing van Hinte in het Valkje. 18 Dec. Volksavond Toonkunst. 19 Dec. Uitvoering Toonkunst. 21 Dec. Amicitia. Tooneelvoorstelling Ju« lia Cuypers, „Blank en Bruin. 21 Dec. Maison de Haas. Luth. Kring. 24 Dec. Amicitia Variété Bos. 26 Dec. Amicitia. Kerstfeest. 29 Dec. Amicitia. Uitv. Soli Deo Gloria, 6 Jan. Theosof. Ver. Lezing mr. P. Tide» man. 6 Jan. Amicitia. Bal van den heer Klaa»« sen. 8 Jan. Nutslezing, Mevr. Carry van Brug» gen 16 Jen. Protest. Bond. Lezing Ds. D. A, van Krpvelen. 6 Febr. Theosof. Ver. Lezing mevr. W. Ros—Vrijman. 18 Febr. Amicitia. Bal-Masqué. 19 Febr. Het Tooneel, Royaards. 22 Febr. Amicitia. Concert Josef Pem» beur. 7 April. Theosof. Ver. Lezing M. vait Maanen. Reclame. fi. SA SB ACH, Coiffeur -Coiffeuse, Utreehtecheweg 50. Tel. Ho. 435 Snecia-' aitren voor Haarwerkcn. 77) Electriiche installatie. Aan het Electro-techiusch bureau van de Burgerlijke Stand. w uecemDer tyi^ Geboren: Johanna, d. v. David Thotn» son en Jeannetta Vermeer. Marie, d. v. Jacobus Hendricus Abram Heere en Jaco» mina Frederika van Rijswijk. Aartje, d. v, Johannes Jacobus Frederikus de Greef eit Johanna Maria van der Linden. Overleden: Jan Lambertus HendrÜi van Holk, 54 j., echtgen. van Martha Middel» hoven. Eierveiling V. P. N. Exporteieren. Aangevoerd 13.435 eïeret^ Hoogste prijs 13.60. Laagste prijs 12.70, Bendeieren 11. Slachtgevogelte. Middenprijs. Slöchtkij>* pen 1.60—1.30 per K.G. Jonge

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1916 | | pagina 2