T EHIUOM WIJNHANDEL i. A. SCHOTEN» Zn. Wsssr de a. s. Feestdagen. [lectiische Banketbakkerij A. I. VAK ZALINCEN, Vrijzinnigen! Uirecfitscheslraai 34. Telei. 145. Weihnachtetollen, Kerstkransen, fïureau 1350 ton aanvragen is er geen jnensch, die kan zeggen, wat ons zal worden joegewezen. Zoo zijn de handelsrelaties op J\et oogenblik. Het kan best zijn, dat men «egt: Amersfoort krijgt geen cokes meer. De maatregelen die de heer Hofland wil Rroor het restant, zijn door B. en W. reeds (genomen. Positief stelt spr. zich voor, dat •ve met de 9000 H.L. die er zijn, kunnen Boen, wat de Raad beschikt. En dan kan morgen reeds worden begonnen mde dis tri butie. Op hun broodkaart kunnen de men- jfcrhen dan den eersten HX. krijgen. Dan ver- loopen er 10 dagen en in dien tijd kunnen 0e kaarten worden in orde gemaakt. Hedeiv- avond zal dat per omroeper bekend worden gemaakt. B. en W. spreken den wensch uit, dat zij die het niet dringend noodig hebben, er geen gebruik van zullen maken- De commissie heeft den prijs gesteld op 65 cent. Bij particulieren is de prijs echter ■f 1.30 ƒ1.40 en B. en W. achten het een jnooie tegemoetkoming als de cokes voor 75 cent wordt geleverd. De Voorzitter verwijst naar het eind van het prae-advies. Er is reeds gevraagd aan den minister om cokes en daar is afwij kend op beschikt. Uit de dagbladen is ge bleken, dat de minister niet bereid is tot "uitbreiding met verschillende artikelen. De moeite, welke kleeft aan de distributie, zou 'dan veel grooter worden. Dan ware het be ter het te zoeken in het lager stellen van an dere artikelen, bijv. van brood. B. en W. achten het dan overbodig te adresseeren. De indruk van elk adres wordt verzwakt, als men herhaaldelijk gaat adresseeren. De heer Hofland vindt het ook een groot verschil als we fchcns den prijs van 75 cent vergelijken met den tegenwoordi- gen prijs. Maar toen de commissie 65 cent stelde was de prijs 1 en als de hokkebazen nu 30 centen hooger zijn gegaan, moet de gemeente dan ook hooger gaan? Dat betwist spr. Vóór den oorlog waren de prijzen veel leger. En als we nu 75 cent vragen, leggen we op het levensonderhoud toch 30 a 40 pet. Zoo moet men die zaken zien. Die din gen zullen geld kosten, maar de eenige vTaag is: hoe redden we, wat behouden moet blij ven. Spr. wil den ook voorstellen den prijs te houden op 65 cent, te meer daar het nu over een kwantum van 10,000 H.L. gaat. Ais de minister het niet wil doen, kan de gemeente dan niet een partij tarwebloem, gruttemeel en capucijners koopen om die te distribueeren. De controle daarop is zeer gemakkelijk. Een gedeelte van het crediet yen 7000 zouden we daaraan kunnen be steden. Ook zou het mogelijk zijn een toe- plag te geven bij den aankoop van anthra- üiet en eierkolen. Spr. stelt voor B. en W. uit te noodigen de distributie cokes als in de stukken uit te voeren en bloem, gruttemeel en capucijners beneden den kostprijs disponibel te stellen en daarvooif een crediet te verleenen van s !0,COO. Het voorstel wordt ondersteund door de he eren Rengers en Lefnweber. Weth. Veis H e y n wijst er nogmaals op, als er cokes te krijgen is, deze op 1.30 zal komen. Dan moet alleen reeds op de co kes worden toegelegd 9800 en dan is dus het bedrog reeds geheel op. De Voorzitter vraagt, waar het eind Is. De gemeente zal dan de distributie over nemen van het Rijk en moet dan 10/10 be talen, terwijl nu 9/10 vergoed wordt door het Rijk. En waar moet dan het geld van daan komen. B. en W. vinden het In prin cipe niet goed de distributie voor de ge meente uit te breiden. De heer Hofland zou zich alleen te vreden stellen met cokes, als deze te krijgen rou zijn. B. en W. hebben gerekend op een verlies van 7000. Als het niet mogelijk is den voorraad te vergrooten, dan legt spr. zich er bij neer, dat maar 10,000 H.L. wordt gedistribueerd, maar hij legt zich er niet bij neer, dat dan 1/3 van het verlies maar wordt geleden. Het resteerende kan dan worden gebruikt voor bloem, gruttemeel en capucij ners. Weth. Veis Heyn zegt, na samenspre- Jcing met het college, dat B. en W. voorstel len de gestelde 7000 te gebruiken voor brandstof, in overleg met de commissie. Wat er dan na de cokesdistributie overblijft kan worden gebruikt om brandstof te koopen, welke aan de markt is. Het voorstel-Hofland wordt verworpen met 1 tegen 9 stemmen. Het voorstel van B. en W. wordt zonder itemming aangenomen. 9. Voorstellen van B. en W. tot onder- hcindsche verhuring van gemeente-eigen dommen. Z. d. en z. h. st. aangenomen. 10. Voorstel van B. en W. tot aankoop van de perceelen Langestraat nos. 116 en 118. Als voren. 11. Voorstel van B. en W. om hun college, M verband met de uitvoering der plannen tot verbetering der binnenstad, te machti gen lot opneming van tijdelijk kasgeld. De heer Hofland vraagt zich af, als het teeningsplan, dat nog al ofwijkend is van den gewonen gang van zaken, niet wordt goedgekeurd, wat gebeurd er dan met het besluit, dat reeds is genomen, tot verbree- ding van de Langestraat. Dat besluit is door Gedep. Staten goedgekeurd, maar op het leeningsplan is een bemerking gemaakt. De Voorzitter merkt op, dat op het besluit tot veifcreeding geen goedkeuring is gevraagd. Er is getracht een beslissing uit Ie lokken en daarop hebben we de bemer king gekregen, maar we zij-n nog niet ge heel bevredigd. De heer Nieuwendijk vraagt of het •Heen voor de Langestraat geldt He Voorzitter. Neen, dat 1» «en aan loopje. 12. Voorstel van B. en W. tot aankoop van M. Boe: hout te Stoutenburg, van een perceel wei- en hooiland aan den Hooge- weg. Z. d. en 2. h. st. aangenomen. 13. Voorstel van B. en W. tot verkoop aan G. van Hoogevest q.q. van een perceel bouwterrein aan Laan 1014, groot 1800 vit. M., voor ƒ1.50 per vk. M. Als voren. 14. Voorstel r an B. en W. tot verkoop aan G. van Hoogevest q.q. van een perceel aan de Huygenslaan, groot 900 vk. M., voor 2 per vk. M. Als voren. 15. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel bouwterrein, groot ongeveer 800 vk. M., gelegen aan den Leusderweg, aan D. J. Smits, voor 1.50 per vk. M. Als voren. 16. Voorstel van B. en \V. tot verkoop van een perceel bouwterrein, groot onge veer 3100 vk. M., gelegen aan de Koningin- nelaan, aan Jac. Vos, voor 3 per vk. M. Als voren. 17. Voorstel van B. en W. tot overneming van een strook grond aan den Ouden Utrechtschen weg van den heer J. D. Rei- man. Als voren. 18. Voorstel van B. en W. tot aankoop van een perceel aan de Breedestraat In het be lang der volkshuisvesting. Als voren. 19. Voorstel van B. en W. tot aankoop van perceelen aan den Westsingel, de Mo lenstraat en de Hellestraat in het belang van de verbetering der volkshuisvesting. Als voren. 20. Voorstel van B. en W. tot het rooien en snoeien van boomen in 1917, met advies in zake een adres over rooien van boomen aan het Laantje. De heer Leinweber heelt bezwaar te gen de afwijzende beschikking op het adres van den heer Heioma. Spr. heelt een amen dement, onderteekend door 4 leden, waarvan 2 niet tegenwoordig zijn. Daarom stelt hij voor de afwijzende beschikking op het adres- Van Heioma aan te houden. Dit wordt besloten, terwijl het overige van het voorstel wordt aangenomen. 21. Voorstel van B. en W. tot verhuur van een terrein op Birkhoven aan de N. V. „Maatschappij tot Exploitatie van Feest-, Sport- en Tentoonstellingsterreinen", voor het houden van openlucht-voorstellingen. Z. d. en z. h. st. aangenomen. 22. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van rooilijnen voor de Beekensteinsche laan en het begin van den Arnhemschen weg. Als voren. 23. Voorstel van B. en W. tot verlenging van de tijdelijke aanstelling van H. Moojen als leeraar In het lijnteekenen aan de Bur geravondschool. Ais voren. 24. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van den pensioensgrondslag van H. A. van Zwieten, concierge in het Raadhuis. De heer Hofland ziet in het voorstel een bewijs van waardeering. Maar in andere omstandigheden De Voorzitter moet spr. tot de orde roepen. Het gaat alleen om den pensioens grondslag en kunnen nu wel alle tractemen- ten der ambtenaren er bij halen. De heer H o f I o n d: O, dat voelde u toch, deze vergelijking. Dan zie ik van het woord af onder deze omstandigheden. 25. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het verleenen van een crediet ten behoeve van de registratuur volgens het z.g. decimale stelsel. Z. d. en z. h. st. aangenomen. 26. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot toekenning van een subsidie in de kosten der intercommunale arbeidsbe middeling. Als voren. 27. Voorstel van Burgemeester en Wet-! houders tot vaststelling van eene verorde Reclames. Wilt Gij oen Toornltttreronde en de mocratische politiek, sluit U d in nan bij den Vrij/,iiinl!C-2*eraoeriitiNol»cn Boud (min. contr. per jaar f 0.50) en abonneert U op den YrljzJcinlg-Deiuoeraat (abonn. per kwartaal f 0.50). Voor het lidmaatschap nis voor het abonne ment kan men zich wenden tot A. VAN NMNATTEN, Secr. der afd. Amersfoort. Vinndenatraat. 37. H. per anker f 34. per flesoh - 0.85, pin* f 1.50 per anker nccljna. Tsnat 40. 50. «O. 70. 80. 1.00, 1.50 en hooger. UITGEBREIDE KEUZE In verschillende grootten I 1, - per 5 ons. IN KERSTBOOMARTIKELEN. BILLIJKE P R IJ Z EI. Langestraat 1, hoek Varkensmarkt. Telephoon no. 171. Jubilé Vierdag. Naar wij vernemen heeft de heer Vierdag de bloemen na afloop van het driedubbele feest te zijnent, naar het ziekenhuis gezon den. De patiënten waren zeer ingenomen mei deze attentie en hopen dat het mooie voorbeeld navolging zal vinden. Bloemendag. Door de „Vereeniging tot Bevordering der Gezondheid in de Grafische Vakken in Ne derland" afd. Amersfoort, wordt 1 Januari 1917 (Nieuwjaarsdag), een bloemendag ge houden, waarvan de opbrengst zal strekken tot het meerdere uitzenden dan tot dusverre van tuberculose typografen naar sanatoriums voor herstel van gezondheid. Tevens doet het bestuur een beroep op de welwillende medewerking '"er jonge dames, welke zich beschikbaar willen stel len, voor den verkoop der bloempjes op 1 Januari 1917. Zij, die willen meehelpen tot het welslagen van deze dag, melden zich aan bij het se cretariaat Arnhemscheweg 56. Dat deze dag haar doel moge bereiken I Bioscoop de Arend. In de Arend gaat van Vrijdag tot en met Dinsdag een groote sensationeele film „De Circus des Doods", in 5 afdeelingen. Het is 't tweede nummer van de Lind- serie, van wier eerste nummer „de Jocky des Doods", we hier reeds vroeger een voor stelling kregen. Men zie verder de adverten tie voorkomende in dit blad. Biljarten. Gisteravond is in „Die Pforte von Cleve" de biljartwedstrijd aangevangen. Er werden 4 partijen gespeeld, welke gewonnen werden door de heeren J. Coenen, L. B. J. Serré, J. Vreeswijk en W. Polhout. Hedenavond 7 uur wordt de wedstrijd voortgezet. Rel. Socialistisch Verbond. Voor 't Rel. Soc. Verb, sprak ds. De Jong, uit Helmond, over de Christenarbeiders en 't Socialisme. Spr. wijst er op, dat het arbeidersvraag stuk het grondvraagstuk is der laatste halve eeuw, dat de roep der arbeiders uit den nood geboren was, maar in den grond der zaak een begeeren naar recht is. Wel kunnen we na den wereldoorlog niet zeggen, dat aan de zijde van het socialisme de massa staat, maar toch dat het de eenige hoop op de toekomst is. De arbeiders hebben de histo rische roeping, de nieuwe verhoudingen na derbij te brengen. Nu is het zoo bitter, dal ning tot wijziging der Verordening op de zoovelen die roeping niet verstaan. Dit is tapperijen, koffiehuizen en logementen en vooral onder de christelijke arbeiders het ge- eene Verordening, houdende bepalingen ter val. Wat is nu het beginsel dat ons samen- voorkoming van drankmisbruik, in verband bindt met hen? Buiten alle dogmatiek om met de demobilisatie. Als voren. 28. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging der Gemeente-begroo ting, dienst 1916. 29. Vaststelling 6e gedeelte primitief ko hier, 3e suppletoir kohier, en 3e forensen kohier der Inkomstenbelasting. zien we allen in Christus, een eenheid met God en de menschen. Christus wil stichten een nieuwe menschheid, open dus het offer. Als Christenen willen we dus leven in het eeuwige, leven van binnen uit, om harmonie en broederschap te stichten. Letten we nu op de gemeenschap, dan zien we dat er niet alleen invloed uitgaat van hel 30. Vaststelling 3e gedeelte primitief ko- individu op de gemeenschap, en we dus den hier, en Ie suppletoir kohier der Straatbe- plicht hebben ons leven te heiligen, maar lasting. j ook dat er een groote invloed van de ge- 31. Vaststelling kohier schoolgeld Burger- meenschap op de Individuen uitgaat. De ge- avondschool dienst 19161917, 3e suppl. meenschap is meer dan de som der indivi- kohieren schoolgeld Gymnasium, Hoogere duën; voor menschen geldt dat twee meer Burgerschool en openbare Lagere school B, is dan één plus één. De gemeenschap oefent dienst 19151916. jdus invloed uit op den enkeling. Zoo is dus 32. Vaststelling 6e gedeelte kohier Hon- de omgeving van het grootste belang en is denbelasting, dienst 1916. 1 het dus de plicht der Christenen te zorgen 33. Afschrijving Inkomstenbelasting we- dat de s-amenkring zoo is, dat men er als gens vertrek, dienst 1915. Christenen kan leven. Dit is thans niet het 34. Reclames Inkomstenbelasting (le ged.) geval. In deze samenleving is het bijna niet 35. Reclames Straatbelasting, dienst 1916.1 mogelijk zich een Christelijk karakter voor te 36. Reclames schoolgeld openbare Lage- stellen. De indruk dien men van Christelijke re school C, dienst 19151916. arbeiders krijgt is zeer armoedig, vooral De punten 28 tot en met 36 worden z. d. naast een opkomende arbeidersbeweging. en z. h. st. aangenomen. Rondvraag. De heer Leinweber herinnert er aan, dat vroeger de goede gewoonte bestond eerst in de courant te waarschuwen als de waarschuwingen voor de belastingen zouden worden verzonden. Spr. zou willen verzoeken den gemeente ontvanger op te dragen dit weer te doen. De Voorzitter zegt overweging loe. Daarna wordt de vergadering gesloten. Wij leven nu in de kapitalistische periode. In de kapitalistische periode werkte men om z'n behoeften te bevredigen, men cijferdp niet, joeg niet naar winst. Thans leven wij voor de winst. De grond en productiemiddelen 2ijn in handen van weinigen. Zij koopen de arbeidskracht der ar beiders. Zoo ontwikkelen zich zeken en komt men tot de „meerwaarden", de winst. Die gang van zaken zette zich steeds voort. Naarmate men meerwaarde had, gelukte het de zaken uit te breiden. Nu ontwikkelde zich Examen Stenografie. grootbedrijf. De kapitalisten werden door de Het diploma A. systeem Stolzewery, werd omstandigheden in de hand gewerkt, o.a. verkregen door onze stadgenoolen de heeren door da-ontdektirig van Anieriha, en de uit- A H. Bennema en G. van der Meuls» i vindingen. Door uitbreiding, vare zeken accu- 26 Dec. Amicitia. Kerstfeest. 29 Dec. Amicitia. Uitv. Soli Deo Gloria, 6 Jan. Theosof. Ver. Lezing mr. P. Tide» man. 6 Jan. Amicitia. Bal van den heer Klaas» sen. 8 Jan. Nutslezing, Mevr. Carry van Brug» gen. 16 Jan. Protest. Bond. Lezing Ds. D. X, van Krevelen. 6 Pebr. Theosof. Ver. Lezing mevr. W RosVrijman. 18 Febr. Amicitia. Bal-Masqué. 19 Pebr. Het Tooneel, Royaards. 22 Febr. Amicitia. Concert Josef Pem» baur. 7 April. Theosof. Ver. Lezing M. van Maanen. Reclame. G. SA SB ACH, Coiffeur—Colffeusa, Utrechtscheweo 50. Tel. Mo. 435. Speoteal altree voor Haarwerken. muleert het kapitaal zich. Naarmate dit ge beurt, zijn meer arbeidskrachten noodig, dia men betrekt uit het zich gevormde industri- eele reserveleger, de talrijke werkloozen, die op hun beurt het kapitalisme bevorderen. Door de concurrentie wordt de spanning van het kapitaal tot een hooge spanning. De accumulatie (opeenhooping) van kapitaal wordt genoemd door de concentratie (sa mentrekking) van het kapitaal, doordat kleine bedrijven zich vereenigen. De bankier werkt die centralisatie in de hand. Oor spronkelijk was de bankier de bemiddelaar. Al heel gauw steekt hij zelf z'n geld in zaken. Met het ontvangen geld zet hij dus anderen aan het werk. Totdat de bankier degene vindt, die de vennootschap mogelijk maakt Verschillende menschen geven dus geld aan den bankier, die er een zaak van opricht en hun de meerwaarde geeft. Nog een stap ver der en we krijgen de bank. Het particuliere bankierschap is dus opgeheven. In de bank is het centrale punt voor de opeenhooping van het kapitaal. De bankmagnaten hebben het heele gezag over de meeste onderne mingen, zij zijn te vergelijken met een veld heer. Het industrie- en handelskapitaal ko men op den achtergrond, het geldkapitaal heeft de leiding. Het belang is hier steeds het belang der weinigen. In het bankwezen kristalliseert zich de bedoeling om winst te maken. De bank heeft dus de concentratie van het kapitaal enorm versterkt. Zij deed ontstaan syndicaten, tiusts en kartels. Waar komt nu het geld vandaan? Niet uitsluitend uit die bedrijven. Als een netwerk over het heele land verspreid zuigen de banken alle spaarpenningen naar zich toe. Zoo is er al tijd geld. Geld geeft meerwaarde. Het kapi talisme wil en kan geen eind maken aan het winstmaken. Winst is alles. Wij beheer- schen het winstsysteem niet meer, het be- heerscht ons. Zoo zijn de feiten. Hier wordt openbaar een werelddrama. Er is een ver» koopen van ziel en zaligheid om goud, het is noodlottig er in te leven. De grootste slaven van dit stelsel zijn de kapitalisten zelf. Dit wordt te weinig door ons gevoeld. Dit heele productiesysteem is ongeestelijk. Dit blijkt hieruit, dat het er in 't geheel niet toe doet, wat men produceert; of men munitie of vervalschingen produceert, ais er maar winst is. Is het wonder dat uit zoo'n samen leving de godsdienst gebannen is? Gods dienst is privaatzaak. De godsdienst binnen de kerkmuren, de zaken er buiten. Alles is verleugend, het karakter is gebroken. De noodzakelijke voorwaarde voor dit alles is een leger van arbeidsslaven. We kennen de ellende, de lage loonen, de treurige woning toestanden, de bestaansonzekerheid der ar beiders. De angst voor den honger jaagt de arbeiders voort als dieren. Slavende bezit ters, slavende arbeiders. De groote tegen stellingen zijn noodzakelijk in dit systeem. Dit is alles omdat grond en productiemidde len in handen zijn van enkelen. Als Chris tenarbeiders kunnen we dit niet aanvaar den. Het banksysteem voert tot het zoeken van sferen van invloed, de banken gaan combinaties zoeken. Het kapitaal vereenigt zich met het militairisme, dit is het impe rialisme dat dezen oorlog voortbrengt. Zoo gaan de massa's ter slachting om de winst van enkelen. Tenzij dat er opkomt een be weging van verzet, die ziet dat nu de arbeid socialistisch Is, de verdeeling ook socialis tisch zijn moet en die dus de gemeenschap eigenaar der productiemiddelen maakt. We willen een nieuwe menschheid stichten op grond van nieuwe menschen. Offervaardige persoonlijkheden moeten er komen. Wij zul len het offer aan moeten durven. Eenige sterke menschen en we winnen de wereld. AGENDA. Heden Amicitia, Tooneel-voorstelling Julia Cuy- pers, „Blank en Bruin." Amersf. Bioscoop- en Variété-Theater S'lüteiten en Bioscoop, aum plehite. C -enbare Leeszaal (Beukenlaan) 10 12'A, 2'A10 uur. Zondag 2'A—5K uur, Maandag 2'A10 uur. Bibliotheek Theosof. Ver. Zaterdagavond ÖA—TA uur. Amicitia, Zondagmiddag, half 4 tot half 6 „strijkje". Berg-Hotel. Woensdagmiddag 3—6 uur Thee-Concert. Maison de Haas, Langestraat 87. Dins dagmiddag 3X— 5X uur „Strijkje." 21 Dec. Maison de Haas. Luth. Kring. 24 Dec. Amicitia Variété Bos, Burgerlijke Stand. van 21 Dec. 1916. GEBORENBerendine, d. v. Bernardua Schooleman en Berendine Klifman. ONDERTROUWD Everardus van Brake) en Johanna Daatzelaar. Breunis Kamphorst en Femma Alijda van Lunteren. Henricus Jo hannes Mulder en Elisabeth Anna Maria Lensing. Geurt van Diejen en Margaretha Kraanen. OVERLEDEN: Geen. Telefonisch Weerbericht. Naar waarneming in den morgen van 21 Deoember lui6. UidtgodoM oor ést Kon Ned. U*. Intiituu! tf ft Ut Hoogste stand 763.0 te Haparando; laag» ste stand 743.8 te Vlissingen. Verwachting tot den avond van 22 Dec.t Matige tot krachtige, tijdelijk wellicht stormachtige Z.O. tot Z.W. wind, behokken of zwaar bewolkt, waarschijnlijk regenbuien, iets zachter. Fietslantaarn aansteken 4.16 uur. 8T AATSLOTERU. TREKKING VAN 20 DEO. Haagata prjjaan dar S. klaaaa. 2000 i 8329 f 1500i 9779 f 10001 17658 200. 17852 100. 776 1011 2406 SU32 8228 10670 14588 18148 Derde Klasse. Prijzen van f 45. 12 43 68 95 122 127 146 170 17» 243 270 321 367 457 543 612 646 718 747 817 1080 1038 1041 1090 1119 1181 1)85 1187 1281 1354 1374 1407 1489 1553 1554 1574 1579 1599 1628 1640 1675 1686 1699 1723 1716 1759 1783 1815 2006 2074 2092 2121 2110 2188 2201 2254 2336 2360 2462 2513 2588 2727 2733 2787 2801 2822 2826 2866 2895 2908 3061 3121 3126 3179 3270 3318 3383 3437 3514 3525 3565 3651 3682 3692 3751 3754 3755 3760 3767 3773 3793 3S14 3852 4057 1066 4091 4093 4171 4194 4255 4313 4334 4048 4428 4462 4507 4512 4610 4041 4811 4907 4912 4934 4974 4996 5029 5073 5111 5137 5139 5195 5211 5222 5237 5257 52S8 5316 5520 5543 5611 5659 5688 5693 5696 5709 5767 5807 5820 5S56 5911 5969 5986 5995 5998 6018 60-13 6144 6247 6250 6271 6275 6291 6305 6318 6323 6331 6437 6185 6193 6498 6544 6516 6650 6687 6731 6732 €775 6832 6865 6909 9667 6990 7043 7060 7120 7204 7212 7249 7281 7406 7421 7432 7438 7592 7721 7745 7753 7814 7926 7990 7996 8065 8111 8178 8241 8321 8332 8338 8311 8394 8531 8558 8571 8575 8621 8732 8751 8815 8880 8881 8895 8920 8960 9014 9064 9101 9154 9201 9221 9253 9356 9538 9639 9657 9059 9703 9730 9731 9741 9778 9933 9983 10009 10035 10097 10133 10241 10300 103O8 10331 10359 10366 10375 10406 10420 10474 10478 10553 10573 10624 10025 10634 10630 10640 10665 10732 10739 10774 10805 10869 10877 10902 10982 11035 10078 11143 11181 11199 11274 11282 11408 11445 11465 11719 11790 11802 11805 11824 11855 11888 11971 11998 12057 12080 12085 12093 12193 12227 12361 12388 12392 12396 12422 12488 12512 12511 12550 12579 12603 12616 12627 12647 12651 12738 12746 12783 12790 12818 12889 12908 12927 12932 13026 13076 13168 13191 13208 13261 13330 13342 13407 13114 13436 13451 13520 13548 13814 13922 13936 13943 13964 13972 14049 14117 14119 14120 14121 14186 14231 14392 14404 14407 14431 14440 14405 14498 14561 14582 1-1753 14807 14879 14921 14913 15034 150.50 15052 15065 15219 15229 15355 15419 15567 15537 15594 15597 15653 15742 15763 15764 15793 15830 15870 15SS5 159.31 15966 16045 16089 16182 16329 16374 16420 16164 16545 16548 16046 16652 16747 16767 16815 16824 16873 16905 16927 16937 16988 17043 17044 17064 1709.3 17159 17175 17204 17255 17266 17280 17289 17298 17.368 17387 17461 17555 17584 17613 17614 17016 17636 17077 17707 17717 17818 17830 18018 18085 18103 18109 18120 18153 18182 18205 18235 18276 18278 18377 18514 18515 18603 18617 18785 18S07 18811 18869 18895 18904 18907 18995 19025 19052 19069 19100 19105 19228 19322 19350 19463 19477 19514 19590 19660 19676 19703 19750 19898 19907 19945 19952 19963 19968 20008 20031 20047 20138 20270 20303 20313 20315 20355 20506 20511 20568 20602 20611 20631 20682 20683 20870 20924 20983 3e Klasse 2e Lijst stond 12731 m. z. 1293L, 413e STAATSLOTERIJ. Derde klasse. Trekking van 20 Dec. 1910, (500 loten). Ten kantore van den collecteur A. C. R. O. Leinweber te Amersfoort (Breestraat 22), zijn aan de navolgende nummers te beuV gevallen Prijs van 100.op No. 2406. Prijzen van f 45.—18603 en 18617, Te zamen 3 prijzen.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1916 | | pagina 3