EMIUO* WIIHHI. 1. SCHOTEMik STADSNIEUWS. Uirechtschestraat 34. Iels'. 145. UIT DEN OMTREKT •ens bekende; tegen hem luidde de eisch 7 maanden gevangenisstraf met aftrek der pre ventieve hechtenis. Mr. H. J. Rink pleitte voor dezen bekl. Als vierden bekl. stond ten slotte terecht een vriend van de beide eerste bekl., een fnonteur te 's Gravenhage, beschuldigd een |x>n voor 1500 velschelijk ingevuld te heb ben. De man ontkende dit pertinent; wel be kende hij op aanwijzing van een van de vrienden gepoogd te hebben de bon te in- i\en, doch toen hij bemerkte dat men weifel de bij de uitbetaling, liep hij weg. De schriftkundigen, de heeren Van der Laan en Hooftman, die het handschrift van den bekl. onderzochten, gaven als hun vaste Overtuiging te kennen, dat bekl. en niemand anders degeen is die de bon invulde. Niettegenstaande ook de beide vrienden onder eede verklaarden, dat bekl. de bon in vulde, bleef bekl. ontkennen. De officier van justitie requireerde voor dezen bekl. een gevangenisstraf van 9 maanden, in aanmerking nemend dat hij reeds meermalen veroordeeld werd. Mr. dr. F. W. Donker Curtius was in deze caak verdediger. Uitspraak in deze zaken 18 dezer. Fraude bij vleeschlevering. De vleesohhouwer I. Z. te Amsterdam, be schuldigd van fraude bij de levering van ivleesch aan het Prov. Krankzinnigengesticht „Meerenberg" is door de Haarlemsche recht bank vrijgesproken. De eisch was 1 maand. Een straathyena. De rechtbank te 's Gravenhage veroordeelde M. J., wed. G-, zonder beroep, afkomstig uit België, wo nende te Rotterdam, wegens diefstal van 1000 (berooving) te 's Gravenhage, tot 1 jaar gevangenisstraf, overeenkomstig den eisch van het O. M. Oplichting door middel van advertentiën. Uitspraak doende in de «aak tegen D. D., directeur eener Naam- looze Vennootschap te 's Gravenhage, die terecht stond wegens oplichting door mid del van advertentiën in de N. Rott. Crt., echtte de rechtbank te 's Gravenhage den bekl. schuldig en veroordeelde hem tot 9 maanden gevangenisstraf. De eisch was 2 jaren. Inbraak. Gister nacht bemerkten twee agenten van politie te Amsterdam, dat inbraak was gepleegd in een per ceel aan de Korte Prinsengracht. In het kantoor was alles overhoop gehaald, terwijl de brandkast van uit het kantoor naar een ander gedeelte van het perceel was ge bracht. Op een lessenaar vonden de agen ten eenig bankpapier en eenig zilvergeld. Een driftig restaurateur. B., die Woensdagmiddag een bezoeker van zijn volksrestaurant aan de Nieuwe Molstraat te 's Gravenhage met een revolverschot aan het hoofd verwondde, is naar het Huis van Bewaring overgebracht. Hij heeft zich reeds vroeger te Groningen aan een soortgelijk feit schuldig gemaakt. De door hem meegebrachte getuigen, die zouden bevestigen, dat hij uit zelfverdedi ging had gehandeld, verklaarden juist bet tegendeel. Te vondeling gelegd. In den Ingang van het gebouw Jeruel te Rotterdam werd Woensdag avond een meisje te vonde ling gelegd. Gisteren meldde de moeder zich op het politiebureau in de Meermanstraat aan. Het was de 21-jarige ongehuwde M. K. Ten einde raad, nadat zij te vergeefs ge tracht had haar kindje te Rotterdam of in Den Haag onder te brengen bij menschen, die er voor zouden kunnen zorgen, heeft z'j bet door een vriendin te vondeling laten leggen. Onrust en zorg voor haar kind dre ven haar naar het politiebureau. De commissaris van politie, de heer L. J. C. Vuijk, heeft zich het lot der moeder aan getrokken. Smokkelaar doodgescho ten. Onder Tubberden is zekere ten D. uit Almelo, die voorop ging van een bende smokkelaars, door de commiezen doodge schoten. Door een auto gegrepen. Woensdagavond laat werd op het Korte •Voorhout te Den Haag een 66-jarige man, zekere H. S., bij het oversteken van de straat, door een auto- gegrepen, met het noodlottig gevolg, dat hij aan de bekomen verwondingen is overleden. Ongeluk met een marinejol. Naar wij vernemen is gister ochtend op de Schelde een ongeluk gebeurd. De commandant van een der torpedoboo ten onzer marine wilde met de jol van die boot naar een in de nabijheid liggend schip varen. Deze jol is omgeslagen en bij het oppik ken van de opvarenden van dit vaartuigje zijn nog eenige mannen van de torpedoboot te water geraakt, die gered konden worden, lehalve de korporaal-torpedist Royaard, die verdronk. Geen speelgoed. Terwijl een tweetal rijksveldwachters door de Konings straat te Enschede kwamen, werden zij door voorbijgangers opmerkzaam gemaakt op rookwolken, die uit een huis van zekere G. ODstegen. De veldwachters, die het huis ge sloten vonder., verschaften zich toegang ïdoor een achterdeur. Daar vonden, zij het geheele vertrek, waarin drie kleine kinde ren aanwezig waren, vol rook. Een kind van vier jaar had reeds verschillende brand wonden bekomen. De brand was ontstaan, doordat de kinderen met lucifers hadden gespeeld, terwijl de moeder afwezig was. Overboord geslagen. De 17- jarige W. uit Vlissingen is op zee over boord geslagen en verdronken. Vastgeloopen. Het moilstoom- schip „Vondel" is gisteren bij IJmuiden aan den grond geloopen nabij de strekdammen ttsschen de pieren, doch werd later met be hulp van de sleepbooten „Billiton" en „Cy cloop" vlot gebracht. Het stoomschip ver- volgde na doorschutting de reis naar Am- j sterdam. Hoog w a t e r. Uit Wageningen meldt men ons: Gisteren is de befaamde hooge stand van 191310.38 M. N. A. P. overschreden. De peilschaal wijst vanavond 10.39 M., in den loop van den dag werd de stand nog 3 c.M. hooger. Uit Keulen wordt 2 c.M. was gemeld, zoodat de Rijn zijn hoogsten stand nog niet bereikt heeft. Van de massa water kan men zich een denkbeeld vormen door te bedenken, dat de normale hoogte voor hier 7.13 is Uit Arnhem meldt men dd. 4 dezer: Sedert hedenmorgen is de Rijn niet noe menswaardig gewassen, hoewel er van val nog geen sprake is. De stand is thans 12.27 A.P., dit Is de hoogste stand, die tijdens de hoogwaterperiode in het vorig voorjaar bereikt werd. Nog altijd stroomt het water met geweld de Betuwe in; zoover het oog reikt is het één watermassa, die door den krachtigen vind opgezweept tegen de dijken beukt; hier en daar staat het wa ter vlak bij de kruin. Ook de LJsel blijft steeds wassen, de veren zijn alle weggeno men en op verschillende pleatsen staan de loswaHen onder water. Vele steenfabrieken loopen onder. Uit Gorinchem: Het water in de Merwede is nu zóó geste gen, dat de loswal over de geheele lengte en ook het nieuwe werk onder water staan; de toegangswegen naar de booten van Pop Smit en de veerboot naar Sleeuwijk zijn niet meer begaanbaar. Het op- en afgaan naar en van de booten levert voor de passagiers veel bezwaren op. Het Munnikenland Is overstroomd. Het water in de Linge en de verschillende kana len heeft mede een hoogen stand bereikt. Om 5 uur teekende de peilschaal gisteren 3.70 M. N. A. P. Uit Grave: De Beersche Maas is het laatste etmaal sterk blijven wassen, zoodat de Elftweg reeds gemiddeld 1.10 M. onder staat. De peil schaal teekent thans 10.70 M. Uit Zaltbommel: He' water blijft langzaam wassende; de peilschaal teekende gisteren te zes uur 6.32 M. N. A. P. Blijft de was aanhouden, dan zal spoedig de dijkwaoht worden opgeroe pen. Op de steenfabrieken moet de arbeid worden neergelegd. Reclame. e per anker I 34. per flesch - 0.85, pins I l.BO per «oker «ecdns. School- en Kerknieuwe Aun het op 23 December 1913 gehouden examen van de Nationale Commissie van Ac countants, gevestigd te Rotterdam, werd deel genomen door twee candidatcn. waarvan is g'eslaagd de heer B. Bilgen voor <Jo vakken Ac- contansy en Engrlsch, Legaten. Wijlen mej. H. J. ter Gunne, laatstelijk te Apeldoorn, vroeger te Deventer woonachtig, heeft vermaakt aan de kerkvoogdij der diaconie der Ned. Herv. kerk, ieder 2000, aan de Vereeniging tot bestrijding van de Tu- berculose 2000; aan de Vereeniging tot ver strekking van versterkende middelen 2000 en aan het Leger der Keils 500. Kunst en Wetenschap. Eduard Strauss, een der leden van de Wiener Wals-dynastie, is dezer dagen op ruim 81-jarigen leeftijd overleden. Hij was de jongste van drie broers; Joseph overleed in 1870, Johann, de componist van de „Fle- dermaus", in 1899. Eduard was over de geheele wereld beroemd door zijn kapel. Karl Rössler, de schrijver van „De vijf Frankforters", heeft een nieuw stuk doen opvoeren. „De twee zeehonden" getiteld, dat zeer aardig moet zijn. De zeehonden zijn twee kaalhoofdige oude heeren, de een vorst, de ander politieagent, die precies op I elkaar lijken. De vorst ruilt, om zijn volk te leeren kennen, met den poiitie-agent gedu rende eenigen tijd. A n t M a y e r, t Dr. Ant. Mayer, de j bekende Duitsche kunsthistoricus en gewe zen directeur der groothertogelijke musea te Weimar, is bij een vliegeraanval ge sneuveld. Mayer promoveerde in 1906, werkte achtereenvolgens aan de National- galerie en Kupferstichkabinets te Berlijn en i bestudeerde van 1913 tot 1915 de Wei- 1 marsche musea. De gemeenteraad van Utrecht kwam Don derdag bijeen onder voorzitterschap van den burgemeester mr. J. P. Fockema Andreae. Voorlezing werd gedaan van een besluit van Ged. Staten van Utrecht, zonder nadere motiveering, mededeelende dat Ged. Staten in afwijking van het raadsbesluit van 16 Nov. jl. (waarbij de gemeenteraad de pre sentiegelden van 2.50 op 4 per zitting bracht) het presentiegeld hebben gesteld op 3 per zitting, ingaande 1 Jan. jl. De heeren Van Leeuwen en Werker ga ven uiting aan hunne ontstemming door dit besluit, laatstgenoemde geloofde niet dat het voor vernietiging door de Kroon vat baar is en adviseerde zich tot de Hooge Re geering te wenden met een verontwaardigd protest. Besloten werd het stuk aan te hou den ten einde te onderzoeken wat in deze kan worden gedaan. Vervolgens verwierp de raad een voorstel Jelles luidende: de raad noodigt B. en W. uit de periodieke verhoogingen der wedden van die arbeiders in den gemeente dienst die op 1 Jan. 1916 eene loonsver- hooglng van 1.20, resp. 1.40 ontvingen en op 1 Januari 1917 voor eene periodieke verhooging in aanmerking komen, deze uit te keeren. Bepaald werd dat met ingang van 1 Jan. 1917 de schutgelden aan de sluis te Vrees- I wijk als volgt zullen worden gehevena. voor het geheel voor elk schip dat geschut wordt in de maanden Januari en December voor 7 uur voormiddag, in de maanden Fe bruari, October, en November vóór 6 uur voormiddag en de overige maanden van het jaar vóór 5 uur voormiddag; b. voor de helft van elk schip dat na de onder a genoemde tijdstippen tijdens de voor het schutten be stemde uren geschut wordt, zullende de hef fing der bruggelden worden vastgesteld op den voet zooals deze "thans geschiedt. Ten slotte besloot de raad het samenstel len van het verkort raadsverslag op te dra gen aan den heer A. E. d'Oliveira en hem daarvoor eene vergoeding te geven welke neerkomt op 60 per vergadering tot een bedrag van 2640 als minimum per jaar. Het drukken zal worden opgedragen aan de firma L. E. Bosch en Zoon te Utrecht. In de avondvergadering werd met 19 te gen 9 stemmen aangenomen een voorstel van den heer Van Dijk om den verkoop van oude materialen bij gemeentebedrijven en diensten te doen geschieden na openbaren oproep. j Uitvoerige besprekingen vonden plaats over het voorstel van den heer Van Leeu wen tot het instellen van een commissie, als bedoeld in art. 49 der drankwet. I De heer Van Leeuwen zeide met zijn voorstel te .beoogen, dat het plaatselijk drankweercomité omgezet wordt in een wet- telijk gesanctioneerd lichaaip, dat dan de bevoegdheid heeft B. en W. en den raad te adviseeren. De bezwaren tegen de bevoegd heden der commisie achtte spr. overdreven; voor een botsing behoeft z.i. geen vrees te bestaan. Wethouder Kettlitz wees er op, dat de drankwet hier nauwgezet wordt uitgevoerd. Verbetering zal de commissie z.i. niet bren gen, wel veel last voor B. en W. Hij be toogde, dat de commissie onnoodig is in de gemeente Utrecht, waar de zaak behoorlijk geregeld is. Spr. deelde nog mede, dat alle leden van de maatschappelijke commissie zich tegen het voorstel verklaard hebben. Ten slotte werd het voorstel verworpen met 19 tegen 9 stemmen. De gemeenteraad heeft verder aangeno men het voorstel der betrekkelijke raads commissie tot verlenging van de subsidie aan het Utrechtsch Stedelijk Orkest voor den tijd van een jaar tot zoodanig bedrag als noodig zal zijn om dit orkest gedurende dien tijd in stand te houden. Bij beschikking van den Minister van Staat, Minister van Binnenlandsche Zaken, af<i. Onderwijs, is bepaald, dat de examens ter verkrijging van akten van bekwaamheid voor huis- en shcoolonderwijs in de nuttige en In de f-eeie handwerken voor meisjes voor het jaar 1917 zullen aanvangen op 13 Februari e.k. en dat de commissiën met het afnemen dezer examens belast, zitting zullen houdenvoor de nuttige handwerken te Breda, Rotterdam, 's-Gravenhage, Utrecht en Zwolle, en voor de fraaie handwerken te Utrecht; en zijn benoemd te Utrecht e. tot lid en voorzitter der commissie voor de nuttige handwerken, D. Boswijk, school opziener in het district Gouda toi leden, de dames A. M. van der Velden, onderwijzeres aan de leerschool, verbonden aan de gemaente- l'jke kweekschool voor onderwijzers en on derwijzeressen te Amsterdam S C. Visée, leerares aan de industrie school voor meisjes te Rotterdam J. S. Schaafsma, geboren van Oostendorp, onderwijzeres aan de Rijksnormaallessen te Utrecht H. J. de Kroon, te Utrecht, onderwijzeres aan de Rijksnormaallessen te Maarssen W. E. A. Ouwejan, te Utrecht, onderwijze res aan de Rijksnormaallessen te Hilversum; F. B. Mundhenk, onderwijzeres in de vrou welijke handwerken te Amsterdam tot plaatsvervanger van den voorzitter W. Jensen, schoolopziener in het district Tltrecht tot plaatsvervangende leden, de dames M. W. Kruisheer, onderwijzeres aan de Rijksnormaallessen te Gouda; I J. M. Knoppers, te Amerongen, onderwij zeres aan de Rijksnormaallessen te Wijk bij Duurstede b tot lid en voorzitter der commissie voor de fraaie handwerken, dr. J. H. Jenn?s, schoolopziener in het district Rotterdam; tot lid J. van der Kaay, leerares aan de indutrieschool voor meisjes te Rotterdam. Ook Z. K. H. de Prins der Nederlanden heeft doen blijken van zijne sympathie voor het streven van het comité tot oprichting van j een monument voor wijlen prof. Donders en een bijdrage aan het comité doen toekomen. Wijk bij Duurstede. Gister is de Rijn hier nog 11 cM. gewassen. De rivier gaat thans van dijk tot dijk. Ook de binnen wateren zijn sterk gestegen. De pontveerdienst is gestremd; de over tocht geschiedt per zeilboot. De stand van de rivier was gister namiddag halfeen 7 M. N. A. P. Onder broeders. Te Bameveld ontstond Dinsdag een hooggaande ruzie tus- schen de met schoppen en bijlen gewapen de drie gebroeders Boonzaaier. Een der broers, die eenigszins abnormaal is, wilde zijn jongsten broer met een schop het hoofd inslaan, waarna de beide anderen, hem zoolang met schop en bijl bewerkten, dat hij zwaar gewond ter aarde stortte. Na pet voertuig naar een genees te zijn gebracht, is hij vervolgens naar het zieken huis te Arnhem vervoerd. J. Groebe. t Gistermiddag overleed na een zeer korte ongesteldheid geheel onverwacht op ruim 64-jarigen leeftijd de heer J. Groebe, com missaris van politie te Leiden. De heer Groebe kwam, na eenigen tijd In militairen dienst te hebben doorgebracht, in 1880 bij de politie als hirlpinspecteur te Rot terdam. Nadat hij slechts korten tijd In deze betrekking werkzaam was geweest, werd hij benoemd tot inspecteur van politie te De venter, vanwaar hij benoemd werd tot com missaris te Zierikzee. Van Zierikzee ging hij over In dezelfde betrekking naar Amers foort totdat hij 24 Mei 1904 te Lelden als 1 commissaris van politie werd aangesteld, (welke betrekking hij-met grooten ijver tot aan zijn dood vervulde. Nederlandsche Vereeniging van Huisvrouwen. Gemeenschappelijke belangen worden bet best en het krachtigst bevorderd, wan neer zij, die deze belangen gemeen hebben, zich aaneensluiten. Eendracht maakt macht Dat daardoor ook op maatschappelijk ge bied is te bereiken, wat den enkeling niet mogelijk is, heeft men eerst in den nicuwe- ren tijd geleerd. Zoowel de beoefenaren van wetenschap pelijke beroepen als die van den handenar beid, hebben de noodzakelijkheid en het nut daarvan leeren erkennen en waardeeren. Dank zij de vakorganisaties zijn reeds in ver schillende richtingen misstanden en mis bruiken bestreden en Is voor 'betere toestan den de weg gebaand. Ook de huisvrouwen hebben gemeen schappelijke belangen, gemeenschappelijke klachten, gemeenschappelijke wenschen. Ook voor haar is het niet mogelijk zoolang zij alleen staan, datgene te bereiken, dat gene te verbeteren, wat zij noodig achten in het belang van haar zeiven en van hare ge zinnen. Ook zij zullen meer kunnen bereiken indien zij de handen ineenslaan. De oprichting van de Nederlandsche Ver eeniging van Huisvrouwen is een eerste slap in deze richting. Zal echter van deze Ver eeniging de noodige kracht uitgaan, dan moet de deelneming zoo algemeen mogelijk zVn, dan moet het ledental bij duizenden ge teld worden. Het is daarom dat wij de Nederlandsche huisvrouwen oproepen zich in grooten ge tale bij de Vereeniging aan te sluiten. Reeds nu heeft de Vereeniging getoond, wat zij wil en wat zij kan. Zij sloot zich aan bij den Anti-Suika*ac- cijnsbond, zij vestigde de aandacht der ge zondheidscommissies op het gevaar, dat de volksgezondheid bedreigt door de onhygiëni sche wijze, waarop sommige levensmiddelen weiden uitgestald, verkocht en gevent. In sommige afdeelingen werd voor de leden de gelegenheid geopend verschillende prac- tische, maar meer of minder kostbare (en daardoor buiten het bereik van vele huis vrouwen vallende) toestellen of werktuigen t«gen een geringe vergoeding in bruikleen te ontvangen. Door haar Maandblad, dat de leden en begunstigers gratis ontvangen en waaraan deskundigen op verschillende ge bleken medewerken, tracht de Vereeniging or.der de aandacht der huisvrouwen te bren gen, wat voor haar van nut en belang kan zijn, terwijl het voor de leden de gelegen heid opent, over voor haar belangrijke aan gelegenheden van gedachten te wisselen. H;ermede is eenigszins de richting aange geven, waarin de Vereeniging zich be weegt. Vooral, wanneer zij zich krachtig ont wikkeld heeft, zal zij, waar noodig, haar in vloed doen gelden. Zoo zal zij ten opzichte der levensmiddelen ongemotiveerde opdrij ving van prijzen kunnen tegengaan, bedrog ten opzichte der geleverde hoeveelheden kunnen bestrijden, behoorlijke behandeling van het waschgoed kunnen bevorderen. De Vereeniging zal dit en nog veel meer alleen dan tot stand kunnen brengen, wan neer zij daarbij krachtig gesteund wordt door een groot aantal leden. Huisvrouwen van Nederland, sluit u aan bij onze Vereeniging 1 Geeft u op als lid bij de dames Mevrouw Baas Becking, Prinses Marla- laan 4. Mevrouw den Beer Poortugael, Bmma- laan.s Mevrouw Hooykaas, Groote Koppel. Mevrouw Van Vollenhoven, Groote Koppel. Mevrouw Dros, Huygenslaan. Weldadigheids-concert. Gisteravond werd in Amidtia een welda digheids-concert gegeven, ten bate van zie ke vrouwen en kinderen van het Alberts- dorp. Met het oog op dit goede doel was het wei zeer te betreuren, dat de belangstelling zoo gering was, zoodat we vreezen, dat niet veel zal kunnen worden afgedragen. En toch had men niet alleen voor de weldadig heid behoeven te offeren, want hetgeen ge boden werd, zoowel vocaal als instrumen- taal, was uitstekend, zoodat het een kunst avond is geworden in de goede beteekeris des woords. Daar waren oude bekenden, die reeds meerdere malen hier van hun cpel hebben doen genieten, zooals de cellist Kensière, wiens soepel spel wij ook nu w»or konden bewonderen en de pianist Durond, een accompagnateur met bewonderen** waardig talent. Dan de violist Delhoirgne, een begaafd speler, die met groote vaordkf* heid en fijn gevoel speelt. De dames Van Vloten en mej. Usta Léo- nard en den zanger Deville, hadden we hie* nog niet gehoord, maar de kennismaking is ons uitstekend bevallen. Mej. Léonard be« sdhikt over een sereen geluid, dat zij ten volle weet te beheerschen. We herinneren' ons niet hier in de laatste Jaren zoo'n pracht- sopraan te hebben géhoord. Geen wonder, dat zij enthousiast werd toegejuicht en zij eenige malen gedwongen was een „toetje' te geven. Ook de baryton mocht zich in een wel verdienden bijval verheugen, terwijl de da mes Van Vloten met het concert voor twee piano's, waarvan ons echter het middenge deelte wat erg mat was, eveneens veel ap plaus verwierven. Maatschappij van Nijverheid. Wij vestigen de aandacht op de In dit num mer voorkomende advertentie van eene le zing door prof. J. G. C. Volmer te houden In Hotel Reichmann voor de Maatschappij van Nijverheid. Geen besteldienst meer op Zondag. Met ingang van 7 Jan. zullen er geen goederen meer besteld worden bij de Spoor wegen en bij de firma Van Gendt en Looi dan spoedbestelling en enelvervoerspoedb*' stelling. Door dezen maatregel is de geheele be steldienst op Zondag opgeheven. Een maat regel, die door het betrokken personeel op hoogen prijs zal worden gesteld. („Centr.- Broodkaarten. Eenige dames hebben zich namens do Nederlandsche Vereeniging van Huisvrou wen gewend tot den Directeur van het Le vensmiddelenbureau naar aanleiding van de klachten over de uitreiking der broodkaar ten. Dr. de Boer deelde mede, dat met Fe bruari een andere regeling getroffen zal worden en dat don de bakkers hun mede werking zullen verleenen bij de verwisse ling der kaarten. Aardappelenvoorraad. Wij vernemen dat hier ter stede de aard appelenvoorraad ruim voldoende is. Leveranties Garnizoen. Gedurende de maand Januari 1917 zijn de n.v. leveringen, ten behoeve van het gar nizoen Amersfoort, toegewezen tegen de mede daarbij vermelde prijzen aan Pa. van Dam, Utrecht, rundvleesch met teen, rundvet 0.68 per K.G. Fa. Gebr. de Vries, Rotterdam, schapenvl. met been, 0.51* per K.G. Fa. Wiilenborg, A'foort, kluiven, 0.40 per K.G. Fa. Nieuwenhuizen, A'foort, roggestroo, 44.40 per 1000 K.G. Brandstoffen. Steenkolen Vlasakkers, Putman 2.47, kazerne Ber. wapens. Putman 2.27; inf. kaz., Van Ginkel 2.37Mil. Hosp., Bakke- nes 2.40 per 100 K.G. Cokes Vlasakkers, Putman 1.32; Kazer ne Ber. wapens, Putman 1.23; Inf. Kaz., Van Ginkel 1.26; Mil. Hosp., Bakkenc* 1.25 per H.L. Eierkolen Vlasakkers, Putman 1.60; Kazerne Ber. wapens, Putman 1.58; Inf. Kaz., Van Ginkel 2.34Mil. Hosp., Bokke- nes 1.55 per H.L. Anthraciet Vlasakkers, Putman 2.20 Kazerne Ber. wapens. Putman 2.23Inf. Kaz., Van Ginkel 2.43Mil. Hosp., Bakke- nes 2.25 per H.L. Turf Vlasakkers, Putman 0.93Kazerne Ber. wapens. Putman 0.90; Inf. Kaz., Van Ginkel 0.94 Mil. Hosp., Bakkenes/ 1.— per 100 stuks. Vuurmakers Vlasakkers, Putman 0 34; Kazerne Ber. wapens. Putman 0.34 Inf. Kaz., Van Ginkel 0.34Mil. Hosp. Bak kenes 0.35 per 100 stuks. Hout Vlasakkers, Putman 7.85Kazerne Ber. wapens. Putman 7.85Inf. Kaz., van Ginkel 7.90Mil. Hosp., Bakkenes 8.50 per 100 bos. Corrigenda. In het artikel „Bij de Joarwisseling" komt een storende zetfout voor. Er staat„niet zonder bezorgdheid hebben wij de vooruitstrevende raadsmeen» derheid zien klimmen. Dit moet natuur lijk zijn zien „slinken." Wonderlijk, dat zet fouten altijd die woorden weten te vinden, waarop het 't meest aankomt en dat zij er steeds het tegenovergestelde van maken. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Aanvragen van werkgever* op 4 Januari. Ie. Volwassenen. 1 chocoladebewerker, 2 dagmeiden, 1 litter, 1 loodgieter, 1 hulD in do huishouding, 1 machinale houtbewerker t meu belmaker, 14 sigarenmakers, 2 slagers, 2 werk vrouwen, 1 veldarbeidcr. 2e. Leerlingen en jongens. 1 dag meisje, 1 mann. kappersbediende, 1 mann. klerk, 2 loopjongens, 1 meubelmaker, 2 losse arbeiders. Aanbiedingen van werkzoekenden op 4 Januari. Ie. Volwassenen. 1 bankwerker, 2 broi- sters, 3 broodbakkers, 1 corrector, 5 grondwer kers, 9 mann. kantoorbedienden, 1 vrouw, kan toorbediende, 3 kellncrs, 2 letterzetters, 1 lin nennaaister, 3 loodgieters, 5 metselaars, 5 huis schilders, 1 schoenmaker, 9 sigarenmekers, 3 sjouwers, 1 stoker, 2 stopsters, 3 straatma ners, 4 stukadoors, 8 timmerlieden, 1 tuinmaiw 3 werkvrouwen, 1 winkelbediende, 1 wolnaal- stcr, 1 veldarbeidcr, 1 voerman, 25 losse ar beiders 2e. Leerlingen «n jongens. 1 broodbak ker, 1 electricieA 2 losse arbeider*»

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1917 | | pagina 3