ST. EMILION PER ANKER.f34.00 PERFLESCH. f 0.85 Wijnhandel 1. A. Schoterman Zoon - Utrechtschestraat 34, Telefoon 145 id engoedgekeurd de Raadsbesluiten van 27 februari 1917, tot aankoop van perceelen pan den Westsingel en de Hellestraat, van H. Noorman c.s., aan de Breestraat van S. (Volp, aan de Molenstraat van wed. J. Waan- iders, en aan het Schelvischsteegje en de Ro- j^marijnstreeg van N. Heilygers. Kennisgeving. Alsvoren, dd. 19 Maart 1917, waarbij Wordt verdaagd de beslissing op het Raads besluit van 27 Februari 1917, No. 133 ,tot jhet aanvragen van een suppletoir voorschot i*an 50000.tot bestrijding der uitgaven Ingevolge artikel 32e der Woningwet. Kennisgeving. Adres van de Amersfoortsohe Naamlooae Vennootschap Tramweg-Maatsohappij in li quidatie, dd. 3 Maart 1917, waarbij wordt Verzocht om teruggave van het waarborg fonds en lutbetaling van het 2e gedeelte van de subsidie over 1915. Voorz. deelt mee dat het le deel reeds Is uitbetaald en stelt voor het verzoek, be treffende het le deel, aan B.'en W. om ad vies te zenden. Adres van de afdeeling Amersfoort van den Algemeenen Nederlandschen Ambte- naarsbond, dd. 7 Maart 1917, waarbij wordt verzocht aan de weduwe van den ambtenaar P. Waardenburg drie maanden salaris te doen uitbetalen. Advies. Adres van de afdeeling Amersfoort van den Bond van Gemeente-politiebeambten in ^Nederland, dd. 14 Maart 1917, waarbij wordt verzocht de toelage voor kleeding en schoei sel te verhoogen tot 100. Advies. Adres van dezelfde, dd. 14 Maart 1917, waarbij wordt verzocht om verdeeling van vac a turegelden onder het politiepersoneel. Den Burgemeester machtigen de vrijge komen gelden te verdeelen. Adres van de plaatselijke commissie uit de arbeidersbeweging voor de Ievensmrdde-. ienvoorziening, dd.. 26 Maart 1917, waarbij woidt kennis gegeven van een motie in zake de distributie, aangenomen op de vergade ring, gehouden op 19 Maart ƒ.1. in harwien van B. en W. ter kennisneming. Alsvoren, dd. 19 Maart 1917, waarbij wordt goedgekeurd het Raadsbesluit van. 10 October 19T6, tot vaststelling van een veror dening op het financieel beheer van het dis tributiebureau en tot het machtigen van Bur gemeester en Wethouders om een crediet te openen bij de Middenstands-credietbank. Kennisgeving. De voorzitter deelt'mede, dat er bericht is Ingekomen van den heer de Monyé, dat hij voor de betrekking van directeur van den gemeente-reinigingsdienst bedankt. De voorzitter stelt voor een nieuwe op roeping te doen met een salaris van 2800. De heer Van Nynatten meent, dat we deze oproeping moeten aanhouden tot de volgende vergadering en vraagt of er bi| de öndere sollicitanten geen geschikten can- didaat is. De Voorzitter meent, dat het ge bleken is, dat men voor een salaris van 2500 geen prima kracht kan krijgen. De heer Leinweber stelt voor een herhaalde oproeping te doen voor 2500 Ealaris. De heer Kroes geeft in overweging nog geen oproeping te doen. De Voorzitter licht zijn advies nader toe. De heer Leinweber voelt ook veel ▼oor het voorstel-Kroes. Wethouder Veis H e y n meent, dat het dringend noodig is iemand te benoemen, die de organisatie van de gemeente-reiniging ter hand neemt. De heer Stadig is voor het voorstel van B. en W. om spoedig een nieuwe oproeping te doen met een salaris van 2800. Maar bij vindt het pijnlijk, dat bij een herhaalde oproeping, nu voor 2800, den heer de Monyé weer zal solliciteeren, terwijl hij eerst solliciteerde op een oproeping op een sala ris van 2500. De heer Kroes is het met den heer Stadig eens. Wethouder Vel9 Heyn geeft de ver zekering, dat er geen voorkeur bestaat voor bepaalde personen er wordt alleen op goede krachten gelet. De hear Oosterveen is het met 't voorstel van B. en W. eens en hij meent dat men het den heer Monyé niet kwalijk kan nemen, dat hij op de gestelde voor waarden de benoeming niet kon aanvaarden. De heer van Kalken heeft de zaak eerst bestreden uit beginsel, hij meent, dat B. en W. een fout hebben begaan. Het bleek, dat er maar één geschikte candidaat was, maar men 'had te voren moeten weten dat de geschikte sollicitant op die voorwaarden niet kon ingaan ert had toen den Raad bijeen moeten roepen en moeten vragen een nieu we oproeping te doen met een salaris van 2800, wat men nu nog doen kan. De heer Leinweber meent, dat na een herhaalde oproeping nu op 2800 de Raad den heer De Monjé -bij een eventueele her haalde sollicitatie niet meer tot directeur van den Gem. reinigingsdienst zou wen- Bchen. Ook wordt een advertentie in dagbladen friet altijd gelezen, door alle personen, die iwel zouden willen solliciteeren. De heer Nieuw end ij k meent, dat het voorstel van B. en W. lijkt op overrompeling. De Voorzitter zegt, dat de heer De Monjé alleen om financieele redenen be dankt heeft. Hij meent, dat eene herhaalde oproeping voor 2500 salaris niet veel succes zal heb ben. De heer Kroes dringt er nogmaals op aan, de nieuwe oproeping nog uit te stellen en eerst te overleggen juet B. en W. Wethouder Veis Heyn celooft. dat er weinig meer te confereeren is. Het is geble ken, dat een te laag salaris is uitgetrokken voor den directeur van den reinigingsdienst. De heer Leinweber vraagt, wanneer het schrijven, waarin de heer De Monjé be- 1 dankt, ingekomen Is. 1 De heer Oosterveen vindt, dat een I uitdrukking van den heer Leinweber, dat de heer De Monjé door een achterdeur had kunnen binnenkomen, geen zin heeft. De heer De Monjé zal hier bij eventueele sol licitatie concurreeren moeten met andere sollicitanten naar eene betrekking op 2800 salaris. j De Voorzitter meent, dat we de dis cussies veilig kunnen beëindigen. De heer Van Nynatten vraagt, op welke gronden we een oproeping moeten doen op 2800waarom "juist dit getal. Laten we 3000 stellen 1 i Zit hier geen addertje onder 't gras De Voorzitter zegt, dat de bedoeling Is objectief te kiezen uit de nieuwe sollici tanten. De 'heer v. Nynatten dankt den Voor zitter voor zijne toelichting. I De Voorzitter antwoordt den heer Leinweber, dat 12 Maart de brief is ingeko men, waarin de heer De Monjé bedankte. De heer Hofland zal stemmen voor het voorstel van B. en W.P maar staat paf over de mededeeling, dat de brief 12 Maart is ingekomen, en dat er in de geheime verga- dering geen mededeeling gedaan is. (Er volgt een vrij heftige verwarde dis cessie). De Voorzitter merkt op, dat de com missie het noodig oordeelde, eerst te onder handelen met den heer De Mónjé. Dat is na de vorige vergadering geschied. De heer Hofland vraagt, waarom die 1 mededeeling niet is gedaan in de geheime zitting. De Voorzitter antwoordt, dat B. en W. meedeelen v.rat hun goeddunkt. De heer v. Nynatten constateert, dat als de Raad een ander besluit genomen had, 'de brief niet bekend zou geworden zijn. De heer Leinweber meent, dat men be dankt aan den Raad, niet aan B. en W. De Voorzitter zegt, dat B. en W. be last zijn met de voorbereiding, f De heeren Leinweber en Van Ny- 'natten voeren nog het woord. De Voorzitter zegt, dat de houding van B. en W. volkomen correct is. Het voorstel van B. en W., om een nieu we oproeping te doen voor 2800 salaris wordt aangenomen met T3 tegen 4 stemmen. Tegen stemden de heeren Kroes, Van Nynatten, Leinweber en Nieuwendijk. De andere voorstellen vervallen. 2. Benoeming van een onderwijzeres in de Nuttige handwerken aan da openbare Lage re school H. De voordracht luidt 1. Mej. A. W. Stienstra. 2. Mej. A. Kloosterman. 3. Mej. G. J. van Haselen. Benoemd wordt mejuffrouw Stienstra met 15 stemmen Mej. van Haselen kreeg 2 stemmen. 3. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot het verleenen van eervol ontslag, als onderwijzer aan. de openbare Lagere school H, aan R. Frantsen. Z. d. en z. h. st. aangenomen. I 4. Voorstel v~n Burgemeester en Wethou ders tot aanvulling der Verordening op het i Herhalïngsonderwijs in verband met het geven van onderwijs in het koken. De heer Leinweber haeft bezwaar i tegen de laatste alinea van het prae-advies van B. en W. en wil invoegen r.a „'gedurende het"„tweede en". De heer Hofland vraagt cf da com missie van Toezicht om advies is gevraagd. Die is m de eerste plaats een lichaam met I wiens advies de Raad te rrfaken heeft. Is niet opzettelijk deze commissie gepas seerd, dan hoopt spr. dat voortaan advies 'zal gev.aagd worden. Wethouder v. d. W a 1 zegt, dat van opzet- telijk passeeren geen sprake is. Het voorstel-Leinweber wordt door B. en W. overgenomen en het voorstel daarna z. h. st. aangenomen. 5. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders In zake den duurtetoeslag voor onder- wijzers. Z. d. en z. h. st. aangenomen. 6. Voorstellen van Burgemeester en Wet houders tot aanvulling der Verordeningen op de heffing en de invordering van schoolgeld voor het openhaar Lager onderwijs in ver band met de opening van een school, letter H. Z. d. en z. h. st. aangenomen. 7. Voorstel van Bufgemeester en Wethou ders tot verkoop van een perceel bouwter rein aan de Emma-Iaan, groot 700 M', aan H. J. Goudswaard, voor den prijs van 2.25 per M*. Als voren. 8. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot verkoop van een perceel bouwter rein aan de Pieter Both-laan, groot 527 M', voor 2.per Ms, aan N. Heylijgers. Als voren. 9. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot verhuur van een tuin met koepel, ge legen aan de Bloemendalsche poort, aan J. G. Haas. De heer Leinweber vraagt of het ter rein ook geschikt is vöor het bepoten met aardappelen. Wethouder Eysink merkt op, dat dan 4.60 huur zou kunnen gevraagd worden. Het voorstel wordt z. h. st. aangenomen. 10. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot verhuur van het huis „Berg en j Dal" aan het Rijk. De heer v. Kalken vraagt of het voor langen termijn wordt verhuurd. I De Voorzitter: Van maand tot maand, i Het voorstel wordt z. h. st. aangenomen. Reclame. pin® 1 1.50 per anker accljnn 11. Voorstel van Burgemeester en Wet houders om machtiging te verleenen tot verbouw van aardappelen op terreinen der Gemeente. I Z. d. en z. h. st. aangenomen. 12. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het verleenen van machtiging aan hun College, de tramrails op te breken en te verkoopen of voor de Gemeente te ge- i bruiken. De heer Stadig zou wel willen weten hoe de gemeente de geheele zaak wenscht te vereffenen, alvorens de beslissing valt. De heer v. Kalken deelt mede, dat de j Commissie van Fabricage de rails in de Langestraat wilde laten liggen. Wethouder Eysink merkt op, dat de ge meente het recht heeft op de rails en gezien de hooge prijzen van materiaal achten B. en W. het beter nu de rails er uit te laten halen. Dit geldt ook voor het opbreken in de Langestraat. De heer Kroes zegt, dat in de Com missie van Fabricage is besloten de rails op I de Langestraat zoo lang mogelijk te laten liggen. Dat is iets anders dan de heer v. Kalken zei. De heer v. Kalken zegt, dat er eenige vrees bestond, dat als de Langestraat ook opgeruimd zou worden, de verbetering van de straat wel eens lang kon blijven wachten. De heer Stadig zegt dat er nog meer te beredderen valt van de gemeente ten op- fzichte van de tTam. Daarover wil hij nog wel wat meer hooren. j Wethouder Eysink wijst er op, dat de gemeente alleen wat over de rails heeft te zeggen. Het voorstel wordt z. h. st. aangenomen. 13. Voorstel van Burgemeester en Wet- houders tot vaststelling van het profiel voor den Ouden Utrechtscheweg. Wethouder Eysink deelt mede hoe de weg zal worden aangelegd. Het voorstel wordt z. h. st. aangenomen. 14. Voorstellen van Burgemeester en Wet houders tot ruiling van perceelen aan de Kamperbinnenpóort met J. van Dijk. Z. d. en z. h. st aangenomen. I 15. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot omlegging van een gedeelte van den Stationsweg bij het station. De heer Hofland zou .liever de kiosk willen ingericht zien volgens het oorspronke lijk plan. Dat zou zeer ten gerieve zijn van de reizigers. Daarom verzoekt hij het oor spronkelijke plan alsnog in te dienen. De heer Kroes wijst er op, dat alles is gedaan om een magnifiek plan te verkrijgen en de commissie heeft daaraan haar goed keuring gehecht De financieele zijde is I gemakkelijk te ondervangen. Voor de tele- fooncel kan vergoeding worden gevraagd en voor de closets zal ook ieder gaarne zijn penningske willen offeren voor het voldoen oen eeft menschelijke behoefte. Wethouder Eysink deelt mede, dat B. en W. meenden, dat de behoefte aan een dergelijke inrichting daar niet zoo groot is. Aan het station en het tramstation is eene dergelijke inrichting. De hooge kosten schrikken B. en W. af. En dan kreeg men nog de exploitatiekosten. Er zou een aparte bewaakster moeten worden aangesteld, i Rekenen we 30 bezoekers per dag, dan zou de exploitatie een nadeel van 550 per jaar opleveren. De heer Kroes zegt, dat de gemeente 1 zelf moet zorgen voor dergelijke gelegenhe- I den. Laat de financieele zijde dan minder gunstig zijn, de Raad zal werkelijk goed doen het oorspronkelijke plgn aan te nemen, j Niet aardig vindt Spr. het, dat de wethou der, die eerst zoo voor het plan was, zich heeft laten overhalen. De heer v. K a 1 k e n wil ook het oorspron kelijk plan, waaraan dringend behoefte is. Er zal een veel hoogere pachtsom worden gegeven, als de inrichting is, zooals die be hoort. Wethouder Eysink deelt mede, dat bij het oorspronkelijk plan geen exploitatie rekening was. Ziet men dan zoo'n rekening met een groot nadeel, dan is er toch wel reden van opinie te veranderen. Verder zet Spr. nog nader zijne bereke ning uiteen, om aan te toonen, dat er een groot nadeelig saldo zal zijn. De heer v. Nynatten vraagt, hoe groot dat nadeelig saldo dan zal zijn. De Voorzitter wijst er op. dat de kos ten op 550 worden geraamd. Komen geen 30 personen per dag, dan zal er een tekort t'~ De heer Hofland vindt, dat de kosten door de gemeente moeten worden bijge past. De heer Leinweber wil ook een kiosk met closets; daar anders tod> later de be hoefte daaraan zal blijken. Wethouder Eysink wijst er op, dat 30 bezoekers per dag een schatting is, maar hij gelooft, dat dit aantal niet zal worden bereikt. 1 De heer v. Kalken zegt, dat het niet om het aantal bezoekers alleen gaat, maar ook om de pachtsom. Hoe beter ingericht, hoe hooger pachtsom. I De heer Kroes dient een voorstel in de i kiosk te bouwen volgens het oorspronkelijk plan. Dit voorstel wordt aangenomen met 10 te- 1 gen 7 stemmen. 16. Voorstellen van Burgemeester en Wet houders, tot aanwijzing van het perceel Kleine Koppel 2 als woning voor den Haven- - meester, tot verhuur van het kantoortje Ih de Koppelpoort aan het Rijk, en tot het ver leenen van eervol ontslag aan J. van de kijke als tijdelijk Havenmeester. De heer Leinweber heeft eenige be denkingen. Zaterdag heeft spr. in de bladen een oproep voor Havenmeester gelezen. B. en W. hebben dus de machtiging van den Raad niet noodig, dat is dus geheel een wassen neus. En moet echter een ambtswo ning worden aangewezen en daarover moet ae Raad heslissen. Er zijn sollicitanten die aan den Koppel wonen en daarom wil spr. het voorstel aanvullen aldus: Voor het ge val de benoemde niet woont aan de Gr. of KI. Koppel wordt het perceel KI. Koppel 2 als ambtswoning aangewezen. De Voorzitter wijst er op, dat dit moeilijk in het voonstel kon worden opge nomen, daar dan het zakelijke uit het oog zou zijn verloren, maar er is niets tegen later met een wijziging van het voorstel te komen. De heer v. Nynatten heeft een for meel bezwaar, dat de Raad nu wel verplicht is de machtiging te verleenen. De Voorz itt e r wijst er op, dat het wel eens noodzakelijk is op een beslissing vooruit te loopen. En ook in deze nietige kwestie is dat gebeurd. De heer Kroes verdedigt de houding van B. en W. tegenover den heer Leinwe ber, die zelf meegewerkt heeft aan de be noeming van den heer v. d. Lijke. De heer Leinweber trekt zijn voorstel in, waarna het voorstel van B.. en W. wordt aangenomen. 17. Voorstel van Burgemeester en Wet houders, overeenkomstig het verzoek van B. B. van Iperen aan Hare Majesteit de Ko ningin te verzoeken, Burgemeester en Wet houders te machtigen om voor een lokaliteit van het perceel Stationsplein 6 als buiten gewone inrichting voor maatschappelijk ver keer eene vergunning tot verkoop van ster- kendronk boven het vastgestelde maximum te verleenen. Aangehouden. 18. Afwijzend advies van Burgemeester en Wethouders op het adres van de Amers foortsche Vereeniging tot Bestrijding der tuberculose om een subsidie van 1200. De heer Hofland vraagt of het college bereid is die 1200 alsnog wel te geven. De tuberculosebestrijding stelt spr. op groo- ten prijs en het werk dezer vereeniging moet zeer zeker gesteund worden. De ver eeniging zou zeker goed gedaan hebben als ze meer gepreciseerde voorstellen had in gezonden; dan zou er nog meer aandacht aan geschonken zijn door den Raad. De heer v. N y n a 11 e n is het daarmee geheel eens en zou het zeen noodig vinden dit sociale werk te steunen. De Voorzitter zegt, dat ook de sym pathie van B. en W. voor het werk groot is. Maar geven we dit, dan zullen ook an dere subsidies niet geweigerd kunnen wor den. De heer v. Kalken zegt, dat de ge meente indirect al veel aan de hberculose- lijders geeft doon middel van het Armbe stuur. De Voorzitter wijst er op, dat de Vereen, in onderhandeling is met het Wan bestuur. Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen met 10 tegen 6 stemmen. 19. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot intrekking van eenige verorde ningen in verband -met de in werking tre ding von de Distributiewet 1916. Z. d. en z. h. st. aangenomen. 20. Voorstel van Burgemeester en Wet houders om machtiging te verleenen tot af wijking van het bepaalde in art. 6 sub a van het Werkliedenreglement. Z. d. en z h. st. aangenomen. 21. Voorstel van'Burgemeester en Wet houders tot vaststelling van- den pensioens grondslag von W. Fröger, als Administrateur der Gemeente-gasfabriek en Waterleiding, en van L. A. baron Van Ittersum, als Con troleur d^T Gemeente-belastingen. De heer van Nynatten heeft ir het gedrukte stuk alleen de naam van den heer Fröger gevonden. De Voorzitter wijst er op, dat er twee voorstellen zijn, die ter visie hebben gele gen. Het voorstel wordt z. h. s. aangenomen. 22. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot vaststelling eener Vérordening op de heffing van een Rioolbelasting. Z. d. en z. h. st. aangenomen. 23 Vaststelling 7e gedeelte kohier Hon denbelasting, dienst 1916. 24. Vaststelling primitief kohier Honden belasting, dienst 1917. 25. Staat van afschrijving van Inkomsten belasting wegens vertrek of overlijden, dienst 1916. 26. Reclames Inkomstenbelasting, dienst 1916. 27. Vaststelling Te sujjpletoire kohieren der schoolgelden, dienst 1916'17 (Gymnasi um, Hoogere Burgerschool, scholen A, B, C err D). 28. Reclames schoolgelden, dienst 1916/17. De punten 23—28 worden z. d. en z. h. s. aangenomen. Rondvraag. De beer Hofland spreekt over de kwali teit der verschillende distributie-artikelen, die van zeer inferieure kwaliteit waren. B. en W. moeten tegen deze wijze van fouragee- ren protesteeren. Groene erwten en bruine boonen waren de laatste weken zoo slechty dat, als een particulier ze zoo verkocht, da keuringsdienst ze zeker afkeuren zou. Vait een protest vernomen we niets. Het eerste vet was best. Tevens was 3500 KG. plantenvet opgeslagen. Op 26 Febr. ia rund- en plantenvet uitgegeven. Het eerst© was uitstekend, maar het tweede verweid braking en gaat steeds in kwaliteit achteruit Verder spreekt Spr. over de verstrekking» van warme maaltijden. Niets Is gedaan om het vooroordeel der menschen te overwin nen. De aardappelen zijn de laatste weken heel slecht geweest. Er was noodstand, maai; er was ook een tekort. Was dat noodig? Van eigen oogst had men een partijtje op geslagen onder den toren. Dat is zeer ©iv* oordeelkundig geschied. Bij mudden tego- lijk zijn de oordappelen daar uitgedragen, daar men de aardappelen maar had opgo* tast. De contröle schijnt veel te wenschen over te laten. Een handelaar deed aan den gor* nizoenscommandant een offerte van f 4 per baal. Spr. heeft een en ander naar voren ge~< bracht om te doen zien, dat het zoo niet gaat. De dubbelzinnige positie van den leider van het DistTibutiebuTeau moest tot deze uitwas sen leiden. De dogmatisch staatsrechtelijk© bezwaren van den voorzitter zifllen voor do praktijk moeten wijken, ook omdat er veel waars is in de critiek der kleine luiden. De Voorzitter wijst er op, dat niet to kiezen valt, men heeft hier slechts te ont- vongen. Er is geen protest opgegaan maar hoe weet de heer Hofland dat? De heer Hofland: Dat is juist onzo grief. U is de uitvoerder en wij weten niets. De V oorzitter. Over de zuurkool io wel een protest uitgegaan. De omzet van voedsel is veel minder groot geweest, dan gehoopt was. Op den dag dat aardappelen zijn gekomen is het verbruik veel omlaag ge gaan. Daarna is een circulaire gekomen van het Kon. Steuncomité, dat mogelijk maakt er mee voort te gaan en dat dan der kos ten diaagt. We wachten dus de beslissing van het steuncomité. De andere dingen kan Spr. niet beoordeo» len, dat zal worden onderzocht. Of de com binatie schadelijk is, weet Spr. niet, maar In vele groote plaatsen bestaat die combinatie. Die staatsrechtelijke bezwaren bestaan niet bij ons, moor liggen in de wet. De verant woordelijkheid, die op de schouders van B. en W. is gelegd, moeten we volkomen dra gen. De heer Van N ij natten wenschte een enkel woord te spreken over de vacature, dio bestaat aan de school aan de Puntenburgen- laan sedert het vertrek van mej. Van Achter berg. Daar is slechts tijdelijk in voorzien en dat komt hem niet gewenscht voor. De Raad heeft nog geen voordracht gegeven om een ander te benoemen. Waarom is dat nog niet gebeurd. Wethouder Vonder Wal zegt, dat hier naar een onderzoek zal worden ingesteld. De heer Houbaer vraagt of in ander© gemeenten ook geen oommissies benoemd zijn voor de uitvoering der distributie. De Voorzitter herhaalt nogmaals, dal de uitvoering is opgedragen aan B. en W. De heeren Oosterveen en Hofland voeren nog het woord over dit onderwerp. De heer Kroes vraagt of de Amersfoort- sche waterleiding in minder goede conditie verkeert dan de Ulrechtsche waterleiding Wethouder Veis Heyn zegt, dat van de Amersfoortsche waterleiding nog geen enkele hoofdbuis is gesprongen, wel zijn er buizen gesprongen van de Utrechtsche wa terleiding. Ook zijn er dienstleidingen van de Amersfoorlsche waterleiding bevroren. Spuikranen zijn nu op verschillende punten van de stad aangebracht. De heer Kroes was ook van meening, dat de Amersfoortsche waterleiding in goe de conditie verkeerde, en hij heeft deze vraag dan ook enkel no8r voren gebracht om de critiek op de Amersfoortsche water leiding te kunnen weerleggen. Verder vraagt de heer Kroes voor de win keliers vergunning om alle Zaterdagavonden tot 26 Mei een gas- of electrisch licht in do winkelétalaces te branden. Wethouder Veis Heyn antwoordt, dat de gasbezuiniging 30.1 bedraagt, wat niet voldoende mag genoemd worden. Aan den- gelijke verzoeken mag nog niet voldaan won den. De heer VanKalken spreekt nog-ovor werkzaamheden der arbeidsbeurs en beton fabriek. Daar ziin werkloozen te werk go steld en 't resultaat is uitstekend. Hierna wordt de vergadering gesloten. Studentencongres. Hoewel het Leidsche, Groningsche en Delftsche studentencorps geen officieel© medewerking verleenen, blijkt de belongstel- I ling voor het Ned. Stud. Congres, 29—3Ï Vaart te Utrecht te houden, zeer groot t© zi - Kapitein C. de Gelder, commandant der ceiSte school voor verlofsofficieren t# Amersfoort, zal een voordracht houden o*'an Onze weermacht en de taak van den sti* d"-. Open bore Leeszaal Maandagavond hield de vereenigfnq Openbare Leeszaal en Bibliotheek een ledenvergadering in de Keizerskroon, on* der voorzitterschap van den heer H. Gaiw deau. Na opening der vergadering en hel lezen der notulen werd het jaarverslag dooc den secretaris uitgebracht. Aan het jaarverslag ontleenen we het vol» gende i Het jaar 1916 was, afgezien van de finar®» tieele moeilijkheden, over het algemeen e«n gunstig jaar. De beste maatstaf voor dert bloei von een vereeniging, die de eerste ont wikkelingsjaren achter den rug heeft, is d© stand van het ledental op 1 Jan. en op 31

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1917 | | pagina 3