BINNENLAND. KOLONIËN. oorlog tot den 31 en Maért 1917 zijn daar- jmee, de in den loop van het laatste kwar taal naderhand bekend geworden verliezen ^meegerekend, 5.711.000 ton van de vijan delijke scheepsruimte verloren gegaan. Het ,.verlies van dè Engelsche vloot bedraagt 4.370.500 ton, d.i. 23 van de geheele En gelsche vloot bij het begin van den oorlog. De Chef van den Marinestaf. Christiania, 29 April. (W. B.) Het consulaal te Leith meldt, dat het stoom schip Midelven, van Drontheim, gisteren op tien zeemijlen ten Noordoosten van Coquet- ftesland door een vermoedelijk Duitsche duikboot in den gTond is geboord. Berlijn, 28 April. (W. B.) Avond-be richt uit het groote hoofdkwartier. Op het slagveld van Atrecht is den En gelschen heden voor de derde maal de door braak van de Duötsche liniën geheel mis lukt. De bij het aanbreken van den dag met sterke massa's op eene frontbreedte van 30 K.M. op de beide oevers van de Scarpe in vettende aanvallen zijn allen door ons vuur en in den tegenaanval mislukt. De vijand leed op nieuw een zware nederlaag. Aan de Aisne en in Champagne vtiur- strijd in afwisselende sterkte. .Par ij s, 28 April. (Havas). Namiddag communiqué Tusschen St.-Quentin en de Oise vrij he vige artillerie-actiën en graneatschermutse- tingen in de. eerste liniën. In de streek ten zuiden van St.-Quentin in de buurt van Laf- faux hebben de Duitschers tonder succes een aanval beproefd op Fransche voorpos ten. In Champagne was eene vrij groote artille riewerkzaamheid. Een Duitsche aanval, voorafgegaan door een hevig bombardement op de Fransche loopgraven ten oosten van Auberive werd gebroken door het Fransche spervuur. Op den linker-Maasoever drong eene Fransche afdeeling in de Duitsche liniën bij heuvel 304 en bracht gevangenen mede te- nig. Volgens de laatste mededeelingen over het buitgemaakte materieel in den slag die den 16en aanving, bedraagt de buit 175 ka nonnen, 92 machinegeweren en 119 loop graafmortieren. Itotale aantal gevangenen door ons gemaakt, is 2780. Avond-communiqué. Op het grootste gedeelte van het front artillerie duel bij tusschenpoozen, dot soms hevig was in de Aisnestreek. Wij maakten vorderingen in de streek van Ostil op den Chemin des Dames-rug en namen gevange nen .Overal elders was het rustig. Twee Duitsche vliegtuigen werden den 27en neergeveld, zes anderen gedwongen te landen. Londen, 28 April. (R.) Bericht van ma ta schalk Haig. Wij vielen heden in de vroegte over een front van verscheidene mijlen ten noorden van de Scarpe aan. Onze troepen moeten een hardnekkigen tegenstand overwinnen, mae1* maken toch goede vorderingen. De Strijd duurt voort. Avondbericht van maarschalk Haig. Wij veroverden Arleux-en-RochelIe en de stellingen gelegen ten noorden en zuiden van het dorp over een front van twee mijl. Verder maakten wij vorderingen ten noord oosten van GavreUe en ten noorden van Monchy-le-Preux. De vijand deed hevige te- gen-aanvallen en leed zware verliezen, waar- bij eenige honderden gevangenen in onze handen bleven. Berlijn, 29 April. (W. B.) Voormid dag-bericht uit het groote hoofdkwartier. Zwaar trommelvuur, dat voor het aanbre ken van den dag op het geheele front van Lens tot Quéant begon, leidde den 28en den slag in, waardoor de Engelschen nu voor de derde maal de doorbraak van de Duitsche liniën bij Atrecht hoopte te verkrijgen. Te gen den middag was de groote slag beslist, die eindigde met een zware nederlaag van de Engelschen. De kracht van den vijandelijken stoot ten noorden van de Scarpe richtte zich tegen onze stellingen van Acheville tot Roeux. Daar ontbrandde de strijd met buitengewone hevigheid. De Engelschen drongen in het door ons als vóórstelling bezette Arleux, in Oppy bij Gavrelle en in Roeulx. Daar trof hen de tegenaanval van onze infanterie. In eene harde worsteling van man tegen man werd de vijand teruggeworpen, op eenige plaatsen nog verder dan onze oude liniën, die bij Arleux allen weer in onze handen «in. Ten zuiden van het Scarpedal woedde eveneens een verbitterde strijd. In de stuk geschoten stellingen trotseerden onze troe pen meermalen de stormaanvallen. Ook danr zijn alle Engelsche aanvallen mislukt. Op de vleugels van het slagveld stortten de vijandelijke aanvalsgolven reeds in het vernielingsvuur Yan onze artillerie ineen. De verliezen van de Engelschen zijn weer bui tengewoon zwaar. De 28e April is een nieuwe eeredag voor onze infanterie, die krachtig aangevoerd en voortreffelijk onder steund door de zuster- en hulpwapenen, zich volkomen opgewassen toonde tegen de ge wichtige taak, die zij had te vervullen. Bij de andere legers aan het westelijke iront, ook aan de Aisne en in Champagne, «n ook in het oostnn en aan den Balkan is de algemeene toestand onveranderd. Avondbericht. Aan het front bij Atrecht was het artille rievuur hevig. Er kwamen slechts partieele gevechten voor bij Oppy, waar vier aanval len der Engelschen onder verliezen voor hen mislukt zijn. Langs de Aisne, het Aisne ^dame-kanaal en in Champagne is de artille rie-actie toegenomen. Fransche verkennings- nfdeelingen, die in den morgen verscheidene aanvielen, warden teruggeslagen* i Parijs, 2 9 April. (Havas). Namiddag communiqué. Tusschen de Somme en de Oise met tus schenpoozen artillerie-actie. Pogingen van de Duitschers tot overvallen in de streek van Laffaux en ten noorden van Czerny-en- Laonnois zijn tengevolge van het Fransche vuur mislukt. Er hebben gevechten tusschen patrouilles en gevechten met handgranaten plaats gehad in den sector van Craonne, ten noordwesten van Reims. De Franschen hebben op kleine schaal operatiën uitge voerd m de streek ten noorden en zuiden van Courcy; zij konden hunne stellingen aanmerkelijk uitbreiden en maakten 150 ge vangenen. In Champagne was de arfilleriestrijd tame lijk levendig tusschen Prunay en Auberive. Twee aanvallen der Duitschers op kleine Fransche posten in de' richting van Tahure en Navarrin leverden geen resultaat op. In den Boven-Elzas zijn Fransche detache menten op verschillende punten tot in de tweede linie der Duitschers gedrongen. Levendige gevechten met handgranaten zijn in het voordeel der Franschen geëindigd; de Duitschers leden daarbij verliezen. De Fran schen brachten gevangenen mede. Avond communiqué. Er waren levendige artillerie- en granaat duels in de streek van HurteBise. Wij voer den met succes vernielingsvuur int ten noordwesten van Reims en in Champagne. Meer dan 200 gevangenen werden in den afgeloopen nacht bij Courcy door ons ge maakt. P a r ij s, 2 9 April. (Havas.) Bij elke pauze in den strijd beweren de Duitschers, dat de aanvalskracht van den vijand defini tief gebroken is. Onze dappere bondgenoo- ten hebben deze bewering echter weer eens gelogenstraft. Zij zetten de uitvoering van hun plan methodisch voort en de Franschen zullen hun plan eveneens ontwikkelen, zoo- dra het oogenblik daarvoor gekomen is. Heden, den duizendsten dag van den oor log, kunnen de geallieerden met trots op den afgelegden weg terugzien. Naar welk front men ook den blik wendt, overal be staat er slechts aanleiding om te hopen en te vertrouwen. De dajDperheid onzer solda ten, die nog toegenomen is door de ver meerdering van het materieel, hun toewij ding en zelfverloochening, het evenwicht tusschen onze strijdkrachten en die van den vijand, welke in de laatste ontzaglijke wor steling geworpen zijn, dit alles zal leiden tot den triomf van het recht en de gerech tigheid. Londen, 29 April. (R.) Bericht van maarschalk Haig. Gedurende den nacht werd een krachtige vijandelijke tegenaanval op onze nieuwe stellingen ten noorden van Arleux door ons vuur gebroken. De strijd duurt voort ten noorden van de Scarpe. Avondbericht. Wij namen in den morgen een vijandelijk loopgraaf systeem ten zuiden van Oppy op een front van een mijl. De vijand deed vruchtelooze tegenaanvallen. Wij maakten sedert gisteren 976 gevangenen, waaronder 16 officieren. Den vorigen nacht verrasten wij een Duit- schen troep ten zuidoosten van Pontruet; Verscheidene Duitschers werden gedood of gevangen gemaakt. Drie Duitsche vliegtuigen werden neerge veld; drie van de ónzen werden vermist B e r 1 ij n, 2 8 April. (W. B.) Duitsche zeestrijdkrachten ondernamen in den nacht van den 27en April een aanval op den Theems mond. Toen er op het water geen vijand verscheen, werd de haven van Mar gate met de daarbij behoorende kadewerken krachtig beschoten. De vijandelijke kustbat- tenjen beantwoordden het vuur levendig, maar zonder succes. Onze strijdkrachten keerden behouden en zonder verliezen terug. Weenen, 28 April. (Corn-bureau). Er zijn geene gebeurtenissen van belang te berichten. 2 9 April. Op het oostelijke oorlogs- tooneel op verscheidene frontsectoren leven diger artillerie- en mijnwerpersvuur. Op het Italiaansche oorlogstooneel is de toestand onveranderd. Heden In de morgen uren overvielen onze stormpatrouilles een steunpunt van den vijand in de buurt van den Tonalepas; zij maakten de bezetting af en keerden met 22 gevangenen terug. Van het zuidoostelijke oorlogstooneel is niets te berichten. Den 28en in de vroegte vielen onze zee vliegtuigen de militaire inrichtingen van San Canziano op nieuw met succes aan; zij zijn behouden teruggekeerd. Rome, 28 April. (Stefani). Officieel communiqué. In het Ledro-dal heeft ons goed gericht vuur den 26sten een klein fort op de hel lingen van den Monte Sper one vernield; het hevige vijandelijke vuur bracht ons geen schade toe. Op het Asiago-plateau heeft een onzer patrouilles een inval gedaan in de vijandelijke stellingen en wapenen, munitie en eenige gevangenen medegebracht. Den 27en April waren de artillerie en de vliegers aan het Trentino-front onophoude lijk in actie. Overigens geene gebeurtenis sen van eenige beteekenis. 2 9 A p r i 1. Het officieele communiqué maakt melding van vliegeractie ven de Garda tot de Brenta; er werden bommen neergewor pen, die geen schade aanrichtten. Er was de gewone artillerie-actie, die meer intens was op het Asiago-plateau. Een vijandelijke in- valspoging ten noordoosten van de pas voor de Monte Croce werd teruggeslagen. Op het Julische front was de vijandelijke artillerie werkzaam tegen onze stellingen in de streek van Görz en in den noordelijke sector van 4e KarsU Petersburg, 2 8 April. (Tel.-ag.). Commtiniqué van den grooten generalen staf. Op de westelijke en Rumeensche fronten het gewone geweervuur en verkennerswerk. Op het Kaukazische front toonden de Tur ken eene groote activiteit in de richting van Erzindjan. Zij verdreven een van onze veld posten ten zuidoslen van Erzindjan en be zetten eene hoogte in de streek van Bellbu- mer. Ten zuidoosten van Van vielen de Tur ken, ondersteund door de Koerden, onze stellingen aan en namen een gedeelte van de door onze voorste elementen bezette hoogten. Onze tegenaanval herstelde den toestand. Sofia, 2 8 April. (Buig. ag.). Bericht van het hoofdkwartier. Bij Mahmoedia geweer- en machinege weervuur, bij Tulcea artillerievuur. 29 April. Er werd vuur gewisseld tus schen posten Een Russisch vliegtuig wierp bommen op Tulcea, waardoor verscheidene burgers gewond werden. Londen, 28 April. (R.). Officieel be richt uit Saloniki. De vijand deed een krachtigen aanval op het Doiran-Vardar front in den nacht van den 26en tegen onze stellingen op hoogte 380, aan den uitersten rechtervleugel van de stellingen, die in den nacht van den 24en door ons waren gewonnen. Deze aanval slaagde er in, in onze stellingen te dringen maar de vijand werd onmiddellijk weer ver dreven door een tegenaanval. Sofia, 28 April. (Buig. ag.). Bericht van het hoofdkwartier. Tusschen de Vardar en het Doiraruneer, in de Czernaboog en in de streek van Mog- lena levendig artillerievuur. In de andere sectoren zwakke strijdactie. 29 April. Van den westelijken Czerna boog tot het Doiranmeer bij tusschenpoozen levendig, op de rest van het front zwak ar tillerievuur. In de vlakte van Serres pa trouillegevechten. Konstantinopel, 28 April. (Mil- li). Bericht van het hoofdkwartier. Aan het Kaukazisdhe front op het geheele front gevechten tusschen verkenningspa trouilles, dde in ons voordeel verliepen. Aan het Sinui front os niets gebeurd behalve zwak artillerievuur. B e r 1 ij n, 2 8 April. (W. B.) Den 26en namiddags deden Engelsche vliegtuigen zonder succes een bom-aanval op eenige aan de Vlaamsche kust kruisende torpedo booten en op de haven van Zeebrugge. Bij een daarop volgend luchtgevecht werd een Engelsch vliegtuig door een onzer water vliegtuigen neergeschoten. Een Fransch wa tervliegtuig, dat te hulp kwam, werd terstond door onze kust batterij en buiten gevecht ge steld. De drie inzittenden werden gevangen genomen en het vliegtuig buitgemaakt. Berlijn, 28 April (W.-B.). Officieel bericht. Duitsche vliegtuigen bewierpen den 26en de havenwerken van Sulina met bommen. Er werden groote 'branden waargenomen in het havengebied en op lichters. Alle vliegtui gen zijn, ondanks het herige vijandelijke af- weervuur, behouden teruggekeerd. Berlijn, 29 April. (W. B.) Duitsche vliegers hebben, zooals reeds gemeld werd, in den nacht op 27 April een aanval gedaan op het Fransche kamp bij Breui'l-Jonchery aan het Aisne-front. De aanval is geslaagd. Tot in den morgenuren kon men hevige branden waarnemen. Andere eskaders heb ben in denzelfden nacht 4200 kilogram bommen geworpen op Fransche troepen- en munitiekampen bij Mourmeïon en Bouy; ook hier hadden onze vliegers alle reden tot te vredenheid over de resultaten. Ook op het vijandelijke vliegterrein in de streek van Villenetrve zijn bommen geworpen. De Duit sche vliegers hebben met hun machinege weren geschoten op zoeklichten, die dé vijand op hen richtte, en eveneens op lich ten, die den vijandelijken vliegers den weg moesten wijzen. De vijandelijke vliegers wa ren in dezen nacht zeer actief en wierpen vele bommen, maar met gering resultaat. Militaire schade werd in het geheel niet i angericht B e r 1 ij n, 2 9 April. (W. B.) De Lokal- anzeiger bevat het volgende besluit, dat door het bestuur van de Duitsch-conservatieve partij eenstemmig is genomen Het partij- besluit van de sociaal-democraten, waarin wordt verlangd, dat de vrede naar de eischen van de sociaal-democratische Internationale zonder annexatie en schadevergoeding ten spoedigste op eene gemeenschappelijke vre desconferentie moet worden gesloten, zou ons vaderland, als het tot uitvoering kwam, naar den afgrond brengén en berooven van de mogelijkheid van een vrede, die aan de onmetelijke offers en de schitterende wapen feiten van ons boven eiken lof verheven le ger en onze vloot beantwoordt, de vrucht dragende ontwikkeling van ons vaderland onder eene sterke monarchie waarborgt en door eene voldoende schadevergoeding ons de mogelijkheid geeft de wonden van den oorlog te heelen. Slechts voor zulk een ze gevierenden Duitschen vrede kunnen wij opkomen. B e r 1 ij n, 2 8 Mei. (W.B.) Aan het hoofd van het blad brengt de Vorwarts eene ver klaring van de generale commissie der vak- vereenigingen van Duitschland en van het bestuur der sociaal-democratische partij naar aanleiding van den len Mei. Daarin wordt gezegd: De middelen tot verdediging van land en leger moet en zal aan onze vaders, broeders Weenen,28April. (Corr-bureau). De Arbeiterzeitung publiceert eene lange motie, die op de arbeiders vergaderingen van 1 Mei ter aanneming zal worden aanbevolen. De meest opmerkelijke zinsneden daarvan hou den eene verklaring van instemming in met het onmiddellijk-sluiten van den vrede zon der annexatiën en zonder vernedering voor een der oorlogvoerenden en 'n protest tegen het voortduren van het bloedvergieten van menschenlevens- en de welvaart der bevol king. Er wordt van de regeering van Oostenrijk- Hongarije geëischt, dat zij onvoorwaardelijk zal vasthouden aan hare verklaring, dat zij den oorlog slechts voert ter verdediging en bereid is tot het sluiten van een eervollen wede zonder annexatie. Verder wordt instemming betuigd met de pogingen tot herstelling van de Internatio nale. Hamburg, 28 April. (W. B.) Het prijsgerecht te Hamburg heeft gisteren eenige gevallen behandeld, die op Neder- landsche schepen betrekking hebben. Van de Batavier VI, die op de reis van Rotterdam naar Londen den 13en- November 1916 met eene lading stukgoederen werd opgebracht, zijn eenige deelen van de lading vroeger reeds vrijgelaten. Er zijn nog 42 reclames te berechten, waarin de uitspraak op 18 Mei werd bepaald. Het op 9 Decem ber 1916 opgebrachte stoomschip Cale donia, dat stukgoederen naar Huil moest brengen, is spoedig na het opbrengen vrij gelaten. Alle andere reclames werden afge wezen. In het geval van de Niobe is reeds eene uitspraak gedaan, die niet in den zin van den reclamant is uitgevallen; over het schip zal later beslist worden. De Inbeslagneming van de Zeemeeuw is gehandhaafd. Wat het zeilschip Zwaluw betreft, dat den 18en Fe bruari in beschadigden toestand voor de Eems is aangetroffen en naar Emden is ge sleept, keurde het hof de vrijlating goed; voor 120 ton gesmeed staal, die in beslag zijn genomen, werd 9480 kronen toege staan. Dat schip was van Rotterdam naar Gótenburg onderweg. Weenen, 28 April. (Corr.-bureeu). De geheele Oostenrijksche pers ziet In het schrijven van den keizer aan den premier Gam Martinitz reeds hierom iets onge woons, omdat er geen sprake was van het ontslag van het geheele kabinet. Het schrij ven bevat niet alleen eene buitengewone en- kenning van de verdiensten van den pre mier, maa. is ook een nieuw getuigenis van de liefdevoire zorg van den jongen monarch voor de volken van Oostenrijk en de hooge opvatting van zijne roeping, om m samen werking met de bevolking in het belang van het herboren Oostenrijk alle krachten des rijks aan te wenden en in echt Oostenrijk- schen geest het welzijn van den staat te behartigen. De bevolking zal in dit schrijven een veelbelovend voorteeken zien voor de werkzaamheid van den Rijksraad, voor wiens arbeid door de oplossing der partieele mi nistercrisis de weg geëffend is. Weenen, 28 ApriL (V«n onzen bij zomieren correspondent). Heden komt de Beiersche mirrlster-presi- d-ent hier aan om zich aan den keizer voor te stellen en een tegenbezoek te brengen aan den minister van buitenlandsche zaken graaf Czernin. De voortgezette beraadslagingen van alle betrokken organen zijn gewijd aan de nieu we regeling van de voedsel ver zorging, waar van de verbetering volgens mededeelmg van het voedingsdepartement onmiddellijk voor cfe deur staat. Daarbij zal inzonderheid voor ziening worden getroffen voor de minst be middelden. Budapest, 29 April. (W. B.) De ko ning heeft het volgende schrijven gericht aan minister-president graaf Tisza. Waarde graaf Tisza. Na mijne troonsbe klimming voelde ik mij bewogen, langs den weg van onmiddellijke aanraking de taak, die wij hadden te vervullen in verband met den toestand, nader te leeren kennen en gaf daarom gevolg aan uw voorstel om de lei ders van de Hongaarsche politieke partijen zonder onderscheid van partij in audiëntie te ontbieden, en op hun verzoek ontving ik bij herhaling de leiders van de minderheid. Na afloop van deze audiënties zie ik geen reden om te scheiden van de regeering, die in het huis van afgevaardigden over een vas te meerderheid beschikt en die in een moeie- lijken tijd van nagenoeg vier jaren een door zeldzame opoffering en diepe vaderlandslief de bestuurde, doel bewuste werkzaamheid in het belang der verdediging van het vader land en der verlichting voor zooveel moge lijk van den moeielijken toestand der bewo ners van het land ontwikkelde, waarvoor ik haar mijne bijzondere waardeering en dank uitspreek. Terwijl ik u en de overige leden der regeering van mijn volledig vertrouwen, gelijk tot dusver, verzeker, noodig ik de re geering uit, met beproefde trouw ook verder de zaken des lands te besturen en mij gepas te voorstellen te doen, die aan de natie voor hare in de beslissende dagen van de tegen woordige wereldworsteling bewezen bewon derenswaardige krachtsontwikkeling en voor hare vaderlandslievende houding mijne dankbare erkenning in een reeks maatrege len voor de volkswelvaart uitdrukt en in eene zoodanige uitbreiding van het kiesrecht, die met inachtneming van de bestaansvoorwaar den van den Hongaarschen staat beant woordt aan den tegenwoordigen grooten tijd en aan de door het volk gebrachte offers. Graaf Stefan Tisza. Karei. Laxenburg, 28 April. In aansluiting aan dezen brief van den koning wordt van bevoegde zijde medege deeld, dat de regeering eene reeks voor drachten voorbereidt, die maatregelen van hygiënische en cultureele voorzorg en de be vordering van materieele belangen betreffen. Wat het kiesrecht betreft, zal de democrati sche regeling van 1913 aangevuld worden, zonder dat de grondbeginselen geschokt of de leidende politieke stelling van de intel ligentie in gevaar gebracht worden Stockholm, 2 8 ApriL (Tel.-bur.)» De staking op de Zweed sche' Ijzerwerken, die sedert half Maart duurde, is thans door eene met den bond van arbeiders in de me* taal industrie gesloten overeenkomst ten ein de gebracht De arbeid zal in het begin van de volgende week hervat worden. Oost-lndlë Voanissen la ï>jambfi en Pnlembang Reuter seint ons uit Batavia: Drie Palembangsche rebellen ziin opge hangen in tegenwoordigheid van een groote massa inlanders. Er zijn geen wanordelijk» heden voorgevallen. De Staatscourant van 28 April bevat o. m. de volgende Kon. besluiten verleend de rang van hoofdingenieur dec Marine aan den ingenieur der Marine jha, M. Rappard; bevorderd en benoemd bij het departe ment van Marine tot administrateur, respec tievelijk de referendaris W. N. M. Huart en de inspecteur comptabiliteit van materieel bij de Rijkswerven J. F. Graadt van Roggen? benoemd tot lid van den Burgerlijken Pen sioenraad mr. L. A. Bijbau, gewezen arron- dissements-schoolopziener te Delft, lid ven den Pensioen-raad voor gemeente-ambtena ren; op verzoek eervol ontslagen met dankbe tuiging voor de bewezen diensten als lid en voorzitter van den Burgerlijken Pensioen raad en den pensioenraad voor gemeente ambtenaren mr. Th. H. de Meesten benoemd tot ontvanger van invoerrechten en accijnzen te Rotterdam entrepot H. Beijerman, thans te Schiedam; op verzoek eervol ontslagen als belasting ontvanger K. P. Vlaanderen met verlof en belasting-ontvanger H. Wichman te Dok- kum; tijdelijk adjunct-inspecteur te Haarlem 1< afdeeling J. M. de Mol van Otterloo, werk zaam gesteld aan inspectie 3e afdeeling; aan inspectie-Haarlem le afdeeling werk zaam gesteld mr. S. W. Tromp, Oost-Indisch rechterlijk ambtenaar met verlof te D« Haag als tijdelijk adjunct-inspecteur direc belastingen; benoemd tot directeur van de Rijks-Werk inrichting Veenhuizen I A. I. Reinders. Bij K. B. is lo. met ingang van 1 Mei 1917 aan de acht hierna genoemde opper en hoofdofficieren van de landmacht, ter zake van langdurigen dienst en met behoud van hun recht op pensioen, op hunne aan vrage een eervol ontslag uit den militairen dienst verleend H. L. von Oordt, gen era al-majoor bij den grooten staf, commandant der Stelling van t Hoüandsch Diep en het - Volkerak, tevens bevelhebber in de Die Militaire afdeeling D. W. de Jager, kolonel bij den plaatselij ken staf, plaatselijke commandant te Am sterdam P. D. Buyze, gen er aal-majoor, inspecteur der infanterie; L. W. van Hoek, kolonel der infanterie, territoriale-bevelhebber in Holland, enz.; L. J. H. Habbema, kolonel, commandant van de 'brigade grenadiers en jagers A. J. Schotman, kolonel der infanterie, werkzaam bij het algemeen hoofdkwartier H. Meyboom, luitenant-kolonel (kolonel* titulair der infanterie), territoriale-bevelheb ber in Friesland, enz.; A. H. van Alphen de Veer, luitenant-kolo nel bij het wapen der infanterie 2o. aan de generaal-majoors H. L. van Oordt en P. D. JJuyze, Harer Majesteits dank betuigd voor de veeljarige en belangrijke diensten door hen aan den lande bewezen bij K. B. is benoemd, bij het reserve-pen- son eel der landmacht, bij het personeel van den geneeskundigen dienst, tot reserve-offi cier van gezondheid der 2de klasse, de heer U. G. Bijlsma, arts; benoemd bij het wapen der infanterie: tot kapitein de eerste luitenants M. R>rh- gers van der Loeff, W. J. M. Linden, J. C. M. Simon Thomas, E. A. van Poelvoorde, P. Jessé, S. H. Smits, D. Vleming, J. H. Sonne* J. W. C. ten Have en F. B. A J. Jansen, respectievelijk van het 19e regiment, van de IVe brigade, van het 4de en van het 19e regiment, adjudant van het 4e regiment, van het 17e, van het 9e, van het 10e, van het 10e en van het 3e regiment; b'j het wapen der cavalerie: tot ritmeester de eerste luitenant op nor* activiteit A. Spree van het wapen en da ordonnans-officier van Hare Majesteit da Koningin de eerste luitenant L. S. Sixma baron van. Heemstra, van den grooten stof? tot kapitein de eerste luitenant H. C. de Man van het 3e regiment veld-artillerie; f. bij het reserve-personeel der Land* macht: I. bij het wapen der infanterie: tot reserve- majoor de reserve-kapiteins N. van Winger en P. H. Soetens, respectievelijk van he* 7de en van het 11de regiment; 2. met bestemming voor den dienst bij dé Landweer, bij de infanterie der Landweer,, tot reserve-majoor de reserve-kapitein D, Toekamp Lammers, van het Ilde bataljon Landweer-infanterie; ingetrokken: de Kon. besluiten van 24r Augustus 1914, no. 75, en van 27 Augus* tus 1914, no. 71, respectievelijk voor zoo» veel betreft R. E. van Dijk en B. Teensma; tijdelijk benoemd: bij het reserve-perso* neel der landmacht, met bestemming vo<* den dienst bij de landweer, bij de infar* terie der landweer, tot reserve-majoor de g epensionne er de kapitein* der infanterie

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1917 | | pagina 2