BINNENLAND." gelschen niet tot ontwikkeling. Op tal van plaatsen, waar zij stormtroepen gereed hiel- '.den, werd het plan tot den aanval bijtijds ontdekt en door een- vernielingsvuirr op de volle loopgraven verijdeld, o.a. bij Festubert en bij Loos. Op andere plaatsen kwamen de Engel- echen wel is waar uit de loopgraven en drongen zij, na mijnontploffingen, in de voorste Duitsche linies door, doch door on middellijk ingezette aanvallen werden zij er dadelijk weder uitgeworpen. Ten zuiden van de Scarpe kwamen de En- gelsche aonvalspogingen dank zij het ver nietigende Duitsche vuur, niet tot uitvoering. Ten Westen-van de Waas, in de streek van hoogte 304, krachtiger mijn- en artillerie vuur. Ook ten Oosten van de Maas was op eenige plaatsen de vijandelijke artillerie- en miinenactie levendiger dan de vorige da gen. Londen, 11 Juni. (R.) De admirali teit bericht, dat de laatste verkenning aan "den dag heeft gebracht, dat alle groote schepen uit Ostende verwijderd zijn. De haven is geheel leeg. Londen, 11 Juni. (R.) De admiraliteit bericht uit Dover: Een patrouillejager ont- moettet heden vijf vijandelijke zeevliegtui gen en bond met hen een gevecht aan. Twee werden vernietigd en de bemanning gevan gen genomende anderen ontkwamen. B e r 1 ij n, 11 Juni. (W. B.) De dagbla den berichten, dat de keizer bij zijn laatste bezoek tot de onder het bevel van prins Eitel Friedrich staande troepen eene toe spraak hield, waarin hij o.a. zeide: Het plan van den vijand was in dit voorjaar na lange voorbereiding door den Duitschen muur te breken en de beslissing te krijgen. Zijne verwachtingen zijn verdwenen; zijne hoop heeft schipbreuk geleden op de dapperheid van de ijzer e kracht, die den tegenover hem staanden Duitschen muur gebouwd heeft uit bouwsteenen van alle Duitsche stammen. Mijn gardekorps bedekte zich ook in deze gevechten met Toem. Het korps stond op de beide oorlogstooneelen steeds daar, waar 't het heetst toeging. Daarom ben 9c toegesneld, om aan dit korps mijne volle waardeering en keizerlijken dank uit te spreken en tegelijk den dank van het ge- heele vaderland. Gedurende vele jaren werkten wij op de exercitievelden om ons voor den oorlog op te leiden. Het was aan de brigade vergund hare slagvaardigheid in zware zegevierende gevechten te gebruiken en te volmaken. Nu gelukte het de vruchten van den jarenlangen arbeid te oogsten. Ook de hier verzamelde troepen van de 33e in fanteriedivisie vochten in de nu afgeloopen zware dagen tot mijne volle tevredenheid. Wij willen onwrikbaar vasthouden aan de 'ééne gedachte, waarvan wij allen doordron gen zijn: den oorlogswil van den tegenstan der te brekeru Weenen, 11 Jumi. (Corr.-bur.). Offi cieel bericht van heden middag. De reeds sedert eenigen tijd vernachte aanval van 't zesde Italiaansche leger op het plateau der Sette Communi en in het Su- ganadal is begonnen. Na eene zorgvuldige infanterie-voorbereiding van verscheidene dagen wierp gisteren de vijand aan het front tusschen de Asiago en de Brenta infanterie in den strijd. Ten noordwesten van de 'Asiago drongen de Italianen onder groote offers in onze loopgravendes avonds was de vijand weer volledig er uit geworpen. Bijzonder hardnekkig werd bij Casara Ze- blo en in het gebied van den Monte Pirno gestreden, waar de Italiaansche stormgolfop de dapperheid van onze troepen in stukken ging. Ook in het Suganadal mislukten alle aanvallen van den vijand in het geschutvuur of den strijd. Onze vliegers schoten twee Italiaansche vliegtuigen neer. Aan de Isonzo geene bijzondere gebeurte nissen. Rome, 11 Juni. (Stefani). Officieel Communiqué. In de geheele bergstreek, vooral tusschen de Adige en de Brenta, was gister de strijd- actie groot er dan gewoonlijk. Aan den To- nalepas, in het Chiesadal, op de Dosso- en Cosina-hellingen en in het Posinadal, wer den vijandelijke afdeelingen teruggeslagen en vervolgd. Op het Asiago-plateau deed onze artille rie gisteren op verscheidene punten afbreuk aan de uitgebreide verdedigingswerken van den vijand. Verder ondernamen onze afdee lingen stoutmoedige aanvallen tegen den Zebio- en den Fomo-berg en maakten zich 'tijdens een hevig onweer meester van den pas van Agnella en een gTOOt deel van den Ortigara-berg, ten oosten van de Cima Um- dixl. Petersburg, 11 Juni. (Tel.-ag.) Com muniqué van den grooten generalen staf van den lOen Op het westelijke front verrichtte eert ver kennerstroep onder aanvoering van den vaandrig Koerkowsky eene schitterende nachtelijke verkenning; de vaandrig werd bierbij gewond. Op het Rumeensche front hei gewone geweervuur. Communiqué van den Hen. Toestand onveranderd op alle fronten. P a r ij s 11 J u r i. (Havas). De Matin bericht: Tijdingen uit Petersburg bevestigen, d«t het leger op het zuidwestelijke front in bevredigenden toestand verkeert en van de onmisbare hulpmiddelen is voorzien. Geval len van tuchteloosheid zijn met kracht on- ide-drukt. J~ ~e Oostenrijksche poging om afzonder lijke vredesonderhandelingen aan te knoopen fs "«heel mislukt. Sofia,11 Juni. (Buig. ag.). Bericht van bet hoofdkwartier. i noorden van Monastir een levendig orkaanvuur van vijandelijke zijde. In den cen- tralen sector van don l sernahoog tamelijk levendig artillerievuur. Op den rechter Var- daroever tamelijk levendige artillerieactie. Bij het dorp Altsjakmahle werden vijande lijke verkenningsdetachementen door ons vuur verjaagd. Ten zuiden van Ghevgheli brachten onze verkenners gevangenen aan. Op het verdere front vrij zwak artillerievuur. In de vlakte van Serres werden gedurende den nacht vijandelijke verkenningsdetache menten door'ons vuur verjaagd. Ween e n, 11 Juni. (W. B.) De Bulgaar- sche-minister-president Radöslawow is uit Berlijn hier aangekomen en zal een korten tijd hier stil zijn. W e e n e n, 11 Juni. (Corr.-bur.) De Neue Freie Presse publiceert een inter view, dat haar Berlijnsche correspondent met den Bulgaarschen premier, Radoslawof, heeft gehad, waarin deze o.a. verklaarde „Zooals vanzelf spreekt, is te Berlijn óók over de vredesvoorwaarden gesproken, hoe wel zulks thans niet van directe practische beteekenis is. Bulgarije zal, evenals de an dere bondgenooten dèn eerst zijn vredes- doel vaststellen, wanneer er vredesonder handelingen te verwachten zullen zijn. „In- tusschen zijn wij", zoo ging Radoslawof voort, „over hetgeen wij zullen eischen, het reeds volkomen eens. Wij willen Macedonië, dat door onze troe pen reeds bezet is. Verder verlangen wij voor altijd den waarborg van de nabuurschap van Oostenrijk-Hongarije door het Morava-dal. Eindelijk verlangen wij de Dobroedsje en zulks te meer, sedert we kennis hebben ge nomen van de geheime verdragen, die tus schen Rumenië en Rusland gesloten zijn en waarin zich Rumenië een aantal van onze steden, waaronder Roetsjoek en Warna, waarin nooit een Rumeniër heeft geleefd, liet toewijzen. Sedert wij deze ongehoorde aanmatigin gen vernamen, kennen wij voor Rumenië geen pardon meer. Over de toekomstige verstandhouding tus schen Bulgarije en Turkije, liet zich Rados lawof in zeer hoopvollen zin uit en zeide hij„Sedert de Macedonische kwestie niet meer bestaat, kunnen wij goede vrienden zijn en blijven." Londen, 11 Juni. (R.) Wij vernemen, dat de verklaring van Albanië tot een Ita- liaansch protectoraat een militaire maatre gel is. De toekomstige regeling omtrent Albanië blijft onderworpen aan de besluiten, die door de Londensche conferenties zijn genomen. B e r 1 ij n, 1 1 J u n i. (K. N.) Tegenover de herhaaldelijk opgekomen wenschen om het wetgevende mandaat van den Duitschen rijksdag ook na het sluiten van den vrede te verlengen, wordt uit parlementaire krin gen gemeld, dat daarvan geen sprake kan zijn. Reeds in de Rijksdag-commissie is men overeenstemmend de meening toegedaan, dat onmiddellijk na het sluiten van den vrede nieuwe verkiezingen voor den Rijks dag zullen moeten plaats hebben. Londen, 11 Juni. (R.) In het lager huis stelde de unionist Tirrel voor, met af wijking van de dagorde, afkeuring uit te drukken over het besluit der regeering tot het verleenen van paspoorten aan Ramsay Macdonald en Jowett. De kanselier der schatkist Bonar Law verdedigde deze han deling en zeide, dat het eenige wat door de regeering was overwogen is wat het beste was in het belang van de voortzetting van den oorlog. Hij legde er nadruk op, dat het tot misverstand aanleiding zou hebben ge geven als de paspoorten geweigerd waren. De gezant Buchanan had, na kennis geno men te hebben van de redenen der Russi sche regeering, gezegd, dat het groot kwaad zou doen als de paspoorten geweigerd wer den, en Henderson had met den meesten nadruk geadviseerd dat aan deze beide man nen zou worden toegestaan, in het belang van den oorlog, naar Rusland te gaan. Het voorstel werd verworpen. Berlijn, 11 Juni. (K. N.) Uit Kopen hagen wordt aan de Voss. Ztg. geseind, dat senator Root, de chef van de Amerikaan- sche missie in Rusland, de bizondere op dracht heeft meegekregen om de geheime nota, die de Vereenigde Staten onlangs aan Rusland hebben gezonden, mondeling toe te lichten en aan te vullen en op de basis der in die nota aan Rusland gedane voorstellen vèr strekkende overeenkomsten aan te gaan. Als voorwaarde -voor een groote Ameri- kaansch leening aan Rusland eischt de nota niet alleen de verplichting van Rusland om geen afzonderlijken vrede te sluiten en in oorlogstoestand te blijven, doch voorname lijk ook de hervatting van een nieuw offen sief op alle Russische fronten. Toronto, 11 Juni. (R.). In een groote liberale vergadering, die door 3000 perso nen werd bijgewoond, is de conscriptie- politiek met geestdrift toegejuicht Gezag hebbende liberalen deelden mede, dat zij Sir Wilfrid Laurier, die tegen de conscriptie is, als leider van de liberale partij hebben afgezworen. Deze vergadering geeft een gTOoten stoot tot de oprichting van eene liberaal-unionistische partij, die het con9- criptieplan van de regeering zal steunen. Londen, 10 Juni. (R.) In de meeting op Trafalgar Square is met algemeene stemmen eene motie aangenomen, die leed wezen uitspreekt over het besluit van de re geering om paspoorten te verleenen aan Ramsay Macdonald en zijne geestverwanten voor de reis naar Rusland. Een telegram is gezonden aan den eersten minister, om de intrekking van dat besluit te vragen. Londen, 11 Juni. (R.) In Liverpool heeft eene betooging van pacifisten en la- bourmannen tot huldiging van de Russische revolutie tot levendige tooneelen -aanleiding gegeven. Verscheidene plaatselijke vakver- eenigingen hadden te voren reeds elk ver band met deze betooging afgewezen, we gens haar pacifistisch karakter, hoewel zij ten volle met de Russische revolutie sym pathiseerde. Het werd spoedig duidelijk, dat de deelnemers, omstreeks 8000 in getal, hoofdzakelijk bestonden uit tegenstanders van een voorbarigen vrede. De oppositie begon met de pacifistische sprekers door het zingen van de volksliederen te over stemmen. Later werden de spreekgestoel ten bestormd. In plaats van motiën in paci- fistischen geest, werden vaderlandslieven de motiën voorgesteld en met veel geest drift aangenomen. Bukarest, 11 Juni. (R.). De Rumeen sche petroleumindustrie, die verleden najaar onder Engelsche leiding stelselmatig is ver woest, wordt gaandeweg weer in werking ge bracht. De productie is van week tot week toenemende zij waarborgt onvoorwaardelijk wat de centrale mogendheden poodig heb ben aan doze voor de oorlogvoering en de verkeersmiddelen gewichtige oliën. BerIijn, TO Juni. (W. B.) De in En geland geïnterneerde Duitschers, die tot dusver geregeld va/\ hier uit ondersteund worden, verzoeken sedert eenigen tijd hun, in plaats van geld en tabak, liever brood en spek, vooral brood, te zenden. Londen, 11 Juni. (R.). Eerste minis ter Lloyd George deelde in het lagerhuis mede, dat de Iersche conventie zou bestaan uit 101 personen, omvattende vertegenwoor digers van de nationalisten, de Ulsterman nen, de Sinn Feiners, de arbeiders- en de handelsbelangen en alle onderdeelen van Iersch leven en Iersche meeningen. De re geering is bereid een voorzitter van deze conventie te benoemen. Londen, 11 Juni. (R.). Een politie- inspecteur is gisteravond gedood in een straatgevecht, dat volgde op de arrestatie van den agitator graaf PÏunkett, die trachtte in een verboden vergadering te spreken. Madrid, 10 Juni. 5.20 des avonds. (R.) De koning bekrachtigde zijn vertrouwen in minister-president Garcia Prieto. Deze verzocht uitstel om met de ministers te kunnen beraadslagen. Hij zal om acht uur terug komen om zijn definitief antwoord te zeggen. Tweede telegram. De krisis wordt toegeschreven aan het verlangen van den infanterie-verdedigingsraad, dat zijn besluit zal worden goedgekeurd door de regeering zonder eenige wijziging. De regeering be schouwde dit als een onduldbare dwang, die door het leger werd uitgeoefend, en trad daarom af. Derde telegram. Prieto heeft ge weigerd een kabinet samen te stellen. Dato is op het paleis ontboden en zal waarschijn lijk premier worden. 11 Juni. Dato heeft de opdraoht tot sa menstelling van een kabinet aangenomen. Madrid, 11 Juni. (R.) Het nieuwe ka binet is samengesteld met.Dato als premier, markies Lima als minister van buitenland- sche zaken en generaal Rivera als minister van oorlog. Londen, TT Juni. (R.) Wij vernemen, dat de Vereenigde Staten aan de geallieer den en ook aan China een nota hebben ge richt, waarin zij de binnenlandsche geschil len in China betreuren en de noodzakelijk heid betoogen van nationale eensgezindheid. De Vereenigde Staten stellen voor een ge meenschappelijke verklaring aan China te zenden. De houding der andere geallieerde landen is nog niet bekend. Deze hebben nog niet op de nota geantwoord De Staatscourant van II Juni bevat o. a. de volgende Kon. besluiten benoemd tot lid van het College van Cura toren der Technische Hoogeschool te Delft, mr. dr. W. H. Nolens, Tweede Kamerlid; benoemd tot onderwijzeraan de Rijks kweekschool voor onderwijzers te Deventer W. C. Braak te Goes; op verzoek wegens volbrachten diensttijd eervol ontslagen met voorloopig pensioen E. L. K. Schmulling, laatstelijk assistent-resident in Keboemen residentie Kediri. opnieuw voor den tijd van 5 jaren benoemd tot buitengewone leden van den Octrooiraad de heeren prof. J. C.Dijxhoorn, Delftprof. S. G. Everts, Delftprof. C. Feldmann, Delftpof. dr. S. Hoogewerff, Wassenaarprof. mr. G. van Iterson Jr., "s-Gravenhageprof. nu. W. L. P. A. Molengraaf,UtrechtW. Moorrees, 's-Graven hage mr. H. C. Obrcen, 's-Gravenhageprof. L. A. van Roijen, 's-Gravenhageprof. L P. de Vooys, 's-GravenhageG. J. van de Well, 's-Gravenhage de Oost-Indische ambtenaar ELK. Schmül- Hng, laatstelijk assistent-resident van Keboemen, residentie Kedoe, op zijn verzoek, wegens vol brachten diensttijd, gerekend van en met 31 Mei, eervol uit 's lands dienst ontslagen, onder toe kenning van een voorloopig pensioen (herplaat sing wegens misstelling); benoemdtot burgemeester der gemeente Nunen, Gerwen en Nederwetten, J. G. van Kemenade tot burgemeester der gemeente Driel, W. B. Kronenburg tot burgemeester der gemeente Rijswijk (Z.- H.), mr. B. J. D. Zubli tot burgemeester der gemeente Lekkerkerk, jhr. L. de Geer van Jutphaas, secretaris dier ge meente tot burgemeester der gemeente Brinkhuizen, G. W. H. Hermans goedgekeurd; dat J. J. L. M. Verwiel, burge- mester der gemeente Besoijen, is benoemd tot secretaris dier gemeente toestemming verleend aan A. AL Hendrikse, burgemeester der gemeente Waterlandkerkje, om te LJzendijke te blijven wonen; aan mej. W. H. Janssen, geboren te Rotthau- sen (Duitschland), vergunning verleend tot het geven van lager onderwijs, mits zij overigens aan de daartoe bij de wet gevorderde vereisch- ten voldoe aan F. M. van de Laak, op diens v ioek, .:et ingang van I Juli; eervol ontslag verleend als leeraar-kooimeester aan de Rijksschool voor leerlooiers en schoenmakers, met daaraan ver bonden proefstation en voorlichtingsdienst ten bate van de lederindustrie, te Waalwijk. Z. K. H. de Prins, die gisteren Leeuwar den bezocht, keerde des avonds te 8 uur 56 un de Residentie terug. De crisis aan Oorl o g. De benoe ming van den opvolger van den heer Bos boom zal, naar het Vad. verpeemt, nog deze week plaats hebben. De Minister van Oorlog ad interum, kapitein ter zee Rambonnet, vertrok gisteren voor een tweetal dagen uit de residentie, tot het bezoeken van eenige militaire instellingen in Utrecht en Noord-Holland. Heden nam de Minister o. m. eenige landweerkampen bij de BiMt in oogenschouw. Hedenavond wordt de Minister terugver wacht. Hij werd vergezeld door de majoors Tnsinger en Bueno de Mesquita, onderschei denlijk hoofden der afdeelingen Generale Staf en Genie aan het Departement van Oor log en door zijn adjudant den kapitein van den Generalen Staf jhr. Röell De nieuwbenoemde Neder- Iandsche gezant te Stockholm, ook voor de overige Scandinavische rijken, baron van Vredenburch, ïs thans te Den Haag aangekomen uit Berlijn, waar hij ver bleef in verband met het opdragen van de behartiging der Engelsche belangen in Duitschland aan het Nederlandsche gezant schap aldaar. De heer van Vredenburch zal waarschijn lijk spoedig naar zijn nieuwen diplomatieken post vertrekken. Internationaal privaatrecht Volgens een telegram uit Havre aan de N. R. Ct., heeft de Fransche gezant in Den Haag van zijn regeering opdracht gekregen aan de Nederlandsche regeering mee te deelen, dat de regeering der republiek de twee Haagsche conventies van 17 Juli 1905 opzegt betreffende wetsconflicten met be trekking tot de gevolgen van het huwelijk ten opzichte van de rechten en verplichtin gen der echtgenooten in hun persoonlijke betrekkingen en ten opzichte van hun goe deren; alsmede dat betreffende de curatee- le en soortgelijke maatregelen van bescher ming. Deze conventies hebben van 24 Juni a.s. af opgehouden In Frankrijk rechtsgeldig heid te bezitten. De Nieuwe Ct. teekent hierbij aan dat de Fransche regeering achtereenvolgens reeds al de vijf Conventies betreffende internati onaal privaatrecht (ook de twee hierge noemde) heeft opgezegd, zoodat van As ser's werk ten gevolge van haar uittreding niet veel meer over is. De eerste drie wer den reeds voor het uitbreken van den ooro- log opgezegd, de twee andere later. De opdracht waarop in het bericht uit Havre gedoeld wordt zal vermoedelijk slechts be staan in de notificatie, aan het slot vermeld, n.1. dat de (reeds vroeger opgezegde)) Con venties na 24 Juni geen rechtsgeldigheid in Frankrijk meer hebben. Dc nieuwe bijeenkomst der Staten-Cieneraal. Men meldt ons uit den Haag: Ofschoon hieromtrent nog niets definitief is vastgesteld zal toch, naar verluidt, de nieuwe bijeenkomst der Staten-Generaal, 28 Juni a.s. in vereenigde vergadering, zeer vermoedelijk niet door een commissie vanwege de Koningin doch door Hare Majesteit in persoon worden geopend, in verband waarmede deze vergade ring dan zal worden gehouden in de Ridder- Zaal. Hr. Ms. Zeeland. Volgens uit Ber gen bij het departement van marine ontvan gen telegrafisch bericht bevond Hr. Ms. Zeeland zich Zondagmorgen buiten de on- veilige zóne, benoorden de Shetland-eilan- den. Aan boord was alles weL Nederlandsche officieren naarhetOostenrijkschefront. De missie van Nederlandsche officieren, welke onder leiding van kolonel D. G. v. d. Voort Maarschalk het Oostenrijksch-Hongaarsche front gaat bezoeken, heeft deze dagen hare opwachting gemaakt bij den minister van Buitenlandsche zaken in diens departement. De missie zal omstreeks- 24 dezer naar Oostenrijk^ vertrekken. Landstorm jaarklasse 1902 en 19 0 3. De minister van oorlog heeft bepaald, dat op 10 Juli voor den landstorm moeten worden ingeschreven zonder daar toe te behooren, de personen, bedoeld in art. 1 van het Kon. besluit van 12 April 1917 (Sfcbld. no. 285), voor zooveel zij zijn gebo ren in 1883 en 1882. De keuring voor deze jaarklassen 1903 en 1902 zal vermoedelijk plaats hebben in Juli en Augustus, eindigen de 2j5 Augustus. De Militaire H u i s v 1 ij t-t en- toonstelling. Generaal-majoor P. Kleijnhens, hoofd van de afdeeling van het algemeen hoofdkwartier Ontwikkeling en Ontspanning voor de gemobiliseerde troe pen, heeft het batig saldo van de van 9— 13 Mei 1.1. in de zalen van het Kon. ZoöL Botanisch .Genootschap gehouden Centrale Militaire Huisvlijt-tentoonstelling afgedragen voor Yi aan de Nat. Vereeniging tot Steun aan Miliciens en voor V\ aan het Sana toriumfonds voor onderofficieren, zijnde resp. 2250 en 750. Menschlievend hulpbetoon. Als blijk vnn goedkeuring en tevredenheid is 'c gouden eerepenning voor menschlievend hulpbetoon met een loffelijk getuigschrift toe gekend aan Ch. Morrell Morrell, geïnterneerd le luitenant-vliegenier van het Engelsche legen wegens de door hem met levensgevaar ver- rich te redding van een drenkeling in de Noordzee vanuit het wandelhoofd te Scheve® ningen op 6 Mei 1917. Consul Moleschott. Men meldt uit Rome aan het Hbl. Het was den 30en April 25 jaar geleden, dat de heer C. Moleschott, consul-generaal, werd aangesteld om te Rome de belangen: der Nederlanders te behartigen. Ter gele- genheid van dit jubileum is hem door de gezamenlijke landgenooten, die te Rome woonachtig zijn. een zilveren geschenk aan geboden. De heer Marcel de Jongh «voerde namens de saamgekomenen het woord, den heer Moleschott dank en hulde brengend voor het vele, dat hij gedurende zijn lange loopbaan voor Nederlanders heeft verricht. De consul betuigde in zijn wederwoord ge troffen te zijn door het blijk van sympathie en erkentelijkheid hem ten deel gevallen. De opgewekte bijeenkomst eindigde met een heildronk op Nederland en ook op Prin ses Juliana, op wier geboortedag deze Ne derlandsche plechtigheid in den vreemde juist viel. Begrafenis ch. Campert. Zaterw dagmiddag is te Zutphen op de algemeen-e begraafplaats de heer dr. J. (fampert, oudk inspecteur M. O., begraven. Op het. kerkhof waren zeer veel autoriteiten op M. O. ge bied aanwezig, o.a. de heer Ten Bruggen- cate, oud-inspecteur M. O., en dr. Hoogstra, uit Gouda, secretaris der Vereeniging. van! leeraren M. O.; de curatoren van het gym nasium te Zutphen de heer dr. Bruins, den! directeur der H. B. S. dr.'Lem en eenige leeraren. Aan de groeve sprak dr. Pekelha ring, uit Utrecht, woorden van grooten eer bied over de nauwgezetheid en plichtsbe trachting van den overledene, die ook al9 mensch aan zich de strengste eischen stelde. Een zoon dankte namens de familie voor de betoonde belangstelling. Begrafenis Dubois d'Eng- h i e n. Onder indrukwekkende belangstel ling werd gisteren op de algemeene begraaf plaats te 's-Gravenhage ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den eersten luitenant der vesting-artillerie van het Belgische leger Dubois d'Enghien. Op de begraafplaats bevonden zich, be halve vele Belgen en eenige geïnterneerde Belgische mindere militairen, de Belgische generaals Dossin, Van Hyfte, Mascart, Cuve- lier. De Schepper en D. Jamblinnes de Bieux, een deputatie van de Société d'officiers pen sionnés. Verder bewezen vele Nederland sche officieren, inzonderheid van het wapen der artillerie, hun ontslapen Belgischen wa penmakker de laatste eer. Onder hen waren de generaal Onnen, hoofd van interneering, met twee hem toegevoegde officieren, de kolonel De Ridder, plaatselijk commandant te 's-Gravenhage, met zijn adjudant, de over* ste Graaf Dumonceau, commandant van de brigade Grenadiers en Jagers, met zijn adju dant, de overste Lootsman als vertegenwoor diger van den generaal-inspecteur der Ves ting-artillerie en overste Logger. Toen de rouwstoet, voorafgegaan door vier hoornblazers van de vesting-artillerie, de treurmuziekspelende Koninklijke Militaire Kapel en een detachement Vesting-artillerie onder commando van den kapitein Wytema, het kerkhof kwam oprijden, terwijl Neder* landsche en Belgische officieren dienst deden als 9lippendragers, gaf een vuurpelo* ton een salvo af over den rouwwagen, welke gevolgd werd door een aantal geïnterneer den, die bloemen en kransen droegen, den doode gewijd door Belgische geïnterneerde officieren uit verschillende plaatsen van ons land. Aan de groeve herdacht de majoor Der- mul, sprekende uit naam van het geheele Belgische leger, den overledene als een uit muntend troepenofficier, die slachtoffer werd van zijn plicht en wiens borst het Leopolds- kruis en het Oorlogskruis sierden. Zijn na gedachtenis zal onder zijn kameraden blijven voortleven als die van een dapper man, die kalm en vastberaden wist te sterven zooal9 een waar soldaat betaamt. Nederland en de oorlog. Onze Sclieepvaart. Op 10 Juni zijn te Rotterdam aangeko- men de volgende stoomschepen: „De Waal dijk" van de HolL Amerika-lijn, van New- York met 159912 bushels tarwe en 41145 zak ken meel voor de Nederlandsche Regeering; „De Terschelling", van de Rott. Lloyd, van New-York (Vigo) met een volle lading maisj „De Sliedrecht", van de Stoomvaart Mij „De Maas" (Phr. van Ommeren) van Baltimore met 161000 bushels mais, voor de Nederland sche Regeering. Te Amsterdam zijn aangekomen de stoom schepen „Calypso" van de K. N. S. M., van New-York, met 166048 bushels haver; „Atlas" van dezelfde Mij. van New-York met 15576 zak lijnkoek voor de Nederlandsche regeering; de stoomschepen „Nias", „Bellelon" en „Suma tra'" van de Stoomv. Mij. Nederland, allen vani Java met stukgoederen.- En op H Juni te Amsterdam het stoomschip „Amor" van de K. N. S. M. van Baltimore mei 154800 bushels haver voor de Nederlandsche regeering. Onze zeevisscherij. In een Zaterdag te IJmuiden gehoudert ledenvergadering van de Vereeniging vaiï reeders van Visschersvaortuigen, heeft d« deputatie, welke in het laatst der vorig® maand naar Berlijn vertrok tot het houderl van verschillende besprekingen met dei Duitsche regeering, van haar reis verslag ge daan. De door haar gevoerde onderhands lingen werden door de vergadering onde® dankzegging goedgekeurd. Het nieuw af te sluiten contract met de Algimex, dat mei 1 Juli van kracht zal worden, behoeft echt«

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1917 | | pagina 2