"stadsnieuws." ST. EMILION Wijnhandel A. 1. Mercian Zoon - Utrechtschestraat 34, Telefoon 145 UIT DEN OMTREK. PER ANKER. PER FLESCH f 36.00 f 0.90 "«cmden, hebben zij zich als één man bij de «taking aangesloten. Ook de Polen en Duit- «ctiers hebben zich solidair verklaard en gijn niet aan het werk gegaan. Ter herinnering aan den watersnood. Geen „officieel" gedenk boek doch een soort „Verkade album er over, «venwel niet van deze, maar nu eens van een andere Zaahsche firma, Ter Wees theehandel, werd ons toegezonden. De in houd van dit plaatjes-album is niet bedoeld els eene beschrijving van geschiedkundige waarde, maar de gebeurtenissen zijn hier populaid medegedeeld op de wijze van dog- boek, zoöals dit in vroeger jaren door me nigeen werd bijgehouden. Uit buit er ij, Men schrijft aan „De Tijd": Nu verschillende restaurateurs in het zui den van Limburg door het mindere bezoek tengevolge van den verminderden treinen loop zich in hun inkomsten geschaad voe len, trachten zij op andere wijze daan-oor compensatie te verkrijgen en wel door het berekenen van abnormaal hooge consump tieprijzen. Reeds meerdere klachten werden daarover geuit. Dit is ook niet te verwon- deren als meA hoort, dat eene Hollandsche familie in eene gewone uitspanning in Meerssen Zondag voor 2 porties eieren met ham (van 4 eieren) met brood en koffie 3.40 moest betalen, terwijl voor 2 ge kookte eieren, eveneens met brood en kof fie, 1 gulden berekend werd. Ieder zal zulke tarieven voor een gewone uitspanning schandelijk noemen en het is daarom te ho pen, dat de respectieve vereenigingen tot bevordering van vreemdelingenverkeer hier maatregelen tegen nemen, daar anders de gasten meer van een bezoek worden afge schrikt dan thans reeds door de hooge spoorwegtarieven het geval is. Nio de Brahm'aan te Den Haag. Voor den kantonrechter mr. Boude- wijnse werd heden behandeld de zaak van V. (alias Nio de Brahmaan), die in verzet ge komen was tegen een verstek-vonnis, waar bij hij tot geldboete was veroordeeld wegens het onbevoegd uitoefenen van- de genee kunde. Daar thans bleek, dat V. als landstorm- plichtige onder de militaire jurisdictie stond, toen hij zich aan de bedoelde feiten zou hebben schuldig gemaakt, vernietigde de kantonrechter, onmiddellijk uitspraak doen de, het bij verstek gewezen vonnis, verklaar de zich vervolgens onbevoegd en verwees de zaak naar den krijgsraad. Een 17-jarige moordenaar. Tegen den 17-jarigen Petrus van Eekelen uit Nispen, die verleden najaar zijn grootvader in den stat met den bijl doodsloeg en zijn grootmoeder al het aanwezige geld afperste onder bedreiging haar anders ook te vermoor den, werd door de rechtbank te Breda zes jaren gevangenisstraf geëïscht. De moord in de Alexander- kazerne. Naar wij vernemen ontkent de Woensdagavond nabij Heérlen aangehouden en naar 's-Gravenhage overgebrachte gesig naleerde persoon Jelle Schaap, als verdacht den 4en Maart jl. in de Alexanderkazerne te 's Gravenhage den moord op den adjudant- onderofficier Galle te hebben gepleegd, alle echuld afin dit misdrijf en verklaart hij zijn vlucht door vrees voor arrestatie als deser teur. De moord in de Alexander kazerne. Jelle Schaap, die ter zake van den moord op den adjudant-onderofficier Galle werd gezocht, werd naar men thans nader verneemt gistermiddag te Voeren- daal bij Heerlen in een koffiehuis door een inspecteur en een rechercheur der Haag- sche recherche in samenwerking met de politie uit Heerlen, en niet, zooals aanvan kelijk was gemeld, door politiebeambten uit Den Haag, aangehouden. De daarop ingestelde uitgebreide naspo ringen, om tot meer bewijsmateriaal in deze duistere zaak te geraken, moeten echter tot dusver niet veel resultaat hebben gehad. •Wel is een jas van S. gevonden, waarop «ich. vlekken bevinden, die aan bloed doen denken, maar een scheikundig onderzoek moet nog uitmaken, of het bloedvlekken en dan nog vlekken van nienschenbloed zijn. Ook het verhoor, dat S. gistëren onder ging, moet de tegen hem gerezen verden- kin g niet hebben versterkt, doch zou veeleer twijfel aan zijn schuld hebben doen rijzen. S. zal eerstdaags wegens tweede desertie ter beschikking van de militaire autoritei ten worden gesteld. Moordaanslag te Rotter dam. De 27-jarige nachtwaker G. H. v. D., zoo meldt de N. R. Ct., heeft gistermor gen op zijn 23-jarige huisvrouw W. de K. twee schoten uit een revolver gelost, waar door de vrouw in het hoofd is getroffen. Het echtpaar had Woensdag ruzie gehad en toen gistermorgen de man in de water stokerij van zijn schoonmoeder kwam in het pand v. Speijkstraat no. 8, aldaar, waar zijn vrouw zich bevond en waarboven het echt paar woont, had hij een revolver bij zich. Uuffrouw de K. vluchtte de straat op; de man, die gepasporteerd Ned.-Ind. militair is, zette haar na, schoot tweemaal en trof haar In het hoofd. Zij viel neer, werd door de. doctoren W. Mees en J. de Hoop gehol pen en is vrij ernstig bloedend naar het ziekenhuis gebracht. De dader ging er van door en meldde zich later aan den politie post Kruisplein. Hij is, verdacht van poging tot doodslag, overgebracht naar het politie bureau in de Witte de Withstraat. Een wanhoopsdaad. Tusschen V-Heerenberg en Emmerik heeft zich een Duitscher, toen hem door den schildwacht bet passeeren der grens werd belet, met een revolver doodgeschoten. De man bleek in bet bedt van meer dan 160,000 mark, Een teruggevonden schat. Uit het Groepskwartiet te Halfweg werd 30 Augustus 1916 een brandkastje waarin een 1300 ontvreemd, zonder dat het gelukte de dader op te sporen. In de jongste dagen wist men evenwel eenige gegevens omtrent deze diefst?l te verkrijgen en op aanwijzing van een Amsterdamsch rechercheur is gis teravond uit de RijnlandscKe Kom, onmid- delhjk achter genoemd kwartier, de nog on geopende kast opgedregd, waarin den ge- ■heelen "-ihoud. Door den stroom gedood. Woensdagmiddag is op de Westercasfabriek te Amsterdam een 19-jarige ketelbikker in aanraking gekomen met een electrischen draad en door den stroom gedood. Dit on geval moet aan eigen onvoorzichtigheid worden toegeschreven, aangezien hij tegen de voorschriften fn de veiligheidsdop had afgeschroefd, toen de verlichtingsdraad ver ward zat in twee andere draden. Doodgedrukt: De 18-jarige Jon R. te Groningen is gisteren bij een viaduct tusschen een wagen en een telefoonpaal doodgedrukt. Ongeluk met een geweer. Te Dodewaard kreeg de kersenkeerder R. in een boomgaard de volle lading in zijn gezicht toen het geweer, waarmede hij liep plotseling afging. De jongeman zal zeer waarschijnlijk voor altijd zijn gezichtsver mogen kwijt zijn; hij kreeg bovendien nog meerdere ernstige verwondingen in het ge laat Brand. Gisternacht half twaalf brak eén felle brand uit in de boerenhofstede van Ven Buuren aan de Geeren bij Leerdam. In korten tijd lag het geheele pand in puin. Oorzaak onbekend. Onweer. Op eenige plaatsen In Noord-Brabant, doch vooral te Uden en Wanroy, hebben onweders gepaard met ha gelslag, groote schade aan de veldgewassen toegebracht. Te Uden werden tal van ruiten door groote stukken hagel vernield- In het gasthuis aldaar telde men over de 100 ge breken rnitDr" B a a r n. Oplichterij. Eenige ingezetenen alhier zijn dezer dagen de dupe geworden van een brutale oplichterij. Een zoogenaam de linnenkoopman bood waardelooze katoe nen stof, die met was bedriegelijk bestreken was, aan de huizen te koop aan voor linnen. Daar de prijs ver beneden den prijs van goed linnen was, vond dit „gegarandeerd Belgisch linnen" nogal koopers. Er zijn dames voor bedragen van ƒ50 ingeloopen. Soestdijk. De Koningin-Moeder wordt j begin Juli ten haren paleïze alhier verwacht. Soest. Wegens zwakte van de paar den ten gevolge der ondervoeding is de dienst op den paardentramweg Soest-Baarn tijdelijk zeer heoerkt. -^eving. Burgemeestci <_n Wethouders der gemeente Amersfoort maken bekend, dat in de week van 25 Juni tot en met 1 Juli 1917 zal worden ver krijgbaar gesteld op ben No. 22 rijst op de rijstbon 5 t per pond; rijst op de gezoute: 1 rent per pond gort; groene erwten: bok- en braadve. zeep aardappelen i KG. op eiken bon voor zoover voorradig regeeringsvarkensvleesch gezouten kluiven zonder bon aan den Keu ringsdienst 22 cent per K.G. kaarsen k 50 cent per 300 gram; schemerlichten k 50 cent per doos plus 10 cent per glaasje; alleen voor lichtlooze gezinnen op een bewijs, dat aan de gasfabriek kan worden afgehaald. rijst op bon No. 22 in de volgende hoeveel heden 1-persoonsboekje KG.; 2-persoonsboekje 1^ KG.; 3-persoonsboekje 21 KG.; 4-persoonsboekje 3 K.G. 5-persoonsboekje 32 KG.; 6-persoonsboekje 44 K.G. De winkelier gelieve vooraJ te Jetten op het nummer op de bon, hetwelk het aantal perso nen aangeeft. Het is aan winkeliers en groentenhandelaars ten strengste verboden minder te geven dan de bon aangeeft. Dit is bij name het geval met de rijst op de gezouten spekbon. Een winkelier, welke hierop minder geeft dan in dit bericht is bepaald, zal worden uitgesloten. Amersfoort, 21 Juni 1917. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, A. R. VEENSTRA. v. RAND WIJCK. aan kasgeld op te nemen en bij het sluiten van den dienst, voor het opgenomen bedrag een tijdelijke leening aan te gaan. Ged. Sta ten zijn van oordeel, dat een kasgeldleening slechts mag worden aangegaan om in de be hoefte aan kasmiddelen te voorzien. En aan gezien in het onderhavige geval niet moet worden voorzien in do behoefte aan^kasmid- delen maar in de behoefte aan middelen om buitengewone uitgaven te kunnen dekken, dient te worden aangegaan een tijdelijke leening. Ons college heeft hiertegen geen bezwaar, waarom een gewijzigd besluit wordt aange boden. Principieel bezwaar heeft meergenoemd college tegen de wijze van aflossing welke, volgens het genomen besluit, pas zal aan vangen bij het aangaan van de definitieve leening, dus na 10 jaar. Uit het ter zake dienend schrijven van 31 Juli 1916 blijkt, dat Ged. Staten uit een oog punt van een regelmatig financieel beheer der gemeente het „in het algemeen" niet wenschelijk achten, dat de aflossingen van geldïeeningen worden verschoven tot in de latere jaren waarover, de leenïngen loopen. In het algemeen is deze stelling zeker zeer juist, maar door het bezigen der aangehaal de woorden wordt erkend, dat uitzonderin gen daarop toelaatbaar zijn. En met de voor genomen leening is dat, meenen wij, het ge val. Het geldt hier de systematische verbete ring van de geheele binnenstad, een werk alzoo, waarvan het nageslacht tot in een verre toekomst zal profiteeren. Dit feit op zich zelf zou een eenigszins langen aflos- singstermijn volkomen wettigen. Maar in het belang van een regelmatig financieel beheer, komt ons een lange termijn niet geraden voor indien een vroegere delging van de aan te gane schuld mogelijk moet worden geacht. Omgekeerd, schijnt het ons volkomen ge oorloofd, de aflossing zoodanig te regelen, dat de druk wordt gelegd op die jaren waar in de draagkracht het grootst is. Mits en hierop wenschen wij den nadruk te leggen de termijn waarbinnen de geheele schuld moet zijn gedelgd, daardoor niet wordt ver lengd. Aldus handelende, zal, naar ons col lege meent, de meeste waarborg voor een regelmatig financieel beheer, ook voor de naaste toekomst, worden verkregen. Nu kan stellig niet worden beweerd, dat een termijn van 40 jaar, voor de aan te gane leening, lang is. Het tegendeel is eerder woningen in bewoonbaren staat kunnen worden gebracht, af te breken en. al dan niet door nieuwe woningen te vervangen. In die Kon. besluiten wordt o.m. aan het gemeentebestuur de verplichting opgelegd, telkens binnen 3 maanden na afloop van een dienstjaar aan de Ministers van Binnen- landsche Zaken en van Financiën de afre kening van de besteding der gelden en de exploitatie der verworven bezittingen ter goedkeuring in te zendentevens is bepaald, dat eventueele zuivere baten, voortvloeiende uit de exploitatie of de vervreemding der betrekkelijke bezittingen, geheel in het be lang der volkshuisvesting zullen worden aangewend. Mocht de exploitatie-rekening sluiten met een tekort, dan draagt het Rijk ingevolge meergenoemde Kon. besluiten, de hèlft in dat tekort bij. Het spreekt dus vanzelf, dat hiervoor een nauwkeurige financieele en technische ad ministratie een eerste vereischte is. Daarom lijkt ons de instelling, met toe passing van artikel 114bis der Gemeentewet, van een afzonderlijk bedrijf met betrekking tot de werkzaamheden in verband met de verbetering der volkshuisvesting noodzake lijk. Naar mate de omvang dier werkzaamhe den toeneemt, doet de behoefte aan eene administratie in den bedrijfsvorm zich meer en meer gevoelen. Men denke hierbij aan de exploitatie der in den laatsten tijd aange kochte woningen aan de Hellestraat, Mo lenstraat en omgeving, aan den bouw en de exploitatie van arbeiderswoningen aan de Flierbeêkstraat en Achter de Kamp, woar- toe door uwe vergadering is besloten. En wanneer binnenkort wordt overgegaan tot uitvoering der plannen voor den bouw van ongeveer 450 woningen van gemeentewege, waartoe in uwe vergadering van 2 Juli 1916 in beginsel is besloten, dan zal afzonderlijk beheer beslist noodzakelijk zijn voor eene juiste exploitatie. Op grond hiervan hebben wij de hierbij gaande verordeningen betreffende het Wo ningbedrijf ontworpen, welke wij de eer heb ben u ter vaststelling aan te bieden. Als vonzélf is o. i. de Centrale boekhou ding aangewezen voor het voeren van het financieel beheer. De „Verordening, betref fende het financieel beheer van de gemeen tebedrijven der gemeente Amersfoort, krach tens art. 114bis der Gemeentewet", vastge steld bij Raadsbesluiten van 26 Febr./15 Augustus 1916, kan dus, evenals voor alle Reclame. pint f 1.50 per anker accijns Geldleening voor verbetering der binnenstad. B. en W. schrijven aan den Raad: Bij besluit van 20 December 1916 werd bepaald, dat in verband met de voorgeno men verbetering van de binnenstad eene kasgeldleening zal worden aangegaan, groot 500,000, op te nemen in 10 jaar, met bepaling verder, dat na afloop der werk zaamheden een definitieve Ie ening zal wor-j den aangegaan èn dat de aflossing daarvan een aanvang- zal nemen nadat het geheele bedrag zal zijn verwerkt. Gedeputeerde Staten hebben hun beslis sing hierover bij hun besluit van 22 Januari 1917 verdaagd. Uit een schrijven van genoemd college, gedagteekend 3 Februari 1917, en uit dat van 31 Juli 1916 blijkt dat bij Ged. Staten een formeel en een principieel bezwaar be staat tegen het bewuste besluit. Voorgesteld werd, telken jare een bedrag waar. l)aartegen wordt dan ook geen be zwaar gemaakt. Alleen het aanvangen van de aflossing na 10 jaar ontmoet bedenking. Intusschen blijkt, dat de totaal aflossing op schuld der gemeente daalt van rond 42,000 in 1917 tot rond 31,000 in 1927 en tot nog geen 25,000 in 1938. Voorts valt te constateeren, dat, met uitzon dering van vijf jaarlijksche aflossingen van ÏOOO, in 1958 alle schuld zoowel van de gemeente als van de bedrijven zal zijn ge delgd, welke vóór 1913 is aangegaan. De oudste leening zal in dat jaar (behou dens de zooeven genoemde uitzondering) 25 jaar oud zijn. Het wil ons voorkomen, dat deze toestand gunstig kan worden genoemd en alle aan leiding geeft om in dit speciale geval, de eerstkomende jaren niet zwaarder te belas ten dan noodig is. Wij wenschen, tot verdediging van ons standpunt, op nog een andere omstandigheid te wijzen. Het valt zeker te loven, dat de overheid in dezen crisistijd, zooveel mogelijk werk aan de markt brengt. Maar dan dient er eenige clementie te worden betracht in de regeling van de dekking der lasten. En dit kan hier te gemakkelijker, nu steeds de politiek is gevolgd, de crisis-koéten zooveel mogelijk uit gewoon te dekken en niet is geschroomd de inkomsten-belasting te verhoogen, om die politiek te kunnen voeren. En ook mag niet worden voorbijgezien, dat met vrij groote zekerheid mag worden aan genomen, dat de komende jaren belangrijke financieele eischen aan de gemeente zullen stellen. Waar nu duidelijk is aangetoond, dat de financieele portie door het verschuiven van den aanvang der aflossing, allerminst in ge vaar wordt gebracht en vooral de tegenwoor dige omstandigheden en die der naaste toe komst zware lasten op de gemeente zullen leggen, komt het ons voor, dat aanneming van het voorstel in het belang der gemeente en tevens in het algemeen belang moet wor den geacht. InstellingWoningbedrijf. B. en W. schrijven aan den Raad Reeds enkele malen hebben wij uwe ver gadering doen blijken van ons voornemen om maatregelen voor te bereiden, ten einde een zuiver beeld te behouden van de finan cieele gevolgen met betrekking tot de werk zaamheden dezer gemeente in het belang van de verbetering der volkshuisvesting. In de eerste plaats denken wij hierbij aan de Kon. besluiten, waarbij aan deze gemeen te voorschotten en bijdragen uit 's Rijks kas ingevolge de Woningwet werden toegekend, ten einde in staat te zijn, over te gaan tot den aankoop van gronden en perceelen in het belang der volkshuisvesting en om die perceelen, na verbetering of verbouwing, te verhuren, of, voor zoover zij niet meer voor verbetering en bewoning vatbaar zijn of wel beletten, dat aangrenzende of nabij gelegen andere bedrijven, gevoeglijk ook voor het Woinngbedrijf van toepassing worden ver- klaaid. De verdere administratie en het technisch beheer zal, overeenkomstig uw besluit van 30 Januari j.I., een onderdeel uitmaken van het Bureau voor. maatschappelijk werk. Groene Kruis. Bij Raadsbesluit van 1 Juni j.L, werd om advies in onze handen gesteld een ver zoek van het bestuur,der vereeniging „Het Groene Kruis" alhier, om het voor 1917 aan die vereeniging verleende subsidie groot 300 te willen verhoogen met 750 en alzoo te brengen op 1050. Deze meerdere subsidie wordt gevraagd voor de uitbreiding van den werkkring der Vere.eniging, speciaal wat betreft de zuige ling en-v erzorgi ng. Hoewel het streven der vereeniging hun volle sympathie heeft, kunnen B. en W. geen vrijheid vinden te adviseeren het ver zoek toe te staan. Het tusschentijdsch toestaan van op het oogenblik niet noodzakelijke credieten ten laste van een loopend dienstjaar, waarvan de financieele uitkomsten nog niet kunnen worden vastgelegd, is met een goed finan cieel beheer niet te vereenigen. Verder merken zij nog op, dat het be zwaarlijk kan worden goedgevonden, dat zonder eenig overleg met de gemeente wordt voorzien in de pensionneering van de Zusters, terwijl de daarvoor noodige uitga ven bijna geheel uit de subskHe moeten worden bestreden. Het is niet ondenkbaar, dat op deze wijze de bijdragen door belang hebbende te betalen geringer zijn dan de gemeente van haar eigen ambtenaren vor dert. Bovendien zou een inwilliging van het verzoek voor dit doel, ook haar gevolgen kunnen hebben voor andere gesubsidieerde instellingen, terwijl dit punt juist een on derwerp van studie bij ons college uitmaakt. Zij stellen dus voor het verzoek af te wij zen. doch bij de behandeling der begroo ting voor 1918 te overwegen of de voor dat jaar te verleenen subsidie meer dan 300 zal bedragen. land in I en Tromp van Holst fn IH en in dfl vacature-Rengers mr. dr. Verhoef te stei^1 nen, in II de kiezers vrij te laten en tegen*, over mr. Stadig in ffl den heer G. Casteirt candidaat te stellen. Nu echter ook de S. D. A. P. tot nlet-deeV, neming aan den strijd besloot, vervalt bot vengenoemd besluit van de Vrijz.-Dem. en zullen dus de a.s. verideringen bij enkel* candldaatstellmg afloopen. Concert Huis ten Halve. Zondag weder concert in Huis te* Halve. Het programma luidt: 1. Wellington, Marche. Zehle. 2. Cavalerie legére. Ouverture, Sappé. 3. Ernani, Fantaisie sur l'Opéra, G. VerdL 4. Miralda, Suite de valses, A. Bosc. 5. S'-urrd, Fantaisfe sur l'Opéra, Reyer. 6. Bl Away, Marche, Holzman. 7. I 1 matvdhello. Ouverture, L. Lniv- glois. 8. La Houzords, Valse Militaire, L. Gaiv» ne. 9. La Bohème, Fantaisie sur l'Opéra, Puccini. 10. Boutons d'or Idylle, Plautzmann. Amsterdamsche Bank. Blijkens de in dit nummer voorkomend* advertentie van het Bijkantoor Amersfoorl der Amsterdamsche Bank geeft die instel ling vijf millioen gulden nieuwe aandeelen uit tegen den koers van 175 Kapitaal en reserves zullen don ongeveer 50 millioen gulden bedragen. Veiling. De op gisteren aangekondigde veiling ten overstaan van notaris Joh. Knoppers, in „de Arend" gehouden, had den navolgen den uitslag: Perc. 1. Een woonhuis aan de St. Anna- 6traat no. 8 aan A. v. d. Belt voor 900. Perc. 2 en 3. Twee heerenhuizen aan den Amhemschen straatweg nos. 1 en 3 aan LX A. A. van Hamersveld voor 9350. Perc. 4 tot en met 9. Drie heerenhui/en aan den Arnhemschen straatweg nos. 18, 20 en 22, benevens drie woonhuizen nart de Beekstraat nos. 23, 25 en 27 in massa opgehouden voor 29700. Perc. 10 tot en met 19. Tien woonhuizen aan de Parallelweg nos. 1432 in massa opgehouden voor f 28210. Perc. 20 en 21. Twee woonhuizen aan de Teutstraat aan G. van Zuilen voor 1900. Perc. 22 en 23. Twee dito alsvoien aan M. Noorman voor 1800. Centr. Raad van Beroep. (Ongevallenverzekering). De Centr. Raad van Beroep te Utrecht heeft gisteren uitspraak gedaan In het hoo- ger beroep van J. P. J. v. R., monteur te Amersfoort, tegen de uitspraak van den Raad van Beroep te Utrecht, houdende be vestiging der beslissing van de Rijksverze keringsbank, waarbij hem Ingaande 31 Mef 1916 een rente fs toegekend van 10'/» cent per werkdag, naar 15 invaliditeit, ter zake van een ongeval, tengevolge waarvan hij den linkerpols kwetste. De Centrale Raad bevestigde de uitspraak. Verdronken. De Luntersche beek heeft ook dit jaar weer een slachtoffer geëischt. Gisteren ie daar bij het zwemmen verdronken de Belgi sche geniesoldaat fbèns van Kamp I te Soesterberg. 't Jongmensch, thans 21 jaaf oud, was bij het-uitbreken van den oorlog vrijwillig in dienst getreden. Naar wij vernemen, was hij gewaarschuwd voor de gevaarlijke plek, waar hij den dood vond. Het lijk werd naar het militair hospitaal overgebracht. Ongeluk. Bij voetballen op het Plantsoen had een 11-jarige jongen uit dé Bolderstraat het on geluk een been te breken. Raadsverkiezingen. Gisteravond vergaderden de afdeelingen van den Vrijz.-Dem. Bond en van de S. D. A. P. ter bepaling van hun houding bij de a.s. verkiezingen. Nadat een voorstel van de S. D. A. P. tot een compromis tusschen deze beide groe pen door de Vrijz.-Dem. verworpen was, be sloot de S. D. A. P. in te gaan op het voor stel der Vrijz. Kiesvereen. Amersfoort s Ge meentebelang om „te laten zitten wat zit (Ook door de rechtsche partijen was dit voorstel reeds aangenomen). De afdeeling van den Vrijz.-Dem. Bond besloot om, als de S. D. A. P. niet tot het algemeen accoord toetrad ook aan den strijd deel te nemen, de he eren Sysink en Hof- Leestafel. Wij ontvingen S. Lieberman. Eenige opmerkingen naar aanleiding van de monopolisatieplaiiM nen van minister Treub. Uitg. Holland-* Amerika Verzekerings-mij. te 's Gravenhage*. France-Hollande, revue mensuelle lre en* née no. 3. Alfred Noyer. Open Booten, Uitgave Venn. Letteren en Kunst, Amsterdam. Jaarverslag 1916. Vereen, voor Physische Therapie te Amsterdam. Het genot van 't Buitenleven, met inl. woord van Jhr. Jan Feith. Uïtrr. Mal& kant. H. van Dam Azn., Amsterdam. „Vodjes papier", reproducties van Duit- sche proclamaties in België en Frankrijk uit* gevaardigd. AGENDA. Onder deze agenda worden alleen opge nomen die uitvoeringen, vergaderingen, enz. welke In het Dagblad geadverteerd worderw Vrijdag, Zaterdag, Zondag, Maandags Dinsdag, Amersf. Bioscoop, Langestraat Vrijdag, Zaterdag, Zondag, Maandag, Bioscoop de Arend. Zondags Concert Birkhoven. Dageliiks- Museum Flehite. Bibliotheek Theosof. Ver. Zaterdagavond 6K—TYi uur. Openbare Leeszaal (Beukenlaan) 10-*j 12V>, 2^—10 uur. Zondag 5X umy Maandag 2M—10 uur. 22 Juni. Hotel Schwemmer, vergadering Vrijzinnige Kiesvereeniging Amersf. Ge meentebelang. 3—5 Juli. Amicitia. Uitvoering t. b. v. d» slachtoffers v. d. veenbrand. 24 en 25 Juli. Demonstratie voor LlcK» Opvoeding

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1917 | | pagina 3