St. Nicolaas Geschenken B. KRAAL WOLLEN Reisdekens FLANELLEN 1525?" STADSNIEUWS UÏT DEN OMTREK de gevoel van verontwaardiging en protest vernomen, waarin de gezonde elementen van h» e! Rusland ongetwijfeld ook deelen." De iNHiiasnval op Axel. H. M. de Koningin zond aan den bur gemeester van Axel 600, ter uitreiking aan de bij den bomaanval verwonde vrou wen. Onderbamlclinsen met de geallieerden. Naar wjj vernemen zijn de hceren Ibr. mr. Snoeck Hurgronje, Referendaris aan bet Departement van Buitenlnndsrhe Zaken, Valstar, Secretaris van de N. O. T. en Broeke- ma, directeur van bet Landbouw Export Bureau, die zooals men weet naar Londen waren vertrokken tot het houden van econo mische besprekingen met de autoriteiten daar te lande, thans van Engeland naar Parijs ver trokken. e „A'ienw Amsterdam". Nader kan worden gemeld, dat bet stoomschip „Nieuw-Amsterdam" New-York naar ons land verlaten heeft op 24 Novem ber. T>e zeven «retorpedcerde schepen vervaneen, Naar de Dagelijksche Beurscourant uit rertroiiwbare bron verneemt, zal de regeling betreffende do 7 schepe van de Holl. Ame- rika-lijn, den Kon. Holl. Lloyd en de Rott. Lloyd, die d.d. 22 Februari door Duitsche duikbooten werden getorpedeerd, eerst daags als een fait accompli kunnen worden aangemerkt. De Duitsche regeering zal deze maat schappijen schadeloos stellen, door afstand van 7 Diritsche schepen, die thans in. Indië liggen, terwijl de Engelsche regeering zich bereid heeft verklaard om deze overdracht te sanctioneeren en dus bet varen van deze 7 schepen, onder Hollandsche vlag zal toe laten. Deze 7 schepen hadden een gezamenlij ke tonnenmoat van 36.758 ton. fenient. Naar wij vernemen heeft het Kamerlid, de heer De .Tong. dezer dagen eenïge vragen tot den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel gericht over de prijzen, tegen welke het cement wordt gedistribueerd en welke te hoog worden geacht en waarom de afname van het Engelsche cement tegen die hooge prijzen verplichtend wordf gesteld. Schadevergoeding. Naar men ons meldt, heeft het minis terie van Buitenlandsche Zaken eenigen tijd geleden van de Britsche regeering een be- 'drag ontvangen als schadevergoeding voor den sluiswachter te Cadzand, in wiens on middellijke abijheid indertijd eenige uit een Britsch vliegtuig geworpen bommen zijn ontploft, tengevolge waarvan die persoon gewond fs en zijn gesteld ernstig Is ge- tchokt, - De Zaa.^damsche Gemeente- Ta a d heeft in zijn laatste zitting een reeks .van beshriten genomen tot welker uitvoering 'de gemeentekas weer duchtig zal moeten wor sen aangesproken. In de eerste plaats met algemeene stemmen door B. en W. voorgestelde loonsverhon- 'ging der gemeentewerklieden goedgekeurd. Besloten werd aan de houders van petro- lenm-kaarten. wier inkomen een bedrag van f 20 per week niet tc boven gaat. een reduc tie van 20 cent per liter te verleenen. Aan het plaatselijk steuncomité werd een 'crediet verleend van f 2500, om brandstoffen te kunnen verstrekken. Ten behoeve van, het inrichten van een Centraal register, waarvoor de kosten ge raamd worden op f 4300 ft f 5000. werd aan B. en W. een blanco-crediet verleend. Besloten werd het uitvoeren van gemeente werken in eigen beheer, waartoe tengevolge var het conflict met de aannemers, reeds ten aanzien van enkele werken moest worden overgegaan, thans als stelsel te aanvaarden. Ten aanzien van de gasprijzen werd beslo ten deze van 8 cent te verhoogen tot 16 cent. 'doch aan dc inkomens van 1500 cn daar beneden en in verhouding tot de hoegroot heid dier inkomens, een reductie te verleenen. Deze reductie werd bepaald op 8 cent voor de inkomens van f 800 en lager, terwijl die tel kens met 1 cent stijgt hij vermeerdering van bet inkomen met f 100. Aan B. en "W. werd opgedragen de mogelijk heid van de oprichting van een gemeentelijke wasscherij te onderzoeken. Eindelijk werd bepaald, dat aan ingezetenen rmeen inkomen van 1200 of minder per brandstoffenrantsoen. doch uitsluitend voor cokes, een redncfïe zal worden verleend van "1 cent. Een voorstel van een der leden om di» op 78 cent te brengen, werd naar B. en "W. om advies gezonden. - Voorts was ingekomen een adres van den Alsem. Bond van losse Bijkswerklieden om de aftrek voor noodzakelijk levensonderhoud bij dc plaatselijke inkomstenbelasting van f 500 te brengen op f 1000 Naar medegedeeld werd, zou dit de gemeentekas op meer dan f 100 000 komen te staan. B. en W. zullen echter advies uitbrengen en ook de financiëele gevolgen berekenen bij een aftrek van meer dan f 500 doch minder dan f 1000. Duurtetoeslag. De Directie der H. U. S. M. heeft bepaald, dat met ingang van 1 November j 1. aan de ambtenaren met rangnummers 7 tot en met 4 d.w.z. de chefs ran dienst, inspecteurs, adjunct-inspecteurs, afdeelingschefs. ingenieurs en adjunct-inge nieurs enz., dus de hoogere ambtenaren, be halve den reeds verleenden duurtetoeslag v?.n 200 per jaar, bovendien nog zal wor den toegekend een duurtetoeslag van 70 pet. van hun salaris voor de gehuwden en 7 pet. voor de ongehuwden. Een naaktlooper. De arr. rechtbank te Tiel veroordeelde een 37-jari- gen bankwerker,-te Zalt-Bommel, die terecht had gestaan wegens naaktlooperij (te Ga meren, op de uiterwaarden op 6 Aug. j.l.) en tegen wien het O. M. wegens openbare Schennis der eerbaarheid 4 maanden gevan genisstraf had geëischf, tot één maand ge vangenisstraf. Eenpseudo-Koolcontroleur. De pseudo-rijkshooicontroleur L. B., een kellner uit Amsterdam, is wegens oplichting van Friesche boeren door de rechtbank te Heerenveen veroordeeld tot anderhalf jaar gevangenisstraf. De eisch was twee jaar gevangenisstraf. Beleediging. De heer A. G. Bou ten, vroeger redacteur der Bredasche Cou rant, heeft een aanklacht wegens beleedi ging ingediend tegen den heer S. Schleijer, directeur der N. V. voorheen Broese en Co., uitgeefster dier courant. De diefstal van f7 5.000. De poli tie te den Haag heeft aangehouden een 28-iari- gen koopman, zonder vaste woonplaats, die verdacht wordt van den diefstal met braak in de Bolistraat aldaar. Een bedrag van f 75000 an effecten (daar indertijd zooals ge meld vermist) werd op hem gevonden. Een hotel dief. Een agent heeft gisteren nacht een 23-jorigen artist Duitsch deserteur, die in een hotel aan het Rem brand tplein te Amsterdam, waar hij logeerde, op andere kamers, dan de zijne was aangetroffen. Op een dér kamers waren de waschtafelladen geopend, terwijl een zil veren broche vermist werd. Berooving. Een bouwkundige heeft bij de Haagsche politie aangifte gedaan, dat hij is beroofd van 2345.50 in een perceel aan de Spïnozastraat te 's-Gravenhage. A f d r e i g i n g. De Haagsche politie heeft een man aangehouden ter zake van af dreiging van 1200. Een woekeraar bedrogen. Bij een winkelier aan de Delistraat te Rotter dam vervoegde zich Donderdag een stoker, die 1600 lire Italiaansch geld ter inwisse ling aanbood. De winkelier meende goede zaken te doen door ƒ100 voor het pakje bankpa pier te geven. Bij nader onderzoek bleek echter dat de Italiaansche papiertjes kunstig nagemaakt waren. (Hbld.) Verdronken. Voor Brakel is de matroos M. van H. van de stoomboot „stad Tiel E" in de Waal gevallen en verdronken. Van de pier geslagen. Don- derdagmiddag is een jonge man vermoede lijk uit Amsterdam of Haarlem herkomstig, die op den Zuiderpier te IJmuiden zat te vis- schen, door een grondzee van den pier te water geslagen en verdronken. Brand te Muiderberg. Ter wijl het gezin van den heer A. Poot te Muï- derberg aan tafel zat, werd de aandacht der moeder getrokken door het klagend ge schrei van haar dochtertje van pl.m. 3 maanden, dat in een naburige kamer te sla pen was gelegd. Zij vond het kind in een vlammenzee gehuld. Met verzengde haren, doch met haar kind in de armen, ijlde zij naar de huiskamer terug en Wel daar in zwijm. Spoedig was het geheele dorp ïn rep en roer. De bezettingstroep genie-soldaten pakte het reddingwerk aan. Een dertig stuks vee werd gered. Van den inboedel is niet veel gered. Een 760 kazen, groote hoeveel heden appelen, peren, ham, enz. ging in d© vlammen op. Zeer lage verzekering dekt eenigszins de schade. Brug aangevaren. Donderdag avond omstr. 6 u. is de Hunzeboot IV tegen de gesloten spoorbrug te Kootille over het kanaal tusschen Leeuwarden en Harlingen aangevaren, waardoor groote schade werd toegebracht aan de brug en het remmings- werk en de brug niet kon worden geopend. De passagiers der Locaalspoor moesten bij de brug in een anderen trein overstap pen. Het scheepvaartverkeer was gestremd en de schepen, die van de Vrijdagmarkt te Leeuwarden naar Holland gaan, moesten nu de route over de Lemmer nemen, hetgeen groot© stagnatie meebrengt. Volgens de kapitein der Hunzeboot brand de bij de brug geen voldoend onveilig sein. De boot is niet beschadigd. School en Kerknieuws Jubileum Prof. M a r t i n. 3 Dec. a-s. hoopt prof. dr. K. Martin, hoogleeraar in de aardrijkskunde, delfstofkunde, palaeontologie en de crystallographie te Leiden, den dag te her denken, waarop hij 40 jaar geleden zijn ambt aan die universiteit uanvaardde. De Supranotionaliteit der Zen ding. Inzake de Supronationaliteit der Zen ding wordt door verscheidene Zendingscorpora ties hier te lande op den Zendings-Zondog (2 De cember) het volgende manifest uitgevaardigd Te midden van de groote verwarring der we reld staan wij met diepe droefhei dde verwoes ting gade, die tengevolge van den oorlog op het Zendingsterreïn wordt aangericht. Wat ons daarin wel allermeest ter harte gaat, is de vraag, of de grondwet van de Supranationliteit d<er Zending niet geheel wordt miskend, terwijl toch van den beginne af en ook voor de toe komst het woord van den Apostel geldtIn Christus is noch Jood noch Griek, maar een nieuw schepsel. Wij spreken dit uit, omdat inderdaad heilige liefde voor dit beginsel en geen enkel ander motief tot spreken dringt Aanleiding tot dit getuigenis is het adres van de „Society of Friends" inzake de Supranatio- naliteit der Zending, waarin krachtig wordt ge protesteerd tegen het voorstel, reeds van ver schillende zijden in Engelsche zendingskringen opgeworpen om na den oorlog alle zendelingen van landen, die met Groot-Brittannië in oorlog zijn, verwijderd te houden uit de Britsche be zittingen en koloniën. Tevens drong ons hiertoe het getuigenis der Duitsche leden van het Edinburgsche Voortzet tingscomité, die verklarenten eerste, Dr. J. R. Mott niet langer als voorzitter van genoemd comité te kunnen erkennen op grond van zijn duidelijk uitgesproken partij kiezen in den oor- log aan de zijde der Geallieerden tegen de Cen trale mochten, zonder dat hfj van zijn Interna tionale godsdienstige positie heeft afstnd ge daan, en ten tweede Dr. J. N. Ogilvie evenmin als lid van het Voortzettingscomité te kunnen hondhaven wegens zijn houding in de Synode der Schotsche Staatskerk, v.aorin hij het voorstelde als een roepstem Gods tot de Angelsaksische Christenheid de Duitsche Zending voor goed te verwijderen uit alle Britsche bezittingen en uit alle kolomen, die tot nu toe Duitsch warenr Naar aanleiding van deze uitingen gevoelen wij ons gedrongen, om, zonder een oordeel uit te spreken over de genoemde feiten en perso nen, te midden van hen, die in Christus onze broeders zijn en medearbeiders in de zending, onverschillig van welke nationaliteit ook te zeg gen: Broeders, laten wij toch blijven bedenken, dat het Zendingswerk internationaal is en dat Christus'Kerk staat boven de verdeeldheid der volken. "Wij bidden daarom van God, dat Hij ons en u geloof en wijsheid geve, terwijl wij het ver trouwen uitgesproken, dat de samenwerking, waardoor zooveel goeds op zendingsgebied tot stand kwam, niet zal worden verbroken en de grondwet zal blijven/gehandhaafd van de Su pranotionaliteit van de Kerk ven Christus. Met Hit manifest is instemming betuigd door de volgende ZendingscorporatiesUtrechtsche Zendingsvereeniging. Nederlandsch Zendeling genootschap, Nederlendsche Zendingsvereeni- ging, Luthersche Zendingsvereeniging, Luther- sche Genootschap voor In- en Uitwendige Zenr ding, Zcndingscommissie der Christelijke Gere- for,r>-J- en TflnndComité Pri>v. Staten. De wïnterzrttmg der Provinciale Staten van Utrecht zal geopend worden op Dins dag 4 December 7917, des vóormiddags te tien uur. De agenda bevat o.a. de navolgende pun ten: No. 7. Brief van Gedeputeerde Staten. No. 2. Voorstel van Gedeputeerde Staten tot wijziging der voorwaarden van het be sluit der Staten, waarbij het subsidie, toege kend aan de vereeniging „Ambachtsschool voor Amersfoort en Omstreken" voor een avondteekencursus, is verhoogd. No. 3. Voorstel van Gedeputeerde Staten tot het verleenen van een provinciaal sub sidie aan de afdeeling Wijk bij Duurstede van het Utrechtsch Landbouw Genootschap; voor een 1 a n dbouwwin ter cursus te Doorn. No. 4. Voorstel van Gedeputeerde Staten tot wijziging der voorwaarden van het be sluit der Staten, waarbij aan de vereeniging „Volksbelang en Volksontwikkeling" te Vin- keveen voor een tuinbouwwintercursus een provinciaal subsidie is verleend. No. 5. Voorstel van Gedeputeerde Staten tot opzeggirtg van het provinciaal subsidie aan de vereeniging „Volksbelang en Volks ontwikkeling" te Vinkeveen verleend ten be hoeve van den tuinboirwproeftuin. 74. Voorstel van Gedep. Staten tot het verlenen van een subsidie voor de Commis sie tot keuring van gewassen te velde voor 1978. 15. AdTes van het Bestuurd er afdeeling Abocoude-Baambrugge van het Utrechtsch Landbouw-Genootschap, om een provinciaal subsidie voor een landbouwwintercursus te Abcoude-Baambrugge, met het voorstel daar omtrent van Gedeputeerde Staten. 76. Voorstel van Gedep. Staten tot het verleenen van een provinciaal subsidie aan de Coop. Boerenleenbank en Handelsvere niging „Achteveld", voor een landbouwwin tercursus te Stoutenburg. 20. Adres van het Bestuur van de Zeis ter Handelsvereeniging en der R.-K. "Mïdden- standsvereeniging om verhooging van het provinciaal subsidie, ten behoeve van den handelsavondcursus te Zeist, met het voor stel daromtrent van Gedep. Staten. 27. Adres van Joh. de Liefde, aannemer van percel T van het provinciaal drukwerk, om een bijslag op de aannemingssom. met het voorstel daaromtrent van Gedep. Staten. 23. Voorstel van Gedep. Staten, strek kende I. Tot goedkeuring van het besluit van de Algemeene Vergadering van Aandeelhou ders der N. V. Provinciale Utrechtsche Elec- triciteits-Maatschappij d.d. 17 November 7917, tot a. overneming van het in de provincie Utrecht gelegen gedeelte van het kabelnet der Hollandsche Electriciteits-Maatschappij met behoorende rechten enz., en b. het aangan van eene geldleening bij de provincie Utrecht van ten hoogste 275.000. II. Tot het in verband hiermede ten laste der Provincie aangaan van eene geldleening, groot ten hoogste 275,000. 24. Voorstel van Gedep. Staten tot wijzi ging der regeling tot het toekennen van een duurte-bijslag aan de provinciale ambtena ren en beambten. 25. Adres van J. J. de Heus en 4 anderen, houdende verzoek om subsidie uit de pro vinciale middelen in de kosten van verhar ding van den Asgatter weg onder Leusden, met het voorstel daaromtrent van Gedep. Staten. 26. Voorstel van Gedep. Staten tot het aangaan eener overeenkomst betreffende de opneming en verpleging van armlastige krankzinnigen, met Regenten over de Gods huizen en den Algemeenen Arme te 's-Her- togenbosch. 27. Voorstel van Gedep. Staten tot ver hooging van den duurte-bijslag op de ver- pleegkosten van armlastige krankzinnigen en tot wijziging van het reglement op de subsidieering in de verpleegkosten. 28. Voorstel van Gedep. Staten tot ver hooging van het subsidie ten behoeve der avondteekenschool te Maarssen. 29. Adres der Visscherij vereeniging „de Volharding" te Spakenburg, houdende ver zoek om verhooging van het provinciaal subsidie, ten behoeve harer visscherij- school, met het soorstei daaromtrent van Gedeputeerde Staten. 32. Voorstel van Gedeputeerde Staten tot verhooging van het subsidie aan den ge meentelijken handelsavondcursus te Utrecht 33. Adres van de afdeeling Soest van het Utrechtsch Landbouw Genootschap, om een provinciaal subsidie voor een landbouwwin tercursus, met het voorstel daaromtrent van Gedeputeerde Staten. 34. Voorstel van Gedeputeerde Staten tot het verleenen van een provinciaal sub sidie aan de afdeeling WoudenbergMaarn van het Utrechtsch Landbouw Genootschap ten behoeve van een cutsus -in landbouw- huishoudkunde te Woudenberg. 35. Adres van de Centrale Patronaats commissie voor de stad Utrecht en Omstre ken „St. Bonifacius", om een provinciaal subsidie ten behoeve van hare vakschool voor handwerkslieden, met het voorstel daaromtrent van Gedeputeerde Staten. "36. Voorstel van Gedeputeerde Staten tot het verleenen van een subsidie &an de af deeling Utrecht van den Nederlandsch en Opzichters- en Teekenaarsbond ten behoe ve van een cursus in de leer der ijzercon structies en statica. 30. Adres van de Nederiandsche Pomolo- gische Vereeniging, om een provinciaal sub sidie voor een tuinbouwproeftuin, met het voorstel daaromtrent van Gedeputeerde Staten. 40. Adres van de afdeeling Renswoude van het Utrechtsch Landbouw Genootschap, houdende verzoek, de subsidiën, ten name der gemeente Renswoude verleend voor een landbouwwintercursus en cursus in land- bouwhuishoudkunde, op haar naam te stel len, met het voorstel daaromtrent van Ge deputeerde Staten. 47. Adres van de afdeeling Rh enen van het Utrechtsch Landbouw Genootschap om een provinciaal subsidie voor een tuinbouw- wintercursus, met bet voorstel daaromtrent van Gedeputeerde Staten. 42. Voorstel van Gedeputeerde Staten tot verhooging van het provinciaal subsidie, ten behoeve der Ambachtsschool voor Amers foort en omstreken verleend. 43. Adres van L. Willigenburg en TO an deren tot het aanbrengen van een zandspoor of andere voorziening langs eene helling in den provincialen weg van Doorn naar Leus den, met het voorstel daaromtrent van Ge deputeerde Staten. 44. «Voorstel van Gedeputeerde Staten tot wijziging der provinciale begrootingen voer 7917 en 7978, tot af- en overschrijving op eerstgemelde begrooting, benevens tot ver hooging der opcenten op de grond- en per- soneele belastingen van laatstgenoemd dienstjaar en tot het in deposito geven van een ontvangen kapitaal. 48. Verslag der Commissie In wier han den is gesteld het voorstel van Gedeputeer de Staten van 22 October 7977, In verban? met een tusschen de provincie Utrecht ert A. J. de Wit te Linschoten gerezen geschlj over beplantig langs een gedeelte van detj proviclalen weg de Meern—Oudewater. 49. Verslag der Commissie in wier hai* den is'gesteid het voorstel van Gedeputeen. de Staten van Zuid-Holland en Utrecht van 5/77 Juni 7977, tot wijziging van het regle ment* voor het Grootwaterschap van Woer den en tot het vaststellen van nieuwe regle menten voor de waterschappen Snel en Po- lanen; Groot-Houtdijk; Haanwijk; Klein- Houtdijk; Noord-Linschoten; Snelrewaardj Zuid-Linschoten, Schagen en den Engh'f Hoenkoop, Vliet en Dijkveld; Blokland; Ze venhoven en Buitendijksche Oosterpolder. 50. Brief van het Bestuur der Vereeniging „Het Kaascontrolestation te Utrecht" houw dende mededeeling, dot geen gebruik zal be hoeven te worden gemaakt van het provin ciaal subsidie voor 7916 verleend. 51. Adres van het Dagelijksch bestuur van den Nederlandschen Drogistenbond om een provinciaal subsidie. 52. Adres van de afdeeb'ng Wijk bij pjirjustede van het Utrechtsch Landbouw- Genootschap om een provinciaal subsidie voor een tuinbouwwintercursus. 53. Adres van de afdeeling Utrecht van den Algemeenen Nederlandschen Ambte- naarsbond c.s., optredende nan.ens het geza- mcnhike personeel van de Geneeskundige Gestichten voor Krankzinnigen te UtrecHf en Zeist, houdende verzoek te w'llen bevor deren, dat geen subsidie wo-dt verleend vooicjat de salarissen en de rechtstoestand van het personeel worden verbeterd. De Voorzitter is voornemens aan de ver gadering voor te stellen om de nos. 17, 78, 79, 30, 37, 37 en 38 zonder verdere voor», bereiding in behandeling te nemen. Baarn. In de gehouden raadsverga dering is besloten het maximum-bedrag tot hetwelk de directe belasting naar het irt«* komen zal worden geheven te verhoogeiT van 750.000 tot 200.000. Dr. A. Ver- weif werd weder voor 1 jaar benoemd tot directeur bij den keuringsdienst. Besloten werd voorts tot het aangaan eener tijdelijke geldleening ter voorziening in de behoefte aan kasgelden tot een bedrag van ten hoogste 50000 tegen een rente van ten hoogste 5 pet. Het salaris van den direc teur der gasfabriek werd met 400 ven- hoogd. Afgestemd werd een voorstel om de arbeiders in gemeentedienst en hunne ge< zinnen recht te geven op vrije genees- en heelkundige behandeling. De Gemeenteraad van Ede be sloot lot het aangaan van een geldleening groot f 200A0 rentende 5 af te lossen in 20 jaar. en machtigde B. en "W. ter voorziening in de behoefte aan kasgeld in 1918 f 150.0W te leenen tegen 4 Reclame I Handschoenen f Sokken Specialiteit Langesfraat 26, 104 Kennisgeving Afsluiting verkeer. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort maken bekend, dat het verkeer met rij- en voer tuigen over de brug ïn de Stationsstraat alhier, wegens vernieuwing van het bruggedek van af Maandag, 3 December 7917 tot nadere aan kondiging, zal worden afgesloten. Amersfoort, 29 November 1917. Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Burgemeester, VAN RANDWUCK. De Secretaris, A. R. VEENSTRA. Mogen wij zwijgen? (Haagsch Tooneel-Ensemble). Wat in een film toelaatbaar is, het dik- opgelegde dat hier het gesproken woord moet vervangen, kan in een tooneelstuk niet vergeven worden. De zwakheid van „Mogen wij zwijgen?" komt in den schouwburg nog heel wat sterker uit dan in de bioscoop. Van het gegeven, de ellende in het gezin tengevolge van het onverantwoordelijk hu welijk van een door een kwakzalver nog on- volkolhen genezene en van den beroepseed van den arts, had een goed en boeiend stuk gemaakt kunnen wordenmaar de auteur Siep Olsen, kon het niet aan. Het gegeven is te (keuken)romantisch uitgesponnen dan dat het op het publiek dien indruk zou ma ken welken men er van verwachtte. Natuurlijk mogen wij hiervan het gezel schap, dat dit stuk gisteravond in Amicitia voor het voetlicht bracht, geen verwijt ma ken. Hoewel de acteurs in den beginne merk baar onder den indruk waren van de leege zaal, hebben zij er van gemaakt wat er naar hun beste kunnen van te maken was. Het 4e tafereel, waarin Henri Poolman goed ver zorgd spel te zien gaf, stond het hoogst. Ook onder de andere medewerkers waren ver dienstelijke krachten, wij noemen het rusti ge spel van Brémont als dokter. Expositie. In den kunsthandel Fontein en Schippers wordt van 2 tot 12 December een tentoorw stelling gehouden van schilderijen en pastei- werken van mevr. Lotte Uyldert—Mayer, Voetbal. H. V. C. en Quick zullen elkaar morgei^/ voor de tweede maal in dit seizoen onfc, moeten. De wedstrijd wordt gespeeld op hejl Quickterrein en H. V. C. zal zich ook da at wel de meerdere toonen, temeer waar QuicK onvolledig zal uitkomen. Wij vernamen van het Quick-bestuur dat, in tegenstelling met hetgeen de reclomebil- jetten vermelden, op het terrein geen jon., gensrang aanwezig is. Die aankondiging be« rust op een misverstand. De entréepnizen 1 zijn als gewoonlijk. Korfbal. De wedstrijd Amersfoort II—Haarlem Dl zal a.s. Zondag niet doorgaan, daar Haar lem den wedstrijd met 5—0 gewonnen heef! gegeven. Nieuw Bankgebouw. Van Lanschot's Bank heeft onderhands aangekocht twee perceelen in de Utrecht, sche straat, de timmerwinkel van den heer Prins en de schilderswerkplaats van derf" heer Van Wijngaarden, met de bedoeling onf daar een nieuw bankgebouw te stichten. Dat belooft dus inderdaad een verfraat ing te worden van de Utrechtsche stras*

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1917 | | pagina 2