UIT DEN OMTREK Pr ij zen voor veevoeder. De Ministers van Landbouw, Nijverheid en #mdel maakt bekend: dat veevoederartikelen, die in de maand April worden toegewezen, tegen de navolgende prij- fcr door de Regeering zullen worden afgeleverd: laveer 21; erwten en boonenpiksel 21; Jcanariezaad 26; voerboonen 26; voererwt en 26; blaauwmaanzaadkoeken J 29, inlandsche raapkoeken 29;graanafval 19, turfmelasse en cocüodopmêlasse van afwijkende kwaliteit, \f 18; alles per 100 K.G. Deze artikelen moeten" door de Regeerings- commissarissen worden geleverd vrij boord, ex clusief zak. Zemelen, grind en gries (zoowel gemengd als ;ongemengd) 15;; haverafval 12; gerstafval 14; regeeringsvoermeel 19; schilvers van Snlandschc raap- en blauwmaanzaadkoeken lf 29; alles per 100 K.G. Deze artikelen moeten worden geleverd bcord of spoorvrij plaats van arzending, netto gewicht, ]gezakt onder koopersverplichting tegelijkertijd Voor eiken af te leveren zak-een leeren zak on geschonden van goede hoedanigheid en van voldoende grootte, om 50 K.G. afvalproducten te kunnenbevatten, af te geven, een en onder ter uitsluitende beoordeeling van den afleveren- jden Regeeringscommissaris of fabrikant. Broodlooze dagen. In verband met de verlenging van den duur der broodkaarten hebben, met uitzon dering van den Joodschen bakker, die alleen Dinsdags niet zal bakken,' de bakkers te Leiden besloten, Dinsdags en Vrijdags niet te bakken. Ook de bakkerspatroonsvereeniging te Delft heeft besloten voorloopig Dinsdag en [Vrijdag niet te doen bakken. Er wordt over wogen de laatste vier dagen van elke pe riode geen brood te doen bezorgen. Te Zwolle hebben de bakkers hetzelfde •besluit genomen. We voedseiiiovi. Naar de Haagsche berichtgever der Tel. .verneemt is de kans groot, dat er reeds deze fweek in de Tweede Kamer wederom over de levensmiddelen-politiek zal worden gespro ken. Het partijbestuur van de Sociaal-demo- pa lische Arbeiderspartij, het Instuur'van het Nederl. Verbond van Vakvereenigingen en het bestuur van den Bond van Ned. Arb. Coöpe raties publiceeren een protest tegen de levens middelen-politiek der Regeering aan welks Elot het volgende gezegd wordt: „De toestand wordt ondragelijk. Door een izeer groot deel der bevolking wordt reeds lang gebrek geleden, een gebrek, dat door dc .Vermindering van het broodrantsoen nog nij- toender wordt. In tienduizenden gezinnen in Nederland heerscht thans bittere ontbering, Biet omdat het niet anders kan, niet omdat fteze ontbering onvermijdelijk is. doch omdat Be regeering haar beloften en toezeggingen Biet gestand doet. Omdat een vooruitziende overheidszorg ontbreekt. Omdat de regeering blijkbaar mist het noodigc organiseerend ver- ïnogen. Omdat haar blijkbaar het besef ont breekt dat de kracht van haar beleid nog uit lets anders en uit iets meer behoort te bestaan Ban uit eefi solidariteitsverklaring met den minister van Landbouw, die het bewijs heeft gegeven, den toestand hehcerschen. Nu zoo min als JWo< e „Het NederTSnd -;P-. "'Vei^r wat Onvermijdelijk is en 'edrager worden. Maar het weigert slachtoffer le worden van ieen regeering, die het besef toont te missen, Van den toestand, waarin de arbeidende be volking verkeert. Het eischt opschorting van 0e inperking van het broodrantsoen. Opschor ting indien die inperking in strijd met de inededeelingen van den minister van 7.oud bouw onvermijdelijk mocht zijn a'le maatregelen, welke aan den nood, als gevolg Van het broodtekort, moeten tegemoetkomen, {Volledig ten uitvoer zijn gebracht. „En het handhaaf: zijv ^isch dat door een blaninatfge reg dhr n- voerrbrenging onder leiding der regeering, door inventarisatie en 'opvordering der voorraden grondstoffen, door 'een strenge doorvoering van het beginsel der 'distributie, door onteigening van de voorra- 0en, welke in aanmerking komen voor alge meen gebruik", door vaststelling van maxi mumprijzen en waar noodig beschikbaarstel ling tegen goedkoopen prijs van alle onont beerlijke levensbehoeften, in den nijpenden bood van het volk wordt voorzien, en de oor logsellende niet zwaarder drukke op de arbei dersklasse dan strikt onvermijdelijk. isv. h l In een gisteravond gehouden openbare ver gadering van den Nederlandschen Federatie ven Bond van Gemeentewerklieden, welke in 0e Diamantbeurs te Amsterdam door onge veer, 2000 personen werd bijgewoond, voer- 0en, in verband met het verminderd brood rantsoen de heeren Wesseling en Van Zelm ïhet woord over het onderwerp; „Hoe kunnen •0o gemeentewerklieden aan den lichamelijken Wiergang ontkomen?" Twee moties werden aangenomen. In de teerste wordt het Federatiebestuur opgedragen bij het gemeentebestuur er op aan te dringen, Bat lo. aanvullend voedsel wordt verstrekt op {fabrieken en werkplaatsen tegen vermlnder- 0cn prijs; 2o. de arbeidstijd voor het geheele personeel wordt verkort tot ten hoogste 8 uren $>er etmaal, zonder loonderving; 3o. de werk zaamheden worden verlicht door toevoeging Ivan meer personeel, waar dat technisch moi gelijk is. In de tweede motie wordt bij de leiding 0er verschillende Vakoentralen er op aange- 0r on gen zich onverwijld met elkander in ver binding tc stellen, teneinde gezamenlijk den Bleeds nader komenden hongersnood te kee- -Nadat het gistermiddag eenige uren in den ■omtrek van het Beursplein te Amsterdam taij rumoerig was gebleven, werd de politie macht aanzienlijk verminderd, daar men meende, dat het publiek zich voldoende had Verspreid. Op dit uur trok echter een aantal Vrouwen naar het lokaal De Jong, aan den Achterburgwal, gevolgd door een talrijk pu bliek en op relletjes beluste jongens. Het pu bliek drong sterk op en op den O. Z. Voor burgwal begon men de politie met steenen te gooien. Nadat assistentie was aangekomen, werd de massa uiteengejaagd. Op het Oude Kerksplein losle een inspecteur drie schoten tlfo tucht, Bereden noli tie en marechaussee boden assistentie. In dit deel van de stad was het omstreeks halfvijf^eer rumoerig en wer den herhaaldelijk charges uitgevoerd. Voor het lokaal De Jong werd onder lei ding van een luitenant een detachement infan terie geposteerd. Te ruim halfzes trokken de z.g. Rev. Soc. Vrouwen verspreid naar den Jordaan, waar een der vrouwen van de Rcv. Soc. Vrouwen club de menigte toesprak, protesteerende tegen het niet toestaan der betooging en het optre den der marechaussee. Daarna ging men uit een en werd het weer rustig in de stad. Te voren waren de vrouwen nog naar het stadhuis getrokken, alwaar een deputatie trachtte den burgemeester te spreken. Deze liet echter weten, dat hij de vrouwen niet kon ontvangen. Maandagmiddag, doch voornamelijk Maan dagavond, is 't vrij rumoerig geweest in het stratencomplex Tollensstraat, Jacob van Len- nepstraat, Bilderdijkstraat en Jacob van Len- nepkade te Amsterdam. Op laatstgenoemde kade bij de Tollensstraat, woont een politie agent, die des middags bij de vrouwen- demonstratie op het Beursplein, naar in de buurt beweerd wordt, zeer hardhandig tegen eenige vrouwen zou zijn opgetreden- Naar aanleiding daarvan trachtte een vrij talrijke menigte voor zijn woning te demonstrecren; daarbij werden herhaaldelijk uitroepen als .jn'oordenaar" en dergelijke gebezigd. Politie te paard en te voet was aanwezig om 't telkens, opdringend publiek, waaronder heel wat opgeschoten jongens, uiteen te jagen. Tot vrij laat in den avond duurden deze on geregeldheden voort. Ook gisteren zijn te Arnhem weer relle tjes voorgevallen, in verband met den levens middelen-nood. Nadat vroeg in den middag een betooging werd gehouden voor het levens- mi ddelenbed rijf en het stadhuis, waar dc poli tic cr in slaagde de menschen te doen door- loopen, werd het later op den middag, vooral in Klarendal, zeer rumoerig, zoodat dc politie eenige malen met sabel en gummistok moest optreden. In den avond bleef het rustig. De Algcmeene Staatspartij heeft een request aan H. M. de Koningin gezonden, waarin, na omschrijving van de nooden van het volk, aangedrongen wordt op het uitzen den van eenige schepen, naar Amerika, ten einde het beloofde en zoo benoodigde graan tc halen. Maandagmorgen 8 uur trokken een aan tal betoogers door de straten van Alphen a. d. Rijn, de meesten hiervan waren werklieden van de scheepswerven der Firma Boot Gede monstreerd werd voor het Levensmiddelen bureau, de burgemeesterswoning en het ge meentebuis. Eenige van hen werden door den burgemeester in gehoor ontvangen. Nu.en dan moest de politie krachtdadig ingrijpen, omdat getracht werd bakkerskarren leeg te halen. Circa balf één verspreidde zich de menigte. De tabaks-inventarisatie. De Minister van Landbouw heeft uit over weging, dat er reden is om aan te nemen, dat verschillende houdeTS van tabak nog niet hebben voldaan aan de tot hen ge richte uitnoodiging om opgave te doen van. hun voorraad tabak, aan het Rijksbureau voor Tabak, bepaald lo. Aanvragen van de voor de Inventari satie noodige lijsten moeten bij het Rijks bureau vor Tabak worden ingediend!, uiter lijk 8 dagen na dagteekening van deze be schikking, terwijl deze lijsten nauwkeurig ingevuld 16 dagen na dagteekening van deze beschikking weder bij het R. B. T. zul len moeten worden ingezonden. 2o. Dat aanvragen om voor de inventa risatie noodige lijsten, welke na genoemd tijdstip worden ontvangen of lijsten, welke na den gestelden termijn bij het R. B. T. worden ontvangen, zonder verdere behan deling zullen worden terzijde gelegd. 3o. Dat voorraden, waarvan op de voor geschreven wijze geen tijdige opgave aan het R. B. T. is toegezonden, zullen worden beschouwd, als te worden onttrokken aan de regelmatige consumptie hier te lande zoodat tot onmiddellijke inbezitneming van dergelijke partijen zal moeten worden over gegaan. Tabak „ersatz." Men schrijft ons uit Wageningen: Naar wij vernemen zijn alhier voorberei dingen getroffen, om fabriekmatig een tabak „ersatz" te vervaardigen. Na langdurige proefnemingen schijnt het gelukt te zijn, een hoogst bruikbaar materiaal te verkrij gen, dat zich als binnengoed voor sigaren en voor sigaretten uitstekend moet leenen. Stop gezet. De fabrieken van de firma's Nico ter Kuile en Zonen en 1.1. Rozendaal te Enschedé zijn wegens kolengebrek stopgezet. Belglsoh Rellefsehlp vergaan. Men deelt ons mede dat het Belgische Reliefschip Minister de Snet de Nay- er Zaterdag j.l. ongeveer 5.30 namiddags op een mijn geloopen en gezonken is. Zeventien man zijn gered en twaalf man verdronken. De geredden zijn aan boord van de sleep boot „Witte Zee", die zich in de vdije vaan- geul ophoudt. Het schip is gezonken ongeveer 45 mijl benoorden het lichtschip „Doggersbank- Zuid" vermoedelijk in de vrije vaargeul. De Belgische geïnterneerden. Ter kennis van de Belgische geïnterneer den is gebracht, dat het hun voortaan ver gund is om zich al dan niet bij vakvereeni gingen aar te sluiten; dat zij, eenmaal tot staking overgegaan zijnde, zoo noodig naar hun interneeringskamp zullen worden te ruggezonden, terwijl zij zich na het einde der staking wederom voor hervatting van het werk bij hun werkgever kunnen aan meren. Ook een manier van disfri- bueeren. Naar de Tielsche Ct. meldt heeft de distributie van eenheidsworst in Kerk-Drfel ernstige verontwaardiging gewekt Aldaar waren 320 K.G. voor de distribu tie uitgereikt. De slagers en autoriteiten had den aan een 20-tal kennissen en vrienden de geheele partij afgeleverd in partijtjes van 50, 40 en 25 pond. Onder de gelukkige „koopers" van dit volksvoedsel, dat volgens inst/jctie aan de slagers te Tiel gegeven in de eerste plaats ten goede moet komen aan de mindere volksklasse, waren menschen, die het huis vol vleesch- en vetwaren hebben. Een heeft er zelfs 6 geslachte varkens in gezouten en gerookten toestand; hij kreeg 15 pond een heidsworst. Op een klacht van een der inwoners greep de burgemeester in. met het gevolg, dat de distributie „zoo wat" tot haar recht kwam. Goud geld. Zaterdag hield te En schedé iemand zitting ter inwisseling van goudgeld. Een boer bracht 5000 tienmark- stukken, een andere 1000 twintigmarkstuk- ken, die ingewisseld werden voor 13.70. Oneerlijke burgemeester. Tegen den burgemeester van St. Odilien- berg is door het O. M. bij de Roermoni- sche rechtbank wegens valschheld in ge schrifte en knevelarij elf maanden gevange nisstraf geëischt onder aftrek van het voor arrest. De inbraak bij de firma Be geer. Twee beklaagden in deze gerucht makende zaak, Veltman en Klopper, waren van hun vonnis (6 jaar) in cassatie gekomen bij den Hoogen Raad. Dit beroep werd gis teren voor dit rechtscollege behandeld. Voor Veltman bepleitte mr. de Vrieze, voor Klopper mr. Muller Massis uit Am sterdam verschillende vormmiddelen. Mr. de Vrieze voerde nog aan, dat uit niets bleek, dat V. inderdaad met de anderen had ingebroken. Het O. M. zal 22 April conclusie nemen. Moordaanslag. Onlangs werd zekere A. B. te Burgerdam uit den militairen dienst ontslagen, omdat hij tengevolge eener zieklc een zijner beenen moest missen. Tot overmaat van ramp werd de liefdesband verbroken met het meisje, waarmede hij 7 jaar verkeering had. Gisteravond trachtte hij dit leed te wre ken. Bij pikdonker duwde hij haar onverhoeds in de sloot en drukte haar hoofd eenige ma len onder water. Gelukkig bracht een hond de buurt in opschudding en werd het meisje door een visscher, die zich te water begaf, gered. De dader, die toen ook op den wal klom, is door de politie gearresteerd. Gevecht met doodelijken afloop. In een onderlinge vechtpartij van militairen, welke gisternacht op de Zeil- markt te Vlissingen ontstond, is een hunner met een mes doodgestoken. Een tweede werd ernstig verwond en is in het hospitaal opgenomen. Twee militairen zijn door de politie voorloopig aangehouden. Aanranding. Te Rotterdam is de 60-jarige loop er P. W. in dienst van de Ned. Handel-Maatschappij In de Wijnstraat on verhoeds door twee mannen aangevallen en tegen de straat geslagen. Zij ontrukten hem een portefeuille, waarin 500 aan bank papier en gingen daarmee van door. De bestolene, die dadelijk weder ter been was, zette de mannen achterna. Op zijn ge roep van „houdt den dief", werd een hun ner, zekere J. H., uit de Foreesteiraat in Den Haag, op het Beursplein door burgers gegrepen. In het bezit van dezen man was de gestolen portefeuille met het geld. De tweede is ontkomen. Diefstal van 47000 mark. Te Rotterdam zijn aangehouden een 19-jarige juffrouw en een 17-jarige jongen, beiden postbeambten te Viersen in Duhschland, wier aanhouding verzocht is door de Duit- sche regeering. Zij worden verdacht van diefstal van 47,000 M. Verongelukt? Onder Weurt merkte men Zondagavond dat een fietsrij der zich door de Maas en Waalsche tram liet voorttrekken. Aan een der volgende sta tions hing zijn rijwiel zeer gehavend en met bloed bespat aan het tramrijtulg. Het lot van den berijder kon vanmorgen nog niet wor den vastgesteld. School- en Kerknieuws Waalsche Gemeente. Ds. Gir an. Naar de TeL verneemt, is ds. Gtron gisteren wederom behouden hier te lande uit Frankrijk teruggekeerd. Nederl. Israël. Kerk. De nfeuwberroermdc opperrabbijn in het res sort Gelderland, de heer J. Vredanburg, zal den 26en Mei te Arnhem worden geïnstalleerd. Ned. Eerv. Kerk Beroepen te Sohoondiike (toez.), ds. T. A. van der Vlies te Poortucraal. Te Briello, K. de Bel te Heerjansdam. Te N ijkerkerveen (toez.), B. 0. Koolhaas te Zuidland. Bedankt voor Zegveld, ds. B* Batelaan te De Bilt. Voor Moerkapelle, K. P* Datoroa te Muiden. Geraf. Kerkeu, Bedankt voor Genemuiden, R. J. Sohoe- maker ts Heemse, Verjaardag Koning Albert Ter gelegenheid van den verjaardag van koning Albert had gistermorgen in de kapel op het R. K. kerkhof een plechtig Te Deun» plaats. In Amicitia werd 's avonds een avond feest gehouden, dat door het Comité te Zeist was georganiseerd ten bate der Belgi sche oorlogsweezen. De Tooneelafdeeling van den Vlaamschen Kring verleende haar welwillende medewer king en voerde op „Vluchtelingen", blijspel in 3 bedrijven door H. T'Sas. Er werd vlot gespeeld en het stuk sloeg goed in. Een Harmonie uit de Legerplaats bij Zeist vulde met goed uitgevoerde muziek onder leiding van den heer Hullebroek de pauzen, zen. Er werden yeel loten verkocht voor de liefdadigheidstombola, welke ook ten bate der oorlogsweézen wordt georganiseerd en waarvan de trekking plaats heeft einde Mei. We gelooven, dat er een belangrijk be drag zal kunnen worden afgedragen ten bate van het beoogde doel, hetgeen we van haite hopen. De roode raadsfractie. Het S. D. A. P. blad „Het Volk" heeft gewoonlijk een kort verslag van onze raads zittingen. Wij kunnen er geen grief van maken dat dit verslag gewoonlijk beknopt en onvolledig is; maar erger vinden wij, dat hij onwaar en onzijdig is en eigenlijk niet an ders bedoelt dan de partijgenooten in de hoogte te steken. Typisch voorbeeld van deze naïeve partij reclame is wel het jongste verslag. Het was de moeite waard dit eens te vergelijken met het stenografisch verslag. Wij lezen dan in Het Volk: „Op voorstel van Holland werden aan de werklieden aan de Gasfabriek minstens 12 vrije Zondagen verleend." Sjonge, dat is toch mooi van Hofland, daar mogen ze hem wel dankbaar voor zijnf Maar was het niet eerlijker geweest om te zeggen dat Burg. en Weth. het voorstel van 12 vrije Zondagen deden en dat op voorstel van Hofland slechts het woordje „minstens" er aan toegevoegd was? Zelf noemde de heer Hofland dat „een kleine wij ziging" van het voorstel van B. en W. Dan lezen wij verder: „Het voorstel van B. en W. om niet te treden in de steunregeling van de Textiel arbeiders werd door Hofland en Nieuwen- dijk bestreden." De lezer zal moeten denken dat Nieuwen- dijk ook 'n partijgenoot was en beiden hier mee n goede daad verrichten. Partijgenoot Overeem daarentegen stemde vóór! We gaan door: „Op het adres der S. D. A. P. en A. B. B. om een nieuw crediet voor goedkoope brandvoorzienmg werd onder protest onzer I partijgenooten afwijzend beschikt." Van dat „protest" vinden wij niemendal in het stenografisch verslag. Wij zien daar al leen, dat de heer Overeem 'n vraag stelde over het kloven van hout en den hoogen prijs daarvan. De heer Hofland verduidelijk te met zeer enkele woorden die vraag. Volgens het verslag werd over dit voor stel niet gestemd. Het verzoek ging ook uit van de Consu menten Commissie, maar deze wordt, als zijnde geen socialistische organisatie, maar genegeerd. Het mooiste komt echter aan het slot. Over Holland's kettersche oratie, wordt niets anders gezegd dan: „Hofland drong aan op Instelling van een commissie voor de distri- butiemaatregelen". Neen, dan is de Toorts eerlijker. Die schrijft: „Wederom kwam de gemeentelijke appe lenverkoop aan de orde en speciaal Hofland vond hierin aanleiding om nu eens goed zijn zekenmans standpunt uiteen te zetten. Ter wijl we dit schrijven is het stenografisch raadsverslag nog niet in ons bezit, maar de volgende week zullen we letterlijk aan onze lezers voorleggen hetgeen Hofland in deze heeft gezegd. We zullen ons thans onthou den van critiek en laten onze lezers zelf een oordeel vormen." Zoowel Toorts als Volk laten den Raad een motie aannemen waarbij hij de verant woordelijkheid voor de distributiemaatrege len van B. en W. overneemt. Wij gelooven dat deze redactie te ruim is. De Toorts voegt er aan toe dat ook hier Hofland en Overeem verschillend stem den. De S. D. A. P. is niet gelukkig met hare vertegenwoordigers in den raad dezer ge meente en ze heeft allerminst reden om daarmee in het Volk te geuren. Hoevelaken. In den nacht van 3 op 4 April j.l. is ingebroken bij C. v. T. aan de Weldammerlaan. Uit het woonvertrek werden ontvreemd twee hammen, twee zij den spek en een schouderham, welke aan den zolder hingen in het vertrek waar de vrouw sliep. Voorts zijn gestolen 2 bankbil jetten van 25 en een twintig gulden aan zilvergeld. C v. T. woont met haar zoon, een paar oudjes, en beiden zijn zeer doof, waardoor te verklaren is, dat itfeta x«k de inbraak werd bemerkt Garnizoen. De le luitenant-adjudant H. P. J. Schut van het reg. genietroepen wordt geplaatst bij den staf der genie te Amersfoort Afscheid dr. Toxopeüs. Dr. R J. Toxopeüs heeft Zondag In de» Evang. Luth. kerk bekend gemaakt, dat de datum van zijn afscheid bepaald Is op 19 Mei a.s. Den daarop volgenden Zondag zal hij door ds. Drijver uit Haarlem in zijn nieuwe go- meente Zaandam bevestigd worden. Personalia. Tot commies-redacteur ter gemeente secretarie te Apeldoorn werd benoemd mr. Donner, thans te 's Hertogenbosch. Voor de agenda. Het uitgestelde abonnements-conoert van het Amsterdamsch Strijkkwartet is thans bepaald op 23 April. Wie onze agenda raadpleegt, zal zien dot April nog een drukke maand wordt. Ook Emiel Hullebroeck, dien wij dit jaafc reeds misten, zal nog komen, op 24 April. 22 April geeft het Kluchtspel Ensemble hier een afscheidsvoorstelling met „de Zwe* vende Maagd", iets dergelijks als „de Spaan* sche Vlieg". Morgen en overmorgen Toonkunst-idtvoe* ring. 12 en 16 April liefdadigheidsvoorstelling gen voor het Sonatoriumfonds van „Ons Be- lang". Den 13en Padvinderssoiree, den 14en Bel* gische soiree. Van 17 tot 20 April Militaire Huisvlijtten* toonstelling. En den 29sten, gelijk moft weet, de Utrechtsche Meisjesstudentsn. Men behoeft zich deze maand dus nief te vervelen. Vlaggetjesdag. De collecte Zondag jl. gehouden ten bate der Belgische kinderkleeding, IHabillement de l'Enfance heeft 321.36 opgebracht. Demonstratie met een w a t e r r ij w i e 1. Woensdag a.s. 's middags 2 uur is de heer van Beek, rijwielhandelaar, Kerkstraat, voornemens een demonstralie te geven met een waterrijwiel op de Beek van Monniken dam, langs café „Het Boompje" naar de Kampstraat. Centr. Crediet en Landb. Bank. Naar wij vernemen is in de vergadering van 2 April j.l. der Centrale Crediet- en Landbouwbank besloten hier ter stede een' opslagplaats te vestigen, waarin goederen kunnen worden opgeslagen, en waarop voor schotten kunnen worden verstrekt op de daarvan afgegeven ceelen. Menig handelaar in Amersfoort en om* streken zal zeker dit initiatief toejuichen, Broodlooze dagen. De bakkers besloten ook Vrijdags, den laatsten dag van de broodkaart, iviet meer té bakken. Onderlinge nachtbe waking s- dienst. De bewoners van het Bergkwartier la ten er geen gras over groeien. Wij verne men, dat door enkele particulieren een on derlinge nachtbewakingsdienst is opgericht, beperkt tot het bovenste gedeelte van den Utr. weg en aangrenzende lanen. Heden avond zal de bewaking in werking treden. Inbraak. Zondagnacht is er nog ingebroken In het kleedingmagazijn Voorwaarts der Onderoff. Ver. „Ons Belang". Ontvreemd werden eeni ge revolvers en patronen. Overigens werd niets vermist. Diefstal. Uit de kegelbaan van Amicitia is Zon dagavond een bord met medailles ont* vreemd. De deur stond open en de dieven hadden dus gemakkelijk toegang. Ernstige vechtpartij. Gisteravond vertoefde op den Hoogeweg een scharenslijper met zijn vrouw, in gezel schap van een bekend Amersfoortsch type Toon van der Schaft. Alle drie verkeerden onder den invloed van sterken drank en zoo als gewoonlijk werd ruzie gemaakt en kwam het spoedig van woorden tot daden. V. d. Sch. heeft daarbij den scharenslijper met een mes zoodanig verwond, dat er ernstig voor zijn leven wordt gevreesd. De verwonde is in het gasthuis opgenomen. De dader en de vrouw van het slachtoffer zijn in bewaring gesteld, maar de laatste was zoo dronken, dat zij niet verhoord kon worden Kantongerecht. Uitspraak in strafzeken. W. S7 Baarn, straatschenderij, f 6 of 4 weken tuchtschool. J. R., Spakenburg, idorn, f 8 of 8 dagen hochtenis cn toewijzing Civiele vordering od ƒ5, te betalen aan K. J. R T., Amersfoort, strooporij, f 6 of 6 dagon. A. M., geheel idem. E. G., geheel idem. R C. C, Amersfoort, idem, f 3 of 8 dagen en verbeurdverklaring v. d. bijl. A P., Soest, niet tijdig voldoen aan verplich ting tot aangifte voor d!e geboorten-regfsteri», f 5 'of 5 dogen. A L., Amersfoort, dronkenschap, 10 of 10 dagen. G. v. H-, Ede, vervoer door trekdier doen plaats ^hebben op eene noodcloos pijnlijke of kwellende wijze, 10 of 5 dagen. G. D., Amersfoort, wild vervoeren in gesloterv tijd, f 6 of 6 dogen en veibeurdverkl. 2 hezen. H. B., Hoevelaken, overtr. Leerpl.wet ft 2 2 dagen. G B-, Amersfoort, te Amersfoort aan kind be neden 15 jaar sigaretten verkooperv f 1 of 1 dv Z. de W., Amersfoort, te Amersfoort winkel voor pubhek geopend hebben na 8 uur 's avonds, 8 of 3 dagen. J. J. V., Amersfoort, overtn LlchtveronJ. Amersfoort, vrijgesproken. A v. D., Amersfoort, Idem, f of 4 dogen- H. D., Baarn overtr. Melkverord. Boom, f 25 of 15 dagen- EIERVEILING V. P. N. Amsterdam, 5 April. Op de beden gehouden veiling van de Fede ratie van de V. P. N. Eierveiling op deNleUvf markt te Amsterdam, waren de pr\jzeni 414800 Kippeneieren. Hoogste prjjzen f 13.60. Midden prijzen f 18 15. Laagste prijzen f 12.90. 12200 Eendeneieren* Hoogste prijzen f 12.90. Laagste prijzen f 12.50. 96 Ganzeneioren» Hoogste prjjzen f 25. Laagste prezen f

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1918 | | pagina 3