Vrijzinnig Democratische Bond. „AMICITIA" Jhr. Mr. Dr.E.A.VAK BERESTEIJH, STADSNIEUWS eard bezwaarlijk ook voor deze maximum prijzen vast te slellen. De maximum-prijzen voor Zuiderzee-bok- Jcing zijn thans van toepassing op alle bok king welke ter markt komt. Öm te voorkomen dat in verband daar mede de Zuiderzeeharing in verschen toe stond tegen hoogere- prijzen wordt verkocht, 'liijn tevens vastgesteld maximum-prijzen voor Zuiderzeeharing. Binnenlandsche visch- voorziening. Tot gisteren. Maandag, vertrokken zes stoomtreilers van Dmuiden voor de binnen- Isndsche voorziening. Van de schepen, die Vrijdag vertrokken, moesten er echter Zon dag reeds twee te LJmiriden terugkeeren: de (Annie U. M. 104, wegens lekke vlampijpen, 'de Derika X. LJ. M. 125, omdat met de aan boord zijnde steenkolen geen stoom kon v. orden gehouden. Van de andere vier sche pen is één gepraaid met ruime vischvangst. Distributie van regee- ringsvisch. De Minister van Landbouw heeft goed gunstig beschikt op het verzoek van de Dmuider Vischhandelvereeniging om in den /vervolge de regeeringsvisch te doen distrï- bueeren door de IJmuider vischhandelaren en niet meer door het Cer.traalbureau voor den afzet van visscherijprodiicten. De or ders der gemeenten zullen evenwel blijven loopen over genoemd bureau, die de ver zending zal opdragen aan de IJmuider visch handelaren. Rijstinventarisatie. Daar tot dusver nog slechts van een klein gedeelte van de Nederlandsche meenten bij het Rijks Centraal Administra tiekantoor voor de Distributie van Levens middelen een opgave van den aanwezigen rijstvoorraad is ontvangen, en aangezien het zeer gewenscht is, dat zoo spoedig rt\ogelijk een volledig overzicht worde verkregen van den totalen rijstvoorraad verzoekt de minis ter van landbouw den burgemeesters, van wien zulks nog niet heeft plaats gehad, als nog vóór 5 Mei e.k. aan het Administratie kantoor de vereischte opgave in te zenden. De maximum-pj:ijzen der eieren. Donderdag j.L heeft de heer B. G. Schol ten, directeur der N. V. Mij. tot Expl. van eierenveilingen in Nederland, een onder houd gehad aan het ministerie van Land bouw, aangaande de maximumprijzen van eieren. Tot resultaat heeft dit onderhoud gehad, dat het voorstel van den heer Schol ten, om 40 prcent van den omzet te verkoo- pen tegen maximumprijs en de resteerende 60 procent vrij, in overweging zou genomen werden. De teelt van bruine boonen. De minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft aan de burgemeesters bericht, dat de Regeering bereid is ook aan gemeen tebesturen de scheurpremie voor de teelt van bruine boonen op gescheurd grasland toe te kennen, indien zij, alvorens tot scheu ren over te gaan, daarvan opgave doen aan de Cultuurcommissie in hun provincie. Bovendien is de minister bereid voor het gedeelte van den oogst, dat aan de ge meente zal worden gelaten boven het rant soen, geen hoogeren prijs te berekenen dan dien waarvoor de boonen uit de distributie vanwege het R. D. K. geleverd worden. Rijksbureau voor smeerolie. De minister van Landbouw heeft tot onder secretaris van het Rijksbureau voor Smeer- oiie aangewezen den heer J. C. Palm, gepen sioneerd kolonel der intendance van het O.-I. leger en den heer Palm bevoegdheid verleend tot het teekenen van vergunningen tot verkoop, aflevering en vervoer van smeerolie, die door het Rijks Bureau voor Smeerolie zullen worden verstrekt. Geen aanvoer van Ameri- kaansche tabak Volgens mededeeling van Harer Majesteits gezantschap te Washington heeft de War Trade Board een lijst gepubliceerd, volgens welke o.a. geen invoervergunningen zullen worden verleend, voor ladingen tabaksblade ren, welke na T3 Mei zijn verscheept. Vergunningen zullen slechts worden ver- !eend voor scheepsladingen komende van Cuba en West-Indië. Voorraden op het platteland. In een boerderij in den Tielerwaard werd gezocht naar achtergehouden graan. De in specteurs vonden weinig of niets en stonden op het punt de boerderij te verlaten, toen oen kleine kleuter uitriep: „Lekker nikt ge vonden, hèl" De kleine werd aan het praten gebracht en nu werd achter de bedstede een groote hoeveelheid graan gevonden. Te Beesd en te Deil zijn wagenvrachten tarwe in beslag genomen. Men vermoedt dat in verschillende dorpen Sn de Betuwe groote voorraden koren, spek en andere levensmiddelen in den grond ver borgen zijn. Er moeten thans ook veel zg. rTioodslachtingen" voorkomen. Te Oirschot is bij twee landbouwers BOO KG. rogge en 100 KG. roggemeel in beslag genomen, te Dongen 8000 KG. graan, te Valkenswaard 1600 pond spek, vleesch en worst, te Uden een karvracht graan. In beslag genomen.De polietie t? Leiden heeft bij een winkelier in beslag genomen 640 K.G, thee en 1100 K.G. kof- Fe boonen, die door dezen winkelier niet aan bet K. T. D. waren verantwoord en met frau- buleuse bedoelingen waren achtergehouden. Beslag op manufacturen. Te Zwolle is eep partij manufacturen in b^ilag genomen ter "waarde van ongeveer f 200.000. Kon. Hal Steuncomité. i Het Kon. Nat. Steuncomité heeft van *4 Febr. tot 13 April ontvangen 17.013.95. Totaal der lijsten tot 23 Februari 1918 I 4.963.381.88. Totaal-generaal tot 13 April 1918 4.980.395.83. Dreigende werkloosheid. In verband met bet verbod om cacao tc verwerken tot chocolade of bonbons, hebben de hoofdbesturen van den Christ, en R. K. Bond een telegram aan den Minister van Landbouw gezonden, waarin verzocht werd om een onderhoud. De besturen meenen dat deze maatregel tot groote werkloosheid voor de betrokken arbei ders in het cacao- en chocoladcbedrijf zal leiden en maatregelen te dien opzichte moe ten getroffen worden. Gebrek aan steenkole.n De Deventer KatoenmaatschappiJ moet Zaterdag haar bedrijf stopzetten wegens ko- lengebrek. Nieuwe smokkelaarstruc. Het gebeurde dezer dagen, aan de oostgrens. Een heer komt voorbij, kijkt de grenswacht brutaal aan én groet ze heel familiair: Dag jongens Maar de wacht was op de hoogte. Niets aan te geven, mijnheer Weineen f Heelemaal niets Neen f Gaat u dan even mee. De knoopen van de overjas bleken nu 20 markstukken te zijn met een stofje overtrok ken, de knoopen van de jasgouden tien tjes, en die van het vest.... gouden vijfjes. (Zw. Ct.) "Wageningscbe Gemeenteraad Voor 3 leden van den Raad van Wageningen, de heeren J. W. Jochems, A. Vermeer en P- v. Rijn. was het Zaterdag 25 jaar geleden, dat zij als raadslid waren geïnstalleerd, welk feit in de raadsvergadering van Zaterdag door I <lc.n Voorzitter in een huldigingstocspraak werd gememoreerd. Besloten werd van „Ziekenzorg" over te ne- men bet thans gesloten Binnenbadhuis, voor de som van f 2644.04 en het vanwege de ge meente te doen exploiteeren. I Aangenomen werd een motie van den heer v. d. Griend, waarin de Regeering gevraagd wordt, middelen te beramen om tc komen tot een volkomen gelijke verdeeling van alle voe dingsmiddelen en den burgemeesters de macht wordt gegeven de bij de ingezetenen aanwe zige overtollige voorraden in beslag te nemen- Kon. Ned. Landbouwcomité. Za terdagmiddag hield het Koninklijk Neder- landsch Landbouwcomité een algemeene ver gadering in de vergaderzaal van de Eerste Kamer der Staten-Generaal. De leider der vergadering, rar. J. T. Lint horst Houian constateerde met genoegen, dat thans de eerste algemeene vergadering gehou den kan worden na de fusie der verschillende landbouwvereemgingen, waarvan Spr. voor den landbouw in de toekomst veel verwachtte en welke z.i. ook veel zal bijdragen voor de voedselvoorziening in Nederland. De vereeni- ging zal daartoe gaarne haar medewerking verleenen en mocht deze door de regeering, zooals enkele uitingen dezerzijds vernomen doen verwachten, niet op prijs worden ge steld, dan zal de fusie, met hef algemeen be lang voor oogen, ook de belangen van den landbouw naar behooren kunnen behartigen. Na •aanneming van nieuwe leden was aan de orde de benoeming van een definitieven voorzitter en de goedkeuring van het huis houdelijk reglement. Met 67 van de 87 uitgebrachte stemmen werd mr. C. P. Zaaijer tot voorzitter gekozen. Deze verklaarde de benoeming te aanvaarden. Het huishoudelijk reglement werd zonder eertige wijziging goedgekeurd. Hierna deelde de voorzitter mede, dat het voorloopig bestuur een eigen gebouw had aan gekocht staande aan den Raamweg te den Haag voor f 54.000. Deze aankoop was ge schiedt met machtiging van de algemeene ver gadering. Het bestuur vroeg nu een crediet van f 5000 voor de meubileering hetwelk z. h. st werd toegestaan. Bij de rondvraag wezen verschillende leden op de wenschelijkheid van de opheffing van het slachtverbod voor paarden, hetwelk voor onzen paardenstapel absoluut niet nadeelig zou zijn. Na eenige discussie werd besloten, dat het bestuur een schrijven aan de regeering zou richten tot opheffing van het' slachtverbod voor paarden. Het bestuursvoorstel van den heer Dojer, om de heeren Linthorst Homan en jhr. mr. Ruijs de Beerenbrouck tc. benoemen tot adviseeren- de leden van het Koninklijk Nationaal Land bouwcomité werd bij acclamatie aangenomen. Naar De Maasbode uit de beste bron ver neemt, is het bericht uit Het Vad- betreffende de verhooging der tarieven voor postzendin- gen. allervoorbarigst te noemen. i Wel ligt een wijziging der tarieven in de be- doeling, doch de door Het Vad. gepubliceerde bijzonderheden zijn onjuist Het graf van Adolf van Nassau? Te Heiligerlee (Gr.), op korten afstand van Winschoten, waar de steenfa briek van den heer II. J. van Bergen wordt afgebroken en dus tevens op zeer korten af stand van het .slagveld (1568) van Heiliger lee", is thans een afsluitings-steenlaag blootgelegd, waaronder men een graf ver moedt. Tot heden is het graf nog niet te bereiken, doordat de ovens der opgemelde fabriek er boven gebouwd zijn. Nu deze zijn afgebro ken, kwam een laag grint en bazaltslag bloot, zooals in de I7e eeuw dikwijls als grafbedekking werd gebezigd. De kans is groot, dat er herinneringen aan den slag van 1568 aan het licht gebracht worden, misschien zelfs, dat het graf van Graaf Adolf van Nassau er wordt ontdekt, j Op de komst van autoriteiten op oudheid- 1 kundig gebied wordt nu eeTSt gewacht. (N. R. Ct..) De Haagsche Dierentuin be dreigd. De verlies- en winstrekening van hef Kon. Zool. Bot. Genootschap geeft een j nadeelig sa)do aan van ƒ17.721.70, tenge volge waarvan de op 1 Januari 1917 nog Reclame IN DE GROOTE Z11L TAN POLITIEKE LEZING van: 8 ATONDS HALF 8 1,1» DER TWEEDE KAMER. ONDERWERP: De Politieke en Economische Toestand. Het Distributie-Vraagstuk TOEGANG 10 CENT. DEBAT GEWENSCHT. Namens hit Bestuur der Vr. Dem. Kiesvbr. „AMERSFOORT'» GEMEENTEBELANG" Mr. Dr. A. H. Th. VERHOEFF, Voorz. W. C. OOSTERMAN. Seor. voorhanden kasmiddelen ongeveer verbruikt zijn. Het dienstjaar 1918 wordt zegt het ver slag dan, ook met bezorgdheid ingegaan. Aanmerkelijke vermeerdering van het le dental is niet te verwachten. Het Genootschap op de tegenwoordige wijze m stand te houden zal weldra blijken onmogelijk te zijn en zal noodzaken, hoe treurig het ook moge wezen, tot ingrijpende I maatregelen te besluiten. Electrische taxi's te Den Haag. In de residentie zullen met het cin- de der volgende maand electrische stads- I auto's gaan rijden,, die natuurlijk niet onder- i worpen zijn aan de beperkende bepalingen J van benzine auto's. Onderneemster is de N.V. Nieuwe Rijtuig Maatschappij, directeur de heer Reinier. Een vreemd verschijnsel. In het Hand. wordt er de aandacht op gevestigd, dat dit jaar de rogge zoo bijzonder goed staat 't Is wel wonderlijk, dat juist thans, nu er zoo'n groot tekort aan kunstmeststoffen is, de roggeakkers ei zoo bijzonder weelderig voorstaan. Ervaren landbouwers, die een piactijk van tientallen jaren achter den rug hebben, gaven als oorzaak van dat verschijn- j scl op, dat de akkers thans in hoofdzaak met behulp van. stalmest en van groenbemesting in goeden staat moesten worden gebracht, I terwijl vroeger do meeste boeren, althans op hun roggevelden, in hoodfzaak kunstmest l aanwendden en volgens hen kan bij gebruik daarvan geen enkel gewas op den duur sterk en gezond bkjven. Enkelen hunner wezen in dit verband op de zoogenaamde „veenkolo niale haverziekte", die ook wordt toegeschre ven aan ai te eenzijdige aanwending van kunstmeststoffen en weliswaar mocht de rog ge, zooals ze de laatste jaren gedijde, nog niet bepaald ziek worden genoemd, maar dat degelijke, malsche voorkomen, dat ze volgens ervaren boeren veelal had m den tijd toen er nog weinig of geen kunstmest werd ge bruikt, had ze toch haast nooit meer. Dat ze i dien „ouöerwetschen" indruk, zooals een oude boer het noemde, nu weer maakt, meent men daarom zonder eenig voorbe houd te mogen toeschrijven aan de gewij zigde bemesting en men waagt tevens de voorspelling er aan vast te knoopen, dat de bakaard van 't gewas 1918 beter zal zijn dan die van vroegere oogsten, óók al omdat thans de ontwikkeling op de meest gezonde en" na tuurlijkste wijze plaats heeft. Een roode vastendag! Te Zaan dam wordt 1 Mei officieel als arbeidersfeest dag gevierdalle bureaux zijn gesloten en allen die aan de gemeente werkzaam zijn hebben dien dag vrijaf. Zoo ook het perso neel der Centrale Keuken. Op het menu voor deze week staat dan ookWoensdag: Keuken gesloten wegens 1 Mei dag. Een zonderling gerecht I Dit beteekent officieel voor de burgerseen vastendag, want de bakkers brengen sinds eenige weken op Woensdag ook geen brood rond. (Ned.). De transportarbeiderssta- kingte Haarlem is geëindigd. Een nieuwe staking is inmiddels uitgebro ken in het meube!transportbedrijf te 's Graven- bage. De arrestatie van L. de Visser. Naar de Tel. met zekerheid kan melden, is de vervolging tegen L. de Visser voornamelijk ingesteld, omdat de Visser op de vergadering in het Concertgebouw de spoorweg- en gemeentebeambten heeft aan gespoord, te gaan staken, ook al was zulks in strijd met de wet van 1903. Na twee jaren gepakt. In den zomer va 1916 werd door de rechtbank te Amsterdam tot twee jaren gevangenisstraf veroordeeld zekere G. J. L. T., die mede plichtig was geweest bij de inbraak bij de firma Gescher en Kemper op den Nieuwen- dijk, wear een brandkast was geforceerd en een aanzienlijk bedrag aan geld gestolen. Terwijl de zaak in hooger beroep was bij het Hof, wist T. uit het Huis van Bewaring, door verbreking van de tralies van een luchtkoker, te ontvluchten. Men hoorde se dert niets meer van hem. Deze dagen ech ter is hij bij een poging tot inbraak te Zoe- terwoude gepakt en sinds Vrijdag vertoeft hij weer in het Huis van Bewaring te Am sterdam, waar men zoo zegt het N. v. d. D. nu wel beter op hem passen zal. De verdwenen spoorwegbe ambte. In Den Haag is aangehouden de Duitsche deserteur Altingcr, verdacht van moord op Hubert, spoorwegbeambte te Haar lem. De Duitscher had een liefdesbetrekking met dc vrouw van Hubert Terwijl zij eenige dagen afwezig was. wist hij Hubert van het tooneel te doen verdwijnen. Ook de vrouw is aangehouden. Gisternamiddag 4 uur, is op de buiten plaats „Koningshof, van den heer Linden, te Aerdenhout, ongeveer 1 Meter onder den grond, opgegraven het zwaar verminkte lijk van den spoorwegbeambte Hubert Met een zwaar voorwerp moet hem, in zijn slaap het hoofd zijn ingeslagen. Het lijk is naar Haar lem overgebracht en de gearresteerde Duit scher wordt ermede geconfronteerd. Inbraak. In den vroegen morgen van Zondag is ingebroken in het perceel Singel 182 te Amsterdam, waari gevestigd is het rij- wiehnagazijn van den lieer P. Ekster. Eenige rijwielen en rijwielonderdeelen, ter waarde van f 400, weiden ontvreemd. Diefstal van cacao. Vrijdag nacht is vermoedelijk met een valschen sleu tel ingebroken in een pakhuis aan de Juf- ferstraat te Rotterdam. Ontvreemd werden niet minder den 34 kisten, elk inhoudende 36 K.G. cacaopoeder. Het gestolene had een waard© van 6000. De politie heeft drie expeditiekneohten aangehouden verdacht van den diefstal. Het gestolene is in beslag genomen. Het ongeluk met de G 11. Op het kerkhof te Huisduinen is met militaire eer ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den bij het ongeluk van H M. torpedo- boot G 11 om het leven gekomen machinist der Marine reserve P. du Hen. De kapitein ter zee A. Pieren, comman dant van Hr. Ms. Wachtschip, sprak namens den Vice-Admiraal-Stellingcommandant van de Helder een woord van deelneming met den overledene, die een braaf man en een- bekwaam machinist was. Daarna sprak een.kameraad van de over ledene en ten slotte dankte een broeder diep bewogen voor de laatste eer den overledene bewezen. Doodelijk mijnongeluk. De mijnwerker J. B., uit Kerkrade, geraakte in de mijn te Herzogenrath (D.) onder afvallend gesteente en werd daarbij zoo gewond, dat de dood spoedig intrad. A u t o-o n g e 1 u k. Op den weg tus- schen Voorburg en Leidschendam is Zon dag een militaire auto uit Delft tegen een telefoonpaal gereden. De milicien B. werd tengevolge van den schok uit het voertuig geslingerd. Met een schedelbreuk en inwen dig ernstig gewond werd hij in hopeloozen toestand naar 's-GTavenhage vervoerd. De telefoonpaal knapte-af; de auto werd zwaar beschadigd. Kennisgeving De Burgemeester der Gemeente Amersfoort, overwegende, dat hem is gebleken dat door in woners dezer Gemeente op medisch advies rijst, gort, havermout en andere levensmiddelen wor den aangevraagd, terwijl bedoelde aanvragers voldoende voorraad van deze of soortgelijke levensmiddelen in hun bezit hebben Maakt bekend, dat hij in dit geval zal over gaan tot inbezitnuroe van alle voorraden levens middelen bij inwoners, welke bovenvermeld misbruik van de beschikbaarstelling van levens middelen op medisch advies maken. Amersfoort, 29 April 1918. De Burgemeester voornoemd, VAN RANDWIJCK. B. en W. brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit ven 26 April 1918, aan Gebrs. Smink en hunne rechtverkrijgenden 'Voorwaardelijk vergunning is verleend tot het uitbreiden hunner koper- en blikslagerij door het Dlaatsen van twee electoo-motoren r ;sp. van 21 en van 1 P.K. tot aandrijving \an een polijskop en een forceerbank, in het perceel alhier gelegen aan de Kranke- ledenstra«! no. 20 Inventarisatie. De besturen van de moderne arbeiders organisaties verzoeken den Raad bij de Re geering te willen aandringen op Invent riw satie en rantsoeneering van alle eetwc enf en op beschikbaarstelling van graan en meel uitsluitend voor de broodbereiding. De ondervinding heeft wel zeer duidelijk aangetoond, dat de levensmiddelenvoorzie* ning een uiterst moeilijke en ingewikkelde zaak is. Daarom al reeds meenen B. en W. dat de Gemeente in haar verzoeken, voor zichtig moet zijn en slechts datgene mag vragen, wat redelijkerwijze ingewilligd kan worden. De feitelijke kennis toch, die de Ge meente bezit omtrent den algemeenen toe stand stelt haar niet in staat een weloverwo gen meening te vestigen omtrent hetgeen wel en niet mogelijk is, en evenmin kan de Gemeente voldoende oordeelen over het geen de Regeering met betrekking tot de levensmiddelenvoorziening heeft gedaan. Of, wat adressanten vragen, voor inwilli- I ging en uitvoering vatbaar is, kan de Ge meente niet beoordeelen en daarom meenen B. en W. dan ook, dat het verzoek niet ge- j heel voor inwilliging vatbaar is, daargelaten, j dat zij de overwegingen, waarop het verzoek steunt, geheel zouden kunnen deelen. Wel zijn zij van oordeel, dot een nlge- meene inventarisatie van de voorradige le vensmiddelen gewenscht is, opdat daarna kan worden overwogen, of en zoo ja, op welke wijze, bij de rantsoeneering doarnude rekening kan worden gehouden. Behalve in beslagneming is bijv. denkbaar, dat bonnen, worden ingehoüden. Aangaande de beschikbaarstelling van graan en meel uitsluitend voor de broodbe reiding, doen zij opmerken, dat volgens offi cieel getinte berichten in de bloden, de al cohol fabricage uit granen wordt beëindi terwijl levering van bloem aan de banl - bakkerijen eene hoeveelheid bedraagt, lijkstaande aan de broodproductie van 6 dagen per jaar, dus 1.6. pet. wordt aan de banketbakkerijen geleverd; de Regeeiing wees herhaaldelijk op de belangrijke scha duwzijde van een stopzetten van deze leve ring n.l. uitbreiding van werkloosheid. Op dien grond zijn B. en W. huiverig bij de Re geering aan te dringen op wijziging van haar besluit. Vrije Zaterdagmiddag. In de raadsvergadering van 18 April 191< werd besloten, naar aanleiding van adres sen, houdende verzoek, voor de werklieder aan alle Gemeente-bedrijven, ten opzicht! van wie het drie-ploegenstelsel niet van toe passing is, de week te doen eindigen op 7; terdagmiddag 4 uur, zonder vermindering van loon, mede te deelen, dat, indien meei normale tijden zullen zijn ingetreden, het in voeren van den geheelen vrijen Zaterdag middag is overwegihg zal worden genomen. Alhoewel tot heden de tijdsomstand heden nog geenszins gunstiger zijn gew den, zijn B. en W. nochtans van meening, dat met de invoering van den vrijen Zater dagmiddag niet langer mag worden ge wacht. Een ingesteld onderzoek naar de kosten van invoering van den vrijen Zaterdagmid dag na 12 uur geeft aan, dat deze per jaar ongeveer zullen bedragen 6142.92. Voor het geval dat meer personeel zal moeten worden aangesteld; of dit het geval zal wezen, zal de ondervinding moeten aan- toonen. Met het genoemde bedrag wordt dus feitelijk het uurloon verhoogd, ormlat voor een minder aantal werkuren eenzelfde loon wordt uitbetaald. De invoering zal vooral bij de Reiniging moeilijkheden ondervinden. B. en W. zijn van meening dat straatvegen na de Zaterdag- avondmarkt volgens de werkroosters en zonder vergoeding behoort te geschieden. Dit is ook billijk te achten als men in aan merking neemt, dat, gelijk in den aanhef reeds vermeld is, deze invoering niet van toepassing zal zijn voor de werklieden, ten opzichte van wie het drie-ploegenstelsel van toepassing is. Verjaardag Prinses Juliana. 30 April wordt nog niet als Nationale Feestdag in Nederland gevierd. Slechts de vlaggen op de openbare gebouwen herinner den aan den verjaardag van Prinses Juliana. Garnizoen. Kapitein G. G. Zonnevylle, van het 16e reg. inf., is bestemd tot commandant van de schoolcompagnie bij het depot-bataljon der Ve inf.-brigade te Amersfoort. Nieuw Feuilleton. Wij zullen dezer dagen een aanvang ma ken met ons nieuwe feuilleton „Het Nest verstoord", Erik Lie's nieuwste roman, welke eerst over eenige weken verschijnen zal. De Schelmenstreken van S c a p i n. Het Bestuur van de Kinderwerktuinen mag den Utrechtschen Meisjes-studenten dankbaar zijn. Zij hebben met hun opvoering van „De Schelmenstreken van Scapin" een volle zaal getrokken en ook op andere wijze de beurzen van het publiek los gekregen. Dit laatste ging niet zoo moeilijk, toen het eenmaal gelukt was een goede stemming in de zaal te wekken. En die stemming was er gisteravond al heel spoedig; daar zorgde hel inderdaad voortreffelijk meisjes-studenten* strijkje „Canto" wel voor. En de rest deed Scapin, de onweerstaanbare schelm met zijn onbetaalbare streken, waarvan hij den een na den ander het slachtoffer deed wor den. I De bescheidenheid der actrices, weUca *0$

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1918 | | pagina 3