Vrijzinnigen 1 Democraten Van Beresteyn No. 5 van de 4e lijst. Uw candidaat is Woensdag en BINNENLAND UIT DEN OMTREK u .bevindt zich weer in een rustpoos, gelijk ook jin het westen. Eenige dagen geleden werd Hoor den correspondent van de Daily Mad aan het Britsche front bericht, dat daar de toebereidselen van de Duitschers voor een nieuw offensief geëindigd schenen te zijn; ongeveer drie vierden van de beschikbare manschappen waren achter het Duitsche front tegenover de Britsdie liniën opgesteld. Men schijnt aan de zijde der Entente nu rdus weer een aanval te verwachten tegen het Engelsche frontgedeelte. Wat het Duit sche hoofdkwartier thans in den zin heeft, («openbaart zich nog niet; dat blijft voors hands achter een dichten" sluier verborgen en wanneer die sluier zal worden wegge- i trokken, daarover houdt het Duitsche hoofd kwartier de beslissing aan zich. De toestand aan het front in het westen i wordt door den reeds aangehaalden mede- werker van de Nordd. Allg. Zeitung aldus geschetst„Aan onze zijde heerscht bijna volkomen rust, slechts onderbroken door hei geschutvuur aan de vroegere strijdfron- ten, bovenal daar, waar Engelschen of Franschen tot tegenaanvallen overgaan. Af ziende van eigen ondernemingen van groo- teren omvang, bepalen wij ons tegenwoor dig tot het zegevierend afweren van de vij andelijke aanvalspogingen, hetgeen ons ten siotte toch door de intredende verzwakking van de vijandelijke strijdkracht dichter zal 'brengen bij het eindsucces waarop wij ho pen. Daarbij zijn aan alle fronten, van .Vlaanderen tot de Alpen, onze stoottroe pen ijverig bezig om den tegenstander daar, waar hij waant in rust te zijn, op te schrik ken en door inbraak in zijne loopgraven voortdurend klaarheid fe behouden hoe de vijand zijne krachten verdeelt en of hij weer bezig is troepen te verplaatsen. Door het op treden van sterke patrouilles werd dan ook in de laatste "weken een overzicht verkre gen van de verdeeling der vijandelijke hulp krachten. Inzonderheid is gebleken, dat de 'Amerikanen, meestal nog weinig geoefend, in veel grooter mate aan het voorste front zijn ingedeeld, dan het Fransche legerbe stuur eigenlijk zou kunnen verantwoorden, want de strijdvaardigheid van zijn flink le ger wordt door deze slecht geoefende bond- genooten verbeterd op eene wijze, die niet tot zijn voordeel kan strekken. Haast bij iedere Fransche divisie vindt men Ameri- kaansche regimenten ingedeeld. Daar, waar de troepen van dë Unie in eigen grooter formatiën tot dusver zijn opgetreden en waar dus geen andere dan oud-gediende divisiën in het vuur worden gebracht, heb- bedoeld in artikel 92 der Kieswet, in geen geval vóór Vrijdag 5 Juli in den loop van den dag volledig ter kennis van het centraal stembureau zullen zijn gebracht, maakt be kend, dat het centraal stembureau zijne voor de kiezers toegankelijke zitting tot het vast stellen van den uitslag der verkiezing zal houden op Zaterdag den 6den Juli 1918, 's voormiddags te tien uren, in het vertrek van het gemeentehuis te 's Gravenhage, voorheen voor de vergadering van den Raad bestemd. Grijze kep i's. In het leger be staat bij velen een streven, om willekeurig af te wijken van de voorgeschreven model len. Men denke slechts aan de platte petten, die zelfs oudere officieren sierlijker schenen te vinden als zij naar achteren afhangen, ter wijl onder de luitenants en de onderofficie ren de slappe vorm, cr-dcnks zijn onoogelijk- heiu, nog veelvuldig voorkomt- Aangezien hetzelfde verswl ijnsel zich ten opzichte der grilse kepi's begint voor te doen, waarbij het Oostenrijksche model nagevolgd wordt, heeft de inspecteur der infanterie bepaald, del het dragen daarvan ongeoorloofd is, en dergelijke hoofddeksels niet van de leveran- siers in ontvangst ge: omen mogen worden. H. C o 1 ij n. Het Hbld. meldt, dat de heer Colijn naar Engeland is vertrokken Nederland en de oorlog Hot convooi imar lltod. ;iië. De „Moordam" zal a.s. Woensdag 9 uur vertrekken. <N. R. Ct.) De Hollaudla. Het graanschip „Hollandia", op reis van Buenos-Ayres en New-York naar Am sterdam, wordt den lOden dezer te TJmuiden verwacht. Engelsch convooi. Gistermorgen is een Engelsch convooi van zeven schepen uit den Nieuwen Water* weg naar Engeland vertrokken. Het onderzoek naar de Koningin-Rekenles De sleepboot Zeeland, die Zaterdagmiddag opnieuw was uitgevaren voor het onderzoek van het wrak van de „Koningin Regentes", is voorloopig te Nieuwediep teruggekeerd, omdat men van het wrak niets meer heeft kunnen ontdekken. officieren er. een onderofficier, zijn geïnter neerd. Een bom b ïj Sluis. Men zal zich herinneren, dat m den nacht van 11 op 12 Juni in de nabijheid van Sluis een bom is geworpen, die gelukkig geen schade van be- teekenis heelt aangericht. Thans is uitge maakt, dat de bomscherven van Engelsch maaksel zijn. (N. R. Ct.) Politiehonden. Op 27, 28 en 29 Juni werden op het kasteel Rosendaal bij Velp de keuring gehouden voor het certi ficaat le klasse uitgeschreven door de Kon. Ned. Politiehond Vereen. Voor deze keuring, waaraan alleen mag worden deelgenomen door honden in het be zit zijnde van een certificaat 2e klasse, wa ren 13 honden ingeschreven, waarvan er 9 opgekomen zijn, terwijl aan 6 daarvan het diploma le klasse kon worden uitgereikt De volledige uitslag is als volgt: Breston, B. H. reu van den heer H. Eisma, Arnhem 243 punten. Prins, H. H. reu van den heer Fock. Am sterdam, 233 punten. Corry, D. H. teef, van den heer H. Heij- kamp. Utrecht 232M punt. Picard II, B. H. reu, van den heer Westen dorp, Nijmegen 221 punten. 2 Mia Rotweiler teef, van den heer Schip pers, Amsterdam 219 punten. Brutes II H.H. leu, van den heer Schippers, Amsterdam 218 punten. Aan drie honden, kon geen diploma Hor den uitgereikt, daar zij het vereischte mini mum aantal punten n.l. 203 niet bereikten. - Een rumoerige vergadering. Minister Treub, die gisteravond in de eivolle zaal van het Concertgebouw te Amsterdam een rede hield voor den Economischen Bond, is verihinderd het slot van zijn betcog geheel uit te spreken, doordat een complot van önarcivsten en S. D. A. P.ers een groot lawaai schopten. Minister Treub die tijdens de vergadering met groote slagvaardigheid op verschalende luidruchtige interrupties had geantwoord, hield zich ondanks alles kalm. Bij het rumoerig uiteengaan trachtte een klein gedeelte der aanwezigen de Inter nationale aan te heffen, doch hieraan maak te het groot concertgebouworgel een einde door het Wilhelmus te spelen, welk lied door allen, eveneens door minister Treub, werd meegezongen. 5 0.0 00 bezoekers. Een Room- sche meeting, Zondag door de R. K. Kies- vereeniging in den Rijkskieskring 's Graven hage georganiseerd op Houtrust was be zocht door 50.000 belangstellenden, hoofd- ben zij tot dusver zich zeer weinig onder scheiden. Dat bewees reeds hunne vernie tigende nederlaag in de verdediging van hunne liniën tusschen Maas en Moezel in het midden van de maand Juni en is ook gebleken in den aanval in de streek van Chateau-Thierry, waar dagen achtereen Amerikaansche regimenten tegen de Duit sche stellingen in het vuur gebracht werden, om zich in het Duitsche afweervuur te ver bloeden." Deze schrijver wijst er op, dat de hoop van de Engelschen en Franschen om het Duitsche legerbestuur te dwingen zijne kaarten bloot te leggen, tot dusver nog steeds is mislukt. De ijverige pogingen van den generalissimus der Ententelegers, om zich een zekere vrijheid van beweging te verschaffen, hadden niet het minste suc- res. Meestal volgden zelfs Duitsche tegen- Stcoten op zijne afgewezen aanvallen. Steeds zit hij in een vork, niet in staat om zich eijne tegenstanders van het lijf te houden, die zoo dikwijls het hun behaagt kunnen overgaan tot den aanval op zijne vleugels en tot het oprollen van zijn front en hem de wet van handelen kunnen voorschrijven. De oorlog, In het gebergte ZO. van Asiago hebben He Oostenrijkers den Col del Rosso en den Monte di Val Bella ontruimd en aan de It?.vanen prijs gegeven. Aan het front in het Westen phatselijke Strijd. Een Engelsch hospitaalschip, de Llando- vr' Castle, is op de thuisreis van Canada 'de een Duitsche duikboot in den grond -cL De opvarenden zijn meest allen o- ':omen; slechts één boot met 24 perso nen i? gered. De Staatscourant van 1 Juii bevat onder m't de volgende Kon. besluiten beonemd aan de R. R B. S. te Oud- Beijerland. tot leerarenO. H. Desterhof te 'Amsterdam, E. J. Courech Staal te Utrecht B. H. Spijkerboer te Utrecht, A. C. van Striemen te Dordrecht, M. N. v. d. Woerd, te Rotterdam, J. de Geest te Schiedam, J. de Jong te Amersfoorttot leerares mej. M. A. Thiel te Velp (Geld.) 5>e nifslas: der verkiezingen. De voorzitter var hit lentraal stembureau Overwegende d. cm bij hem ingeko men ambtsbericht blijkt, dat de uitkomsten,1 Een tel eg ra ui aan TroeMra. Naar de Haagsche redacteur van Het Volk verneemt, heeft Troelstra uit Londen het volgende telegram ontvangen: Het doet ons zeer veel leed, dat de be treurenswaardige pasweigering, die u heelt verhinderd te komen, ons allen heeft be roofd van het genoegen om u op de confe rentie in ons midden te zien en met u samen te werken voor verwezenlijking van den rcehtvaardigen vrede, dien wij allen wea- schen. Henderson, Branting. Albert Thomas, Renaudel, Longueet, Huysmans en andere gedelegeerden. Man Mfactni-en. De minister van Landbouw brengt ter ken nis van belanghebbenden, dat van alle hou ders van manufacturen opgaaf wordt gevor derd van de hoeveelheden goederen, welke op 1 Juli 1918 in hun bezit zijn. Ter voldoening aan deze vordering zullen die houders van het Rijksbureau voor ma nufacturen een lijst ontvangen, welke voor 5 Juli 1918 ingevuld en geteekend aan dit Bureau, Laan Capes van Cattenburgh 13, 's Gravenhage, moet worden ingezonden. Houders van manufacturen, die geen lijst mochten ontvangen, wordt in hun belang verzocht deze bij voormeld Bureau aan te vragen. Inbeslagneming. Bij den ma- nufacturier K. te Ouddorp is van regeerings- wege voor een waarde van ongeveer veer tig duizend gulden aan goederen in beslag genomen. Inbeslagnemingen van sigaren en sigaretten. Naar het Rijksbureau voor Tabak ons mededeelt, zijn tot nu toe op verschillende plaatsen in ons land reeds 2 millioen siga ren en sigaretten in beslag genomen, welke zonder vervoerbewijs vervoerd werden. 5*e kr"5S2;eiaa^cueD*conf«'re«lie Aangezien de aanwezigheid van sir George Cave in verband met belangrijke za ken, «ie thans in het parlement aan de orde zijn, te Londen vereischt is, heeft de minister president hem plotseling teruggeroepen; hij is gisteren naar Londen vertrokken. De onderhandelingen zullen worden voortgezet door de beide andere gedele geerden, lord Newton en generaal Sir H. E. Belfield. Engelsche tueeitekker gein tad. Gisternacht is onder Koudekerke een oole En^eii-he tv. cedekker, met 4 ma chinegeweren, geland.J)e inzittenden, twee zakelijk uit Den Haag, Delft, Rotterdam, het Westland en Leiden. Vergadering van de S. P. ver bod e n. Zondagmiddag had de S. P. te Noord-Wolde een openluchtmeeting uitge schreven, waar de heer B. Lansink Jr. zou spreken over het onderwerp: „De Levens- middelenpolitiek der Regeering en de hou ding der S. D. A. P." Op bevel der autori teiten mocht deze vergadering echter niet doorgaan. De-ziekenfondsquaestie te Amsterdam. Naar de Tel. meldt,* heeft de burgemeester van Amsterdam, die, zoo als men zich herinnert, in den geheelen zie- kenfondssliijd de rol van arbiter h^ft ver vuld, Zaterdag een beslissing genomen ten aanzien van de contributieverhooging der ziekenfondsen. De contributie wordt name lijk ven 15 Juli af met 4 cent verhoogd voor volwassenen (dus wordt deze voor hen 17 cent); voor kinderen blijft de conti ibutie- prijs 3 cent Eierovervloed. Weken lang waren te Tiel geen eieren gezien, tenzij een enkel nu en dan ver boven den maximum prijs, tot 19 en 20 cent per stuk. Maar Woensdagavond werden de inwoners aan genaam verrast, toen per stadsomroeper werd bekend gemaakt, dat er in twee win kels eieren waren te bekomen tegen den maximumprijs van 14 cent per stuk. Die win kels werden dra bestormd, en in een oog wenk waren eenige duizenden verkocht. De eieren werden per 100 stuks en meer tege lijk ingeslagen. Orde was er blijkbaar niet op gesteld. Vanwaar ze kwamen? Natuurlijk van buiten, niettegenstaande het'vervoerver- bod. De handelaars hadden ze over de grens der gemeente weten te brengen en waren toen straffeloos. Er komen er nog meer. Gebrekkige overtocht. Uit Ameland wordt aan de „Leeuw. Ct." gemeld: Tengevolge van het petroleumgebrek wordt de overtocht Nes-Hol werd v.v. tegen woordig volbracht per zeilschip, een vaar tuigje. dat elke geriefelijkheid mist, ja, zelfs niet eens plaats biedt aan de passagiers. Slechts een tiental personen kunnen zich in het kajuitje bergen, de rest mag, wH men niet aan dek blijven staan, een plaats in het ruim zoeken. Groet is de ontevredenheid, dat'bij het drukke vreemdelhvgenbezoek niet beter in den dienst wordt voorzien. De moord te Anna Paulow- napolder. Beklaagde P. E„ door de Alk- maarsche rechtbank wegens den moord te Anna Paul own a pol der tot 10 jaren gevange- ..--suc. veroordeeld, is van dit vonnis in ap pèl gegaaji. Kinderlijkje gevonden. Za terdagmorgen is in een urinoir op de Hee rengracht nabij den Blauwburgwal te Am sterdam een met pakpapier omwikkeld kin derlijkje gevonden. Diefstal van tel e-foondraad. Te Pernis is 's nachts ongeveer 4000 M. telefoondraad gestolen van het telefoonkan toor tot de Vondelingenplaat. Door de as gegrepen. Bij het smeren van een as in de gToentendrogerij van de firma Woldring te Gouda is d-e 28- jarige P. Bakker door de as gegrepen, be kneld geraakt en van boven uit het gebouw geslingerd. Hij is aan de gevolgen over leden. Verdronken. Te St. Pieter, bij Maastricht, is een 12-jarige knaap bij het zwemmen in de Maas verdronken. Provinciale Staten. Hedenmirgen is in het Provinciaal Gebouw Achter St. Pieter de zomerzitting aangevan gen van de Provinciale Staten van Utrecht Voorzitter Graaf mr. F. A. C. van Lijn den van Sendenburg, Commissaris der Ko ningin. Na opening der vergadering met gebed, wordt een commissie benoemd voor het on derzoek der geloofsbrieven van het nieuw benoemde Statenlid, den heer W. K. D. Lus tig- De heer v. d. Burg rapporteert namens die commissie en adviseert tot toelating des hee- ren Lustig. De vergadering besloot overeenkomstig dit advies. De heer Lustig wordt binnengeleid en legt in handen des voorzitters de bij de wet voor geschreven eeden af, wordt door den voor zitter geluk gewenscht en neemt zitting. Afwezig met kennisgeving de.leden Klein- schmidt, Schilte en de Wijkerslooth de Weerdesteïjn. De Voorzitter memoreert het overlij den van baron Schimmelpenninck van der Oye, die vroeger Commissaris der Ko ningin was in deze provincie. Aan de wedu we is een schrijven van rouwbeklag gezon den namens de Staten. Azeoda. 1. Brief van Gedeputeerde Staten, hou dende mededeeling, dat bij Kon. besluit zijn het waterschap Breukelen Proostdij. Goedgekeurd. 6. Voorstel van Gedeputeerde Staten tot wijziging van het bijzonder reglement \ooc het waterschap Laagnieuwkoop. Goedgekeurd. 7. Voorstel \an Gedeputeerde Staten tot wijziging van het bijzonder reglement voor, het waterschap Holland, Sticht en Voorburg, Goedgekeurd. 9. Voorstel van Gedeputeerde Staten tot herziening van de tabel van omschrijving, der kiesdistricten van het Grootwaterschap De Ronde Veenen. Goedgekeurd. 11. Voorstel van Gedeputeerde Staten tot wijziging van de bijzondere reglementen voor de waterschappen Tuil en 't Waal en Schalkwijk, Blokhoven en Biester. Goedgekeurd. 12. Voorstel van Gedeputeerde Staten tot wijziging van het bijzonder reglement voor. het waterschap Oukoop. Goedgekeurd. 28. Voorstel van Gedeputeerde Staten tot wijziging van het reglement voor het heem raadschap De Rivier de Eem, beken en aan kleve van dien. Goedgekeurd. 54. Voorstel van Gedeputeerde Staten tot het in eigen hehèer uitvoeren van het on* derhoud van het trek- of jaagpad langs den* Krommen Rijn. Goedgekeurd. 39. Voorstel van Gedeputeerde Staten tot wijziging van de bijzondere reglementen voor de waterschappen De Eerste Bedijking der Mijdrechtsche Droogmakerij, Bijleveld en Reijerscop, Breudijk, Het Garsten-Water- schap, Donkervliet, Oudeland en Indijk en De Derde Bedijking der Mijdrechtsche Droogmakerij. Goedgekeurd. 50. Voorstel van Gedeputeerde Staten tot wijziging van het reglement voor het Groot- waterschap van Woerden. Goedgekeurd. 64. Adres van E. en A. Giezen c.s., hou dende een klacht over den toestand van den Duisterweg. De.Voorzitter deelt mede dat er van de zijde der onderhoudsplichtigen niet veel medewerking bestaat. Verharding van den weg is volgens de gemeente Hoogland thans te kostbaar. Z. h. s. wordt besloten deze missive te stellen in handen van Gedep. Staten ter af doening. Verscheidene voorstellen worden gesteld goedgekeurd de besluiten der Staten van 4 December 1917, tot wijziging van de bijzon dere reglementen voor de waterschappen Het Ooster Waterschap, Eemland, Het Ver- eeviigc Sint Nicolaas- en Rikvisschers Wa terschap, Het Gemeene land van Wijk bij Duiustede. Het Wijkerbroek en Lenterveld en Melkweg, Langbroek, Wulverhorst en de beide Vlooswijken en de Lagenpolder en het Oostzijdsche Waterschap alsmede van het reglement voor het Grootwaterschap de Ron de Veenen. Voor kennisgeving. 2. Brief van Gedeputeerde Stoten, hou dende mededeeling, dat de heer mr. W. L. P. A. Molengraaff bij schrijven van 9 Febru ari 1918, te kennen heeft gegeven, dat hij wegens zijn voorgenomen vertrek uit de provincie zijn ontslag neemt als lid van de Staten dezer provincie. De Voorzitter spreekt woorden van dafik voor hetgeen de heer Molengraaff als Statenlid heeft gedaan en uit de beste wen- schen voor diens verdere leven in diens nieuwe woonplaats. 3. Brief van Gedeputeerde Staten, hou dende mededeeling, dat bij Kon. besluit riin goedgekeurd de besluiten der Staten van 18 December 1917: a. tot wijziging van de begrooting de.* pro vinciale inkomsten en uitgaven voor 1917, benevens het verleenen van machtiging aan Gedeputeerde Staten tot het doen van af- en overschrijvingen op die begrooting; b. tot wijziging van de begrooting der ro- vinciale inkomsten en uitgaven voor 1918. c. lot wijziging van het besluit der Staten van 17 Juli 1917, houdende vaststelling van de voor 1918 te heffen opcenten, en d. tot het verleenen van machtiging aan Gedeputeerde Staten voor het in deposito geven van het van Amsterdam in verband met de afwikkeling der gemeenschappelijke administratie van de Directie van het Zand en Jaagpad van Breukelen naar Ouderkerk ontvangen kapitaal, groot 20.839.42^ cn e. tot het aangaan eener geldleening tot een zoodanig bedrag als zal blijken roodig te rijn voor het verkrijgen van een kapitaal groot 275.000 teneinde dit bedrag te lee- neri san de N.V. Provinciale Utrechtsche Electriiiteits Maatschappij. Voor kennisgeving. 4. Voorstel van Gedeputeerde Staten tot wijziging van het bijzonder reglement voor het waterschap De Drie Zielen en de Gee- ren. Goedgekeurd. 5. Voorstel van Gedeputeerde Staten tot .wijziging yan het bijzonder reglement vooc in handen van speciale commissies, of geren- voyeerd naar de afdeelingen der Staten, voor nader onderzoek en advies. De vergadering gaat over tot h,et trekken der afdeelingen. Deze worden als volgt sa mengesteld. De cijfers achter de namen der leden wijzen de afdeelingen aan, waarin zij zitting zullen nemen. Van Bolhuis (3), Van Lier (2), Kettliiz (3), Van Zijst (1), Werker <1), Schorer (3), Grijns (2), Van Leeuwen (1), v. d. Wurf (3), Das (2), Lustig (2), v. d. Burg (2), Bicker Caar- ten (3), W. F. van Beeck Calkoen (I), Van Klooster (2), Jorissen (1), Kroes (I), W. A. van Beeck Calkoen (1), Schimmelpenninck (2), Van Loon (1), v. d. Westeringh (2), La- bouchère (3), Schuurbeque Boeye (3), J. F. van Beeeck Colkoen (1), Hazendonk (2), Kleinschmidt (2), Schilte (2), Vink (3), Wen- tink (I), Van Tuyll (3), Doude van Troost wijk (1), Knigge (1), Van Boetzelaer (5), Tim mermans (3), Van der Hoop van Slochte- ren (2). Gedeputeerde Staten De Wijkerslooth (3), Bosch van Oud-Ame- lisweerd (2), Van Ittersum (2), Royaards (1), Lothen van Doelen Grotne (3), Van Andel (1). Tot voorzitter en onder-voorzitter der le afdeeling u orden benoemd de heeren Roij- aards en v. Andel. Tot voorzitter en onder-voorzitter der 2e afdeelingde heeren Bosch v. Oud-Amelis-" werd en v. Ittersum. Tot voorzitter en onder-voorzitter der 3e afdeelingLothe v. Doelen Grothe en v. Bolhuis. De Voorzitter deelt mede, dat deze eerste zittingsdag thans wordt gesloten eri de vervolgzitting zal plaats hebben op Dins dag 16 Juli, 's voormiddags te half 10. Tot dien datum wordt de zomervergade ring thans verdaagd. Ba "am. Alhier is op 76-jorigen leertijd Overleden de heer W. van Schaardenburg, oud-wethouder van de gemeente Dordrecht en oud-lid van de Provinciale Staten van Zuid-Holland. De moord üussum. De bur gemeester der gemeente Huizen, noodigt het gezelschap van 3 in het licht gekleede dames en 3 heeren van wie één gisteren in het bosch van Crailoo nabij de plaats der mis daad tot een heer en dame de opmerking maakten: „Daar heeft een aanranding plaats zich aan te melden aan het gemeentehuis te Huizen of zich bekend te maken can het hoofdbureau van politie, Kamer 69 te Am sterdam,

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1918 | | pagina 2