UIT DEN OMTREK STADSNIEUWS loopt thans tusschen 43 hypotheekbanken en 281 verzekeraars. Nederlandsche werkgevers. Verschenen is hel 18e jaarverslag der Vereeni ging van Nederlandsche Werkgevers (Juli •1917—Juli 1918). Er blijkt uit dal het totaal aantal leden der Vcreeniging mei 20 vooruit ging en steeg tot 299. Bij de op initiatief der Vcreeniging in 1902 opgerichte Centrale Werk gevers Risioobank zijn thans 8395 werkgevers aangesloten, die over 1917 ongeveer 237-000.000 aan loon betaalden. Deze werk- (gevers zijn gegroepeerd in 45 risicovereenigin- i gen, terwijl 104 direct zijn aangesloten en dus j geheel eigen risico dragen. Van de 93.416 on gevallen welke -in 1917 hij de Pdjksverzeke- ringshank werden aangegeven, kwamen er 39 810 voor bij werkgevers, die bij de Risico- bank zijn aangesloten. Nog wordt gereleveerd dat het ook met de Industrieele Credietbank (de tweede creatie der Vereeniging, welke in Julj 1915 lot stand kwam) bij voortduring goed blijft gaan. Hier bij waren ultimo 1917 aangesloten 1% leden voor wie de bank tot een bedrag van ruim 77?millioen gulden garant was tegenover de N O. T. en andere instellingen welke den in voer van goederen naar ons land controlee- re-n Over "1917 waren de kosten weer belangrijk geringer dan over 1916. nL 45 cent per f 10.000 afgegeven garanties, zoodat ool< in 1917 weer een belangrijke besparing werd verkregen. Met veel voldoening wordt voorts gewaagd van den gang van zaken bij de in het begin van 1917 onder leiding van bet bestuur der Vereeniging en de Directie van Centraal Be heer opgerichte Vereeniging ,Jvlolest-Risico Sedert de inwerkingtreding op 1 April 1917 is de ter verzekering opgegeven waarde reeds gestegen tot ruim 1095 millioen gulden. Naar alle waarschijnlijkheid zal. naar bet verslag meldt, reeds spoedig kunnen worden tegeraoelgezien bet rapport van de door de Vereeniging in samenwerking mei het Hoofdbestuur der Maatschappij van Nijver heid gevormde studiecommissie betreffende de oorlogswinslbclasLing Ziekenfondswet e n. Vanwege de Landelijke Federatie Ier Behartiging van het Ziekenfondswezen is een adres tot den Minis ter van Binuenlandschc Zaken gericht, waar in wordt medegedeeld, dal de financieele toe stand der ziekenfondsen,-o. a. dje der bij de organisatie aangeslotenen, welke rneer dan 600.000 verzekerden vertegenwoordigen, thans van dien aard is, dat bij een niet spoedig in grijpen der Regeering een ondergang dier fondsen tegemoet is te zien. In het adres wordt uiteengezet, dal de prij zen der medicamenten voortdurend in die mate stijgen, dat van een contribulieverhoo- ging, gelijken tred houdende met dc prijsstij ging. geen sprake kan zijn, omdat dc arbei dersklasse die verhooging der contributie niet kan ^dragen. Een contributieverhooging. vol doende om voor geruimen tijd de prijsstijging te kunnen bestrijden, zou, aldus wordt jn het adres betoogd, ten gevolge hebben, dat vele arbeiders voor hun lidmaatschap zouden moe ten bedanken en aan de gemeentelijke armen praktijk komen te vervallen, hetgeen een totale ontwrichting van het ziekenfondswezen ten gevolge zou hebben. Adressanten zeggen, dat uit een onderzoek is gebleken, dat alle groote fondsen in Neder land^ thans met tekorten te kampen hebben, niettegenstaande in dezen crisistijd de con tributie bij alle aanmerkelijk verhoogd is, bij sommige zelfs mei meer dan 60 pCt. Daar thans is gebleken, dat de prijsstijging der me dicamenten over het le halfjaar 1918 nog aan merkelijk is toegenomen en sindsdien nog steeds stijgende is, meenden adressanten, dat de tijd gekomen is om "de hulp van den Mi nister in te roepen, ten einde de fondsen voor totalen ondergang te behoeden. Dit zou zoo wordt verder aangevoerd kunnen geschie den bijv. door via de afdeeling Volksgezond heid aan de Ziekenfondsen een zekeren bij slag per recept te betalen, zooals nu reeds bij de Levensmiddelen distributie geschiedt, of op een andere door den Minister nader te bepa len wijze. Ten slotte wordt in het adres gezegd, dat bet aan 't bestuur aangenaam zou zijn te mogen vernemen wanneer de Minister het bestuur persoonlijk zou willen ontvangen om de in het adres aangevoerde motieven mondeling te kunnen toelichten. Bond van Veehandelaren. Naar wij vernemen heeft het Hoofdbestuur van den Nederlandscl>eri Bond van Veehan delaren den heer P. Teunissen Jr., te Am sterdam, algemeen secretaris en redacteur van het orgaan van den Bond verzocht om op zijn ontslagaanvrage terug te komen. De heer Teunissen heeft aan dit verzoek voldaan Bond van notarisklerken in Nederland. Het hoofdbestuur van den Bond van Notarisklerken in Nederland heeft eene circulaire gezonden aan alle notarissen hier te lande, ten einde duurte-toeslag voor de leden te Verkrijgen. Schildersgezellenb o'n d. De Ned. Schildergezellenbond heeft te Amster dam zijn jaarlijksche algemeene vergadering gehouden. In zijn openingswoord wees de voorzitter, de heer Jensik, er op, dat de bond in den aanvang van den oorlog 3300 leden telde en thans 5000. De afdeeling Amster dam is achteruitgaande, hetwelk spr. toe schreef aan de debatteer-manie van vele ou dere leden en aan de in de hoofdstad sterke re syndicalistische invloeden. Vele loonsverhogingen zijn door den in vloed van den Bond bereikt, tot een geza menlijk bedrag ven bijna VA millioen gul den alleen in 1913. inzake de lijnolierantsoeneering is het mo gelijke gedaan om de werkloosheid zooveel mogelijk in te perken. De vervanging van lijnolie door een andere stof is in onder soek; deze voldoet blijkens voorloopige proefneming goed; het uitvinden van het surrogaat opent het vooruitzicht, dat werk loosheid als gevolg van materiaal-gebrek misschien niet meer zal voorkomen. De in voering van de ziekte-verzekering brengt groote verbetering. De wensch naar een lan delijke loonovereenkomst is aan het opko men. De heer J. Spek, oudvoorzitter van den bond, bood vervolgens den bond, die zijn 25- jarig bestaan viert, namens 14 oud-hoofdbe stuurders een feestgeschenk aan, n.l. een ebbenhouten voorzittershamer, ontworpen door den architect De Bazel en gemaakt door Oorschot. Een 100-jarige. De heer H. El ders, te Wijster (Dr.) viert vandaag zljft lOOsten geboortedag. Het Hoogovenbedrijl te HJinuideu. De gemeenteraad van Velsen heeft gis teravond aan de Maatschappij tot vestiging van een Hoogovenbedriif vergunning ver leend tot vestiging van zoodanig bedrijl te IJmuiden^ onder beding: „dat de eventueele bouw van arbeiderswoningen geen finan cieele offers van de gemeente zal vragen en dat niet voldaan zal worden aan het ver zoek van de Maatschappij om het terrein van vestiging aan te wenden als een wijk waar een hoogovenwerk met aanverwante bedrijven kan worden opgericht zonder voor afgaande vergunning als in de Hinderwet bedoeld." Naar men aanneemt, zullen deze beper kende voorwaarden wel geen beletsel zijn voor de vestiging van het bedrijf te LJmui- den. Ter navolging. Het Centraal Ge nootschap voor Kinderherstellings- en Va- cantiekolonies ontving namens het perso neel en de kinderen van de openbare lagere school te Naarden 24.37, de opbrengst van verkochte beukenootjes, op twee mid dagen bijeengezocht. Het geld is bestemd voor de vacantiekolonie, om arme, zieke of zwakke kinderen te steunen. Beleediging van een bur gemeester. Notaris O., te Wieringen, heeft eenigen tijd geleden in de Schager Ct een paar ingezonden stukken doen opne men, waarin verdachtmakingen werden ge uit tegen den burgemeester dier gemeente. Deze heeft deswege een klacht ingediend te gen den heer O., die nu gedagvaard is om op Vrijdag a.s. voor het gerecht te Alkmaar te verschijnen, wegens beleediging in geschrift- te. Tusschen de dorschmachine. De heer Moestens, te Groesbeek. lid van den Gemeenteraad aldaar, geraakte de vorige weck met zijn hand tusschen de dorschmachine. Ten gevolge daarvan is hij Maandag overle den. - Worst vergif tig in g. Maandagmid dag zijn naar schatting ongeveer 100 personen te Naarden zeer ernstig ongesteld geworden na het eten van leverworst, welke gistermorgen verkrijgbaar was gesteld. Het is gebleken, dat deze worst afkomstig is van den slager G. al daar. Een gedeelte is in beslag genomen en ter onderzoek opgezonden. Hoewel tot op lieden geen doodelijke gevallen zijn geconstateerd, zijn de verschijnselen zeer ernstig cn bestaan nit hevige brakingen en hooge koorts. Gezonken. Het klipperschip Ameu- labt, geladen met bazalt voor den Drechter- lanaschen dijk, is bij Enkhuizen lek geslagen en gezonken. Het vaartuig liep tegen de zee wering. Aan den grond. Het met hout gé- laden aakschip „Neeltina", schipper D. Ve ling, van Delfzijl naar Zaandam bestemd, geraakte op de Waddenzee tusschen Ter- naard en Holwerd aan den grond en werd lek. Het vaartuig is op Ternaard op het strand gezet. Men zal de deklast van het schip werken en dan trachten het naar hier te brengen. De „Neeltina" behooit thuis te Rotterdam en werd gesleept door de sleep boot „Joca." Diaconie-Armhuis afge brand. Het diaconie-armhuis der Herv. Gemeente te Zuidwolde (Drenthe) is in den nacht van. Vrijdag op Zaterdag totaal afge brand. Het vee-is gered, terwijl van den in boedel het meeste behouden is gebleven. De inwonende armen zijn hier en daar uitbe steed, terwijl een noodwoning zal gebouwd worden. Kwaadwilligheid van een der ver pleegden wordt els oorzaak "ven den brand aangenomen. Brand. Zondagavond is door onbekende oorzaak de landbouvvschuur va-.i de we l. O. Cordes te Ka Ik wijk gem. IToogeznr.d lot den grond afgebrand. Een groote lioevoeihcid ko ren is verloren gegaan. Verzekering dekt de schade. Korenmolen afgebrand. In de Wilp (Gron.) is Zondagavond de groote ko renmolen met stoommalerij van den heer LJ. Reindersma geheel afgebrand. Een groot tramongeluk voorkomen. Men schrijft uit Winssen aan de Geld.: „Zondag werd een machinist op de Maas -en Waalsche tram ondef Beunïngen plotse ling onwel en zakte ineeh. Dientengevolge was de machine onbe heerd en vloog zonder op de stations te let ten in volle vaart langs de lijn. Onder het talrijke publiek in de tram ontstond een pa niek, daar men het ergste vreesde en bij de krommingen als erwten door elkaar weid gegooid. Daar zich een postwagen tusschen den personenwagen en de locomotief bevond, was net onmogelijk den machinist ter hulp te komen. Ondertusschen was een conduc teur per fiets vooruitgesneld om de wissels te verzetten en ujt Druten vertrok een ma chinist om te beproeven op de machine te springen. Gelukkig verminderde door gebrek aan stoom de vaart van de tram. Onder Winssen kwam de machinist weer tot het bewustzijn, zoodat de reizigers uit hun doodsangst werden verlost. School- en Kerknieuws Jubileum Ds.'I.denburg. Ds. J. D. J. Idenburg, predikant der Ned. Herv. Ge meente te Amsterdam, heeft gisteren zijn zilve ren predikantsjubileum gevierd. Een commissie kwam gistermorgen den jubilaris te zijnen huize bij monde van jhr. mr. J. C. Quarles van Ufford een huldeblijk aanbieden namens de gemeenten, welke ds. Idenburg in den loop der jaren ge diend heeft. Het huldeblijk bestond uit een enveloppe en een herinneringsalbum. Ds. Eringa bood de gelukwenschen aan van het bestuur der scholen van de Ned. Herv. Gemeente, waarvan ds. Idenburg voorzitter isds. C. F. Westerman sprak namens een deputatie van de Christelijke Oranje-vereeniging, die de jubilaris mede op gericht heeftds. Bakker namens den kerke- raad. In den loop van den dag kwamen nog velen den jubilaris gelukwenschenonder hen waren deputaties van vereenigingen, waarvan ds. Iden burg bestuurslid geweest is of nog is, o. a. van de vereeniging Militaire Tehuizen in Indië, het Java-Comité, Mirjam, enz. Zondagmorgen zal ds. Idenburg in do Amstelkerk en Zondagavond in de kerk te Watergraafsmeer eene gedachte nisrede houden. Erg en erger. Het stadje Kampen „munt uit", zooals men kort geleden uit een bericht heeft kunnen opmaken, door een groote verscheidenheid van gezindten. Er is echter „baas boven baas." En boven Kampen-gaat het stadje Enkhuizen nog uit. Enkhuizen telt 8000 zielen. En mèn heeft er, naar Ds. J. van Veen in „Onze Kerk" schrijft, om nu eens de kerken en kerkelijke lokalen te noemen twee voor de Hervormden, één voor de Vrijzinnig-Hervormden, één voor dc Gere formeerden, één voor de Christelijk-Gerefor- meerden, één voor de Christelijk-Gereformeer- den onder het Kruis één voor de Oud-Gere formeerden, één voor de Doopsgezinden, één voor de Hersteld-Lutherschen, cén voor de Apostolische £iemeenie, allen met eigen predi kanten of voorgangers. Daarbij dan nog de Snouck van Loosen-Inrichting voor Godsdienst onderwijs, met een. eigen voorganger, die"óok geregeld godsdienstoefeningen leidt. Niet te vergeten nog het kleine Mozereeuwer Kerkje. Evenals te Kampen is er hier ook een Room- sche kerk. Enihoizen bezit ook nog een Oud- Rocmsche Kerk. In het geheel dus 14 kerkgebouwen cn kerke lijke lokalen en 15 voorgangers." Over zulk een pluriformiteit der Kerk behoeft men zich waarlijk niet te beroemen. B i 11 h o v e n, Kr. J. N. tab Hall. f Mr. J. N. van Hall, die van T395 tot 1906 wethouder van onderwijs van Amsterdam is geweest en van 1883 tot '916 lid meestal secretaris der redactie van „De Gids", is, naar de N. R. Ct. meldt, op 78-jarigen leef tijd alhier overleden. Voordat hij lid was v m het Amsterdam- sche gemeentebestuur, was hij daarin nis hoofdambtenaar werkzaam ten stadbuize. Te voren was hij op het stadhuis te Utrecht hoofcl van de finaitciekamer geweest. Als secretaris der redactie ven „De Gids" heeft mr. Van Hall den belangrijksten (om zoo te zeggen) „offfcieelen" post in de Ne derlandsche letteren bekleed. Sedert hij in het najaar van 1906 zijn wethouderschap der gemeente Amsterdam neerlegde, wijdde hij zich uitsluitend aan zijn tijdschrift en het is zonder twijfel in. de eerste plaats te dan ken aan de leiding van mr. Van Hall, die als redacteur de bakens wist te verzetten met het getij; dat De Gids met zijn wisselenden staf van redacteuren in al die j-aren naar deglijkheid en verscheidenheid van inhoud het voornaamste maandschrift van het Ne derlandsche taalgebied is gebleven. Hij ver- orgde jarenlang het tooneeloverzicht, dat uitmuntte door een puntigen, „Franschen" stijl. Mr. Van Hall behoorde tot de oprichters van het Tocneelverbond, welks tijdschrift hij gedurer.de acht jaar heeft bestuurd. Ook was hij een der stichters van het Multatuli-mu- setrm. Bekend is een door hem uitgegeven boekje met een bloemlezing van dichters uit dezen tijd. S o e s t d ij k. De Koningin-Moeder ver trok gistermiddag met Haar gevolg te 1.58 per extra-trein naar het Loo. De burgemeester van Baarn, ihr. mr. J. W. H. Rutgers van Rozenburg, was op het per ron aanwezig om H. M. uitgeleide te doen. Veenendaal. De directie der sajet- fabriek der firma wed. D. S. van Schuppen en Zn. deelt ons mede, dat het bericht als zoude deze fabriek wegens gebrek aan grondstoffer riio stopgezet, onjuist is. Gemeenteraadsverkiezing. .Het bestuur van de Vrijz. Dem. Kies- vereenigïng Amersf. Gemeentebelang heeft aan de verschillende kisvereenigingen te de zer stecie verzocht voor de a.s. gemeente raadsverkiezing het accoord van 1917 te 'handhaven en mitsdien den zetel van wijlen den heer J. v. <L Wal te laten aan de Vrijz. Dem. partij. De R. K. kies vereeniging Recht en Orde heeft reeds besloten een candidaat te stellen. Zaterdagavond houdt Amersf. Gem. belang een ledenvergadering in den foyer van Amicitia. Vooruitgang. Volgens bet nieuwe reglement der R. K. kiesvereeniging zullen thans ook vrouwen tot het lidmaatschap toegelaten worden. Commissie van Censuur? In het dezer dagen vastgestelde regle ment van de R. Kath. kiesvereeniging Recht en Orde is, naar de Eembode meidt, be paald, dat er een commissie van drie leden zal bestaan, wier taak het is te waken voor de handhaving van het vastgestelde ge- meent eprogram door de leden der Katholie ke raadsfractie. Nu wordt het bedenkelijk voor wethouder Jorissenf Onze Gemeentèreiniging. In „Gemeentereiniging" het officieele orgaan van de Ned. Vereeniging van Reini- gingsdirepteuren. komt een artikel voor van den heer W. C. Oosterman over „De Amers- foortscbe Gemeentereiniging". Het artikel is indertijd reeds grootendeels in ons blad op genomen. Schoenennood. Zou het, in verband met de schaarschte aan schoeisel, geen aanbeveling verdienen, onze jongens, die de lagere school bezoe ken, in het natte en koudere jaargetijde, op klompen te laten loopen? Het bespaart zool leer en kosten. Op school kunnen zij pan toffels aantrekken. Beukenoten zoeken. Ook te dezer stede zullen de lagere scholen medewerken ter inzameling van beukenoten. In de maand October zullen vier schooltijden mogen worden gebruikt voor •het onder leiding der onderwijzers zoeken van beukenoten. Grensavontuur. Een paar weken geleden bevond de commissionair W. v. L., van hier, zi<^\ met M. uit Amsterdam in het grensplaatsje Vaals. Beiden besloten een kijkje te nemen aan de grens. Echter wisten ze niet, dat de elec- trische draad afgesneden was door een troepje vluchtende Belgen. Doordat daar ter plaatse geen post zich bevond, geraak ten zij op Duitsch gebied. Daar kwanten ze op 't onzalige idee, een kiekje te nemen met 't toestel, dat de heer M. toevallig bij 'Zich had. Juist was v. L. gereed om M. te kie ken, of daar klonk het Duitsche: Haltf Blijk baar als spionnen werden ze naar Aken ge voerd en ingesloten. Aanstonds stelden zij zich in verbinding met den Hollanschen con sul. Later kregen ze zamen een ruimer ver trek. Zoo bleven ze drie weken ingekwar tierd, totdat ze eindelijk, door de bemoeiin gen van den consul werden in vrijheid ge steld. Over het brood was niet te klagen, wel over het andere voedsel, dat bestond uit aardappelen en suikerpenen en eeri substan tie, die boter moest vervangen. (Eemb.) Gesnapt. Vrijdagavond luisterde, naar de Eemb. be richt, een politie-dienaar een gesprek af van twee buurvrouwen, 't Ging over een fiets, die buurman dien dag voor maar dertig gul den had gekocht. Spoedig wist de agent den naam van den kooper, waarop dien nacht een inval werd gedaan in de Zogstraat. Het karretje werd daar gevonden en was Vrij dagmorgen van den heer B. aan den Leus- derweg gestolen. Rechtszaken. - - De rechtbank te Utrecht veroordeelde C. AL, 42 jaar, schilder te Amersfoort, we gens beleediging van den onbez. rijksveld wachter K. Jorritsma, tot 5 boete subs. 5 dagen hechtenis. J. A. N., 69 jaar, zonder beroep, te Amerêfoort, wegens diefstal van een zilve ren horloge met ketting en sleutel ten na- deeie van W. Bruggink, te Leusden, tot 14 dagen gevangenisstraf. Corrigendum. In ons verslag „Reorganisatie Lager On derwijs" zijn eenige fouten blijven staan. Voor „dat moet men niet te licht stellen in het kinderleven" leze men „dat moet men niet te licht tellen enz." Tegen het eirtd van den cursus zet het kind niet extra in maar aan. Een „interieur idee van het Werk van den onderwijzer" meet zijn „een inferieur idee enz." Verderop staat „Die meelevende belangstelling is noo- dig voor den onderwijzer en voor het kind en daarvoor krijg" je sleur, vale sleur". Voor daarvoor leze men „anders". Faillissementen. J. B. Scheuer, commissionair in effecten, curator mr. dr. M. Tydeman, alhier. J. de Voogd, caféhouder, curator mr. L. Stadig, alhier. AGENDA. Onder deze agenda worden alleen opge nomen die uitvoeringen, vergaderingen, enz. welke in het Dagblad geadverteerd worden. Openbare Leeszaal (Beukenlaan) 10 12H, 2Vi10 uur, Zondag 2A—5A uur, Maandag 2K10 uur. Vrijdag, Zaterdag. Zondag Maandag, Bioscoop de Arend. Dagelijks: Museum Flehite. Bioscoop LRngestraat. 2 en 3 Oct. Amicitia. De Twee Weezen. 5 Oct. Foyer Amicitia. Ledenvergade ring Amersf. Gemeentebelang. 6 Oct. Amicitia. Variété. 9 Oct. Amicitia. Ens. Solser en Hesse. 9 Oct. De Zwaan. Lezing-Schutjes. 16 Oct. Amicitia. Concert Berthe Seroen— Evert Cornells. 18 Oct. Rem. Kerk. Prot. Bond. Cursus I, dr. Miedema. 31 Oct. Rem. Kerk. Prot. Bond. Hervor mingsavond. 8 Nov. Rem. Kerk. Prot. Bond. Cursus II, dr. Miedema. 10 Nov. Kunstavond Rel. Soc. Verbond. 15 Nov. Amicitia. Concert Friedeman Kwartet en Vera Press. 19 Nov. Rem. Kerk. Lezing, dr. Miede ma. 21 Nov. Amicitia: Hofstad Tooneel. 22 Nov. Amicitia. Soirée t b. v. Zancb bergen. 10 Dee. Rem. Kerk. Gewijde muziek. 11 Dec. Amicitia. Concert. Stefi Geyer. 20 Dec. Rem. Kerk. Prot. Bond. CurstK ID, dr. Miedema. 10 Jan. Rem. Kerk. Prot. Bond. Cur sin IV, dr. Miedema. 24 Jan. Amicitia: Hofstad Tooneel. 10 Febr. Rem. Kerk, Prot. Bond, Lezing dr. Oort. 20 Febr. Rem. Kerk, Prot. Bond, Lezing dr. öort. 21 Febr. Amjcitia. Concert Edwin Fischer. 5 Maart Rem. Kerk, Herdenking 300, jarig. bestaan. 24 Maart Rem. Kerk, Prot. Bond, Lezing di\ Oort. Burgerlijke Stand 2 Oct. 1918. Geboren: Cornelis Johannes Jacobus Adrianus, z. van Adrianus Beyer en Alyda Maria van der Maath. Een "buiten huwelijk geboren kind. Gehuwd: Rutgerus Oostinjen en Gerar- da Maria Willemse. Antonius de Vries en Petronella Maria Sneyers. Edzo de Jonge en Jacoba Vos. O verled en: Albertus van hil, 25 jaar echtgen. van Everdina van Schaik. Telefonisch Weerbericht. Naar waarneming in der. morgen van 2 October 1913. Medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inslituuf te De Bilt. Hoogste stand onder 770 in Z.-Duitsch- land. Laagste stand 760.2 te Hemeusand. Verwachting tot den avond van 3 Octl Zwakke tot matige Zuidelijke tot Weste* lijke wind, nevelig tot zwaar of half bewolkt, aanvankelijk weinig, later meer kans op regen. Iets zachter. Opgave van gevestigde pvrsor.cn var 1623 September 1913 Bertha Polak, N.-L, van Almelo naer Berg straat 13, ]eerc.ir hanthsch. Elizabeth M. C. Mackenzie, N.-H., van Rot terdam near Utr.weg 91. Johon H. Komm, geb. 1906, N.-Hvan Har derwijk naar H. v- Viundenstraat 14. Jost H. Hölscher, geb. 1880, Ev.-L., var Utrecht naar Plantsoen 16, leeraar h.sch. Piemt A. P. Eyk, geb. 1638, R.-C, van Venk naar Gasth.J. 17, kapper. t Johanna v. d. Meulcn, D.-G., van Alkmaar naar Pr. Juliana man 7, opzichteres. Ah da M. Koning, geen kerkgen., van Ermefo naar Pr. Marie Iaën 6. Johan P. Woole, geb.' 1896, N.-H., van Nieu- werkerk naar Havik 11, onderwijzer. Gerardus A. Coops, gieb. 1896, R.-C, van Nijkerk naar Krommestraat 22, klerk postk. Kinderen Jonquière, N.-H., van Hilversum n. P. Euvsiaan 23. Derk Vosman, geb. 1S7S, N.-H., van Twello naar Hellestraat 24, arbeider. Paula J. Wind, Rem., van Utrecht naar J. v« OldenbL 2, le eraces Gymn. Petrus G. A. Hoedemozcr, geb. 1899, R.-C, ven Harderwijk n_ar A- Arnh.p.'wel 54. Hendrie. A. v. d. Vorst, geb. 1893, N.-H van Venio naar Soesterweg 253 inw., arb. spoor, We»i. S. v. Coevorden, Isr., van Arnhem n- Bergstraat 1. Johannes Ruycr, geb. 1SS5, N.-H, van Baarn naar A. de Arnh.p.wal 46, koetsier. Teunis Smits, geb. 1893, N.-H-, van Mearssen naar Achtcrb-str. 13 inw., korporaal. Sophia Oudhof, N.-H., van St. Pieters naar Achterb.straat 13. Teunis P. de Jongh, geb. 1887, N.-H, van Rotterdam naar Soesterweg 119'*, leeraar R. H. B. S. Bastiaan \V. Plooy, geb. 1890, Ger., van Soest naar Woest.weg ong., zouwk- opzichter. Wed. Wohers, N.-H, van Schoonhoven naar Woest .weg ong. Wilhdmina H. Noorman, N.-H., van"Utrecht naar Bcekenst.I. 23. Henriette M. E. Witte, N.-H., van P urm er end naar Beekensf.k 23. Maria E. v. Lennep, geen kergen., van Apel doorn naar Be<Hcenst.l. 23. Johanivi M. J. A. Hocgendijk, N.-H, van Al phen a. d. Rijn naer Beekenst.L 23 Dieuwertje Mol, R.-C., van Enkhuizen naar O. Soesterweg 14. Meline E. Schaay, N.-H., van Baarn naar Beekenstl. 23. Trijntje Balelaan, Ger., van Bodegraven naar Zuidsingel 35. Evert J. Heslinga, geb. 1895, N.-H., van Rhe* den naar St. Andriesstraal 2, adj.-comm. seer. Antonia Tok, N.-H., van Amsterdam naar Leusder weg 226. Johannes K. N. Drinkenburg, geb. 1875, R.-C, van Bovenkarspel rmar Utr.sir. 20, commies H. S. M. Heintje Kloot, N--I., vsn Amsterdam naar Walikersteeg 61, werkster. Willem J. Lagrand, geb. 1896, N.-H., van £oe*st naer Leusderweg 66, timmerman. Aiida M. Th. v. Oosten, R.-Cvan Den Haag naar Soesterweg 369. Gerhcrdus J. Kokhuis, geb. 1892, R.-C., van Almelo near Kruisk. 46, spoorbeambte. Constance Valeton, N.-H-, van Apeldoorn n. Woesï.weg 69. Elisabeth- Hugenhohz, geen kerkgen., van Amsterdam naar Vlasakkerweg 56. Catharina E. Maas, N.-H., van Noordv;ijker hout naar Pr. Marielaan 16. Peeltje van den Berg, N.-H., van Nijkerk n. Molenstraat 44. Theodora B. Huts, geen kergen., van Am- hem naai- Lengestraat 79, winkeljuffrouw. Agatha A. G. v. -d. Deyl, N.-H-, van Am sterdam naar Beekenst.l. 11. Gerardus J. Zegwaard, geb. 1908, R.-C., van Wognum naar Kamp 70. Jaoob H. N. van der Burg', geb. 1892, Ger„ van Utrecht naar- Havik 29, student scheikunde. Wilhelm Levy, geb. 1885, N.-L, van Amster- /tpirx n£cnr Zyidsin*»») 4. Wvvxttv»-- AJbertus Brede, geb. 1900, N.-H-, voi\ Am** sterdam iveor Woest.weg 24, elecxrkhetv

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1918 | | pagina 3