ALCOHOLVRIJ versterkend, voedzaam - gezond MA Mil den, dat de tweede afdeeling van de Tweede Kamer, welke gepresideerd werd door mgr. Nolens, reeds zoodanig met het sectieonder- zoek der Staatsbegrooting en bijbehoorende wetsontwerpen was opgeschoten, dat die af deeling hoogstwaarschijnlijk dien dag met baar arbeid zou gereed komen, thans ver nemen wij dat die afdeeling inderdaad haar 'taak heeft beëindigd. Voorzeker een staaltje van vlug werken. De Kamer en «le levensmiddelen- voorziening. De Tweede Kamer heeft gisterenmiddag een motie-van Raves'teyn, uitsprekende dat onverwijld krachtige maatregelen moeten worden genomen om den aanvoer van le vensmiddelen van over zee mogelijk te ma ken, aangenomen met 51 tegen 9 stemmen. Militaire telegrammen. Bij beschikking van den minister van Oorlog wordt met nadruk de aandacht gevestigd op art. 2 van het „Voorschrift militaire tele grammen bij oorlogsgevaar enz." in het laatste zinsgedeelte van dit artikel wordt uitdrukkelijk bepaald, dat „elke niet noodzakelijke verzending van militaire telegrammen is verboden." De militaire autoriteiten en commandan ten behooren met gestrengheid tegen over treding van dit verbod op te treden, opdat de onduldbare overbelasting van het telegraaf- net met militaire telegrammen ten spoedig ste ophoudt. Opleidingsschool voor ver lofsofficieren. Door den opperbe velhebber van land- en zeemacht zal Dins dag 22 October des voormiddags ten 11 uur te Ede de school voor opleiding van verlofs officieren bij de bereden artillerie worden geopend. Vluchtelingen uit Noord- Frankrijk en België. Tengevolge van verschillende omstandigheden is de moge lijkheid niet uitgesloten, dat in de naaste toekomst ederom vluchtelingen uit Noord- Frankrijk en België eene toevlucht in ons land zullen zoeken. Zoodra die mogelijkheid zich voordeed, heeft de minister van Binnenlandsche Za ken aanstonds de noodige voorzorgsmaat regelen getroffen-. Reeds Dinsdag jl. had de heer Ruvs de Beerenbrouck besprekingen aan zijn departement met de personen, die als Regeeringsgedelegeerden in de zuide lijke provinciën zullen optreden. Ook met het militair gezag, dat begrijpelij rrwijze den eersten stroom zal hebben op te van gen en in de juiste bedding te leiden, heeft overleg plaats gevonden. De groote moei lijkheden, welke, vergeleken met den toe stand in 1914, uit den bestaanden voedsel- nood voortvloeien, zullen allicht kunnen overwonnen worden door de medewerking van de Relief-commissie, met welke monde ling door de regeering overleg is gepleegd, De wijze waarop, zoo noodig, de veFeïschte levensmiddelen van deze commissie betrok ken zullen worden en gedistribueerd, wordt, door eene commissie ad hoe, welke de mi nister in samenwerking met de opperbevel hebber instelde, voorbereid. Eindelijk zijn bereids de noodigè stappen g-edaan om de vluchtelingen met den mees ten spoed buiten het grensgebied naar el ders te vervoeren, terwijl de noodige sani taire maatregelen getroffen worden. Directeur P. en T. Het Haagsch Corr.-Bur. meldt ons: Van betrouwbare zijde vernemen wij, dat voor het ambt van directeur-generaal der posterijen en telegraphie het meest in aan merking komt de heer E. P. Westerveld, oud-officier der zeemacht, thans directeur van 's Rijkswerven en directeur van de Rijkswerf te Willemsoord. en dat de tijdelijke inspecteur van de volks gezondheid dr. H. Aldershoff, te Utrecht, eerstgenoemden inspecteur tijdens diens verlof zal vervangen. Rijks vel dw acb-t. Onder de aan dacht van de Rijksveldwacht is gebracht, dat, ingevolge het Bezoldigingsbesluit Bur gerlijke Rijksambtenaren 1918 (Staatsblad no. 541) gerekend van 1 Januari 1918, is 1 vervallen -de voor de Rijksveldwacht vastge stelde kindertoelage. Voor zoover bedoel de toelage reeds over 1918 is uitgekeerd, zal deze worden verrekend met de inge volge gemeld besluit-over 1918 aan de be ambten der rijksveldwacht uit te betalen tractementsverhooging. Tevens zullen in het vervolg geen gratifi catiën meer worden verleend ter tegemoet koming in de kosten van woninghuur en van geneeskundige behandeling, behou dens de gevallen, waarin ten aanzien van geneeskundige behandeling eene bepaalde toezegging mocht zijn gedaan. Inspecteur Inlandsch On derwijs. De heer W. J. van der Dussen, vroeger onderwijzer te Vlissingen, thans eerste onderwijzer aan de opleidingsschool voor Inlandsche ambtenaren te Bandoeng, is benoemd tot inspecteur van het inlandsch onderwijs te Mèdan. i De heer Van der Dussen is te Batavia>ge- siaagd voor de acte Soedaneesch. Ter algemeene kennis wordt gebracht, dat aan den inspecteur voor de volksgezond heid G. Oosterbaan, te 's-Gravenhage, ver lof is verleend van li tot 23 October e.k., G. A. N. Th. Jansen van Affer- d e n. f Op 76-jarigen leeftijd is te 's Gra- venhage overleden de heer G. A. N. Th. Jan sen van Afferden, oud-referendaris bij het departement van justitie, officier in de orde van Oranje-Nassau. Gedurende een aantal jaren bekleedde de thans ontslapene tevens de functiën van se cretaris der* Staatscommissie belast met het afnemen van het notarieel examen en der Staatscommissie ter voorbereiding eener wettelijke regeling van het onderwerp der Vicariestichtingen. Maandag heeft zijn crematie te Driehuizen plaats. Te Rotterdam is in den ouderdom van 80 jaar overleden de heer G. Weiter, oud- onderdirecteur der telegrafie aldaar. Te Overschie is in den ouderdom van 24 jaar overleden de heer P. D. M. Mullaard, secretaris dier gemeente. Nederland en de oorlog E>c if uw-Amsterr9:t;u. Het stoomschip „Nieuw-Amsterdam" is Donderdagavond 11 uur Doggerskank-Zuid en gisterochtend 9 uur Doggersbank-Noord gepasseerd. Nederlanders op de „Hiranu Marn". Nader is thans bij het departement van Buitenlandsche Zaken ambtelijk bericht ont vangen, dat het Japansche stoomschip Hi- ranu Maru den len October Birkenhead had verlaten naar Japan. Het schip is getorpe deerd 4 October, 60 mijlen van de Zuid kust van Ierland. De slachtoffers zijn: Arnoldus Beekes, Pieter van den Berg, Johannes Marie de Bruijn, Lodewijk Karei Grader van de Maas, Jan Hendrikse, Izaak Cornelis Lemachieu, Gijsbertus Nusteleijn, Henricus Joannes Maria Stadtman. Licht gewond is Frans Willem Ruseler. De 4 overlevenden bevinden zich te Lon den. De binnenscheepvaart. Naar wij vernemen heeft het (R.-K.) Ka merlid, de heer Van Dijk, tot minister Van IJsselstein eenige vragen gericht, strekken de te vernemen of de door minister Post- huma uitgevaardigde regelingen voor de binnenscheepvaart, ondanks de daartegen gerezen protesten, door den nieuw opgetre den bewindsman zullen worden bestendigd in den bestaanden vorm. Indien dit voorne men niet bestaat, zou de heer Van Dijk wil len weten of de minister hef niet wensche- Jijk vindt, bij het stellen van nieuwe regelen, overleg te plegen met den handel "en de in dustrie en het in de Bonds-Scheepvaart- Commissie georganiseerde meerendeel der vervoerders. Bo <Ier<le Het Bureau voor Mededeelir.g de Voedselvoorziening^ meldt: De derde vetbon van het loopende tijdvak zou, naar den datum, eerst Zondag a.s. gel dig worden, wat tot moeilijkheden aanlei ding zou geven. Met het oog daarop is dan ook vroegfer reeds bepaalt, dat in zoodanige gevallen de bon een dag te voren kan wor den aangenomen. Men kan dus vandaag al zijn inkoopen doen op bon 3. Levensmiddelenka. c n Door den heer W. H. de Buisonjé zijn de volgende vragen ingevolge art. 95 van het Reglement van Orde van de Tweede Kamer ingediend bij den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel. 1. Is het'juist, dat het drukken der brood- en vetkaartèri aan één firma is opgedragen 2. Zoo ja, is het den minister bekend, dat het drukken toch in verschillende steden geschiedt"? 3. Zoo neen, is de minister bereid het drukken van brood- en vetkaarten in zoo weinig mogelijk inrichtingen te doen ge schieden, opdat de gelegenheid tot ont vreemding wordt beperkt? 4. Welke maatregelen denkt de minister voor de bedoelde drukkerijen te nemen, om het ontvreemden tegen te gaan Theebons. Het Bureau voor Mededeelingen inzake de Voedselvoorziening meldt Bij de laatste verstrekking van thee is aan de winkeliers bon 21 der thee- en koffie- kaart ingeleverd. «Deze bons zijn onder be rusting der détaillisten gebleven, bij wie, naar het schijnt, jeenige onzekerheid bestaat over de bestemming. Voorloopig moeten de bons nog bij hen blijven in verband met de inspectie der nog aanwezige voorraden, welke thans plaats vindt. Het aantal bons toch, dat bij een win kelier wordt aangetroffen, is van invloed op de beoordeeling der voorraden die nog in zijn bezit zijn. De winkeliers moeten dus cle bons 21 voorloopig nog niet inzenden, ook al wordt daarop door hun leveranciers aangedron gen. Wanneer de inspectie der voorraden is afgeloopen, zal omtrent deze bons een be slissing worden genomen. Toepassing - der t e eltr egeling op grenslanderijen. Naar aanleiding van het feit, dat de ge bruikers van de tot het Nederlandsch grond gebied béhoorende landerijen, deel uitma kende van de zoogenaamde „grensbedrij- ven", in de meening verkeeren, dat op deze landerijen de bepalingen der teeltregeling niet toepasselijk zijn, acht de minister van Landbouw, Nijverheid en Handel het noo dig, reeds thans bekend te maken, dat voor het oogstjaar 1919 de dan geldende teelt- regeling ten volle zal gelden voor alle op Nederlandsch grondgebied gelegen lande rijen en diensvolgens ook voor de bovenom schreven grenslanderijen. Het Tractaat van 8 Augustus 1843 met België en het grensverdrag met Pruisen van 7 October 1816, waarop de gebruikers zich beroepen om zich aan de bepalingen der teeltregeling te onttrekken, waarborgen geen rechten, gewassen te verbouwen in strijc^'met art. 7 der Distributiewet 1916. Huisslachtingen. Het Kamerlid De Buisonjé heeft de vol gende vragen gericht tot den minister van Landbouw 1. Vreest de minister niet, dat de ophef fing van de verplichting om te slachten in de Centrale slachtplaatsen voor uitgestrekte plattelandsgemeenten een behoorlijke inza meling van vetten zal belemmeren? 2. Acht de minister het in het belang der vetvoorziening niet noodig, nu bij wijze van proef de slachtingen*op eigen werf weer mogelijk zijn, andere maatregelen te treffen, dan die in circulaire No. L.a. B. (Stscrt. 251) aan de burgemeesters zijn genoemd? 3. Is de Minister niet van oordeel, dat geen gelegenheid mag gegeven worden op eigen werf te slachten in die gemeenten, welke thans een cer.tvaie slachtplaats be zitten Tuinbouw. Naar De Nederl. verneemt, is mr. H. C. Dreseslhuijs, voorzitter van den Ned. Tuin- bouwraad, van plan, terstond na zijn terug keer uit Duitschland met den minister vano landbouw besprekingen te houden over verschillende zaken den tuinbouw betreffen de. Zoo zal aangedrongen worden op een spoedige bekendmaking van de teeltrege ling 1919, opdat de tuinders daar rekening mee kunnen houden. Wilde Kastanjes. De Minister van Landbouw heeft de afle vering en het vervoer van wilde kastanjes verboden'. Dit verbod is echter niet van*toe passing op de aflevering van wilde kastan jes door de rapers aan de opkoopers, voor zoover deze opkoopers als zoodanig erkend zijn door het Bureau Nijverheid der Afdee ling Crisiszaken. Blijkens een schrijven van den Minister aan de burgemeesters wordt het van belang geacht dat de inzameling van kastanjes, die ther.s voor de vervaardiging van .plakmidde len, die de stijfsel moeten vervangen, veel vuldig moeten worden gebruikt, zooveel mo gelijk wordt bevorderd en dat gelijktijdig de eindbestemming van deze grondstof on der de controle blijft van de afdeeling Cri siszaken. Wat de inzameling betreft, heeft de Mi nister gemeend deze hoofdzakelijk aan het particulier initiatief te moeten overlaten, waartoe groothandelaren, die over een or ganisatie voor de inzameling beschikken, te voren door het Bureau Nijverheid der af deeling Crisiszaken zijn te erkennen. Als groothahdelaar is reeds erkend de Handel Mij. Cereales te Amsterdam. Nog heeft de minister de volgende maximumprij zen voor wilde kastanjes vastgesteld le. voor aflevering door de rapers aan de opkoopers 12 ets per K.G.; 2e. voor leve ring door de opkoopers aan de groothande laren 16 ets. per K.G.; 5. voor levering door de groothandelaren aan bedrijven (verbrui kers) 20 ets. per K.G. Kinderschoenwerk. De Minister jran Landbouw heeft tot de gemeentebesturen een circulaire gericht, in verband met het feit, dat zich in den laat- sten tijd hier te lande de aanmaak heeft ontwikkeld van een bijzonder soort kinder schoenwerk, dat in vakkringen pleegt te worden aangeduid met den naam „omge keerd Kinderschoenwerk"; deze naam is ontleend aan de wijze van bewerking van dit schoeisel. Aangezien die wijze van bewerking zich ?r niet toe leent om in de regliing betref fende de standaardschoenen.te worden op genomen, heeft de Minister aanleiding ge vonden ter zake dit schoenwerk een beschik king te nemen, ten aanzien van de maxi mumprijzen enz., welke zich, wat haar op zet betreft, aansluit bij die der standaard schoenen. Het omgekeerde kinderschoenwerk be hoort op overeenkomstige wijze als het standaard-schoenwerk met S. S. met de letters O. S. te zijn gemerkt; ook de voor dit schoenwerk vastgestelde maximumprijs moet in de zool zijrt gestempeld. De minister heeft tevens de volgende maximumprijzen vastgesteld voor z.g, om gekeerd kinderschoenwerk. De kleinhandelsprijs voor knoopiaarsjes varieert van 8.255.— van rijg- en derbylaarsjes van ƒ8—4.75 en van een- bandschoentjes, hakkebandjes en sandaal tjes van 6.754.—. De groothandelsprijs resp. 6.703.90 6.50-/3.70 en 5.30-/2.90. De tusschenhandelsprijs resp. 7.30 f 4.207.10-/4 en 5.80-3.20. Zachte zeep. De Minister van Landbouw heeft thans voor zachte zeep, bestemd voor andere dan huishoudelijke doeleinden (industriezeep) 70.25 per 100 K.G. vastgesteld. Chemicaliën. De minister van landbouw' heeft aan de lijst van stoffen, welke zonder bijzondere machtiging niet mogen worden afgeleverd, en waarvan het vervoer in grooter hoeveel heden dan in die lijst zijn aangegeven, is verboden,toegevoegd Waterglas in vasten vorm in hoeveelhe den van meer dan 5 K.G. Waterglas in opgelosten vorm, in hoeveel heden van meer dan 10 K.G. Menie in hoeveelheden van meer dan 10 K.G. (St.ct.) Een voorbarig besluit? Naar de Ned. verneemt, moet de ontslag aanvrage van Edo Fimmen, als adviseur van den minister van Landbouw, waarvan door ons melding werd gemaakt, voor een deel op een misverstand berusten. Uit het schrijven van den heer Fimmen bleek, dat hij zijn ontslagaanvrage gegrond heeft o.'a. op het feit dat z. i. door den Minister te weinig con tact werd gehouden met de adviseurs. Juist op den dag nu waarop de heer Fim men zijn ontslagbrief inzond, felfs slechts één uur nadat de brief was verzonden werd door de beide adviseurs van den Mi nister van dezen eene uitnoodiging ontvan gen. tot eene samenspreking. Stand der landbouwgewassen op 30 September 1918. Aan het- overzicht van de le veld slaande of reeds geoogste landbouwgewassen op 3 September 1918, onder medewerking- der rijkslandbouwleeroren, samengesteld naar ge gevens, verstrekt door de correspondenten van de directie van den Landbouw en door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut, is het volgende ontleend; Beteeld waren met: granen 118,313 H.A. fin 1917: 415,57G H.A.); peulvruchten 81,849 II A. (in 1917: G9,234 H.A.); handelsgewassen 16,206 II.A. (in 1918: 25,488 H.A.); land- en tuinbouwzaden 5935 H.A. (in 1917: 4871 II.A); knol-, wortel- en bolgewassen 251,286 H.A. in 1917: 265,391 H A.); groenvoedergewassen 55,316 II A. (in 1917: 5S.471 HA); totaal 828,965 II.A. (in 1917: S39.031 II.A.). Zooals men ziet, is de totale oppervlakte beteeld bouwland kleiner dan in 1917, ondanks het scheuren van grasland. Ofschoon onge twijfeld hier en daar wegens meslgebrek gron den onbebouwd zijn gelalen, zal de oppervlak te claarvan niet groot zijn. Over het algemeen is dan ook wel aanzie nemen, dat de achter uitgang slechts schijn is en moet worden toe geschreven aan de veranderde wijze van op neming in verhand met. de oogstinzameling. In hoeverre degegevens daardoor in betrouw baarheid hebben gewonnen of verloren, is moeilijk uit te maken. Over het algemeen kon men met het oogst- wecr van Augustus tevreden zijn. Zoodoende kwam de graan- en erwlenoogst in den regel ondef gunstige omstandigheden binnen. Met laatriipe pcrceelen tarwe en haver ging het vaak minder voorspoedig, zoodat daarirr-op verschillende plaatsen „schol" is gekomen. Voornamelijk is dit het geval op de Groninger klemgronden en* wat andere streken betreft, met het op gescheurd grasland verbouwde. Men mag aannemen, dat thans van de tarwe in noordelijk Groningen nog ongeveer 10 pCt. op het veld staat, terwijl in enkele andere provinciën'nog ten hoogste 5 pCt. van de haver buiten is; overigens is de graanoogst, behoudens wat boekweit betreft, geborgen. Van de pculvruchlerrzijn de erwten, op enkele hoogc uilzonderingen na, binnen; de paarden- boonen slaan in Utrecht "voor pl.m. 5 pCt- buiten, terwijl de bruine en witte stamboonen nagenoeg overal nog moeten worden geoogst. Alleen in de provincie Limburg is laajstge- noemd gewas meest binnengehaald; in Zee land, waar de verbouw altijd van veel beleè- kenis is geweest, staat het meest op tollen o? ruiters, doch bij het voortduren der ongun stige weersgesteldheid is men vooral lep aan zien der witte boonen, die zeer gevoelig voor vocht zijn, bevreesd voor belangrijke vermin dering van qualiteit. Van het winnen eener tweede snede gras- of klaverhooi kon meest al niet veel komen..Vaak heeft men daarom lot inkuilen besloten; soms' ook werd het maaien uitgesteld. Hoewel het weer in September ongunstig is gebleven, kan van een bijzonder nadeeligen invloed op den stand der gewassen niet wor den gesproken, al zou een meer droge en warme nazomer verschillende late gewassen beter hebben doen groeien. Het is échter dringend noodig, dat er spoedig goed weer komt, ook met hot oog op de aardappeloogst en het uitzaaien van wintergranen. De opbrengst 'der aardappelen valt over het geheel mee. Op de lichte gronden in Gro ningen cn in Drente komen veel holle en rollc knollen voor, voornamelijk op lage. vochtige perceelen. Hierdoor lijdt de geschiktheid voor consumptie. Elders werken door de le groote vochtigheid en ziekten het verderf in de liahti Uit Overijsel wordt gemeld, dat een gé| deelte der provincie weer onder water staafj zeer len nadeele der navveide. In een gedeelte van Utrecht komen ook te hooge waterstand den voor. Resumé. Door de correspondenten wordt de stand opgegeven in cijfers, waarbij 100 i* uitmuntend, "90 is zeer goed, 70 is goed, 60 is vrij goed, 50 is matig, 40 is vrij slecht, 30 is' slecht en 10 is mislukt. Leidt men uit de voor dc verschillende streken opgegevén cijfers ouder 'inachtneming van den omvang der teelten het cijfer af, voor het geheele land, dan verkrijgt men het volgend resultaat, waarbij het tusschen haaien jes geplaatste cijfer óp het bericht van Aug. betrekking'heeft. Tarwe 70,7 (71,2) Rogge 6,9 (71,5) Wintergerst 67 )69) Haver62,7 (63.2) Zomergerst G0,3 (61,8) Boekweit 37,2 (55,1) Kanariezaad 58,1 (59,7) Vlas 58,5 (57,5) Paardenboonen er.z. 66 (6S,6) Erwten 65,7 (66,4) Bruine boonen 62,1 (66,7) Aardapcplen 68 (63,2) Suikerbieten G8,l (68,2) Voederbieten G6.9 (68,8) Cichorei 74,3 (79,2) Uien 61 (66,2) Klavers 65,2 (64,9) /Weiland G7.1 (66) Ter juister beoordeeling van deze cijfer! zij opgemerkt, dat, naar dc ervaring heef! geleerd, een gemiddelde oogst in dit stelsel, kan worden aangegeven door het cijfer 67. Prijsvraag Oost en West Het resultaat van een door de Vereen. „Oost en West" uitgeschreven prijsvraag voor een tooneelsiuk dan dienen kan om Nederland en Indië dichter bij elkaar te brengen, is geweest dat drie entwoorden zijn ingekomen, waarvan één slechts beanft woordde en zulks op gelukkige wijze aan de- gestelde erschen. De auteur -hiervan bleek* te zijn mevr. M. C. KooijVan Zeggelen, redactrice van de Hollandsche Lelie, te Haarlem. Haar werd dus de prijs van 250 toegekend. Het bestuur van de vereeniging zal trach ten het stuk, dat zeer" goede kwaliteiten moet hebben, opgevoerd te krijgen. Subsidies aan instellingen van kunst. Aangezien de meerderheid der Rotterdamsche Raadscommissie' in zake het verleenen van subsidies aan kunst-in-* stituten van oordeel is, dat de toestand der, gemeentefinanciën niet gedoogt reeds thans met subsidieering op den voet. der verorde ning te* beginnen, heeft zij afgezien van het opnemen eener overgangsbepaling. Drie raadsleden stellen thans aan den Raad een zoodanige overgangsbepaling voor? waardoor het mogelijk wordt ook voor het jaar 19181919 subsidie te ver leenen. O. Wook in het g r a f I Iemand schrijft aan Het Volk. We Iöoperi op 't oude kerkhof, 't Is er heel stil en een* zaam,- en 't zijn meest eenvoudige grafstee- nen, met de namen en nog enkele vriende lijke woorden er op. De doodgraver vertelt ons bij sommige graven, wie' er rusten. We komen aan 't defstigsle monument, een zware rechtopstaande marmeren steen met een familienaam in gouden letters. En hier? Hier ligt nog niemand. „Ziet u", vervolgt hij, meneer heeft veel geld verdiend in den oorlog, met 't smokke len van koeien over de grens. Hij heeft 'n mooi huis gebouwd, en nu wou hij voor zich en z'n vrouw ook na zijn dood een- mooie woning hebben O. W.-er ook in 't graf. De staking aar. de Amster damse he Centrale Keuken. In de Donderdagmiddag gehouden vergadering van h£t bestuur der centrale keuken te Am sterdam werd het ingekomen schrijven van het raadslid KI. de Vries, waarin deze be middeling aanbiedt, behandeld. j Naar Het Volk verneemt besloot het bestuur geen bemiddeling te aanvaarden, omdat de manier waarop en de omstandig heden waaronder het conflict begonnen is, dit naar het oordeel van het bestuur niet mo gelijk maken. Bandieten. Naar Zwolle zijn over-j gebracht" twee mannen, betrokken b>ï den diefstal bij dr. Landskroon Schouten te Ol- debroek. De eene, zekere A. v. d. L., heeft1 een volledige bekentenis afgelegd.. Hij had den diefstal gepleegd met drie kameraden/ allen deserteurs uit het kamp te Laren. Bij den 2en, den vermoedelijken heler, zekeren R., zijn de effecten, ter waarde van 30.000 in beslag genomen. Het viertal bandieten,'; had dr. Schouten, zijn vrouw en de dienst-' bode voor hun vertrek opgesloten. Met de reiskas gevlucht. DA1 kweekeling D., te Deventer, die verdwenèn was met medeneming van de reiskas^ de? leerlingen van de Rijkskweekschool, is te Zutphen door de politie aangehouden en naar Deventer teruggebracht. Gestolen brood- en koffie- k a ar ten. De brood- en koffiekasr-.cr welke de vorige week le Katwijk w er der.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1918 | | pagina 6