„DE EEMLANDER" ssmrawspaiis 75""s fiBÜMWWflSU'rïf» Nafestrachting over de Raadsvergadering. BUITENLAND MUfF's Boekhandel, UKM Oir. str. 41. lei. 16. FEUILLETON. LIS DORIS i/e Jaargang No. 137 per poll f 2.30 per week (mei sratis verzekering tegen ongelukken) f 0.15, afzonderlijke nummers f 0.05 Wekelljkecb bijvoegsel »Di Holhndscht Huisvrouw* (onder redactie vaD Tbérèse Hoven) per 3 maanden 75 cent. Wekelijksch bijvoegsel oWereldrevue* per 3 maanden 60 cent. HOOFDREDACTEUR: M». D. J. VAN SCHAARDENBURG Uil GEVERS VALKHOFF Co BUREAU: ARNHEMSCHE POORTWAL, HOK* trraPCHtkomp>TB (NVERCOMM. TELEFOONNUMMER 513 r.ondert'an S Décemöer S318 dienstaanbiedingen 1—5 regels f OJO. groote leti naar plaars.-uimte Voor haudel en bedrijf besta: i. «er roü/dechge bepalingen tot het herhaald advec teereo in dit Blad, bi) abonnement. Eene circulaire bevattende do voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Voor het eerst sinds geruimen tijd weer eens 'n nieuw gezicht in den Raad, de heer Ruitenberg, die reeds in deze eerste ver gadering toonde niet op z'n mondje geval len te zijn. Z'n debuut was heel gelukkig, hij trof juist eenige quaesties ten opzichte waarvan hij qordeelkundig was en z'n oor deel hield hij dan ook niet voor zich. De neer Kroes, 'n oude raadsbok, scheen zelfs het jonge geitje wat al te stoutmoedig te vinden. 't Nieuwe raadslid viel terstond de be woners van den' Woestijgerweg bij die klaagden over gebrek aan bergruimte in hun nieuwe woning. Maar de heer Kroes vond die klacht niet gemotiveerd. Misschien wil 'hij den menschen wel eens komen wijzen waar de bergplaats zich eigenlijk in hun 'huis bevindt. Ook bij het advies van B. en W. op het adres der gebr. Wassink, die bij de aanbe steding van een werk aan de Tuinstraat laagste inschrijvers waren, doch zich 'n nul letje vergist hadden bij de berekening der steenen, sprong de heer Ruitenberg alweer op. Hij gaf in overweging om öf niet aan den allerlaagsten inschrijver te gunnen öf zoo deze bewijzen mocht zich vergist te hebben, 'n zekeren tijd van inschrijving uit te sluiten. De heer Kroes liet de wijze waar schuwing hooren met dergelijke vergissin gen zeer voorzichtig te zijn, want het ge beurt wel eens meer dat de laagste inschrij ver, als hij bemerkte dat hij wat heel ver onder den op een na laagste was, plotse ling tot de ontdekking komt 'n „vergissing" begaan te hebben. 'n Interessant debat ontspon zich over het voorstel van B. en W. om 2300 paar regee- tingsschoenen rechtstreeks van gemeente wege te doen distribueeren. Van alle kan ten kwam daartegen protest, daar de winke liers aangeboden hadden om zich belange loos met den verkoop te belasten. Ook de heer Nijnatten verklaarde zich voor verkoop in de winkels, mits onder controle. Hij had steeds aan de zijde van B. en W. gestaan, wanneer het ging om.den kettinghandel te bestrijden, ook al moest daarbij het belang der winkeliers wijken voor dat der gemeen schap. Maar thans was er geen rede de win keliers uit te sluiten. Mr. Stadig was daar ook tegenwie do bon verkwanselen wil, kan evengoed de schoenen zelve verkwan selen, zoodat toch niet de zekerheid ver kregen. wordt dat de schoenen niet aan ver keerde voeten komen. De voorz. beriep zich cp de woorden van 's ministers circulaire en op 't gemak voor de koopers, die wellicht verscheidene winkeliers zouden moeten af- •loopen om 't passende nummer te vinden. Maar de Raad wilde nu eens den winkeliers, die er prijs op stellen met hun cliëntèle voeling te houden, ter wille zijn en verwierp dus met 9 tegen 5 stemmen het voorstel- van B. en W. Deze zullen nu den Minister verzoeken 't aanbod der winkeliers te mo gen aanvaarden. Niet gelukkiger waren B. en W. bij hun verzet tegen het voorstel van den heer Nij natten om de inkomengrens voor goedkoo- pere brandstof van 2000 op 2500 te brengen en het crediet ^daartoe van 7000 op 8000 te verhoogen. Het moge waar zijn, dat deze verstrek king bedoeld is voor de mindergegoeden, de groep voor welke de heer N. opkwam, verkeert thans in „fatsoenlijke armoede" en mag ook wel eens 'n extratje hebben. De Leusaerweg krijgt eindelijk z'n groote beurt en de heer Leinweber, die al eerder voor de belangen van dit kwartier opkwam, was in z'n schik en bepleitte nu meteen den aanleg van rioleering waarom de Achter- bergstraters geadviseerd hadden. De verschillende voorstellen van B. en W. tot aankoop van tal van perceelen in 't be lang der volkshuisvesting en de industrie terreinen. vonden natuurlijk geen tegenkan ting. De reorganisatie van den geneeskundigen dienst ging er glad door, mr. Stadig huldig de 't college en was speciaal ingenomen met de vrije artsenkeuze. Ook tandheelkun dige hulp is thans onder dezen dienst opge komen. 'n Grapje van den heer Kroes„dat valt dan zeker onder verloskunde". B. en W. kwamen met 'n voorstel tot op richting van 'n cursus voor de hoofdacte. Hoe komt dat zoo plots uit de lucht vallen? vroeg de heer Nijnatten. Bij de reorganisa tieplannen is meer dan eens opgemerkt, dat eenige onderdeelen daarvan zoo spoedig mogelijk ingevoerd zouden worden, maar wij zien daar nog niets van op deze agenda, doch wel deze hoofdacte-cursus. Is dat zooveel urgenter Wethouder Verhoef zegde toe dat wel spoedig meer vernomen zou worden van de uitgewerkte plannen, hij rekende dat er met 1 Maart reeds gedeeltelijk uitvoering aan gegeven zou kunnen worden. Daar zit-ie aan vast I De Amersfoortsche boekhandelaren wa ren ontsticht wijl zij gepasseerd waren bij de levering van schooibehoeftenom 'n luttel bedrag was de levering aan iemand in Franeker gegund. Terecht drong de Raad er op aan toch bij voorkeur stadgenooten te bevoorde-elen en B. en W. verklaarden, dat zij 't daarmee volmaakt eens waren, maar de verdediging van deze afwijking van den regel was toch niet. overtuigend. De Kanaalvereen. „de Geldersche Vallei", aan welke B. en W. (B. is in z'n vrijen tijd voorzitter der vereen., welke Amersfoort 'n gouden toekomst belooft) 2000 toege dacht hadden als bijdrage in de onkosten, mag op zoo krachtigen steun van den Raad rekenen, dat deze eigener beweging er nog duizend bij deed, voor welk blijk van waar deering de voorz. z'n erkentelijkheid toonde door eenige verblijdende mededeelingen te doen. De plannen zullen nog dit jaar, dus nog deze maand, bekend worden en het ver schiet der onderneming is den laatsten tijd zeer opgeklaard. De heer Leinweber wilde van de gulle bui van den Raad profiteeren om nu ook het herhaalde verzoek van den Bond' van Gemeenteambtenaren om een subsidie voor hun rusthuis niet af te wijzen, maar de Raad wilde er ook nu niet aan. 't Betreft geen Amersfoortsch belang en men moet voor zichtig zijn met precedenten. Er bestaat tusschen B. en W. 'n geschil in zake de quaestie van den gemeentelijken winkel welke hopelijk niet eens meer noo- dig zal zijn. Gelijk men weet, had de Raad deze zaak eerst niet goed begrepen en daar om afgestemd, doch later dit besluit her roepen. Nu zeggen B. en W. dat de Raad er eigenlijk heelemaal niet in gekend had moe ten worden. De heer Nieuwendiik, verwoed tegenstander, dacht „daar heb je 't al, Ged. St. onthouden hun goedkeuring". Maar hij stak z'n vinger tusschen den boom en de schors, toen hij nog even het zfjne zeggen wou, niet begrijpende dat 't slechts om 'n juridische quaestie, om de rechten van dc^ Raad ging. De herziening van de verordening op 't grondbedrijf, welke de vorige maal naar de afdeelingen verwezen werd, lokte nu niet één woord uit. Door de vrijz.-dem. raadsfractie bij monde van den heer Nijnatten, was 'n motie inge diend om zoo spoedig mogelijk den 3 urigen werkdag, 45-urige wrerkweek in te voeren. Zij zal behandeld en zonder twijfel aan genomen worden in 'n volgende vergade ring. 't Comité tot oprichting van 'n afd. van het Alg. Ned. Werklieden Verbond (loffe lijke onderneming!), de S. D. A. P. en de B. B. hadden eveneens voor invoering ge adresseerd. 't Is niet denkbaar, dat Amers foort zal achterblijven. Bij de rondvraag vermaakte de heer Lein weber .den Raad en 't publiek met het ver haal van z'n avontuur met 'n juffrouw van het distributiebureau. Minder vrooiijk waren de mededeelingen van weth. Veis Heyn over de toekomst onzer brandstoffen voorziening. De toestand in Duitschland is van dien aard dat voorloopig geen steenkolen van dien kant te verwachten zijn. Engeland heeft wel 'n flinke hoeveel heid toegezegd misschien willen onze vertrekkende Belgische gasten onzen nood in hun kolenland bekend maken. Met de gasvoorziening zal 't nog wel gaan, aan onze gasfabriek is trouwens nog voor 2 a 3 weken voorraad. Maar met de brandstoffen wordt het zuiniger; dat zullen vooral de kantoren en publieke lokalen ondervinden f Een ieder zij toch met licht en brandstof zoo spaarzaam mogelijk Politiek Overzicht Er wordt bericht, dat de Engelsche vloot, die in Deensche wateren lag, niet is be stemd om te Kiel de onttakeling der res- teerende Duitsche schapen te contrcdee- ren, doch dat ze „in de Oostzee zal gaan kruisen." In verband hiermede mogen de geruch ten vermeld worden, volgens welke de En- gelschen plan hebben, de Russische Oost zeehavens te bezetten, en de Bolsjewikische actie bij of in Estland bedoelen zou, hen te voorkomen. De inneming door de revo lutionaire Russen van Narwa, (nabij de Finsche golf, op de grens van Estland en het gouvernement St.-Petersburg), is reeds gemeldde plaats was op dat moment nog door Duitsche troepen bezet). Ook Pskow, het gewichtige spoorwegkruispunt, landing waarts van Estland en Livland gelegen, is in hun macht. Volgens bedoelde berichten, zouden ze vooral doelen op Reval, de groo te zeehaven bij den ingang van den Fin- schen golf. Ook veel Zuidelijker, bij Klin- zy, (ongeveer op dezelfde meridiaan als Petersburg en dezelfde breedte als War schau gelegen), zijn de Duitsche bezettings troepen door Bolsjewiki aangevallen Zooals men gelezen heeft, zullen de Duitschers een „ijzeren divisie" vormen, die de terug tocht der bezettingstroepen onder den druk der revoiutionnaire Russen, Letten en Es- ten moet verzekeren. Volgens de laatste berichten is het En gelsche eskader voor Libau in Koerland verschenen, waarschijnlijk met landingstroe pen aan boord. Denkelijk zijn ze echter voor Noordelijker streken bestemd. In Duitschland duurt de bedekte, min of meer onderaardsche strijd der verschillende richtingen voort. De burgerlijke partijen, (in Beieren werden coalities van alle niet-socia- listen beproeft, hoewel voorloopig alleen een samengaan der oude Centrumkiezers en Conservatieven bereikt schijnt), de burger lijke partijen en de rechtsche sociaal-demo craten blijven dringen naar een snelle bij eenkomst der Constituante. Scheidemann schrijft, dat 16 Februari een le late datum is voor de verkiezingen. Te Ems heeft het Con gres der Afgevaardigden uit de Soldatenra- den bij het leger te velde een motie aange nomen, waarin van de Rijksregeering een zeer snelle bijeenroeping der Constituante wordt geëischt. De behoefte aan het scheppen van een provisorisch centraal lichaam, dat in afwach ting van de Constituante, of het Congres der Arsolraden, als een vertegenwoordiging van geheel Duitschland gelden kan, wordt blijk baar door alle richtingen gevoeld. Men hoopt daarvan een verbetering, een verhin dering van het „tegen-elkander-in-regeeren" (naar een sociaal-democraat het genoemd heeft). Zoo is door den „Vollzugsrat" uit den Groot-Berlijnschen Soldatenraad en Arbei dersraad een Rijkscomilé gecreëerd, en b e- sloten, (typisch voorbeeld van „op-eigen- houtje-regeeren"), dat het bestaan zou uit 8 Groot-Berlijnsche leden, (die Pruisen ver tegenwoordigen), uit 8 vertegenwoordigers van niet-Pruisische bondsstaten, en verder uit 3 leden, die het front in het Oosteq en het Westen en de Marine zullen vertegen woordigen, (totaal 19). Dit besluit is geno men op 29 November, en op 30 November ..verschenen" een vertegenwoordiger van Beieren en een van Elzas-Lotharingen. De overige bondsstaten moeten nog afgevaar digden zenden. Ondanks dien Beierschen vertegenwoor diger, is bedeelde „Reichsausschuss" en zijn verhouding van het aantal afgevaardigden, waarschijnlijk niet dat, wat Beieren eigenlijk verlangt. Immers, de Beiersche ministerraad heeft van de Rijksregeering geëischt, een conferentie van Duitsche regeeringsafge- vaardigden, bijeen te roepen in Jena, of el ders in Middenduitschland, waar de bonds staten zouden vertegenwoordigd zijn door één tot drie afgevaardigden, (zoodat Pruisen nooit, als in den geprojecteerden r Reichaus- schuss", bijna de meerderheid kan hebben). Doel van die conferentie zou wezen, het op stellen van een beginselverklaring betref fende nationale vergadering, departement van buitenlandsche zaken, en publicatie van de documenten (over de aanleiding tot den oorlog). Men ziet, dit zijn precies de ge* schilpunten tusschen de Beiersche regeering' (althans zijn president Kurt Eisner), en de rijksregeering. Deze geschillen blijven lang hangende. Misschien hoopt men te Berlijn, dat Eisner zich zelf wel in Beieren zal onmogelijk ma ken. Echter trekken bepaalde elementen in Berlijn zelf, wat de meeste geschilpunten be treft, in dezelfde richting als hij. De Berlijn-' sche „Vollzugsrat" heeft zich, juist als Eis ner, gekeerd tegen de „burgerlijke" politici Solf en Erzberger, en hunne diplomatieke bemoeiingen. Roosevelt wil voor Amerika de tweede vloot ter wereld, en voor alle Amerikaansche burgers wapenoefening volgens Zwitsersch! stelsel. De Czechen vallea bij Kaplitz in Zuid* Duitsch-Bohcrqe,: met zwaar geschut aan. fn, Hongarije zijn ze óók al. agressief, hebben ze de rivierovergongen bij Pressburg aangeval len. Var. hei Fransche „ultimatum' aan Duitschland en de plannen tot bezetting van; het Duitsche grondgebied is er geen ander, bericht, dan een oncontroleerbaar Ameri kaan sch radiogram, volgens hetwelk geal lieerde en Amerikaansche troepen Beriiirt tijdelijk zullen bezetten, om er politie dienst te doen: daar dit bericht, door Wolff overgebracht, trouwens al vrij oud is, zullen we er ons niet door laten verschrikken. De Soldatenraden aan het Oosteliik'e front iegeeren óók mee. Zoo ongeveer als de nationalistische Engelsche arbeiders in dertijd de socialistische conferenties dwars boomden, verzetten ze er zich tegen, dat de afgevaardigden van de Bolsjewiki deelnemen aan het Congres der Duitsche Arsolraden, dat op 16 December bijeenkomt. Uit het be* richt dat zij den Russischen gedelegeerden in ieder geval de reis naar huis zullen on mogelijk maken, zou men zoo zeggen, dat de bedoelde bolsjewiki reeds naar het Wes ten hebber weten te komen. Of het een praktische methode is, hen daar nu met geweld te houden, blijft een andere vraag. Londen, 4 Dec. (H. N.) Een van d© geheimzinnige schepen, de „Suffolk Coast", die onder bevel van luitenant Auten een aanzienlijk aandeel heeft gehad in den strijd tegen de duikbooten, bevindt zich nu in St. Katherine Dock in de nabijheid van den Tower van Londen. Binnenkort zal het pu bliek in de gelegenheid gesteld worden het schipde bezichtigen. Wanneer men het schip van de zijde dor kade beziet, heeft het 't voorkomen van een gewoon kolenschip, dat er volkomen onschuldig uitziet en de offi cieren en manschappen dragen de kleeren van de bemanning van een kolenschip. Maar er zijn weinig voorwerpen aan boord, die zijn wat zij schijnen. De schoorsteen is im werkelijkheid een periscoop en een onschul dig uitziende rol .touw is een stalen uitkijk voor den gezagvoerder, terwijl de hutten op het dek in werkelijkheid dienen om de ka nonnen te maskeeren. Door op een hefboom te drukken kan men de batterijen aan den dag brengen en in vijf seconden is het schip gereed om te vechten. Het schip heeft eert lengte van 190 voet Men voedt de trouw door het schenken van vertrouwen. t>e Roman "van een Ne^crlandschcn Schilder. Naar het Engelsch van van MAARTEN MAARTENS door, J. L. van der Moer. 't Rapport van Lis riep de in recht matige toorn ontslaken dame, aan welke het oppertoezicht over de Zondagsschool was op gedragen. Zijn eindrapport van de Zondags school, door het geheele onderwijzend perso neel onderteekend, eerst in den kolenbak ge smeten en daarna er uitgehaald om er m ij n iboter in te pakken 't Is een schandaal Ik heb 't niet eens gezien, wierp de oude Jtegen. Lis Ik heb 't je van morgen toegezonden, JDoris. "Wat 'n ezel riep de verlegen kruidenier. In Hall uur geleden nam ik 't papier van de toonbank, 't Begon al te schemeren en ik ver beeldde me, dat 't papier wat zwaar aan voelde. Maar ik dacht le zeker van mij zelve ite izijn, dan dat ik er de lamp voor behoefde top te steken.... En nu heeft de Heerc mij voor mijn trots gestraft 1 Nee. vader, 't is m ij n schuld, de Heer heeft er zich niet mee bemoeid, riep Lis eens klaps zenuwachtig, maar tocib niet zonder eenige fierheid bij deze tegenstelling. De kruidenier stond bij het botervat met de spaan in de hand. 't Is in elk geval 'n gemeene streek, ver klaarde de predikantsvrouw. 't Wès geen streek, 't was 'n teekening, beweerde Lis dapper. De achterkant was zoo mooi schoon, toen heb ik er 'n teekening op gemaakt, zonder er verder bij na tc denken. Niemand antwoordde. De vader alleen zuchtte bij woog op de grens van de scha duw en het licht een nieuw pond boter uit. Je kan me die zwart geworden boter wel laten behouden voor 't Armenhuis, meende de bezoekster. Dat doe ik in geen geval, verklaarde de oude met nadrukmaar ik zal 'n half pond goedkoope pekelboter geven als zoenoffer. De domineefiche 'knikte goedkeurend. Je mag voortaan wel wat beter uit je oogen kijken en op dien jongen letten. Ik zou hem van avond maar eens wat huiswerk op geven. Kent ie de Koningen van Israël en van Juda nog wel Een ander getuigschrift stuur ik hem niethij is 't me niet waard. Ik heb er geen noodig, zei Lis. Best, mannetje, antwoordde zij met een medelijdend lachje, terwijl zij haar bood schappen bij elkaar pakte. Je behoeft je heele maal niet als goed voor te doen, als je toch niet deugt. Slechte jongen I Ja, ik kan er toch wel een gebruiken, riep Lis, haar trotseerend, iter^vijl hij zich het mooie gladde papier herinnerde. Maar de bezoekster, die reeds in de deuropening was, luisterde er niet naar. Wel mompelde zij iets over den duivel. Ik hr-b 't met 'n stuflrie gebrande turf gedaan, zei Lis. die mi toch wel een beetje onthutst was. Simon Doris sloeg de oogen van het ge kreukte papier op. Zoo, was dat 'n teekening? vroeg hij boos. Dan moet je er dadelijk nog eens zoo een maken, op dit papier. En zorg, dat ik zien kan, wat 't voorstelt, jongen Zulk een toon had Lis nog nooit uit den mond van zijn vader gehoord. Ik was nooit hard voor je, Lis. vervolgde de oude, nu meer vermanend, terwijl de jongen op een vat onder de lamp met zijn kunstwerk bezig was. Er was wel iets rechtvaardigs in den eisch van den vader, dat herinnerde aan de op rechtheid van het Oude Verbond. Jammer, dat het grootendeels ontleend was aar> de opvoedkundige voorscliriiten van den bijbel. De roede van Aaron is wel begraven, maar de stok van Salomo wordt nog veelvuldig ge bruikt. Simon Doris zou zijn zoon vermoede lijk nimmer geslagen hebben indien de Spreuken zulk een kastijding niet bepaald hadden voor geschreven. Moet 't precies eender zijn vroeg Lis, 'n beetje verdrietig. Ik zou, geloof ik, wel iets kunnen maken, dat.... 't Moet volmaakt eender zijn, Lis, ik ver trouw op je woord.... O, jongenjongen morgen, na de kerk, zal ze 't natuurlijk aan iedereen vertellen. „Je moet beter uit je oogen kijken" heeft ze gezegd, en zij zal hun wel wijs maken, dat ec vooral moeten opletten, of de waren, die ze bij Doris halen, wel zuiver zijn 1 En ze zullen ©r op lebten, voegde hij er bitter aan toe. Ik durf niet meer van die andere papieren nemen, zei Lis en zijn gemoed schoot vol. Ik bad 5uist zoo'n behoefte om te teekenen. Het kruideniertje hief de handen ten hemel. Mijn papier Ileb j ij dal weggenomen Och, och, ^vat 'n, schade En wc zijn toch al zoo arm En de knaap, wiens kindsheid feitelijk nu reeds voorbij was, kreeg plotseling en voor goed het besef, hoe wanhopig arm ze eigen lijk waren. Klaar riep hij, de toeken! p de toon bank werpend. Met het papier tusschen vinger en duim, stond de oude Doris, als een nieuwbakken kunstkenner, dc teekening te bekijken. Een prachl-model voor een schilder, zooals hij daar in die eigenaardig-vage verlichting voor de oogen van den verrukten „kunstenaar" stond. In de andere hand hield hij die be ruchte teekening, en thans begon hij zc zorg vuldig te vergelijken. 't Is vies kladwerk, oordeelde hij, 't eene al even leelijk als 't andere O, Vader 1 smeekte Lis. Je bent een verkwistende jongen, die tot niets deugt Wal moet er toch van jou te recht komen, als ik er niet meer zal zijn U is toch niet ziek, Doris vroeg Jctta, die om 't hoekje van de deur kwam kijken. Met een kreet van verlichting riep de knaap eensklaps uit Laat Jelta 't eens zeggen Laat zij '1 maar zeggen Is dat l eekenen Dan kan ik 't nog veel beter, zei Doris dreigend. Hij heeft je-moeder en mij voor den gek gehouden, Jelta... Het leven bestond voor het arme kruidenier tje eigenlijk uit niets dan, voor een deel, werkelijke zonde, en voor het andere deel ongewissche vergelding. Die geschiedenis met het papier deed den man. die meestal van de hand in den land leefde, in dc toekomst niets dan schade zien. In dc verkwisting van schootgclui rehrifiert en turf zag hij slechts een vreesclijke onge bondenheid. Jelta, zeg jij nu eens, wat 't voorsleltv drong dc jongen aan, terwijl hij beefde van/ opwinding. Het meisje Loog zich over het spinnev.eb van halen, lijnen en vegen, alias lurf-kool- teekening. Zeg 't dan "Wat is 't vroeg Li: nog dringender. Eindelijk verbrak zij de ademloozc stilte. 't Zijn wolken, verklaarde zij kahn, ter wijl zij den bedroefden vader in het gelaat keek. De knaap juichte- van vreugde. 't Kan mij niet schelen, maar hij heeft beleend, dal ie mijn papier gestolen heeft, drensde Doris. Nee, dal heb ik gedaan, ik gaf hem 1 papier, sprak het meisje. Dc blikken van den oude vlogen van dc eerff naar den ander. Waarom heb-je me dat niet verteld, Lis? Je zcide... Ik-vond L niet noodig. Nu, goed dan, zei de oude met een zucht van verlichting, maar toch met een min of meer verwijtenden blik... Ik veronderstel dat jij té groot bent, om nog gekastijd tc worden, Jelta Ik zou je vader kunnen vragen om met jc te bidden, maar ik hecht niet bizonder aan! zijn pleidooi. Hij zou den Heer alleen maar danken, omdat 't nog niet erger was. Alsol dit mogelijk ware! En, niet waar, welk nut zou 't hebben, als ons lot toch vooruit bepaal® (Wordt vervolgd.)

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1918 | | pagina 1