Tuinmeubelen BlVAHRUIMienZn. STADSNIEUWS /log doorgeworsteld worden, voor Howcroft rus ten zou blazen- De achterhoede in z'n geheel was er in op Hordijk na. Deie kon 't tegen Sand- berg niet bolwerken, doch achter hem bezweer- 'de Denis elk gevaar. Göbel is en blijft schitte rend. De Zweedsche voorhoede schiet veel, doch hij is niet te posseeren. Daarbij komt dat de achterhoede-spelers elkaar volkomen begrijpen. Veel wordt aan den betrouwbaren Arnhemmer overgelaten en met verre tmpen zet hij de voor hoede aan het werk. De Zweden zijn het storm- loopen moede en de Hollandsere voorhoede fcan aan *t werk komen. De Kessler's en Ruf-, felse zijn hier nog 't beste. Met Brokman gaat *t niet, en Gupffert heeft met z'n snelle rennen geen succes. Toch had de snelle links-buiten bij na gelijk gemaakt, doch keeper Rijlonder ver staat z'n vak. De Zweden spelen stevig en scheidsrechter Howcroft vindt 't noodig tot kalm te aan te manen. Elke overtreding straft hij, goed bijgestaan door de Hollandsche grens rechters Mutters en Eijmers. Wanneer Ruf felse eens 't leder bemachtigt, stuift hij op doel af, doch voor hij zoover is, ontneemt Lund hem het leder. Uitstekend geeft hij 't retour aan de voorhoede. Toch komen de Hollanders los. D. Kessler werkt als een paard, samenspelend met Gupffert alleen. Alles probeert hij, doch de Zweedsche achterhoede is in z'n geheel safe. Er is geen doorkomen aan- Vóór rust komt er geen verandering. RUST 0—T. In de rust worden de prestaties der teams druk besproken. De Zweden zijn meegevallen. Men vreest 't rgste. De Hollandsche achterhoe de wordt geprezen. Vooral Göbel en Denis neemt men eenparig schk terend. A3 heel vlug komen de Zweden terug. Nu krijgen de Hollan ders den wind mede en vol vertrouwen op de achterhoede, pakt de voorhoede krachtigr aan. Niet meer te houden is Ruffelse er. goed samen spelend met B. Kessler, stormt hij op doel af. Lund is verhuisd naar de rechts-back plaats en houdt D. Kessler in bedwang. Pas is er begon nen of de zijpaal redt voor Zweden. B. Kessler schiet keihard in en Lund werkt den terugsprin- genden bal weg. De Hollandsche achterhoede laat niet meer los. Tekelenburg en Bosschart zijn uitstekend. Hordijk daarentegen laat z'n tdeugellos en helpt onnoodig den Haarlemschen centerhalf. Ook Gupffert komt er hu in en zet goed naar 't middenveld over, doch Brokman wordt danig op 't lijf gezeten cn kan niets uit roeren. Het is wederom B. Kessler. die in vollen ren een schot inzendt, wederom scheert 't langs de zijpaal. Het publiek brult om den gelijkmaker. Wen- neer Ruffelse eens tfieen op doel afstormt, houdt het duizend-keppige publiek den adem in, een- doffe knal volgt nu ast. Nog eens en nog eens wordt de voorhoede aan het werk gezet. De enkele uitraiket van Zweden bezweert d"e Hollandsche achterhoede. Alleen wanneer de linker-wing den bal hc-eft stuiven zo ge vaarlijk op doel af, daar Hordijk steeds in het middenveld) te vinden is. Toch kan de gelijk maker niet uitblijven. Dol is het puMiek wan neer eindelijk D. Kessler Litnd zoozeer in het pauw drijft, dat deze zelf goal maakt. NA 32 MINUTEN IS HET GELIJK. Niet meer te houden zijn onze withemden. D. Kessler en Gupffert komen er volkomen op. Boelie gaat center-voor en Brokman gaat op den vleugel. De jonge Kessler weert zkh urt- etekend en ook Ruflefise schiet menigmaal op doel, doch het begeerde winnende punt wil niet komen. Maar binnen twee minuten is het Gupffert die den even weifelenden keeper het leder uit handen loopt. HOLLAND LEIDT 7 MINUTEN VOOR TUD. Onbeschrijfelijk is het enthousiasme. Hoeden, petten, steken, alles gaat de lucht m. De ach terhoede zet zich pal en smeek* eindelijk de voldoening van haar stoere werken.. De Zweden komen opzetten, doch Just is niet meer te ver schalken en langzamerhand in de iaatsto mi nuten raken de Zweden he?hoofd kwijt en wan neer Brokman keihard voorzet wil Anderson het leder omhalen, doch hij trapt in eigen dook onberispelijk k\ den rechter bovenhoek. Nog oen paar minuten zijn te spelen en wanneer de uitstékend fluitende Howcroft het einde aan kondigt, breekt er een tumult los, ai leen na te vertellen door de b'oscoop, doch niet te be schrijven met onze pen. EINDSTAND: 3-1. Natuurlijk stormt alles het terrein op en het geheele elftal krijgt z'n deel van de ovatie, doch Göbel kon rils verst verwijderde ven het kleed lokaal niet vlug genoeg wegkomen. Wij zagen verschillende Utrechtenaren hem de hoogte in beuren en door een deinende massa gedragen, wordt hij heen en weder geduwd. Eindelijk zijn de spelers in het kleedlokaal verdwenen en plechtig heit de muziek het voflkslied aan en staande hooien de nog steeds aanwezige auto riteiten dit aan en geven het sein tot een her haald gejuich. Gebeurd* Wederom is na 5 jaren een internationale strijd achter den rug. Met deze cijfers hebben de Hollanders zeker niet verdiend gewonnen. Hoogstens was de verhou ding 21. NABETRACHTING. De spele-rs van Zweden. Het elftal van Zweden als combinatie Is ons Jnedegevallen. Een zoo goed samenspelende voorhoede en een' zoo goede achterhoede had den wij niet verwacht. Een stevig en toch uiterst vlug elftal is het. Lund ate back wes een der beste spelers van het veld. Ook de half-bacl* mochten er wezen. De voorhoede met Karlso* aan het hoofd, was voor rust moeilijk in be dwang te houden en hadden we niet een in grootsdien vorm zijnde achterhoede gehad, dan hadden de Gothenburgers neg meer tegenpun- ten gemaakt De Hollanders. Het Hollandsche elftal heeft gewonnen, maar niet zonder geluk. Twee van de drie goals heb ben de Zweden zelf gemaakt. Van één hiervan Was toch een doelpunt gekomen. Lund was te zeer door D. Kessler in het nauw gedreven. We beginnen snel in een adem te noemen Göbel en Denis. Beiden hébben schitterend gespeeld. Ook Ver weij mocht er wezen; is heusch z'n plaats wel waard. Een Beter backstel kunnen wij nog niet aanwijzen. Van de half-backs was Hordijk de minste. Met een naam alleen kan men er niet «omen I Bosschart en Tekelenburg waren uit stekend. Vooral de veteraan Bosschart werkte Stoer en stevig, plaatste steeds zuiver. De Haar lemmer viel op door z'n afnemen; de lange hee ften kwamen hem goed te pas. In de voorhoede waren het eveneens de ?ijaxieden, die niet geheel en al voldeden, voor- 1 Brokman niet. Gupffert kon 't in snelheid van Êiserman niet winnen en was dus niet zoo ge vaarlijk als men van hem verwacht zou hebben. De drie andere spelers, die tegen de Engelschen niet zoo bijzonder waren, waren nu uitstekend. Enorm hard hebben de binnenspelers gewerkt en toen Boelie in 't midden ging, sloot het spel als een bus. *t Was èf. Of er nog spelers vervangen zullen worden, we weten 't niet. Waarschijnlijk alleen Brok man. Wij voor ons zien liever Buitenweg, doch de elftal-commissie ook? Boelie zal, wanneer de Natrix nog niet mee mag spelen, wel gehand haafd blijven. De scheidsrechter, de Engelschraan Howcroft, leidde uitstekend, zonder een enkele fout. LANGESTRAAT 41 Kennisgeving KENNISGEVING. Burgemeester en Wethouders ven Amers foort brengen ter algemeene kennis dat de Bloemendalschepoortbrug bij stapvoets rij den, vanaf heden is opengesteld voor licht- verkeer, zijnde wagens met 1 paard bespan nen en tot een maximum gewicht van 1000 K.G. Voor vrachtauto's en andere verkeermid- delen, zwaarder dan 1600 K.G. zal de brug verboden blijven. Amersfoort, 7 Juni 1919. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris,, De Burgemeester, A. R. VEENSTRA. v. RANDWUCK. Kamer van Koophandel (Vervolg.) T a b a k. In de èerste 5 maanden was het zoowel voor den handel in ruwe tabak als voor de tabaks- en sigarenfabrikanten een zeer gunstig tijdperk. Aanvoer van tabak was uitgeschakeld, zoodat de voorraden met den dag hooger betaald werden. Het ge volg was dat het gefabriceerde goed legen ongekend hooge prijzen werd verkocht. We gens de maatregelen van het Rijksbureau voor Tabak was het met den handel in vrije tabak gedaan. De hooge prijzen waren van invloed op de oogst van inlandsche tabak. De planters hebben buitengewone zaken gemaakt, de re geering nam de oogst tegen schitterende prijzen in beslag. Manufacturen. Door gebrek aan grondstoffen en regeeringsbelemmeringen steden de prijzen, zoodat een gedeelte van het publiek onmachtig werd om te koopen, hetgeen eenigszins vergoed werd door de aanwezigheid van veel vréemdelingen. Nu deze vertrokken zijn en het publiek op prijs daling wacht, maakt het bedrijf ^een ernstige crisis door. 1918 was niet onvoordeelig maar de laatste maanden maakten veel van het gunstig resultaat ongedaan. Kunstmeststoffen. Groote schaarschte. Alleen aangewezen op de zwa velzure ammoniak der gasfabrieken was het stikstofgebrek zeer groot. Het vooruitzicht voor 1919 is veel gunstiger. Kalkmergel was er voldoende doch het vervoer was be lemmerd. Het gebrek aan kunstmeststoffen heeft zich in den landbouw sterk doen ge voelen. Bo u w m a t e r i a 1 e n. 1918 kenmerkte zich door groote slapte, de prijzen bleven stijgen doch de voorraad was voldoende. Rijks- en gemeentewerken hielden den han del eenigszins gaande. Marktwezen. De aanvoer op de paar denmarkten was gTOot, de prijzen hoog, de handel wegens uitvoerverbod gering. Aan de veemarkt werd niets aangevoerd, de aan voer van nuchtere kalveren was geringer. De handel in schapen en kalveren was in het begin van het jaar goed, na het slacht-, vervoer- en verkoopverbod stond de handel stil. Door gebrek aan voer werden weinig var kens gefokt en kwamen er dus weinig aan de markt. Eind November kwam er verbete ring. Wegens de groote slachting onder da kip pen in 1917 wegens gebrek aan veevoer was de aanfok onmogelijk. Bij behoorlijken aan voer van kippenvoer zal de oude levendig heid wel weer spoedig terugkeeren. Toen in April op de markt en de buiten wegen de eieren in beslag genomen wer den, kwamen geen eieren meer op de markt en ontstond een weelderige smokkelhandel. Op 27 September kwam de handel weer vrij maar de prijzen waren fabelachtig; 15 November betaalde men 37 en 38 per ei. De aanvoer in voorjaar 1919 zal nog niet groot kunnen zijn in verband met het stro- ven om de pluimveestapel te herstellen. Door mislukking van de oogst werden weinig appels en peren aangevoerd. Op de kaasmarkt kwamen slechts 2 wa gens. De kaasvoorraad kwam langs ande ren weg in handen van particulieren. Na 19 April, begm der boterdistributie, kwam ook geen boter meer op de markt. Naar verluidt ral te Barneveld een kaas markt gesticht worden, zoodat Amersfoort dan een concurrente meer zou krijgen. De groentenmarkt ging best, de kweekers maakten goede zaken. Ondanks duurte en schaarschte bleef de gewone markt goed in stand. De hooge loo- nen -maakten de menschen koopkrachtig en kooplustig en ook de Belgen kwamen veel op de markt. De Scheepvaart (waarvan wij de statistische cijfers reeds opmaken) was be duidend meer dan in 1917. Daar het vaar water niet is ingericht op schepen met gTOo- ter diepgang dan 6 voet, moeten opstuwen de winden en tijdelijk veel bovenwater den doortocht mogelijk maken. Het grootste schip mat 754 ton. Er kwamen veel klachten over te lang zame aflevering tengevolge van de trage vaart. Daar Amersfoort ingedeeld is bij de zoog. natte gemeenten is voortdurend bij de regeering aangedrongen om Amersfoort van de lijst af te voeren en de gelegenheid open te stellen koopmansgoederen per spoor te vervoeren. Openlucht-Samenkomstvan V r ij z i n n i g-G odsdienstigen. Zóndag 15 Juni wordt in het bosch van Vollenhoven bij het begin van den Amers- foortschen Straatweg, de openlucht-samen komst van Vrijzinnig Godsdienstigen gehou den. Sprekers zijnDr. Miedema, Remon- strantsch predikant te Amersfoort met het onderwerp„Natuur en waarheid". De heer C. F. A. Zernïcke (hoofd eener school te Amsterdam) over„Zachtmoedig-, heid". Ds. F. Dijkemo, Doopsgezind predikant te Amsterdam over de vraag: „Welke is de waarde van het gëloof?" Een dubbelmanenkwartet za1 enkele lie deren zingen. Circus Carré. Het Circus Carré is, na de gedwongen rust gedurende laatste oorlogsjaren, weer herleefd. En met eere. Want al werd min of meer de clementie van het publiek ingeroe pen, omdat de tijd voor dressuur nog zoo kort is geweest noodig was deze clemen tie allerminst want wat de heer Albert Car ré en La Dame Blanche, de elegante Engel- sche schoolriidster Mrs. Cooke te zien ga ven, staat zonder tegenspraak geheel oo het zelfde peil van het Circus Carré van weleer. Prachtige staaltjes van vrijheidsdressuur demonstreerde de heer Carré met zijn edele paarden, alle van Nederlandsche komaf. Dit werd er speciaal bij verteld, omdat de heer Carré er prijs op stelt zijn circus tot een eoht-Nëderlandsch circus te maken. Bewondering wekte hij ook met zijn beroem de sport-act „Schoolpaard en Ballerina", waarin het paard verrassend-zuiver de sier lijke danspassen uitvoert, welke de solodan- seres Madame Stolberg voordeed. De heer Carré, die ook zelf sterke proeven van rui- tervaardigheid gaf, mocht een ware ovatie in ontvangst nemen. Wij noemden reeds la Dame Blanche. Ook hare hoogst belangwekkende presta ties èn als amazone èn als dresseur werden met de grootste aandacht gevolgd. Haar „levend speelgoed", de alleraardigste pon- nies, welke reeds door hun verschijning be koren en daarenboven nog allerlei kunstjes van dressuur vertoonden, vond zeer eel bijval. Zelf gaf mrs. Cook op haar Arabisch volbloed Scobeleff een schitterende hooge- school-act, waarvan het slotsucces nog ver hoogd werd door allerlei lichteffecten. Ook de andere nummers van het program vielen meerendeels in den smaak, al zal de waardeering van een zoo veelsoortig pu bliek over sommige nummers wel wat uit- eenloopen. De clowns, die nu eenmaal niet altijd even origineel kunnen zijn, gaven toch dikwijls zeer vermakelijke momenten, Au- guste. Tijk, Accathan en de kunstrijder Brown op zijn muilezel deden het publiek vaak hartelijk lachen en wisten er voor te zorgen, dat de stemming er in bleef. Een leuk en geestig nummer was dat van „de Vroolijke Volendammers" met hun ge dresseerde hondjes. De Engelsche jongleur Joubert legde proeven af van buitengewone handigheid in het jongleeren te paard en de Indische Tahir Hersen Mohamet deed als vuureter het publiek inderdaad versteld staan. Mr. Neiss gaf verbazingswekkende toeren aan het slappe touw ten beste en kranig waren de prestaties van de parterre- en wipplank accrobaten, de Lampcy Troupe. Van het program van The six musi cal Stars zal het muzikale gedeelte wel beter bevallen hebben dan het excentrieke. Kunshvieïrijderij is ook altijd een succes nummer, iedereen kan fietsen en weet dus óp kunsttoeren, uitgevoerd door The Hein- rygtho naar waarde te schatten. De waarlijk fenomenale verrichtingen van „Marino het waggelende phenomeen" boven op een hoogen zwiependen paal werden in groote spanning gevolgd en de artist werd na het welslagen van zijn halsbrekende toeren luide toegejuicht. Voor de noodige „ont"spanning na deze angstwekkende act zorgden de laatste num mers van het program, de sportspelen te paard en de Arabische Manoeuvre. Wij gelooven dat het pjubliek van alle rangen hoogst voldaan huiswaarts keerde. De populariteit van het circus in Nederland is weer eens ten volle bewezen. Men weet hoeveel moeite het gewoonlijk kost om de menschen voor één voorstelling naar Ami- citia te trommelen, het Circus Carré geeft hier 6 voorstellingen en telken male stroomt het publiek naar de Barchman Wuy- tierslaan. Bij de opening van Zaterdagavond waren in de reusachtige tent slechts zeer enkele plaatsen op de duurdere rangen on bezet en op «beide Pinksteravonden was het al even vol, terwijl ook de middagvoorstel lingen goed bezocht waren. Wegens het groote succes zal het circus Carré nog een dag langer blijven dan ge publiceerd was. Morgenmiddag is er dan nog matinée en Donderdagavond de af- scheidsvoorsteïïing. Politienieuws. Een ingezetene van Amersfoort en een bewoner van Austerlitz zijn bekeurd voor het berijden van een niet verlicht rijwiel. Aan een zwerver is door de politie nacht verblijf verleend. Een militair van de mitrailleurafdeeling is bekeurd wegens het afrukken van een heestertak aan de BarchmanWuytierslaan. Een drietal ingezetenen is in arrest ge steld wegens openbare dronkenschap. Door de recherche is een rijwieldief over gebracht naar Utrecht. Procesverbaal is opgemaakt tegen een bewoner van den Heiligerbergweg wegens hetonbeheerd laten staan van een trekdier. Een militair is bekeurd omdat hij als be stuurder van een rijwiel tevens een paard geleidde. Zelfmoord. Een Belgische dame-heeft door middel van gasverstikking zich in den nacht van 7 op 8 Juni van het leven beroofd. Toen men het geval ontdekte was zij nog niet overleden. Een dadelijk ontboden genees heer beval onmiddelijk overbrenging naar het R. K. ziekenhuis, alwaar zij niet weer tot het bewustzijn kwam en in den namid dag is overleden. V erdronken. Bij het zwemmn in de Eem is gisteren de 19 jarige G. uit de Muurhuizen alhier ver dronken. Brand. Aan den Liendertsche weg bij de linie- dijk, schiet de gemeente Hoogland met een enclave tusschen Amersfoort in. Op dit Hooglander gedeelte, vlalc bij de stad, staan vier boerenhuizen. In een daar van, bewoon.d door den landbouwer H. van den Berg en eigendom van N. Wolfswinkel, werd Maandagmorgen tegen 4 uur door een der zoons brand ontdekt in de schuur-stal, welke zooals gewoonlijk bij het woonhuis is aangebouwd. De schuur brandde geheel neer, het woon- deelte bleef behouden, 't Vee kon men red den wat konijnen en kuikens zijn verbrand. Van de Berg was vrij laag verzekerd. De oorzaak van den brand, ontstaan in een der achterhoeken van de schuur, ligt nog in dui ster. Bij het ontdekken werd ook de Amers- foortsche brandweer gewaarschuwd. Deze mocht echter volgens reglement niet uitruk ken, zoo niet assistentie was gevraagd uit Hoogland. En aldus verscheen alleen de Hooglander spuit tér plaatse. Men begrijpt dat daar heel wat tijd mee gemoeid was. Ook bij ingrijpen der Amersf. Brandweer zou deze schuur vermoedelijk niet te red den ziin geweest, maar bij vlak- Zuiden- of Zuid-Oostenwind ware ook de groote boer derij ..'t Welvaren", bewoond door A. van Drie, niet vrij gebleven en voor den grond gegaan zijn, dank zij den grilligen grens- loop tusschen beide genoemde gemeenten. Sportfeest Chr. Jong. Vereen. Onder begunstiging van prachtig zomer weder hadden gisteren de verschillende wed strijden plaats van de Christelijke Jonge- lingsvereenigingen in de provincie Utrecht en het.Gooi Het begon met een samenkomst in het Kerkgebouw der Protestantsche Gemeente, waar de voorzitter van den Bondsring „Gel- dersche Vallei", de heer J. B. Grootendorst, sprak over de Lichamelijke Opvoeding in christelijken geest, als brengende, behalve het genot van de lichaams-oefening een hooger idealisme, dan de neutrale lichamelij ke opvoeding geven kon, omdat in het werk der C. J. V. het contact tusschen het licha melijke en geestelijke moet worden gezocht en gevonden. Daarna sprak ds. K. den Hol lander op enthousiasme-wekkende wijze over het Pinksterwonder van de gave des Heiligen Geestes, die arme zondaarsharten omschept tot reine tempels, waarin die Geest kan wonen. Na deze stille ure van wijding begonnen de wedstrijden. In het weiland aan de Lun- tersche Beek waren velen samengestroomd, om de zwemmers gade te slaan. Er wordt goed gezwommen en een aardig partijtje polo na-gespeeld. Na afloop ging het in snel tempo naar „Birkhoven", waar de verschil lende athletiekwedstrijden plaats hadden. Acht commissies vormden hier de jury, waardoor alle wedstrijden tegelijk konden plaats hebben en het mogelijk was om de honderden deelnemers in slechts enkele uren te „verwerken". Alles was geregeld en alles liep vlot van stapel, zoodat zelfs een half uur na afloop van de wedstrijden alle uitslagen bekend waren en de diploma's voor de prijswinners ingevuld en ondertee- kend. Een gezellige samenkomst in het Open luchttheater met prijsuitreiking, gymnastiek en voordracht besloot dit welgeslaagde sportfeest De uitslagen der wedstrijden zijn als voJgt Zwemmen (Boven 16 jaar). 40 Meter schoolslag 1. G. v. d. Pijpekamp 35a. 2. J. v. d. Pijpekamp 373. 80 Meter Vrije slag 1. H. van Eijck 1.23*. 2. G. v. d. Pijpekamp 1.311, 40 Meter Rugzwemmen i Vervallen. 40 Meter Spaansche Slag; 1. P. v. Veen 332. 2. G. v. d. Pijpekamp 351, 40 Meter Engelsche slagj 1. G. v. d. Pijpekamp 38. 2. R. E. H. v. Hondt 50». (Beneden 16 jaar). 40 Meter Schoolslag i 1. D. J. Kool, Utrecht, 40. 2. F. van Luyn, Utrecht, 41*. 40 Meter Vrije Slag 1. C. Kagenaar 46M. 2. I. R. Woudenberg, Utrecht, 55*. f 40 Meter Rugzwemmen 1. C. Kagenakr 46J4 2. Geene. Hinderniszwemmen 1. C. Kagenaar 1.291. 2. D. de Hollander 1.351. Athletiek (Boven 16 jaar). 100 Meter Hardloopen 1. N. Rijnberg 13K sec., Utrecht. 2. H. v. d. Velde 13#/j0 sec., Hilversum 400 Meter Hardloopen 1. A. Brondijk te A'foori 638. 2. J. P. A. v. Noordt te A'foort, 70\ Estafette 5 X 100 Meter 1. Ploeg 2 „Fraternitas" te Utrecht 1.181, 2. Ploeg 2 Jon. Ver. te A'foort 1.201. Driekamp (Speerwerpen, Discuswerpen^ Kogelstooten) 1. H. v. Eijck met 2114 punt. 2. H. J. Papenhuizen met 17'; punt. 3. H. v. Dijk, Hoogland, met 16K punt, Ver-springen 1, J. W. Stuve, te Zeist, 3.90 mtr. 2. F. J. Kraan, te Utrecht^ 3.60 mtr. Hoog-springen 1. J. P. v. Noordt, te A'foort, 1.40 mtr, 2. H. v. Eijk, te A'foort, 1.35 mtr. Driebeehloopen 1. D. v. Daal, J. Lohmeijer, te Amersfoort 2. J. de Gans, A. de Wilde te Amersfoort Ringsteken op rijwielen 1. F. Harthoorn, van Scherpenzeel. 2. G. J. Kamerbeek Tzn., van Xeusden. (Beneden 16 jaar). 60 Meter Hardloopen 1. G. v. d. Kolk te Hilversum, 8%. 2. J. Groot,te A.mersfoort, 8e/io. Estafette 5 X 100 Meter 1. Ploeg v. „Fraternitas" te Utrecht 501 2. Ploeg v. „Samuel" te A'foort, 53s. Hinderniswedloop 60 Meter: 1. G. Blok te A'foort, 28 sec. 2. C. de Boggendee te Soesterberg, 30 setfc Voetbalwedloop 60 Meter 1. L. Damsteek, Amersfoort, 9 sec, 2. J. Vogel, Amersfoort, 9 sec. Touwtrekken 1. C. Schalkwijk, Utrecht. 2. E. Vastenburg te Amersfoort. Ver-springen 1. Fr. Bührman, A'foort, 3.75 Meter. 2. H. Frijters, A'foort, 3.30 Meter. Hoog-springen 1. F. Bührman, A'foort, 1.20 Meter. 2. H.'Boon, A'foort,-1.10 Meter. Paardensport. Op het gisteren te Bergen op Zoom ge houden concours hippique heeft luit. v. Lut- tervelt met Black Mary den 2en prijs be haald in het nummer Hindernissen, luit. De Kruiff den 2en, beiden met 0 fouten. In het Internat, concours voor het best- gaand rijpaard gereden door heerrijder, be haalde ritm. Labouchère met Wervelwind den 2en prijs. In het internat, concours voor springpaar den, gereden door heerrijders, won ritm. Labouchère met Wervelwind den zilveren wisselbeker, dezelfde met Polluck den 3en pr., luit. Colenbrander met Sper den 4en en luit. v. Zijp met Barbara den 4en. Eervolh vermelding luit. Colenbrander met Chanti* clar. Veiling. Uitslag van de ten overstaan van no-» taris Knoppers gehouden veiling in de Zwaan: 2 perceelen weiland Hoogeweg, 3.84 H.A., naast de hofstede van den heer van Beek, 9950 san J. v. Beek. Perceel wei- en hooiland 1.52 H.A. aan den Hoogeweg, aan de andere zijde van ge noemde hofstede 8720 G. v. d. Heyden. Perceel wei- en bouwland, 1.54 H.A., La- geweg, 5450 aan Th. v. Ramselaer. Burgerlijke Stand 7 Juni 1919. GeborenGerardus, z. v. Cornelis v. Stra ten en Hendrika Marchal. Jaap, z. v. Chris- tiaan Eggink en Gerharda Johanna Hendri ka Ingenegeren. Anne Marie Chretienne, <L v. Jhr. Gerard Adriaan Bowier en Cornelia Hermina v. Méns. Helena Reintje, d. v. Tïar< tog de Vries en Jetta Cortissos WatzeJan< z. van Jan Jacob de Vries en Alida Jacoba SysmaHendrik, z. van Wouterus van Eg- dom en Gerardina Evelina Leydekker. Overldden Amalia Christina Mezger, 68 jr., echtgen. v. Hermanus Wouterus v. E* veld. van 10 Juni 1919. Geboren: Laura, d. v. Johannes v. Eykelenburg en. Maria Theodora Henrica v. WellMax Herman, z. v. Mozes lzak de Vries en Rosette Stoppelman. Overleden: Jannetje v. Es, 66 jaar, wed. Frederik Dirk Wismeyer; Johannes Wilhelmus de Roo, 4 dagen; HendrikuS Hoksbergen, 78 wedr. van Geertrlida Tol boom;; Grietje Dekker, 69 ongehuwd? Hermanus Martinus Brouwer, 75 wedr, van Hendrika Florentina Roelofsen; André* Marie Joseph Odile Berger, 27 j., gehuw Telefonisch Weerbericht. Naar waarneming in den morgen van t 10 Juni 1910 Hoogste stand774.0 te Vlissingen. Laagste stand768.2 te Skagen. Verwachting tot den avond van 11 Junif Zwakke tot matige N.-W. tot Z.-W. win<fy ilcht tot half bewolkt, droog weer, iets waiv mer. Araersfoortsche Bad- ea Zwem* inrichting. De temperatuur van het water was hede< 7 uur 68 graden Fahrenheit.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1919 | | pagina 3