-Marabout-kragen- Me-iapzp „BE VLIJT" KOOPT JliïïIISï - HOF 20 BUITENLAND. BINNENLAND. HllKitHlSPII18-5r«Ztr „DE EEMLAMDER" Pillis DER ADVERTENTIE met inbegrip van een L. J. LUYCX EN ZOON VEEREN CALS en ZEER BILLIJK. 3IUH HKIHIIH Mn inrsM FEUILLETON. Jan, de zoon van Finn. UW SCHOENWERK bij 19e Jaargang Ne. 71 per post f 2.60, per weck (met Rr.itis veirckcr.ng Iepen onpclukken) f 0.175, elsondcrlijkc nummcre P.OS. AMERSFOORTSCH DAGBLAD DIRECTEUR: J. VALKHOFF. BUREAU: ARNHEMSCHE POORTWAL. TEL. INT 513. Woensdag 22 September 1920 bewijsnummer, elke tegel meer 0.25, dicnstaanbic* dingen en Licidadighclds advcitcntlcn voor de helft der prijs Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordecligc bepalingen voor het advcrtccrcn. Ecno circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht. De presidentieele boodschap, die gister middag in de Fransche Kaïrver en Senaat voorgelezen, zegt, dat Deschanel's ge zondheidstoestand hem niet meer in staat stelt de werkzaamheden vain den president der republiek te vervullen. Met diep leed wezen zegt hij afstand te doen van zijn eer volle taak en hij dringt aan op onverkorte p-rbeidzaamheid en geestkracht gedurende de jaren, dat 'het zegevierende Frankrijk ge roepen is alle krachten in te span nen tot het herstel van zijn binnen- londsche krachten en om le waken voor 'de integrale toepassing van het vredesver drag, dat zoo roemrijk en zoo duur gekocht is, in het buitenland. De president spreekt den wensch uit, dat de vertegenwoordigers van 't volk, wier vaderlandschlievende een dracht een der krachtigste hulpmiddelen is geweest voor het bevechten van de over winning, die eendracht ook in vredestijd zullen bewaren ten bate vam de grootheid en de welvaart des lands. Deze presidentieele boodschap is nog al enthousiast ontvangen door de Kamer en de voorzitter Raoul Péret heeft niet nage laten Deschenel voor 't geen hij deed te huldigen. Ook heeft Millerand uit naam der regeering zich hierbij aangesloten. De voor zitter der Kamer las daarna het decreet voor, volgens hetwelk de Nat. Verg. op 23 Sept. (morgen derhalve) wordt bijeengeroe pen. De eerstvolgende bijeenkomst der Ka mer is bepaald op Zaterdag a.s. De voorzit ters der verschillende senaats- en Kamer- groepen hebben voorts besloten, dat de vol tallige vergadering vandaag (Woensdag) zal plaats hebben om half drie ter aanwijzing van een candiclaat voor het presidentschap der Fransche republiek. De ministers en onderstaatssecretarissen zullen bovendien vandaag een kabinetsraad hpuden. Een afvaardiging van senatoren heeft met Millerand beraadslaagd over de offi- cieele verklaring^ die hij Maandag heeft af- geiegd, toen hij de condidatuur voor het presidentschap der republiek aanvaardde. Zij wenschten voornamelijk de zekerheid te verkrijgen, dat die verklaring een herziening van de grondwet inhield. Millerand onder hield zich, volgens een telegram, vriend schappelijk met cle afgevaardigden omtrent die verklaring. Reeds sinds lang achtte hij een wijziging van zekere artikelen van de grondwet nuttig en noodig, ma-ar hij had altijd gedacht, dot de herziening niet kon geschieden vóór de volkomen oplossing der groote financieele en economische vraag stukken. Bovendien had hij die gedachte ■duidelijk omschreven, voornamelijk in zijn reclé in de Kamer van 30 Juli. Wat betreft de buitenlanclscne politiek heeft de revisie, aooals MiUerand die ziet, ten doel, niet om het gezag van den president der republiek te versterken, maar om dat meer in dienst te stellen van het regeeringsgezag. Er verluidt nog nader, dat de v-oornaamste Kamergroepen zich eenstemmig hebben ver klaard voor de candidatuur-Millerand; ook de groepen van de republikeinsche Unie en de republikeinsche linkerzijde ondersteunen deze candidatuur. y. Blijkens het officieele bericht van Maan dag omtrent de steenkool-oonferentie werd "door minister Horne opnieuw een welspre kend beroep op de mijnwerkers gedaan om de benoeming goed te keuren van een on partijdig scheidsgerecht inzake de 1-oonen. De mijnwerkers-vertegenwoordigers bleven echter weigeren en verklaarden, dat de re geering beschikte over alle gegevens en dus zelf in staat was een beslissing te nemen. Zij verklaarden daarenboven, dat, wanneer niet aan de looneischen werd tegemoet geko men, het hun onmogelijk zou zijn in de Dinsdag te houden vergadering van mijn werkers-gedelegeerden tot hervatting van den ailbeid aan te sporen. De Maandag gehouden bespreking tus- schen de mijnwerkers en minister Horne heeft tot onmiddellijk resultaat gehad, dat de leiders der mijnwerkers weigeren hun eisch, dat loonsverhooging moet voorafgaan aan het onderzoek in de productie-kwestie, te Laten vallen. Deze kwestie zou besproken worden in een Dinsdag te Londen te houden vergadering van de mijnwerkers-gedelegeer den, waar ook het aanbod dei- regeering betreffende een arbitrage zou worden be handeld en een besluit zou worden genomen omtrent de staking. Men zegt, dat het spoorwegpersoneel en de transportarbei ders, met welke de mijnwerkers de bekende triple alliantie vormen, een gematigden in vloed op de leiders der mijnwerkers uitoefe nen, vooral gezien het feit, dat deze twee bonden arbitrage hebben aanvaard gelijk die aan de mijnwerkers is aangeboden en over 'de resultaten daarvan voldaan waren. Later wordt ons door Reuter meegedeeld, dat Smillie gisteren op de nationale confe rentie van de afgevaardigden der mijnwer kers te Londen heeft meegedeeld, dat het bestuur tot de gevolgtrekking is gekomen, dat zich bij de onderhandelingen met cle regeering geen feiten hebben voorgedaan, die het verhinderen van het uitbreken der staking op aanstaanden Zaterdag rechtvaar digden. Smillie voegde aan zijn ver klaring toe, dat het een publiek geheim was, dat in het bestuur van het mijnwerkers- verbond groot verschil van meening heerscht en dat de meer gematigde elemen ten in het bestuur stellig van meening zijn dat, wanneer de staking een feit zou zijn geworden, zonder dat vooraf verder met de regeering werd onderhandeld, de mijnwer kers in de oogen van de groote mos-sa in het ongelijk zouden worden gesteld. Een ander deel van het bestuur had aangedron gen op het uitstellen van de beslissing tot de andere vakverbonden gehoord zouden zijn. De verdeeldheid der meeningen in liet bestuur vond een duidelijken weerklank in de toespraken der afgevaardigden in de bij eenkomst. Er was een duidelijk omschreven vredespartij onder hen. Na een uitvoerige en levendige gedachtenwisseling verdeelds de bijeenkomst zich in afdeeling-en naar de streken van herkomst, waarin de toestand verder werd besproken. Door een Franschen commandant moe ten depóts zijn ontdekt van allerlei wapens, die bestemd waren, naar cle Fransche pers meedeelt, voor een geheime Duitsphe mili taire vereeniging. Men spreekt zelfs van een opslagplaats van 2800 geweren, 7 mitrail leuses en 8000 patronen. De intergeallieer- de commissie in Opper-Silezië, die te Op- peln zetelt, moet reeds bezig zijn met het instellen van een onderzoek naar deze aan gelegenheid. Dat de Polen wapens smok kelden, is ons voortdurend meegedeeld door DuLtsche bladen, maar dflt Du.itschers zich aan dezelfde praktijken schuldig maakten, vernemen wij ter afwisseling thans. Het is goed, dat dit bericht thans kwam, want den laatsten tijd contrasteerden de Duitsche deugd en de Poolsche ondeugd wat al te zeer. Van bovenvermelde zaak zullen wij echter binnenkort wel meer vernemen, al wordt misschien het fijne ervan ons ont houden. Inmiddels wordt officieel gewsg gemaakt van een mededeeling der intergeallieerde commissie in Opper-Silezië, volgens welke generaal Lerond naar Parii-s is geroepen en daarheen is vertrokken. Een later beïicht spreekt van zijn aankomst te Parijs. Ook moet de gezantenraad den voorzitter van de intergeallieerde commissie reeds hebben ge hoord; deze gaf een uiteenzetting van den toestand in Opper-Silezië en maakte een aantal opmerkingen naar aanleiding van de Duitsche nota's over dit onderwerp. Deze poovere nrededeelingen verstrekt ons Havas, die niets vertelt van den aard der gegeven inlichtingen. Maar volgens Porij- sche bladen moet cle terugroeping van Le rond uit Opper-Silezië als definitief worden beschouwd. Lloyd George zou voornemens zijn de aangelegenheid te onderwerpen aan de conferentie der ambassadeurs (raad van gezanten). Bovendien zal er een nauwkeu rig onderzoek worden ingesteld naar de voorvallen, die aanleiding gaven tot de 'ge schillen tusschen Franschen en Engelschen. In Duitsche kringen heeft men den indruk, dat de Fransche regeering onder clen druk, door Londen uitgeoefend, besloten is zijn bezetlingspolitiek in Opper-Silezië te ver anderen, een politiek, waarvan het kenmerk was cle eenzijdige partijdigheid. De Katho lieke Volkspartij van Opper-Silezië (cen trum) oischt dan ook in een oproep de on beperkte gelijkheid van rechten van Poolsch-sprekenden en Duitsch-sprekenden. De onvermijdelijke strijd moot met geestes- wapens worden gevoerd en het is de taak der Entente de bevolking, zonder onder scheid van taal, te beschermen tegen onder drukking en daden van geweld cn te zor gen voor rust en orde. Aldus een zip uk den oproep. Buster.IancSsche Ssrichten. Koningsbergen, 21 Sept. (W.-B.) Het Poolsoh Jegerbericlvt meldt, dot de bols jewistische tegenaanvallen in het vak van Kobrin mislukt schijnen. De bolsjewisten trekken naar het schijnt nieuwe strijdkrach ten samen aan het front van de Njemen. Het legerbericht van Wrongel meldt goe de resultaten van den strijd bij Alexen- drowsk. doigofgevaardigde ex-vice-kanselier Schilfer omtrent cliens reis in het bezette Rijnland, diat die to-estaind daar slecht is. De Duit sche bevolking in stad en lanid lijdt hevig onder den druk der Fransche, Belgische en Enjgelscbe bezetting, zoowel in economisch als geestelijk opzicht, onder cle Engelschen wellicht nog het minst. De woningnood is het meest ondraaglijk. eZlfs kinderlijke ge zinnen moesten drie kwart of vier vijfde van hun huis aan de Entente afstaan voor bu reaux, woningen, enz., tegen een belache lijk kleine vergoeding. De Duitsche regee ring moest de Rijnlanden vooral helpen mei woningen. Staten-Generaal. Eerste Kamer. Vergadering van Dinsdag 21 September, 's middags 31 uur. De Voorzitter zegt Koningin en re geering dank voor zijn benoeming tot voor zitter. Hij aanvaardt die eervolle taak met opgewektheid. Van de steeds hoogere eisehen, welke hfet leven aan cle gehoede maatschappij stelt wordt ook in d'eze Kamer den weerslag on dervonden. En voor den wetgevenden ar beid wordt veel meer tijd gevraagd van deze Kamer dan vroeger. Blijkens de Troonrede wordt ook in deze periode veel van haar werkkracht verwacht. De Kamer zal dien aangaande niet teleurstellen. Mocht spr. in zijn leiding tekort schieten, dan hoopt hij op die welwillendheid cler le den, dan toch zal de goede toon, waardoor de beraadslagingen in deze Kamer zich ken merken, hier blij-ven heerschen- (Applaus). Overlijden Strater. Ingekomen is bericht von overlijden van den heer S tra Ier. De Voorzitter herinnert er aan, dat cle heer Strater eerst sedert Maart 1.1. lid Warschau, 21 Sept. (W. B Staf- bericht van 20 Sept. Onze afdeelinge» zijn, terwijl zij den vijand terugdrongen, de Zbroetsj genaderd. In Wolhynië nam onze ruiterij bij de vervolgvan den terug- trekekndie'n vijand Row no. In de buurt van Kleven heeft zich een ruiterregiment van Boe'djemny aan ons overgegeven. Ten N. von cle Pripet hebben onze troepen Proes- .jany genomen en het station Linowa. Wij maakten'1000 gevangenen en namen 30 machinegeweren en een groote hoeveelheid munitie. Op cle lijn ProesjamyNowodwor toonde de vijand een groote bedrijvigheid en ging op verschillende punten tot den aanval over. Alle aanvallen werden bloe dig teruggeslagen. De Litairers verzamelen nieuwe strijd krachten aan de Marycza. Aan het front langs de Njemen werd de aankomst van een nieuwe sovjet-divisie uit het Siberische le ger vastgesteld. Warschau, 2 0 Sept. (P. T. A.). De Poolsch-Litausohe onderhandelingen te Kaiwarja zij.n "verbroken tengevolge van de voortdurend onverzoenlijke houding der re geering van Kofno. De Litauers eisehen de ontruiming door de Poolsche troepen en de vorming van een voorloopig Poolsch-Li- taiisoh condominium in de ontruimde ge bieden. Be r 1 ij n, 21 Sept. (W. B.). De fieri. Ztg. am M. verneemt van den dem. rij'ks- ftflaison 55 der Karuer was. Met lust en opgewektheid nam hij aan den arbeid deel. Vooral in zijn woonplaats verrichtte hij veel ten bate cler gemeenschap; daarom mocht er voel van hem worden verwacht. Van hem kan getuigd worden, dat hij een goed Nederlander was, een aangenaam mensch en een krachtige persoonli jkheidhij zal bij de Kamer in aan gename herinnering blijven. Ontslag dr. Kuyper. Ingekomen is een schrijven van de doch ter van rir. Kuyper, mej. J. H. Kuyper, in houdende dat haar vader zic'h door onge steldheid n-iet in staat gevoelt zich persoon lijk tol de Kamer te wenden en dat zijn in gezonken krachten hem niet langer veroor loven lid van cleze Kamer te blijven. De Voorzitter zegt hierop, dat door de Kamer met leedwezen van cle door den heer Kuyper genomen beslissing zal wor den kennis genomen. Het is thans niet het oogemblik om diens verdienste te bespreken. De geschiedenis van ons vaderland is zoo samengeweven met deze groote li-guur, dat de geschied schrijver, die de laatste 60 jaren onzer tijd rekening zal boekstaven, ernstige en lang durige studie zal moeten maken, om hem naar waarheid te teekenen. In deze Kamer, waar zijn zoo doordacht woord allen boeide, is zijn scheiden een waar verlies. De pittige wijze waarop hij aan de beraad slagingen deelnam was door zijn lang duf gen parlementairen loopbaan steeds instruc tief en wij kunnen zijn werken en streven' niet anders dan als die van een man var* groote beteekenis herdenken. Laat ons hopen, dat de genomen rust hem' nog vele ja-ren ten goede mag komen. In cleze Kamer zullen wij hem in onze ge dachten een eervolle plaats blijven doen in nemen. Regeling van werkzaamheden. De Voorzitter deelt mede, dat Woensdag om II uur een openbare verga dering zal worden gehouden. Aan de orde is dan cle verkiezing van le den voor de huishoudelijke commissie en voor de gemengde commissie voor 'de ste nografie. Adres von nntwoord. Besloten wordt cle Troonrede met een! Adres van Antwoord te beantwoorden. Trekken der afdcelingen. Do Kamer gaat hierna over tot het trek ken der afdeelingen, om vervolgens in de afdcelingen te gaan voor het kiezen von voorzitters en onder-voorzitters en de le- aen der commissie voor de redactie van het Adres van Antwoord. Voorzitters en onder-voorzitters. Na heropening der vergadering deelt de Voorzitter mede, dat cle afdcelingen benoemd hebben tot voorzitters de hecren Fransson, v. d. Does de Willebois, Reekers, t Hooft en De Vos van Steenwijk en tol on der-voorzitters de hoeren De Boer, B inn erts, Verheye, Gibs se en Geertsemn. Commissie Adres van Antwoord. Bönoemd zijn in de commissie van redac tie voor het Adres van Antwoord op de Iroomede cle hteeren De Gijselaar, d'Auma- le baron von Hardenbrock, v. d. Maesen de Sombref, Von Basten Batenburg en Mi ch iels van Kessenich, Onteigening-Wassenaar. V an den minister van Binnenlandsclie Zaken is bericht ingekomen, dat hij i. z. het wetsontwerp 'betreffende de onteigening on der Wassenaar (Moyendel) alsnog een no ta zal indienen. De vergadering is verdaagd tot Woens dagmorgen 11 uur. Tweede Kamer.' Vergadering van Dinsdag 21 Septenv ber. Geopend te 3 uur. De Voorzitter, de heer F o c k, roep» den leden het welkom toe met den wensch, dat hel nieuwe zittingsjaar vruchtbaar moge zijn in daden in het belang van land en volk. Hij opent de vergadering. (Applaus). De Minister van. Financiën biedt de staatsbegrooting aan. Overgegaan wordt tot het opmaken der nominatie voor het voorzilterschahp. De eerste op de nominatie wordt d-e heer Fock, bij eerste stemming met 60 van de 82 geldige stemmen; de heer Schaper Icreeg 19 stemmen; tweede candidaat werd mr. Kooien bij eerste stemming met 50 van cle 78 stemmen, de heer Schaper kreeg weder om 19 stemmen; derde Candida at werd de heer De Monté VerLoren bij eerste stem» Hij die toont iels te willen, heelt veel vii aaiden- door A. J. DAWSON. Met autorisatie vertaald door Mevr. 1. P. WesselinkVan Rossurn. 39 Maar het scheen wel, alsof Jan het be- jrveden zich vond (hetgeen zeer roekeloos was) om van deze schitterende .gelegenheid Jgiebruik te maJcen. Zijn eigen groote zwaar* te, en zijn snelle, geruisch'looze bewegingen .{Wo.ien verantwoordelijk voor Sourdough's :>o!komen nederlaag. Terwijl O'Malley zijn -terrier met beide armen oppakte, blij d'at'het Kleine dier er zonder operugesoheurde keel afkwam, stond Jan met stijve poohen op Sourdough neer te kijken met een uitdruk king, die bij vechtlustige schooljongens ge paard' gaat met de vraag: „Heb je genoeg gehad V" „Genoeg? Zulk een vraag toonde slechts een onpeilbare onkunde van Sourdough's karakter aan. De groote husky had nog geen schram gehad, en van vechten kreeg hij niet genoeg, zoolang -er nog leven in hem was. Vroeger was hij boos geweest. Vroeger had hij Jan veraobt en gehaat. Maar nu had Jan hem op zijn rug doen rollen, alsof hij een hulpelooze welp was geweest. Jan had dreigend naa-r hem gekeken, naar Sour dough, toen 'hij, de erkende meester van, alle honden en de schrik van de streek, met alle vier zijn pooten in de lucht lag. Een vlam van haat laaide op in het hart van den husky. Zijn valsch gegrom, toen: hij weer overeind sprong, was werkelijk vrees aan jagend. Zijn lippen trokken zich in een halve maan over zijn roode tandvleesch terug, lieten groote, gele hoektanden zien, en gaven hem een uitdrukking van schrik inboezemende wreedheid. In het volgende oogenblik reet hij een zes duim lange gleuf in Jan's linker schouder, waar het vel en de haren uitgetrokken wa ren, alsof een machinezaag het gedaan had; daarna was hij teruggesprongen als een ware wolf, en trokken zijn stalen spieren zich alweer samen voor den volgenden aanval. Nu was Jan volstrekt niet van plan ge weest, om te gaan vechten, toen hij Sour dough omgooide. Zijn eenige doel was ge weest om zijn vriendje, Micky Doolan van een wissen dood te redden. Maar de aan raking yarn Sourdough had ztin vechters blo e.d aan het koken gebracht, evenals de gehate lucht van den husky. Zelfs nu nog zou hij onmiddellijk gehoorzaamd hebben, als Dick Vaughan hem terug had geroepen. Maar Dick Vaughan was nergens te beken nen. Sergeant Moore stond gretig, zelfs eenigs'zins verlangend toe te kijken, zonder echter het minste plan te hebben om zich te mengen in de ontmoeting, die hij met zooveel moeite had voorbereid. O'Malley •hield zijn terrier stevig vast in zijn armen, en riep nogal onthutst „Kom hier, Jan f Schei uit, Jan I Kom hier, hier Jan f" Maar hoewel O'Malley een heel geschikt mensch was, en als vriend van Dick altijd opgewekt gehoorzaamd moest worden, in gewone omstandigheden, was hij toch Dick niet. Hij was nauwelijks een zwakke scha duw van den souverein. Toen kwam die woeste aanval, die als een geul over Jan's Jink ease houd er liep. Het is een betwistbaar punt of daarna zelfs Dick Vaughan's stem door de wolk van woede, dre Jan benevelde, zou zijn heengedrongen. Hij werd verschrikkelijk in zijn toorn. Men zag nu minder van den •bloedhond in hem dan wel van zijn vader, den koninklijken' Finn:, den .vechtenden wolfshond van de Tinnabuura-vlakten; het sprak uit zijn prachtige houding, uit den vorm van -zijn grooten staart, d'ie als een kromme Oostersohe sabel omhoog stond, in de woede die uit zijn roode oogen straal" de en de uitdaging die in zijn geblaf trilde. Maar hij miste nog de onnavolgbare vecht" kunde van zijn vader, evenals hij de blik semsnelle listigheid vtm den half-wolf Sour- douigh miste. Vóór hij den husky nog aangeraakt had, was zijn goede schouder a'l opengereten en één van zijn ooren leelijk gescheurd. Het zou verstandiger van Sourdough ge weest zijn, als hij dadelijk een doodelijke greep gezocht had, in plaats van eerst deze voorafgaande kastijding uit te d'eelen. Toen Sourdough duidelijk Jan's onbekwaam heid in de taktiek der wolven inzag, onder schatte hij de voordeelen van diens grootte, gewicht, uithoudingsvermogen, kracht cn geheel onoverwinnelijke dapperheid. De listige Sourdough bedroog zich feitelijk ge heel in Jan. Daar hij nog nooit ridderlijkheid edel moedigheid of hoffelijkheid van een hond ondervonden had, dacht hij dre eigen schappen ook aan Jan niet toe. Hij kon zich niet indenken, dat de aanval, die hem had "doen vallen, niets andera geweest was 'dan een edelmoedige poging om Micky Doolan ■te redden. Dus dacht hij, dat het e.en uit daging tot een gevecht geweest was, voor dien husky beteekende een gevecht, een poging om te dooden, met alle geoorloofde en ongeoorloofde middelen. Daarom kon Sourdough ook de ware beweegreden, waar om Jan zoo roekeloos was geen gebruik te maken van het zichtbare voordeel, dat zijn val opleverde, niet begrijpen. Hij dacht, dat het zwakte was en plotselinge angst, door dot Jan inzag, wat hij impulsief gedaan had. Ja, Sourdough had geen goc-d inzicht in Jan, en hij geloofde nu. dat hij meer dan genoeg tijd zou hebben om clen grooten hond te verwonden cn kreupel ie maken, met zijn wolf-achtrge taktiek en hem daar na, als hij een hulpelooze vijand was gewor* d'en, kalm af be maken. De sluwen worden dikwijls door hun eigen sluwheid misleid. In dit geval was Sourdough's sluwheid verant-« woordelijk voor de taktiek, waarmee hij, zon* cler te weten, zijn vijand een driedubbel pantser enschafte, en hem juist tot zijn taak' voorbereidde. De tweede uitval van Sourdough kostte Jan een gescheurd oor, maar gaf hem eer\ duidelijk visioen van zijn gevecht in Sus*' sex met Grip, die de vechtmethode van eenl wolf had. Sourdough's clerde aanval kostte Jan een brandende geul in zijn tot nu too onaangeroerden schouder, maar tevens vol* eindigde cleze laatste aanval de les, waar* uit nummero twee bestaan had, en maakte een eind aan Sourdough's genotvol vech\^ ten. Zijn slimheid bewees hem zulke slechte^ diensten, dat zijn vierde aanval hem bijna het leven kostte. Met een bloedige vreugde in zijn oogert en open, kwijlende kaken, schoot hij op Jani toe om hem zijn vierde snede te 'gevenJ verlangend naar het vreugdevolle oogenblilo dat die herhaalde verwondingen Jam zóóveif zoud'en 'brengen, dat hij er rijp voor was om' den doodelijken aanval den greep- aart de keel te ontvangen. Maar Jan had zijn lesje geleerd. (Wordt y£ryoIgd)(< jvi -r.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1920 | | pagina 1