pMismis c,; ri".Z ZZ Mede-Magazijn „DE VLIJT" COSTUUM FLUWEEL. VOETBALLEN El FEUILLETON. PRIJS OH ACIfMTEHTlEü „DE EEMLANDER" BUITENLAND. C. SMITSKAMP TUINARCHITECT - ZEISÏ L. J. LUYCX EN ZOON Bij Jan, de zoon van Finn, V 19e Jaargang Ne. 72 per post 2.60, pet weck (wet gratis vetreket ng legen ongelukken) f 0.17», aliondetlijkc nummer* C.05. Donderdag 23 September 1920» DIRECTEUR: J. VALKHOFF. BUREAU: ARNHEMSCHE POORTWAL. TEL. INT 513. van 1— 4 rcRels 1.05 met inbegrip van een bewijsnummer, elke icgcl meer 0.25, dienstaanb e* dingen en Lictdadighcids-adveitcntiën voor de helft' der prijs Voor handel cn bedrijf bestaan xccr voordeeligc bcpalinccn voor liet advcricetcn. hene ciicula»re, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht, Zoo is dan bekend geworden, dat Mille- "rand de eenige candidaat voor de president schap der Fransche republiek is geworden van de 813 stemmen verkreeg Millerand er 528, terwijl 157 op Raoul Péret en 113 op Bourgeois werden uitgebracht. Enkele stem men waren blanco, weer andere verdeeld over verschillende personen. Péret, de Ka mervoorzitter, had verklaard, dat hij niet kandidaat gesteld wilde worden tegenover Millerand en ook geen partijcandidatuur-be' )iefde te aanvaarden. Zoo is er ook door Léon Bourgeois een brief aan Doumergue gericht waarin hij verklaarde een candidatuur voor het presidentschap te weigeren, ten einde lid van den Volkenbond te kunnen blijven. 4 In den kabinetsraad had, volgens de -•Temps, Millerand aan zijne medewerkers uit eengezet, in welke bewogen woorden Paul Deschanel hem had verzocht aan alle leden van het kabinet zijn afscheidsgroet over te brengen, alsook de uitdrukking van zijn zeer groote dankbaarheid. Daarna had de voor zitter van den ministerraad medegedeeld, dat hij zich candidaat stelde voor het pre sidentschap van de republiek. Vervolgens zag hij zich genoodzaakt zich uit te spreken 'over de verklaring, die hij onlangs heeft af gelegd, teneinde de bewoordingen er van je verduidelijken. Millerand huldigt de op vatting, dat, indièn de tegenwoordige grond wet, zooals hij meent, enkele wijzigingen moet ondergaan, dit in elk geval pas later kan plaats vinden, als de omstandigheden het toelaten.en de uitvoering van het vre desverdrag cn d^ reorganisatie van Frank rijk voltooid zal zijn. De voorzitter van den ministerraad meen de, dat het voorshands mogelijk is door een betere interpretatie of adaptatie van den 'jckst der grondwet aan den president van de republiek de middelen te verschaffen, om meer daadwerkelijk in te grijpen, in de lei ding van de buitenlandsche politiek en de continuïteit daarvan te verzekeren. In 't bizonder, aldus vervolgt de Temps, heeft hij gezegd, dat de tekst van art. 8 van de grondwet, volgens hetwelk de president van de republiek onderhandelt over de ver dragen en ze bekrachtigt, of wel niet de minste waarde hadden, of integendeel be- teekenden, dat het hoofd van den Staat een actief aandeel kon nemen aan de onderhan delingen. Hij persoonlijk huldigde de twee de opvatting, en z. i. stond, aldus geïnter preteerd, de grondwet aan het staatshoofd toe persoonlijk invloed uit te oefenen op de leiding der- buitenlandsche aangelegenhe den. Het aanvaarden der stakingspolitiek door mijnwerkersgedeleeeerden, zooals dit is voorgesteld door het Uitvoerend Comité der Teief. interl. 158. Hit eenige aitesteii dat het resultaat van Uw schepping boven Verwachting zelfs heeft voldaan dat een ieder, dio hot ziot. verrukt is over den fraaien aanblik en hulde brengt aan den ontwerper G. F. v. T zeer tevreden te zijn over den keurigen en sinaakvollen aanlog van eon groot gedeelte van mijn buitenplaats le '3 Graveland J. B- en deel U hierbij medo dat ik bij zonder tevreden ben over den nieuwon aanleg van mijn tuin. Wed. H. J. W.-DE K Vakvereeniging, zou beschouwd kunnen worden als een definitieve beslissing, als de mijnwerkers hun belangen in zeker opzicht niet hadden verbonden met die der spoor weg- en transportarbeiders in de vakver- eenigingscombinatie, bekend onder den naam van Triple Alliantie. Een plenum-ver- gadering der Alliantie zou gisteren worden gehouden en er is reden te gelooven dat, voordat de stakingspolitiek definitief zal worden gevolgd, een laatste poging zal wor den gedaan om over een schikking te on derhandelen. Zoo denken tenminste Engelsche bladen er over. De Daily Chronicle verneemt, dat ten opzichte der regeering nieuwe pogingen tot toenadering zullen worden gedaan, wat betreft het vermijden van een staking. Tot op heden hebben, volgens de Times, de leden der spoorweg- en transportarbei ders-federatie zich onthouden van directe interventie in het geschil, maar nu de sta king zoo dicht voor de deur staat, kan de bemiddeling niet alleen als verzekerd wor den beschouwd, maar als definitief. Zoowel de spoorweg- als transportarbeiders hebben Dinsdag te Londen vergaderingen gehou den, samenvallend met die der mijnwerkers gedelegeerden. Een bizondere vergadering van de transportarbeidersfederatie erkende de rechtvaardigheid van den eisch der mijn werkers, maar machtigde tot voortzetting van de besprekingen omtrent den toestand door de Triple Alliantie. Het besluit der spoorwegarbeiders werd niet openbaar ge maakt, maar het is bekend, dat een groot deel der spoorwegarbeiders zich sterk te gen een staking' verzetten, die de mijnwer- kerseischen zou steunen. Volgens het blad is niets duidelijker dan het feit, dat de mijnwerkers niets winnen door staking. De stopzetting der mijnen zou spoedig de winsten opslorpen, waarop zij re kenen bij het inwilligen der looneischen en de stagnatie in de steenkool-industrie zou eveneens hun hoop op hoogere verdiensten, gebaseerd op de productie, vernietigen. Zij zouden tijdens de staking, wanneer deze een maand duurde, aanzienlijke sommen aan loon verliezen en de fondsen van het verbond, waarin zij als vakvereeniging zijn opgenomen, zouden tot den laatsten cent worden opgeteerd. Daartegenover hadden zij bemoedigende vooruitzichten, dat hun positie wordt verbeterd, indien zij het door Sir Robert Home gedane aanbod aanvaar den. Deze feiten zouden moeten .worden .overwogen, vóór een onherroepelijk besluit wórdt genomen. De Daily Mail deelt met stelligheid mee, dat de spoorwegarbeiders gisteren hebben besloten interventie voor te stellen, tenein de tot een schikking te komen. Volgens het P- T. A. heeft de minister raad Maandagavond uitvoerig heit exposé v-an Sapieha, den minister van buitenland sche zaken, omtrent de onverwachte afbre king van de onderhandelingen te Kalwarja en de beslissing van den raad-van den vol kenbond in bet Poo'l'sch-Liitausche vraagstuk besproken. De Polen eischten, volgens Sa pieha, cfat de Litauers de demarcatielinie, die de Opperste Raad in December 1910 vast gesteld heeft, in acht zouden nemen, en in den Pöoilscb-Russischen oorlog streng on zijdig zouden blijven. Na drie dagen onder handelen ei-schte de Litausche afvaardiging, 'dat de Poolsche troepen eveiwer achter de tegenwoordige linie terug zouden gaan als de Litausohie troepen achter die van 8 Dec. Dit voor-stel beteekende, volgens den Pool- schen minister van buitenlandsche zaken, een ontoelaatbare poging om de soevereine rechten van Polen o-p zijn ei-gen gebied te beperken en scheen' ten doel te 'hebben in de krijgsverrichtingen der Poolsdhe legers tegen de bolsjewisten in te grijpen. JDaar de Lilausche afvaardiging tevens verklaard had, dat elke waarb-org voor het handhaven van de onzijdigheid in den Pookch-Russd- schen oorlog nutteloos zou zijn, keerde de Poolsche afvaardiging n-aar Warschau te rug. De Kurjer Poranny laat zich op felle wijze urt over het besluit van den vcCkobbond, dat vooral voor de Polen nadeelig is wegens de wijziging, die het brengt in de juridische be- üeekenis van de lijn van 8 Dec. 1919, waar mee den vijanden der Polen een wapen Ln handen wordt gegeven. *Het besluit schijnt volgens 't blad volkomen het feit uit het oog" te verliezen, dat de lijn van Foch, die door het opperbevel der geallieerden als afbake ning tusschen de Litausche en Poolsche zó- nes voor den strijd tegen de bolsjewisten vast werd gesteld, op 26 Aug. 1919 door den oppersten raad is goedgekeurd. Door deze beslissing stilzwijgend, te écarteeren versterkt het besluit van den raad van den volkenbond het gezag der groote mogend heden niet. Wij ontvangen nog een telegram, volgens hetwelk de raad van den volkenbond over het Poolsch-Litausche conflict heeft beraad slaagd- Na de vertegenwoordigers der be- lanhebbende landen, Paderewski en Wokle- mar, te hebben gehoord, heeft hij een re solutie aangenomen, waar-in hij er de be trokken regeeringen op aandringt, om on verwijld de vijandelijkheden te staken. De Raad stelt den regeeringen voor om de door den Oppersten Raad -den 8en Dec. 1919 aangegeven voorloopige demarcatie lijn aan te nemenvoorts dat de Litausche regeering zich verbindt haar troepen uit het grondgebied, ten westen dezer lijn gelegen, lierug te trekken, dat de Poolsche regeering de onzijdigheid van het ten oosten dezer li nie gelegen, door- Litauen bezette, gebied eerbiedigt en dat de Volkenbond een com missie zal benoemen, die belast is ter plaat se de .stipte inachtneming ven de verplich ting-en dezer overeenkomst na te gaan. De commissie zou in de volgende zitting rap port aan -den Raad van den Volkenbond uitbrengen. worden gebruikt om de Duitschers in het-» Poolsche gebied te benadeelen. Aan de overheid is een zelfden oproep gericht met het bevel elke anti-Poolsche uitspatting do delijk krachtig te onderdrukken. Dan is er nog die onaangename historie met Eupen en Malmédy; in dit geval wordt uiting gegeven aan een gevoel van mis noegdheid jegens België, de Entente in 't algemeen en in 't bizonder ook jegens don Volkenbond. Het Pruisische ministerie heeft gisteren besloten de rijksregeering te ver zoeken bij den raad van den volkenbond tegen de beslissing inzake Eupen en Mal médy met het oog op de daarbij begane schennis van art. 34 van het verdrag van Versailles protest aan te teekenen. Of het baten zal Het is te betwijfelen. Buitenlandsche Berichten. P a r tj s, 2 2 Sept. (N. T. A. Draadloos). In de vergadering van den Raad der Ge zanten, waar generaal Lerond mededeelin- gen heeft gedaan over Opper-Silezië en over de Duitsche nota's betreffende Opper- Silezië, was voor de hn,cfo maal de Japan- sche gezant, baron M tegenwoordigs. De voorzitter PaléoloE-ue at uiting aan het leedwezen van den over diens ver trek. Zurich, f p t. (H-R.). 'Hel bolsje wistisch iegci !.t van 21 dezer luidt: In de streek ven Gvcdr.o heeft de vijand ster ke strijdkrachten samengetrokken en is hij tot den aanval overgegaan. Er wordt hevig gevochten óp een front van 50 werst breed te. In de streek va<n Wdlkowiets hadden met afwisselenden uitslag gevechten plaats. Ten N.W. van Prozany namen wij verscheidene plaatsen en bezetten wij stellingen langs de Zbroetsi. In den sector van de Krim duren de hevige gevechten in de streek van Alexon-drowsk voort. Warschau, 21 Sept. (P. T. A.) De Poolsche gezanten te Praag, Berlijn, Boe dapest, Boekarest en Constantinopel zijn te Warschau aangekomen. De pers bespreekt Naar wij uit Duitsche bron vernemen, kan in Opper-Silezië van een algemeen herstel van de rust en van het vertrouwen onder de bevolking nog steeds niet gesproken wor den. Zoo moeten in het district Kattowitz talrijke grensplaatsen nog voortdurend van het Poolsche schrikbewind hebben te lijden. Uit een kreits zijn'alle Duitsche gezinnen ge vlucht en bij Poolsche aanvallen aldaar, die nog dagen na den opstand voortduurden, zijn 2d dooden gevallen. Daarbij komen nog de zware verliezen van de veiligheidspolitie, die 10 dooden en 40 gewonden had. In den kreits Pless is het al niet beter dan in den kreits Kattowitz. Uit Grosz Dombrowka, in den kreits Beuthem zijn ook alle Duitsche gezinnen gevlucht. Uit Miechowitz vluchten ongeveer 300 Duitsche gezinnen. Geweld plegingen zijn overal schering en inslag. De samenstelling van de nieuwe volksstem- mingspolitie geeft weinig uitzicht op verbe tering, omdat deze grootepdeels onder 'Poolschen invloed staat. Ook uit andere berichten blijkt de diep gewortelde haat tusschen Duitschers en Po len. Zoo heeft de opper-president van Prui sen een oproep tot de bewoners der provin cie gericht, waarin hij hun dringend op het hart drukt te zorgen, dat alle uitspattingen jegens Polen of Poolsch sprekende Duitsche onderdanen achterwege blijven, daar deze P/laison 3 L'S-isrondelSe" levendig deze samenkomst van Polen's ver tegenwoordigers in den vreemde en brengt die in verband met de plannen van Bepes en Take Jonescu betreffende de Kleine Entente. Warschau, 21 Sept. (P. T. A.) In den boezem der conservatieve partij, voor het jaarlijksche congres bijéengekomen vol trekt zich een splitsing. De conservatieven van Oost-Galicië, groot-grondbezitters, voe ren met de nationaal-democraten oppositie tegen de regeering en het tegenwoordige staatshoofd, terwijl de conservatieven van" Krakau, met den afgevaardigde Bawarofski aan '4 hoofd, zich tot partijgenooten van het regeeringsbloc verklaarden. De conservatie ve partij beschikt maar over 17 zetels in den Landdag, maar zij is van bizonder belang, omdat zij op de wip zit tusschen het recht- sche nationalistische blok en het blok van centrum cn linkerzijde. Warschau, 21 Sept. (P. T. A.) Volgens een officieel Czechisch commu niqué ontwikkelen de besprekingen te Praag omtrent handelsbetrekkingen tusschen Po len en Czecho-SIowakije zich in gunstigen zin en vormen zij reeds een grooten stap naar een handelsverdrag tusschen de beide buurstaten. Sta nis.lof, 21 Sept. (U. P. B.). Tal rijke disputaties vatn landbouwers uit de pro vincies Kiel, Gberson en andere gewesten in de Ukraine melden aioh aan bij den hoofd-hietmam Pefcljoera, die zich ann het front der Ukrainiscfoe troepen bevindt. Door de toestand der boeren onder het juk der bolsjewisten ondragelijk is, hebben tij ge zworen tegen de bolsjewisten te strijden tot den luotsten man en den geboortegrond to verdedigen tegen deze slavenhouders. Constantinopel, 21 Sept. (H.-R.) Volgens de officieele legerberichten von go- neroal Wrongel d.d. 17, 18 cn 19 Sept. heb ben de Zuid-Russische troepen bij de voort zetting van het offensief Pologi genomen er* dnnVbij 1200 man gevangen genomen eni 25 mitrailleurs vermeesterd. In de richting Alexandiofsk passeerde het leger van Wrongel de linie Heidelberg— Boetsjatsk, waarbij 4100 gevangenen wer den gemaakt en 100 machinegeweren, 11! kanonnen, vele geblindeerde tremen, enz. werden genomen. De vervolging wordt voortgezet. Op 18 Sept. bezetten de trocpeiv van Wrongel Orjechof. L o A d e n> 21 Sept. (N. T. A. Draad loos uit Horseo). Het Engelsche ministerie van luchtvaart bericht, dat wegens het snel- toenemende belang van het vliegwezen, de Verscheidenheid en ingewikkeldheid van de vraagstukken, waarmee degenen te maken hebben, die bij zijn ontwikkeling betrokken zijn, alsmede de wenschelijkheicl den tegen- woordigen toestond na te gaan en onder ling van gedachten te wisselen over het ge- heele onderwerp, besloten is een luchtvaart conferentie- bijeen te roepen. Het meest directe doel zal zijn, gezag hebbende leden van alle groepen van de gemeenschap in aanraking te brengen met het practische werk, dot thans verricht wordt om bij te dragen tot den toekomstigen voor uitgang. Londen, 22 Sept. (R.) Meer dan den* tig huizen en winkels zijn in den afgeloopen nacht te Balbriggan (ten N. van Dublin) ver nield door die nieuwe politie, als middel van weerwraak voor den moord op hun officie ren. De politie reed 's middags door de stad in gepantserde auto's, links en rechts schie tende en bommen werpende, maar zonder slachtoffers te maken. B e r 1 ij n, 21 Sept. (V. D.) De Popoio Romano bevat het alarmeerend bericht diat in Zuid-Tirol een opstand is uitgebroken. Er zouden 60.000 geweren binnengesmokkeld zijn. Londen, 21 Sept. (N. T. A. Draad loos). Herbert Samuel, regeer ings~com mis- saris" voor Palestina, heeft een adviseeren- den raad van tien leden ingesteld, waarvan zeven leden Christenen of Mohammedanen en drie Joden zijn. Het Engelsch, Arabisch en Hebreeuwsch worden nu erkend als de officieele talen in Palestina. Alle regeerings besluiten en officieele mededeelingen zullen in die talen geschieden en in een van deze drie talen kan- gecorrespondeerd worden met de regeerings-departementen. De re- geerings-commissaris heeft een conferentie bijeengeroepen - ter bespreking van de kwestie om het systeem van maten en ge wichten in Palestina in overeenstemming te brengen met dat in Europa, om de handel» betrekkingen te vergemakkelijken. Nooit is er iets groots zonder geestdrift tot stand gekomen. door A. J. DAWSON. Met autorisatie vertaald door Mevr. I. P. Wesselink—Van Rossum. 40 Op het juist© ondeelbare oogenfolik veran derdie hij van houding, zoodat Sourdough na zijn aanval niet genoege- lijk in de open ruimte terecht kwam, maar met zijn schouder tegen een nog grooberen schouder, die pal stond als een granieten (borstwering om den schok op te vangen, zoodat de husky op den grond lag. Dat bracht heftn wel wat van zijn stuk, maar het was nog niet®, vergeleken bij het feit, dat op hetzelfde oogenblrk Jam's kaken zich als een schroef om den eenen kant van zijn nek, vlak bij den schedel, in het korte ihaar sloten. Dit was een ernstig moment voor Sourdough; want behalve de kracht van die 'kaken was er een gewicht van honderd vijf tig pond aan spieren, botten en elastisch© pezen achter op die kaken. Met de kracht der wanhoop in zijn lederv deed Sourdougih1 iets, wat men alleen in critlek© gevallen1 doet. Hij keerde zichi ver der op zijn rug de minst verkieselijk© hoijdiJtg ven «Hen teneinde met zijn féssfiSin if feljavsoi werkep, nvt zijn kakeiY voor het oogenblik onmachtig waren. Zijn buikspieren waren in uitstekende conditie, Sourdough trok zijn sterke achterpooten als een lynx op, en kraste ermee, alsof ze een projectiel uit een katapult waren, langs Jan's huik, zooals een timmerman met een beitel een plank in tweeën spleit. Op hetzelfde oogenblik deed sergeant Moore met een schorren kreet een stap naar voren. „Hier, verdommeschreeuwde hij tegen O'Malley, „je moest den hond van' je kapi tein liever terughalen, anders> anders maakt de mijne 'hem nog dood!" En zijn rijzweep daalde met een weer- klinkenden sla'g op Jan's voorhoofd neer. Dit, nog meer dan zijn eigen twee zeer practische beitels, bracht den husky een plotselinge bevrijding van den greep om zijn nek, die al diep ingezonken was, en hem bijna het leven kostte. Jan's hooge sche del, en de zachtheid van zijn huid, en de haren erop, maakten hem zeer gevoelig voor een slag op den kop. Ook wist hij, dat het een mensch was, die hem aanviel en niet een hond. Toen hij zag, wie het was, brulde hij woedend. Dit was de eerste keer, dat Jan ooit in werkelijke woede zijn tan den aan een mensch had laten zien. Het is moeilijk te zeggen, wat er gebeurd zou zijn, als de sergeant er niet bij geweest was. Maar nu gaven de inmenging van den sergeant en Jan's booze antwoord Sour dough de ^elegenlheid, waar hij naar ver langd had. Het gaf hem kans om van opzij op Jan af te komen. Dit -zou hem wei nig geholpen hebben, al9 Jan hem had zien aankomen, maar Jan's aandacht was in beslag genomen doordat hij zijn menscheüj- kel> vijand bedreigde en t^aatdoor zag*, hij niets, totdat de geweldige schok van Sour dough's aanloop hem omver wierp, zoodat de husky niet precies de gelegenheid had om den echtèn keelgreep, dien hij zocht, ten uitvoer te brengen, maar een even gevaarlijken greep, namelijk in Jan's hals kwab be. De rollen van eenige seconden tevoren werden nu omgekeerd. Jan's bloed liep langs Sourdough's kaken een vurig drankje, een waar levens-elixir voor den husky. Sourdough's katachtige tactiek wel de beste en veiligste in zoo'n geval nam Jan niet over, omdat hij die methode nog nooit gebruikt had. Met enorme in spanning lukte het Jan zijn lichaam dus da- nig te draaien, tot hij vasten grond voor zijn achterpooten kreeg, daarna boog hij zijn hals en schouder, duim voor duim, alleen door het gebruik van zijn geweldige spier kracht, (terwijl zijn bloed Sourdough's dorst nog steeds leschte), totdat hij plotse ling en vlug den voorpoot van den husky juist onder de knie met zijn kaken kon pakken. Toen concentreerde Jan zijn heele wezen op het gebruik van zijn kaken. Sourdough uitte een kreet, bijna een gil, en hij opende zijn Laken, waaruit Jan's bloed druppelde. Jan's tanden zonken nog wat dieper. Sour dough keerde zich in doodsangst om zijn as, hapte in de luoht en slaakte de afschu welijkste, brommynde, grommende kreten. Jans tanden ontmoetten elkaar en werden plotseling teruggetrokken, zoodat er een geheel vernielde en met gaten doorboorde» voorpoot bij het vel en de pezen hing. Gedurende de laatste seconden had de sergeant stokslagen op Jan's kop laten re genen .Nu pakte O'Malley Jan bij zijn sta len halsband. „Bij den hemel, sergeanti" raasde hij. Als u zich later, zonder uw streepen, eens nvet mij meten wilt, dan dan zal ik u geven wat Jan uw bloeddorstigen wolf zou geven, als u eerlijk genoeg was om hem te laten begaan." Jan hield zich voor het oogenbLik terug en tot Sourdough's eer moet het gezegd worden de husky worstelde in de armen van" zijn baas om weer op drie pooten op den vijand los te gaan. Maar O'Malley pleit te dringend en zijn rechter arm (de linker hield Micky Doolan gevangen) was sterk en zoo gebeurde het, dat terwijl sergeant Moore achterbleef om zijn gewonden lie veling te verzorgen, O'Malley Jan wegleid de, wiens borst leelijk bloedde, evenals zijn schouders en één oorze kwamen juist bij de kazernepoort 'aar., toen Dick Vairghan, terug van zijn dienst in Regina, op hen toe draafde. „Allemachtig I" riep Dick, toen hij af steeg. „Heeft hij den hor.d van den sergeant afgemaakt „Dat zou hij zeker gedaan hebben, die lieveling, als de sergeant een man geweest was, in plaats een dolle duivel," antwoordde O'Malley, HOOFDSTUK XXV. Promotie. Langer dan een week na het gevecht zag men Sourdough niet meer in de kazerne; zijn poot werd in den 6tal van een veearts in Regina behandeld sergeant Moore zou zonder aarzelen de helft van zijn soldij over gehad hebben voor de goede verzorging van zijn geliefden husky. Jan's kwetsuren bepaalden zich tot vleeschwonden, en Dick verzorgde d-en grooten hond liever zelf. De geschiedenis van het gevecht en de weinig eervolle rol, die sergeant Moore erin gespeeld had, was in de geheele kazerne bekend, met het gevolg, dat Jan meer dan' ooit de lieveling van het corps werd, en de sergeant meer dan ooit de Ishmael'Let, tegen wien ieders hand in gedachte (Ihoewel niet in daed) opgeheven was- Dit kon sergeant Moore al heel weinig schelen. Het leek wel alsof hij genoot van de antipathie van zijn meclemenschen, evenals een normaal mensch het doet van hun sympathie. De booze gezidhten van zijn kameraden werden door den sergeant als een soort hulde aan vaard zoo zonderling wordt zeker soort ka^ rakter verdraaid, door den invloed van' een* zaamheid. (Wordt vervolgd)ï

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1920 | | pagina 1