f 10.75 longens-Salpantoffels i.GiBITt! DOIST RIF 2S BUITENLAND. PRÜS DER ADVERTEMIIEH „DE EJEMLANDER" nabetrachting over den üemeenieraad. 1. SMITSKAMP - TDIHARCHITEDT ZEIST FEUILLETON. Amsterdam—INlizza. 19e Jaargang No. 1*4 r p» post 2.60, pec week (met gratis verzekering jjis.-n ongel ukken) f 0.175, aizondcrlijke nummer» i f C.05. Donderdag II November 1920 Dir.iC. .UR: J. VALKHOFF. BUREAU: ARNHEMSCHE POORTWAL. TEL. INT 513. van 1 4 rege's f 1.05 met inbegrip van een bewijsnummer, elke regel meer 0 25. dicnstaanb.c* dingen en Licldadighcids-adveitcnticn voor de h^lft der prijs Voor handel en bedrijf beslaan zeer voordteligc be alinccn voor het advcrlcercn. Keno circuiairc. bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. m Het w-as Dinsdag kltekjesdag. De vorige ffcadsvergad-erinig-en toch was de dis bh, zoo j^éivoorzien, dat onz>e vroede vaderen on mogelijk alles konder* verorberen, zoodat £«n en ander bleef staan, dat nu Dinsdag avond moest worden geconsumeerd. En r.ls Jou d'oeuvre wt-s er aan toegevoegd do frfcthoudersverkiezing. Vooraf deed de heer Van Wijngaarden bBide incomste. Deze kreeg liet hoek- ■«tvje van den Benjamin van den Raad, ut Kier Rekké, die nu een zetel mocht op- ,Surven. Dttrop kwam de verkiezing voor wethou- jhWie gedacht mocht hebben, dat in de plaats zou gezocht worden naar den geschikten candidaat, kwam bcdro- mem uit. De politiek gaf den doorslag en werd de he.er Hofland, als woordvoer- 09 der sterkste fractie, gekozen. Deze was fcoo bescheiden- dit als een hulde aan zijn persoon te beschouwen, maar de hooge pomes in Amsterdam hebben- hun veto uit gesproken, dus mocht hij den zetel niet aanvaarden. De h-eer Overeem, wien daar na de eer te beurt viel, bracht de zaak tot de juiste proporties terug toen hij zei: Kiest nu maar geen sociaal-democraat, want we nemen het toch niet aan. Bij derde stemming mocht de heer Van Traa zich in het vertrouwen van den. Raad verheugen. Hij kreeg nl. 7 van de 18 stemmen en had het alleen aan het groot aantal blanco stemmen te danken, dat hij de meerderheid/ verwierf. Geen uitslag dus, die den gekozene het uitzicht opent op al te groeten steun in den Raad en wij vinden het dan ook zeer begrijpelijk dat de heer Van Traa achteraf bedankte voor de eer. Afgezien van de persoon van Mr. van Traa, dien wij zeer zeker onder de beste Raads leden rangschikken, vinden wij de keuze in dit geval niet bijster gelukkig, daar, na al wat er ln den laatsten tijd is voorgevallen, een bouwkundige in het college van B. en W. zeker niet misplaats zou zijn. Het is ech- t ?r genoegzaam bekend, dat men in sommi- kringen met alle macht de eventueele benoeming van een vakman tegenwerkt en deze „nevenregeering" schijnt, dank zij het groot aantal blanco stemmen ook thans weer te hebben gezegevierd. De heer Rekké nam het op voor'de demo cratie. Natuurlijk, zouden we haast zeggen. Maar toch gelooven we dat hij ditmaal de democratie zag waar deze niet was. Wat toch is het geval In' een, laten we zeggen, onbewaakt oogenblik, schafte de Raad het stenografisch verslag af, in den vorm, waar in het als bijlage van de Amersf. Courant werd gegeven. Hierin nu zag d'e heer Rekké een verkorting van de democratie want de burgerij moet -weten, wat haar afgevaardig den in d;en Raad zeggen. Nu meenen wij, dat d'e verslagen in d'e plaatselijke bladen op werkelijk ruime wijze de door de Raads- Tel®!, interl. 158. I-it eenlae attesten dat. hel resultaat van Uvrschoppins: boven verwachting zelfo heeft voldaan dat eon ieder, die het ziet. verrukt ia ovor don f raaien aanblik en huldo brengt aan den ontwerper G. F. v. T. zeer tevredou te zijn over den keurigen en emaakvollen aanleg van oen erroot gedeelte van wijn buitenplaats te 's Graveland J. B. leden uitgesproken redevoeringen onder de aandacht van het publiek brengen. Die ver slagen worden werkelijk ook gelezen, het geen van een stenografisch verslag niet kan gezegd' worden. Voor een zeer gerin gen prijs stelde de Amersf. ext. indertijd dit verslag ook beschikbaar voot onze lezers. En het aantal aborimé's er op was werkelijk heel, heel klein. Wij meenen hieruit te mo gen concludeeren, dat de belangstelling ervoor bij de burgerij toch werkelijk niet zoo heel groot is. Maar er is nog iets anders. Nemen we aan, dat was natuurlijk volstrekt niet de* uitgesproken bedoelingen van den heer Rekké, dat de Amersf. Crt. weer het stenografisch verslag krijgt te leveren. Hoe veel personen uit de burgerij krijgen het dan Zeker niet zooveel dat van algemeene verspreiding kan gesproken worden. Heusch de raadsverslagen in de plaatselijke bladen, waarvoor de gemeente green cent betaalt, zijn uit dat oogpunt veel beterdie worden werkelijk gelezen en het zij in volle beschei denheid gezegd er wordt in Amersfoort werkelijk veel werk aan besteed. Het werk der verslaggevers, die hier onder zulke uiterst primitieve omstandigheden moeten werken, verdient bewondering. Zij maken het stenografisch verslag tot een volkomen luxe, welke ée gemeente zich in dezen tijd niet mag veroorloven. Dat wij dan ook het thans bestaande getypte verslag eerv- over bodig weelde artikel vonden behoeft zeker geen nader betoog.^ Bij de rondvraag kwam de heer Noorde wier nog eens terug op de slechte voorzie* ning met leermiddelen der lagere scholen. Wij vinden het -eigenaardig dat de heele reorganisatie nu schijnt te draaien om pen houders of flesscben inkt, dia nog niet aan wezig zijn. Daardoor dreigt de reorganisatie te worden mooi op papier, maar naar bin nen een mislukking. Maar daarmee staat of ■valt de reorganisatie toch niet I Mogelijk komen wij daarop later nog eens terug, want de klachten in onderwijskringen over de reorganisatie eijn legio. In de onderha vige kwestie zit het echter eenvoudig hierin, dat ons Gemeentebestuur bij alle best-ellirv gen de Amersfoortsche boekhandekjrerv passeert. Alles moet van buiten komen. Een flesch inkt is dus zoo maar niet te verstrek ken want die moet komen uit Gasselternij- v-eensche mond of daar ergens uit de buurt En de leerboeken worden rechstreeks bij de uitgevers besteld. Dat geeft besparing heet het. Maar laat de h-eer Noord-ewier daar eens een onderzoek naar doen. Dan zal hij mogelijk goed op de hoogte komen ven de oorzaken waarom de levering der leermid delen nu en dan hokt. en deel U hierbij meclo dat ik bij zonder tevreden ben over den nieuwen aanleg van mijn tuin. Wed. H. J. W.-DE K. Politiek Overzicht. Gisterochtend is het lijk van den onbe kenden Tommy te Boulogne sur Mer aan boord van den torpedojager Verdun ge bracht voor 't vervoer naar Engeland. Er woeien vlaggen in de stad en de stoet, waar aan maarschalk Foch en vele Fransche en Engelsche opperofficieren deelnamen, trok door de s-traien, waar aan weerszijden eer biedig de menigten (vaders, moeders, ver wanten en vrienden van velen, die vielen), stonden geschaard. Foch herdacht, volgens Havas-Reuter „de roemrijke daden van En gland's leger". De Engelsche generaal Macdonald zei dank voor den lof, waarna de Verdun het ruime sop koos, onder het salvo van 't geschut. In den vroegen middag is de destroyer te Dover aangekomen. Het vaartuig bleef een wijle buitengaats liggen, maar toen de sche mering over de aarde viel, donderden de ka-nonnen en voer de Verdun de haven in. De doodkist werd aan land gebracht en met militaire eer naar 't station, vervoerd. Zij zal met den trein naar Londen worden ge bracht. Men herdenkt ook den onbekenden poilu. In de vroegere feestgalcrij van Verdun was een rouwkapel ingericht, op dezelfde plaats, waar eens president Poincaré generaal Pé- tain den maarschalksstaf overhandigde. Uit verschillende sectoren van 't slagveld zijn de acht doodkisten aangebracht. In één sec tor van het champ de bataille lagen de ge sneuvelden zoo schrikwekkend ordeloos dooreen, dat het onmogelijk was een graf te vinden, waarvan met zekerheid was te zeggen, dat het inderdaad een Fransch graf was. Men liet het daarom na uit dezen sec tor een lijkkist naar de citadel van Verdun te brengen. Telkens, wanneer het overschot van een onbekenden Franschen poilu voor de rouwkapel aankwam, liet een kapitein de troepen, die de eerewacht hadden, het ge weer presenteeren en gaf hij het volgende bevel„In naam van den onbekenden sol daat, die zijn laatsten slaap zal gaan slapen in eeuwigen roem onder den Are de Tri- omphe; in naam van alle soldaten, die op het slagveld rusten, opent de ban". Een groot deel der bevolking uit Verdun heeft mede de wacht gehouden bij de acht doodkisten "der onbekende soldaten, die on der bloemen waren bedolven. Er defileerden schoolkinderen, terwijl de ministers Thou- myre en Maginot waren aangekomen met een talrijke deputatie van verminkten, oud- strijders en veteranen van 1870. rentie van Spa op het stik ven c!e ontwape ning den waarborg verschaft had, dat de tegenwoordige regeerders van Duitschland volmaakt oprecht waren in hun besluit de voorwaarden van het traktaat naar hun bes- ie kunnen uit te voeren. Een tweede punt van overweldigend be* lang en in vele opzichten moeilijker achtie Lloyd George het vraagstuk van de schade vergoeding, maar het verheugde hem te zien, dat de Duilsohe regeering zich beijver de wegen en middelen te viijden, om haar schulden te betalen. Het is, aldus de pre mier, een vraagstuk van methode en een vraagstuk van vermogen. Deze vraagstuk ken kunnen onder deskundigen het best eerst behandeld worden. De financieele des kundigen der geallieerden en van Duitsch land zullen spoedig bijeenkomen in twee conferenties en ik heb veel hoop en ver trouwen, dat hun beraadslagingen zullen lei den tot lastbare resultaten De geallieerden zoeken naar het beste financieele advies voor dit vraagstuk, de Duitschers doen het zelfde en als in alle geallieerde landen de menschen luisteren naar den rand dergenen, wier eenig doel is het herstel der verwoeste strek^h en niet het herstel der verwoeste reputaties, dan twijfel ik geenszins, of de vrede zal gevonden worden langs den weg van goede verstandhouding. Gewagende van Rusland, betreurde Lloyd George het, dat hij niet zoo vol hoop kon spreken; het bolsjewisme was z. i. iets-, dat geen stand kan houden. „Het is zoo'n on mogelijk geloof, hetis zoo'n potsierlijk ge- HEIIKS «M'ÏAJICliN NIEUWE WOLLEN BLOUSES BIJ MAISGN „L'HIRONDELLE." Lloyd George heeft gisteravond aan het Lord Mayor's banket te Londen gezegd, dat er nu een betere toestand buitenslands was en een betere stemming binnenslands. De zaken, zeide hij, komen in orde. Wij hebben geduld, hardnekkigheid, volharding, vertrou wen noodig. De wereld heeft welwillendheid onder de menschen vannoode. Er zijn te veel veeten. Wij moeten onze vooroordee- len en afkeer laten voren en beheerschen. Indien wij ze botvieren, zal Europa een chaos van woedende hoatuitbarsiingen blij ven. Wij hebben behoefte aan meer wel willendheid, onder volken, onder natres, on der rassen, onder klassen. Gij kunt, vervolg de de eerste minister, de wereld niet op nieuw opbouwen op een fondament, dat wankel staat. De ware vrede is wait de we reld dringend behoeft. Het misverstand tusschen West- en Mid den-Europa dient te worden weggenomen en ook het misverstand in de twee groote gebieden van Oost-Europa. De ontwapening van Dui-tschland achtte Lloyd George met name de ware toets van Duitsoh'and's oprechtheid. Die ontwapening zou het teeken zijn, dat Duitschland zijn bij verdrag aangegane verplichtingen niet wilde verzaken. Hij had juièt een rapport ont vangen van het ministerie van oorlog over het onderwerp van Duitschland's ontwape ningen het was zeer bevredigend. Het leger was ingekrompen tot minder den 150,000 man en men was snel op weg naar het eind cijfer, dat afgesproken is 100,000 man. De groote Duitsehe oorlogsmachines wa ren zoo goed als al'e uitgeleverd, maar er waren nog te veel geweren in Duitschland in omloop en in het bezit der bevolking. Zij waren een grootere bedreiging voor den vrede van Duitschland zelf, daar de confe loof, het is zoo'n krankzinnig geloof, dat het niet kan blijven voortleven. Maar wat wel stand kan houden is de anarchie. Het bolsje wisme zal voorbijgaan. Indien Rusland ech ter -tot anarchie vervalt, zal het misschien een menschenleeftijd duren, voor het verlost is. Het is een slag voor Europa, het is erger. Het is een fisbei, die de atmosfeer van de wereld zal vergeven. Daarom hebben wij, ondanks alles, volhard in de poging om den vrede te verzekeren. Wij zijn van plan om te volharden, omdat wij het gevaar be seffen van een Rusland, dat slachtoffer is van de anarchie". Daarna sprak Lloyd George over den bln- nenlandschen toestand, nadruk leggende op de noodzakelijkheid om de atmosfeer van argwaan onder de werklieden, zelfs tegen over hun eigen leiders, weg te vagen. Er waren teekenen, dat de toestand in de nij verheid kalmeert. Bij de jongste onderhan delingen bemerkte Lloyd George een betere stemming en een verlangen van den kant van de leiders om tot een bevredigende re geling te komen. Omtrent Ierland zeide spreker, dat, als hij zich niet vergiste, de overheid daar den moordenaar bij de keel had. De politie kreeg de ware schuldigen te pakken en, als het noodig was om over meer macht te beschik ken, zou de fbgeering daarom vragen. De beschaving kon een dergelijke uittarting niet du'den. Wat de regeering aan Ierland aanbood, was geen dienstbaarheid, maar een eervolle plaats in het grootste rijk der we reld. Maar, zei de premier, er kan van geen verzoening sprake zijn, vóór het moorden en samenzweren een einde he-eft genomen. Te Santa Margherita Ligine vergaderen de Zuid-Slaven en Italianen om over de Adria- tische kwestie het eindelijk eens te worden. Maar het lijkt, dat het niet lukken zul. Nnar,j de Giornalc d'Italia weet te berichten, heeft Troembitsj aan de Italioansche gedelegeer den een stuk overhandigd, dat de Zuid-Sla vische tegenvoorstellen zou bevatten, wel ke op het volgende moeten neerkomen De grens zou een lijn volgen, het mM 'en houdende tusschen de grens van presi»! nt Wilson en die van hel verdrag van Loi n, waarbij de Monte Nevoso niet aan Italië zou komen en dit land evenmin een ononder broken verbinding met Fiume zou krij ;on. liet Idriabekken zou aan do Zuid-Slaven worden toegewezen. Fiume zou een vrije staat worden als en clave in Zuid-Slavië, waarbinnen ook'de spoorweg Fiume-San Pietro zou vallcin Dalmatië zou geheel aan Zuid-Slavië wor den toegekend, met inbegrip van Znra, dat echter administratieve autonomie zou ver krijgen. De Giornale zegt, dat de tegenvoorstellen onmiddellijk werden besproken en dat Sfor- za en Bonomi de Itoüannsche voorstellen krachtig handhaafden. Volgens de Tribuna loopt het gerucht, dat Vesnitsj gisteren naar Belgrado zou gaan. Een der Ilnlinansche gedelegeerden heeft zich gisterochtend naar Troembitsj begeven' om te kennen te geven, dot Italië onwrik baar bij zijn eischen bleef inzake de Julische Alpen, de onafhankelijkheid van Fiume en' de kwestie der Dolmtische ejlonden. In Ita- liaansche kringen is men, volgens H.-R. zeer gereserveerd, maar men houdt noch tans rekening met de mogelijkheid, dat mcnl het met elkaar eens zal worden, hoewel het greucht reeds heeft geloopen, dat de on derhandelingen zoudfen worden afgebroken. Nader wordt uit Itnliannsche bron mee gedeeld, Hat in Zuid-Slavische kringen een zeker optimisme zich boon schijnt te bre ken. Men verzekert dan ook reeds, dot Troembitsj alle Italioansche eischen zou aanvaard hebben en dat men in Zuid-Slavi sche kringen de overeenkomst zoo goed als geteekend bescnouwt. Giolitti zal vandaag" zich naar Santa Margherita begeven en dit beschouwt men als een teeken, dat de on derhandelingen nog bevredigend kunnen eindigen. Volgens berichten uit Berlijn, staukten do arbeiders, werkzaam in 't electrisch bedrijf, gisteren nog steeds. Den uitslag van do stemming, waarbij de vereischte twee-derde vóór het handhaven der staking niet werd vereischt, achtten zij niet op hen toepasse lijk Zij besloten gisteren opnieuw te beraad slagen, in verband met den toestand, in het leven geroepen door de vijandige gezind heid der gemeentearbeiders ten opzichte van de staking. Het tramverkeer kon niet hervat wordendaarentegen liepen de lucht- en ondergrondtreinen weer. Een oproep der communistische arbei ders-partij en de arbeiders-unie eischt van, de arbeiders het steunen van de staking, die uit een vokvereenigingsslrijd een groote po litieke' strijd geworden is. Het moet een al gemeene staking worden, wenschen deze partijen. Evenals de meerderheids-socialisten zijn ook de rechter- en linkervleugel van de on- nfhankelijken tegen een algemeene stoking. In de Chnrlottenburgsche gemeente-gas fabrieken verrichten de rrbeiders alleen do allernoodzakelijkste werkzaamheden. Tegen gisteren waren echter vergaderingen van het personeel bijeengeroepen om over een her vatting van den arbeid te beraadslagen. De Vorwarts, naar reeds eerder uit onze telegrammen rubriek bleek, is niet best te spreken over de wilde staking. Thans laat het blad zich aldus uit„De wilde staking der electriciens zal vandaag of morgen op de een of andere wijze eindigpn. Het zal geen roemvol blad in de geschiedenis der Berliinscne en Duitsehe arbeidersbeweging gewees' zijn. Beter een leven vol teleurstelling, dan een leven zonder ideaal. 't Stond er duidelijk NICE 63 K.M. Leelijke tegenvaller 1 Op de aanwijzing der excursie had men zio'n met dit gedeelte van het traject maar even 40 K.M. ver-gist. Nu ging het in halte en heele duisternis langs smalle ravijnen, slapende" plaatsjes en ruischende stroomen. Nice, 59 K.M., Nice, 58 K.M., Nice, 57 K.M. Het schoot niet erg op, naar onzen zin. We reden een hangende brug over. Dan ineens geen bordjes meer. Waren we een verkeerden weg ingeslagen? Dat moest er nog bijkomen Gelukkig, een spoonvachter zei dat we goed reden. We vermoedden een mooie, interessante streek door te komen, doch zageu niets. Dan werd de weg breed, aan weerszijden beplant en 'we jakkerden voort. Kromming, over die spoorbaan, wederom en nogmaals. Dan een door laag geboomte bezette pijlrechte weg zonder einde. De bergen weken geheel en werden allengs lager. Een prachtige ster renhemel. We roken de zee reeds. Doch die weg wilde maar niet eindigen. Mijn horloge wees kwart voor 10. We komen nooit op tijdWe ontwikkelden een voortdurende snelheid van 85 K.M. Daar 'kwam een bocht. 'Die verborg 'het eindpunt voor onze blikken. Mis f Weer eer.-rT 'e eindelooze rechte weg, weer spoorbanen oversteken en snel- heitj inboeten. Eindelijk verbreedt zich de weg. Halt f Oc trooi f Het is 5 minuten voor 10. We zeggen „rien" en betalen den man het eerste het beste geldstuk dat we voor de hand hadden, 't Scheen hem niet tegen te vallen en ruim schoots de taxe te vertegenwoordigen. Het licht van zijn lantaarn viel op de geziohten van twee nieuwsgierigen die op de tram stonden te wachten. Moeder en zoon. Zon der plichtplegingen trok een onzer dames den jongen in de auto, toen hij verklaard had, 'het'hotel te kunnen aanwijzen. Zijne moeder gaf vlug haar zegen of toestemming geloofden we, tenminste de jongen strib belde heelemaal niet tegen. Bn daar zag Nice een vliegende auto binnenkomen en de boulevards onveilig maken. Eenige agen ten schoten Tiaar voren en wenkten. We hadden geen tijd om aan 'hun uitnoodigmg tot stoppen gevolg te geven. Minutenlang was geen woord gesproken. De jongen gaf de richting aan in het helverlichte Nice, rechts en links pantoffelparade in de pal- menlanen en de zoele avondlucht. Muziek jn het Casino, muziek er tegenover, muziek overal. We bogen een straat in en nog een en daar reden we het voorplein van het hotel op, terwijl de klokken-10 sloegen. De por tier nam er goede nota van. Klokke tien wa ren we kinnengekomen. TriomfT Toen we gereinigd en verkleed het hotel verlieten om te trachten wat te eten te krij gen, was het al wel 11 uur. In het Casino bomde de muziek maar door en knalde het 'kam-ervuurwerk. Geen rustige eetgelegen heid, aangenomen dat er wat te eten zou zijn. Op den boulevard naast ons hotel, het 1 Hp Savoye, g«an we zitten. Er is erh- j ter zoo goed als niets te krij en. Ja, als we I willen, sandwiches. Dan maar sandwiches, I voor elk drie. Lang wachten en dan komen ze. Twee oudbakken boterhammetjes met korst en al. Zooiets als ham er tusschen. Bij 1 de afrekening bleek zoo'n ding 4 franken I te kosten. We hadden elk 12 franken voor onzen maaltijd te betalen en nog evenveel honger als te voren. 't Deerde ons niet! In den zaligen, tropi- i schen nacht wandelden we de boulevards I langs, dankbaar en blij. Jammer dat de maan nog niet opkwam om ons de zee te toornen, dóe we alleen maar hoorden. voorhanden ba^s De volgende dag zou rustdag zijn, daar- j ovat waren we het aamdoenlijk eens. Even |weer töt ons zelf komen! We zochten onze kamers op met 'het verruimende gevoel, dat het jachten uit was er. we den volgenden i niorgen éindelijk eens niet weg moesten^ Wat was het warm f 't Enkele donsdeken- tje was nog te veel. Heel vroeg in den morgen wotd ik opge schrikt door luide stemmen voor mijn raam op het voorplein. Een auto, een der onze, bleek juist binnengekomen te zijn en de be stuurder vertelde zijn wedervaren aan iprr^-d die boven 1-- r had. Ze hadden den naoht doorgebracht in de omgeving van de Col d'AliosToen het flink donker begon te worden en ze reeds wat omgedwaald hadden, bleken de lichten niet te werken. Verder doorrijden zou gelijikgestaan hebben met zelfmoord. Eersi werd wel geprobeerd, Iemand met een zaklantaarn te laten voorgaan, de auto zachtjes volgend', doch dat was niet lang vol t° houden. De remmen werden flink aange zet. Een paar steunen tegen de wielen en het gezelschap trachtte in de auto den nacht slapende door te komen. Wat zal daar het opkomen der zon mooi geweest zijn f D'L was de 6de auto die Nizza bereikte. Alvorens het verslag van dit gedeelte van onze re'rs te beëindigen wil ik hulde brengen aan de H. H. Reinsbergen en Henri Meijer van wie 't initiatief is gekomen en die d'e zaak op pooten hebben gezet. Zij zuilen evenals wij veel geleerd hebben en daar van een volgende keer bij het organiseeren van dergelijke tochten een dankbaar ge bruik maken. Hulde, zéker in niet mindere Ynate, verdienen de 6 wagenbestuurders, die ondanks moeilijkheden en«* tegenslag-en, kalm hun gang gingen en hun scheepje op tijd in veilige heven brachten. Zij hebben het groot-toerisme, dunkt mij een goeden dienst bewezen en zullen hoop ik, de pion- niers geweest blijken te zijn van een nieu we richting in onze autosport. Over het ge heel genomen zijn zij buitengewoon fortuin lijk geweest. Behoudens een enkel banden- pechje Ted-en de wagens cïfcra 1600 K.M. in allerlei terrein, bij betrekkelijk groote temperatuurverschillen uren en uren ach tereen, zonder eenige averij te bekomen. .Hen factor de allerbelangrijkste voor het Va. en van dergelijke excursies hangt van het toevr.l af, n.l. het weer. De enkele buien die wij hadden kwamen goed van pas 'er beperking van de stofplaag. Overigens hadden we voortdureml het mooiste weder dat men zich denken kan. Neem echter eens aan, dat het anders geweest ware. Stel U voor een aantal regendagen zoonis we nu, in de laatste helft van Augustus, doormakeiw Don volt alles in het water. Glibberige we gen, waardoor de bergen te gevaarlijk wor den om te berijden. Geen uitzichten. Onder de kap rijden, zonder afleiding f Men ver* teert dan tijd en geld in armoede. Of zoo'ni reis duur is Gemiddeld genomen niet goed1* koopei of duurder dan reizen in Hollands Hierbij in aanmerking te nemen, dat we ze kerheidshalve overal zooveel mogelijk de eerste hotels namen, wat we in Holland niet gedaan zouden hebben, waar het ook niét noodzakelijk is. Vlug ontbeten Vrijdag, voor zoover merv bij den strijd tusschen het onsmakelijke broed en de plichtmatig kauwende kokenl van vlug mag spreken. Daarna het hotel uit, den boulevard en de promenade gekruist enl de zee aanschouwd. De zon brandde reeds en het water schoot vonken. De kleur blau* wer dan die van onze zee, doch geen strand. Slechts -groote steenen. \Ve moesten i-n de stad wat boodschappen doen en namen een! rijtuigje. Deze vehikels hebben een hemel tje, een zonnescherm met franje dat uitminv* tende diensten bewijst, waardoor het onder ■het rijden heerlijk koel is. De paarden schij nen van de warmte geen last te hebben, zei zien er goed uit en ontwikkelen een snol heid, die eën Hollandschen aapjeskoetsiec met respect zou vervullen. (Wordt vervolgd)

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1920 | | pagina 1