ST. EMILION p. L. 1mm flCHTERBEIISil'» irandstpffenhandej ANTHRACIET - COKES - BAGGERTURF 1. i KMI &li., UtrecMsche str.17, lei. 145 Per ffiesch f 1.76, per anker ff 72.- pe Technische Hoog-eschool te Delft voor S' nderwijs in werktuigbouwkunde J. C. An- riessen te Delft. benoemd tot belastingontvanger te Mont- foort, P. Groenveld, thans te Colijnsploat op verzoek eervol ontslagen uit den zee- (Öienst de officier-machinist 2e klasse A. J. fTijmensen, te s Gravenhage i op verzoek eervol ontslagen met dank mr. IP. J. J. v. d. Biessen, als rechter-plaatsver- jvanger in de rechtbank te Amsterdam. benoemd bij het reserve-personeel der [landmacht, bij het personeel van den Ge- Ine eskundigen Dienst, tot reserve-officier van (gezondheid der 2de klasse de heer A. P. ffimmer, arts met ingang van 1 Febr. 1921 aan den ad- jjjudant in buiten'gewonen dienst van Hare Majesteit de Koningin, den luitenant-kolonel whr. A. G. Sickinghe, van het 2de regiment iveld-artillerie, en aan den luitenant-^koionel- magazijnmeester J. G. W. Bolomey, van den Staf der artillerie, op hunne aanvrage, on der toekenning'van pensioen, eervol ontslag pit den militairen dienst verleend en de lui tenant-kolonel jhr. Sickinghe voornoemd, [benoemd bij het reserve-personeel der land macht tot reserve-luitenant-kolonel bij het jiwapen der artillerie en wel bij het 2de regi ment veld-artillerie. met ingang van 1 April 1921 benoemd fot tijdelijk assistent bij den dienst der Rijks- tuinbouwconsulenten Sj. Bekius te Hooge- 2a nd; aan J. M. Hermans, inspecteur voor de Volksgezondheid te Roermond, verlof ver leend1 tot het aannemen van het hem door 'Zijne Heiligheid den Paus verleende onder- scheidingsteeken van ridder in do orde van iden H. Gregcrius den Groote; de in tijdelijken dienst aangestelde elec- 'frotechnisch ingenieur der marine B. W. A. Bijvoet, met ingang van den len Febr. 1921 benoemd tot electrotechnisch ingenieur der marine, met plaatsing te Willemsoord (Hel der). De H. Stoel en Nederland. Wegens de aanhoudende ziekte van Mgr. Caroli, die bestemd was voor de vertegen woordiging van den H. Stoel bij het Neder- iüandsohe Hof, en den te vreezen langen duur zijner ziekte, zal thans, naar wij vernemen, 'Mgr. Robert Vicentini, prelaat en advocaat der Rota te Rome, voor het ambt van inter nuntius van een miniatuur schijnt afge zien in aanmerking te komen. De benoeming van Mgr. Vallega tot aarts bisschop van Smyrna, is op verzoek van de zen uitgesteld tot de spoedig verwachte be noeming van den nieuwen vertegenwoordi ger van den H. Stoel te 's Gravenhage. (Tijd). De werkloozensteun <lcr regeering. Naar de Tel. verneemt heeft de minister van Arbeid' in een Dinsdag met de besturen der verschillende vakcentralen gehouden conferentie medegedeeld, dat aan de vak- Organisaties kennis zal worden gegeven van het voornemen der regeering, om de orga nisaties in slaat te stellen de idtkeering van werkloozen-steun voort te zetten, echter on der voorwaarde dat de uitkeeringen niet hooger zullen zijn dan 3, 2.70 en 2.40 per dag, respectievelijk voor drie in te stel len gemeenteklassen. De Hoofdcursus. Men deelt ons ïnede, dat te Kampen bericht is ingekomen, dat de Hoofdcursus zal worden verplaatst naar Alkmaar en dat in het Hoofdcursusge bouw-de centrale cursus zal worden geves tigd (Msb.) Handelscommissaris van Ned.-Indië. Bij K. B. van 13 Januari j-1, is bepaald, dat de heer W. de Cock Bu lling oud-deelgenoot van de firma Dunlop en Kolff te Batavia met ingang van 2 Februari wordt belast met de werkzaamheden ten be hoeve van het verstrekken van voorlichting aangaande Handel, Landbouw, Nijverheid en Scheepvaart van ed^-Indië in Denemarken, Noorwegen en Zweden. Aan den heer de Cock Buning is daarbij de persoonlijke titel toegekend van handelscommissaris van Ned.-Indië. De heer de Cock B uning is voor nemens in de maand Mei a.sa naar genoem de landen te vertrekken en is voor dien tiid voor belanghebbenden te spreken bij het mi nisterie van Koloniën. Pauselijke onderscheiding. Het heeft Z. H. den Paus behaagd, den heer J- B. van Dijk, lid der Tweede Kamer, pre sident der Alg. R. K. Werkgeversvereniging en voorzitter van het Plaatselijk Comité voor Katholieke Sociale Actie te Amsterdam, te benoemen tot ridder in de orde van den H. Gregorius den Grooten. (Tijd). Bnrgenieester Tellegen. Naar wij vernemen, gaat burgemeester Tellegen voor herstel van gezondheid Vrij dag eenige weken met verlof. Dit verlof zal de heer Teilegen gedeeltelijk in het land, gedeeltelijk buitenslands doorbrengen. Het zou in het voornemen liggen, dat hij half Februari met het stoomschip „Prins dei- Nederlanden" van de Stoomvaart Mij. Ne derland naar Napels scheep gaat. Zijne dochter zal hem op deze reis vergezellen, ïn Napels zal de heer Telle gen zijn zwager, den heer Fock, den nieuw-benoemden gou verneur-generaal ontmoeten. Deze laatste gaat daar dan scheep en vervolgt met den Prins der Nederlanden" de reis naar Oost- Indië. Zooals men weet, gaat de dochter van den burgemeester als secretaresse met den heer Fock mede. De heer Tellegen zal dan neg eenigen tijd in Zuid-Frankrijk' vertoe ven en over land naar Nederland terugkee- ren. Aojsterdamscïie gemeenteraad, In die raadsvergadering van gistermiddag Verden een aantal interpellaties gehouden. ,'Zoo deed de heer Stelde eenig© vregen be- BesteikantoorArnhemsohestraat I" Telefoon 155 WSagaziinen Koesteeg 5-7. In elke hoeveelheid verkrijgbaar zonder bon. treffende aan- en verkoop van meel dooi de gemeente. De wethouder deelde mede, dat men prijsregelend met 10,000 gekoch te balen meel is opgetreden. Dat heeft 22,000 25,000 gekost. Maar men heeft er mee bereikt, dat het brood hier 5 cent goedkooper is dan in den Haag en 3 cent lager dan in Rotterdam. De heer ter Haar meent dat het lang zamerhand tijd wordt, dat de gemeente op houdt koopman te -spelen. De heer S t a h 1 e rekent uit, dat het ver lies van de gemeente niet zal zijn 25000 maar 42,000 en komt er sterk tegen op, dat het meel 3 beneden marktprijs is ver kocht, wat spreker noemt déloyale concur rentie. Na re- en dupliek bracht de heer Vlie gen hulde aan het optreden van B. en W. ten dezen. Gebrek aan samenwerking. De heer H. B. Franke, wethouder der be drijven te Enschedé heeft in de Dinsdag avond gehouden raadsvergadering medege deeld, dat hij binnen korten tijd als wethou der zal bedanken, als gevolg van de weinige samenwerking onderling in het college van B. en W. Op aandringen van verschillende leden deelde de voorzitter, de heer Bergsma, mede, dat die geringe samenwerking in hoofdzaak was te wijten aan het optreden van den wet houder Reygers en hij gaf de verschillende raadsfracties in overweging om door onder ling overleg tot een goede oplossing inzake de wethouderscrisis te komen. zeer aan ie bevelen ORIGINEELS Bordeaux gewas 1917 i>e w. v. 7>r. Hst bestuur van de Algemeene Vereent- ging van Nederlandsche irn- en exporteurs heeft een rondschi ijven gericht tot de leden dier vereeniging in verband met de berich ten over onderhandelingen van de directie van de N. U. M. te W,eenen tot het treffen van een overeenkomst met liquidate uren van de Oostenrijk-Hongaarsche Bank be treffende het doen teniet-gaan van hare vordering van 20,000,000 op Oostenvijk- Hongarije. Volgens een dier berichten (in de N. R. Ct. ven 25 Januari j.l.) zou het bestuur van de N. U. M. te Weenen ook pogingen heb ben aangewend om zich in handel en in dustrie in Oostenrijk belangen te verzeke ren, waardoor het voortbestaan van de N. U. M., „zij het in anderen vorm dan de tegenwoordige", noodzakelijk zou worden. In het midden latende, in hoeverre dit, zoo als in bedoelde mededeeling werd geop perd, in het belang van Nederland zou zijn, wenscht 'het bestuur van bovengenoemde vereeniging thans van de leden te verne men, of, zoo ja, welke belangen er volgens hun meening aan het voortbestaan der N. IJ. M. in haar huldigen of gewijzigden vorm •verbonden zijn. Uitzending van kinderen naar buiten. Het Dagelijksch Bestuur der Centrale Commissie voor Uitzending van Nederlandsche Kinderen naar Builen, heeft zich gewend tot Zijne Excellentie, den Mi nister van Waterstaat met het voorstel om naar het voorbeeld van Zwitserland, postze gels met bijslag op de waarde uittegeven, welke bijslag zal komen ten bate van het Jonge Nederland. Adressant heeft voorgesteld ïn de op brengst (welke over 1919 in Zwitserland Frs. 450.000 bedroeg) te laten deelen de Centrale Commissie zelve, het Centraal Ge nootschap voor Va cantiekoIon les en Her stellingsoorden, de talrijke Roomsch Katho lieke en andere kolonïehuizen, de Vereenï- gingen voor Moederschapszorg en voor Zuigelingen-verpleging, enz; terwijl de ver deeling van de opbrengst zou kunnen wor den geregeld door een Commissie uit die vereenigingen samengesteld, waaraan zoo gewensch toegevoegd een regeeringscom- missaris. Bij een kunstzinnige uitvoering dezer postzegels in b.v. 3 waarden stelt adressant zich voor, dat niet alleen door de liefdadig heidszin van het Nederlandsche volk, maar ook door de kooplust van binnen- en bui- tenlandsche verzamelaars 's jaarlijks een be langrijk bedrag op gemaklceliike wijze kan worden verkregen, terwijl de Staat door b.v. Y\ ct. per zegel voor zich te behouden, zijn kosten ruimschoots zou vergoed zien. 1Spoorwegelectrificatie. Tn een dezer dagen te Amsterdam gehouden vergadering van de Vereeniging van Direc teuren van Electriciteitsbedrijven in Neder land, o.a. door verscheidene spoorwegauto riteiten bijgewoond, heeft prof. dr. ing. W. Reiohel, directeur van de Dynamofabriek der Siemens-Schuckertwerke te Berlijn, eenige beschouwingen gegeven omtrent het beste stelsel bij de electrificatie van spoorwegen in Nederland en gepleit voor een éénphase- wisselstroom boven een stelsel van gelijk stroom. De motoren van eenphase-wisselstroom hebben wel is waar groofere collectoren, zij kunnen echter tegenwoordig even bedrijfs- zeker en even licht gebouwd worden als motoren voor hooggespannen gelijkstroom, hoewel de laatsten eenvoudige en goedkoo per zijn. De wisselstroomschckelinrichting en de onderdeelen der uitrusting voor licht, ver warming, afkoeling der motoren en lucht- remmen zijn zeer bedrijifszeker en laten zich gemakkelijker onderbrengen dan bij hoog gespannen gelijkstroom. In de keuze van het aantal motoren is men vrij. In vele gevallen is gebleken, dat de gewichten van wisselstTOom-locomotie- ven dezelfde zijn als van gelijkstroomloco motieven voor dezelfde draaimomenten aan den omtrek van het wiel. Bij motorwagens zijn de verhoudingen dezelfde, aangezien bij wisselstroom het bedrijf ook met 3 motoren gevoerd kan worden, terwijl bij gelijkstroom met het oog op de schakeling meestal 4 mo toren noodig zijn. De hoofdvoordeelen van den wisselstroom liggen in de geringe verliezen en het hooge nuttige effect bij overbrenging door de ge leidingen. Vergelijkende berekeningen toon en aan, dat voor 1000 K.W. gemeten aan het voer tuig een energieverbruik aan de as van de krachtmachine in de electriciteitsfabriek noodig is van 1250 K.W. bij wisselstroom en 1410 K.W. bij gelijkstroom in het gun stigste geval. Indien men beweert, dat de onderhoudskosten van de voertuigen bij ge lijkstroom lager zijn dan bij wisselstroom, zoo wordt dit, naar sprekers meening, ruim schoots opgewogen door het lagere ener gieverbruik bij wisselstroom. Bij .wiss els boom treedt geen corrosie aan de rails en bruggen op. Bij gelijkstroom is de vermijding daarvan een onderwerp van voortdurende zorg. Resumeerende stelde spreker de vraag moet men niet onder den indruk komen, dat wisselstroom de meest elastische van beide systemen is? In de practijk is gebleken, dat beide stroomsystemen wisselstroom 16000 volt bij 162/3 en gelijkstroom 24003000 volt technisch en economisch bruikbaar zijn. Het juiste is slechts te vinden door oo gelijke grondslagen ontwerpen en kosten berekeningen te maken. De ft tf rij ril In <flo sSg»ren-3si4lu«lrie. Dinsdagmiddag hield de R.K. Vereeni ging van Sigarenfabrikanten te Eindhoven een algemeene vergaderng, waarin besloten werd met bijna algemeene stemmen (55 te gen 6 stemmen) de vereeniging met ingang* van gisteren 25 Januari 1921 te ontbinden. Uitdrukkelijk werd voor tot ontbinding werd besloten overeengekomen, dat onmid dellijk zal worden overgegaan tot organisa tie in anderen vorm, doch eveneens op roomsch-katholieken grondslag. Ziektewet. In de algemeene ver gadering van de Nederlandsche Vereeniging van Aardewerkfabrikanten gehouden te Am sterdam, op 25 Januari 1921, is de volgende rnotie aangenomen „De algemeene vergadering van de Ne derlandsche Vereeniging van Aardewerkfa brikanten, gehouden te Amsterdam op 25 Januari 1921, gehoord de besprekingen in zake de invoering der Ziektewet, van oor deel, dat het niet juist is, dat in de Ziekte wet praclisch gespok en, elke medezegging schap van den werkgever onthouden is. overwegende dat vele collectieve arbeids contracten, de last der ziekengelduitkeerin- gen reeds op de werkgevers hebben gelegd, overwegende dat de uitvoering der Invali diteitswet niet van dien aard is, dat zij aan trekt om de uitvoering van andere derge lijke wetten, uitsluitend aan ambtenaren op te dragen, besluit de pogingen, die reeds gedaan wor den om te komen tot een uitvoering der Ziektewet door belanghebbende werkgevers en werknemers, dus vrij van ambtenaren, krachtig te steunen, en is bereid dit te doen op de basis van de uitkeeringen genoemd in de Ziektewet met wijziging van 70 pet. van het dagloon, in 80 pet. en het nemen van de kosten voor rekening van den werkgever." Een herinnering. Uit De Lemmer schrijft men aan het Is', v. tl. D. Gisteren 23 Jan. was het 30 jaar geleden (het was in den strengen winter van 1S9091) dat een ge zelschap van negen heeren van hier, met 3 arro- slcden, bespannen met paarden, een tocht over ijs van hier naar Urk maakte. Een reis die nooit te voren ondernomen was, waarschijnlijk ook nooit meer volbracht zal worden. Dc deelnemers, waarvan nof zes in leven zijn, verklaarden allen, dat deze tocht lang niet zonder gevaren was afgelegd. Omstreeks S uur in den morgen met mooi wee* van hier vertrokken, werd men al spoedig door een dikken mist overvalen waardoor het uitzicht be lemmerd werd en men geheel op het kompas moest algaan. Na herhaalde malen te hebben gerust, e» zooveel mogelijk georiënteerd ontdekte men om streeks 1 uur plotseling de Noordkust van Urk en gleed men spoedig over den staart van dit eiland het dorp binnen. Men kan zich dc verbazing dc Urkcrs indenken, (waarvan velen zelfs hooit een ar restee hadden gezien) bij de komst van een voor een eiland zoo eigenaardig gezelschap. Nadat de burgemeester dc heer Kogel een oor konde van dezen tocht had opgemaakt, werd om streeks 3 uur de terugreis aanvaard. Door hel spoor in de sneeuw, dat des morgens was gemaakt, te volgen, hetgeen voor een dcc paar den zeer gemakkelijk was, verliep het eerste ge deelte varv den terugtocht zonder veel bezwaren. Daar echter inmiddels de dooi was ingevallen en het begon te regenen en te waaien en spoedig de donker inviel, begonnen eenigen van de deelne mers zich in het laatst al wat ongerust te ma ken. Het weer werd steeds slechter. Om acht uur in den avond ontdekte men het licht van onze ha venvuren, die de burgemeester ,dc heer Ruiking, ten gerieve van de tochtgenooten had laten ontste ken en gleed men spoedig de haven binnen. Hiermede was het waagstuk gelukkig volbracht Dc economische crisis. De prijs van het wittebrood1 ds te Tiel wederom met 2 cent verlaagd en gebracht op 30 ct. per 800 gram. Het 'bruinbrood zal met ingang van Maandag met 4 cents per 1600 gram verhoogd en op 40 cents ge bracht worden. Naar het Hbld. meldt, hebben te Rot terdam de werkgevers in het bakkersbedrijf besloten met ingang van 27 dezer dien broodprijs met één cent per 800 gram te verlagen. Aan de zimkfabriek te Budiel is het aantal wer.kensovens van 2 op 4 gebracht. De werklieden hebben genoegen genomen met een loonsverlaging van 10 pet., ingaan de 1 Februari. —-Een rechtsquaestie. Een com missionair vorderde van een zijner cliënten een saldo op uit rekening-courant, waarvan eenige posten zouden zijn ontstaan uit een specualtie h la baisse. Toen de cliënt bij stijgende markt moest leveren, kwam hij deze verplichting niet na en kocht de bank zelf voor rekening van haar lastgever de verkochte fondsen in. Gedagvaard voor <ie rechtbank te 'is Gra venhage, ontkende de cliënt de opdracht om voor hem fondsen te verkoopen, waar op de eischer als bewijs overlegde een uit treksel uit zijn dagboek, door hem zelf con form geteekend. Hij 'beriep zich daarbij op de rekening-courant voorwaarden, volgens welke een dergelijk extract als volledig be wijs zou strekken voor alle gedane in- en verkoopen. De rechtbank deelde echter die opvatting niet en was van oordeel, dat de bepaling der voorwaarden, waarop eischer zich be riep, niet bewijskracht in dien omvang aan het uittreksel toekent. In verband met het geen in dit regeling vooraf gaat, moet wor den aangenomen, dat, wanneer de opdracht tot aan- of verkoop van fondsen vaststaat, men aan den commissionnair een eenvou dig en gemakkelijk bewijsmiddel heeft wil len geven ten aanzien van den dag, waarop en den koers waartegen de executie van het onderpand heeft plaats gehad. Dit bewijs middel is echter onvoldoende, om door den cliënt ontkende opdrachten tot aan- of ver koop te bewijzen. De Teylei'/.aab. Dinsdag diende de Teyler-zaak opnieuw voor de rechtbank te Haarlem. Op verschillende gronden verklaard-e mr. F. M. Hagemeyer, als procureur van eischers, acte vragende waar van in deze acte is gevraagd, te blijven persisteeren bij zijn bereids genomen conclusion. De moord te Spaarndam. Naar Haarlem's Dagblad verneemt, levert het on derzoek in de Spaarndamsche moordzaak nieuwe aanwijzingen op tegen de verdach ten R. en M. Vooral in Spaarndam zijn nieuwe getui gen gevonden, die voor de verdachten be zwarende verklaringen gaven. Vermoed werd, dat verschillende inwoners van Spaarndam indertijd gezwegen hadden uit rees voor den toen al verdachten R. Dit blijkt inderdaad juist. Nu R. veilig opge borgen zit, stapelen de aanwijzingen van sohuld tegen beide verdachten zich op. De moord teVenlo. Omtrent den doodslag aan de grens onder Venlo ver neemt de Msb. nader Dacht men eerst dat er niets ontvreemd was, bij nader onderzoek blijkt dat men hier toch met een roofmoord te doen heeft. Een nogal groot bedrag aan geld heeft men den ermoorde uit z'n portefeuille gestolen. F., die met een tent aan de grens staat om waren aan Duitschers te verkoopen, schijnt bezoek gekregen te hebben van een paar individuen, die geregeld waren bij hem koch ten en dus met zijn doen en laten goed op de hoogte waren. Vermoedelijk zijn deze schurken toen niet direct met hun gekochte waren naar de grens ertrokken, doch zijn wat bij F. in de tent gebleven, wat wel meer gebeurde. Deze, •niets kwaads vermoedende, schijnt zich toch wat ter ruste te hebben gelegd, wachtende op, nieuwe koopers. Ongelukkigerwijs is hij toen in slaap gevallen, waarna de moorde naars) zijn slag heeft geslagen. Met een hakbijl, die in de tent aanwezig was,,heeft de schurk toen F. z n schedel ver brijzeld, waarna de dood onmiddellijk moet zijn ingetreden. Hierna schijnt F. van zijn geld beroofd te zijn geworden, daar hoegenaamd geen spo ren van geweld of worsteling zijn te be speuren. De bijl, waarmede de doodelijke slag is toegebracht, hebben ze vervolgens aan een in de tent hangenden handdoek afgeveegd en op z'n oude plaats teruggezet. De politie meent de daders op het spoor te zijn. Een brand met een staartje. Met betrekking tot de aanhouding van deri gewezen bedrijfsleider Jos. de W- en de, echtgenoote van den firmant S. als verdacht) zich aan oplichting te hebben schuldig ge maakt door schadevergoeding te vorderen voor films welke bij den brand in de film- zaak van de 'firma W. en S. aan het Ncord- •einde te Den Haag niet verbrand Waren,, vernemen wij nader dat de firmant, de heer, W. zich in Augustus 191-9. toen de brand plaats had in Amerika bevond. Nadat hij te 's Gravenhage reeds eenigen tijd was teruggekeerd, rees bij hem vermoeden, dat er iets niet in den haalc was en diende hij een aanklacht bij de politie' in, die daarop met het bekende resultaat?' haar onderzoek aanving. Diefstal met braak. In den nacht van Maandag op Dinsdag is inbraak gepleegd in de Coöp. Stoomzuivelfabriek en korenmalerij te Exloo. Medegenomen werd een kistje, waarin koopakten enz. waren ge borgen, dat door de politie in het naburige dorp Va'lthe heden is teruggevonden. De dieven waren stellig van meening dat zich hierin geld bevond en hebben bij het open maken 'het kistje met inhoud daar laten staan. Verder wordt een klein bedrag aan geld vermist. Van de(n) dader(s) nog geen spoor. Noodlottig schot. Onder Huis- sen (Geld.) heeft een noodlottig ongeluk plaats gehad. De zoon van den landbouwer E. wilde nl. een vogel in den boomgaard schieten,toen hij geroepen werd. Hij zette zijn geladen geweer in het koetshuis, doch: vergat het weg te nemen en te ontladen. Toen 's middags een der knechts het wapen in handen kreeg, trok hij zonder eenig ver moeden aan den nog openstaanden haan, met het noodlottig gevolg, dat -sen tegen- overhem staande knecht een volle laag ha gel in de borst kreeg. De getroffene, zekere J. W-, 26 jaar oud, pverleed een paar uren daarna. (Msb.) Gas verstikking. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag had ten huize van den heer J. WaSmann, aan de Kelders te Leeuwarden, een droevig ongeval plaats. Deze had voor het naar bed gaan de hoofd kraan gesloten, maar het gaskraantje op zijn slaapkamer laten openstaan. Toen nu de dochter van den heer W. 's nachts het gas wilde gebruiken, draaide zij de hoofdkraan open en liet deze openstaan, waardoor het gas in de kamer- van den 83-jarigen man binn enstroomde. Zaterdagmorgen werd hij door zijn doch ter bewusteloos gevonden, terwijl zij zelf, zoodra zij de kamer binnentrad, onmiddel lijk na een raam te hebben opengeworpen, ook in onmacht viel. Beiden werden naar het Bonifaciusge- sticht gebracht, W8ar de heer W. Zondag overleed. De toestand van de dochter is bevredigend L. Gt. D o or d en storm. Toen schipper T. de W., van Capelle a. d. IJssel, met zijn schip door de rivier de Noord, nabij Hen- drik-Ido-Ambacht voer, zou de 21-jarige: knecht R. van Walsum, van Capelle a. d, IJssel, het zeil laten vieren, doch op het zelfde oogenblik sloeg een hevige rukwind in het zeil, waardoor de schoot hem door, de handen gleed, zoodat het vel van der vingers brandde en ten slotte de jonge man over boord werd gesleept. Gelukkig had Van. W. de tegenwoordigheid' van geest het touw vast te houden ondanks de hevige pijnert welke hij leed aan de velloozc vingers, en wist hij zich, met behulp van den inmiddels toegeschoten schipper, met veel moeite weer aan boord te werken. In deze moeilijke oogenbiikken had de schipper ook nog voor: zijn schip te waken en hij wist nog bijtijds te voorkomen, dat het schip met een groote vaart op de keien liep. Volk. Sleepboot vergaan. De Nederlandsche sleepboot „De Noord ster", die werkzaam geweest is 'bij de Zuider zeewerken, is, naar de „Visscherij Ct- me dedeelt, de vorige week op weg naar Ham burg, met man en muis vergaan. •chool- en Kerknieuws. De Auïsterdamsche Raad benoemde gister avond tot gewoon hoogleeraar in de Geschiedt nis van de rechts- en staatsinstellingen en in de En| cyclopaedie, ni r. L. J. van Apeldoorn, ad vocaat te Leeuwarden, en tot gewoon hooglceraaty, in het Volkenrecht, het Koloniale Staatsrecht eni het Administratief recht van Nederland, het laat^ ste vak te zamen roet den hooglecraar Kranenburg^ m r. P h. Kleintjes, hoogleeraar i. h. Staats*, recht, Administratief recht en .Volkenrecht aan daj rijksuniversiteit te Groningen. Kunst en Wetenschap. J De toestand van Dr. Alphons Diepen^ brock is een verontrustend stadium inge< treden. Albert van Kaalte. De Parijsche correspondent van de N. Ct» meldt:

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1921 | | pagina 2