ST. EMILION H SG10TERMAN 5 Zn., Utrechtschestr.17, Tel. 145. tl. I CENTRALE CREBIET- en L BINNENLAND. Per fiesch f 1.75, per anker f 72.- (Plan voor de blijvende regeling- van het ge- pchil geeft de keus tusschen een nationalen jloonraad, waarin de mijnwerkers en -eige naars gelijkelijk vertegenwoordigd zullen ie:in met een onzijdigen voorzitter en een (scheidsgerecht van drie leden of één enke len scheidsrechter. De beslissing zou gel den voor een jaar. Het in te stellen lichaam «ou te beslissen hebben-in loonvraagstuk- tken en over de verhouding tusschen winst 'en loon. Londen, 2 8 Mei. (R.) Naar vernomen foverdt, heeft Lloyd George hedenmorgen ter uconferentie aan de mijnwerkers meegedeeld, Stat, als er geen overeenstemming kon wor men bereikt, wettelijke maatregelen zouden worden ingediend om een schikking van Weerszijden te verkrijgen door arbitrage. Londen, 28 Mei. (R.). Het bestuur d r mijnwerkersfederatie heeft besloten de voorstellen van Lloyd George voor te leg gen aan de vergaderingen der districten en op 3 Juni weder bijeen te komen ter over weging der ingekomen antwoorden. Londen, 28 Mei. (It. T. A. Draad loos uit Horsea). Hoewel de treindiensten in Engeland tijdens de staking zijn beperkt, vergroot de Great Eastern haar aantal trei nen weer als gevolg van het met succes in richten harer locomotieven voor het gebruik óf van vaste óf van vloeibare brandstof. De Unionisten hebben bij de verkiezin gen voor het Home Rule-parlement van Noord-Ierland een gTooter overwinning be- jha-ald dan aanvankelijk werd verwacht. De «enige vraag is thans, of nl hun veertig can- didaten voor de vijftig zetels zijn gekozen of dat slechts 3Q van hen zijn gekozen. De Un ionisten zullen dus een meerderheid van 26 of 28 zeiels hebben in het Noordelijke parlement. Een bericht uit Kopenhagen houdt in Uit Christiania wordt gemeld, dat de alge- meene staking Vrijdag is begonnen. De stad Christiania is als uitgestorven. Het tram- en autoverkeer heeft opgehouden. Uit het ge heele land komen echter berichten, dat on danks de staking rust en orde heerschen. De staking omvat 150.000 man en veroor zaakt een dagelijksche schade, die door de arbeiders alleen op 1 millioen en voor het geheele zakenleven op 5 millioen geschat wordt. Naar vernomen wordt, zijn de bekend ste communistische leiders maar Moskou vertrokken ter deelneming aan de derde In ternationale. Kopenhagen, 2QMei. (W. B.) Naar 8e bladen uit Christiana vernemen, is het gisteravond ren gevolge van de algemeene ^taking tot onlusten gekomen. Een grogte volksmenigte trachtte de politieafzettingen in het havenkwartier te verbreken, maar werd door de politie teruggedreven. Des avonds trachtten een aanta] onruststokers een aan val op de electrische centrale te doen. Maar ook dezen werden door de politie op de Vlucht gedreven. Even na elven werd het electrische bedrijf Stopgezet, zoodat toen de geheele stad in het donker lag. Veertig tot vijftig personen werden gearresteerd, terwijl tal van politie agenten werden gewond. De broodvoorzie ning van de stad wordt door den technisehen ihooddienst aan den gang gehouden, Vesnits, oud-minister-president van Servië is Zaterdagmiddag plotseling overle den te Parijs, waar hij gezant was. Alexandrië, 28 Mel. (R.). Offici eel deelt men mee, dat bi| de jongste on lusten 15 Europeanen en 48 inboorlingen gedood en 68 Europeanen en 149 inboor lingen gewond zijn. B ue n o s-A yres, 28 M e I. (B. T. A.). let werk in de haven is hervat. Koninklijke besünilen. Bij Kon. Besluit zijn op verzoek -eervol ontslagen met dank J. *an Eyseren, als burgemeester der gemeente Heerewaarden op verzoek eervol ontslagen de kapitein fop non-activiteit J. A. Kuijlaars, v. d. genie, B. Westers, als adjunct commies bij het de partement van oorlog en de le luitenant S. L. Rijnbergen van de genie 1 op verzoek eervol ontslagen uit den dienst Jder koninklijke marine reserve de luitenant iter zee 2e kl. H. Vos bevorderd tot luitenant ter zee 2e kl. de adelborst Iste klasse A. Steen, en tot adel borst 1ste klasse de buitengewoon adel borst F. P. Rocat; eervol ontslag verleend uit den zeedienst jmet pensioen aan den luitenant ter zee 1ste j&l. Jhr. J. C. A. van der Wijch. aan J. H. W. Th. Reimers te Wageningen, /voor zooveel noodig, verlof verleend om de betrekking tot aanvaarden van hoogleeraar f an de Victoria-universiteit te Stellenbosch •(Zuid-Afriaansche Unie) aan jhr. mr. H. \V. van Asch van Wijck, tijdelijk vertoevende te Wiesbaden (Hessen- {Nassau), verlof verleend om de betrekking te aanvaarden van rechter in de gemengde irechtbenken in Egypte aan den luit.-kolonel J. H. Borel,, com- yru ndant van het 22e reg. infanterie, vergun ning verleend tot het aannemen en dragen /van de ordeteekenen van officier in de orde van den Heiligen Schat, hem geschonken Idoor Z. M. den keizer van Japan. Koninklijk bezoek aan Zwolle. Zalerdamorgen vroeg begaf zich reeds éen dichte menigte naar het Katerveer. Tus schen de groene weiden bewoog zich een stoet ven duizenden kinderen, 3000 voor jde kindercantate, 1500 voor de kinderspe- 3en, m lichte kleedij, getooid met oranje /naar 't sportterrein. Om tien uur kwam prin ses Juliana en gevolg in twee auto's aan de IGaldersche zijde aan. Bij de aankomst op jde Overijselsche grens werd zij ontvangen 'door de Koningin, den Prins, het gevolg den Commissaris der Koningin, den burge meester van Zwolle en Zwollerkerspel. Na de begroeting werd naar het sportterrein gereden, waar de vorstelijke personen door de centrale commissie ontvangen weiden en geleid naar de feestelijk getooide tribune. Het schoolkinderenkoor zong een feestcan tate. Bij den terugkeer naar het Gouverne mentshotel werd stil gehouden bij de firma Hendriksen waar een kleedje van wit her melijn aangeboden werd. Langs de geheele Veerallee een afstond van" een klein uur, stond een dichte haag menschen van ne genen tot elver geduldig te wachten om de prinses te zier Het bezoek d- HM. in het verdere ver loop van dev. et noorden van Over- el he:' .n geworden één gröote uldebetoo: ing. in Rouveen en Staphorst moest het eerst gestopt worden en werden bouquetten aangeboden. De schilderachtige klederdrachten werden hier gedemon streerd. Aan de Reest, het grens-rivierlje van Drenthe, stond een groote eerepoort en werd halt gehouden. Verder ging h-et incog nito over Drentsch gebied, tot even voorbij Meppel, de stoet weer in Overijsel kwam. Het meest interessante was de tocht door Giethoorn. In Vollennove bracht de gansche visschersvloot, meer dan honderd schepen, in de buitenhaven het vlaggensaluut. Tijdens het bezoek aan het stoomgemaal bij Vollenhove werd H. M. een gedenkboek aangeboden en werden eenige ververschin- gen gebruikt. Van hier werd gereden naai den Oldenhoff, het buiten der familie van baron Sloet van Marveld, waar het prinsesje reeds aanwezig was. Door Zwartsluis en Hasselt kwam H. M. kwart voor acht te Zwolle aan. Op het Gast huisplein was een oude Zwolsche poort na gebootst en werdt van de doorgangers een poortgeld geheven ten bate van een te Zwolle op te richten dagsanatorium. De Ko ningin schonk daar een gift van 300. Zwolle was 's avonds weer geïllumineerd met tot slot een watervuurwerk. Omtrent de aankomst des morgens op het kinderfeest vertelt o.a. het verslag van het N. v. d. D. Uit drie-duizend kinderstemmen klinkt een langaangehouden gejuich en ook het "ri ven duurt tot het gezelschap op de tribune gezeten is. De kinderen zingen een cant .it* „De Jeugd" en twee coupletten van het Wil helmus. Het aardigste moment komt nog. Terwijl men denkt dat de Vorstelijke Familie het terrein reeds gaat verlaten, wandelt zij het grasveld op dicht omringd door honderden springende en dringende kinderen die allen Juliaanlje van didht bij willen zien. Wij zien soms het Prinsesje niet meer, en haar groo te stroohoed met struisveeren verdwijnt in den witten kring der honderden meisjesjur ken. Eenige padvinders trachtten met hun stokken de kinderen een beetje op zij te houden, het wordt een blijde tocht van „NeerJands liefste MaagdeJijn" zooals zij in de cantate genoemd wordt. Het Prinsesje vermaakt zich blijkbaar en deelt links en rechts handdrukjes uit. Nog even gaat het gezelschap naar de tri bune terug ter bijwoning van een deel van het kinderfeest. De dirigent van de cantate en feestcommissieleden worden bij H. M. ontboden en dan verlaten de Hooge bezoe kers het terrein. Voorts ontleenen wij aan genoemd ver slag nog de volgende aardige instantané's De schattige Staphorster kleine meiskens en jongens en het Prinsesje in Giethoorn met den punterstok het platboomde vaar tuigje van haar moeder en vader voortb ïwe- gende Dat zijn de aardige oogenblik- ken geweest van den langen tocht, welken het vorstelijk echtpaar en Prinses Juliana 's middiags door een deel van noordweste lijk Overijsel gemaakt hebben. Om één uur vangt uit Zwolle de rit aan. Al gauw ligt de stad achter ons en met een vaartje rijdt de koninklijke stoet den Meppelerweg op. In de verte ligt de Agmietenberg, .de plaats van Thomas a Kempis gestudeerd heeft. Wij j- den over eenige schipbruggen, met groer. en papieren guirlandes versierd, en passé 2- ren de Vecht en het Lichtmiskanaal. Wij zijn in het deel van Overijsel, dat Saliand heet en doorsneden wordt door de Dedems- vaart. Dan nadert de eerste eerepoort „Welkom in Rouwen" en al dadelijk 'er- schijnen aan weerskanten van den weg de zoo schilderachtige gToepjes Staphorster boerinnen en boeren. In de verte al schit ren hun kappen en van veraf tusschen het geboomte lijkt het alsof er een macht rijks veldwachters op de been is. Zij staan in lange rijen voor de hoeven, groote boerde rijen met groene luiken. Hun vlag hebben zij niet uit de ramen gestoken, doch tus schen het groen der boomen hangt aan een langen staak de driekleur, ter eere van de vorstin, die hun dorp nadert. De vrouwen hébben de roode of blauwe puntige doeken over de met bloemetjes versierde lijfjes, de mannen zijn ook in de typische kleeder- dracht, welke de Staphorsters in eere hou den, al ziet men al vele dezer costuums /or- dwijnen. Gouden of zilveren knoopen sieren hun jas. Maar het leukst zijn de bedeesde kinderen, vooral de kleine meisjes, de eigen aardige mutsjes op het hoofd met een rand j van zwarte veertjes. Zijn het tot dusver n >g J maar enkele groepjes geweest, ineens st iat het vol met Staphorsters. Wij zijn de grens er gemeente genaderd met de eerepoort en lezen „God, Nederland en Oranje". Daar onder staat een zangkoor. Geesje Kos ter en Femmigje Nuske zijn de namen der meiskens, dde bloemen aanbieden. Maar de aardigste verrassing wacht het gezelschap in de bocht van het dorp. Daar zien wij plot. seling voor ons de geheele Staphorster jeugd. De knaapjes met lange broekjes aan, en met platte petjes op, zijn parmantige ke reltjes, maar toch nog aardiger de meisjes. Een omar vrouwelijke collega^ noemt ie zeer aan te bevelen OR1GINEELE Bordeaux gewas 1917 schattig en zoo is het inderdaad. Zelden hebben wij zulk een verrassend tafereeltje gezien. Zoodra het hooge gezelschap in de cuto's nadert, beginnen de kleuters te jui- j chen en met tallooze vlaggetjes te zwaaien. Het is een hulde om niet te vergeten. Zij maakt indruk op allen. Een eindje vei derop staat een andere schilderachtige groep. Naast elkaar zijn opgesteld vrouwen in trouwcostuum met den stroohoed, waaraan blauwe linten, op het hoofd, verder een in de kleedij, waarin zij een kind ten doop houden en ook die Staphorster zuigeling is aanwezig en huilt zooals alle-zuigelingen. Dan nog een vrouw in kerkcostuum, met den bijbel aan een zilveren ketting en een boe rin die haar gewone dagelijksche pak aan heeft. De kerkgangster draagt nog een stoof aan een koperen ketting, zooals de vrou wen meenemen als zij de godsdienstoefe ning bijwonen. En de schoenen hebben de groote zilveren gespen. De Koningin en het Prinsesje komen nog even terug naar de Staphorster schooljeugd en zoodra de bovenmeester het sein geeft, wordt driemaal en hoera aangeheven en weerklinkt een- lied. De grijze burgemeester Van Wijngaarden geeft uitlegging aangaan de het typische van elk costuum en de Ko ningin spreekt enkele vrouwen en kinderen toe. Dan rijdt de stoet verder. Wij pass ren nog eenige boeren te paard langs den weg geschaard. De dieren zijn kwistig met j oranje versierd. Dan is het in eens uit met i de eigenaardige kleederdrachten. Wij ga«n j naar Wanneperveen en dan naar Giethoorn. Nederland ©ra Relgtö. De Belgische oorlogsvloot door de Schelde. De redacteur te Brussel van de Msb. seint d.d. 28 Mei: De „PoLitiejue" méldt, dat de technioi, die belast waren met het onderzoek of de Bel gische oorlogsvloot door de binnenwateren van Antwerpen naar Zeebrugg>e kan worden overgebracht, tot het besluit zijn gekomen, dat zulks niet mogelijk is. Zij zullen den minister van buitenlandsche zaken advisee- ren aan Nederland toestemming te vragen de schepen over de Schelde te laten pas- se eren. De nationale opinie zal, zoo zegt het blad, niet dulden, dat de regeering zdch vernedert en toestemming vraagt voor de uitoefening van een rechtf Naar aanleiding van een schietoefening. Volgens de „Nation Beige" heetf Woens dag 25 Mei tusschen 3 en 5 uur niam. een Nederlandsche torpedoboot, die de Neder- landsobe vlag in top had, schietoefeningen gehouden tegenover Knock e, naar een doel,- dat geplaatst was op 9leohts een kabellengte van de pier van Zeebrugge. Zou de Belgi sche regeering, zoo besluit het blad, onze buren niet eens tot de bescheidenheid te rugroepen en hun doen verstaan dat de pier Zeebrugge—Knock e en de Wielingen Bel gisch zijn? BaronvanPallandvanRosen- d a e 1. Bllijkens een te Arnhem ontvan gen bericht is baron Van Palland van Ro~ sendael, burgemeester der gemeente Roo- zendaal, die bij familie in Londen verblijf houdt, vrij ernstig gewond bij een auto-on geluk dat in de omstreken van Londen heeft plaats gehad. De onregelmatigheden In den treinenloop. Verschenen is het Rapport der Commissie, ingesteld bij beschikking van den Minister van Waterstaat van 20 Dec. 1020, tot onderzoek naar de oorzaken van de onregelmatigheden, welke zich bij de uitvoering van de Dienstre geling der Nederlandsche Spoorwegen in den laatsten tijd hebben voorgedaan en naar de middelen, welke tot voorkoming van vertraging in den treinenloop en daarmede samenhangen- den misstanden kunnen worden aanbevolen. In die Commissie werden benoemdtot lid en voorzitter H. P. van Stijvriaan Lulscius, oud-chef van den Dienst der Staatsspoorwegen op Java, di recteur der Kediri- en Malang-Stoomtrammaat- schappijen te Amsterdam; tot leden W. H. M. Schadee, Directeur van de Deli- Spoorwegmaatschappij te Heemstede en A. W. E. Weijerman, oud-chef van exploitatie der Staatsspoorwegen op Java, directeur der Haag- sche tramwegmaatschappij te 's-Gravenhage tot secretaris D. Verloop, Inspecteur in Algemeenen Dienst bij den Raad van Toezicht op de Spoorweg diensten te 's-Gravenhage. De Commissie heeft, na een kort overzicht te hebben gegeven van de spoorwegfusie en de nieuwe regeling der dienst- en rusttijden, be handeld de oorzaken naar de onregelmatighe den, en wel I. Oorzaken, verband houdende met de dienst regeling van de locomotieven en het daarop rij dende personeel II. Oorzaken, verband houdende met de rege ling van den treinenloop III. Onvoldoende inrichting van de looomo- tit fdepots en de kolenparken IV. Slechte hoedanigheid van het voeding water V. Slechte hoedanigheid der brandstoffen VI. Onvoldoend onderhoud der locomotieven; VII. Onvoldoend en ongeschoold personeel VIII. Te kleine stationsemplacemcnten IX. Oorzaken, verband houdende met de or ganisatie. Daarna werden de middelen besproken tot voorkoming van vertragingen in den treinen loop en daarmede samenhangende misstanden. Wat de Commissie bij haar onderzoek bij zonder heeft getroffen, is het gemis aan vol doende aanraking en samenwerking tusschen de diensten van Vervoer, Tractie en Weg en Wer ken onderling. In het algemeen -alt te constateeren, dat de gang van zaken stroef is, als het aangelegen heden betreft, welke slechts één dienst raken, maar dat die slroefheid dikwijls tot stagnatie leidt, als bij de uitvoering meerdere diensten zijn betrokken. Een tweede factor, welke voor een goeden gang van zaken niet kan worden gemist, is het on '.crling contact van het personeel van een zelfden dienstook dit laat bij het spoorwegbe drijf in Nederland te wenschen over. De dienstchefs plegen niet voldoende overleg met hunne e. a. ambtenaren en deze wederom niet met hun ondergeschikt personeel, zoowel omdat hun wegens drukke administratieve werkzaamheden de tijd om op reis te gaan ont breekt, als om dat niet allen overtuigt zijn van het groote nut. dat voortspruit uit het raadple gen hunner ondergeschikte. De bij de Nederlandsche Spoorwegen ver doorgevoerde centralisatie en het daarmede ge paard gaande gemis aan voldoende delegatie van bevoegdheden aan de verschillende ambte naren, heeft in alle rangen geleid tot een over stelpend drukke administratie en bevordert niet de energie en de werklust van het personeel. Niet alleen het dienstbelang wordt hierdoor geschaad, maar ook de daarmede zoo nauw sa menhangende belangen ven het personeel en van het publiek ondervinden daarvan de nadee- len. Het behoeft toch wel geen betoog zegt de Commissie dat het zoowel voor het lagere personeel als voor reizigers en vervoerders van groot voordeel zoude zijn, indien deze e. a. ambtenaren een ruime bevoegdheid werd toe gekend om in verschillende zaken te beslissen. Onder de middelen tot voorkoming van ver tragingen in den treinenloop en daarmede sa menhangende misstanden, behandelt de Com missie in de eerste plaats de middelen tot ver krijging eener betere dienstregeling van de lo comotieven en het daarop rijdend personeel. Hieromtrent wordt het volgende gemeld Ie. De Commissie is van oordeel, dat, indien in voldoende mate overleg wordt gepleegd met de e. a. ingenieurs van Tractie en deze op hun beurt weer te rade gaan met de voorstellen en wenschen van de depótchefs- en de machinisten een locomoliefdienst kan worden verkregen, waarbij de wilde bezetting der locomotieven be langrijk minder dan thans zal voorkomen. 2e. De locomotiefdienst der personentreinen moet gescheiden worden van dien der goederen treinen, voor zoover uit de samenvoeging van beide diensten gevaar voor vertraging der per sonentreinen ontstaat. 3e. De overplaatsing van het locomotiefper- soneel moet uitsluitend geregeld worden van uit een centraal bureau, waarbij zooveel moge lijk rekening is te houden met de levensomstan digheden en de wenschen van het betrokken per soneel. Het met achterlating van zijn gezin overge plaatst personeel moet, zoodra de dienstbelan gen dat maar eervigszins toelaten, op zijn vorige woonplaats terugkeeren. ook al is het daartoe noodig, ongehuwd personeel over te plaatsen. 4e. Er moet naar gestreefd worden de over nachtingen de rusttijden over dag buiten de standplaats, alsmede de passagiersdiensten tot een minimum te berpen. Het is dringend noodig op die depóts, waar niet de noodige of voldoend ingerichte over nachtingslokalen en badgelegenheden aanwezig zijn, daarin met spoed te voorzien. 5e. Door uitbreiding van de locomötieflood- sen of vermindering van het aantal op één de pót geplaatste locomotieven, dient zooveel mo gelijk voorkomen te worden, dat locomotieven buiten overnachten. Ook is het wenschelijk dat het aantal ver schillende locomotieftypen op een depót zoo goring mogelijk zij en dat locomotieven van één zelfde type niet in grooten getale tegelijk wor den overgeplaatst naar een depót, waar dat type onbekend ls. 6e. Voor een behoorlijk onderhoud ls het noodzakelijk, dat de locomotieven niet geduren de meerdere dagen afwezig zijn van het depót AMERSFOORT, ARNHEM, SOEST, STEENBERGEN, TWELLO, UTRECHT. Rentevergoeding voor Deposito's Direct opvorderbaar 21'U met 10 dagen opzegging 3°/. een maand vast 4 3 maanden opzegging 4i'/« een |aar opzegging 5 waar zij thiris behooren. 7e. Dringend noodig is, dat op de depóts volg doende reservelocomotieven van het vereischto type aanwezig zijn. 8e. Een nieuwe locomotiefdienst moet ten* minste 14 dagen vóór de invoering geheel ge* reed zijn en bekend gemaakt wordenhet op* maken daarvan dient te geschieden op de sub Io. aangegeven wijze. 9e. Zooveel mogelijk dienen de locomotieven op eenzelfde depót te blijven, totdat zij voo» groote herstelling aan de beurt zijn, opdat het personeel zoo lang mogelijk zijn eigen machine kunne behouden. 10e. In geen geval mogen machinisten op hun onbekende baanvakken of vreemde locomotits ven zonder voldoende voorbereiding dienst doen. Met betrekking tot de middelen ter verzek*» ring eener goede treindienstregeling wordt her innert dot evenals in vorige jaren ook thans weer de invoering van den zomertijd een bron Van vele moeilijkheden is bij het opmaken van een goed*» treindienstregeling. Aanbevolen wordt o.a. de volgende gedrags lijn Zoodra een treindienstregeling in wer king is getreden, moeten de inspecteurs nagaan, welke gebreken daaraan rleven. Ongeveer 4 weken na den dag der inwerking treding moeten de inspecteurs kennis geven aan hunnen chef van dienst van hetgeen zij ge constateerd hebben. Nadat met deze gegevens, alsmede met die, ontvangen van tractie, weg en werken cn het publiek de nieuwe regeling is ontworpen, wordt hot ontwerp aan tractie en aan de inspecteurs ter beoordeeling gezonden. Na terugontvangst van dit ontwerp, verge zeld van de opmerkingen, waartoe het aanlei ding geeft, wordt het zooveel noodig omgewerkt tot een tweede ontwerp, waarop de materiëel- dienst en de door tractie aan te geven locomo tiefdiensten worden ingeteekend. Dit tweede on'werp moet zóó tijdig aan de inspecteurs worden gezonden, det deze het on geveer 10 dagen kunnen bestudeeren cn dat dan nog voldoende tijd overblijft voor het bu reau dienstregeb'ng, om met de gemaakte op merkingen ten volle rekening te kunnen houden. Voor zoover met die opmerkingen niet wordt ingestemd, moet daarvan met omschrijving der re lenen kennis worden gegeven aan den maker dier opmerkingen, opdat deze nog in de gele genheid kome, zijne meening daarover te doen kennen. Daarna moet L i afdrukken der regeling zoo tijdig geschieden, dat ten minste 8 dagen vóó* de invoering der regeling deze, zoomede da daarbij behoorende gedrukten, door de stations worden ontvangen. Nadat een treindienstregeling is vastgesteld* mag daarin niet dan in zeer bijzondere geval len wijziging worden gebracht. Het „omloop"-materiëel moet, voor zo dit met de beperkte ruimte op sommige s'; - tions mogelijk is, slechts een beperkte loop wor den gegeven, zoodanig dat een vost treinstel mogelijk rijdt op baanvakken met een ongeveer gelijk reizigersvervoer. Indien niet door een wijziging in de orga nisatie de correspondentie voor de inspecteurs belangrijk wordt verminderd, dan zal het ge- wenscht zijn a. de inspecties te verdeelen in z.g. sub-in- spectics b. de salarisregeling .van het bureauperso neel zoodanig te herzien, dat goede krochten gaarne naar een bureau willen gaan en de bu reaux behalve over goede afdeelingschefs ook kunnen beschikken over goe4e vervangers van die ambtenaren c. aan de inspectiebureaux toe te voegen de controleurs van den goederendienst. Als middelen, welke kunnen bijdragen tot een geregelden treinenloop, kunnen nog worden aanbevolen 1. Verbetering van de telegrafische en tele- foninsche verbindingen op verschillende baan vakken, waardoor spoediger beslissingen kun nen worden verkregen. 2. Op baanvakken, waar geen bestel- en ijl goederentreinen loopen, slechts enkele treinert in elke richting voor dat doel aan te wijzen. Die treinen moeten dan op de stations voldoen de stationnement hébben. 3. Op baanvakken met enkel spoor moet op de stations, waar twee treinen moeten kruisen, de eene trein dan minstens drie minuten vóór den anderen volgens dienstregeling aankomen, ter voorkoming, dat de tweede trein voor het signaal wordt opgehouden. 4. Duidelijke, aanwijzing aan de plaatsen en de perrons, waar de treinen moeten komen. Die aanwijzingen zijn thans meermalen ondoelmatig opgesteld. 5. Op enkele centrale punten overlaadloodsen bouwen voor stukgoederen. De wagens met deze goederen, aangevoerd uit verschillende richtingen, kunnen dan op die centrale punten gelost en de goederen opnieuw gesorteerd en geladen worden voor de verschil lende bestemmingen. Daardoor wordt verkregen o. besparing van materieeft b. bespoediging van de verzending c. minder rangeerbewegingen op de stations f d. kortere noodzakelijke stationnementen. Het volgende wordt medegedeeld omtrent verbetering der watervoorziening. Op die depóts, waar jaarlijks veel ongerief van slecht voedingwater wordt ondervonden, dient met spoed naar eene oplossing te worderi gestreefd, om daarin verbetering te brengen. De daarvoor uit te geven bedragen zijn goed besteed, omdat slecht voedingwater niet alleen het locomotiefpersoneel veel last bezorgd enj en den geregelden treindienst schaadt, maar oolc financieel zeer nadeelig is, daar het leidt tot een groot brandstoffengebnrik en tot kostbard herstellingen. Meerdere plannen zijn in voorbereiding maar de voltooiing laat op zich wachten. Het wordt wenschelijk geoordeeld, voor all« meer belangrijke kolerdepöts personeel aan to wijzen voor het uitoefenen van toezicht op da ontvangst en opslag en de verstrekking vaM I brandstoffen Zoolang de onderhoudstoestand der locomo- tieven minder goed dan dien van vóór deri oorlog is, hetgeen op meerdere depóts nogj voorkomt, kan het spoorwegbedrijf nog niet I volkomen gezond genoemd worden en verkeers- uitbreiding, ongunstige weersgesteldheid af an dere bezwarende omstandigheden de regelman j tigheid van den treindienst wederom zal te werv* 1 schen overlaten. De commissie kan tot haar genoegen con- stateeren, dat in de laatste maanden de toe* stand der locomotieven belangrijk is verbeterd door verschillende doeltreffende maatregelen? indien met kracht in die richting wordt vooti- I gewerkt en er voor gezorgd wordt, dat op alle

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1921 | | pagina 2