SPORTNIEUWS in alle m o d e - kleureijj vanaf 95 ets. per paar, STADSNIEUWS. DAMES KOUSEN UIT DEN OMTREK. Nuts-Spaarbank belangrijke depóts, waar nog geen kleine werk plaats aanwezig is, spoedig een machinaal ge- flreven draaibank, wielenbank, haarbank en Schaafbank, alsmede een smidsvuur worden op gesteld, dan mag met grond worden venvacht dat de toestand der locomotieven zóó bevredi gend zal worden, als met het voortbestaan eener (milde bezetting mogelijk is te achten. Tengevolge van de in vele bedrijven heer- fechende malaise en in verband met de verbe terde loonregeling bij de Nederlandsche Spoor wegen, is de gelegenheid tot aanvulling van het .ontbrekende personeel momenteel gunstig; daar chter de opleidingstijd met het oog op de vei- gheid niet verder mag worden verkort, ral het fiog geruimen tijd duren, vóórdat in alle rangen ?over voldoend geschoold personeel kan worden beschikt. Als verbeteringen, welke kunnen strekken tot bevordering van een regelmatigen treinloop, worden genoemd Op verscheidene belangrijke stations heeft de overgang van het cene perron naar het andere plaats a niveau, waardoor ter beperking van het gevaar, dat deze toestand voor de reizigers op levert, het binnenkomen van treinen slechts in een bepaalde volgorde mag plaats hebben. Door een verbinding over de sporen heen of onder de sporen door (brug of tunnel) ware hierin verbetering te brengen. Bij stations, waar de bestel- en ijlgoederen treinen op het hoofdspoor van het eerste perron moeten worden behandeld, hetgeen het geval is op vele kleine halten, waar slechts één snoor ligt tusschen eerste en tweede perron, zou hier in verandering gebracht kunnen worden, door het tweede perron te verplaatsen tusschen het tweede en het derde spoor, welke beide sporen dan als hoofdsporen zouden moeten worden aangewezen. In meerdere gevallen zou het mogelijk zijn het aantal sporen voor het binnenkomen of uit rijden van treinen te vermeerderen, daarin voor komende kruisingen a niveau te vermijden, of het aantal verbindingen tusschen die sporen uit te breiden, waardoor treinen onafhankelijk van elkander kunnen aankomen of vertrekken, waar dat thans niet mogelijk is. Het is gewenscht, de sporen en verbindingen aan de uiteinden van groote stations zoodanig dn te richten en te beveiligen, dat de goederen treinen direct kunnen rijden naar of van de ge deelten van bet emplacement, voor de behande ling van goederentreinen aangewezen. Op eenige stations wordt het aanbrengen van nocdwissels aanbevolen, waardoor bij eventueele versperring van een spoor op een onder spoor kan worden omgereden en de duur der vertra ging kan worden beperkt. Het is wenschelijk, dat op stations naastlig gende bij belangrijke knooppuntstations, inhaol- sporen worden gemaakt, waardoor kruisingen of inhelingen naar die stations kunnen worden verlegd. Wanneer een of meer der op zoodanig- sta fion samenkomende lijnen enkel spoor hebben, hun het gewenscht zijn, tot het naastbijliggende Station het spoor te verdubbelen. Bij enkel spoor met bloksysteem, waar de blokken, loopen van midden station tot midden station, is het wenschelijk de stations afzonder lijke blokken te doen vormen, zoodat bij lang oponthoud van een trein op een station een volgtrein zoo ver mogelijk kan doorrijden. Voor stations, waarvoor groote uitbreidings plannen bestaan, welke in lange jaren nog niet tot uitvoering zullen komen, mag in het bestaan dier plannen geen aanleiding gevonden worden dadelijk noodige verbeteringen na te laten of trit te stellen. De commissie heeft den indruk gekregen dat dit meermalen geschied is, zoo dat hier het betere de vijand bleek van het goedea Over wijziging edr organisatie wordt o. a. het volgende medegedeeld De Commissie is van oordeel, dat vele moei lijkheden, welke zich in het laatst van 1920 in het Nederlandsche spoorwegbedrijf hebben voorgedaan, een gevolg zijn van of verergerd zijn door uit eene te ver doorgevoerde cen tralisatie voortspruitende, ongunstige factoren. Ten einde daarin verbetering te brengen, ware het Nederlandsche spoorwegnet te splitsen in twee of drie exploitatiekringen, met aan het hoofd van eiken kring een directeur, die be stuurder daarvan is in den zin van art. 9 der Spoorwegwet en in het beheer wordt ter zijde gestaan door chefs ven den dienst van Alge- imeene Zaken, Weg en Werkenl, Tractie en Ver voer. Zoowel aan die chefs van dienst als aan hunne e. a. ambtenaren en daardoor dienende stationschefs, depótchefs enz., zouden ruime be voegdheden moeten worden verleend, waardoor de schrijverij tot een minimum zou worden be perkt en een ieder de gelegenheid zoude krij gen, om door het maken van vele dienstreizen op de hoogte van den gang van zaken te blij ven en voeling met het personeel te houden. Aan het lagere personeel zou daardoor meer idan thans gelegenheid worden gegeven, om mandeling met hunne chefs betreffende wen- schen of verbeteringen van gedachten te wisse len, hetgeen ook voor den dienst, b.v. bij het opmaken van trein- en locomotiefdienstregelin- gen, van veel nut zoude zijn. De goede geest onder het personeel, dat in het afgelaopen jaar onder zeer moeilijke en on gunstige omstandigheden op enkele uitzonde ringen na zijn plicht heeft gedaan, zou daar (Wèl bij varen. Den directeur van eiken exploitatiekring ovacht een zware en omvangrijke, maar ook dankbare taak. z Hij moet door talrijke inspectiereizen, zoo- veel mogeliik vergezeld van zijn dienstchefs, op de hoogte blijven van hetgeen er op zijne lij nen omgaat, zorgen voor een goede samenwer king tusschen de verschillende diensten, als mede voortdurend voeling houden met zijn per soneel en het publiek. Voor een goeden en vlotten gang van zaken zoude het verder noodig zijn, dat de vervoers- ■Snspecties, de secties van weg en werken, als- gnede de tractiegroepen onderling zooveel mo gelijk met elkander overeenstemden, ook wat de [standplaatsen der e. a. ambtenaren betreft, [waardoor deze in de gelegenheid zouden zijn jjvoortdurend mondeling overleg met elkandeT kte kunnen plegen. Ook de indeeling der districten van de in specteurs van het Rijkstoezacht zoude met de Vorenbedoelde afdeelingen moeten overeenstem den. Bij eene organisatie, als hier aangegeven, kan ïen de hoofddirectie te Utrecht, ontheven van 3e bemoeienis met de dagclijksche exploitatie- taken, hare volle aandacht wijden aan aange legenheden van algemeen belang en aan alles wat noodig is, om eenheid in den gang van zaken >ij de verschillende exploitataékringen der Ne derlandsche spoorwegen te verzekeren, daarbij ■BUBÜde gestaan door de noodige dienstchefs. Daar de langte ven het Nederlandsche spoor wegnet ongeveer 5600 KM. bedraagt, zoude bij een verdeeling in 2 of 3 exploitatiekringen, elko kring een lengte krijgen van ongeveer 1800 of of 1200 K.M. Dit komt dus overeen met de gemiddelde lengte der „Eiscnbahndircctionen" van de ^reu- si sche Staatseisenbahnen", respectievelijk de „Bayerische Staatseisenbahnen", terwijl dc leng te der niet onderverdeelde Duits he spoorwegen belangrijk minder dan die der Nederlandsche spoorwegen bedraagt Hetwethouderschapvanden heer Abrahams. Naar Het Volk verneemt, i9 de laatste ledenvergadering van de afd. Amsterdam van den Vrijz.-Dem. Bond grootendeels gewijd geweest aan de huidige wethouderscrisis en aan de vraag, of wethouder Abrahams eventueel in het nieuwe college zitting zal nemen. De heer Abrahams zelf, gevoelt voor het behoud van het wethoudersambt zeer veel. Hij is van oordeel dat hij, hoe ook het col lege zal worden samengesteld, als wethou der democratische politiek kan blijven voe ren. In de 'bedoelde vergadering heef hij, hoe wel hem de gelegenheid daartoe geboden was, zelf het woord niet gevoerd. Zijn mee ning was, meende hij, voldoende bekend. Uit het daarin gevoerde debat bleek evenwel, dat de overgroote meerderheid der druk bezochte vergadering het met deze op vatting niet eens is. Slechts twee der aan wezigen, o.a. het raadslid Nolting, zouden gaarne zien, dat de heer Abrahams als wet houder bleef en verdedigden diens aanblij ven. Zij werden door verschillende leden, onder wie de afdeelingsvoorziiter prof. Kra nenburg en mevr. dr. Van LeeuwenVan Maarseveen, bestreden. Van een zitting nemen van den heer Abra hams met uisluitend wethouders uit recht- srfve partijen, wilde men zeker niets weten, maar evenzeer bleek daartegen groot be zwaar te bestaan, indien leden van den Vrij heidsbond in het wet houderscol1 ege zitting zouden krijgen. Dan zou oordeelde men de vrijzinnig-democratische fractie ge heel het karakter krijgen van te zijn „de bij wagen van den Vrijheidsbond." Ter vergadering werd nog voorlezing ge daan van een schrijven van den leider van den Vrijz.-Dem. Bond mr. Marchant, die eveneens adviseerde onder deze omstandig heden te besluiten, dat de Vrijzinnig-Demo craten gex aandeed zouden nemen aan de vorming van het dagelijksch bestuur der ge meente. Tegen een aanvaarding van een wethou derszetel, indien eventueel ook sociaal-de mocraten deel van het college zouden uit maken, had niemand bezwaar. Men kan dus aannemen dat, mocht dit laatste niet gebeuren, aan het wethouder- lijk leven van den heer Abrahams binnen enkele weken een einde zal zijn gekomen. In verhand met bovenstaande mededee- ling van „Het Volk" verneemt het Hbkl., dat er ai heel wat zou moeten gebeuren, willen leden der sociaal-democral9che raadsfractie bereid zijn in een te vormen college van B. en W. naast den haer Abrahams plaats te nemen. Socialisme en katholielsuie. Op de algemeene vergadering van den algemeenien Bond van R. K. Kieskring orga nise ties in Nederland las, naar de „Msb." meldt, de voorzitter na rijn openingsrede het volgend schrijven van het Doorluchtig Episcopaat voor: „Aan den Algemeenen Bon-d van R. K. Kiesvereenigingen in Nederland. „Het Doorluchtig Episcopaat, overtuigd, dat het belang van kerk en staat daardoor het best zal worden gediend, veriangt, dat de tot nu toe in de politiek gevolgde samenwerking met de Christelijke partijen worde bestendigd en verklaart zich beslist tegen het samengaan met de Sociaal Democratische Partij. Het Doorluchtig Episcopaat richt dit schrijven tot uwen Bond omdat het meent hier en daar andere stroomingen te hebben waargenomen." De Vereeniging van Neder landsche Gemeenten, gevestigd te 's Gravenhage, houdt op Donderdag en Vrij dag 16 en 17 Juni ÏQ21 te Maastricht haar jaarlijksche algemeene vergadering en con gres. Op het congres worden Dondermiddag behandeld pra-e-adviezen van de heeren mr. dr. A. van Doorninck, grif her der Staten van Utrecht, en A. Jongbloed, burgemees ter van Sleen, over het onderwerp: „Het financieel beheer der gemeenten volgens de voorstellen der Staatscommissie tot her ziening der Gemeentewet", terwijl Vrijdag morgen de heer J. Gratama, B. I. van Am sterdam, eene voordracht met lichtbeelden zal houden over „De ontsiering van stad en land op bouwkundig gebied". De Rapaillepartij maakt schot. Men bericht ons uit Rotterdam dat daar in navolging van Amstrdam is op gericht eene Rapaillepartij. Evenals Amsterdam zal zij spotcandidaten stellen en alle andere midde^n gebruiken om den stemdwang bespottelijk te maken. Bescherming van bedreigde industrieën. Onder leiding van mr. M. L. Kan te Amsterdam is een comité van actie gevormd, dat de industrieel en in den lande opwekt bij regeering en volksverte genwoordiging stappen te doen tot het ver krijgen van een tijdeMike invoerbelemme- ring ten bate van die industrieën, welker le vensbelangen door de abncrmale tijdsom standigheden worden bedreigd en die daar voor in aanmerking komen. Het comité zegt geen protectie te willen, maar alleen, dat de Nederlandsche industrie in de mogelijkheid wordt gesteld met het buitenland te concur- reeren. Een vergadering van alle belanghebbende inöustrieelen zal worden bijeengeroepen tot het doen van stappen in deze richting. Woningtekort. Het woningtekort is te Rotterdam in April met 51 woningen toegenomen en bedroeg op 1 dezer 14,123 woningen. Het aantal bij andere inwonende gezinnen nam in April met 37 toe en steeg tot 10,555 naar de N. R. C. meldt. Jhr. Mr. A. F. de Savornin Lohman wordt morgen 84 jaar. Gasvoor 14# cent de M.J B. en W. van Rotterdam hebben den gasprijs verlaagd tot 14# ct. de M\ Op het oogen- blik bedroeg de prijs nog 16 ct. de M\ Een zachtzinnige dame. „Afstappen" beduidde Woensdagmiddag 'n verkeersagent van een wielrijdster, die in de buurt van het Rijksmuseum te Amster dam een andere richting had ingeslagen, dan volgens de politieverordening veroor loofd is. Rijwiel aan de hand, kwam de overtreed- ster op den handhaver van het gezag af gestevend en vroeg op onhebbelijken toon, waaraan hij het recht ontleende zich met haar manier van rijden te bemoeien. „Maar juffrouw, ik ben hier juist neer gezet om mij met de wielrijders te be moeien", luidde de repliek. De dame trok dit in twijfel, was in elk ge val niet van zins «zich aan de gegeven in structies te houden. „Dan mee naar 't bureau" beval- de agent en bracht „de juffrouw", die tijdens den korten tocht haar ziel nu juist niet in lijd zaamheid bezat, naar den politiepost onder t Rijksmuseum. Ook daar deed zij zich kennen als iemand tot wier deugden de vrouwelijke zachtzinnigheid niet in de eer ste plaats behoort. Zij schold de agenten uit voor vlegels en lompe kerels, en be klaagde zï-ch in alles behalve vriendelijke termen over het onrecht, haar aangedaan. Toen een der politiemannen de telefoon opnam om het bureau Leidscheplein van de aanwezigheid der recalcitrante gast op de hoogte te stellen, gaf zij hem een klap om de ooren en sloeg den hoorn van het toestel uit zijn hand. De mededeeling dat zij naar het Leqd- scheplein moest worden vervoerd, was op nieuw aanleiding tot hevig kabaal van de zijde der „dame". Zij ging zoo te keer dat de agenten haar de handboeien aandeden, om haar daarna vrijwel weg te sleepen. Natuurlijk had het ongewoon verschijnsel dat een goed gekleed e vrouw gebo-eid door eenige agenten werd weggebracht, ontzag gelijk veel bekijks. De omstanders waren het er al gauw over eens dat zij wel een schilderijtje uit het Rijksmuseum zou hebben gestolen, en even later wist men elkander zelfs te vertellen, dat de politie een bende ontdekt had, die <?r haar werk van maakte om dingen uit de musea weg te nemen. Op het Leidscheplein is de militante juf frouw langzamerhand tot kalmte gekomen en nadat zij het gebruikelijke verhoor had ondergaan, liet men haar in pais en vrêe haar weg vervolgen. (Hbld.J. y Een deserteur. Een ruim 36- jarige veehouder te Garsloot (Fr.), pas ge huwd, werd Donderdag in den vroegen mor gen te rijnen huize gearresteerd en als de serteur ter beschikking van de militaire au toriteit gesteld. Hij was voor enkele maanden uit Ameri ka teruggekeerd, waar hij 8 jaar woonde. Tijdens de mobilisatie hier te lande had hij niet voldaan ean den oproep zich ter be schikking van de Nederlandsche militaire Autoriteit te.steHlen. Hij wordt dus als de serteur beschouwd. Bij het zwemmen verdronken. Te Rijpwelering is de 17-jarige W. bij het zwommen verdronken. Auto-ongeluk. Tusschen Oos terhout en Lent heeft Donderdag een auto ongeluk plaats gehad. De chauffeur van een auto, welke op weg was naar Sliedrecht, schijnt op den smallen dijk tér hoogte van de viaduct te veel te hebben uitgehaald voor een uit tegenovergestelde richting aanko mende auto. Mogeliik ook dat de dijk daar een slechte plek had. Hoe het zij eerstge noemde auto, een gesloten wagen, raakte met de rechtervielen den weg kwijt, sloeg om en maakte een driedubbele buiteling van den dijk met de inzittenden er in, twee da mes en twee heeren, onder wie de eigenaar van de auto, de heer H„ uit Sliedrecht. De chauffeur scheen vóór of tijdens den val er afgesprongen te zijn. De andere auto, uit Nijmegen, de heer B., stopte onmiddellijk en de eigenaar en diens chauffeur snelden den dijk af om hulp te verieenen. De dames in de verongelukte auto hadden een hevig hulpgeschrei aange heven en alle inzittenden waren tegen en door elkander gebotst. Dank zij echter het feit, dat rii met een gesloten auto reisden waren zij er allen zonder ernstig letsel af gekomen alléén was van een der inzittende heeren de arm uit het lid getaakt. Hij werd in het Canisius-ziekenhuis te Nijmegen ver bonden. Branden. „Het olde besje", een van ouds bekende herberg en boerderij te Ha- velte, is met den inboedel geheel verbrand. Het vee is gered. Zaterdagnamiddag ontstond te Gorin- chem brand op de koffiebranderij van de firma Ravenswaaij. Een gedeelte van den zolder is doorgebrand, terwijl veel schade is ontstaan aan kolf ie en tabak. Vermoed wordt dat een vonk uit de machine de oor zaak is geweest. Vermakelijk Kamertoonel- t j e. De overzichtschrijver van het Hbkl. schetst een vermakelijk tooneeitje waartoe in de Tweede Kamer Vrijdag de heer Klee- rekooper met zijn luidruchtige tempera mentsuitingen aanleiding gaf. Deze afgevaardigde zat, onder de rede van den heer Rutgers, op een der voorste ban ken van rechts luidkeels te interrumpeeren, toen opeens de heer Van der Molen achter hem verscheen en hem kort en krachtig iets toevoegde. Nu is de heer Kleerekooper een van de allerkleinste en de heer Van der Mo len een van de allergrootste leden van de Kamer; hij keek om en toen hij daar die groote, zware Ali-Baba-figuur met den Jan gen, donkeren baard schier boven zich zag staan, schoot hij, met een verschrikt ge zicht, in den uitersten anderen hoek van de bank. Waarop de Ali-Baba naast hem ging ritten als een soort van dreigende wachter. Het geval maakte zoo'n komiek effect dat de heele Kamer daverde van 't lachen. Gelukkig dat de politiek, zelfs in haar vinnigste oogenblikken, dót ten minste nog niet heeft verleerd Het lachen. Kunst en Wetenschap. Louis Bouwmeester heeft, na een voorstelling van De Koopman van Ve netië te Heerenveen aan den correspondent van het Hbld. medegedeeld, dat hij na zijne voorstellingen in Engeland nog dit jaar de Shylock-rbl in Stockholm zal spelen en vermoedelijk in December in Amerika zal optieden. Muzieklyceum Amsterdam. In Amsterdam zal, naar de Stand, meldt, een muzieklyceum worden opgericht. Dc heer E. Calkoen, leeraar aan de muziek school van Toonkunst te Amsterdam, wordt er directeur van. C. F. L. d e W i 1 d. Onze landgenoot, do restaurateur van oude schilderijen, C. F. L. de Wild, die in 1911 naar New-York is gegaan en daar voor het behoud van schil derijen zoveel goed en nuttig werk heeft ge daan is benoemd tot professor aan de uni versiteit van Pennsylvania. Een kunstenaar heeft aan de hoogeschool een leerstoel op gericht voor de „kennis van het schilderen en de zorg, het behoud en de restauratie van schilderijen." Deze leerstoel is eenig in de heele wereld. De heer de Wild heeft de benoeming aangenomen en zal zijn lessen beginnen in September a.s. De cursus zal twee jaar duren. De bekendste werken, die de heer de Wild in ons land gerestaureerd heeft, zijn Rem brandt's Anatomische les. Hals' Regenten van het aalmoezeniershuis en van Rave- steyn's Schutterstuk. (Vad.) VOETBAL. Uitslagen: Amersfoort: H. V. C.—Amst. Elftal 0 Ned. Voetbalbond. Kampioenschap van Nederland. Deventer: Go ahead—N. A. C. 0—3 AmsterdamAjax—Be Quick 3—2 Finale Beker. UtrechtR. F. C.—Schoten 1—2 Utr. Prov. Voetbalbond. Kiimpioen wedstrijden. Ie klasse Utrecht—Donar 02 U. P. V. B.-wimpel Velox—Hedcules2—2 Gratis Zwemmen. Toen de heer Pesie dit jaar eigenaar werd van de Amersfoortsche zweminrichting be sloot hij ten spoedigste uitvoering te geven aan een lang gekoesterde illusie, n.l. om hen, wiens portemomnaie dit niet toeliet, in de gelegenheid te stellen gratis van de zweminrichting gebruik te m'aken. Edoch, reeds nu blijkt, dat de illusie van den heer Pesie op eene groote teleurstel ling dreigt uit te loopen. Zaterdagavond- zijn wij eens poolshoogte gaan niemen tijdens het zwemmen dezer z.g. meest behoeftigen. Een zestigtal jongens hadden van de gelegenheid gebruik ge maakt. Tot onze groote verwondering con stateerden wij dat een zeer groot percenta ge behoorden tot die jongelieden, wier ouders best het geld kunnen missen om 'hun kinderen te laten zwemmen of badem Voorts viel ons het kleine aantal deelne mers op. Hieronder bevond zich geen énke le volwassene. Voegt men hieraan toe, dat de heer Pesie, zelfs gratis zwembroeken be schikbaar stelt om toch maar aan alle denkbare bezwaren tegemoet te komen, dan begrijpt men hoe treurig het met de zin- deiijkheid van dat deel onzer inwoners ge steld is. Prachtig is het de debatten te hoo- ren, die van tijd tot tijd' m onzen gemeente raad terugkeeren over een gemeentelijke bad- en zwemmriohtmg voor 'het volk. Zoo lang echter de belanghebbenden toonen, van een dergelijke goede gelegenheid als hun thans gratis geboden wordt, geen gebruik te willen maken; lijkt ons iedere cent in deze richtig besteed, een overbodige uit gave. Wij hopen dat de ouders hun eigenbelang en dat van hun kinderen spoedig beter mo gen gaan begrijpen, opdat de heer Pesie niet zal besluiten om bij gebrek ean belang stelling het gratis baden en zwemmen af te schaffen. N. Z. B. Water-Polo. Competitie-Rooster 2e klasse B. 1921 22. 19 Juni. A Z. en P. C. I—Neptunus 1 (Zaandam). A. Z. I—D. J. K. IL 26 Juni. D. J. K. H-A. Z. en P. C. 1 Neptunus 1—A. Z. 1. 3 Juli. A. Z. en P. C 1-A. Z. I D. J. K. H—Neptunus 1 10 Juli. Neptunus 1—A. Z. en P. G D. J. K. H-A. Z. L 17 Juli. A. Z. en P. C. J-D. J. K. II. A. Z. I—Neptirnus I. 24 Juli. A. Z. I-A. Z. en P. C. I. Neptunus I—D. J. K. II. Op den jaarlijkschen U. Z. C. Polo-dag te Utrecht op 12 Juni wordt deelgenomen door het eerste en tweede zevental der A. Z. en P. C. Boschbessen. - Geheel bi de verwachting- zijn in de bosschen te I-o» nen (gem. Apeldoorn) en in den Imbosch bij Dieren de meeste boschfoessenstruikjes weer ruim van bessen voorzien. Tijdens Ja strenge nachtvorsten in April stonden de kleine struikjes juist in bloei, en 't was dus te vreezen, dat van een voldoende vrucht zetting niet veel zou komen. De omstandig, heid echter, dat in de bosschen de afkoe ling niet zoo stork is als op het vlakke land, kwam de vruchtvorming ten goede. Een duiker bezweken. Gis* terenochtend is plotseling de scheepvaart op het konaal ApeldoornHattum gestremd. In het eerste pand, tusschen de Apeldoorn- sche- en Koudhoornsche sluis bevindt zicN een duiker onder het kanaal, waardoor het overtollige water tusschen de Graft en het kanaal een uitweg vindt in Oostelijke rich ting, om later op de Nieuwe Wetering te wor den geloosd. Op onverklaarbare wijze is deze duiker; bezweken, waardoor het water uit het ka naal met geweld naar weerszijden door den duiker werd geperst. Aan de Westzijde bevindt zich de nieuwe kweekerij van den heer K. C. van Nes, welke geheel onder water is gezet, terwijl in den aangrenzenden groentetuin van den' kweeker Stoppelvoort de jonge groent to taal bedorven is. In htt weiland aan de Oostzijde moest het vee in veiligheid worden gebracht. Als vermoedelijke oorzaak wordt genoemd een aanvaring van een vrachtboot, wat met het oog op den lagen waterstand niet tot de onmogelijkheden behoort. De scheepvaart zal eenige dagen gestremd blijven. Uïrechtsoheweg 9 Vanaf Woensdag 1 Jlnni geopend eiken werkdag: van 101 uur, 3-41 our en 7—8 uur. Zaterdagavond Of—8J uur, Zaterdagmiddag gesloten. Minste inleg f 0.25; Spaarboek jes en SpanrbnsjeN kosteloos. ftteufe 3.60 pCt. Red ra e: «Ier inlagen enz. onvoor waardelijk gewaarborgd door de Gemeente Aniers' ori. Kennisgeving. Bekendmaking Hinderwet. B. en W. van Amersfoort brengen fei openbare kennis, dat bij hun besluit varv 27 Mei 1921, aan Gebrs. W. en F. Ruitenberg en hunne rechtverkrijgenden voorwaarde^ lijk vergunning is verleend tot het uitbrei den van hunne timmerfabriek door bijplaat sing van een vlakbank, gedreven door eert electromotor van 4 P. K., van een dikte- bank gedreven door een electromotor van 6 P. K„ van een boormachine gedreven door een electromotor van 3 P. K, in het perceel alhier gelegen aan den Grooten Koppel no, 10. Amersfoort, 28 Mei 1921. B. en W. voornoemd^ De Burgemeester, v. RANDWUCK. De Secretaris, A. R. VEENSTRA. Garnizoen. - Kapitein H. D. Scherpenhuizen, fe be stemd tot onderdirecteur van de mfHtaire gymnastiékschool te Utrecht. De bronzen gesp voor 18 jaren trouw wen dienst wordt op 16 Juni 1921 toege kend aan den muzikant F. de Goeij van het 5e regiment infanterie. P ersonali a. Tot hoofd van den dienst van Kiet Rijks opvoedingsgesticht alhier is benoemd de heer H. van der Zee, hulponderwijzer te Avereest. De benoemde treedt spoedig in functie. Ruime Oogst ïn den preoftudn van de tuinbourwvereendH ging „Amersfoort" werden o.a. geoogst op 20 Mei 106 pond aardbeien, op 23 Mei 220 pond, op 25 Mei 204 pond en op 27 Mei 144 pond; dus m een week tijds niet minde» dan 674 pond.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1921 | | pagina 3