Rijn- en Moeselwijnen 1.1. SClOÏÏUJkH Zn., UtrechtscSiestr.17, Tel. 145. "binnen landT KOLONIËN. bij (rolge van het inslaan van den bliksem uit, (waardoor de paniek nog grooter werd. De pogingen tot redding bleven meestal vruch teloos, daar de booten als eierschalen te pletter geslagen werden tegen de over stroomde huizen. Er is gebrek aan levens- •jrniddelen, daar de voorraden vernield zijn. pe aankomst van treinen met hulp wordt vertraagd, daar de spoorwegen vernield zijn. Pueblo, 6 Juni. (R.) Men schat thans het aantal slachtoffers va-n de overshoo ting op 250. Er heerscht groote vrees voor Oen epidemie. Er zijn reeds vijfhonderd lij- jders aan diphteritis, longontsteking en pok- iten naar de ziekenhuizen gebracht. Velen [kijn ook krankzinnïg geworden. Hedenmor gen begon het water terug te stroomen; men 'hoopt nu spoedig met het reddfngs- en her stellingswerk te kunnen beginnen. Een zes tal andere plaatsen hebben eveneens zeer 'door de overstroomingen geleden. Oost-Indië. Directeur van Landbouw in Indië. Uit Weltevreden wordt geseind Naar de „Java Bode" meldt denkt de heer Sibinga Mulder, directeur van het departe ment van Landbouw er ernstig over zijn ambt neer te leggen. lAmerikaansche torpedojagers in Tandjong Priok. Weltevreden, 2 Juni. Zeven Ame- rikaansche torpedojagers zullen in den loop van Juni een bezoek brengen aan Tandjong Priok. (Aneta). Er van dooJ. De Cihineesche directeur van de tapioca- ffabriek te Bandoeng is verdwenen. Geble ken is dat er een verlies van 2 ton is. De Staatscourant van 6 Juni bevat o.a. de volgende besluiten: op verzoek eervol ontslagen als commies der telegrafie H. Vertregt; bevorderd1 tot hoofdcommies der poste rijen en telegrafie A. J. O. de Ridder, (orv- gehuwde vrouw), thans commies; op verzoek eervol ontslagen als landmeter bij het kadaster mr. J. L. Vogel, te 's Her togenbosch; benoemd voor 1 jaar tot klerk bij de Rijksverzekeringsbank P. P. A. Bertels. Het bezoek van den Japane se hen kroonprins. Naar wij vernemen zal de Japansche kroonprins bij zijn bezoek bier te lande ook enkele dagen op het land goed Oud-Wassenaar vertoeven. Het H'bld. verneemt dat de Japansche kroonprins, die 15 dezer te Amsterdam door de Koningin ontvangen wordt, den Ï6en Den Haag en 17 dezer een officieel bezoek aan Rotterdam zal brengen, waar Z.K.H. op het stadhuis "zal worden ontvangen, terwijl hem ook een tocht op de rivier zal worden aangeboden. De pAsrlsA voor Belfciê. Naar de „Grondwet" verneemt, zijn de besprekingen omtrent opheffing der passiva voor het verkeer tusschen Nederland en België dermate gevorderd, dat binnen zeer korten tijd, waarschijnlijk binnnen veertien dagen de visa voor Nederlanders zullen wor den opgeheven. Een nieuwe Staatsie ening. Naar de Residentisbode verneemt, wacht ons voor het najaar een nieuwe staatslee- ning. Eet bezoek van de Zeeland aan Kopenhagen. Het Departemept van Buitenlands che Zaken deelt ons mede Het bezoek dat de kruiser Zeeland, onder bevel van den kapitein ter zee Keus, gedu rende een zestal dagen aan Kopenhagen gebracht heeft, mag in elk opzicht geslaagd heeten. Telkens wanneer een Nederl-andsche oor logsbodem Kopenhagen bezoekt, kunnen de Nederlandsche officieren en bemanning zeker zijn van een zeer hartelijke ontvangst. jiZoo ook bij het jongste bezoek. Z. M. de Koning ontving op 23 Mei commandant Keus en zijn adjudant, luit. ter zee Jager in audiëntie, bij welke gelegenheid Z. M. kolo nel Keus het commandeurskruis en luit. ter zee Jager het ridderkruis der Dannebrog- ,'orde overhandigde. De volgende dagen •Varen bijkans te kort om ie kunnen gevolg (geven aan de talrijke uitnoodigingfen, die tot het officierscorps van de Zeeland werden gericht. Voor de kennisneming zorgde het hestuur van het etablissement Tivoli, door (lederen Nederlands oh en matroos en mari nier voor den geheelen duur van het bezoek /aan Kopenhagen vrij entrée in den beroem- [den tuin toe te staan. Een gretig gebruik 'werd hiervan gemaakt en de Nederlandsche zeelieden toonden hun dankbaarheid door hun voorbeeldig gedrag. Dragen van uniform fn hefbui- jtenl a n d. Bij Mmisterieele kennisge- ,Ving, opgenomen in de Legerorders, wordt jnedegedeeld, dat wederom klachten zijn in gekomen, dat Nederlandsche militairen in uniform gekleed, zonder daarvoor de ver fris chte vergunning te hebben verkregen, zich hebben opgehouden in het bezette ge- jpied van Durtschland. 2n verband daarmede wordt nogmaals de aandacht gevestigd op eene desbetreffende Legerorder. I De commandanten van korpsen en onder- We elen, hoofden van onderwijsinrichtingen [enz. behooren zorg te dragen, dat slechts laan hen, die blijk hebben gegeven de be paling vervat in de even bedoelde Legeror der te kennen, verlofpassen naar het buiten- •Snd. worden uitgereikt. Militaire muziekkorpsen. Bij besdhikking van den minister van Oor- log zijn, op grond van het Kon. besluit om trent muziekkorpsen, de navolgende bepa lingen vastgesteld Muziekkorpsen zullen uitsluitend zijn bij het reg. grenadiers (te 's Gravenhage), het le reg. inf. (te Assen), het 5e reg. (te Amersfoort) en bij het 6e reg. van dat wa pen (te Breda). Bij het reg. grenadiers zijn 20 muzikan ten en 30 élève-muzikanten en bij de regi menten infanterie 18 muzikanten en 10 élève-muzikanten. één der muzikanten wordt de betrekking van.kapelmeester en aan één der overigen die van onderkapel meester opgedragen. De kapelmeester is in tang gelijkgesteld met dien van hoofd opzichter van fortificatiën, de onderkapel meester met dien van sergeant-majoor, de muzikant v?: ^rgeant en élève-muzikant van korporaa Deze ben. en treden op een nader door den minister van Oorlog te bepalen datum in werking. Uitvoering der V eewet. Namens den minister van Landbouw is den burgemeesters ter kennis gebracht, dat hem in de laatste jaren tal van brieven van burgemeesters bereikten, waarin dezen ver zochten, het uurloon voor de uitvoering der Veewet op een hooger bedrag te stellen, aangezien zij er niet in konden slagen, ge schikte arbeiders te vinden, die bereid wa ren, werkzaamheden ingevolge de Veewet te verrichten voor een uurloon van 0.40. De minister stemt toe, dat in 't algemeen een uurloon van 0.40 onvoldoende is. Hij acht het echter in de tegenwoordige tijdsomstandigheden ondoenlijk, om, zooals tot nu toe, voor het geheele land een 'be paald uurloon vast te stellen. In verband hiermede heeft de minister bepaald, dat de vaststelling van het uurloon voor de werk zaamheden, verricht bij de bestrijding van j veeziekten, aan de burgemeesters wordt overgelaten en dat dit uurloon door hen is vast te stellen op een bedrag, hetwelk in evenredigheid is met den loonstanaard in de betrokken gemeenten en de omgeving daarvan. De minister vertrouwt, dat in deze steeds rekening gehouden zal worden met de 'belangen van 's Rijks kas en deswege de noodige zuinigheid zal worden betracht. De reorganisatie der Haagsche brandweer. De Haagsche gemeenteraad heeft gis teravond het voorstel van B. en W. tot overbrenging der brandweer naar de politie met 25 tegen 15 stemmen aangenomen. R otterdamsche Gemeente zaken. B. en W. van Rotterdam stellen den Raad voor den vermenigvuldigingsfac tor der Plaatselijke inkomstenbelasting, wel ke eerst was vastgesteld op 2.4 thans vast te stellen op 1.35. Dit buitenkansje heeft men te danken aan de hoogere opbrengst van andere gemeentelijke inkomsten, se>- dert de vaststelling der begrooting voor 1921. Daartoe dragen bij: verhoogde en. nieuwe heffingen, de zakelijke belasting op het bedrijf, de 50 opcenten op de vermo gensbelasting, de verhoogde opcenten op de grondbelasting, enz. Door een en ander kan de noodige belastingopbrengst voor het dienstjaar 1921 worden teruggebracht van 20,742,000 op 14,449,00 of voor het belastingjaar 1921/1922 op 11,623,500. B. en W. stellen voor de openbare ver lichting uit te breiden door bijplaatsing resp. wederontsteking van 2967 lantaarns en daarvoor 246,000 toe te staan. Nader kan overwogen worden of gas dan wel eïec- triciteit gebezigd zal worden. Geldleening Zaandam. 5. en W. van Zaandam stellen den Raad voor een kasgeldleening op langen termijn van 2,500,000 aan te gaan, onder de door de Regeering gestelde voorwaarden. Een bezuinigingsvraag. Wraa in de gemeente Delft de hoofdelijke omslag sinds 1914 bijna is vertienvoudigd, schrijft de Delftsche Courant een prijs vraag uit voor de beste middelen om tot be zuiniging te komen. Voor de goede oplos sing worden drie prijzen uitgeloofd van resp. 500, 350 en 200. Gevraagd worden behoorlijk toegelichte voorstellen, die bij toepassing leiden tot duurzame en aanmerkelijke vermindering van de gemeentelijke lasten in Delft. De ontwerpen moeten voldoen aan de vol gende eischen: le. niet in strijd zijn met wettelijke bepa lingen of voorschriften 2e. niet te kort doen aan de taak of roe ping der gemeente 3e. practisch uitvoerbaar zijn en dus elk denkbeeld van proefneming uitsluiten 4e. spoedig en zonder voorafgaande wet telijke voorziening, tooepasselijk zijn. De jury bestaat uit de heeren T. K. Jansma, inspecteur der directe belastingen enz.M. J. de Jngh, oud-gemeente-ontvan ger van MaastrichtW. Kerremans, direc teur der „Delftsche ourant"Ir. W. H. van Leeuwen, directeur der Ned. Gist- en Spiri tusfabriek, Prof ir. rector-magnificus der Techn. Hoogeschool, oud-lid van den ge meenteraad. De heer J. A. A. Schoondermark, se dert 1Ö02 lid van den gemeenteraad van Leeuwarden en sedert 1906 wethouder dier gemeente, heeft, wegens gezondheidsrede nen, als lid ontslag genomen. De heer J. A. J. Sibmacher Zijnen heeft tegen 1 October a.s. ontslag gevraagd als hoofdingenieur van den provincialen water staat in Zeeland. Hij trad in dienst der pro vincie m 1883 als opzichter te Colijnsplaat; later werd hij ingenieur in den dienstkring Neuzen en in 1907 werd hij hoofdingenieur roet. standplaats te Middelburg. (Midd. Ct.) R. H. D r 1 e s s e n t. In Den Haag is in den ouderdom van 71 jaar overleden de heer R. H. Driessen, sedert 1888 gepen- sionneerd als kapitein te Deventer. De over ledene koos de militaire loopbaan en verliet in 1888 het leger met pensioen, terwijl hij zich metterwoon te 's-Gravenhage vestig de. Hij toonde groote toewijding als secre taris-penningmeester van de Koninklijke Vereeniging van Gepensionneerde Officie ren van het Nederlandsche Leger. Hij be hoorde voorts tot de werkzaamste leden van het Haagsche Comité voor Volksfeesten, waarvan hij sinds de oprichting deel uit maakte en waarvan hij laatstelijk voorzitter was. De heer Driessen is indertijd ook direc teur geweest van de Haagsche Omnibus- Maatschappij, welke in de residentie goede diensten bewees vóór de electrische tramlij nen Hij was voorts voorzitter van de afd. 's-Gravenhage van de Koninklijke Vereeni ging van oud-onderoflicieren en minderen van het Nederlandsche leger en is gedu rende een zestal jaren ook secretaris ge weest van den Kerkeraad der Doopsgezinde Gemeente. Hij was ridder in de Oranje-Nas- sau Orde met de Zwaarden. Dankbaar Oostenrijk. Op een dezer dagen gehouden bestuursverga dering van het Christelijk Nationaal Vak verbond was ook de heer Spalowsky, voor zitter van het Oostenrijksch Christelijk Vak verbond, en lid van het Oostenrijksche par lement, aanwezig. Hij was speciaal naar Hol land gekomen om een bewijs van erkente lijkheid, voor wat de Hollandsche arbeiders in de afgeloopen jaren voor de Oostenrijk sche hadden gedaan, te overhandigen. Het bestond uit een bijzonder fraai uitgevoerd ploquet, dat door den beeldhouwer C. Phi- lipp belangeloos was vervaardigd en voor stellende den zwakken Oostenriikschen ar beider, die den sterkeren Nederlandschen arbeider voor zijn hulp dankt- In het mid den staat Christus, in Vien de Hollandsche en Oostenrijksche arbeiders elkander ge vonden hadden. In Oostenrijk rookt s'echts een enkele fabrieksschoorsteen, in Holland rooken alle schoorsteenen. Deze bronzen voorstelling is in een lijst van Salzburger marmer gevat. In warme bewoordingen stelde de heer Spalowsky op die vergadering het plaquet den voorzitter van het Christelijk Nationaal Vakverbond ter hand. De Zuiderw,erken. Naar men aan de N. R. O. uit Brussel meldt, spreekt de Soir het bericht van de Neptune teger., volgens hetwelk de Nederlandsche regeering een contract zou hebben gesloten met de steengroeven te Lessines voor de lèvering van granietgruis, ten behoeve van de wer ken voor de drooglegging van de Zuiderzee, tot een bedrag van drie en een half miliard francs. Hospitaalkerkschip „De H o o p". Het hospitaalkerkschip De Hoop is Maandagmorgen voor de eerste kruistocht op de Noordzee in dit seizoen van Umuidun vertrokken. Een zeldzame vangst. Men schrijft aan het Hbld. uit Barneveld Nabij Kootwijk heeft zich een bewoner van een heusche kangoeroe meester ge maakt, die zich op zijn erf bevond. Vermoe delijk is dit dier ontsnapt uit het wildpark, dat de heer Kröller op de Veluwe heeft doen aanleggen en waarin zich allerlei uitheem- sche beesten bevinden. D e m e 1 k p r ij z e n. De bij de Ver- eenigde Amsterdamsche - melkverzorging „Hermes" aangesloten melkinrichtingen, hebben, daartoe genoodzaakt door de hoo gere der zuivelproducten, besloten met in gang van Zondag 5 Juni den inkoopsprijs en dientengevolge ook den verkoopsprijs van de melk met 1 cent te verhoogen. Typografenstaking. De Ned. Graf. Bond heeft in samenwerking met den Alg. Ned. Typ. Bond een staking geproola- meerd bij de drukkerij van de firma H. van Brakel te Middelburg, wijl de firma niet aan de bepalingen in de collectieve arbeids overeenkomst in de typografie zou voldaan hebben. Aanklacht wegens smaad schrift. De Voorwaarts meldt, dat P. Moret, handelaar in sigaren aan den Ou- dedijk te Rotterdam, een aanklacht tegen dat blad heeft ingediend, naar aanleiding van een artikel onder het hoofdEen Christen woekeraar. Oneerlijke a dm i n s tra t e ur. De Haagsche rechtbank heeft den 37-jari- 'gen L. J. S., gewezen administrateur van het distributiebedrijf der gemeente Loosdui nen, thans gedetineerd, wegens verduiste ring in dienstbetrekking van ongeveer 70,000, veroordeeld tot 2 jaar gevange nisstraf (de eisch luidde 3 jaar gevangenis straf). De moord te Vlissingen in 1919. De, verdacht van moord te Vlis singen gepleegd op 31 Augustus 1919 op een jong mei-sje, aangehouden' B., bevindt zich thans in het Huis van Bewaring te Mid delburg Het staat vast, dat hij het meisje, dat denzelfden avond ook door hem gesto ken werd, vroeger reeds kende. Zij houdt vol, dat hij haar aanrander is geweest; de aangehoudene blijft dit echter ontkennen. Een dievenbende. De politie te Leiden is ten uitgebreide dievenbende op het spoor gekomen, die zich aldaar aan verschillende inbraken en diefstallen heeft schuldig gemaakt. Reeds zijn elf personen gearresteerd, onder wie de rijwielhandelaar G., die zich aan heling heeft schuldig ge maakt, alsmede zekere W. en de familie van L.. die het gestolene aan den man hebben getracht te brengen. Met uitzondering van twee minderjarigen zijn de aangehoudenen naar het Huis van Bewaring in -den Haag overgebracht. Eenvlechtenroover. Een jonge dame te Den Haag heeft bij de politie aan gifte gedaan dat, tenvijl zij op het achter- balcon van een tramwagen stond, een on bekend gebleven man haar met een schaar in het haar knipte, zoodat haar geheele vlecht moest worden verwijderd. Dierenmishandeling. Van den uier eener melkkoe, in het land van den heer Rood, onder Wervershoof (N.-H.), is een speen afgesneden. Het dier is gestor ven. Vantwee ongelukkige meis jes. Zondagavond dwaalden twee meis jes van zeventien jaar langs het Noordzee kanaal. Toen een paar wandelaars gepas seerd waren, bonden zij haar armen aan el kaar vast en sprongen in het water, dat daar ter plaatse acht meter diep is. Zóó hadden de kinderen het niet bedoeld en toen ze op het punt waren in de diepte weg te zinken, schreeuwden ze luidkeels om hulp. Een landman hoorde het. Hij bedacht zicht niet, begaf zich gekleed te water en zwom naar de drenkelingen die reeds vier meter van den wal af waren. Zoo slaagde hij er in haar te redden. Het tweede toe val wilde, dat nadat de redding volbracht was, een verpleegster passeerde die de be hulpzame hand bood. Per autobrancard werden de meisjes, die meer dood dan le vend waren van de schrik naar hui9 gebracht. Het bleek, dat het tweetal „liep" met een-paar jongens die een eind aan de „verkeering" hadden gemaakt. De bedoe ling is slechts geweest, den jongens schrik aan te jagen. (Tel.). Twee persbnen verdronken. Men meldt ons uit Heerlen: Zondagmiddag heeft bij de ontginning Bergerode een ernstig ongeluk plaats ge had. Een twaalfjarige jongen G. H. J. was bij een plas die bij de bruinkoolontginning 'ligt aan het spelen. Hij sloeg met een stok in het water en liet deze er in vallen. Bij een poging om het voorwerp te grijpen viel hij in het water. De arbeider E., uit Heerler- heid, sprong gekleed te water en trachtte hem te redden. Hij werd echter in zijn be wegingen belemmerd door den jongen, die zijn armen om E.'s hals sloeg. Beiden zijn verdronken. B ij hetzwemmenver dronken. Zaterdagmiddag is een 20-jarige man uit de VerheUllstraat te Arnhem bij het zwemmen in den Rijn verdronken. Bij het zwemmen verdronken. De 18-jarige B., van Doetichem, is te Laag- Meppel bij het zwemmen in den Oude IJsel verdronken. Overboord geslagen. De 16- iarige D. uit Velseroord is van den stoom- treiler Mies en Truus IJ M 119 op de Noord zee overboord geslagen en verdronken. In de Noord is de schipper der motor boot Krammer, van G. genaamd, overboord geslagen en verdronken. Het lijk werd kort daarna gevischt. De verdronkene laat een groot gezin na. Benzineontploffing. Gister morgen 8 uur ontstond tengevolge van een benzine-ontploffing aan boord van de mo torboot „Dispatch", liggende in de Salm- haven te Rotterdam. De 13-jarige dekjongen G. F., de 14-jarige dekjongen J. W. en de 30-jarige kapitein kregen ernstige brand wonden aan hoofd en armen. Zij werden allen naar het ziekenhuis overgebracht Worstvergiftiging. Zon dagmiddag deden zich bij een zestal in woonwagens vertoevende personen te Lei die juist dien dag in de gemeente waren aangekomen, ernstige ziekteverschijnselen voor. De te hulp geroepen geneesheer con stateerde vergiftiging. Het bleek, dat alle patiënten worst hadden genuttigd, welke bij een winkelier te Leimuilen was ge kocht. De politie te Leimuiden werd telegrafisch met het geval in kennis gesteld om de aan wezige worst bij den betrokken winkelier in beslag te nemen. On weder. Zaterdagnacht heeft te Maastricht een zwaar onweder gewoed, gepaard gaande met een wolkbreuk en ha gelslag. Op eenige plaatsen is de bliksem in boomen en huizen ingeslagen zonder brand te veroorzaken. In het Wijkerveld sloeg de bliksem en een bouwkeet, die ver brandde. Talrijke boomen werden ontwor teld. In de Muntstraat werden eenige spie gelruiten stukgeslagen. Van vele daken vie len dakpannen af. Het vliegveld van Duche- reux is ernstig gehavend. Het was een nood weer, zooals niemand zich herinneren kan ooit te hebben bijgewoond. On weer. Onder St. Anna bij Nij megen is Zaterdagavond de bliksem ingesla gen in de woning van E. E. Het huis, met in boedel, is afgebrand. Een dochter, die bui ten stond, werd getroffen, doch is weer bij gekomen. De hoeve De Laak bij Eindhoven fi door den bliksem getroffen en met koestal en schuur afgebrand. Het vee werd gered. Te Zeeland (N.Br.) is de boerderij van den landbouwer Jacobs tengevolge van het inslaan van den bliksem tot den grond toe afgebrand. Verzekering dekt de schade. School- en Kerknieuws. Reorganisatie van het mil; onderwijs. Tot de commissie, die zicK te Breda heeft gevormd uit leeraren en oud- leeraren aan de K. M. A., teneinde een plan te ontwerpen ter reorganisatie van. het militaire onderwijs, zijn alsnog daartoe uitgenoodigd door de commissie, toegetreden de heeren: W. van der Hout, kapitein der genie, H. C. C. baron van Lawick, eerste luit. der cavalerie, beiden hoofd van onderwijs aan de Kon. Mil. Academie, A. V. M. J. M. Goulmy, Ie luit. der art., G. Ge- leynse, le luit. der infanterie, W. C. Roest van Limburg, idem, leeraren aan de Kon. Mil. Aca demie. Een aantal leeraren aan de Kon. Mil Acade mie hebben adhaesie betuigd met de hoofdlij nen van het door de commissie ontworpen plan. H e t N. O. G. een eigen gebouw. ZatOerdag 1.1. woei van pand No. 16 in de Von- delstrnat te Amsterdam de vlag van het Neder- landsch Onderwijzers-Genootschap, als teeken dat dit pand dien dag in eigendom overging aan het Genootschap. Het N. O. G. is daardoor in 't bezit gekomen von een eigen kantoor, een flin ke vergaderzaal voor zijn hoofdbestuur, een lo kaliteit tot berging van het archief, een woning voor de huisbewaarster en een lokaal, waarin het kantoor der afdeeling Amsterdam van het N. O. G. gevestigd is. Na de notarieele overdracht werd de hoofdbe stuursvergadering door den voorzitter geopend met een hartelijken gelukwensch aan Genoot schap en Hoofdbestuur voor deze transacie. Hij betuigde daarbij in de eerste plaats dank aan de Spaarbank voor het welkom, da zij het hoofd bestuur door een sierlijk bloemstuk toeriep en tevens aan eenige dames, die door bloemen van hare belangstelling hadden doen blijken. De vacantiemnand. Dr. De M011- chy schrijft in een ingezonden stuk aan dc N. R. Ct. Wij zij nu in den prachligsten zomertijd.' He laas is dit ook de tijd, waarin een groot deel van onze jongens en meisjes bezig is examen te doen. Wanneer het mooie weer voorbij is, dc tla'- n gaan korten en de oogst van de velden is, begint voor de meesten de vacantie. Hoe long zal het nog duren, dat de Augustusmaand met haar on gestadig weer de vacantiemaond zijn zal? Waar om beginnen de examina en de vacanties niet een maand eerder en gaat 1 Augustus de nieuw© cursus in? Nu onze jeugd gedurende de vacantie v..-, meer aan sport doet dan vroeger, is het van groot belang, dat de mooiste maand wordt uit gekozen, vooral voor de kampeerenden, voor wie een regenmaand een gevaar voor de gezond heid kan worden. Legaten. Wijlen mej. P. J. H. M. de Roon heeft gelegateerd aan de Ned. Hcrv. gem. te Waspik 2500; aan de diaconie dier gem. 2500; voorts 8000 ten einde de reve nuen te besteden voor een vrije verpleegster of diacones en 7000 tot vestiging van een Chr. school, alles vrij van rechten en kosten. (Stand.) Kunst en Wetenschap. Ontslag (tircctenr Hasgsube Schouwburg. Het voorstel tot onts'ag van den heer J. C. van der Tol als directeur-administrateur van den Kon. Schouwburg is in de gisteren avond gehouden zitting van den Haagschen gemeenteraad zonder hoofdelijke stemming aangenomen, nadat de heer Coltof (comm.) had gevraagd of niet een nieuwe directeur Zal worden benoemd voordat de Raad zich zal hebben uitgesproken over het beheer van den Schouwburg en nadat de hc Duymaer van Twist (a.-r.) gevraagd geen nieuwen directeur te benoemen, voor dat de raad eene nieuwe beslissing geno men zal hebben over de exploitatie van den Schouwburg, waarop de voorzitter an- woordde dat de benoeming aan den Raad 1 Openlucht-theater Va. ikenburg. Met Sophokles' treurspel „Pi' i loktetes", zal dit op de Maandagen ei I Woensdagen van de Junimaand door hat „Vlaamsche Volkstooneel", ónder leidir van Dr. J. O. de Gruyter, te Valkenbi. weder Vondel's Bijbel-drama „Joseph-. Dothan" ten tooneele worden gebracht. Thomas Hardy is niet doo:1. Uit Londen wordt aan de Tel. gemeld: Het bericht, dat de bekende Engelsche schri- ver Thomas Hardy overleden zou zijn, blijkt onjuist. Hij is 81 jaar oud geworden en he oil de vele bewijzen van belangstelling in bla kenden weistand in ontvangst genomen. Georges Feydeau. t Op 59-jarigen leeftijd is te Parijs overleden de tooneelschrijver Georges Feydeau. Hij was de auteur van tal van kluchten, waarvan de 'bekendste is geworden„De Dame van Maxins". Het „Straatje" van Ver. meer. De berichtgever te Parijs van het 'Hbld. meldt, dat het het „Straatje" van Vermeer van heden al in het Louvre zal worden tentoongesteld, opdat, volgens een gewoonte, die meer en meer wordt toege past, het publiek zijn opinie over de wen-- schelijkheid van aankoop zal 'kunnen uit spreken. Het „Journal des Débats" van Zaterdag beoordeelt het werk van Vermeer in hef algemeen en het „Straatje" in het bizon der uiterst gunstig, zonder partij te willen kiezen in den strijd, die tusschen de Fran, sche critici is ontstaan over de vraag, of hetj Louvre de twee millioen, waarover het hetji op] dit' 't oogeriblik beschikt, mag besteden om werk te koopen, zelfs al geven kunstvrien-j den het derde millioen, dat noodig Is. Het' iblad merkt op, dat de goede tijden van; vroeger, toen het Louvre „het Kantwerk stertje" kocht voor 14O0 francs (in 1870)j en twee ïresken van Gotticelli voor 4000, francs, voorbij zijn en dat, ais men sooij&i]

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1921 | | pagina 2